Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ograniczyć pisanie opinii dla nowych forumnowiczów ?
Autor Wiadomość
@Mac-erson 
Administrator
forum.wesele-lodz.pl


Wiek: 51
Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 323
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 9:06 pm   Czy ograniczyć pisanie opinii dla nowych forumnowiczów ?

Z racji pojawiających sie ostatnio dużej liczby nowych osób, które logują sie tylko po to aby wyrazić opinię o konkretnym usługodawcy po czym znikają mam sugestię:
Ograniczyć możliwość wystawiania opinii dla Forumowiczów dopiero po napisaniu np. 10-ciu postów.
Ograniczyłoby to znacznie posty kryptoreklamowe i posty konkurencji.

Co o tym sądzicie Forumowiczki ?
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 9:10 pm   

Jestem za :ok:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 9:11 pm   

Absolutnie tak !
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 9:13 pm   

oczywiscie.. albo moderowac ich wypowiedzi, bo przeciez moga sie pojawiac konstruktywne..
_________________
 
 
kochecka 
żona i mama


Dołączyła: 16 Mar 2007
Posty: 1652
Skąd: z daleka
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 9:15 pm   

ja również jestem na tak ;)
_________________
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 9:15 pm   

Popieram ;)
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 9:41 pm   

Ja sama jestem tutaj od niedawna i wydaję mi się,ze 10 postów o za mało.W ciągu 10 minut można je napisać.
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 10:10 pm   

Czyli nowa osoba nie będzie na początku mogła pisać o sali, orkiestrze, fotografie itp. te działy będą dla niej zamknięte? i będzie musiała napsiać coś o sobie, a jeśli ktoś chce tylko wyrazić opinię a nie ma ochoty się uzewnętrzniać to ma pecha? nie jesem do końca przekonana... rozumiem ideę walki z kryptoreklamą, ale forum chyba głównie służy do wymiany opinii a osobiste wątki są dodatkiem.
_________________
 
 
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 10:10 pm   

A ja się chyba z Audiolką nie zgodzę... 10 postów, to całkiem sporo. Ja jestem na forum od marca, a mam dopiero 52 posty w działach "zliczanych". Ogranicznie jak najbardziej, ale nie przesadzajmy z ilością postów, ponieważ możemy zniechęcić nowych użytkowników :roll:

Może jednak pomysł z moderacją jest lepszy? Tylko jak rozpoznać, czy dana osoba prowadzi kryptoreklamę? Usuwać jej posty, gdy okaże się, że się nie udziela?
Ostatnio zmieniony przez Tajgete Pon Lip 07, 2008 10:12 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 10:15 pm   

szczerze, to ja nie rozumiem praktycznej strony całego przedsięwzięcia. 10 postow czego mialoby byc? bo skoro nie mozna komentowac, dzielić sie doswiadczeniami to powstana bezuzyteczne posty, za ktore do tej pory byłysmy ganione (w stylu "post niczego nie wnosi do dyskusji, wiec zostaje usunięty"). Nauczylam sie funkcjonowac na forum, zrozumialam, ze kazdy post ma byc o czyms - oczywiscie z tych "zliczanych".
Ponadto, w jakich działach byłyby te bezpieczne posty??

podsumowujac - idea jak najbardziej słuszna, tylko chyba ja tego nie widze... :roll: :?
Ostatnio zmieniony przez MalaJu Pon Lip 07, 2008 10:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 10:43 pm   

ja na forum jestem od kwietnia-udzielam sie od maja-i mam ponad 130 postów....jeśli mnie pamięć nie myli,nie zostały cofnięte,za coś co źle napisałam.(nie na temat,żeby tylko napisać)...
I żeby napisać 10 postów na temat to nie sztuka(chyba większość potrafi coś mądrego powiedzieć).
I te osoby będą sobie z tego zdawały sprawę,ze jak napiszą określona liczbę postów to będą sie mogły udzielać.
 
 
@Mac-erson 
Administrator
forum.wesele-lodz.pl


Wiek: 51
Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 323
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 07, 2008 11:31 pm   

Z jednej strony takie ograniczenie jest złe, ponieważ często osoby nie mają czasu na rozpisywanie sie na Forum a chciałyby wyrazić swoją opinię o konkretnym usługodawcy i w takiej formie jak dotychczas jest to możliwe - co jest dobre.
Z drugiej strony niektórzy wykorzystują to (w szczególności właściciele danych firm) i logują się tylko po to aby wystawić pozytywną opinię o swojej firmie.

Dlatego zastanawiam się czy można ten problem jakoś inaczej rozwiązać.

Może macie jakieś inne pomysły :)
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 7:09 am   

Wydaje mi się, że często zdarza się sytuacja, kiedy ktoś jest tak zadowolony albo niezadowolony z usługi, że chce ją polecić innym lub też innych ostrzec. W każdym z tych wypadków powinien trafić na forum i jego uwagi są niezwykle cenne. Nie chodzi o to, że niektórzy nie mają czasu, żeby się udzielać na forum. Często, po prostu nie chcą. Chcą tylko napisać jedną opinię. Może w 90% przypadków takie pojedyncze opinie to kryptoreklama albo konkurencja. Ale te 10% prawdziwych opinii jest bardzo istotne dla ludzi, którzy potem szukają informacji o usługodawcy.
I teraz moim zdaniem trzeba sobie zadać pytanie: Po co i dla kogo jest forum? Czy dla osób udzielających się, żeby mogły sobie popisać i pomóc w przygotowaniach. Czy dla wszystkich, którzy szukają w internecie opinii i informacji? W pierwszym przypadku możemy zablokować pisanie opinii poniżej 10 postów, bo wtedy pisać będą mogły tylko osoby, które chcą się chociaż troszkę udzielać. W drugim przypadku dopuściłabym opinie wszystkich i niech czytelnik sam zdecyduje czy dany post jest kryptoreklamą czy prawdziwą pochwałą.
Może rozwiązaniem byłoby z jednej storny zablokować pisanie opinii poniżej 10 postów dla osób, które chcą się logować pod własnym nickiem, ale z drugiej strony umożliwić pisanie pojedynczych opinii jako np GO??, tak, żeby było od razu widoczne, że ta osoba weszła na forum w celu napisania tylko tej jednej opinii.
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 7:32 am   

Szczerze Mac, to nie uważam tego za dobry pomysł.... Ja już abstrahuję od czysto technicznej strony tego pomysłu (tzn. jak w ogóle można zweryfikować w ten sposób treść posta :?: ). Ten problem istniał na Forum od zawsze i ogólnie rzecz biorąc jak do tej pory zwykle użytkownicy wykazywali się całkiem niezłym wyczuciem, co jest reklamą, co antyreklamą. W końcu kazdy przeciętny użytkownik jest w stanie rozpoznać, czy ten piszacy opinię napisał jeden post, czy 50, a w dodatku myślę, że nikt nie weźmie na poważnie postów pochwalych pisanych w wątku, gdzie wszyscy sa zdecydowanie na nie i odwrotnie. To czy jest to reklama, czy antyreklama zwykle całkiem dobrze rzuca się w oczy. Nie usuwamy tych postów tylko ze względu na tzw. "domniemanie niewinności" :) Ewentualnie prośba tylko do Forumowiczów, żeby zgłaszali takie posty, łatwiej bedzie je Nam wtedy wyłapac i zmoderowac jesli bedzie to niezbędne.

Ewentualnie dodałabym do regulaminu jakiś zapis, w którym jest mowa o konieczności uzasadniania swoich opinii, żeby uniknąć postów takich jakie pojawiły się w watku o zespole Fonomatic i chyba u DJ Arty'ego. Wtedy można by takie posty po prostu usuwac jako niezgodne z Regulaminem.
_________________

 
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 1:02 pm   

Fakt, rejestrują się osoby i piszą czasem nawet całkiem skrajne opinie o sali, zespole itp.
No cóż... chyba każdy z nas musi podchodzić do pewnych rzeczy w dużym dystansem i nie brać niczyjego posta za jedyną słuszną prawdę.
Niestety. Takie uroki internetu.

Ja bym jednak nie ograniczała pisania opinii nowym forumowiczom.
Bo wierzę, że są też ludzie którzy zarejestrują się tu właśnie po to, by wyrazić szczerą opinię (poproszeni np. przez członków zespołu).
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
Ostatnio zmieniony przez Debussy Wto Lip 08, 2008 1:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
evelinka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lut 2008
Posty: 554
Skąd: ja to mogę wiedzieć?
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 4:28 pm   

Wydaje mi się, że nikt nie byłby w stanie tak do końca "dobrze" ocenzurować tych postów. Poza tym, jak już zdążyłam zauważyć, dziewczyny świetnie wyczuwają osoby, które piszą coś tylko po to, żeby zrobić komuś reklamę lub antyreklamę. To się widzi na pierwszy rzut oka.
Moim zdaniem nie ma co wprowadzać takich ograniczeń, to trochę tak jakby z góry kogoś osądzać, że ma złe zamiary. Chyba nie o to tutaj chodzi, prawda?
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 5:05 pm   

owszem, stali uzytkownicy forum od razu wylapuja kryptoreklame.. ale po jakims czasie to sie zaciera w pamieci, poza tym sa osoby ktore korzystaja tylko informacyjnie z forum i oni ego na pewno nie wylapia..
_________________
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 6:50 pm   

No dobrze, ale opiniami na forum można się jedynie podeprzeć, a tak naprawdę wszystko powinniśmy sprawdzać sami (oczywiście w miarę możliwości) przed ostateczną decyzją.

Bo to byłaby głupota gdyby ktoś zamówił zespół tylko dlatego, że "przeczytał że ktoś napisał o nich same superlatywy".
To by świadczyło o totalnej naiwności i braku wyobraźni.
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Wto Lip 08, 2008 7:07 pm   

A czy posty podejrzane o kryptoreklamę nie są usuwane przez moderatorów? Wydaje mi się, że tak. Jeśli forumowicze będą czujni a moderatorzy będą usuwali podejrzane posty to nikt nie ma prawa się pomylić - jeśli ktoś będzie przeglądał wątek za pół roku to po tych postach nie będzie już śladu.
A pomysł z 10 postami wydaje mi się bardzo nietrafiony - posty zliczane są z tak dziwnych dla mnie działów jak "odliczanie dni do ślubu" albo "co dziś gotujecie". Czego dowiemy się o osobie która "wyprodukuje" posty w tych działach - że jadła na obiad pomidorówkę? I jak ją to uwiarygodni w kwestii oceny zespołu lub sali... :roll:
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 09, 2008 7:33 am   

555 napisał/a:
owszem, stali uzytkownicy forum od razu wylapuja kryptoreklame.. ale po jakims czasie to sie zaciera w pamieci, poza tym sa osoby ktore korzystaja tylko informacyjnie z forum i oni ego na pewno nie wylapia..


W pewnym sensie masz rację, ale przyjmijmy sytuację, że 3/4 watku to opinie złe i negatywne i w tym wszystkim nagle trafia się samotny post pochwalny.... Wzięłabyś kogoś takiego :?: Bo ja nie :) I myślę, że naprawdę większość osób swój "zdrowy, chłopski rozum" ma :)
_________________

 
 
 
narcyz 

Dołączyła: 08 Wrz 2008
Posty: 41
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 9:44 pm   

Witam... a ja jestem nowa...
rozumiem, że ograniczenia są dobrym rozwiązaniem, zeby wykluczyć np. reklamodawców, ale niestety nie kazdy ma czas, by napisać odpowiednia ilosc postów, a jednoczesnie ma informacje przydatne.
Zaleta tego forum jest na pewno to, ze mozna na nim pisac na rozne tematy bez zadnych organiczen i to pewnie wielu tez przyciaga.

pozdrawiam
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 06, 2008 7:28 pm   

Też niedawno byłam nowa (hmm, chyba dalej jestem ;P) i szczerze mówiąc, gdybym po zalogowaniu zobaczyła takie ograniczenie, to bym od razu wysłała prośbę o skasowanie konta. Nie znoszę być zmuszana do napisania pewnej ilości postów o dupie Maryni, pomidorówce i tym, czy wolę klaty gołe, czy owłosione. Znalazłam to forum w bardzo konkretnej potrzebie, to znaczy potrzebne mi były adresy, telefony i opinie, traktuję je jako bazę informacyjną, opinie też są dla mnie ważne, ale nie decydują nigdy o tym, co wybieram - dla przykładu, zdecydowałam się na bardzo chwalonego kamerzystę, ale bardzo chwalony zespół to imho jakieś nieporozumienie. Może dla kogoś to forum jest drugim domem, ale nie zmuszajcie innych, żeby tak było.

Zanim ktoś się obrazi - udzielam się na co najmniej 10 forach, z czego na 3 jestem moderatorem, prowadzę 4 blogi włącznie ze ślubnym, gdybym chciała jeszcze tutaj pisać i komentować dzienniczki, działy ogólne, luźne i inne, tobym chyba nie miała czasu na jedzenie i spanie ;)

Uważam, że jeśli chodzi o reklamy - cóż, jeśli zespół czy sala przypadły mi do gustu, to im zrobię reklamę, jeśli nie, to wręcz przeciwnie, czy ktoś pomyśli, że jestem nasłana przez ludzi z firmy lub konkurencję, to trudno, mój świat się nie zawali, podobnie ja traktuję opinie innych z pewną dozą kontrolowanego zaufania. Kiedy coś jest ewidentną reklamą - to już robota moda. Skoro nie dają rady, to zwiększyć liczbę modów, sposób stary jak świat i zawsze działa, niech pewne osoby pilnują pewnych działów, a w tych "największego zagrożenia" mogą dostać uprawnienia sprawdzone, doświadczone osoby i tyle.
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
Ostatnio zmieniony przez Tissaia Czw Lis 06, 2008 7:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zonaty6 

Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 26, 2012 5:09 pm   

bardzo lubię!
bo mam ochotę wszystkim szybko i krótko się podzielić. Potem pewnie zniknę bo czasu na pisanie nie mam.

edit: usunęłam niepotrzebny cytat
kryszka
Ostatnio zmieniony przez kryszka Sro Lut 01, 2012 6:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
choco83 
Firma

Wiek: 40
Dołączył: 15 Mar 2012
Posty: 7
Skąd: Ciechanów, Płock
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 1:51 pm   Re: Czy ograniczyć pisanie opinii dla nowych forumnowiczów ?

Mac-erson napisał/a:
Z racji pojawiających sie ostatnio dużej liczby nowych osób, które logują sie tylko po to aby wyrazić opinię o konkretnym usługodawcy po czym znikają mam sugestię:
Ograniczyć możliwość wystawiania opinii dla Forumowiczów dopiero po napisaniu np. 10-ciu postów.
Ograniczyłoby to znacznie posty kryptoreklamowe i posty konkurencji.

Co o tym sądzicie Forumowiczki ?


Wydaje mi się, że liczba 10 postów jak już ktoś zauważył jest za niska. Poza tym bardzo szybko można je napisać i potem można pisać nieuczciwe opinie, które są czasami bardzo krzywdzące dla firm.
Moim zdaniem można by by wprowadzić następującą rzecz. Utworzyć dwa tematy dla każdego usługodawcy, np. Dom weselny xxx - opinie pozytywne, dom weselny xxx-opinie negatywne. Jeżeli chodzi o opinie pozytywne wprowadziłbym możliwość pisania dla wszystkich albo zrobić to co proponujecie, czyli jakąś większą liczbę postów wprowadzić, po której można by wygłaszać opinie. Natomiast jeżeli chodzi o opinie negatywne moim zdaniem, jeżeli ktoś chce taką napisać na forum, powinien przedstawić skan umowy/paragon/fakturę, aby udowodnić, że rzeczywiście miał z daną firmą coś do czynienia. W innym przypadku nieuczciwa konkurencja może naprawdę dużo namieszać i w negatywnym świetle przedstawić daną firmę, dom weselny, itp. Natomiast skan umowy wiadomo nie byłby 100% wiarygodny, ale wydaje mi się, że większość osób bałaby się to podrobić. Poza tym jeżeli ktoś rzeczywiście zostałby przez jakąś firmę oszukany to wydaje mi się, że dołączenie skanu nie było by problemem.
Co sądzicie o tym pomyśle ?
 
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 2:12 pm   

choco83, nie sądzę, żeby to był dobry pomysł. Dlaczego pozytywne opinie mogą wyrażać wszyscy, a negatywne tylko ci, którzy udokumentują kontakt czy zawarcie umowy z usługodawcą?

Jednak sądzę, że pojawia się coraz więcej osób, które "wpadają" na forum tylko na chwilę, napiszą jeden bądź dwa komentarze o tym samym usługodawcy i kończą swoją działalność. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby wprowadzić jakieś ograniczenia, choć ciężko mi powiedzieć jakie. Jeśliby wprowadzić ograniczenia w postaci ilości postów to pojawi się kupa zbędnych komentarzy w niektórych wątkach, co również jest bez sensu.
_________________


 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 2:57 pm   

No mi się wydaje, że wprowadzanie ograniczeń nie ma sensu.
Każdy na zdrowy rozum wychwyci kryptoreklamę, czy antyreklamę. To się raczej rzuca w oczy.
Forum nie powinno ograniczać możliwości wyrażania opinii i poglądów... :roll:
_________________

 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 3:29 pm   

choco83 napisał/a:
Natomiast jeżeli chodzi o opinie negatywne moim zdaniem, jeżeli ktoś chce taką napisać na forum, powinien przedstawić skan umowy/paragon/fakturę, aby udowodnić, że rzeczywiście miał z daną firmą coś do czynienia.

choco83, nie wiem jak Ty to sobie wyobrażasz :roll: Załóżmy, że byłam na weselu, gdzie orkiestra odwaliła klapę. Zatem według Ciebie zanim napiszę posta na forum, powinnam udać się do młodych, w celu wzięcia od nich kopii/scana faktury za usługę bądź umowy? To chyba żart :roll:
_________________
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 3:39 pm   

Malwina_łódź napisał/a:
Forum nie powinno ograniczać możliwości wyrażania opinii i poglądów...
Też tak myślę.
Malwina_łódź napisał/a:
Każdy na zdrowy rozum wychwyci kryptoreklamę, czy antyreklamę
Niby tak, ale to raczej dotyczy osób, które regularnie pojawiają się na forum. Natomiast osoby, które jedynie poszukują informacji o danym usługodawcy i czytają tylko wątek na jego temat, raczej nie zwracają uwagi na to, ile ktoś ma napisanych postów, czy że ktoś zarejestrował się i napisał tylko jeden post pozytywny/negatywny (choć nie mówię, że wszystkie pojedyncze posty są krypto- czy antyreklamą). No ale z drugiej strony tacy ludzie też powinni mieć świadomość, że w internecie nie wszystko jest prawdą.

choco83 napisał/a:
powinien przedstawić skan umowy/paragon/fakturę, aby udowodnić, że rzeczywiście miał z daną firmą coś do czynienia.
Tego już sobie w ogóle nie wyobrażam :o Co wtedy z danymi osobowymi? Anonimowość na forum moim zdaniem jest bardzo istotna, co prawda wiele osób zamieszcza tu swoje zdjęcia i informacje o sobie, ale robi to zupełnie dobrowolnie. Np. ja cenię sobie prywatność i gdyby ktoś zażądał ode mnie takich skanów, to na pewno dałabym sobie spokój z takim forum.
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
choco83 
Firma

Wiek: 40
Dołączył: 15 Mar 2012
Posty: 7
Skąd: Ciechanów, Płock
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 5:50 pm   

Cytat:
Anonimowość na forum moim zdaniem jest bardzo istotna

W porządku, zgadza się, ale co w przypadku gdy dzięki tej anonimowości ktoś kogoś bezpodstawnie oczernia i przedstawia jego produkt/usługę w kłamliwym świetle a dla firmy dobra opinia jest bardzo istotna bo dużo osób sugeruje się pozytywnymi/negatywnymi opiniami. Czy zdecydowałabyś się na usługę firmy o której na forum jest przykładowo 10-15 negatywnych komentarzy od różnych osób ??
Ostatnio zmieniony przez choco83 Pią Mar 16, 2012 5:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 8:20 pm   

choco83 napisał/a:
Czy zdecydowałabyś się na usługę firmy o której na forum jest przykładowo 10-15 negatywnych komentarzy od różnych osób

Jesli to by były osoby, które się w miare regularnie udzielają na forum na różne tematy (mam na mysli ślubne w tym przypadku), to oczywiście wzięłabym te opinie pod uwagę. Jeśli to by były osoby, które napisały jednego posta i zniknęły z forum, zastanawiałoby mnie to i dla mnie takie opinie mniej by się liczyły. Poza tym nie zapominajmy, że istnieją różne inne metody sprawdzenia referencji, można poprosić o telefony osób, które korzystały z usługodawcy, zdzwonić się i dopytać jak wykonali swoje zadanie. Nie traktujmy forum jako 'jedyną prawdę' :roll: Służy w celach informacyjnych, ale
Debussy napisał/a:
opiniami na forum można się jedynie podeprzeć, a tak naprawdę wszystko powinniśmy sprawdzać sami (oczywiście w miarę możliwości) przed ostateczną decyzją.

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
Jeśli usługodawca pracuje rzetelnie i dobrze wykonuje swoją robote, zawsze sie obroni dobrymi referencjami od ludzi któzy z jego usług korzystali. Zwykle każdy może dać kilka numerów telefonów do byłych klientów, więc nie bardzo rozumiem skąd aż takie przejmowanie się nawet niepochlebnymi opiniami na forum. Kazdy ma swój rozum i potrafi ocenić któa opinia jest bardziej prawdopodobna, a która mniej...
_________________
 
 
@Mac-erson 
Administrator
forum.wesele-lodz.pl


Wiek: 51
Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 323
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 9:18 pm   

Ostatnimi czasy zauważyłem sporo opinii zarówno pozytywnych jak i negatywnych od tzw. jedynek. Myślimy nad jasnym regulaminowym uregulowaniem niektórych kwestii.
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 9:32 pm   

A ja myślę, że można byłoby posty takich "jedynek" zostawiać na jakiś określony czas (np dwa tygodnie). I w przypadku kiedy taki użytkownik nie będzie się w tym czasie na forum udzielał, to wtedy takie pojedyncze, podejrzane komentarze kasować.
No nie wiem chwilowo mi nic innego do głowy nie przychodzi.

Pomysł choco83 o skanach uważam za mega kiepski. Bo mogę np być gościem na weselu, na którym sala/zespół dali ciała. Mogę obejrzeć fatalny film/mega kiepskie zdjęcia... i mam prawo wtedy wyrazić swoją negatywną opinię.
_________________
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 9:59 pm   

agulka1989 napisał/a:
można byłoby posty takich "jedynek" zostawiać na jakiś określony czas

Bardzo dobry pomysł. Może warto właśnie coś takiego rozważyć? Choć zdaję sobie sprawę, że wiąże się to z ogromem pracy.
_________________


 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 10:42 pm   

choco83, rozumiem o co Ci chodzi. Ale tak jak napisałam wcześniej rozsądni ludzie powinni ostrożnie podchodzić do takich opinii. Nie powinno się dokonywać wyboru tylko na podstawie opinii z forum.

agulka1989 napisał/a:
A ja myślę, że można byłoby posty takich "jedynek" zostawiać na jakiś określony czas (np dwa tygodnie). I w przypadku kiedy taki użytkownik nie będzie się w tym czasie na forum udzielał, to wtedy takie pojedyncze, podejrzane komentarze kasować.
Dla mnie ten pomysł jest zupełnie nietrafiony. Czy gdzieś jest napisane, że każdy kto się zarejestruje ma się potem udzielać nie wiadomo jak? Poza tym nie wrzucajmy wszystkich "jedynek" do jednego worka. Owszem, mnóstwo z nich to krypto- czy antyreklama, ale część z nich to jednak szczere opinie. Ktoś był super zadowolony albo mega niezadowolony z jakiejś usługi, więc chce albo pochwalić, albo zganić. Osobiście znam 2 dziewczyny, które zarejestrowały się po ślubie, napisały po jednym pochwalnym poście na temat swoich sal i na tym koniec, potem nie logowały się, bo nie miały takiej potrzeby.
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
nalinn 

Dołączyła: 21 Maj 2011
Posty: 222
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 10:45 pm   

Ja nie uważam, że ilość postów świadczy o tym czy ktoś będzie pisał kryptoreklamę czy nie.
10 postów o niczym nie świadczy.
Nie wyobrażam sobie jak można rozwiązać kwestię komentarzy opinii.
Wyobraźmy sobie zespół XBand. XBand ma wątek
Użytkownik AA i Użytkownik BB, oboje dopiero co zarejestrowani.
AA znalazła gdzieś zespół XBand. Nie ma postów. Chce zapytać - o coś na wątku z opiniami. Np. czy polecacie bardziej jako 3 osoby czy jako 5 osób, bo zespół może grać w dwóch składach.
BB jest za to "kryptoreklamą". Wtedy zarówno osoba pytająca jest karana.

Może ograniczenie czasowe? Że pewne komentarze/posty można dodać po np 72 h?
_________________

Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=13976
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 10:46 pm   

ava napisał/a:
znam 2 dziewczyny, które zarejestrowały się po ślubie, napisały po jednym pochwalnym poście na temat swoich sal i na tym koniec, potem nie logowały się, bo nie miały takiej potrzeby.

Ava ale tak samo jak wypowiedziały się o salach to mogłyby się wypowiedzieć o zespołach/dj-ach a w przypadku swoich ślubów o kwiaciarniach/fryzjerach/makijażystkach/salonach sukien itp.
Myślę, że wtedy takie osoby byłyby bardziej wiarygodne niż ktoś kto pisze po jednym poście i znika.
_________________
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pią Mar 16, 2012 11:07 pm   

agulka1989 napisał/a:
Ava ale tak samo jak wypowiedziały się o salach to mogłyby się wypowiedzieć o zespołach/dj-ach a w przypadku swoich ślubów o kwiaciarniach/fryzjerach/makijażystkach/salonach sukien itp.
Pewnie, że mogłyby i tak byłoby najlepiej dla wszystkich, ale przecież nikogo nie można zmusić do pisania postów.
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
grejpfrut 


Wiek: 36
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 17, 2012 8:59 am   

Jasne, że nikogo nie zmusimy :) Zaproponowałam ostatnio takiej Jedyneczce, zachwalającej bardzo pewien ślubny salon, żeby napisała coś na forum, wkleiła zdjęcie sukienki itd. Odpowiedziała, że nie ma czasu, ale życzy mi znalezienia wymarzonej sukni ślubnej (zapewne w wybranym salonie :lol: ). Po prostu dla mnie żadna superpozytywna/supernegatywna opinia nie jest nic wart, jeśli osoba pisząca wpadła tu tylko "na chwilkę"...
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 17, 2012 9:04 am   

No i dodajmy jeszcze w kwestii "jedynek", że pojawiają sie osoby, które wychwalają np. dany salon sukien ślubnych najpierw w wątku ogólnym, potem już w wątku salonu, a potem jeszcze w jakimś. Jeszcze pół biedy, jak robią kopiuj-wklej, bo takie posty da się łatwo wyłapać, ale jak zmieniają treść, to nie można powiedzieć, że powielają post ;) No ale już "jedynkami" nie są :twisted:
Chociaż też uważam, że w jakiś sposób powinno być to rozwiązane. Jak? Tego nawet najstarszym folozofom nie udało się pewnie wymyśleć :smile:
_________________

 
 
artisticzoom 
Firma


Wiek: 47
Dołączyła: 31 Lip 2010
Posty: 191
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Mar 17, 2012 9:33 am   

Ciężki temat - moderatorzy musieliby skrupulatnie czytać posty wszystkich nowych-nie do zrobienia.

Generalnie jestem za ograniczeniem pisania takich jedynkowych opinii.

Technicznie chyba najłatwiej byłoby to kontrolować, w przypadku umożliwienia pisania w firmowych działach userom mającym pow. 10 postów.
Choć z drugiej strony czy jest wogóle sens? Jak ktoś będzie chciał to sam nabije te 10, 20 czy 30 postów. A zdarza się (naprawdę) że klient bardzo zadowolony ze współpracy chce się odwdzięczyć, chociażby rekomendacją i rejestruje się tylko po to.

Jednakże opinie zawsze należy weryfikować! Jakiekolwiek by one nie były. Dlatego postawiłabym na zdrowy rozsądek Userów:)
_________________
Pozdrawiam - Anita Komorowska Fotografia Ślubna i Dziecięca
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Sob Mar 17, 2012 11:07 am   

artisticzoom napisał/a:
w przypadku umożliwienia pisania w firmowych działach userom mającym pow. 10 postów.
Choć z drugiej strony czy jest wogóle sens? Jak ktoś będzie chciał to sam nabije te 10, 20 czy 30 postów. A zdarza się (naprawdę) że klient bardzo zadowolony ze współpracy chce się odwdzięczyć, chociażby rekomendacją i rejestruje się tylko po to.


Tez mi się wydaje, że nie ma sensu. Juz napisanie tych 10 postów jest zmuszeniem kogoś do udzielania na forum... a może nie mieć na to ochoty :roll: Za to jesli ktoś będzie chciał zrobić drugiej konkurencyjnej firmie kryptoreklame, to nie oszukujmy się, jak będzie komuś bardzo zależało i poświęci na to trochę czasu, nabije więcej niż nawet minimalna ilość postów, a może nawet na kilku loginach :roll:
artisticzoom napisał/a:
Dlatego postawiłabym na zdrowy rozsądek Userów:)
i moderatorów, którzy powinni usuwać ewidentną kryptoreklamę, bo niektórzy jedynkowi się nawet trochę nie wysilają i takie posty od razu widać.
_________________
 
 
choco83 
Firma

Wiek: 40
Dołączył: 15 Mar 2012
Posty: 7
Skąd: Ciechanów, Płock
Wysłany: Wto Mar 20, 2012 8:31 pm   

Jeszcze chciałem poruszyć jedną kwestię :) Wiadomo każdy na forum szuka wiarygodnej opinii o danej firmie, tylko czy ją uzyska? Opinie na forum można porównać do opinii jakie są pisane na serwisach oceniających czy porównywarkach cen, to znaczy każdy może napisać coś, nie ważne czy miał coś z danym tematem do czynienia. Kiedyś znajomy, pracujący w jednej dużej firmie produkującej telefony komórkowe opowiadał mi, jakie ma zajęcie na co dzień: musi pisać pozytywne opinie o modelach produkowanych przez swojego pracodawce a negatywne o modelach konkurencji. I jak wtedy takie opinie są wiarygodne? Natomiast dla porównania można podać serwis alle....pl, gdzie możliwość wystawienia komentarza mają tylko te osoby, które coś kupiły lub sprzedały. Wtedy wiarygodność takich komentarzy jest dużo większa , bynajmniej dla mnie.
Piszecie wyżej o zdrowym rozsądku :) Jasne jest on wskazany, ale jeżeli o danej firmie będzie 10-15 negatywnych opinii różnych osób, to kto z Was odważy się skorzystać z usług tej firmy, aby sprawdzić na sobie, czy te opnie są prawdziwe czy nie ?
 
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Czw Mar 22, 2012 10:05 pm   

choco83 napisał/a:
jeżeli o danej firmie będzie 10-15 negatywnych opinii różnych osób, to kto z Was odważy się skorzystać z usług tej firmy, aby sprawdzić na sobie, czy te opnie są prawdziwe czy nie ?

choco83, mnie się wydaje, że wszystko sprowadza się do tego, że można sprawdzać u różnych źródeł, nie tylko na jednym forum, są strony internetowe firmy, nie kirujesz się przecież wybierając firmę tylko opiniami, ale też efektami (o ile to jest np. fotograf czy kamerzysta - łatwo sprawdzić naocznie). Kapela - można posłuchać, obejrzec film, poprosić o referencje... jeśli ktoś chce sprawdzić daną firmę, to jest milion sposobów na zrobienie tego. A i tak większość osób wybiera po znajomości, bo ktoś ze znajomych korzystał i poleca. Poza tym wątpię żeby firmy ze slubnej branży wynajmowały ludzi do tego by pisali pozytywne/negatywne komentarze, to raczej tutaj jest mniejsza chyba skala niż w telefonii komórkowej ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl