Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA
nostalgia

Poprzedni temat «» Następny temat
Nauki weekendowe przyspieszone w Rogowie pod Łodzią
Autor Wiadomość
romanca 

Wysłany: Nie Mar 16, 2008 9:03 pm   Nauki weekendowe przyspieszone w Rogowie pod Łodzią

Własnie wróciłam z nauk przedmałżeńskich w Rogowie pod Łodzią, o których pisałam już w innym wątku. Postanowiłam założyć nowy temat aby w przyszłości informacja ta okazała się przydatna dla osób, które poszukują nauk weekendowych. Wiem, że w planach są jeszcze inne terminy. Napewno 12-14 września 2008. Być może jeśli bedzie wiecej chetnych zorganizuja wcześniej.
O kursie dowiedziałam sie w Poradni na Sienkiewcza od Bogdana (prowadzącego tam kursy).
Kurs trwa 3 dni i zaczyna sie w piatek o 18tej i konczy w niedzielę obiadem. Jest możliwość noclegu i są zapewnione posiłki. Dają też zaświadczenie o poradni. Czyli można od razu wszystko załatwic. Kurs kosztuje 80 zł od osoby na 3 dni, jest to opłata dobrowolna, można dać mniejszą kwotę.
A teraz może o naszych wrażeniach...
Jechaliśmy tam z mieszanymi uczuciami. Nazwa wspólnoty chrześcijańskiej organizującej kurs- Ognisko Milości kojarzyła nam sie z sekta... Obawialiśmy sie troche, że zrobią nam pranie z mózgu a tu takie miłe zaskoczenie. Dom rekolekcyjny mieści się w nowym budynku urzadzonym skromnie ale gustownie. Otoczenie jest śliczne, park, stawy rybne, drzewa, pokoje są z łazienkami, jedzenie bardzo smaczne.
Nauki są prowadzone w sposób bardzo subtelny, nie narzucający się ale pomagający zrozumieć stanowisko kościoła. Są podzielone na cześć teologiczną, prowadzoną przez księdza Sławka (ojciec Ogniska, przemiły czlowiek) oraz świecką ( tzw poradnictwo) prowadzone przez Bogdana z poradni rodzinnej na Sienkiewicza. Część świecka jest bardziej rozbudowana, prowadzona w sposób naprawdę ciekawy. Można bardzo dużo dowiedzieć się o sobie i partnerze, spojrzeć na wiele spraw w inny sposób. Bogdan prowadzi zajęcia z poczuciem humoru, nawet po kilku godzinach potrafi przykuć uwagę. Kwestie trudne jak czystość przedmałżeńska czy antykoncepcja zostały poruszone w sposób subtelny, nikt nie narzucał nam, że tak musi być, że jeśli tak nie postępujemy to jesteśmy wielkimi grzesznikami. Prowadzący powiedzieli , ze zdają sobie sprawe, ze życie w zgodzie z tymi zasadami jest bardzo trudne i nie potępiają tych, którzy tak nie czynią. Metody planowania były jedynie wspomniane a nie omawiane w szczegółach. ..
Naprawdę polecam te nauki wszystkim tym, którzy chca sie jeszcze czegos o sobie dowiedzieć, zbliżyć do siebie.
Zostawiam kontakt dla tych, którzy w przyszłości byliby zainteresowani:

Ognisko Miłości
Olsza 32
95-063 Rogów
tel.: (0 * 46) 874 86 05

kom. 0693 468 233

Mają też swoją stronę internetowa:
archidiecezja.lodz.pl/ognisko/6a.html

edit: z tytuŁu wątku usunęŁam nieaktualną datę
Sajonara6
Ostatnio zmieniony przez Sob Wrz 13, 2008 2:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  

fammeu 

Wysłany: Czw Mar 12, 2009 3:03 pm   

Następny termin rekolekcji (z zajęciami warsztatowymi):

11 - 13 września 2009
rozpoczęcie w piątek o godz. 18:00; zakończenie w niedzielę o godz. 18:00

Szczegóły w linku powyżej.

Bywałam już wiele razy w Ognisku w Rogowie na różnych innych rekolekcjach i mogę polecić ze względu na piękną okolicę i dobre warunki. Na rekolekcjach dla narzeczonych jeszcze nie byłam.

akwila 

Wysłany: Pon Sie 16, 2010 8:19 am   

archidiecezja.lodz.pl/ognisko/CMS/index.php?option=com_simplecalendar&view=detail&id=25%3Arekolekcje-dla&Itemid=65/quote]

świetne miejsce na spędzenie weekendu

Odpowiedz do tematu