Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych
Autor Wiadomość
shi-ann 

Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 09, 2008 3:41 pm   Kościół Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych

Macie jakieś doświadczenia z tym kościołem? Może ktoś brał tam ślub? A może bywacie tam co niedziela?
Prosze o opinie i informacje.
_________________
Lepiej brać drzewo do lasu, niż zbierać chrust.
 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 23, 2008 3:30 pm   

to moj "szkolny" kosciol (konczylam Salezjanskie LO). Bardzo przyjemny. Jedyne, czego nie moglam zniesc to skrzypiace krzesla...
 
 
Marika007 

Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 80
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Sro Lip 23, 2008 4:14 pm   

Witam! W kościółku tym bedziemy mieć ślub konkordatowy 29 sierpnia 2009 roku.To jeszcze duzo czasu takze nie wiele moge na ten temat powiedziec.Koscół jest maly ale przyjemny. :)
 
 
shi-ann 

Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 02, 2008 10:16 pm   

Hej hej
Powiedz ile kosztuje tam ślub? Czy cennik jest z góry ustalony? A co z kościelnym? Organistą? I dekoracją? Jest czy trzeba samemu?
_________________
Lepiej brać drzewo do lasu, niż zbierać chrust.
 
 
 
Marika007 

Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 80
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Pon Sie 04, 2008 6:54 pm   

Witam! :D
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, ponieważ dopiero we wrześniu będę rezerwować termin w kościele i wtedy też dowiem się wszystkiego. Jak juz będę miała jakieś informacje to dam znac. Pozdrawiam!
 
 
shi-ann 

Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 24, 2008 7:09 pm   

W sobotę byłam w tym kościele. Chociaż mnie trudno nazwać to kościołem. Nasuwa się raczej określenie "kaplica".
Dla tych, którzy szukają bardzo nietuzinkowego miejsca aby wypowiedzieć sakramentalne "tak" ta parafia będzie świetnym rozwiązaniem.

Mnie to miejsce zupełnie nie odpowiada, więc ślub wezmę pewnie na Sienkiewicza
_________________
Lepiej brać drzewo do lasu, niż zbierać chrust.
 
 
 
Dzesia 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 64
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 8:43 am   

Będę wdzięczna za wszelkie informacje o tym kościele - jaki proboszcz i ile trzeba zapłacić za slub? Jaki organista i ile kosztuje jego granie? No i czy ładnie śpiewa i gra?
_________________
www.sygnaturka.blox.pl

 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 11:12 am   

update:
Byłam tam na Mszy w niedziele i ku mojemu zaskoczeniu nie ma juz skrzypiacych krzeseł tylko bardzo wygodne ławki. Maja nawet miejsce na torby i kwiaty :) Ołtarz jest kolorowy z witrażami (jesli ktos lubi pomarańcz, niebieski i zielony to bedzie sie podobał :) )
proboszcz?? GENIALNY z mega radiowym, hipnotyzującym głosem!! Bardzo wesoły człowiek i taki... do ludzi :)
 
 
Dzesia 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 64
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 11:49 am   

Tam zapewne jest kilku księży - jesteś pewna, że to był proboszcz? Jak kiedyś (dawno, jakieś dwa lata temu) chodziłam tam na Msze, to zawsze trafiałam, że inny ksiądz ją sprawował, a proboszcz (taki starszy i tęgawy) odczytywał ogłoszenia duszpasterskie.

A jak muzyka?? W sensie - organista, śpiew. Jestem ciekawa, czy coś zmieniło. odkąd tam chodziłam. kiedyś śpiewał tam mój znajomy, młody chłopak.
_________________
www.sygnaturka.blox.pl

Ostatnio zmieniony przez Dzesia Czw Mar 12, 2009 11:50 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 12:51 pm   

o spiewie nic nie wiem. a jesli chodzi o proboszcza - to pewnie on (choc nie nazwalabym go starszym...). wiem to z pewnego źrodla - od jego wspołzakonnika.
 
 
Dzesia 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Gru 2006
Posty: 64
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 1:12 pm   

To pewnie się zmienił proboszcz. Muszę się tam wybrać na Mszę. Ciekawe, jaki jest w załatwianiu formalnosci ślubnych ;)
_________________
www.sygnaturka.blox.pl

 
 
Darusia1910 

Dołączyła: 26 Mar 2009
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 26, 2009 4:15 pm   

Marika007 ja tez biore slub w tym kosciele tego samego dnia co Ty tylko ze sam koscielny bo juz po cywilnym jestesmy :) Chyba po Tobie bedziemy go miec :) JAk sie nie myle to bedzie to 18 albo 19 :) tesciu zalatwial to poniewaz my w UK jestesmy z mezem i dokladnie bedziemy zalatwiac w kweitniu jak przylecimy tak sie z ksiedzem umowilismy:) A ten kosciol bardzo lubie:) W nim mialam komunie sw, bierzmowanie i slub tez bede miala:) :D
_________________

 
 
akarolka 


Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sie 2009
Posty: 87
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 15, 2010 10:07 pm   

to jest mój kościół ale niestety ze względu na wygląd mało przypominający kościół nie będziemy tam brać ślubu, ale powiem szczerze że bardzo tego żałuję. Aktualny proboszcz jest super, gdybym wcześniej wiedziała to na pewno namówiłabym wszystkich z mojej rodziny a w szczególności narzeczonego na slub właśnie tam.
Odbyliśmy tam nauki przedmałżeńskie, później odbierałam tam swoje dokumenty, wszystko w przyjaznej atmosferze. A co najważniejsze proboszcz to ksiądz z powołania a nie liczący ile kasy może zarobić na każdym papierku.
Dziewczyny jeżeli zastanawiacie się nad tą włąśnie parafią to nie miejcie żadnych wątpliwości, może faktycznie mało urodziwy z zewnątrz kościół ale na prawdę przyjazny wiernym. Gdybym mogła jeszcze coś zmienić zrobiłabym to bez wahania.
 
 
 
mrozanek 

Wiek: 39
Dołączyła: 19 Lut 2010
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 18, 2011 6:14 pm   

My bierzemy tam ślub 3 wrzesnia, proboszcz jest przesympatycznym człowiekiem a sam kosciołek jest super taki ciepły i bardzo kameralny, co do opłat to w kancelarii proboszcz poinformował mnie że młodzi zwyczajowo zostawiają 400 zł za slub, 150 bierze organista, dodatkowo we własnym zakresie jest dekoracja koscioła, więcej opłat nie ma tak przynajmniej brzmiała odpowiedz na moje pytanie, w mojej parafii nawet za koscielnego musiałam płacic... :/ ... jak powiedziałam o tym proboszczowi to odpowiedział że dopóki on ma tam coś do powiedzenia to czegoś takiego w jego parafii nie bedzie:)... Mam bardzo pozytywne odczucia i bardzo się cieszę że będziemy brali tam ślub :) ... Polecam wszystkim ten kościół:)... poza tym dużym plusem jest to że posiada on bardzo duży przedsionek tak więc nawet w razie niepogody można spokojnie przyjmowac życzenia od gości bez obawy ze będzie się komuś lało na głowę :) ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl