Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
ubezpieczenie samochodu
Autor Wiadomość
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 6:55 pm   ubezpieczenie samochodu

Z racji wkrótce otrzymanego auta :lol: poszukuję dobrej oferty ubezpieczeniowej

Możecie polecić jakieś towarzystaw ubezpieczeniowe? Ja już z paroma rozmawiaŁam :smile: ale mam wrażenie, że wszędzie oferują to samo a ceny wahają się od 700 do 1300 zŁ :o

Napiszcie też jakich unikać i dlaczego :twisted:
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 7:15 pm   

zawsze ubezpieczalam w compensie bo bylo najtaniej i w ogole wygodnie - po kradziezy samochodu szybko wyplacili odszkodowanie i to mniej wiecej takie jak powinni. takze super.
niestety teraz po 7 latach, zmieniajac auto musialam zmienic firme, bo okazalo sie ze jest za drogo.
odpowiem Ci Sajonara na przykladzie bo bedzie najlatwiej :)
zawsze wykupuje AC OC i najwyzszy pakiet Assistance.
mam 60 % znizki na OC i 50 na AC, a w compensie za samochod o wartosci 33 tys wyliczyli mi ubezpieczenie roczne w wysokosci 2800 - 3000, tylko dlatego, ze moj maz - 2 kierowca tego auta nie ma 25 lat i ma 30% zwyzke !! podobnie MAx Kolonko Boston Masachussets, ktory najtansze ubezpiecznie zaproponowal mi w wysokosci 3500... Link 4 byl bardziej atrakcyjny, ale upierali sie przy 30% wkladzie wlasnym (nigdy sie na to nie zgadzam) i proponowali 2000.
zrezygnowana zadzwonilam do AXA i... mam ubezpieczenie za 1600 zl. moj maz dodatkowo zyskuje znizki jako 2 kierowca. mam wypasiony Assistance - chyba nawet paliwo dowoza za darmo jak zapomne zatankowac :) poza tym mam zielona karte i inne cuda typu NW w pakiecie. poza tym zalatwilam wszystko w pol godziny przez internet i telefon - mily Pan zadzwonil i reszte dogadalismy.
jestem zachwycona :) i jak tylko skonczylo sie ubezpieczenie 2 auta powtorzylam manewr z AXA i znowu bylo najtaniej :)

nie wiem jak jest z wyplata odszkodowan, bo jak na razie nie potrzebowalam i oby tak zostalo
_________________
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 7:48 pm   

To zależy od konkretnego przypadku, gdzie będziesz miała najtaniej - od wypracowanych zniżek i tego czy nie jesteś w grupie ryzyka (czyli masz prawo jazdy krócej niż 3 lata i chyba wiek też się liczy).
Od rodzaju samochodu itp..
Nam sie akurat najbardziej opłacało ubezpieczyć samochód w Link4 - też nie wiem jak z ewentualną wypłatą odszkodowania tam i oby tak zostało.

Kiedyś niestety mieliśmy inny samochód ubezpieczony w PZU i Warcie i nie polecam.
W PZU migają się od wypłaty odszkodowania a w Warcie było bardzo drogo.
_________________

 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 8:25 pm   

ja nie mam żadnych zniżek, auto jest stare i tanie. ByŁam w Compesie, dzwoniŁam do PZU, Link4 oraz Liberty Direct - wszędzie roczna skŁadka za samo OC, ewentualnie z pakietem assistance mini oraz NNW wyszŁa 1100 - 1300 zeta. Natomiast w AXA za wszystkie powyższe elementy ubezpieczenia zaproponowali skŁadkę 750 zŁ, z możliwością pŁatności kwartalnej. Jest to bardzo kusząca propozycja ale wietrzę podstęp. Stąd moje pytanie na forum.
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 8:31 pm   

Sajonara a przejdź sie do centrum ubezpieczeniowego na Gdańskiej.
Tam mają oferty różnych towarzystw i dostosowują do twoich potrzeb (wybierają najbardziej odpowiednią).
Gratis dostajesz kupon na bezpłatne mycie.
My już tam nie raz ubezpieczaliśmy auto. Zawsze nam doradzą. Jesteśmy zadowoleni.
A jak porównywałam z AXE czy Link 4 to ubezpieczenie wychodzi albo tak samo albo taniej. 8)
_________________
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 8:35 pm   

Misia a podasz dokŁadny adres bo jednak Gdańska krótka nie jest :?
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 8:38 pm   

chyba Gdańska 79 , między Struga a 6sieprnia
_________________
 
 
 
monika24 


Wiek: 39
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 58
Skąd: radomsko/łódź
Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 9:05 pm   

HDI Asekuracja. Najtaniej mają. Polecam wizytę w firmie Romex. Wejście jest od Piotrkowskiej 66 z tyłu telewizji. Taki mały parterowy, żółty budynek. Zaproponują kilka ofret z pewnością. Jeśli będzie AC to z pewnością nie w Warcie i nie w PZU bo w razie jakiegos nieprzyjemnego zdarzenia wypłacają za najtańsze części zamienne, a nie za oryginalne. A jak człowiek chce oryginalne to trzeba się po sądach pałętać przez kilka lat.
_________________

 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 9:32 pm   

generalnie z ubezpieczeniami jest tak - każda firma coś oferuje. Wszystko zależy od zniżek, wzwyżek itd itd itd...
Zależy też czy dana firma ma jakieś preferencyjne warunki dla konkretnych marek.
Pamiętam, że przy jednej marce w Allianz wychodziło nam najdrożej a przy francuskich autach u nich jest najtaniej.

Najlepiej iść do takiej agencji i sprawdzić wśród różnych ofert.
My akurat upodobaliśmy sobie ta agencję na Gdańskiej.
Raz mieliśmy ubezpieczone auto w HDI. Ale to tak jak mówię - wszystko zależy od "okoliczności" :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez misia-misia Sro Kwi 23, 2008 9:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 9:43 pm   

Ja najpierw tez pytalam w takim punkcie ubezpieczeniowy i wybrali mi najlepsze za 900 zl, potem zadzwonilam do link4 i mam za 650 zl. Kiedys bylam w PZU
ale nigdy nie musialam miec nic wyplacanego.
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 9:45 pm   

monika_zyga napisał/a:
Ja najpierw tez pytalam w takim punkcie ubezpieczeniowy i wybrali mi najlepsze za 900 zl, potem zadzwonilam do link4 i mam za 650 zl.


no widzisz...
a ja jak dzwoniłam do Link 4 to miałam z ich strony o 100-200zł drożej niż w tym co teraz jesteśmy (z agencji)...Wszystko zależy od "okolicznosci"
Trzeba pytać, podzwonić
_________________
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 9:25 am   

To już jakis czas temu było, ale ja ubezpieczałam samochów w Allianz i bardzo mi sie podobało :) Nie wiem ja z wypłata odszkodowań, bo nie musiałam, ale reszta oki - zawsze brałam AC/OC/NW + zielona karta za free :)
Tu masz link do kalkulatora (a przy okazji i do stronki): http://www.allianz.pl/x_main.php?id_kategorii=779
_________________

 
 
 
mila1982 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 85
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 4:15 pm   

proponuje towarzystwo BENEFIA( tu Ci wyjdzie najtaniej) jestem pewna!!!!
adres Sieradzka 1 tel 42 681 66 41
pozdrawiam
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 8:52 pm   

Jeśli zależy ci tylko na OC to bierz tam gdzie jest najtaniej. Też polecam Gdańską 79 na zorientowanie się w temacie.

Ale jeśli i AC wchodzi w grę to niestety ale sama składka to nie wszystko. Musisz się dokładnie wczytać w warunki umowy albo wypytać brokera. Wejdź sobie na stronki www firm, które oferują ubezpieczenia samochodowe (np. mBank, Axa), wypełnij wniosek, a zorientujesz się na co zwracać uwagę.
Np. czy w razie wypadku zwrócą ci wartość nowych części czy pomniejszą o zużycie, czy ubezpieczenie obejmuje również samochód podczas postoju (nie wszędzie tak jest) i mnóstwo innych kruczków, na które podczas podpisywania umowy nie zwracasz uwagi, a są bardzo istotne gdy dochodzi do wypłaty odszkodowania.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
tweety 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2004
Posty: 258
Skąd: łódź/londyn
Wysłany: Sob Kwi 26, 2008 9:27 pm   

Ja tez zawsze na Gdanska 79 chodze. Zawsze dobrze doradza :D Ja sie ubezpieczam w TUWie (Towarzystwo Ubezpieczen Wzajemnych) dosyc nieduzo place za caly rok, biorac pod uwage moj wiek itd., ale tez mam ubezpieczenie mieszkania za chyba 75zl za caly rok i w to wchodzi OC chyba do 50.000 tys. i ruchomosci do 6000tys (czyli jak ce, tfu tfu okradna) Niewime, mi pasuje :)
_________________

Zeby Tobie Gość slonko ciagle swiecilo :)
 
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 9:03 pm   

Ja polecam firmę UNIQA. Zwlaszcza dla instruktorów ZHP :D Bo z tego tytułu dostałam sporą zniżkę, nie mając żadnych przysługujących mi wczesniej bo dopiero od niedawna jestem właścicielem auta. Obrazowo rzecz ujmując: cena za OC spadła z 850 do 200 zł, tak więc okazało się że stac mnie na pakiet z AC i NW :D
Widzialam tam tez ogloszenie o znizkach dla mundurowych /strażacy, żołnierze/
_________________
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 9:26 pm   

oj ja nie polecam, nie wiem jak ceny w Unice ale burdel jaki tam mają to masakra
_________________
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 9:56 pm   

Ja jestem prawie zdecydowana na firmę AXA - zaproponowali mi baaardzo konkurencyjną ofertę (w stosunku do innych firm)
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 10:37 pm   

ja nie ufam zadnej firmie, ktora zanim poda mi konkretna kwote probuje wyciagac ze mnie informacje, w szczegolnosci dane osobowe..
_________________
 
 
agniesia22 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Lip 2008
Posty: 268
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 11:38 pm   

To w dużym znaczeniu zależy od konkretnego auta, ale z tego co się orientuje teraz są duże zniżki w Commercial Unio Direct.
_________________


 
 
 
adriano 

Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 0
Skąd: Łódz
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 2:11 pm   Prosba o poradę

Poradźcie proszę – szukam obecnie taniego ubezpieczyciela dla mojego Stilo – samochód z 2006 roku, silnik 1,9. Niestety mam zero zniżek i wszedzie gdzie sprawdzam wychodzą mi bardzo wysokie kwoty – od 1300 nawet do 2!! Może ktoś był w podobnej sytuacji i może coś zasugerować?
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 2:34 pm   

Na forum weselnym?


Ale mogę zaproponować brokera ubezpieczeniowego, fajny jest np. w Wydziale Komunikacji UMŁ.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
zea 

Wiek: 41
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 2:49 pm   

Mbank polecam:)
_________________
 
 
Mariola 

Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 299
Skąd: ...
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 3:40 pm   

a ja polecam poczytać na stronach ubezpieczycieli i sprawdzić ile cię to wyniesie.
 
 
adriano 

Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 0
Skąd: Łódz
Wysłany: Wto Lip 14, 2009 4:11 pm   

Mariola napisał/a:
a ja polecam poczytać na stronach ubezpieczycieli i sprawdzić ile cię to wyniesie.

Sprawdzam właśnie na stronach i dzwonię żeby dopytać, bo z tego co słyszałem kalkulatory nie uwzgledniają aktualnych promocji, które są własnie w TU. Póki co najtańszą składkę powiedzieli mi w Link4. 1019 PLN – kobieta powiedziała mi, że załapałem się na zniżkę za silnik 1,9 – dodatkowych 6 %. Posprawdzam jeszcze w innych direktach, dam znać o moich poszukiwaniach. Piszcie jeszcze o tym gdzie Wam wyszło najtaniej, tylko proszę zamieszczajcie więcej szczegółów – ile macie zniżek i jakie auto.
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 14, 2009 5:36 pm   

Tanie ubezpieczenia są w Hestii. Mamy w firmie kilka różnych samochodów (co prawda ze zniżkami) i od jakiegoś czasu wszystkie są ubezpieczane w Hestii, bo najtaniej wychodzi. Ale szczegółów i kwot nie podam, bo się w to nie zagłębiam.
_________________
 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Wto Lip 14, 2009 5:59 pm   

zea napisał/a:
Mbank polecam:)

może HDI przez mBank. Bez zniżek, auto z 97r, 2,0 silnik - coś koło 1200zł, nie pamiętam dokładnie.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 14, 2009 6:20 pm   

adriano napisał/a:
proszę zamieszczajcie więcej szczegółów – ile macie zniżek i jakie auto.

Taaaa... bo od tego wszystko zależy.

Naprawdę nie było lepszego forum na tego typu pytania? A może agent ubezpieczeniowy szuka tu klientów?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
adriano 

Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 0
Skąd: Łódz
Wysłany: Sro Lip 15, 2009 3:54 pm   

temidaaa napisał/a:

może HDI przez mBank. Bez zniżek, auto z 97r, 2,0 silnik - coś koło 1200zł, nie pamiętam dokładnie.

1200 PLN to jednak trochę drogo, powinieneś znaleźć taniej. Mi do tej pory najtaniej zaproponowali 1019 PLN, ale szukam dalej. Też bym Ci radził sprawdzić w L4, dwie stówki taniej, to jednak spora różnica.

kryszka napisał/a:
Naprawdę nie było lepszego forum na tego typu pytania? A może agent ubezpieczeniowy szuka tu klientów?

Jaki tam ze mnie agent? Ja zwykły szary księgowy.
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 16, 2009 11:13 am   

adriano napisał/a:
szukam obecnie taniego ubezpieczyciela dla mojego Stilo

proponuję poczytać w istniejącym wątku - http://www.forum.wesele-l...t=ubezpieczenie
Ostatnio zmieniony przez gosc Czw Lip 16, 2009 11:14 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 16, 2009 11:58 am   

Słuszna uwaga. :)

Adriano - wątki połączone, przeczytaj posty powyżej.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 30, 2012 8:04 am   

Chciałam zapytać czy ktoś zna nową firmę Proama?

O ile przy zakupię OC ma to małe znaczenie, bo przy wypłacie jakiś pieniędzy będzie się męczyła druga osoba, którą stukneliśmy. Tak przy AC to ma większe znaczenie. W tej chwili jest to najtańsza firma, w naszym starym aucie zapłaciliśmy 405 zł za oc i było to ok 200 zł taniej od najtańszej oferty (sprawdzałam wszędzie).
Teraz chcemy ubezpieczyć nowe auto i oc+ac najtaniej wyszło mi w liberty direct 2400, a w proama 1600, więc jest spora różnica.
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
malinka1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 987
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 12:59 pm   

Ja ogolnie polecam YOU CAN DRIVE (Ergo Hestia), jeśli kierowca nie skończył 30 lat :) my zaoszczędzilismy z tym ubezpieczycielem ponad 500 zł. Kalkulacja przez stronę internetową, wsztystko załatwiliśmy zdalnie. Polecam
_________________
malinka1984


 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 6:18 pm   

malinka1984, tam wyszlo mi 2185, wiec nadal proama jest najtansza. a jak z wyplacalnoscia i pomoca w tej firmie YOU CAN DRIVE?
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
malinka1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 987
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 31, 2012 10:53 pm   

monika_zyga napisał/a:
a jak z wyplacalnoscia i pomoca w tej firmie YOU CAN DRIVE?
nie mogę się niestety wypowiedzieć z własnego doświadczenia bo odpukać nie musieliśmy korzystać z pomocy itd ale znajomi mieli kraksę i wszystko poszło sprawnie, nie mieli problemów
_________________
malinka1984


 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 01, 2012 11:16 am   

monika_zyga jeśli chodzi o Hestię, bo tam jest ta oferta You Can Drive, to my kiedyś mieliśmy okazję sprawdzić jak ta firma funkcjonuje. Mąż miał delikatną stłuczkę z jakąś panią na parkingu i z jej OC braliśmy kasę. Rzeczoznawca obejrzał auto solidnie, nie bawił się w wycenianie napraw, tylko od razu potraktował jako wymianę całych elementów, więc dostaliśmy niezłą kasę w krótkim czasie.
_________________

 
 
kisskiss 


Dołączyła: 22 Lis 2011
Posty: 184
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 8:13 pm   

monika24, mylisz się jeśli chodzi o ubezpieczenie AC w Warcie. Oczywiście, że jest wariant na opłacenie części oryginalnych, ale jest po prostu droższy. Sama miałam stłuczkę rok temu i części miałam wymienione na oryginalne, a szkoda została wyceniona na 10 tys. złotych i nie musiałam wykładać nic z własnej kieszeni. Dostałam też zastępcze auto na dwa tygodnie (w moim wariancie ubezpieczenia mam auto od Warty w tym samym standardzie co moje) I akurat jeśli chodzi o tą firmę, to jest jedna z najsolidniejszych i nie ma u nich problemów z wypłatą odszkodowań. Oczywiście, jeśli ubezpieczenie wystawia zorientowany agent. Niestety wielu zajmuje się ubezpieczeniami z doskoku i źle oblicza składkę, co skutkuje później np wypłatą tylko części odszkodowania.

Ja polecam ubezpieczyciela z ul. Piotrkowskiej 224 (przy Radwańskiej). Profesjonalna obsługa i wszystkie towarzystwa na rynku w ofercie. Łącznie ze wszystkimi tanimi nowościami - Proamą, compensą, HDI itd.
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 11, 2012 7:53 am   

zdecydowaliśmy się na PZU, po "znajomości" dostaliśmy extra zniżkę, więc wyszło najtaniej, ale mam nadzieję że i tak żadnej szkody nie będziemy musieli z niej likwidować.

Jeśli ktoś wykupuję samo OC to polecam Proamę, bo już u kilku znajomych wyszło najtaniej.
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl