Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Turcja
Autor Wiadomość
KotaBasia 

Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 81
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 10:00 pm   

My również wybieramy się w podróż poślubną do Turcji do Side. Będziemy w hotelu Sultam of Side. Może ktoś z Was był w tym obiekcie?
_________________
 
 
agniesia22 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 268
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 10:50 am   

My byliśmy w Turcji na tydzień właśnie wróciliśmy w środę 10.06.09. Byliśmy w Alanya w holtelu Premier Tac było rewelacyjnie. Hotel, obsługa i jedzenie wyśmienite, nie da rady spróbować wszystkich potraw jakie przygotują jest ich tak dużo. Kelnerzy bardzo mili wciąc pytają czy czegoś nie brakuje czy może coś podać. Z wycieczek wybraliśmy Boat Tour - rejs jachem naprawdę super widoki i fajny klimat na jachcie. Byliśmy również na Raftingu rewelacyjna zabawa. Zafundowaliśmy sobie również Haman - wizyta w łaźni tureckiej. Polecam podróż poślubną do Turcji było świetnie.
_________________


 
 
 
malinka1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 987
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 8:34 pm   

a z jakiego biura byliście??
_________________
malinka1984


 
 
Martuś i Jaruś 


Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 531
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 7:57 am   

Agniesia napisz coś o kosztach, bo my jedziemy 1 Lipca i nie wiem ile kaski wsiąść... my co prawda jedziemy na 2 tygodnie w tym 7 dni na miejscu i 7 dni na objeździe ale tez planujemy jakiś rafting czy coś :)
_________________


 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 8:05 am   

biura oferujące wycieczki w Alanyi

http://www.jolcia-adams-tour.com/wycieczki.htm
http://www.pachotour.com/
_________________

 
 
 
malinka1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 987
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 03, 2009 8:28 pm   

Ja polecam Turcję - Bodrum hotel Joy Club Bodrum. Byliśmy na tydzień w podróży poślubnej od 23.06-30.06. Hotel położony na wzgórzu przy tarasie widokowym przy popularnych wiatrakach. Widok na port i Grecką wyspę Kos. Hotel 5+. Byliśmy z biura Exim Tours wycieczkę wykupiliśmy 21.06. 1750 za osobę- gorąco polecamy.
_________________
malinka1984


 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Sob Lip 04, 2009 9:55 am   

My bylismy w zeszłym roku w lipcu na tydzień w Turcji - było super gorąco i w dzień i w nocy (wzięłam 1 ciepła bluzę i nawet raz jej nie założyłam) - byliśmy w Side - Kumkoy z Alfa Star, zdecydowanie polecam wykupowanie wycieczek u miejscowych Turków, do Side dojeżdzaliśmy sobie chwileczkę dolmuszem (takie tureckie busiki) na własną rękę, Side jest super - bardzo nam się podobało! Skorzystaliśmy też z rejsu jachtem po wybrzeżach Alanyi (wycieczka kupiona u rezydenta) i z raftingu (wykupione u miejscowych Turków). Rafting super sprawa polecam!!!! na plaży wykupilismy też parasailing - a podczas lotu wysoko wysoko nad wodą widzieliśmy mnóstwo żółwi. Polecam Turcję zdecydowanie.
_________________


 
 
France 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 12:21 am   

mi tez sie marzy Turcja :)
_________________
 
 
Martuś i Jaruś 


Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 531
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Pią Lip 17, 2009 8:13 am   

Witajcie my już jesteśmy po swojej podróży poślubnej. Turcja okazała się świetnym wyborem dla nas ponieważ było w niej to co uwielbiamy najbardziej czyli morze i góry – choć nie chodziliśmy po nich to miło było popatrzeć na te widoki.
Nasza wycieczka składała się z części objazdowej, gdzie zobaczyliśmy wszystkie najważniejsze miejsca do zwiedzania z zachodniej części Turcji a następnie pobyt w hotelu 4* nad morzem śródziemnym. Było wspaniale !! ! osobą które wybierają się do Turcji polecamy wycieczki fakultatywne: Rafting – wojny na pontony i kąpiele w górskiej rzece, rejs statkiem po morzu – w czasie którego są liczne skoki do morza :) , wieczór turecki – z licznymi tańcami regionalnymi.
_________________


 
 
France 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 9:47 am   

Ach ta Turcja morze i gory 2 w 1.Super!!!
_________________
 
 
lodzia 

Wiek: 41
Dołączyła: 22 Lip 2009
Posty: 27
Skąd: stąd
Wysłany: Sro Lip 22, 2009 1:23 pm   

nie mogę teraz dodawac linków, ale za tydzien pokaże, gdzie my byliśmy na wakacjach:)
 
 
skupinki 

Dołączyła: 20 Sie 2009
Posty: 11
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Sie 24, 2009 1:59 pm   

DotiUslu, ciao doti ;p
_________________
 
 
Aga1986 
Żołnierzowa Żona


Wiek: 38
Dołączyła: 15 Wrz 2009
Posty: 1572
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 13, 2010 4:06 pm   

w Turcji byliśmy w 2008r, Alanya, hotel Atlas. Trochę dalej od centrum, ale jeżdżą autobusy więc bez problemu. Piękna pogoda, plaża odrobinę żwirowata, wchodząc do morza - najlepiej w klapkach :) oczywiście kultura podobna jak np. w Tunezji ale o wiele wiele czyściej :)
_________________



Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje...
 
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 08, 2012 9:54 pm   

My bierzemy Turcję pod uwagę jeśli chodzi o najbliższe wakacje. Zastanawiamy się nad miasteczkiem Kemer, może ktoś był?
Plus taki, że są tam góry Taurus, a my nie wyobrażamy sobie tylko plażowania czy siedzenia przy hotelowym basenie, lubimy się ruszać. :)

A to kilka zdjęć Kemeru:















_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
Misiuniaaaa 

Dołączyła: 02 Maj 2008
Posty: 284
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 09, 2012 9:50 pm   

Debussy napisał/a:
Kemer, może ktoś był?

My byliśmy w Kemer. Zdjęcia, które wkleiłaś są zapewne tez w wyciczek jakie można wykupić w trakcie pobytu w tym rejonie-np. Demre-Myra-Kekova. Tam właśnie są te grobowce w skałach.
My na plaży za dużo nie siedzieliśmy. Poza tym plaża w Kemer wyjątkowo kamienista, trzeba uważać bardzo i nie ma opcji żeby chodzić bez klapek, bo grozi to poranieniem stóp ;) Ogólnie miejscowość w porządku, ale wiadomo nie mam porównania bo nigdzie więcej w Turcji nie byliśmy.
_________________

 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 17, 2012 8:59 am   

No my już miesiąc temu wpłaciliśmy zaliczkę, 25 lipca wylatujemy z Łodzi na dwa tygodnie do Kemeru (dokładnie Beldibi) :)

Fajnie by było wybrać się do tej Kapadocji:



Może orientujecie się ile mniej więcej kosztuje zorganizowana wycieczka? Czy może jest szansa na własną rękę się tam dostać?

No i Rifting też nam polecał właściciel Biura Podróży (pozdro Konar :razz: ) :



Dobrze by było wcześniej wiedzieć jakie są ceny takich przyjemności, żeby wziąć odpowiednią ilość kasy :razz:

A mam jeszcze jedno pytanie do osób, które były ostatnio w Turcji. Czy wypożyczaliście samochód? Z jakich wypożyczalni najpewniej wypożyczać i jaki to koszt ? :P
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Czw Maj 17, 2012 9:28 am   

Debussy napisał/a:
Może orientujecie się ile mniej więcej kosztuje zorganizowana wycieczka?

na stronie Itaki jest taki opis:

Kapadocja (2 dni) – w programie wizyta w Konyi, gdzie znajduje się mauzoleum Mevlany, zwiedzanie podziemnego miasta, wizyta w słynnych kościołach kapadockich, nieziemskie krajobrazy. Cena – ok. 129 EUR z Alanyi, Side, Belek, Antalyi; ok. 139 EUR z Kemer (zawiera dwa posiłki dziennie, przejazd klimatyzowanym autokarem, opiekę pilota i przewodnika, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, nocleg w centrum Kapadocji).
_________________
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Czw Maj 17, 2012 10:07 am   

Debussy napisał/a:

Może orientujecie się ile mniej więcej kosztuje zorganizowana wycieczka? Czy może jest szansa na własną rękę się tam dostać?
tak jak napisała ola około 130-140 EUR i jest to na tyle daleko że organizowana jest wycieczka 2 dniowa
Czy jest szansa samemu sie dostac - jasne ze jest, zawsze jest. Niestety nie mam w tej chhwili, namiarow ale mozna skorzystac z polskich lub polskojezycznych lokalnych biur na pewno kilka takich jest w Alanyi (byłoby zdecydowasnie taniej ale też trzeba było sie dostac na miejsce zbiórki) i to jest chyba najlepsza wersja :)
A zupelnie na wlasna reke - musielibyscie juz z Polski zorientowac sie chociazbyjak wyglada sprawa noclegów w Kapadocji. jednak z tureckim przewodnikiem wejdziecie w wiecej miejsc niz zwiedzajac na wlasna reke
Debussy napisał/a:
Czy wypożyczaliście samochód?
nie i chyba nie odważyłabym sie bo Turcy dosc swobodnie interpretuja znaki i przepisy oraz jeżdż zbyt odwaznie jak dla mnie. Raczej polecam skorzystac z dolmuszy ichniejszych busików tanie i dosc sprawnie przemieszczajace sie.
_________________

Obudź się Gość :D
Ostatnio zmieniony przez ppola Czw Maj 17, 2012 10:08 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Maj 17, 2012 10:53 am   

ppola ma racje- nie miałabym odwagi wypozyczyc tam auta biorąc pod uwagę fakt, że muszę go oddać w takim stanie w jakim wzięłam a to może być trudne w zrealizowaniu :) Turcy jakby to ładnie ująć- jeżdżą bez żadnych zasad a jak już się spotkali z innym autem przed naszym hotelem, to oba auta leżały do góry kołami. Nie wyglądało to zachęcająco :/
Nie znam nikogo kto odważyłby się na takie wypożyczenie. No ale decyzja należy do Was :)
 
 
Fijołkowa 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 149
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: Pią Maj 18, 2012 6:39 pm   

Debussy podobnie jak poprzedniczki uważam, że wypożyczenie samochodu w Turcji to nie jest najlepszy pomysł, zdecydowanie lepiej poruszać się dolmuszami- wszędzie się można nimi dostać :)

W ubiegłym roku byliśmy z M. w Turcji, co prawda nie byliśmy w Kapadocji, ale inne wycieczki kupowaliśmy w polsko- tureckim biurze podróży http://www.jolcia-adams-tour.com/index1.htm i byliśmy bardzo zadowoleni z ich oferty.

Niestety wspomniane biuro jest w Alanyii, a Ty wybierasz się w pobliże Kemer, więc to około 150-160 km.

Udanych wakacji życzę! :)
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Cze 23, 2012 8:45 pm   

Wylot zbliża się coraz większymi krokami, zaczynamy się zastanawiać nad tymi wycieczkami dodatkowymi.
W biurze podróży polecają nam na pewno ten Rafting, ale także Pamukkale (chociaż niekoniecznie z Wezyra, lepiej ponoć na miejscu kupić - będzie sporo taniej)

Był ktoś może w Pamukkale? :



_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
Iris 


Wiek: 36
Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1904
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Cze 24, 2012 12:35 pm   

Moja koleżanka była w Pamukkale, będąc na Erasmusie w Turcji i była zachwycona, widziałam zdjęcia z tego wypadu no to generalnie robiło wrażenie :)
_________________

 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Cze 25, 2012 4:26 pm   

my bylsimy, a co Cie interesuje ? :) gorąco było baardzo, a bylismy w czerwcu 2007 :)
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 25, 2012 6:06 pm   

My też byliśmy, minusem jest sporo ludzi, ale i teren jest duży więc nie jest tak źle, no a widoki faktycznie super.
_________________

 
 
 
Misiuniaaaa 

Dołączyła: 02 Maj 2008
Posty: 284
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 29, 2012 9:05 pm   

mimeczka napisał/a:
My też byliśmy, minusem jest sporo ludzi, ale i teren jest duży więc nie jest tak źle, no a widoki faktycznie super.

Polecam, warto to zobaczyć na pewno.
Ale jeszcze bardziej Wam polecam - Kapadocja. Jesli zastanawiacie sie gdzie jechać to mysle ze nie będziecie żałować jak wybierzecie wycieczke do Kapadocjii, chociaz to wycieczka 2 dniowa, mecząca i kosztowna. I jeszcze pewnie zahaczycie wtedy o noc turecką.
Po drugie - Pamukkale, tez warto zobaczyć.
_________________

 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 17, 2012 8:02 am   

Moi rodzice jutro wracają z Beldibi (okolice Kemer), tata mi wysłał rano sms, że właśnie jest 37,5 stopni w cieniu :o
Mieliśmy nadzieję na połażenie po górach, ale jeśli będą takie temperatury, to nie wiem czy nasz pomysł nie spali na panewce :(
W każdym razie rodzice są bardzo zadowoleni, mówią, że to ich najlepsze wakacje (a do tej pory byli zakochani w Krecie, trzy raz pod rząd tam jeździli).
Jedzenie też ponoć pyszne, znaleźli jakaś "dziką" plażę 15 minut od hotelu, gdzie jest pusto i generalnie wcale nie chcą wracać.

Tak się składa, że my dokładnie tydzień po ich powrocie też tam jedziemy i właśnie pomału kompletuję cały majdanek, w związku z tym mam pytanie:

z jakim filtrem kupić krem do opalania? (mamy cery raczej dość jasne), wystarczy 20-30 UV? :smile:
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 17, 2012 10:48 am   

Debussy napisał/a:
Mieliśmy nadzieję na połażenie po górach, ale jeśli będą takie temperatury, to nie wiem czy nasz pomysł nie spali na panewce

Debussy, nie myl upału w środku lądu z upałem nad morzem.
Ja w Chorwacji przeżyłam jednego dnia 40 stopni w cieniu i dopiero po fakcie powiedziano mi, że tyle było. Nie mogłam uwierzyć, bo wcale się tego nie czuło.
Także myślę, że może nie być aż tak źle :wink:
_________________

 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Wto Lip 17, 2012 10:57 am   

szaraczarownica napisał/a:
Debussy, nie myl upału w środku lądu z upałem nad morzem.
Ja w Chorwacji przeżyłam jednego dnia 40 stopni w cieniu
w cieniu i przy bryzie faktycznie nie ma problemu, natomiast podczas łażenia po górach nawet położonych blisko brzegu może być ciężko.
W Turcji byłam dwukrotnie ale w rejonie zachodniego wybrzeża - okolice Marmaris i Bodrum. Rejony typowo górskie, do byle hoteliku masz strome podedjscie. Przy 35 stopniach jest ciezko, mimo pieknego widoku na morze i temperatura +wilgoć + duchota daja w kość
Co do filtra 20 spokojnie wystarczy, ale cos po opalaniu tez wez
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 17, 2012 11:12 am   

ppola napisał/a:
w cieniu i przy bryzie faktycznie nie ma problemu

Akurat tego dnia zwiedzaliśmy Sibenik, więc i o ciągłym cieniu i o bryzie mowy nie było, no ale może upały w Chorwacji różnią się od Tych tureckich, nie wiem, nie byłam :)
_________________

 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Wto Lip 17, 2012 11:51 am   

szaraczarownica napisał/a:
ale może upały w Chorwacji różnią się od Tych tureckich
być może, miałam okazje przeżyć różne temperatury w różnych miejscach i odczuwalność była na prawde różna, ale nie tym tu mowa. Dla mnie klimat w Turcji jest za wilgotny, cały czas mam wrażenie oblepienia potem, a co za tym idzie podejscie pod byle górkę było dla mnie ciężkie. Z drugiej jednak strony, zwiedzanie miasta Bodrum czy zamku nie stanowilo wiekszych problemów bo było stosunkowo płasko.
Drbussy nie znaczy to ze nie dacie rady, bo moja kondycja pozostawia wiele do zyczenia ;)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 18, 2012 5:10 pm   

Debussy, a w jakim hotelu byli rodzice? Pytam bo myślimy nad tymi okolicami i szukam pozytywnych opinii o hotelach w tym regionie, a skoro są zadowoleni... to może tez się tam wybierzemy.
_________________

 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 18, 2012 8:15 pm   

Hellen napisał/a:
Debussy, a w jakim hotelu byli rodzice?

Hotel Club Rama w Beldibi. :)
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
Eurograv_pl 

Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 31
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw Lip 19, 2012 8:32 pm   

Bardzo ważna kwestia: pora roku w której się wybieramy,. Np teraz lipiec był w Turcji niesamowicie upalny,więc jeśli chcesz się wygrzewać na plaży,to dobry moment:)
_________________

 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 22, 2012 8:31 am   

No to urodziło się kolejne pytanie, a mianowicie o górę Tahtali:



Czy ktoś się podjął wejścia na nią? Bo wiem, że jest kolejka (ze swoją długością 4.365 m. jest najdłuższą w Europie i drugą co do wielkości w świecie!) ale fajnie by było zaliczyć kolejny szczyt, a zjechać kolejką :wink:
tylko czy damy radę? Czy nie będzie za gorąco?

wyciąg na Tahtali:



No i tata coś wspominał, że rezydentka od razu go ostrzegła, żeby samotnie nie chodzić po górach, bo w tym sezonie atakują dziki :o Ciekawe ile w tym prawdy...

Ale dla widoków chyba warto się tam wybrać:





[ Dodano: Nie Lip 22, 2012 9:35 am ]
ppola napisał/a:
Drbussy nie znaczy to ze nie dacie rady, bo moja kondycja pozostawia wiele do zyczenia


Dwa lata temy weszłam na Tarnicę będąc kilkanaście kilo cięższą, więc teoretycznie powinno być mi łatwiej, ale nigdy nic nie wiadomo. No i temperatury w Turcji są nieco inne, niż w Polsce :wink:
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Nie Lip 22, 2012 7:07 pm   

Debussy napisał/a:
Bo wiem, że jest kolejka (ze swoją długością 4.365 m. jest najdłuższą w Europie i drugą co do wielkości w świecie!
tylko, że to Azja....
_________________

 
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Nie Lip 22, 2012 7:29 pm   

Debussy, zaczęłam czytać o wyprawie na Tahtali i generalnie wszędzie jest napisane że podejście jest trudne a momentami nawet bardzo trudne. Ale nie ma nic niemożliwego tutaj więcej http://forum.gazeta.pl/fo...ntalia.html?v=2 chociaż osoba która tam była, była w październiku ;)
A i jeszcze jedno sprawdzcie czy ubezpieczenie, które macie w pakiecie z wycieczką obejmuje chodzenie po górach - bo nie wszędzie to jest, a skręcić nogę nie trudno
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pon Lip 23, 2012 12:08 pm   

ppola napisał/a:
Debussy, zaczęłam czytać o wyprawie na Tahtali i generalnie wszędzie jest napisane że podejście jest trudne a momentami nawet bardzo trudne. Ale nie ma nic niemożliwego

Pytanie tylko czy taka wyprawa w tych warunkach będzie jeszcze przyjemnością czy już nie. :roll:
_________________
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 23, 2012 7:09 pm   

No zobaczymy, okaże się na miejscu. :)

Natknęłam się na bloga osób, które były właśnie na Tahtali:









Źródło
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 30, 2012 9:47 pm   

Ja jeszcze mogę podać adres polskiego biura (w Alanyi), które organizuje wycieczki w Turcji: http://www.metintour.pl/
My lecimy za trzy tygodnie i pewnie skorzystamy z ich oferty :)
_________________
 
 
Gacjusz_pl 

Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 20
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 12:48 pm   

Wycieczka do Turcji to fantastyczna sprawa,oczywiście wiadomo ze wliczam w to wycieczki odbywające się "na miejscu",jak chociażby do legendarnej Troi czy odwiedzić piękny Stambuł.
_________________
www.gacjusz.pl - Tanie noclegi Łódź. Hostel Gacjusz zaprasza :)
 
 
fotofilmik 

Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 9
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Sty 18, 2013 7:53 pm   

oludeniz - polecam
 
 
RedBalOOns 

Dołączyła: 25 Lut 2015
Posty: 2
Skąd: Buldonówka
Wysłany: Nie Maj 17, 2015 11:21 am   

Witajcie! Może odświeże trochę temat i mam nadzieję że jeszcze ktoś tu się wypowie :) Miałam Was pytać, kto korzystał z wycieczek fakultatywnych w Turcji z Metintour? Ale widzę, że Weira prawdopodobnie korzystała z ich usług. Możecie mi powiedzieć, czy to dobre biuro podróży? Marzy mi się podróż poślubna do Turcji, szczególnie podoba mi się ich wycieczka - lot balonem Kapadocja. Byliście z Metintour w Turcji?
 
 
kasia-91 

Dołączyła: 31 Lip 2014
Posty: 5
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Maj 17, 2015 7:11 pm   

Byliśmy z narzeczonym w Turcji w Alanyi i korzystaliśmy właśnie z tamtejszego biura metintour. Pełen profesjonalizm, można umawiać się z nimi zarówno w biurze jak i poprzez czat na stronie lub telefonicznie. Nawet jak kierowca miał się spóźnić 15 min, to dostawiliśmy smsa informującego o tym fakcie. Poza tym na wycieczkach jest polski pilot, a sama cena jest bardzo konkurencyjna szczególnie w porównaniu z ofertą z biur podróży którą przedstawiaja rezydenci :-) my osobiście bardzo polecamy to biura i sami ponownie z niego skorzystamy, bo lecimy do Turcji właśnie w podróż poślubną :-)
 
 
Aldonka 

Dołączyła: 16 Sty 2015
Posty: 66
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Czw Maj 21, 2015 6:24 am   

ppola napisał/a:
Debussy, zaczęłam czytać o wyprawie na Tahtali i generalnie wszędzie jest napisane że podejście jest trudne a momentami nawet bardzo trudne. Ale nie ma nic niemożliwego tutaj więcej http://forum.gazeta.pl/fo...ntalia.html?v=2 chociaż osoba która tam była, była w październiku ;)
A i jeszcze jedno sprawdzcie czy ubezpieczenie, które macie w pakiecie z wycieczką obejmuje chodzenie po górach - bo nie wszędzie to jest, a skręcić nogę nie trudno


To ubezpieczenie jakie masz z wycieczką wcale nie jest wysokie Powiedziałabym,ze jest wręcz bardzo niskie tak wiec na pewno dobrałabym sobie na Twoim miejscu inne. Sama często latam za granicę i zawsze praktycznie ubezpieczam się dodatkowo. Nie jest to wcale taki duży koszt ale jednak czujesz się bardziej pewna.
Zerknij sobie tutaj:
Usunęłam link. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Dorotka_
Na stronie znajdziesz opis jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne . Warto byłoby porozmawiać z doradcą. Bardzo często zdarza sie,że mają tam wynegocjowane o wiele lepsze warunki na takie polisy.
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Pon Sie 10, 2015 6:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Sro Lip 22, 2015 5:50 am   

Nam marzy się Stambuł. Nie będzie to co prawda podróż poślubna (której w ogóle nie było), ale przynajmniej taka rekompensata :lol:
Chcemy jechać bez żadnego biura, sami i na własną rękę załatwiać lot i zakwaterowanie. No i zwiedzać z przewodnikiem w ręku :D
Jeździliście bez biura do Turcji ?
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl