Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kawa i herbata
Autor Wiadomość
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 12, 2008 5:49 pm   Kawa i herbata

Na ostatnim weselu bardzo spodobało mi się (jak i wszystkim gościom) pewne rozwiązanie dotyczące kawy i herbaty. Nigdy się z tym wcześniej nie spotkałam.

Na osobnym stole stały dzbanki z kawą i herbatą na podgrzewaczach, obok były filiżanki, łyżeczki, cukier i mleczko. Każdy sobie podchodził, nalewał co chciał i przynosił do stołu.
Wszyscy chwalili to rozwiązanie, gdyż nie trzeba było poszukiwać kelnerów ani czekać na dostarczenie zamówionego napoju.
A kawę i herbatę można było sobie przyrządzić jak kto lubi.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Wto Sie 12, 2008 5:54 pm   

A gdzie stosuja takie rozwiazanie?
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 12, 2008 6:00 pm   

Na pewnej sali pod Łomżą. :razz:

To było coś takiego:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Pamcia 


Wiek: 39
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 481
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 13, 2008 9:54 am   

super pomysl, nikt nie musi sie prosic o to aby dostac herbate czy kawe, uwazam ze jest to swietne rozwiazanie i wygodne zarowno dla gosci jak i obslugi :)
_________________


Nasza data: 08.08.2008!!
 
 
anielka79 

Wiek: 44
Dołączyła: 17 Gru 2007
Posty: 16
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie Sie 24, 2008 11:07 am   

mnie też ten pomysł się bardzo podoba. Ja spotkałam się ze stoliczkiem, gdzie postawiono duże termosy z wrzątkiem z nalewakiem, "stosy" filiżanek i każdy robił sobie kawę lub herbatę samemu. Pomysł jest świetny, ale moim zdaniem nadaje się tylko do miejsc, gdzie jest oddzielna sala do tańca i jedzenia lub gdzie uda się dogodnie ustawić ów stolik. Slalom z filiżanką z gorącym napojem między tanczącymi wygląda nieciekawie.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 24, 2008 11:55 am   

Tutaj była jedna sala, ale stolik z kawą i herbatą był ustawiony przy kuchni, potem stały stoły i na samym końcu były tańce, więc było ok.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
shi-ann 

Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 4:05 pm   

Takie rozwiązanie z kawą i herbatą jest praktykowane U Fabrykanta.


Wrzątek, kawa, herbata i filiżanki ustawiane są na stole ze słodkościami
_________________
Lepiej brać drzewo do lasu, niż zbierać chrust.
Ostatnio zmieniony przez shi-ann Czw Wrz 18, 2008 4:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 4:23 pm   

w Soplicowie tez tak jest - oddzielny stół a na nim wszytko co trzeba do kawy i herbaty i do tego jakieś słodkości.
_________________
 
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 10:04 pm   

A mnie się to średnio podoba bo ja lubię gorąca herbatę a na weselu na którym byłam niby też stała na podgrzewaczu,ale gorąca wcale nie była.
_________________

 
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 12:47 pm   

Mnie równiez średnio podoba się ten pomysł z samoobsługą :) Wolę tradycyjne rozwiazanie- roznoszenie ciepłych napojów przez kelnerów.
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 10, 2008 5:30 pm   

Ja też bardziej optuję żeby to kelnerzy przynosili napoje gorące do stołów. Samoobsługa... fakt coś nowego, ale nie wiem czy do końca sprawdza się to na weselach, chyba że stoi w naprawdę odpowiednim miejscu taki stolik.
_________________


 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 14, 2008 7:52 pm   

Mnie pomysł się też nie podoba. Lepiej, żeby kelner przynosił kawę i herbatę. Chociaż lepsze to niż napoje gorące postawione w termosach na stole :kwasny:
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pią Lis 14, 2008 9:21 pm   

Mój kuzyn był kilka tygodni temu na weselu (bodajże w Victorii w Aleksandrowie) i tam też zastosowano omawianą tu "samoobsługę"- o ile na początku bardzo mu się to podobało, to po kilku godzinach wesela już nie, z prostego powodu- widok zawianych gości niosących gorącą kawę czy herbatę do swojego stolika, podczas gdy biegają wokół nich małe dzieci nie był najciekawszy :kwasny:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
qqeq 

Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 1
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Cze 02, 2009 11:51 am   

Ja na swoje wesele zamawiałem z żoną kawę przez internet. Wiem że może to głupio brzmi, ale chciałem jakąś "lepszą". Znajomy polecił mi Arabicę Coffea. I tak już mi zostało. Zamawiam do dziś











Usunęłam treści reklamowe.Mischellka
Ostatnio zmieniony przez mischelle22 Wto Cze 02, 2009 1:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 5:12 pm   

ava napisał/a:
widok zawianych gości niosących gorącą kawę czy herbatę do swojego stolika, podczas gdy biegają wokół nich małe dzieci nie był najciekawszy :kwasny:

Rzeczywiście niezbyt dobry pomysł.Nie trudno o wypadek.Można siebie lub kogoś poparzyć lub co gorsze skaleczyć się szkłem jak taki pijany gość się wywali :suchy:
 
 
Agulek Belgia 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 6
Skąd: Pabianice/Belgia
Wysłany: Sro Paź 06, 2010 12:54 pm   

Uwazam ze pomysl jest fajny. U mnie na weselu byla tzw kawiaranka. Oprocz slodkiego stolu z ciastem, kawa i herbata byly stoliki przy ktorych mozna bylo spokojnie usiasc i porozmawiac i przy okazji wypic kawe przy kawalku ciasta. Oczywiscie jesli ktos chcial zabieral kawe do swojego stolika. Goscie bardzo chwalili sobie takie rozwiazanie bo nikt nie musial czekac na kelnera.
 
 
PaulinaS 

Dołączyła: 03 Paź 2010
Posty: 529
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 06, 2010 4:16 pm   

Ja byłam na weselu w zeszłym roku w "Igraszce" w Łodzi i też było tam coś takiego. Oprócz kawy i herbaty stały na tym stole również słodkości: ciasta, ciasteczka i cukierki. Każdy sobie chwalił to rozwiązanie, bo można było zrobić sobie kawę, czy herbatę taką jaką się lubi. Mnie też się to podoba i zastanawiam się nad tym rozwiązaniem na swoim weselu...
_________________
 
 
ZegaryBrzozow 
Firma

Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 21
Skąd: Brzozów
Wysłany: Wto Paź 19, 2010 9:06 pm   

Ja też byłem na takim weselu gdzie stały dzbanki z gorącą wodą a obok były torebki herbaty na talerzyku,oraz kawa w ekspresie. Uważam ze to bardzo dobre i przede wszystkim wygodne rozwiązanie.
_________________

 
 
salaWenecja 
Firma


Wiek: 49
Dołączył: 25 Wrz 2010
Posty: 15
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Lip 04, 2011 1:06 pm   

u nas robią to co prawda kelnerzy :)
ale
każdy chyba potrafi sobie zaparzyć herbatę :wink:
 
 
MisiaTesia 

Dołączyła: 12 Lip 2011
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 12, 2011 10:32 am   

Ja też uważam, że to dobre rozwiązanie, nie trzeba czekać aż kelner poda kawę czy herbatę i przy tym stoliku można sobie porozmawiać z gośćmi na stojąco.
U nas też tak będzie.
 
 
cammillka 

Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 18, 2011 3:40 pm   

Kwestia gustu, organizacji i obsługi sali.

Mnie osobiście średnio podoba się samoobsługa z kawą i herbatą. U nas (w Koronie) kelnerki bardzo sprawnie sobie radziły z obsługą i nim zdążyłam pomyśleć o herbacie, to już ją miałam.

Byłam na dwóch weselach, gdzie właśnie były stoły z ciastem, kawą i herbatą. Minus był taki, że później z filiżanką gorącego napoju trzeba manewrować między tańczącymi gośćmi (niestety taki był układ sal, że między stołami gości a stołem z gorącą kawą i herbatą był parkiet). To spowodowało, że na wycieczkę po coś gorącego do picia wybrałam się tylko raz, na drugi nie starczyło mi odwagi, bałam się kogoś poparzyć.
 
 
 
malami 

Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 54
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 09, 2013 5:14 pm   

Jak dla mnie świetne rozwiązanie. Jeśli tylko jest miejsce na sali to idealne do zastosowania :)
 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 10, 2013 9:01 pm   

Wszystko ma swoje plusy i minusy.
Na plus na pewno jest możliwość wyboru rodzaju kawy, czy herbaty (w zależności od oferty sali oczywiście) no i przede wszystkim, że możemy się napić kiedy mamy ochotę, a nie kiedy pojawi się ona u nas na stole (wracamy po 30min tańca, a tu stoi zimna kawka, czy herbatka)
Na minus jest chyba tylko to, że nie każdy radzi sobie z samoobsługą.
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
MagiaZlota_pl 

Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 22
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon Lip 22, 2013 2:58 pm   

Tutaj mogę się zgodzić,ze to kwestia obsługi oraz organizacji,jednak nie wyobrażam sobie gości w połowie przyjęcia,niosących kawę czy herbatę,ona powinna być podawana do stołów.
 
 
Gilgamesz 
Firma


Wiek: 36
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 27, 2013 11:32 pm   

Bezapelacyjnie osobny stół ze słodkościami i przy nim "automaty" do kawy i herbaty.
_________________
Nasz ślub :)
http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=17268
I Nasze Przygotowania
http://www.forum.wesele-l...p=745391#745391
 
 
E-kwiaty 
Firma


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Lublin
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Lip 30, 2013 11:49 am   

Też jestem takiego zdania,zresztą dla każdego z gości będzie to bardzo wygodne,ponieważ będą niezależni . To jest najgorsze,kiedy trzeba czekac na obsługę aby o coś poprosić,a tak to wszystko będzie na osobnym stole.
 
 
Julka.a 

Dołączyła: 18 Lis 2013
Posty: 17
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Lis 20, 2013 3:41 pm   

Na ostatnim weselu u kolezanki byl taki fajny automat do kawy.Nie był jakiś specjalnie duży. spokojnie miescil sie na stole ze slodkosciami. Wystarczyło podstawić filizanke, wcisnac przycisk i chwile poczekać. Mozna bylo wybrac rozne rodzaje kaw np. cappuccino czy latte. Z automatu lecial tez sam wrzatek, a obok lezaly saszetki z herbatą.
Moja sala niby oferuje sypana kawe, ale mysle, zeby sie zaopatrzyc w taki automat.


Kawa i herbata donoszona przez obsluge to tragedia, dlugo sie czeka, a czasami kawa jest potrzebna na juz :D
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 23, 2013 8:52 pm   

Gilgamesz napisał/a:
Bezapelacyjnie osobny stół ze słodkościami i przy nim "automaty" do kawy i herbaty.


Zgadzam się w 100 % ;) U nas właśnie tak było. Jeśli jednak komuś się nie chciało lub nie mógł sam sobie przynieść herbaty czy kawy (np. starsze osoby o trzęsących się dłoniach) mógł oczywiście poprosić kelnerkę o zrobienie i przyniesienie napoju do stołu.
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
tygrysek7773 
Żołnierzowa żona


Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 9:33 pm   

U nas tak samo :) to dobre rozwiązanie :)
_________________

 
 
zbranzy 

Dołączyła: 12 Kwi 2014
Posty: 75
Skąd: belchatow , lodz
Wysłany: Pon Wrz 01, 2014 8:28 pm   

placąc juz tyle z wesele dajmy im sie napic kazdej kawy pamietajmy ze dla niektorych poza rodzina jest najwazniejsza kawka i papierosek :roll:

[ Dodano: Pon Wrz 01, 2014 9:29 pm ]
ale ten co pije pazona rozpuszczalka nawet sie nie "oblize" tylko nam tylek obrobi po weselu a jak w towarzystwie jest sporo ludzi z "normalnych (durzych" miast to kawa z expresu to podstawa...
 
 
E-kwiaty 
Firma


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Lublin
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Paź 16, 2014 10:19 am   

Także jestem zdania że takie automaty plus osobny stół ze słodkościami to najlepsza opcja i dzięki temu każdy z gości będzie mógł zrobić sobie kawy i herbaty w dowolnej chwili a nie być skazanym na łaskę serwisu,obsługi:) To po prostu wygoda.
 
 
lejkaa0 

Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 5
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie Gru 27, 2015 4:10 pm   

Moim zdaniem takie rozwiązanie to plusy i minusy.
Plusem jest faktycznie, to że nie trzeba czekać na kawę bądź herbatę, ale są też minusy tego rozwiązania.
 
 
hanka58 

Dołączyła: 01 Maj 2016
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 01, 2016 11:26 am   

moim zdaniem mega dobry pomysł
wygodnie, komfortowo i bez chaosu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl