Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczyszczanie organizmu (detoksykacja)
Autor Wiadomość
Asia_33 


Dołączyła: 13 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Kutno
Wysłany: Czw Lip 24, 2008 9:59 pm   Oczyszczanie organizmu (detoksykacja)

Drodzy Forumowicze,

Ostatnio zainteresowałam się problemem oczyszczania organizmu z toksyn, niepożądanych produktów przemiany materii, grzybów, pasożytów i innych "zatruwaczy" które gromadzą się w naszych organizmach (podobno w niesamowitych ilościach, nawet 4-7 kg rocznie :? )

Skutkiem gromadzenia się w organizmie tych niechcianych "gości" mają być m.in.:
- bóle głowy
- problemy ze skórą/cerą
- wzdęcia, zaparcia, bóle żołądka, problemy trawienne
- nadwaga
- nadmierna senność, uczucie zmęczenia, problemy ze wstawaniem rano
- w najbardziej zaawansowanych stanach: rozwój nowotworów

Metody oczyszczania to m.in. dieta/głodówka, herbaty/leki oczyszczające, zabiegi detox, sauna, uprawianie sportów etc.

Co o tym myślicie? Czy problem jest "wypromowany" i sztucznie nagłośniony przez firmy oferujące metody detoksykacji? Czy to rzeczywiście działa? :roll:

Chciałabym zacząć ale trochę się boję :dontgetit:
_________________
Asia (27.09.2008)
Ostatnio zmieniony przez Asia_33 Czw Lip 24, 2008 10:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Emi 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Cze 2007
Posty: 524
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 11:49 am   

Słyszałam, że dla oczyszczenia warto sobie co jakiś czas zrobić jednodniową głodówkę pijąc wyłącznie niegazowaną wodę mineralną lub przegotowaną wodę. Nie próbowałam tego jeszcze, ale moja mama tak i stwierdziła, że po takim oczyszczeniu czuje się lepiej.
_________________

 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 11:54 am   

Generalnie głodówka, lub dieta to niezły pomysł, pod warunkiem, że niedługa i nie za czesto. Sauny nie polecam, bo w gruncie rzeczy podobno akurat jeśli o detox chodzi to mało skuteczna.

Najbardziej polecam chyba dobrze sprawdzone zioła i uprawianie sportów :)
_________________

 
 
 
ula 

Wiek: 37
Dołączyła: 05 Sie 2008
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 20, 2008 3:21 pm   

Ja słyszałam o takich dietach jednodniowych, ale do nich to trzeba się specjalnie przygotować (ale dokładnie nie wiem jak). I podobno nie tylko wodę się pije tego dnia ale również soki warzywne i owocowe chyba też można.
 
 
Pamcia 


Wiek: 39
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 481
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 20, 2008 7:15 pm   

Ja slyszalam o kilkudniowych głodówkach w czasie ktorych pije sie tylko wode, ziolowe herbatki czy soki, ale ja bym sie na to nie zdecydowala... a jesli chodzi o srodki detoksykujace to trzeba wziasc na ten czas wolne bo czlowiek bardzo źle sie czuje podczas kuracji i nie ma na nic sily :(
_________________


Nasza data: 08.08.2008!!
 
 
Asia_33 


Dołączyła: 13 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Kutno
Wysłany: Nie Sie 24, 2008 8:51 am   Zioła i AGYPTOS

Jak na razie zdecydowałam się na picie pokrzywy i skrzypu (oraz ewentualnie zielonej herbaty) zamiast czarnej herbaty.
Poza tym zafundowałam sobie zabieg kosmetyczny AGYPTOS który działa poprzez drenaż limfatyczny, chodzę na basen i saunę (choć jak ktoś tu już wspomniał jej działanie jest tu ograniczone)
Co do głodówki na razie nie próbuję - nie wiem jak bym to zniosła :mrgreen:
_________________
Asia (27.09.2008)
 
 
brambora22 

Wiek: 47
Dołączyła: 31 Sie 2008
Posty: 1
Skąd: Radom
Wysłany: Nie Sie 31, 2008 2:45 pm   

wiecie co ja żyje w ciągłym biegu ,i niestety odżywiam się fast foodami ,a to jest okropne dla organizmu,uważam że powinno się oczyścić organizm z tych wszystkich toksyn które znajdują się w naszym organizmie ,z tym że nie jestem za głodówkami i jakimiś drastycznymi dietami ,szukam jakiegoś właśnie może preparatu ziołowego ,a może wy znacie jakieś to polećcie
 
 
Aida 

Wiek: 42
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 31, 2008 8:43 pm   

brambora22 napisał/a:
niestety odżywiam się fast foodami


Jeżeli nie zrezygnujesz z fast foodów, konserwantów, sztucznych barwników w pożywieniu to żaden preparat, żadne zioła, głodówki nie oczyszczą Ci organizmu.
Poza tym podczas oczyszczania znacznie pogarsza się samopoczucie, może się pojawić m.in. senność i bóle głowy.
Jednodniowa głodówka jest dobrą metodą odciążenia układu pokarmowego od bylejakiego jedzenia. Następnego dnia po takim głodowaniu dobrze jest jeść sam ugotowany ryż, a dopiero następnego dnia np. banany z jogurtem naturalnym (bo większość za Was pewnie je mleko krowie i jego pochodne). Głodówki są różne i służą różnym celom - są ścisłe, sokowe, mleczne, owocowe, krótkie i długie... Należy pamiętać, że głodówki ogólnie są tylko dla zdrowych osób, a dłuższe niż 3-5 dniowe powinny być prowadzone pod opieką odpowiedniego lekarza lub dietetyka.
A wracając do wątku oczyszczania: Podobno sok z brzozy dobrze oczyszcza - ja go piłam, ale przyznam, że cudów nie czynił.
Drugi dobry preparat to Spirulina - czysty glon, może być do łykania w tabletkach. Poprawia się cera i ogólne samopoczucie.
Pozdrawiam. :)
_________________
 
 
Emi 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Cze 2007
Posty: 524
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 11:30 am   

Cytat:
bo większość za Was pewnie je mleko krowie i jego pochodne

czy mleko krowie jest niedobre do takiego oczyszczania??? Nie znam się na tym, ale nie słyszałam aby mleko krowie było odradzane.
_________________

 
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 11:33 am   

o! to wątek dla mnie :D
ja akurat jestem na 28dniowym planie oczyszczania organizmu
krotko mowiac: po ciazy chwytam sie roznych sposob zeby troche zrzucic wagi

plan jest taki: przez 28 dni lykam tabletki, duzo pije wody, malo jem, jesli jem to zdrowo.
minely wlasnie 21 dni i efektow nie widze zadnych ... echhhh
 
 
Emi 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Cze 2007
Posty: 524
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 11:43 am   

nie wiem czy takie niewielkie ilości jedzenia to dobry pomysł. Wiele się słyszy potem o efekcie jojo.
_________________

 
 
 
Aida 

Wiek: 42
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 11:50 am   

Emi napisał/a:
czy mleko krowie jest niedobre do takiego oczyszczania???


Nie chcę wywoływać dyskusji na temat tego czy mleko krowie jest dobre czy złe. Na pewno ludzki organizm lepiej toleruje przetwory mleczne (właśnie jogurty naturalne, czy mleko zsiadłe) niż samo mleko pasteryzowane. Kwestia spożywania mleka to dla mnie temat rzeka, ale i tak większość ludzi (pomimo wielu rzeczowych argumentów przeciw) nigdy nie przekona się do tego żeby z niego zrezygnować (lub ograniczyć).
_________________
 
 
Emi 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Cze 2007
Posty: 524
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 11:53 am   

Ja raczej nie zrezygnuję :-) Uwielbiam mleko krowie i jego przetwory, chociaż może rzeczywiście nie powinno się go spożywać w nadmiarze.
_________________

 
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 11:53 am   

Aida.. ale czemu nie chcesz powiedziec wiecej.

Ja mysle ze to bardzo ciekawe i chetnie bym sie czegos wiecej dowiedziala o Twoich przekonaniach. Nawet jesli zdania nikt nie zmieni, to uwazam ze zawsze warto poznac inny punkt widzenia - to znacznie poszerza nasze horyzonty.

Nie mozna tez wymagac ze wiedzac wszystko zle zrezygnujemy z tego. Wiem np ze czerwone mieso jest szkodliwe a jednak z niego nie rezygnuje podobnie jak wiele innych osob. Jesli z kazdej szkodliwej rzeczy mialabym zrezygnowac to pewnia musialabym zostac weganka i to jeszcze z jakimis ograniczeniami :razz:



a co mojego detoxu to nie jem az tak malo wiec nie spodziewam sie efektu jojo.. poza tym regularnie cwicze juz 3 m-c. Jestem jakies 7 kg lzejsza ale jeszcze drugie tyle by sie przydalo... jej.. ciezka robota :|
 
 
Aida 

Wiek: 42
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 11:54 am   

Emi napisał/a:
nie wiem czy takie niewielkie ilości jedzenia to dobry pomysł. Wiele się słyszy potem o efekcie jojo.


Co innego oczyszczanie organizmu, a co innego odchudzanie z efektem jojo. :-) Jojo bierze się z powrotu do starych, złych nawyków żywieniowych (sprzed diety odchudzającej).

Ja zaczęłam się zastanawiać nad spożywaniem mleka, kiedy uświadomiono mi, że cżłowiek jest jedynym ssakiem, który spożywa mleko w dorosłym życiu i to w dodatku mleko innego ssaka. A przecież mleko kobiece ma inny skład i małe dzieci w ogóle nie mogą pić krowiego mleka. Potem dużo o tym czytałam. Dowiedziałam się wiele o laktozie i jej nietolerancji. Dokończę wątek później, bo teraz jedziemy zamówić mój bukiet ślubny. :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Aida Pon Wrz 01, 2008 12:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Emi 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Cze 2007
Posty: 524
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 11:59 am   

Cytat:
Jestem jakies 7 kg lzejsza

mi też by się przydało :-) Próbowałam stosować jakieś diety przed ślubem, ale efekt był taki, ze jeszcze przytyłam :-( Myślę, ze to kwestia mojej psychiki. Im bardziej próbuję się odchudzić tym gorsze efekty.
A oczyszczanie organizmu na pewno zastosuję w najbliższym czasie.
_________________

 
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 12:02 pm   

hehe
przed slubem to ja mialam silniejsza motywacje i do slubu schudlam tyle ile chcialam a nawet ciut wiecej... co ja bede ukrywac - laska bylam ;-)

potem w podrozy poslubnej juz mi sie przytylo troche

a po porodzie to juz lepiej nie mowic.. i obalilam mit ze jak sie karmi piersia to sie traci na wadze - otoz w moim przypadku nie prawda.. przy porodze stracilam tylko tyle co syn wazyl i potem przez pol roku nic a nic.. dopiero jak sie zabralam za siebie to zaczelo spadac a to oczyszczanie mialo mi w tym pomoc i chyba nie pomoglo.. chociaz moze tam sie cos przeczyscilo... hehe :D
 
 
Emi 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Cze 2007
Posty: 524
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 12:07 pm   

Też myślałam, że będę mieć silniejszą motywację, a tu lipa. Jeszcze mam 1,5 miesiąca może mi się uda coś zrzucić. Jednak nie jestem za stosowaniem jakiś drastycznych diet. Mam w pokoju rowerek treningowy. Może wystarczy :-)
_________________

 
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 12:11 pm   

Emi moja dieta opierala sie o wyeliminowanie pieczywa, ziemniakow, makaranow

jadlam rano kanapki z chrupkiego pieczywa
potem obiad, zwykle mieso + surowka
do tego jakies owoce, woda, pozwalalam sobie na 1-2 kawy bo bez nich zyc nie umiem

do tego chodzilam regularnie 3 razy w tygodniu do Sportera

naprawde efekty byly swietne!
 
 
Emi 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Cze 2007
Posty: 524
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 12:23 pm   

chleba i ziemniaków praktycznie nie jem, makaronu również. czasami i się zdarza, ale bardzo rzadko. bez kawy również nie kogę żyć :-) zaczęłam również ćwiczyć z ciężarkami, piłką gimnastyczną i na rowerku, jednak ni tak często jak bym chciała :( mam nadzieję, ze dostanę jakiegoś kopniaka motywacyjnego bo inaczej nie zmieszczę się w kieckę. Aż mi się ryczeć zachciało :cry: Ale to już inny tema, nie będę :offtopic: bo mnie wyrzucą
_________________

 
 
 
Aida 

Wiek: 42
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 4:29 pm   

Wracając do detoksykacji. Co prawda jest już po sezonie na czereśnie, ale może ktoś następnego lata się skusi na takie oczyszczanie. Czereśnie dobrze regenerują organizm. Spokojnie można się odżywiać przez 1-2 dni wyłącznie świeżymi owocami. Dzięki temu organizm oczyści się z toksyn i nie wydalonych złogów trawiennych. Jeśli ktoś lubi czereśnie to naprawdę znajdzie w tym wiele przyjemności. :)
_________________
 
 
Asia_33 


Dołączyła: 13 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Kutno
Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 12:06 am   

Aida napisał/a:
Wracając do detoksykacji. Co prawda jest już po sezonie na czereśnie, ale może ktoś następnego lata się skusi na takie oczyszczanie. Czereśnie dobrze regenerują organizm. Spokojnie można się odżywiać przez 1-2 dni wyłącznie świeżymi owocami. Dzięki temu organizm oczyści się z toksyn i nie wydalonych złogów trawiennych. Jeśli ktoś lubi czereśnie to naprawdę znajdzie w tym wiele przyjemności. :)


Kocham czereśnie ale już jest po sezonie :smile:
A może inne owoce? Arbuz na przykład... mogłabym żyć arbuzem kilka dni :spoko:

[ Dodano: Wto Wrz 02, 2008 12:10 am ]
Co do ziół które pomagają oczyszczać organizm to wiem że takie właściwości mają:
korzeń mniszka, cykorii, łopianu, ziele koniczyny, skrzypu, karczocha, poziomki, fiołka trójbarwnego, jeżówki, ziele i korzeń pokrzywy oraz nasienie czarnuszki, kwiat kocanki i kora brzozy.

A ze środków oczyszczających znalazłam m.in.:
Biodrain Kuracja oczyszczająca - New Nordic,
Chlorella Algi prasowane
Denoxinal - Walmark,
Fisiodiur - Zuccari,
Herbatka oczyszczająca Bio - Dary Natury,
Humavit Z Skrzyp i pokrzywa - Varia,
MethodDraine Detox - Ortis,
Minceur 3D - Laboratoire Physcience,
Saluran z serii Vitana - Vitapol-Farm,
Spirulina - A-Z Medica,
Spirulina - Walmark,
Spirulina Pacifica - Cyanotech Corporation,
Teavera Zielona herbata w kapsułkach - Apipol-Farma,
Water Pill - Laboratoire Physcience

W aptece widziałam preparaty złożone ale dość drogie (powyżej 100zł za butelkę) :?
_________________
Asia (27.09.2008)
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 12:01 pm   

Aida mozna jakimis innymi owocami zamiast tych czeresni? Arbuz to faktyczny bylby dobry pomysl...
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 12:11 pm   

emilkaa napisał/a:
Aida mozna jakimis innymi owocami zamiast tych czeresni? Arbuz to faktyczny bylby dobry pomysl...


arbuz to nie jest raczej dobry pomysl, bo to sam cukier..
_________________
 
 
sistermonn 
:)


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 905
Skąd: Łódź - Górna
Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 12:16 pm   

a może śliwki lub jabłka??
 
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 2:35 pm   

no nie wiem... :)
_________________
 
 
Niebieskooka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 1983
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 4:39 pm   

ja jakoś nie odczuwam potrzeby oczyszczania od wewnątrz... :roll: (może dlatego,że nie mam objawów opisanych wyżej)
wydaje mi sie to trochę chwyt marketingowy ...jak cellulitis i kremy na niego....gdyby nie reklamy to nawet byśmy o tym nie wiedziały i czuły sie świetnie.... :]
_________________

Ostatnio zmieniony przez Niebieskooka Wto Wrz 02, 2008 4:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aida 

Wiek: 42
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 82
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 5:18 pm   

Same śliweczki znane są z przeczyszczania, co niekoniecznie równa się oczyszczeniu. Nagłe biegunki pozbawiają organizm cennych składników, to chyba każdy wie.

Jeśli chodzi o takie doraźne oczyszczanie organizmu to chyba więcej nie pomogę. Uważam, że jedyną słuszną metodą odtrucia jest pozbycie się złych nawyków żywieniowych na stałe - rezygnacja ze śmieciowego jedzenia, fast-foodów, półproduktów, białego cukru, zwykłej soli itp. itd. Dla organizmu zawsze pozytywnie jest zamienić mięso, chipsy, słodycze na owoce, warzywa, świeże surówki i domowe soki. Dodam, że nie jestem żadnym dietetykiem tylko samoukiem. Nie używam cukru, kupuję sól morską, piję mleko ryżowe, sama sobie gotuję, używam roślinnych kosmetyków i przede wszystkim słucham swojego organizmu. Mój proces oczyszczania trwał dłużej niż 1 dzień czy 1 tydzień i nawet nie wiem czy po 4 latach bycia wegetarianką już się zakończył. ?yję inaczej niż większość ludzi i jestem uznawana za dziwaczkę. Długo walczyłam o akceptację mojego stylu życia i moich poglądów w rodzinie, a teraz walczę o to w rodzinie mojego przyszłego męża. Ale nigdy nie żałowałam, że poszłam własną drogą. Dobra, kończę, bo już nie wiem co dalej napisać i zaczynam odbiegać od tematu. :mrgreen:
_________________
 
 
lola99 

Wiek: 48
Dołączyła: 03 Wrz 2008
Posty: 1
Skąd: warszawa
Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 9:01 am   

Niebieskooka napisał/a:
ja jakoś nie odczuwam potrzeby oczyszczania od wewnątrz... :roll: (może dlatego,że nie mam objawów opisanych wyżej)
wydaje mi sie to trochę chwyt marketingowy ...jak cellulitis i kremy na niego....gdyby nie reklamy to nawet byśmy o tym nie wiedziały i czuły sie świetnie.... :]


no ja ci powiem moja droga że stosowałam taki preparat jeden z tych który był tu wymieniony a mianowicie Denoxinal właśnie do oczyszczenia organizmu,jestem bardzo zadowolona z efektów działania, nie tylko pomógł mi oczyścić wątrobe bo dodatkowo wygląd mojej cery sie poprawił
 
 
Asia_33 


Dołączyła: 13 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Kutno
Wysłany: Nie Paź 26, 2008 7:54 pm   

lola99 napisał/a:
Niebieskooka napisał/a:
ja jakoś nie odczuwam potrzeby oczyszczania od wewnątrz... :roll: (może dlatego,że nie mam objawów opisanych wyżej)
wydaje mi sie to trochę chwyt marketingowy ...jak cellulitis i kremy na niego....gdyby nie reklamy to nawet byśmy o tym nie wiedziały i czuły sie świetnie.... :]


no ja ci powiem moja droga że stosowałam taki preparat jeden z tych który był tu wymieniony a mianowicie Denoxinal właśnie do oczyszczenia organizmu,jestem bardzo zadowolona z efektów działania, nie tylko pomógł mi oczyścić wątrobe bo dodatkowo wygląd mojej cery sie poprawił


A pojawiły się jakieś efekty uboczne jego stosowania? Ja do tej pory na żaden preparat się nie odważyłam, ale może... A jaka jest jego cena? (niektóre środki detoks są dość drogie...)
_________________
Asia (27.09.2008)
 
 
Kasia_Fizjo 

Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 10:46 am   

Jeśli chodzi o głodówki to nigdy nie próbowałam. Ciekawa jestem czy naprawdę czuje się jakąś różnicę po 1 dniu głodowania i czy jest ona czymś więcej niż tylko efektem psychologicznym (placebo :?: ). Zgadzam się z tym co powiedziała Aida, myślę, że nie mają one większego działania jeśli są krótkotrwałe, a po ich zakończeniu wraca się do swych złych przyzwyczajeń. Ponadto nie kontrolowane przez lekarza mogą być naprawdę szkodliwe, szczególnie jeśli trwają dłużej.
Natomiast jeśli chodzi o saunę, to jedno z jej głównych działań na organizm polega na usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii tj. mocznik, kwas moczowy, mlekowy, oraz innych toksyn spowodowanych procesami chorobowymi czy wprowadzonych do organizmu z pożywieniem. Myślę więc, że stosowanie takich zabiegów regularnie i prawidłowo naprawdę oczyszcza organizm. :)
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 12:28 pm   

Moja mama wielokrotnie i bezskutecznie próbowała się odchudzać. Pewnego razu wybrała się na głodówkę organizowaną przez jakiegoś ruskiego lekarza, którego do dziś nazywamy szarlatanem. Trwało to 10 dni. Polegało na tym, że oprócz suchej kaszy, ryżu, pół szklanki miodu na tydzień i herbatek owocowych nie dostawali nic do jedzenia. Po dwóch dniach na ryż i kaszę nikt nie chciał patrzeć.
Dodatkowo wszyscy dwa razy dziennie musieli wchodzić do zimnej wody (górski strumień, albo morze wczesną wiosną). Oprócz tego były delikatne marszobiegi i ćwiczenia oddechowe. Była też możliwość wykupienia sobie masażu.

Efekt - po powrocie nie poznaliśmy mamy. Schudła tak, że musiała zmienić wszsytkie ciuchy, powrót wagi był minimalny, czyli brak efektu jojo. Wcześniej mama cierpiała na migreny, po głodówce odeszły jak ręką odjął. Powiedziała, że ludzie wyglądali strasznie - wszystkim wyskakiwały różne pryszcze i inne wypryski, wydalane przez nas normalnie płyny (czyli pot i mocz) były wyjątkowo śmierdzące itd. Po prostu następowało oczyszczenie organizmu.

Mówcie to chcecie. Widziałam efekt na własne oczy. Wierzę w głodówkę. Ale kontrolowaną. Koniecznie z kąpielami w zimniej wodzie.
 
 
Asia_33 


Dołączyła: 13 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Kutno
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 9:07 pm   

Taki rodzaj głodówki to nie dla mnie. Zdrowe jedzenie w kontrolowanych ilościach wystarczy :)
_________________
Asia (27.09.2008)
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 13, 2009 9:23 am   

Jakis czas temu aby odtoksycznic organizm wymyslilam sobie glodowke! Zrobilam 2 tygodnie przygotowania do niej gdzie ostawilałam po kolei rozne produkty, na samej glodowce wytrzymalam 2 dni - ale to strasznie sie czulam - bol glowy, zoladka, no myslalam ze umieram :( i pozniej zaczelam powoli powracac do normalnego zywienia.
schudlam, czulam sie po tym lepiej, takze uwazam ze glodowka zrobiona z rozsadkiem jest bardzo przydatna.
Ps. Moja babcia zawsze robiłam sobie jednodniowa glodowke w 1 dzień świąt Bożego Narodzenia ;) ))
_________________
 
 
Asia_33 


Dołączyła: 13 Kwi 2008
Posty: 42
Skąd: Kutno
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 11:19 am   

Niektórzy twierdzą że tak często praktykowane kiedyś posty służyły zdrowiu (źródła wspominają że co bardziej wierzące osoby pościły w okresach wielkiego postu i adwentu żywiąc się określonymi tylko produktami, zaś pełen lub częściowy post zachowywały w każdy piątek, a bywało że i w każdą środę).

A my dziś leczymy otyłość czy inne zaburzenia spowodowane nadmierną konsumpcją...
_________________
Asia (27.09.2008)
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Sro Lis 18, 2009 12:20 am   

Nigdy nie stosowałam żadnych głodówek ani zadnych innych sposobów na oczyszczanie organizmu - może czas spróbować?
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl