Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jesteście podobni?
Autor Wiadomość
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Mar 11, 2004 1:58 pm   Czy jesteście podobni?

Czy Wy i Wasz(a) partner(ka) jesteście do siebie podobni?
Nie chodzi mi o podobieństwo fizyczne..

Macie wspólne zainteresowania, podobny sposób spędzania wolnego czasu lub pracę?
Czy podobnie reagujecie na sytuacje, konflikty, momenty kryzysowe?
A Wasze zachowanie, sposób bycia - są zbliżone?
Co Was łączy, a co dzieli (w pozytywnym znaczeniu, czyli chodzi mi o różnice)?

P.S. Podobno przeciwieństwa się przyciągają, ale chyba trudno być w związku z osobą ekstremalnie różną od nas.
_________________
 
 
gosia 

Wiek: 46
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: własnego M.
Wysłany: Czw Mar 11, 2004 7:59 pm   

Naszym wspólnym zainteresowaniem sa samochody ''tuning'', uwielbiamy zawsze na urlop jeżdzic nad ''Morze'' a nie że jedno chce tu lub gdzie indziej, poprostu od mamentu poznania okazało sie że nawet jeżdzilismy w to samo miejsce jeszcze nie znając się :D
i wszystko co robimy, to robimy razem we dwoje, a nie każdy sobie :girl :
_________________
31 sierpnia 2002
9 stycznia 2006 - Mati
 
 
dagmara 

Wiek: 45
Dołączyła: 10 Mar 2004
Posty: 212
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 11, 2004 8:19 pm   

Ja z moim mężem jesteśmy zupełnie inni i może to jest w tym najfajniejsze.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Mar 11, 2004 8:20 pm   

dagmara napisał/a:
Ja z moim mężem jesteśmy zupełnie inni i może to jest w tym najfajniejsze.

Dagmara, co to znaczy "zupełnie inni"?
_________________
 
 
dagmara 

Wiek: 45
Dołączyła: 10 Mar 2004
Posty: 212
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 11, 2004 9:25 pm   

Co to znaczy to długa historia ale mogę dać przykład: ja lubię pływać on nie bardzo ale robi mi tę przyjemność i chodzi na basen, on lubi pizze ja nie ale jem ją czasami bo mój mąż lubi.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Mar 11, 2004 9:32 pm   

W naszym przypadku jest sporo podobieństw, choć na początku wydawało mi się, że wszystko nas różni i dzieli. :lol:
A ludzie (nawet prawie obcy) od samego początku nam mówili, że pasujemy do siebie, co mnie dziwiło. :woooow:
Mamy podobny sposób bycia, choć mój Mąż jest bardziej pogodny w kontaktach z innymi.
Inaczej reagujemy (ale tylko w początkowej fazie) na stres, sytuacje konfliktowe.
Różnimy się podejściem do niektórych spraw, ale się w tym uzupełniamy.
_________________
 
 
Edyta 


Wiek: 42
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 12, 2004 3:55 pm   

o tak !!

jest wiele rzeczy, które nas cechują i zarazem łączą


nie wyobrażam sobie związku z facetem, z którym nie mielibyśmy o czym rozmawiać i ewentualnie nie zgadzać się w większości spraw.
_________________

 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 13, 2004 12:28 am   

U nas jest roznie ....

W zasadzie zainteresowania mamy wspolne ale jesli chodzi o poglady na rozne sprawy to juz nie jest tak rozowo .... w czesci sie one pokrywaja ale jak juz sie roznia to baaardzo ....
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Pią Mar 26, 2004 12:39 pm   

Wszyscy mówią, że pasujemy do siebie. I chyba faktycznie tak jest. Nigdy się ze sobą nie nudzimy, mamy bardzo podobne zainteresowania - od muzyki po poważniejsze kwestie. Wszystko robimy razem. No i zawsze mamy o czym rozmawiać. Kiedyś usłyszałam takie zdanie: Zwiąż się z kimś, z kim masz o czym rozmawiać - na starość będziecie mieli co robić. Jakże prawdziwe jest to stwierdzenie :)

Podsumowując - pasujemy do siebie jak dwie połówki pomarańczy :)
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
Akacja 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Lut 2004
Posty: 199
Skąd: Trójmiasto
  Wysłany: Nie Kwi 25, 2004 10:27 pm   

Jesteśmy na pozór dla wielu ludzi bardzo różni, ale jak ktoś zna nas dobrze wie, ze idealnie wg mnie sie uzupelniamy w roznych sytuacjach. Mamy wspólne zainteresowania, ale i kazde tylko swoje, choc kazde z nas potrafi zrozumiec ta druga osobe w jej pasji. Znajomi mówią, ze nawet z wygladu sie upodabniamy he he he :) Ciesze sie, ze nie jestesmy tacy sami nie wytrzymalabym z kims takim jak ja hi hi hi Często jest tak, ze zamieniamy sie w swoich niby przewidywalnych rolach i zaskakujemy siebie na wzajem. Najważniejsze jest jednak to, ze potrafimy sie zrozumiec i dac sobie to czego sami w sobie nie mamy i odnajdujemy to w tej drugiej połowie. :) Wiec wszytsko pasuje hi hi hi ;)
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Kwi 26, 2004 5:55 pm   

Podobno pasujemy do siebie od pierwszego spojrzenia - ale ja nie wierzę. Troszkę nas dzieli. Tylko, że są to rzeczy małe i błahe. Zasadnicze nie powodują sporów.
Inaczej reagujemy np. na stres, inaczej się zachowujemy po sprzeczce -ale już np. gust mamy ten sam - te same rzeczy nam się podobają. Ogólnie więcej nas łączy niż różni :)
_________________

 
 
 
josephine 

Wiek: 44
Dołączyła: 29 Mar 2004
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 26, 2004 8:22 pm   

Mamy wręcz identyczne reakcje na zachowania ludzi, na ludzi w ogóle, doskonale sie rozumiemy, mamy podobne gusta, ale np. część zainteresowań mamy różnych i staramy sie nimi dzielić ze sobą, dzięki czemu i ja i T. uczymy się nowych rzeczy, które nie są może obopólną fascynacją, ale poszerzamy horyzonty:)
jeśli np. chodzi o osobowości to na tyle zbombardowałam swym choleryzmem introwertyczną (kiedy to było???) naturę mojego aniołka, że potrafi juz pokazać rogi i reaguje całkiem na zewnątrz :)
 
 
 
tynencia 


Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sie 2004
Posty: 39
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob Wrz 11, 2004 5:06 pm   

To bardzo dziwne - niby różnimy się bardzo od siebie a jednak często rozumiemy się bez słów.
 
 
myszkapl 


Wiek: 44
Dołączyła: 14 Maj 2004
Posty: 68
Skąd: Zgierz
Wysłany: Nie Wrz 12, 2004 11:25 am   

Z nami to jest różnie. W grncie rzeczy jesteśmy do siebie podobni, ale czasem wychodzą różnice, w szczególności jeżeli chodzi o stosunki rodzinne.
_________________


http://martyna.w8w.pl

 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 10:50 am   

my jestesmy podobni na niektorych plaszczyznach. np. lubimy filmy, ksiazki, przyrode, mamy podobny pomysl na przyszlosc, ...
ale nie wszystko robimy wspolnie. ja np. nie lubie zimy i sportow zimowych, a M. bardzo lubi narty.
mysle, ze jestesmy podobni/niepodobni w idealnych proporcjach :)
_________________
 
 
katia 


Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 178
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 11:06 am   

My jeżeli chodzi o hobby to różnimy się zasadniczo( N. lubi jeżdzić na nartach, ja uwoielbiam pływać i jeździć na lyżwach- ale w góry i na basen jeździmy razem) Podejście do życia też mamy inne,inny sposób myślenia, ale dzięki temu z wielu sytuacji wychodzimy obronną ręką, bo się uzupełniamy.
Natomiast zgadzamy się w 100% w kwestii rodziny i domu. :D
 
 
Linka 


Wiek: 45
Dołączyła: 29 Mar 2005
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 12:25 pm   

Kiedyś weszliśmy do sklepu w którym kobitka wiedziała, że jesteśmy tuż po ślubie i znała mojego meża, ale o mnie tylko słyszała. Jak nas zobaczyła to usłyszeliśmy "Ależ jesteście państwo podobni do siebie. Niesamowite" :lol:
Czy ja wiem? :?
_________________


:)
 
 
karmelcia 


Wiek: 44
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 177
Skąd: Łódź
  Wysłany: Wto Lut 07, 2006 2:36 pm   

My jestesmy w pewnych rzeczach podobni- lubimy spotkania towarzyskie, lubimy jazde na rowerze, narty, morze (ja bardziej), uwielbiamy zupe pomidorowa i pizze. Jest wiele rzeczy w ktorych sie roznimy i roznia sie nasze upodobania i to jest najfajniejsze. Dzieki mojemu T. zaczelam jezdzic na AirShowy i bardzo mi sie to podoba, a on zaczal czytac przy mnie Newsweeka w oryginale :)
_________________

http://www.wizaz.pl
 
 
 
ckasia 


Wiek: 44
Dołączyła: 20 Sty 2006
Posty: 35
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 6:01 pm   

Linka napisał/a:
Kiedyś weszliśmy do sklepu w którym kobitka wiedziała, że jesteśmy tuż po ślubie i znała mojego meża, ale o mnie tylko słyszała. Jak nas zobaczyła to usłyszeliśmy "Ależ jesteście państwo podobni do siebie. Niesamowite" :lol:
Czy ja wiem? :?



Linka, u mnie jest to samo :-)
Bardzo wiele osób nam mówi, że jesteśmy do siebie podobni.
 
 
 
pidzamka81 


Wiek: 42
Dołączyła: 18 Sty 2006
Posty: 22
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Lut 08, 2006 11:26 pm   

My jestesmy podobni ale chyba tylko hehehe fizycznie ----> dwa grubaski :D :D hehehehe.
Jeżeli chodzi o reszte spraw, to bardzo sie roznimy. mamy rózne hobby, roznie zachowujemy sie w kontaktach z innymi ludzmy, ja jestem straszna gaduła a moj Misiaczek raczej jak juz mowi to konkretnie i na temat hehehhe.
Troszke nam te róznice przeszkadzaly, nieraz dochodzilo miedzy nami do konfliktow, ale moge powiedziec ze dotarlismy sie juz i kazdy z nas szanuje "inność" drugiego.
W wielu sprawach jestesmy podobni- obydwoje jestesmy wrazliwi i mamy wielki temperament, a co najwazniejsze poglady i plany na przyszlosc mamy takie same.
Powiem nieskromnie ze dobrze nam razem... a róznice ktore sa miedzy nami nauczylismy sie akceptowac i szanowac.
najwazniejsze jest moim zdaniem miec wspolne cele i dazyc do nich.

Pozdrawiam i serdeczenie i przesyłam buziaczki Gość
_________________
PRZESYŁAM BUZIACZKI I ŻYCZĘ MIŁEGO DNIA Gość
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Lut 09, 2006 10:10 am   

Jesteśmy coraz bardzie podobni do siebie, mamy podobne poczucie humoru, podobny gust czytelniczy, lubimy podoben rozrywki, podobnych ludzi... poza tym codziennie upodabniamy się do siebie bardziej, to chyba kwestia spędzanego wspólnie czasu ;)
_________________
chez alma |
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 9:16 pm   

My jesteśmy do siebie bardzo podobni. I to nie tylko pod względem psychicznym ale i fizycznym o dziwo :shock:
Co do podobieństw natury psychicznej to napiszę tak...rozumiemy się bez słów. No ale co tu dużo mówić, w końcu oboje jestesmy baranami z tej samej dekady, dzielą nas raptem 3 dni. Tak samo się wzruszamy i tak samo cieszymy. Łatwiej nam jest osiągać kompromisy. Jedyna rzecz która na różni to to, że mój S. bardzo szybko zapomina o sprzeczce i bardzo szybko potrafi się godzić. Ja natomiast jestem bardziej od niego uparta (chyba) i dlatego trudniej mi godzić się. Choć przy jego charakterze i temperamencie i przede wszystkim wpływie na mnie w tej danej chwili ulegam w miarę szybko i odstawiam fochy i dąsanie na bok :wink:
_________________
 
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 9:50 am   

Absolutnie inni
On :arrow: cichy,spokojny,rozsądny,domator.S w życiu może 4 książki przeczytał.komputery to jego hobby


Ja :arrow: wybuchowa,konfliktowa,rozrzutna,towarzyska,ja uwielbiam czytać-jak mi sie książka naprawdę spodoba to nawet kilka razy jedna czytam.dla mnie komputery to czarna magia.

co nas łączy-miłość do naszego synka :] i wzajemna do siebie :serducho:
 
 
evelinka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lut 2008
Posty: 554
Skąd: ja to mogę wiedzieć?
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 10:48 pm   

Widzę, że u Audiolki jest podobnie jak u mnie.
Maciek to człowiek super spokojny, uległy, nie lubi się kłócić itd
Ja jestem szalona, wybuchowa, nerwowa, impulsywna. Mogłabym tak dalej wymyślać.
Zastanawiam się jak on ze mną wytrzymuje tyle lat ?? ?
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sob Cze 21, 2008 11:29 am   

evelinka napisał/a:

Zastanawiam się jak on ze mną wytrzymuje tyle lat ?? ?


I ja tez czasami sie zastanawiam-ale jak widać przeciwieństwa sie przyciągają...Z jednej strony miło jest mieć podobne zainteresowania(jest temat do rozmowy)ale z drugiej strony ja nie wytrzymałabym z drugim takim głupkiem<jak ja> :mrgreen: :mrgreen: musi mnie ktoś ustawiać do pionu :]
 
 
agniesia22 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 268
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 25, 2008 4:51 pm   

U nas jest naprawdę duże podobieństwo. Takie same zainteresowania, muzyka podoba nam się praktycznie kropka w kropkę. Wiele razy jak coś nawet mówimy to jedno z nas wypowiada zdanie a drugie kończy tak jak byśmy czytali sobie w myślach, aż czasami nie moge uwierzyć że można sie tak dopasować. Super się dogadujemy ze sobą. Jestem bardzo szczęśliwa.
_________________


 
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pon Wrz 15, 2008 11:12 pm   

Jesteśmy tak samo impulsywni,obrażalscy i uparci.Ja jestem "w gorącej wodzie kąpana" jak gdzieś jechać,coś kupić to "już" a mój P. musi wszystko przemyśleć powoli.
_________________

 
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lip 04, 2010 11:17 pm   

My mamy podobne charakterki i bardzo ciężkie.Często się ścieramy i każde stawia na swoim ale szybko nam przechodzi.Max pół godzinki i po sprawie :lol: A jeśli chodzi o spędzanie czasu to lubimy czasem coś razem wykombinować a czasem osobno.Za to uwielbiamy razem pichcić wyszukane przekąski :smile:
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Nie Lip 04, 2010 11:36 pm   

My jesteśmy kompletnie różni w niektórych kwestiach, a w niektórych podobni. Zależy od sytuacji. Generalnie, to ja jestem bardziej przebojowa, obyta, wygadana, jak coś trzeba załatwić, wiadomo, że ja będę to robić. Lubię czytać, interesuję sie polityką, mój mąż niestety ani czytać nie lubi, ani polityka w ogóle go nie pociąga, co mnie często denerwuje i smuci, że nie moge z nim podyskutować na ten temat. :( On spokojniejszy, ja narwana :smile: Na co dzień uzupełniamy się znakomicie charakterami, to znaczy ja go pobudzam jak trzeba, a on mnie uspokaja :razz: Zainteresowania różne, ale lubimy podobnie spędzać wolny czas :P
_________________
 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 12:19 pm   

skalimonka napisał/a:
My jesteśmy kompletnie różni w niektórych kwestiach, a w niektórych podobni. Zależy od sytuacji.


To chyba u każdego tak jest :)


W kwestii charakterów u nas jest zupełnie różnie. Ja jestem wybuchowa, choleryczna. M. to oaza spokoju :) Ładnie to się u nas komponuje :) Czasami tylko są zgrzyty, bo ja nie umiem usiedzieć w miejscu, a M. lubi leniuchować :)

Z kolei w kwestii zainteresowań to niektóre nam się pokrywają, a inne nie. Wspólnie to lubimy gotowanie, czytanie książek, siatkówkę.
_________________

 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 12:34 pm   

Bian, u nas dokładnie jest to samo. Ja jestem bardziej wybuchowa, a ostatnio nawet i krzykliwa na Darka, a on cichy i spokojny. Ja bardziej uparta, on bardziej uległy :D .

Razem lubimy oglądać mecze piłki nożnej i siatkowej.
_________________
 
 
Agata1234 

Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 553
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 3:13 pm   

My jesteśmy zupełnie różni, lubimy różne rzeczy, mamy inne zaiteresowania i w ogóle podejście do wszystkiego. Jedyne co nasz łączy to oboje jesteśmy uparci i dosć wybuchowi hehehe czyli super mieszanka wybuchowa...
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 4:52 pm   

Agata1234 napisał/a:
My jesteśmy zupełnie różni, lubimy różne rzeczy, mamy inne zaiteresowania i w ogóle podejście do wszystkiego. Jedyne co nasz łączy to oboje jesteśmy uparci i dosć wybuchowi hehehe czyli super mieszanka wybuchowa...


Dokładnie tak jest u mnie i u męża.
_________________
 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pon Lip 12, 2010 5:19 pm   

Jesteśmy bardzo różni - Ł jest spokojny, zorganizowany, odpowiedzialny, natomiast ja roztrzepana, energiczna, rozgadana, przebojowa. Ale tak jest nawet ciekawie w zyciu - dużo się dzieje i nie jest nudno. Łączy nas podejscie do zycia, choć dzielą też niektóre sprawy, ale dajemy sobie z tym radę. Podoba nam się ta sama muzyka o dziwo:) i lubimy to samo piwo i wino:)
 
 
 
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 29, 2010 2:11 pm   

My mamy zupełnie inne charaktery.
Narzeczony jest spokojny a ja bardzo wybuchowa.
Ale myślę że dobrze się uzupełniamy :)
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl