Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Dworek Braci Zielińskich
Autor Wiadomość
Sisi 

Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 278
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Czw Paź 09, 2003 12:32 pm   Dworek Braci Zielińskich

Czy ktoś był tam? Niekoniecznie na weselu. Kiedyś próbowałam go znaleźć, jadąc samochodem, ale z ulicy jakoś nie widać :roll: . Piszcie wszystko, co wiecie na temat tego miejsca :!: Zachęcił mnie fakt, że Olivier Janiak miał tam niedawno wesele :roll: , więc pewnie jest wykwintnie, ale jakiego rzędu to koszty :?: A może ktoś ma zdjęcia wnętrza albo adres www?
_________________
 
 
Madlen_ 


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 515
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 09, 2003 12:35 pm   

Sisi ja byłam ale na komuni.
Nie wiem jak wygląda tam wesele, ale na komuni było tak.

Jest tam kilka sal...ale połączonych ze sobą i widać co się na innych dzieje.
Ja jak tam byłam to były chyba ze 4 komunie...nie podobało mi się..ale nie wiem jak z weselami.

Z tyłu zajazdu mają ogród i bajorko...ja byłam tam kilka ładnych lat temu więc może się zmieniło.
Ale było ładnie.
Zdjęcia były fajne w plenerze.
 
 
Majaa 


Wiek: 48
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 93
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 09, 2003 1:34 pm   

Ja też słyszalam, że niekoniecznie tam należy robić wesela.
A i dzwoniłam tam jak szukaliśmy sali. I tam jest potwornie drogo.
 
 
Madlen_ 


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 515
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 09, 2003 2:15 pm   

DWOREK Restauracja Braci Zielińskich
ŁÓD? 93-172
Adres: Rogowska 24
Tel: (042) 657-36-40



edit: poprawiłam literówkę w adresie - kryszka
Ostatnio zmieniony przez kryszka Nie Lis 04, 2007 10:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Magdalena

Dołączył: 09 Paź 2003
Posty: 3
Wysłany: Czw Paź 09, 2003 4:03 pm   

Moj maz gral tam na kilku imprezach, i wiem, jak to wyglada.

Sa dwie opcje. Albo w srodku, albo na zewnatrz.
Sala taneczna jest w piwnicy, wiec nie bardzo jest kontakt pomiedzy osobami przy stolach a tanczacymi. To jakby dwie osobne imprezy.
Ale jesli nie chce sie robic imprezy z tancami, to mysle, ze moze byc tam bardzo elegencko.
Druga opcja, przyjecie na zewnatrz. W ogrodzie jest zadaszony drewniany podest z drewnianymi lawami i stolami. Widzialam tam przyjecie weselne, gdzie obiad odbywal sie we wnetrzu, a pozniej wszyscy przeniesli sie na zewnatrz. Byl bufet, miejsce do tanca i nawet deszcz nie bardzo przeszkadzal, ale to juz opcja malo elegancka.
 
 
Sisi 

Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 278
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Czw Paź 09, 2003 7:15 pm   

Dzięki za odzew, mam już jakieś pojęcie. Oczywiście wybierzemy się tam osobiście, ale przytłumiłyście mój entuzjazm :wink: .
_________________
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 12:33 pm   

monicleo napisał/a:
Mam pytanie.
Czy ktoś może organizował wesele w Dworku w Łagiewnikach (u Zielińskich)?
A może ktoś był tam na weselu?
Mamy tam wstępną rezerwację i do końca miesiąca się musimy zdecydować...
Ciekawi mnie czy warto?
Proszę o wasze opinie.


Monicleo też tam rozmawiałam o weselu, ale zrezygnowałam z racji tego że częściowo musiałoby się wesele odbywać na dworze - zbyt duża ilość gości.
Nie organizują tam wesel zbyt często, ale pan wyglądał na układnego np. w doborze menu.

Również z powodu że nie jest to lokal typowo weselny myślę że trzeba się liczyć z włożenia mnóstwa czasu w organizację wesela w tym miejscu:
- mniejsza pomoc w doborze menu
- ustawienie i nakrycie stołów
- załatwienie obsługi kelnerskiej itd.

Jednak efekt może być niepowtarzalny i na dokładkę niedrogi.

Nie podoba mi się jeszcze wykończenie zewnętrznej elewacji budynku, ale okolica sporo rekompensuje swoim wyglądem :mrgreen:
 
 
monicleo 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2004
Posty: 124
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 12:36 pm   

Myślisz, że dodatkowo trzeba opłacać kelnerów - nie jest to wliczone w cenę?
Bo mi się wydawało, że to juz razem...???


pipi napisał/a:
Monicleo też tam rozmawiałam o weselu, ale zrezygnowałam z racji tego że częściowo musiałoby się wesele odbywać na dworze - zbyt duża ilość gości.

A tak swoją drogą - to gdzie robiliście swoje?
;)
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 12:45 pm   

Wesele było w Yuce
Szukaliśmy sali, która nie wyglądałaby jak fabryka wesel - czyli miałaby jakiś swój klimat.

Jeśli chodzi o dworek i wesele - to nie doszło do tak szczegółowych rozmów, ale w tym wypadku wypytałabym się bardziej szczegółowo o różne rzeczy, np:

- skąd biorą zastawę
- czy mają lodówkę na tort
- czy mają kelnerów i kto gotuje
- kiedy można wejść do "sali" i przygotować dekoracje

i pewnie wiele innych pytań bym jeszcze zadała
 
 
monicleo 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2004
Posty: 124
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 1:05 pm   

Dzięki, na pewno zapytam...
A byłaś zadowolona z Yuki?
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 1:20 pm   

Z Yuci byłam bardzo zadowolona.
Jedna rzecz przed którą ostrzegam, to w Yuce na pewno stoły nie uginają się od nadmiaru jedzenia. Jak ktoś ma rodzinę "odkurzaczy", czyli takich co lubią dużo zjeść, to nie polecam tego miejsca.
Na pewno jest smacznie i jedzenie jest świeże oraz ładnie podane.
Obsługa bez zarzutu: i przy gościach, i kontaktach z orkiestrą, sterylnie czysto na sali.

Jak ktoś nie ma czasu na zajmowanie się organizacją wesela to jest to idealne miejsce - wiedzą co kiedy podać mają ułożoną propozycję menu.

Ja całe szczęście (dla mnie), wymieniłam ciasta i zamówiłam ich mam wrażenie kilka razy więcej niż Yuca - moja rodzina uwielbia słodycze i ich ogromne apetyty w tym względzie zostały zaspokojone.
 
 
monicleo 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2004
Posty: 124
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 1:31 pm   

Dzięki, już sama nie wiem...
Jestem zdezorientowana.
Czy naprawdę nie tak źle jest, że sala taneczna jest oddzielona od tej z jedzeniem?
Byłam pod ogromnym wrażeniem tego Dworku, a teraz coraz mniej mi się podoba...
;(
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 1:44 pm   

Jak się ma oddzieloną salę taneczną od weselnej to trzeba mieć super orkiestrę, która lubi pójść do stołu zabawić gości i umie zaciągnąć ich na parkiet. Inaczej może być drętwo.

A na ile osób będzie Twoje wesele?
 
 
monicleo 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2004
Posty: 124
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 2:12 pm   

Na razie doliczyliśmy się 83 osób + 7 dzieci
Nie wiem jak to będzie, bo myśleliśmy bardziej o DJ-u niz orkiestrze - nie przepadamy za orkiestrami weselnymi - poza tym jest taniej.
;)
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 2:21 pm   

Czyli tyle osób co u mnie, czyli dworek musiałby być z tańcami na dworze i żadnego wyjścia awaryjnego w razie niepogody. Ta moja obawa o pogodę przeważyła, nawet sobie nie wyobrażasz jak ja sobie w duchu gratulowałam w dniu ślubu kiedy było nie za ciepło i deszcz padał.
Dodatkowo w nocy było naprawdę zimno i jak tu wyjść i tańczyć.

Ja swoją weselną pogodę chyba wyczułam gdzieś w kościach :mrgreen:
 
 
Agata 


Wiek: 45
Dołączyła: 14 Sty 2004
Posty: 139
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 4:05 pm   

Na temat Dworku u Zielińskich mogę Ci powiedzieć wszystko (albo prawie wszystko :wink: ), bo dwa tygodnie będę tam miała wesele :!:

Po pierwsze pomoc przy ustalaniu menu jest i nie ma z tym najmniejszego problemu. Z kelnerami także. Organizują wesele i inne imprezy (chrzciny, urodziny itp.) więc orientację mają. Sama tam dziś ustalałam menu i nie mam zastrzeżeń.

Nie ma niestety możliwości (przy Twojej liczbie osób), żeby zorganizować wszystko w jednym miejscu (jedzenie i tańczenie). Ja będę miała 60 osób i wtedy da się tak poukładać stoły, żeby wszystko było w jednym pomieszczeniu (choć nastawiam się na plener u nich :) ). Zależy kiedy chcesz mieć wesele. W okresie letnim czy zimowym?

Zdecydowałam się na Dworek ze względu na charakter (zieleń, zieleń i jeszcze raz zieleń) i z nastawieniem na organizację wesele pod namiotem, w plenerze. Co z tego wyjdzie, zobaczymy za dwa tygodnie :)



pipi napisał/a:


Jeśli chodzi o dworek i wesele - to nie doszło do tak szczegółowych rozmów, ale w tym wypadku wypytałabym się bardziej szczegółowo o różne rzeczy, np:

- skąd biorą zastawę
- czy mają lodówkę na tort
- czy mają kelnerów i kto gotuje
- kiedy można wejść do "sali" i przygotować dekoracje

i pewnie wiele innych pytań bym jeszcze zadała


Zastawę mają swoją (w końcu to jest restauracja, a nie pub :) ), obrusy także (do wyboru w dwóch kolorach), stół nakrywają sami. Cukiernię takż mają swoją i torty i ciasta przywożą sami, dekorację można przygotować, choć Dworek ma swój klimat i za dużo tam nie powinno się pchać . Pani zaproponowała co najwyżej dekoracje kwiatowe :) . Więc Dworek nie różni się od innych restauracji. Różni się co najwyżej na plus ze względu na lokalizację i wygląd :)
_________________
jestem żoną. I bardzo mi się to podoba :)
 
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 4:24 pm   

Agato 60 osób to ok może będzie trochę ciasno, ale się w razie czego zmieścisz na sali z tańcami - natomiast przy 90 to niemożliwe i to zadecydowało o tym że zrezygnowałam z tego pomysłu - jak pisałam powyżej miałam strasznego nosa przy tej decyzji, bo pogoda nie sprzyjała.

Mam nadzieję, że Ty miałaś takiego samego nosa i Tobie będzie sprzyjać aura i żadne awaryjne wyjścia nie będą musiały być wykorzystywane :graba:
 
 
Agata 


Wiek: 45
Dołączyła: 14 Sty 2004
Posty: 139
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 4:52 pm   

Masz rację, przy tej ilości osób (90) jest to niemożliwe. A co do nosa - to mam nadzieję, że masz rację :) . Co noc wstaję i sprawdzam temperaturę, raz jest OK a raz zimnica. I bądź tu mądra :roll:
_________________
jestem żoną. I bardzo mi się to podoba :)
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Sie 26, 2004 5:06 pm   

Ja będę 2 października na weselu W Dworku Zielińskich - opinię poznacie... :mrgreen:
_________________

 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 12:07 pm   

Kati, i jak wrażenia?

[ Dodano: Pią Paź 07, 2005 12:12 pm ]
Trochę się już w tym wszytkim pogubiłam.

Czy Dworek Braci Zielińskich to to samo, co Greenski? Spójrzecie na tę stronę: http://www.braciazielinscy.com.pl/

Adres się nie zgadza, ale z treści wynikałoby, że tak. Więc jak to jest???
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 5:09 pm   

Taaa to było rok temu hihihi

Ale fajna okolica, piękny ogród, pyszne jedzenie...aczkolwiek menu raczej nowoczesne - dużo owoców morza itp

nieco pompatycznie i wyniośle i kiepska sala do tańca ( na orkiestre nie ma tam moim zdaniem warunków)
Był DJ, którego nie było na górze słychać...
_________________

 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 6:33 pm   

Yyy, nie zauwazyłam, że to było rok temu ;)

A co sądzisz o pojemności sali (jeśli jeszcze coś pamietasz) - zmieści się tam 100 osób?
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 6:37 pm   

Na tamtym weselu było 70 osób około... Może się zmieści więcej ale będą "porozrzucani" bo to nie jest taka jednolita sala.
_________________

 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Paź 08, 2005 6:35 pm   

Pojechałam dziś do Dworku sprawdzić - 100 osób byłoby porozrzucanych w 3 salach, prawie ze sobą niepołączonych. Miejsca do tańca bardzo mało i też oddzielone od sali jadalnej. takżemimo cudownej atmosfery i entourage, mimo prześlicznych wnętrz i krzeseł, które mnie urzekły ;) Dworek zostął ostatecznie skreślony z mojej listy.
Troche załuję, ale nadal szukam sali idealnej ;)
 
 
Majorca 

Wiek: 47
Dołączyła: 05 Cze 2006
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 05, 2006 12:33 pm   SALA - DWOREK BRACI ZIELI?SKICH

hejka,
bardzo proszę o informacje na temat tejże sali. Czy ktoś wyprawiał tam przyjęcie weselne, bo ja własnie jade tam obejrzec i ewentualnie zarezerwować.
pozdrowionka,
Majorca :lol:
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Cze 05, 2006 12:48 pm   

Majorca, po pierwsze witamy na forum :graba:
Będzie nam miło, jeśli przywitasz się ze wszystkimi w Powitaniach :)

Po drugie - polecam korzystanie z wyszukiwarki ;)
Taki wątek już był, połączyłam je - poczytaj opinie powyżej.
_________________
chez alma |
 
 
imbrulka 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 279
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Cze 06, 2006 8:50 pm   

Czesc Majorca! Ja wlasnie bede miala wesele w dworku Zielinskich 29 lipca. Tak wiec dokladna relacje zdam po. Jesli jestes zdecydowana to jedz i rezerwuj, bo tam wolne terminy szybko znikaja. Ja rezerwowalam we wrzesniu 2005 i na 2006 rok zostaly wtedy 2 wolne terminy! Rada nr 2: wydaje mi sie, ze Dworek jest wspanialym miejscem na wesele, ale musi ono byc male. W innym wypadku goscie beda porozrzucani po roznych salach, a tanczyc bedziecie w piwnicy.
My bedziemy miec ok. 43 osob na weselu, bedzie wiec kameralnie i wszystko bedzie dzialo sie w jednej sali. Pozdrawiam!
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 06, 2006 9:30 pm   

Imbrulka moze nie powinnam tutaj pisac ale powiedz nam cos wiecej o slubie na ktorym bylas w ta sobote :D czekamy na relacje.. ja nie ujawniam szczegolow ;P
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Cze 06, 2006 9:36 pm   

Zgadzam się - to prześliczne miejsce i świetne na kameralne przyjęcie :D
_________________
chez alma |
 
 
Majorca 

Wiek: 47
Dołączyła: 05 Cze 2006
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 14, 2006 12:05 pm   

Witaj imbrulka,
Moje wesele bedzie na 80 osób, więc jak pojechałam zobaczyc Dworek to jest on rzeczywiście bardzo ładny - niestety nie na takie wesele, gdyż jak już pisałaś goście tańczyliby w piwnicy co mi w ogóle nie odpowiada.
Musiałam zrezygnować z opcji robienia tam weselicha i zdecydowałam się ostatecznie na Art Deco na ?eligowskiego. Moja koleżanka miałam tam rok temu wesele i była bardzo zadowolona także mam nadzieje ze ja tez bede miała takie odczucia juz po.
Pozdrawiam Cię serdecznie i życze udanego wesela. Czekam oczywiście na wrażenia po Twoim weselu.
Pa Majorca
 
 
 
imbrulka 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 279
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Cze 14, 2006 8:25 pm   

Majorca! Oczywiscie, na Twoim miejscu zrobilabym tak samo :) Moim zdaniem przy 80 osobach na weselu atrakcyjnosc Dworku Zielinskich spada niemal do zera. Przede wszystkim ciasno, goscie porozrzucani po roznych salach, dj jest na sali, wiec sila rzeczy nie bardzo wie co dzieje sie na parkiecie na dole, no i te tance w piwnicy... jak dla mnie nie do przyjecia.

Dla mnie jest to wymarzone miejsce na wesele, gosci mamy malo, wiec mam nadzieje, ze bedzie pieknie i wszystko wypali. Oczywiscie zdam relacje :) Zycze Ci wspanialego, wymarzonego wesela :) Czekamy na relacje! Pozdrawiam!
 
 
Agati 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Kwi 2006
Posty: 278
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 16, 2006 11:41 am   

imbrulka napisał/a:
Majorca! Oczywiscie, na Twoim miejscu zrobilabym tak samo :) Moim zdaniem przy 80 osobach na weselu atrakcyjnosc Dworku Zielinskich spada niemal do zera. Przede wszystkim ciasno, goscie porozrzucani po roznych salach, dj jest na sali, wiec sila rzeczy nie bardzo wie co dzieje sie na parkiecie na dole, no i te tance w piwnicy... jak dla mnie nie do przyjecia.


My z tych samych względów zrezygnowaliśmy z Dworku, choc od poczatku był to nasz faworyt :)
_________________



:serce: Ach... 16.06.2007. :serce:
 
 
 
Majorca 

Wiek: 47
Dołączyła: 05 Cze 2006
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 18, 2006 2:56 pm   

Imbrulko,
Z niecierpliwością czekam na relację z Twojego weseliska bo ono tuż tuż.
?yczę Ci przepięknej pogody, wymarzonego i wyśnionego wesela oraz całego dalszego (juz we dwójke) życia przepełnionego miłością i wzajemnością uczuć.
Majorca
:pa:
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lip 26, 2006 3:30 pm   

Imbrulko przede wszystkim życzę Ci najpiękniejszego ślubu i wesela. Pogodę macie gwarantowaną. ?yczę aby również wasze wspólne życie było pełne słońca, radości i miłości.
Czekam z niecierpliwością na relację z Twojego wesela bo sama za rok i troszkę mam tam wesele.
Jeszcze raz życzę szczęścia i gorąco pozdrawiam :D
 
 
imbrulka 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 279
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lip 26, 2006 6:04 pm   

Bardzo, bardzo dziekuje! Faktycznie pogoda gwarantowana :D Jak tylko wróce z podróży poślubnej (wyjeżdzamy juz w poniedzialek, wrócimy ok.20 sierpnia) zdam dokładną relację z wesela, opiszę plusy i minusy, abyscie mogły dobrze przygotowac sie do swojego wesela.
Miejsce jest prześliczne, dla mnie Dworek byl faworytem od poczatku. Ostatecznie bedziemy miec 43 osoby, wiec akurat jak na takie kameralne miejsce...
Pozdrawiam goraco!
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 27, 2006 8:56 am   

Imbrulko!!!
Odpoczywaj więc i baw się cudownie.
Mam jedną prośbę - powiedz jak rozwiązaliście problem z muzyką na wesele (wybraliście Dj czy może orkiestrę)? My się nastawiamy na orkiestrę ale zupełnie nie wiemy jak to zorganizować. Daj znać i, jeśli to orkiestra, czy mogę prosić o przesłanie na pocztę e-mail namiary na nią? :D
Dzięki i przepraszam, że zawracam Ci głowę takimi drobiazgami tuż przed Waszym Dniem :oops:
Ostatnio zmieniony przez gosc Czw Lip 27, 2006 8:57 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
imbrulka 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 279
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lip 27, 2006 3:15 pm   

Sajonara, nie pomoge Ci w sprawie orkiestry, bo my bedziemy mieć DJ. Bedzie to DJ "przypisany" do Dworku. Wczoraj rozmawialismy z nim nt przebiegu przyjecia i zdaje sie, ze będzie tak jak chcemy, pan Marcin wszystko sobie spisał i zobaczymy... W kazdym razie DJ bedzie na sali, nie w piwnicy na dole, konsola bedzie w tej wnece miedzy kominkiem a oknem.

Aaa i będą serwetki z materiału a nie papierowe :lol: Może to szczegół, ale dla mnie istotny, taką mam fobię :D
Pozdrawiam!

[ Dodano: Wto Sie 22, 2006 12:45 pm ]
No to ja już po :D Dopiszę parę szczegółów dotyczących sali. Po pierwsze jest naprawdę kameralna. My mieliśmy 43 osoby (razem z nami) i uważam, że była to maksymalna liczba osób. Oczywiście jeśli ktoś decyduje się na stół i tańce w jednym pomieszczeniu.

Stoły ustawione mieliśmy w jedną podkowę i powiem Wam, że teraz poradziłabym wszystkim aby zdecydowały się na ustawienie stołów w dwie mniejsze. Byłoby lużniej w tych wewnętrznych rzędach podkowy.
Troszkę niewygodna jest kanapa (przeznaczona dla nowożeńców + 4 osoby dodatkowe), radzę więc "usadzić" tam jak najmniej osób, aby w miarę swobodnie wychodziły zza stołu.

Wielkie szklane drzwi były otwarte z obu stron sali, co sprawiło jakby "przedłużenie" niezbyt wielkiego parkietu, a także zapewniło świeże powietrze przez całą noc.
Sala nie ma klimatyzacji, co podczas lipcowych upałów nieco nas martwiło. Podczas pierwszego obiadu (ok. 20.00) było moim zdaniem nieco za gorąco, ale po otwarciu ww drzwi i w związku z późniejszą porą było ok.
Wspaniałą sprawą okazał się grill w ogrodzie, "odrywa" na trochę gości od stołu. W trakcie którego przygrywał nam mąż mojej siostry na akordeonie, ludzie zaczęli śpiewać, była ciepła noc, ale bliskość lasu i stawu sprawiła, że było bardzo przyjemnie. Dania z grilla bardzo urozmaicone. Polecam zamiast standardowego posiłku.

Jedzenie podobno przepyszne, ja byłam tak oszołomiona, że zjadłam strasznie mało... i powiem szczerze, że niewiele pamiętam... :)

Miłe obie panie kierowniczki, wszystko do ustalenia, obsługa ok, serwetki z tkaniny :D jesteśmy ogólnie bardzo zadowoleni, a co ważniejsze bardzo szczęśliwi :D

Chętnie odpowiem na pytania na priv.
 
 
kawu 


Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 7:57 pm   

Witaj Imbrulko,

My planujemy w przyszlym roku obiad weselny w Dworku Zielinskich. Poki co liczbe gosci szacujemy na ok 60, nie myslimy o tancach, rozwazamy jakas czesc przyjecia w ogrodzie.

Jestem jednak ciekawa, jak wyglada sprawa ustalania czegokolwiek z paniami zarzadzajacymi restauracja. Przyznam sie, ze po wstepnej rezerwacji (zaprosilismy naszych rodzicow na kolacje do Dworku, zeby rowniez mogli zobaczyc jakie miejsce wybralismy a jednoczesnie chcielismy tego dnia zarezerwowac termin na przyszly rok) i generalnie "olaniu" nas przez pania kierowniczke czujemy pewien niesmak (zadatek tysiac zlotych zostal wplacony a jedyne co mamy to potwierdzenie wplaty, nie mamy nawet zadnej umowy...) Poza tym dosc otwarcie okreslony zostal koszt na osobe a nastepny raz mamy podobno pojawic sie tam tydzien przed terminem slubu...?
Ja rozumiem, ze obiad to nie te same pieniadze dla restauracji jak calonocne wesele jednak szczerze mowiac oczekiwalam nieco wiecej..no wlasnie sama nie wiem czego...uwagi? profesjonalizmu?
Mozesz mi Imbrulko powiedziec, jak wygladalo u Ciebie zalatwianie czegokolwiek w tym miejscu? Czy to moje zle pierwsze wrazenie czy powinnam wdziewac zbroje i walczyc:)?

Pozdrawiam i wszystkiego dobrego na Nowej Drodze Zycia :P

Kasia
 
 
 
imbrulka 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 279
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 8:39 pm   

Kasiu,

Przede wszystkim bardzo dziękuję za życzenia i gratuluję wyboru miejsca przyjęcia weselnego :) Myślę, że bedziecie zadowoleni tak jak my.

Nie wiem z którą z pań kierownik rozmawiałaś, ja osobiście lepiej dogadywałam się z p.Ewą. Zapewniam Cię o profesjonalizmie obu pań, wszystko co ustalicie będzie dokładnie takie jak chcieliście. Umowy my także nie dostaliśmy, jedynie dowód wpłaty, ale to zupełnie nie wpłynęło na jakość usługi. Masz jednak rację, my też poczuliśmy, że nieco mało uwagi się nam poświęca. Powód jest chyba taki, że w Dworku organizuje się wiele imprez, także w tygodniu, w niedziele i w piątki no i wesela w soboty. Przypuszczam, że panie kierowniczki dość rutynowo podchodzą do sprawy, co oczywiście żadnym argumentem nie jest, bo my chcemy, szczególnie w tym dniu poczuć się wyjątkowo :) Zapewniam Cię jednak o jakości przyjęcia w Dworku.
Jeśli jednak masz jakieś wątpliwości to pytaj i mów konkretnie czego oczekujesz nawet jeśli jest to jedynie obiad dla gości. Radzę pojawić się tam jakieś 2 tygodnie przed planowanym ślubem, z doświadczenia wiem, że może zająć Wam kilka dni na "dopracowanie" menu.

Jeśli planujecie zaprosić 60 osób i nie planujecie tańców to zmieścicie się swobodnie w jednej sali i moim zdaniem będzie bardzo ładnie. Gorąco polecam grilla w ogrodzie, w naszym przypadku był to strzał w dziesiątkę.

Pozdrawiam ciepło i życzę aby było tak, jak sobie wymarzycie!
_________________
Nasz Najpiekniejszy Dzień 29.07.2006
Ostatnio zmieniony przez imbrulka Sro Sie 30, 2006 9:03 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
alusha 

Wiek: 46
Dołączyła: 21 Wrz 2006
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 29, 2006 7:17 pm   

Cześć dziewczyny,
w niedziele jade obejrzec sale. W internecie wyglada wszystko super. Tez chce miec przyjecie na 50-60 osob (mozliwe ze ktos nie przyjdzie chociaz bardzo chcialabym zeby sie wszyscy stawili). Powiedzcie mi co sie dzieje jesli zamiast 60 przychodzi 50 osob. Sa jakies dodatkowe opłaty? I jak wygladaja tance? Bo na powietrzu to rozumiem ze na trawie? Moze byc ciekawie :lol:
Wiecie co Wam powiem... boje sie normalnie. Boje sie ze po jakims czasie odnajde sale marzen i ze nie bedzie to Dworek. Poczekam do niedzieli.....
Bede wdzieczna jesli ktos opowie ile jest tam jedzenia. Czy nie bedzie mi wstyd jesli na obiad beda 2 ziemniaczki, maly kotlet i brukselka. No i musze wydrukowac sobie liste pytan co do sali, ktora umiesciliscie na forum :)

Kurcze ... a czemu bylo pompatycznie i wyniosle? I jaki jest ten "przypisany" DJ. Bo oczywiscie pani z Dworku powie ze boski :lol:
 
 
 
imbrulka 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 279
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Wrz 29, 2006 8:46 pm   

Alusha, liczbę gości konkretyzujesz dwa tygodnie - tydzień przed weselem. Tak więc jeśli teraz powiesz, że chcesz wesele na 60 osób, a przed weselem (kiedy już będziesz znała dokładną liczbę osób) powiesz, że jednak przyjdzie 50 to nie ma żadnego problemu. Nie ma dodatkowych opłat, ani "kar", płacisz za 50 i tyle.

Tańce na trawie pewnie też mogą być :D . Nie wiem czy chcesz mieć to wesele w środku czy w plenerze. Jeśli w plenerze to obok trawy (chyba niezbyt wygodnej do tańczenia) jest parkiet z desek - myślę, że można spokojnie tam urządzić tańce.
Ja i tańce i stoły miałam wewnątrz, w jednej sali i powiem Ci że 43 osoby zmieściły się, ale za bardzo luźno to nie było. Przy 60 osobach zdecydowanie lepszym wyjściem są tańce w piwniczce jeśli oczywiście odpowiada Ci wariant w jednej sali stoły, a w drugiej tańce.

O jedzenie się nie martw, jeśli o to chodzi to jest pyszne i dużo. :D

DJ - cóż, nie był zły, ale jak masz namiar na jakiegoś naprawdę dobrego to radzę skorzystać. U nas było ok, ale żebym polecała to chyba nie...

?yczę trafnego wyboru i pozdrawiam !
_________________
Nasz Najpiekniejszy Dzień 29.07.2006
Ostatnio zmieniony przez imbrulka Pią Wrz 29, 2006 8:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alusha 

Wiek: 46
Dołączyła: 21 Wrz 2006
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 9:56 pm   

Dzięki Imbrulka.
Bylam dzisiaj w Dworku. Tance na trawie odpadaja. Podobno jest tam upierdliwy sasiad ktory nasyla policje. Glosna muzyka na zewnatrz nie wchodzi w gre. A szkoda... Nie jestem przekonana do tancow w piwniczce. Babcia na przyklad bedzie miala problem zeby zejsc :( I toalety mi sie nie podobaly. Jest czysto ale sa bardzo male. W tym tygodniu musze koniecznie obejrzec reszte lokali czyli Ambasadora, Boryne i Soplicowo.
nie myslalam ze to bedzie taka trudna decyzja:(
 
 
 
kawu 


Dołączyła: 29 Sie 2006
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 10:58 pm   

Wlasnie, przypomnialo mi sie - Imbrulka powiedz mi Kochana, czy tam sa jeszcze jakies toalety oprocz tych dwoch - jednej meskiej i jednej damskiej przy wejsciu?? Przeraza mnie ich wielkosc - tzn ze gdybym miala inny gust i chciala typowa suknie beze, to bym sie tam nie zmiescila....

A jesli impreza w ogrodzie, to jak wtedy...? My sobie zartujemy, ze toj-toje wtedy zapewniaja :-) Ale na powaznie to jak tam jest w tym wzgledzie?

Pozdrawiam,
Kasia
 
 
 
imbrulka 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 279
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Paź 02, 2006 11:36 am   

Dziewczyny, faktycznie z tym sąsiadem to podobno mają kłopot. Sprawa od jakiegoś czasu toczy się w sądzie. No cóż szczerze mówiąc mnie też te tańce w piwniczce nie przekonują... chociażby dla starszych osób to niezbyt wygodne.
Co do toalet to faktycznie są dość małe. Moja suknia też była "mała", nie miałam żadnego druta czy czegoś takiego, więc było ok ale pewnie z "bezą" byłby problem...
Tak, dwie toalety (damska i męska) są przy wejściu, a na dole w tej piwniczce jest jeszcze jedna. To tyle. U mnie przy 43 osobach zdało to egzamin, nie było kolejek, ale przy 80 to niezbyt sobie to wyobrażam...

Dworek jak dla mnie jest uroczy,z niepowtarzalnym klimatem (zorganizowaliśmy tam nawet drugą imprezę, już po weselu dla przyjaciół mojej mamy - równie udaną) ale jeszcze raz podkreślam to musi być kameralne przyjęcie.

Pozdrawiam Was ciepło!
_________________
Nasz Najpiekniejszy Dzień 29.07.2006
 
 
meesje 

Wiek: 44
Dołączyła: 10 Cze 2006
Posty: 16
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 05, 2007 1:07 pm   Dworek czy Soplicowo?

Mam zagwostkę. Rozważamy niewielkie (50-60 pax) wesele albo w Soplicowie albo w Dworku właśnie. Dworku jeszcze nie widziałam na żywo, ale chętnie poznałabym opinie bardziej doświadczonych weselnych bywalców. Szczególnie chodzi mi o porównanie walorów gastronomicznych:) W Soplicowie pan Manager podkreślał że jedzonko podają w ogromnych ilościach, bo każdy gość to ich potencjalny klient. Ale czy w rzeczywistości tak to wygląda, to nie wiem. A jak to jest w Dworku pod tym względem?
 
 
Spontana 

Dołączyła: 11 Paź 2006
Posty: 84
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 14, 2007 6:15 pm   

Byłam w czerwcu na weselu u Zielińskich i muszę przyznać,że dwrek jest piękny. Odnośnie jedzenia to spoglądając od strony gościa moge powiedzieć że było go w sam raz. Ani za duzo ani za mało.Nie wiem jak to wyglądało od strony Państwa Młodych, czy zabrali coś co domku.Rewelacyjna była szrlotka na ciepło z lodami... mniam. Dla znudzonych siedzeniem przy stołach w lokalu zaproponowano grilowanie na powietrzu. Myśle,że był to świetny pomysł który znalazł wielu spragnionych tego typu smakołyków :razz:
Minusem tego pięknego miejsca jest jedynie fakt,że sala do tańczenia znajduje się piętro niżej. Niestety nie wszystkim chciało się balować "na dole".
 
 
anka 

Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1
Skąd: /łódź
Wysłany: Sob Mar 03, 2007 4:52 pm   u zielińskich w dworku

Byłam u Zielińskich w maju 2006, okolica super, jedzenie ciepłe takie sobie, przystawek jakoś tak mało szczególnie jeżeli chdzi o te ciekawsze, wyśmienity strudel jabłkowy, mała toaleta, mankamentem jest sala taneczna w piwniczce, po kilku głębszych i na obcasach trochę ciężko jest zejść na tańce, obsługa jakaś taka niedomyta.
Pamiętajcie kochani żeby wódka była zimna na Waszych weselach
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 08, 2007 5:22 pm   

Alma_ napisał/a:
Trochę się już w tym wszytkim pogubiłam.

Czy Dworek Braci Zielińskich to to samo, co Greenski? Spójrzecie na tę stronę: http://www.braciazielinscy.com.pl/

Adres się nie zgadza, ale z treści wynikałoby, że tak. Więc jak to jest???


Szukam właśnie małej sali i też już nie wiem o czym wy piszecie. U góry wątku ul. Rzgowska, na stronie Zielińskich Kilińskiego, ale nazwa mi coś nie pasuje. Znalazłam taką stronkę dworku: http://www.restauracja-dworek.dot.pl/. O tym dworku piszecie?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Ostatnio zmieniony przez kryszka Sro Maj 09, 2007 8:54 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 08, 2007 6:45 pm   

kryszka napisał/a:
Znalazłam taką stronkę dworku: http://www.restauracja-dworek.dot.pl/. O tym dworku piszecie?

wŁaśnie o tym :)
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 09, 2007 8:53 am   

Dzięki, w takim razie u Madlen_ powinno być pewnie Rogowska a nie Rzgowska i będzie ok. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl