Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
A może fotograf "amator"?
Autor Wiadomość
SYLWECZKA 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 680
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 10:30 am   A może fotograf "amator"?

Proszę o zgłaszanie na priv do Administratorów lub Moderatorów wszelkich prób oszustw czy odpłatności za zdjęcia, które wg ogłoszeń w tym wątku miały być gratis.

Proszę również o informację od fotografów lub osób chcących skorzystać z usługi, jeśli ogłoszenie będzie już nieaktualne.

kryszka




Co myślicie o zaproszeniu na swój ślub fotografów "amatorów" tzn. osób które nie zajmują się fotografowaniem zawodowo, nie mają własnego studia, ale za to pasjonuje ich fotografia, mają niezły sprzęt i chcą wzbogacać swoje doświadczenia wykonując zdjęcia na ślubach i innych imprezach nieodpłatnie?
W zamian za to chcą umieścić wybrane zdjęcia w swoim portfolio, a udostępniają wszystkie zrobione zdjęcia.
Chciałabym poznać Wasz opinie!

Do nas zgłosili się właśnie tacy Panowie i zgodziliśmy się na taki układ.
Tutaj można zobaczyć ich dotychczasowe zdjęcia : http://www.michaljankowski.xt.pl/
Jak Wam się podobają?

Nam się wydaje, że jest to dobry układ, na którym obie strony korzystają.
My dostaniemy dużo zdjęć, będziemy mieć uwiecznione piękne chwile, a Panowie będą mogli doskonalić swój warsztat pracy i stworzą swoje portfolio. Każdy powinien mieć wiele okazji do doskonalenia swoich umiejętności. Poza tym Panowie są otwarci na nasze propozycje i sugestie. Mają świeże spojrzenie na fotografowanie, ciekawe pomysły i nie są "wypaleni" jak niektórzy zajmujący się robieniem sztampowych zdjęć od lat. Panów jest dwóch, co daje możliwość zrobienia niezwykłych ujęć.

Mimo, że wcześniej umówiliśmy się z fotografem profesjonalistą, zdecydowaliśmy się na obecność również tych Panów.
Stwierdziliśmy, że im więcej zdjęć tym lepiej. Będzie z czego wybierać. Panowie również zastrzegają, że nie są profesjonalistami i obecność zawodowca daje bezpieczeństwo, że wszystkie ważne momenty będą uchwycone na zdjęciach.

Czekam na Wasze zdanie na ten temat!

_________________
Ostatnio zmieniony przez kryszka Sro Kwi 01, 2009 1:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 10:40 am   

dla mnie jest tylko jedna wada takiego ukladu: nie lubie upubliczniac swojego wizerunku i nie chcialabym, zeby moje fotki krazyly po internecie.. gdyby chodzilo o portfolio calkowicie kontrolowane przez takiego fotografa-amatora to nie widze przeszkod..
_________________
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 11:20 am   

pomysł jest bardzo dobry, ciężko jest "młodym" początkującym fotografom wejść na rynek, wiem to z autopsji, mało kto chce wziąć takiego fotografa i mu jeszcze za to zapłacić a portfolio jakoś trzeba zrobić,
_________________
 
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 11:20 am   

Bardzo fajnie się Wam trafiło- naprawdę zazdroszczę. Zdjęcia na stronie są ładne, wyglądają na profesjonalne, także gdyby nam trafiła się taka okazja to nie zastanawialibyśmy się długo. Na jego stronie jest napisane, że można się do niego zgłosić, by wykonał nieodpłatnie zdjęcia, ale podejrzewam, że nie dotyczy to par, które ślubują dopiero w 2009r., szkoda :(

A tak w ogóle co do fotografów amatorów- ze względów finansowych na 99% zrezygnujemy z profesjonalnego pleneru, ale to nie znaczy, że w ogóle go nie będzie- na początku stwierdziliśmy, że zrobi nam takie zdjęcia moja siostra, bo niektóre wychodzą jej naprawdę bardzo fajne, więc zawsze się coś wybierze. Ostatnio pojawiła się jednak możliwość zrobienia nam takich zdjęć przez koleżankę mojej drugiej siostry, która interesuje się fotografią, a co za tym idzie ma lepszy sprzęt :)
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

Ostatnio zmieniony przez ava Sob Kwi 12, 2008 11:27 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SYLWECZKA 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 680
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 11:25 am   

ava na tej stonie do której podałam link jest ich e-mail więc zawsze możesz napisać do nich, może jeszcze będą chcieli się podjąć zrobienia zdjęć na Twoim ślubie. Napisać zawsze możesz-nic nie tracisz. 8)
_________________
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 11:28 am   

Na pewno napiszę, choć nie spodziewam się by robili nieodpłatnie zdjęcia we wrześniu 2009r. Ale spróbować zawsze można :)
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 12, 2008 1:32 pm   

my bedziemy miec fotografa- amatora. Naszego znajomego. Niestety, strony jeszcze nie ma, ale wlasnie w ramach podziekowania, pomozemy mu ja zrobic ;)
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 9:40 pm   

Ponieważ Panowie Jankowski i Sitkiewicz przekazali informację o braku wolnych terminów na ten rok a w przyszŁym realizują już usŁugę za odpŁatnością, posty dotyczące ich dziaŁalności zostaŁy wydzielone do oddzielnego wątku - tutaj

Proszę w tym wątku pisać na temat, czyli co sądzicie o zamówieniu na swój ślub fotografa amatora
 
 
daga 

Wiek: 38
Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 102
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Lip 01, 2008 2:56 pm   

ja równiez uwazam, że to dobry pomysł, trzeba pomóc innym w zdobyciu doswiadczenia. nic w koncu się na tym nie traci. jeśli miałabym taką mozliwość na pewno bym skorzystała :) ale mój ślub dopiero za ponad rok...
_________________

 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 01, 2008 7:25 pm   

Wspaniały pomysł, może ktoś taki nam się trafi za rok. Bardzo chcielibyśmy zdjęcia z naszej mszy ślubnej, ale fotografowie, za taką usługę bardzo dużo chcą :(
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 01, 2008 7:29 pm   

Fakt, te ceny są porażające. My się zastanawiamy czy brać fotografa do kościoła, ale zobaczymy jak będziemy stać z finansami. Poza tym zostało mało czasu. Myślimy o tym, aby poprosić naszego fotografa studyjnego, aby podszedł do kościoła i pstryknął parę zdjęć bo ma bliziutko i jest znajomym mojego M.
_________________


 
 
aka 


Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 179
Skąd: Pabianice / Szkocja
Wysłany: Sob Lip 12, 2008 12:05 am   

Dla mnie zdjęcia są z założenia najlepszą pamiątka ze śubu/wesela. Nie powierzyłabym tego odpowiedzialnego zadania nieprofesjonaliście, bo tu nie ma możliwości powtórzenia sesji ;) . Chyba, że w takim układzie jak sylweczka, czyli dodatkowo oprócz fotografa.
_________________
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 12, 2008 8:12 pm   

tu sie wtrace do watku :) , nieprofesjonalista nie zawsze znaczy gorzej, to ze ktos nie zarabia tym na chleb codzienny to nie znaczy ze nie umie fotografowac.

czy naprawde jest tak zle ?

galeria 1
galeria 2
 
 
SYLWECZKA 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 680
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 12, 2008 8:18 pm   

Każdy ma prawo do swojego zdania :)
Mnie się bardzo podobają zdjęcia autorstwa mojego "przedmówcy" i cieszę się, że uwieczni też moje piękne chwile 8)
_________________
 
 
aka 


Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 179
Skąd: Pabianice / Szkocja
Wysłany: Sob Lip 12, 2008 9:41 pm   

delfin2525 napisał/a:
nieprofesjonalista nie zawsze znaczy gorzej


Zgadzam się całkowicie. Jednak zakładam, że renomowany fotograf to taki, któremu nie zdarzały się żadne "wpadki" w karierze (stąd jego dobra sława). Początkujący fotograf/amator (nawet jeśli robi najlepsze zdjęcia) jeszcze nie zdążył sobie na dobre imię zapracować. A więc istnieje większe prawdopodobieństwo, że coś mu nie wyjdzie (oczywiście wcale nie znaczy to, że tak się stanie). Dodatkowo w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak, nie grozi mu utrata dobrej opinii, bo jeszcze sobie nie zdążył takiej wyrobić.
Zresztą sama SYLWECZKA pisze, że "Panowie również zastrzegają, że nie są profesjonalistami i obecność zawodowca daje bezpieczeństwo, że wszystkie ważne momenty będą uchwycone na zdjęciach."
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 13, 2008 7:01 am   

Z punktu widzenia Pary Młodej - czasem rzeczywiście trudno jest z pełnym zaufaniem powierzyć uwiecznienie tego jedynego dnia w życiu komuś, kto dopiero zaczyna
aka napisał/a:
iast

[quote="aka"]renomowany fotograf to taki, któremu nie zdarzały się żadne "wpadki" w karierze (stąd jego dobra sława). Początkujący fotograf/amator (nawet jeśli robi najlepsze zdjęcia) jeszcze nie zdążył sobie na dobre imię zapracować. A więc istnieje większe prawdopodobieństwo, że coś mu nie wyjdzie (oczywiście wcale nie znaczy to, że tak się stanie). Dodatkowo w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak, nie grozi mu utrata dobrej opinii, bo jeszcze sobie nie zdążył takiej wyrobić.


nawet najbardziej renomowany fotograf kiedyś zaczynał swoją przygodę z fotografowaniem Par Młodych, i nie sadzę, żeby "pozwalał" sobie wtedy na wpadki, bo w życiu by sobie tej renomy nie wyrobił :) Wydaje mi się, że taki foto-amator powinien sie starac podwójnie własnie dlatego, że chce sobie na dobre imię zapracować. Także nie stawiałabym na to, że jest większe prawdopodobieństwo że coś mu nie wyjdzie. I tak, nie grozi Mu utrata dobrej opinii, ale tak samo grozi Mu to, że rozejdze się wieść, że na Waszym ślubie "skopał" robotę i że nie należy Mu powierzać fotografowania innych ślubów i wesel :)
Ja też osobiście, jako Panna Młoda wybrałabym pewnie kogoś kto ma już doświadczenie, ale gdybym np miała możliwość za niewieleki pieniążki zatrudnić foto-amatora jako drugiego fotografa, to czemu nie :)
_________________

 
 
 
gorskit 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 10
Skąd: Łodź
Wysłany: Nie Lip 13, 2008 9:43 am   

Jakiś czas temu sam zaczynałem przygodę z fotografowaniem ślubów. Owszem początki były "stresujące" ale zawsze szczęśliwie wszystko wyszło. Jednak ryzyko jest i osobiście bym nie powierzył swojego ślubu tylko amatorowi.
Ostatnio zmieniony przez Pusiak Pon Lip 14, 2008 10:33 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 13, 2008 10:34 am   

Zgadzam sie w 100% z tym co powiedzial Pusiak. Trzeba zapracowac sobie na opinie, bo jesli sie cos nie uda na samym poczatku trudno pozniej to naprawic. Jednak jak okreslic , rozgraniczyc czy ktos jest amatorem czy nie , hmn... czasami chodze po stronach fotografow, ktorzy robia zdjecia od lat i zdarzaja sie takie perelki ze lepiej nie mowic. Tak jakby zatrzymali sie w miejscu a okresla sie ich jako "profesjonalistow".

Ja osobiscie swoja przygode z fotografia zaczalem juz dawno ale dopiero teraz sprobowalem sil w fotografii slubnej (bo to trudny temat) i kosztowny, dodatkowy sprzet trzeba bylo kupic jesli aparat np by sie zepsul.

Wiadomo poczatki sa trudne, trzeba wiedziec gdzie sie ustawic i kiedy. Ja na pierwszym slubie (znajomych) np. polecialem na balkon aby sfotografowac mlodych z gory , a tu mi ksiadz idzie do mlodych i przysiega itd:) Na szczescie kosciol byl maly i szybciutko z balkonu do mlodych polecialem. Tak wiec poczatki rzeczywiscie sa rozne , ale z czasem nabiera sie wprawy :)
Ostatnio zmieniony przez fotografialodz Nie Lip 13, 2008 11:11 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 8:00 am   

U nas pani fotograf nie była z żadnego studia, po prostu amatorka, ale miłośniczka robienia zdjęć.
Nie baliśmy się niepowodzeń, ponieważ ma doświadczenie w fotografowaniu tak ślubów jak i wesele.
Ujęła nas w jej sposobie fotografowania świeżość i wyjątkowa żywiołowość. Każde zdjęcie jest dopieszczone pod każdym względem, a jednocześnie jest "młode duchem" ;-)

Byliśmy już także z panią fotograf na plenerze w Arkadii. Byliśmy pod wrażeniem jej pomysłowości, cały czas sypała ciekawymi koncepcjami, a i naszych propozycji sporo wysłuchała. Najważniejsze było dla niej, abyśmy to my właśnie byli zadowoleni.

Gorąco polecam - namiary na panią Katarzynę Jarmuż podałam w temacie NASI FOTOGRAFOWIE
 
 
julietta 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 205
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 10:02 am   

Jakoś nie przekonują mnie zdjęcia niektórych profesjonalistów, którzy mają swoje strony w necie. Wielu fotek to nawet ja wstydziłabym się pokazać i nierzadko są one szablonowe, podobne ujęcia i powtarzalność... i to za niemałe pieniądze
 
 
martaL 

Wiek: 40
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 12
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 9:30 am   

Ja również uważam, że nie trzeba być profesjonalistą… każdy może robić zdjęcia;-) :P
 
 
artur_ase2000 
Firma


Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 67
Skąd: LDZ
Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 3:09 am   

martaL napisał/a:
Ja również uważam, że nie trzeba być profesjonalistą… każdy może robić zdjęcia;-) :P


dokladnie tak... i daltego teraz na naukach w katedrze dla fotografowo jest okolo 30 osob a dawniej bylo 2-3 osoby...
dlatego teraz w kosciele 10 osob robi zdjecia a dawniej 1 osoba...
dlatego teraz na oczepianach i calym weselu fotograf musi walczyc o to by zrobic dobre zdjecie a dawniej wlaczyl z pijanymi goscmi ktorzy musieli wszsytko widziec naj...

masz racje kolezanko kazdy moze robic zdjecia :) )
tak samo jak kazdy moze kupic kamere HDV i nagrac film :) )

pozdrawiam :) )

a co do tematu ... czasem pasionat jest lepszy od "profesionalisty" :) )))
_________________
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 1:59 pm   

Ja nie miałam profesjonanego fotografa. Zdjęcia robił mi brat cioteczny, który bawi się fotografią i teoretycznie robi zdjęcia pół-profesjonalnie oraz kolega, który ma talent chociaż zdęć zawodowo nie robi. Oczywiście obaj byli wyposażeni w bardzo dobry sprzęt, profesjonalny. Efekt - brat, który teoretycznie powinien mieć doświadczenie zrobił zdecydowanie gorsze zdjęcia od kolegi. Ten drugi ma po prostu talent i jego zdjęcia mają w sobie to coś. Myślę, że te najlepsze nie są gorsze od zdjęć robionych przez drogiego fotografa, chociaż jest ich mniej i widać, że brakło mu doświadczenia i rutyny w fotografii ślubnej.
Ja mam zdjęcia studyjne i zdjęcia plenerowe, więc nie zależało mi tak bardzo na wielu zdjęciach ze ślubu. Natomiast uważam, że zwykły amator nie zrobi tak ładnych zdjęć jak profesjonalista i jeśli ktoś chce mieć dużo ładnych zdjęć w formie fotoreportażu to musi w fotografa zainwestować.
 
 
lucmar 
Firma

Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 19
Skąd: Łódź \ Skierniewice
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Gru 22, 2008 1:08 pm   

jestem za tym aby dać szanse osobą zaczynającym!!! przeciez widzicie ich portfolia i wiecie jakie zdjecia robią !! a to ze nie maja jeszcze swojej firmy ani swojego studio to nic nie znaczy bo nie to jest najwzniejsze !! ! wazne żeby ostateczny efekt był OK!!! :)
 
 
marcia331 
Szczesliwa zona


Dołączyła: 13 Maj 2008
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 03, 2009 8:44 pm   

Ja tez jestem za tym zeby dawac szanse mlodym fotografom. Ktos musi im pomoc wejsc na ten bardzo juz oblegany rynek. My sami zdecydowalismy sie na zdjecia robione przez bardzo mloda osobe z niewielkim dorobkiem zdjec slubnych. Ale poza zdjeciami slubnymi robi takze inne zdjecia wiec jakas galerie mial do obejrzenia. Poza tym obiecal podrzucac nam probki swojej dzialalnosci takze do czasu naszego slubu na pewno jeszcze tego doswiadczenia nabierze. Niestety nie jest to usluga darmowa w ramach przysluga za przysluge ale i tak nie zaplacimy majatku a efekty jego dotychczasowej pracy choc krotkiej i tak nas zachwycily. Wiec jak najbardziej jestem za!
_________________
 
 
aapsik 

Dołączyła: 08 Mar 2006
Posty: 39
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 7:53 pm   

Mam wrażenie, że na forum zrobiła się darmowa tablica ogłoszeniowa typu " młody, zdolny bez doświadczenia... zaryzykuj a jakie bedą efekty dowiesz się po fakcie, a nóz mi się uda"
Dlaczego nikt nie chodzi do lekarza amatora ( o ile w jakim kolwiek zawodzie można mówić o amatorstwie), albo prawnika amatora, który lubi czytac paragrafy?
Hmm...niech zgadnę. Czy może chodzi o odpowiedzialność, doświadczenie,renomę, no i chyba ta wiedzę teoretyczną i praktyczną :wink:
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 8:09 pm   

aapsik chyba trochę przesadzasz... pójdziesz do niedoświadczonego lekarza, możesz nawet umrzeć, ok zgadzam się. Ale co może zrobić Ci niedoświadczony fotograf, który robi zdjęcia za darmo? Ty możesz mieć szansę na ładne zdjęcia, za które nie zapłacisz nawet złotówki, a on zdobywa doświadczenie. I nawet gdyby zdjęcia nie wyszły najlepsze, to nie możesz mówić, że ćwiczy sobie fotografowanie Twoim kosztem, bo często takie osoby, jak np. wyżej ender, same radzą żeby dla pewności wziąć sobie zawodowca. Nie wiem co widzisz w tym złego :roll:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
mazurowicz.com 
Firma

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 9:14 am   

Poza tym , ze sie wtrace , my nie bierzmy aparatu pierwszy raz do reki i od tak mamy ochote robic zdjecia na slubie , wiec tym bardziej radze przemyslec wypowiedz. To ze oferta jest darmowa nie wynika ze nie mamy pojecia o tym co robimy.
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 10:23 am   

A gdzie wg. Was powinni się ogłaszać jak nie na forum weselnym?
_________________

 
 
eva_p 

Dołączyła: 06 Sty 2009
Posty: 5
Skąd: Brzeziny
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 1:30 pm   

szczerze mówiąc to nie mam nic przeciwko temu, przecież żeby robić coś dobrze trzeba zdobyć doświadczenie, zawsze tak jest...ja jestem na tak:) a, że niektórzy tutaj się ogłaszają to dobrze przynajmniej na forum można coś załatwić!Życzę owocnej pracy i super efektów wszystkim początkującym ;)

[ Dodano: Nie Sty 18, 2009 1:37 pm ]
świetne zdjęcia pana "fotografialodz", ale chyba nie jesteś "początkujący" a jeśli nawet to jestem pełna podziwu:)
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 5:17 pm   

milo slyszec :) poczatkujacym bylem a raczej bylismy bo jest nas dwoch :)
 
 
aapsik 

Dołączyła: 08 Mar 2006
Posty: 39
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 8:40 pm   

Już wyjaśniam moją wypowiedź, i od razu zaznaczam, że jest z punktu widzenia ekonomisty.
Takie działania jak wchodzenie na rynek osób nie związanych zawodowo i świadczenie darmowych usług jest tzw. mówiąc w skrócie psuciem rynku.. W naszym kraju panuje taka mentalność, że fajnie jest dostać coś za darmo, a w krajach wysoko rozwiniętych gospodarczo są ci co pracują i ci co płacą, nie ma nic za darmo - najwyżej działalność charytatywna.
Przeszkadza mi asekuracja amatora, który podejmie się pracy w asyście zawodowca. Tylko pytanie : czy zawodowemu fotografowi to nie będzie przeszkadzało, wszak chce wykonać rzetelnie pracę do której się zobowiązał.
Absolutnie nie chcę ujmować umiejętnościom ogłaszających się wyżej jak sami o sobie mówią amatorów, ale wielu po takich próbach realizacji może uwierzyć w swoje możliwości nie koniecznie uzasadnione i będziemy wówczas oglądać na forum zdjęcia niezadowolonych klientów. Być może nie mam racji amator to przecież osoba z zamiłowaniem..., ale może tu powiem prowokacyjnie handel z pudełek kwitnie na ulicach Łodzi i co też powiecie , "a co to szkodzi"
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 19, 2009 10:07 pm   

Aapsik , nie moge sie z Toba zgodzic, juz wyjasniam dlaczego.
Nie ma takiego zawodu jak fotograf slubny, czlowiek ktory konczy np wydzial fotografii , nie zna sie niestety na fotografii slubnej wiec rowniez jest tzw "amatorem" w tej dziedzinie.
Juz mowie dlaczego, trzeba wiedziec gdzie sie ustawic aby zlapac dobry kadr , ujecie, trzeba dokladnie wiedziec co i kiedy bedzie sie dzialo podczas mszy. Sa to bardzo istotne rzeczy, slub jest chyba najbardziej stresujacy dla nas fotografow slubnych, pewnie to moi koledzy z branzy mi przyznaja. Plener , przygotowania czy wesele tutaj mamy wiele mozliwosci, jednak na slubie nie ma czasu na duble, tu sie nic nie powtorzy i kazdy fotograf ktory zaczyna miec do czynienia z fotografia slubna jest amatorem.

Jesli chodzi o psucie rynku to wcale nie masz racji, tzn moze masz , ale obawiac sie moze tego tylko ten fotograf ktory "staje w miejscu" , nie udoskonala swojego warsztatu.
Trzeba podejsc do pary mlodej jak dobrego znajomego ktoremu chce sie zrobic piekna pamiatke a nie jak do klienta od ktorego chce sie wyciagnac jak najwiecej. Wiesz co mi sprawia najwieksza frajde, jak pokazuje mlodej parze zdjecia w albumie a pani mlodej pojawiaja sie lzy w oczach. To motywuje robienia pieknych zdjec. Tak wiec ten fotograf ktory mowi ze ktos mu psuje rynek powinien zamknac interes bo wczesniej czy pozniej i tak zostanie w tyle. Zwroc uwage jak wielkie sa rozbieznosci w cenach uslug fotograficznych w Polsce od 300zl do 10000tys, i jakos te ceny egzystuja, wiec znaczy ze popyt jest. Rynek to konkurencja jakosci i ceny a my konsumenci wybieramy.

Sie rozpisalem :)
Konczac pozdrawiam wszytkich przyszlych fotografow slubnych i z calego serca zycze powodzenia, sam wiem jak trudne sa poczatki!
Ostatnio zmieniony przez fotografialodz Pon Sty 19, 2009 10:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mazurowicz.com 
Firma

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 21, 2009 8:44 am   

Co jak co ale na rynku obecnie jest masa fotografow ktorzy swiadcza swoje uslugi na niskim poziomie , maja klientow , a ci sa zachwyceni o dziwo wiec wydaje mi sie ze jedynie czas i wlasnie zadowolenie klientow moze po czesci swiadczy czy fotograf poprostu sie nadaje.
 
 
Pozytywna Fotografia 
Firma

Wiek: 42
Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Lut 04, 2009 12:36 am   no ja nie polecam !

JA sama zaryzykowałam i nie polecam. Powierzyłam zrobienie swoich zdjęć ślubnych dziewczynie która zajmowała się już fotografia ale mody a nie ślubną. Jej wcześniejsze prace były miłe oku, więc doszłam do wniosku iż wiele nie ryzykuję.
Niestety się pomyliłam.
Zdjęcia nie miały tego czegoś, zabrakło w nich emocji, pazura, a to w reportażu jest bardzo ważne. Były po prostu poprawne.
Sama jestem fotografem ślubnym i do dziś nie rozumiem co mnie podkusiło .
Oczywiście plener wzięliśmy u profesjonalnych fotografów i wyszedł prześlicznie, ale co za tym idzie , zamiast zaoszczędzić pieniążki w sumie wydaliśmy więcej.

Propozycją dla fotografów początkujących/ amatorów jest dogadanie się z profesjonalistami na praktykę u nich. Większość z chęcią się zgodzi, bo zawsze dodatkowa para rąk na plenerze się przydaje, choćby do ustawiania światła, czy blend. A amator zdobywa doświadczenie i wiedzę praktyczną, u boku starszego kolegi.
A nie "próbuje" i uczy się na Parach Młodych.
Dziewczyny warto czasem zapłacić te kilkaset złotych więcej i mieć profesjonalne zrobione zdjęcia, bo nikt Wam nie odda straconych chwil, a potem będziecie żałować.
No chyba że nie zależy Wam na zdjęciach. W takim wypadku czemu nie !


Życzę udanych wyborów
Kasia Piątek-Krzysiak
_________________
Fotografia Ślubna
Ostatnio zmieniony przez Pozytywna Fotografia Sro Lut 04, 2009 12:38 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mazurowicz.com 
Firma

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 04, 2009 11:32 am   

Jedna wpadka , nie moze swiadczyc o tym ze kazdy nie da sobie rady.
Rozumiem ze sie nie udalo , faktycznie szkoda i pech troche. Druga sprawa dla jednych jedne zdjecia beda tymi dobrymi a inni powiedza ze sa slabe , ze brakuje im emocji , klimatu itp itp , wymagania i potrzeby sa rozne.

Druga sprawa , malo jest fotografow ktorzy chetnie wezma kogos na przeszkolenie - bo szkola konkurencje. Ten zawod w tym zakresie nie ma wyzszych celow jakichs , malo kto tak podejdzie do sprawy i faktycznie bedzie chcial przekazac swoj wiedze. Jesli juz to trzeba placic za to czasem ( a sa dobre kursy fotografii slubnej ). A taki pomocnik np na plenerze , duzo sie nie nauczy jak sam nie bedzie robil zdjec.
 
 
aapsik 

Dołączyła: 08 Mar 2006
Posty: 39
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lut 04, 2009 4:38 pm   

Pozytywna Fotografia - nareszcie mądre słowa.
mazurowicz. com - nauka zawsze kosztuje i to chyba nikogo nie dziwi i musisz też wiedzieć, że istnieje mistrz i uczeń i ten drugi nie powinien nigdy wychodzić przed mistrza.
Para Młodych to nie króliki doświadczalne, a więc żadne wpadki jak to nazywasz nie powinny w ogóle być brane pod uwagę.
Ślub i wesele to kosztowa impreza i my wyszliśmy z założenia, że przy tych wszystkich wydatkach na zdjęciach oszczędzać nie możemy, bo wszyscy zapomną jakim samochodem jechaliśmy, czy kotlet był smaczny, czy fontanna czekoladowa była atrakcją i wiele innych kosztownych szczegółów w pamięci się zatrze i tak naprawdę jedyną prawdziwą pamiątką na lata będą umiejętnie, podkreślam umiejętnie zrobione zdjęcia, które pokażą naszą miłość, radość, wzruszenie, blask w oczach i wreszcie ten samochód, fontannę , a nawet ten nieszczęsny kotlet. Nie każdy to potrafi i właśnie dlatego zatrudniliśmy fotografa z renomą. Pamiątkę mamy piękną :!:

Ps. Przepraszam za ten długi wyklad :lol:
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 04, 2009 9:11 pm   

powiem tak pary mlode maja naprawde rozne wymagania, kazdy ma inny gust. Jedni tak jak piszesz chca miec zdjecia z dusza , drudzy np same czarno-biale a trzeci np chca ich miec jak najwiecej, wszystko zalezy od wymagan i upodoban. Mielismy np zapytanie od pary ktora chciala miec np 1000zdjec, nie podjelismy sie tego zlecenia z jednego powodu . Otoz nie dlatego ze nie jestesmy w stanie tylu zrobic, mozna przeciez chodzic po kosciele i co chwila przeszkadzac robieniem zdjec, ale przeciez nie o to chodzi. Zdjecia musza miec to cos i tego sie trzymamy.

Tak wiec jednym wystarczy poczatkujacy fotograf jak moi mlodsi(chyba) stazem koledzy, lub ktos z doswiadczeniem. Reasumujac, nie dyskryminowalbym tych pierwszych , bo drudzy tez nimi byli :)

A tak z ciekawosci zastanawiam sie jak wygladaja takie kursy fotografii slubnej :)
Przeciez takie zdjecia slubne trzeba robic w kosciele, poczuc atmosfere ceremonii slubnej, wtedy zupelnie inaczej robi sie zdjecia
 
 
mazurowicz.com 
Firma

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 24, 2009 8:17 am   

W ramach nauki , doskonalenia warszatatu itp , chetnie podejme sie wykonania zdjec na slubie ( najlepiej kosciol + sala ) jako DRUGI fotograf. Oferta bezplatna , obejmuje Lodzi i ewentualnie miejscowosci pod lodzia ( Pabianice , Zgierz itp ) , para otrzymuje ode mnie pozniej zdjecia na plycie.Zdjecia potrzebuje do rozbudowany wlasnego portfolio z zakresu "slubniakow". W wypadku wykonania zdjec na sali , dobrze by bylo zeby jakis talerz i kat dla mnie sie znalazl.

Oferta dotyczy KWIETNIA I MAJA tylko. Jesli ktos jest zainteresowany , albo ma znajomych zainteresowanych , prosze o kontakt via strona badz mail mm-foto@tlen.pl , chetnym podesle link do swojej strony , ewentualnie przez google mozna mnie znalezc.

Prosze o potraktowanie ofert powaznie , niestety niektorzy uwazaja jak cos jest za darmo , to do bolu i uwazaja ze robia mi laske dajac mozliwosc fotografowania na ich uroczystosci...
 
 
darling 


Wiek: 40
Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 181
Skąd: lodz
Wysłany: Czw Cze 04, 2009 12:12 pm   

my tak samo jak pszczoła rezygnujemy z reportażu ślubnego. Będzie tylko kamerzysta i zdjęcia plenerowe (w innym dniu niż ślub). Reportaż kosztowałby nas prawie tyle co film :( Zdjęć ze ślubu i tak będzie całe mnóstwo, bo mam zapalonych fotografów w rodzinie, więc na pewno coś się wybierze :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez darling Czw Cze 04, 2009 12:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Master 


Wiek: 51
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 23
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Cze 04, 2009 5:10 pm   

Darling, ja bym Ci radziła jednak nie rezygnować z profesjonalnego reportażu ślubnego.
Ja miam ok. 200 zdjęć od znajomych ze ślubu. Ale niestety w porównaniu ze zdjęciami profesjonalnymi wyglada to miernie :roll:
Ja tak miałam z kamerzystą. Nie planowałam, nie chciałam i nadawałam sobie nic powiedzieć. W końcu się zdecydowałam i nie żałuję. Nawet wczoraj oglądalam swój film i się popłakałam ze wzruszenia. To niesamowita pamiatka tak jak i zdkjęcia. Wraca się do nich non stop.
Ja płąciłam za : przygotowania, reportaż, plener 3000 zł. Fotoalbum; 500 zł.
( w tamtym roku)
_________________
Pozdrawiam
 
 
mazurowicz.com 
Firma

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 7:44 am   

Zapalony fotograf w rodzinie to czesto duzo za malo , owczywiscie nie namawiam , ale wedlug mnie tez warto przemyslec sprawe.
 
 
sando 

Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 9:37 am   

Ja jestem właśnie takim "zapalonym fotografem w rodzinie", fotografuję amatorsko i dla przyjemności. Więc rodzina i znajomi często mnie proszą aby robić zdjęcia na ich ślubach i innych uroczystościach. Z perspektywy czasu mam na temat takiej fotografii kilka spostrzeżeń. Więc może moje spostrzeżenia pomogą w odpowiedzi na pytanie czy warto wynająć fotografa?

Po pierwsze cieszę się, że na pierwszych ślubach które robiłem 3-4 lata temu byłem tylko drugim fotografem. Nie miałem jeszcze wówczas dostatecznego doświadczenia więc nie wszystko wyszło tak jak bym chciał i obecność profesjonalisty bardzo pomogła. Nie mówiąc już, że sprzęt jakim wówczas dysponowałem też pozostawiał sporo do życzenia.

Natomiast teraz mam dużo większe doświadczenie i czasami robię zdjęcia u znajomych i w rodzinie jako jedyny fotograf, a czasami jako drugi. Czasami zdarza się, że gdy jest też wynajęty fotograf to po porównaniu zdjęć młodzi i rodzice zastanawiają się po co go w ogóle wynajęli :)

Więc po sobie widzę, że amator jest amatorowi nierówny.

Więc warto było by się na początku zastanowić jakie doświadczenie ma "zapalony fotograf rodzinny". Sam zapał nie gwarantuje sukcesu. Nie wiem jakich fotografów w rodzinie macie, czy są to początkujący z najtańszą lustrzanką z kitowym obiektywem, czy zapaleńcy z dużym doświadczeniem i odpowiednim sprzętem. Koniecznie obejrzyjcie ich zdjęcia, jeśli fotografowali już śluby to zobaczcie efekty.

No i jeszcze zastanówcie się czy lepiej żałować, że niepotrzebnie wynajęło się fotografa (bo zdjęcia amatora są tak dobre, że by wystarczyły), czy żałować, że się go nie wynajęło (bo zdjęcia amatora są tak kiepskie, że szkoda słów)?

Pozdrawiam
Piotrek
Ostatnio zmieniony przez sando Pią Cze 05, 2009 10:00 am, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
darling 


Wiek: 40
Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 181
Skąd: lodz
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 10:49 am   

Wiem, że takie zdjęcia mogą wyjść różnie, ale powiedzmy, że liczę na jednego pewniaka i dlatego odważę się zaryzykować. Dziewczyna mojego brata ciotecznego jest fotografem z wykształcenia i zamiłowania. Widziałam jej zdjęcia prywatne, ze ślubów i wystaw i są naprawdę fantastyczne. Już ma zapowiedziane, że bez aparatu ma się z domu nie ruszać :)
_________________
 
 
sando 

Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 11:58 am   

No to super, że masz taką osobę. Zatem wszystko powinno być ok.
 
 
Belluszi 

Wiek: 41
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 1:05 pm   

darling No to współczuje dziewczynie twojego kuzyna, bo jako gość na weselu dużo się nie pobawi zapewniając serwis fotograficzny. No chyba, że będzie chciała pogodzić jedno i drugie, ale wówczas Ty możesz mieć pretensje, że nie zawsze była z aparatem tam gdzie potrzeba i w odpowiednim momencie tak jak to robi specjalnie wynajęty fotograf :wink:


edit: poprawiłam wyświetlanie BBCode
kryszka
Ostatnio zmieniony przez kryszka Pią Cze 05, 2009 6:50 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 1:14 pm   

Przeniosłam Wasze posty do tego wątku, poniewaz bardziej "pasują" tutaj. W poprzednim watku chodziło raczej o podawanie cen :)
_________________

 
 
 
darling 


Wiek: 40
Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 181
Skąd: lodz
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 1:52 pm   

Belluszi napisał/a:
No to współczuje dziewczynie twojego kuzyna, bo jako gość na weselu dużo się nie pobawi zapewniając serwis fotograficzny.


Na weselu będzie tylko i wyłącznie gościem. Tam będzie się mógł wykazać kamerzysta :)
_________________
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 10, 2009 6:39 pm   

Ja nie miałam reportażu ślubnego i jakoś nie żałuję. Zdjęcia robiło dwóch fotografów-amatorów, ale tylko podczas przygotowań i ślubu. Nie zawsze można mieć wszystko i moim zdaniem trzeba się zastanowić co jest dla kogo najważniejsze. My postawiliśmy głównie na film z wesela i to jest nasza najważniejsza pamiątka. Ze zdjęć mamy studio, plener i bardzo udane zdjęcia naszych foto-amatorów ze ślubu. I w moim odczuciu wystarczyło. Jeszcze jeden paparazzi biegający wokół nas w tym dniu to byłoby o jednego za dużo.
Jeżeli jednak zależałoby mi na reportażu z wesela to na pewno nie zatrudniłabym do tego gościa weselnego, bo wtedy ani młodzi nie mają porządnych zdjęć ani gość nie ma zabawy.
_________________
 
 
artur_ase2000 
Firma


Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 67
Skąd: LDZ
Wysłany: Sro Cze 10, 2009 10:27 pm   

czasem nie rozumiem podejscia ludzi ... ja na weselu wlasnego brata nie dotknalem kamery ani aparatu mimo iz mialem mozliwosc ... zostawilem to odpowiednim ludziom ktorzy zrobili to jak trzeba :) ))
za to montazem zajelem juz sie sam :) )) bo tu mialem czas

ale pracowac i byc gosciem na weselu sie nie da to jest pewne ... albo rybki albo akwarium :)

pozdrawiam
_________________
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl