Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobieranie koloru butów
Autor Wiadomość
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 8:41 am   Dobieranie koloru butów

Wydaje mi się, że nie ma takiego tematu, a widzę, że nie tylko ja mam taki problem... ;)

Za 3 miesiące idę na pierwszą przymiarkę i mam mieć już ze sobą buty. To strasznie dużo czasu, żeby sobie spokojnie czegoś poszukać, problem mam jedna z kolorem - nie będę miała nawet kawałka materiału, kolor mojej sukienki to "śmietanka" (coś pomiędzy białym a ecru). Czy Wy kupowałyście buty w salonie, przykładając je do sukienki, czy robiłyście to po prostu "na oko"? Czy udało Wam się znaleźć idealny odcień, czy też wystarczyło, żeby buty były maksymalnie zbliżone kolorem? :roll:
_________________
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 8:57 am   

Podpisuję się pod pytaniami Tajgete, bo mam ten sam problem.
 
 
elka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 22 Sty 2008
Posty: 410
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 9:01 am   

Ja po zamówieniu sukienki dostałam od pai dwa skrawki materiału, żeby dobrac buty...
Pani powiedziała, że jeżeli będzie problem mimo tego, to lepiej żeby buty były troszkę ciemniejsze niż np białe... A ta śmietanka to w zasadzie taka ciepła biel, więc może jakieś buty pokryte atłasem, tylko nie śnieżnobiałym byłyby odpowiednie ?? Bo skórzane ecrii mogą już byc pewnie za ciemne :kwasny:
_________________

 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 11:23 am   

Ja szukając swoich butów chodziłam ze skrawkiem materiału od sukienki. I udało mi się dopasować kolor idealnie do sukienki. Z tego co zauważyłam najbardziej zbliżone kolory do sukienek mają atłas i satyna. Odradzam kupowanie butów na "oko" czy z pamięci, chyba że naprawdę potraficie dobrze dobrać. Bo ja o mało bym się nie nacięła na moje "oko". :)
_________________


 
 
mo (d) nisia 

Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 77
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 12:02 pm   

ja z premedytacją kupiłam buty ecru do śmietankowej sukienki - nie lubię białych ani bialo - podobnych butów i wiem że nigdy więcej bym ich nie założyła, a tak zostały mi piękne buciki do letnich, jasnych sukienek. Buty kupowałam w salonie tym samym co suknię :)
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 1:05 pm   

A do sukni ecru wpadającym już pod beż to jaki kolor butów kupić ??
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 1:36 pm   

Ja kupowałam w ciemno przez internet. Dobrałam idealnie, nie wiem jakim cudem. :lol: Ale jeden odcień w tą czy w tą nie zrobiłby na mnie wrażenia.

Na Twoim miejscu albo bym zaryzykowała i kupiła albo przyniosła na przymiarkę buty o takiej wysokości obcasa, jaki planujesz. Szyjesz suknię u krawcowej czy "sprowadzają" ci suknię?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
podrozniczka 


Wiek: 47
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 393
Skąd: UK
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 2:00 pm   

Tajgete mysle ze musisz unikac snieznobialej bieli. A jakie buty planujesz? Zakryte cz na paski?
_________________
 
 
 
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 2:17 pm   

Buty na pewno będą miały zakryty przód, bo to w końcu luty... Ale chciałabym mieć coś w tym rodzaju:

http://fanbm.republika.pl/zdjecia/buty1.jpg

Sukienka jest szyta na mój wymiar w salonie, tak to przynajmniej zrozumiałam. Też mi się wydaje, że kupię te buty. Aż żałuję, że zycie jest takie nieinformatyczne i przy kolorach nie ma numerków :wink:

Modnisia, masz może gdzieś zdjęcie tych butków?
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 2:26 pm   

Pamiętam, że przy zamawianiu sukienki otrzymałam od pań z salonu kawałek materiału, żeby dobrać kolor skóry butów.
 
 
mo (d) nisia 

Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 77
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 2:44 pm   

Tajgete jak tylko w weekend dotrę do domu rodziców to bedę miała ... bo zdjęć ślubnych od przeprowadzki jeszcze mi się nie udało przywlec do nowego domku :oops:
i postaram się je wkleić ... co może okazać się mission impossible ... ;)
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 2:47 pm   

Tajgete napisał/a:
Sukienka jest szyta na mój wymiar w salonie, tak to przynajmniej zrozumiałam.

To tym bardziej bym sobie zażyczyła próbkę materiału, a przynajmniej spróbowała się ich o to zapytać.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
podrozniczka 


Wiek: 47
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 393
Skąd: UK
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 2:57 pm   

Te buciki na zdjeciu wygladaja jak w smietankowym kolorze.
Sorki ze nie zalapalam ze w lutym raczej nie paski buty. :oops:
_________________
 
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 1:15 pm   

To chyba tylko ja jestem obojetna co do odcienia butow. Uwazam, ze but to but. Jesli suknia jest dluga, to i tak wlasciwie nie bedzie ich widac, a na pewno nikt nie bedyie sie dopatrywal, czy jest to smietankowy czy ecru. No chyba, ze komus zalezy, na zasadzie 'ale ja bede sie czula zle'. Dla mnie sprawa jest jasna, jak biala suknia, to biale buty. Jak suknia jest ivory, kem, ecru, smietanka czy inne jeszcze odcienie, buty ecru. Bez przesady, ja nie chodzilabym ze skrawkiem materialu, zeby dobrac identyczny odcien butow.
_________________
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 9:09 pm   

A ja chodziłam - nawet stanik do koronki dopasowywałam ;) Na szczęście jeśli chodzi o biel, jest chyba łatwiej. Na hasło "śnieżna biel" wszystkie sprzedawczynie wiedzą już, o co chodzi i całość mam dobrane idealnie, bieliznę, buty i sukienkę.
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
KotaBasia 

Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 81
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 9:56 pm   

Ja nie chodziłam ze skrawkiem materiału. Suknię mam ecru i buty kupiłam też ecru. Mam nadzieję, że będą do siebie pasowały.
_________________
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 11:41 am   

But to but, uwazam, ze ma przede wszystkim byc wygodny hihi
faktycznie ze 'sniezna biela' nie ma problemu :)
co do doboru korokni i tego typu rzeczy, to mysle, ze trzeba dobrac uwazniej niz ktory odcien ecru. W odcieniach nie bedzie widac roznicy, ale jak sie zmiesza rozne koronki, to efekt nie bylby za sympatyczny, bo powstaloby pomieszanie z poplataniem. Dlatego nie dziwie Ci sie, Tissaia, ze szukalas ... chociaz jesli chodzi o koronke na staniku...no coz, nie poswiecilabym sie az tak, chyba, ze byloby to widoczne.
Ale co do koloru butow, podpowiedzcie mi dziewczyny. Suknie mam ecru (to srednie dla zainteresowanych). Spod sukni wychodzi duzo bialego tiulu, welon tez mam bialy. I teraz nie wiem, czy kupic buty biale, czy ecru? Jedyna moja obawa jest taka, czy jak bedzie mi wystawal but ecru spod tego bialego tiulu na dole, czy nie bedzie to wygladalo, jakbym miala brudne buty? Jak myslicie?
_________________
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 4:07 pm   

Skalimonko, do slubu masz jeszcze dużo czasu, więc na Twoim miejscu poszukałabym butów dwukolorowych, czyli połaczona biel z ecru :) O ile oczywiście takie są... :lol:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 4:31 pm   

Ava, to jest dobry pomysl. Jezeli jakies ladne bym akurat spotkala takie dwukolorowe, pewnie kupie. Zastanawiam sie tylko, bo zdecydowana wiekszosc jest albo bialych albo ecru. A jesli znajde ladny fason i bede miala wybor biale czy ecru?
_________________
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 7:47 pm   

skalimonka napisał/a:
Dlatego nie dziwie Ci sie, Tissaia, ze szukalas ... chociaz jesli chodzi o koronke na staniku...no coz, nie poswiecilabym sie az tak, chyba, ze byloby to widoczne.


Trochę będzie widoczne, bo ramiączka są haftowane i te od stanika będą przez nie prześwitywać. Tak więc odcieniem i stylem muszą współgrać.

Cytat:
I teraz nie wiem, czy kupic buty biale, czy ecru?


Chyba i takie i takie będą pasować. Pomieszanie białego z ecru na bucie to optymalna opcja, ale jesteś w tej komfortowej sytuacji, że raczej żaden z kolorów nie powinien się gryźć. Możesz też wybrać opcję pośrednią i bardzo jasne ecru (ten odcień się chyba nazywa szampański), wtedy buty będą i do tego, i do tego.

Powodzenia!
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 8:03 pm   

Tissaia napisał/a:
Trochę będzie widoczne, bo ramiączka są haftowane i te od stanika będą przez nie prześwitywać. Tak więc odcieniem i stylem muszą współgrać.


Nie no pewnie, ze jesli chodzi o takie to sa widoczne. Ramiaczka bedziesz miala przy buzi i beda ciagle na widoku, przy twarzy wszystko widac. Tymbardziej jak beda przeswitywac. Buty na szczescie nie sa tak widoczne wiec chyba pokieruje sie fasonem, a nie kolorem. Jak spodobaja mi sie biale to kupie biale :) Bo chyba jednak wole w jednym kolorze...
_________________
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 8:11 pm   

Buty poza oczepinami to praktycznie wcale nie są na widoku, suknia je przykrywa, co najwyżej migną podczas chodzenia po schodach, ale na zdjęciach/filmie i tak nikt nie będzie koncentrował się na twoich nogach. Tak więc nie stresuj się :) A co do stanika, to właśnie te ramiączka jak słusznie piszesz są w centrum uwagi, zwłaszcza jak będzie po części kościelnej i zdejmę bolerko, nie chciałabym, żeby coś mi odstawało, a tak to powinno się wszystko zlać w jedną całość.

No i wydaje mi się, że ładne ecru nie powinno wyglądać na brudne. Dobrze, jakbyś sobie z tymi białymi kawałkami sukni porównała przy zakupie, wtedy będziesz miała pełną jasność :)
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 8:20 pm   

Kupujac suknie dowiedzialam sie, ze ten odcien ecru jest sredni, czyli nie najjasniejszy, ale i nie ten jaciemniejszy. Szczerze powiem, ze nie zauwazylam roznicy, moze jakbym polozyla jedna obok drugiej. Chyba masz racje Tissaia. Nawet jak beda ecru nie wazne jakiego odcienia beda ok. Wlasnie mialam napisac o butach, ze co najwyzej na schodach bedzie je widac, albo jak bedzie mnie juz maz :) przenosil przez próg. Ale bylas szybsza hihihi Zaloze sie, ze jakbym spytala gosci jakie mialam buty, a nawet czy biale czy ecru, to nie umieliby odpowiedziec :) ... nie ma co, najwazniejsza jest suknia, dlatego dobrze, ze przylozylas sie do tych ramiaczek :) pozdrawiam :smile:
_________________
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Czw Kwi 16, 2009 8:57 am   

Wczoraj odebralam buty. chodzilam wczesniej z kawalkiem materialu ale wydawalo mi sie ze sukienka bedzie troche ciemniejsza od "głównej" czesci buta a jasniejsza od ozdobnych paseczkow. Po odebraniu poszlam do salonu gdzie kupowana jest sukienka sa w identycznym kolorze. Ja sie ciesze bo za razem sa to jedyne buty ktore mi sie podobaly po zalozeniu na noge :)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
France 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 24, 2009 2:54 pm   

ja szukam butow do sukienki w kolorze smietanki i powiem szczerze,ze nie jest latwo,mam ze soba skrawek materialu i jednak takie buty ciezko dostac,wiec chyba bbedzie kompromis-albo biale albo ecru-moja smietana jest jednak jasniejsza od ecru.Co w takiej sytuacji sie wybiera-buty ciemniejsze czy jasniejsze?
_________________
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sro Cze 24, 2009 6:29 pm   

France napisał/a:
chyba bbedzie kompromis-albo biale albo ecru-moja smietana jest jednak jasniejsza od ecru.Co w takiej sytuacji sie wybiera-buty ciemniejsze czy jasniejsze?

Chyba wybrałabym ciemniejsze :roll:

Z kolei moja suknia jest koloru kości słoniowej, pomału zaczęłam rozglądać się za butami, jak na razie znalazłam jedne w tym kolorze :roll: Co prawda fason bardzo fajny, cena też ujdzie, ale nie było rozmiaru :(
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

Ostatnio zmieniony przez ava Sro Cze 24, 2009 6:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mjmj2010 

Dołączyła: 17 Sie 2009
Posty: 253
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Sty 21, 2010 12:48 pm   

Dziewczyny a co sądzicie o srebrnych butach do sukni ?
 
 
skalimonka 
żona skalimona


Wiek: 38
Dołączyła: 05 Gru 2008
Posty: 2003
Skąd: UK
Wysłany: Czw Sty 21, 2010 12:58 pm   

mjmj2010 napisał/a:
Dziewczyny a co sądzicie o srebrnych butach do sukni ?


Uważam, ze jak najbardziej, do białej sukni pasują, badz do sukni ze świecidełkami ;)
_________________
 
 
Tatarak 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Lut 2010
Posty: 98
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 04, 2010 2:42 pm   

Ja, żeby sobie oszczędzić kłopotu, postawiłam na kolorowe buty :mrgreen:
I nie ma problemu czy biały jest wystarczająco biały, albo ecru za bardzo żółte :mrgreen:

Ważne jest czy suknia jest matowa, czy błyszcząca. Bo do matowej, błyszczące buty to tak nie bardzo :kwasny: Tak było w moim przypadku, matowe pasują jak ulał.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Tatarak Sro Sie 04, 2010 2:44 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
cammillka 

Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 18, 2011 6:50 pm   

Ja miałam buty dobrane idealnie.

Poprosiłam Panią z mojego salonu o kawałek materiału, z którego będę miała suknię.

I z tym materiałem dobierałam buty.
 
 
 
kamyki_80 

Wiek: 44
Dołączyła: 09 Maj 2017
Posty: 17
Skąd: Kazimierz Dolny
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Sro Maj 31, 2017 12:28 pm   

wiadomo, jak kupisz na ostatnią chwilę to się denerwujesz czy będą pasować, ale jak pomyślisz o tym dużo wcześniej to nie ma się co martwić
_________________
kamyki_80
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl