Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
wypowiedzenie umowy o prace
Autor Wiadomość
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 11:33 am   wypowiedzenie umowy o prace

Mam pytanko może ktoś się z tym spotkała albo wie jak wyszukać takiej informacji. Sytacja wygląda tak: jest firma gdzie jest 3 udziałowców pierwszy ma 50% udziału a tych dwóch po 25%. Pracownikowi wreczony wymówienie umowy ale podpis na tm złożył tylko jeden z tych właściecieli co mają 25% udziału, czy to jest ok?? czy jest ono ważne?? i czy coś pracownikowi należy się w związku z wypowiedzeniem umowy ( nie było to wypowiedzenie z winy pracownika )
_________________
 
 
 
sistermonn 
:)


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 905
Skąd: Łódź - Górna
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 11:40 am   

Imyszko, z tego co się orientuje najlepiej sprawdzić w KRS firmy, który z udziałowców ma prawo samodzielnego reprezentowania firmy.
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 11:45 am   

Tylko jak pracownik ma to zrobić :) czyli to że ktoś ma mniejszościowe udziały nie oznacza że nie ma prawa głosu, wszystko zależy od KRSu?? a co jeśli okaże się że ta osoba nie mogła tego podpisać?? a okres wypowiedzenia już się kończy
_________________
 
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 11:53 am   

hmmm... nie wiem czy to ma jakies znaczenie ile kto ma procent.. wydaje mi sie, ze istotniejsze jest to, kto sie czym zajmuje w danej firmie. przeciez na wypowiedzeniu z firmy nie musi byc podpisu prezesa. wystarczy np. kierownik administracyjny.
ale ja sie tak za dobrze nie znam
_________________
Ostatnio zmieniony przez mietka Wto Cze 24, 2008 11:53 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sistermonn 
:)


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 905
Skąd: Łódź - Górna
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 11:56 am   

Imyszko, KRS powinien być w każdej firmie i pracownik ma prawo wglądu.
Jeśli nie ma takiej możliwości, można pójść do sądu na Pomorskiej i poprosić o wypis z KRS danej firmy.

Mniejszościowe udziały oznaczają, że do podjęcia istotnych decyzji wymagana jest zgoda drugiego udziałowca.
Ręki jednak nie dam sobie uciąć bo prawo pracy miałam na III roku studiów.
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 11:59 am   

Też mi się wydaje, że ilość udziałów nie ma znaczenia, tylko kto za co jest odpowiedzialny.
U mnie w firmie jest dwóch wspólników, każdy po 50 %, ale np. na papierach związanych z pracownikami i finansami są podpisy przeważnie tylko jednego z nich, bo właśnie on się tymi sprawami zajmuje. Jak jego nie ma, podpisuje się drugi wspólnik i wszystko jest ok.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 12:07 pm   

a wiecie czy czasem nie należy się pracownikowi odprawa z racji tego że dostał wymówienie ze względu na reorganizacje firmy czy cięcie etatów, nie wiem dokłądnie jak to było?? bo mnie się coś obiło o uszy że jeśli to pracodawca zwalnia to coś się należy
_________________
 
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 12:19 pm   

nie sadze... takie rzeczy to tylko...

a tak powaznie to niestety chyba trzeba miec w umowie o prace wpisane cos o odprawie.
_________________
Ostatnio zmieniony przez mietka Wto Cze 24, 2008 12:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 6:44 pm   

coś mi się kojarzy, że to zależy od ilości pracowników zatrudnionych w firmie, jeżeli jest ich ponad 20, to przysługuje odprawa.
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 8:38 pm   

http://www.prawo.egospoda...ych,1,34,3.html
_________________
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 26, 2008 8:52 pm   

Czy to jest spółka z o.o.?
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 26, 2008 9:51 pm   

spólka jawna, i jest mniej niż 20 pracowników
_________________
 
 
 
mo (d) nisia 

Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 77
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 26, 2008 10:17 pm   

Imyszka niestety z uwagi na to, że spółka zatrudnia mniej niż 20 pracowników nie będzie miała zastosowania ustawa o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, która porusza temtykę odpraw.


Ponadto w spółce jawnej - każdy ze wspólników ma prawa i obowiązki prowadzenia spraw spółki, mogą bez uprzedniej uchwały wspólników prowadzić sprawy nieprzekraczające zakresu zwykłych czynności spółki (sprawy pracownicze niestety do nich nie należą)

Umową spółki można ograniczyć uprawnienia poszczególonych wspólników i np. powierzyć sprawy pracownicze tylko jednemu ze wspólników. Nadto w umowie można zawrzeć postanowienie w którym upoważni się wspólników do dokonywaia bez konieczności poejmowania uchwał okreslonych czynności, ktore przekraczają umocowanie z art. 39 par. 2 k.s.h.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl