Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Formalności po ślubie
Autor Wiadomość
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 29, 2008 12:31 pm   Formalności po ślubie

Kochane, wesele, wesele i po weselu. Zaczynamy nowe życie pod nowym nazwiskiem. Czy wiecie jakie dokumenty należy przedstawić aby zmienić dowód osobisty, prawo jazdy, paszport...

Czy wystarczy tylko akt ślubu z USC?

Które dokumenty należy wymienić w pierwszej kolejności?

Czy to prawda, że w przeciągu miesiąca należy zawiadomić Urząd Skarbowy?

Co w przypadku ubezpieczenia zdrowotnego, jeżeli mąż nie pracuje, czy jeżeli same nie pracujemy zostajemy pod ubezpieczeniem rodziców?

Czy meldujecie się razem w mieszkaniem czy któreś z was zostaje zameldowane w domu rodzinnym?
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 1:01 pm   Re: Formalności po ślubie

Agha napisał/a:
Czy wiecie jakie dokumenty należy przedstawić aby zmienić dowód osobisty, prawo jazdy, paszport...

Czy wystarczy tylko akt ślubu z USC?

:arrow: http://bip.uml.lodz.pl/in...?str=149&id=147

Agha napisał/a:
Które dokumenty należy wymienić w pierwszej kolejności?

Dowód osobisty.

Agha napisał/a:
Czy to prawda, że w przeciągu miesiąca należy zawiadomić Urząd Skarbowy?

Tak - druk NIP-3 (niektóre urzędy dają go od razu przy składaniu wniosku o dowód albo przy odbiorze dowodu, inne nie - trzeba się samemu o to zatroszczyć, np. drukując formularz ze strony Ministerstwa Finansów).

Agha napisał/a:
Co w przypadku ubezpieczenia zdrowotnego, jeżeli mąż nie pracuje, czy jeżeli same nie pracujemy zostajemy pod ubezpieczeniem rodziców?

Nie wiem, ale logiczne by się wydawało, że powinnaś przejść pod ubezpieczenie męża.

Agha napisał/a:
Czy meldujecie się razem w mieszkaniem czy któreś z was zostaje zameldowane w domu rodzinnym?

Zależy czy jest to wam potrzebne czy nie. Jeśli mieszkanie jest wasze to chyba miło by być zameldowanym razem. Ale nieraz lepiej nie meldować się razem (np. przypadki dziedziczenia, przepisywania mieszkań spółdzielczych czy komunalnych).
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 3:31 pm   

ja w tamtym tygododniu złożyłam wniosek o wymianę dowodu, na stronie UMŁ było napisane, że jeśli zawierało się małżeństwo w tym samym miejscu to nie trzeba przedkładać aktu ślubu, jednak okazało się, że miejsca nie oznacza tego samego, co miasto i że akt jest potrzebny, ALE okazało się, że my go wcale nie mamy :smile: bo ja jakoś naiwienie myślałam, że akt ślubny, który dał nam po ceremonii ksiądz to jest właśnie ten dokument, ale nie, ten dany przez księdza nie ma mocy urzędowej.
w każdym razie ja naprawdę nie wiedziała o tym, że 14 dni po ślubie należy odbebrać skrócony akt ślubu w USC na Piłsudkiego albo Zgierskiej w zależności od tego, w którym kościele brało się ślub
dzisiaj Maż tam jedzie, mam nadzeję, że nasz akt tam jest :)

a poza tym w urzędzie miasta powiedziano nam, że na wymianę dowodu ma się 3 m-ce inaczej jest 300 zł kary! ale wydaje mi się to jakąś BZDUR? poniewaz moja kolezanka wymieniala dokumnty prawie rok po ślubie i zadnej kary nie płaciła

ech te urzędy
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 1:21 am   

justinaa nie strasz lepiej z tą karą bo ja jeszcze nie złożyłam wniosku o wymianę dowodu po ślubie. Ale też wydaje mi się to jakąś niedorzeczną bzdurą.
_________________


 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 9:45 am   

Zależy na jakiego formalistę się trafi. :evil: Ja właśnie zapłaciłam 100 zł mandatu (widełki do 500 zł) za niezgodne z rzeczywistością dane w prawie jazdy. Co prawda u mnie chodziło o adres zameldowania, ale to samo dotyczy i nazwiska. Mam na mandacie który artykuł kodeksu, ale nie chce mi się teraz szukać.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 12:41 pm   

Hmmm....

Ja mam prawo jazdy i dowód rejestracyjny na stare nazwisko. Paszport też...
Generalnie wymieniłam tylko dowód :oops:

wiem, kiedyś mi się dostanie :roll:
_________________

 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 1:01 pm   

ja poki co wymienilam dowod, dane w ZUSie, dane w rejestrze ewidencji przy prowadzeniu dzialalnosci gospodarczej. po Nowym Roku uderzam z Nipem (na to ma sie 30 dni od odbioru nowego dowodu) i do GUSu. i to bedzie poki co na tyle. oczywiscie, jeszcze zmiana pieczatki. Paszport zrobie przy okazji. prawo jazdy tez. no i jeszcze bank. tam juz dane zmienilam.
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 1:03 pm   

Aaa.... bank też zmieniłam

ZUS załatwił pracodawca, NIP 3 złożyłam przy zmianie dowodu...
_________________

 
 
 
dominiqsz 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 1224
Skąd: Aleksandrów Ł.
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 1:51 pm   

Ja dowód wymieniłam szybko, niecały miesiąc po ślubie ... Prawo jazdy odebrałam dopiero dwa tygodnie temu, z paszportem jeszcze czekam ,bo teraz nie zamierzam nigdzie wyjeżdżać. Oczywiście ZUS zgłosiła moja firma, a NIP3 tez odwiozłam ( na to chyba faktycznie jest 30 dni od dnia złożenia wniosku o wydanie nowego dowodu osobistego). Został mi bank i Era :/ Koszmarne formalności ....
_________________
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 1:58 pm   

W Erze zmień sobie sama przez i-BOK :)
_________________

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 2:00 pm   

Kati napisał/a:
Ja mam prawo jazdy i dowód rejestracyjny na stare nazwisko.

To w czasie kontroli nie przyznawaj się, że masz dowód osobisty i nie będzie problemu. Nie wiem czemu, ale zawsze każą sobie dawać te 3 rzeczy. :evil:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 2:32 pm   

Oki, jak by co nie mam dowodu przy sobie :twisted:
_________________

 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 3:15 pm   

dominiqsz napisał/a:
NIP3 tez odwiozłam ( na to chyba faktycznie jest 30 dni od dnia złożenia wniosku o wydanie nowego dowodu osobistego)


30 dni od dnia odebrania dowodu, nie zlozenia wniosku :) i chyba 14 dni jesli jest sie VATowcem (ale tego pewna nie jestem)
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 31, 2008 3:06 am   

To ja w takim razie zapitalam w piątek z wnioskiem o wydanie nowego dowodu.
_________________


Ostatnio zmieniony przez izunia_82 Sro Gru 31, 2008 3:07 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 11:29 pm   

Z tego co mi powiedziała pani w okienku zmieniły się przepisy i jest 14 dni na wymianę dowodu.
Ja wymieniłam już wszystkie dokumenty,zmieniłam dane w bankach.Miałam po prostu ferie i trochę czasu żeby to zrobić.
_________________

 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 8:06 pm   

dzis poszlam złożyć wniosek o nowy paszport. Póki co, nie bylo kolejek, wiec jesli macie to w planach, to lepiej teraz. Wkrotce zaczną się wnioski o paszporty przed wakacjami. A czas oczekiwania? miesiąc. Aha, idzcie do dobrego fotografa. Moj jednak nie byl dobry i nie mam pewności, czy przez lekkie zaciemnienie jednej części twarzy nie będę musiała wymieniać zdjęć. Czekam na telefon z centrali. A w zasadzie jego brak :?

[ Dodano: Czw Kwi 02, 2009 9:07 pm ]
Kwotę opłaty za wymiane z powodu zmiany nazwisko jakoś dziwnie liczą od ilości lat w zwiazku z dotychczasowym paszportem. Moj był na 10 lat (do 2012), wymieniam go teraz i zapłacilam 98 zł.
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 6:45 am   

Ja dzisiaj składam wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego.
Jak dostanę nowy dowód to mogę dopiero prawo jazdy?

A z paszportem chyba narazie się wstrzymam, 98 zł.... masakra...
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
evelinka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lut 2008
Posty: 554
Skąd: ja to mogę wiedzieć?
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 7:03 am   

Ja wnisek o dowód składałam 2 czerwca i do tej pory jeszcze go nie mam. Co do twojego pytania Debussy, ja dostałam taką karteczkę (od pani w urzędzie gdzie składałam wniosek o dowód) nazywa się "CZĘŚĆ B (Dla wnioskodawcy)" i zamiast nowego dowodu pokazałam w wydziale komunikacji. Ale radzę ci najpierw do nich zadzwonić i zapytać czy może być takie coś, bo to chyba zależy od urzędnika. A i co najlepsze, wniosek o nowe prawko złożyłam z tydzień lub dwa później niż o dowód, ale prawko już odebrałam, a dowodu ani widu, ani słychu. A bez dowodu nie załatwię nic nigdzie.
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 7:11 am   

Co do paszportu mi powiedziano ze mozna go wyrobic dopiero jak bedzie sie mialo dowód
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Mariola 

Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 299
Skąd: ...
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 9:01 am   

jak byłam składać wniosek o nowy dowód to pani łaskawie powiedziała mi, że dopiero można przyjść miesiąc po ślubie złożyć podanie, a później miesiąc czekania. jeżeli chodzi o prawko do mam znajomą, która pracuje w wydziale komunikacji i poszłam najpierw załatwić sprawę z prawkiem.
 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 9:41 am   

evelinka napisał/a:
Ja wnisek o dowód składałam 2 czerwca i do tej pory jeszcze go nie mam.

a to bardzo ciekawe... Ustawowo jest na to 30 dni, jeśli się nie wyrobią, to powinnaś dostać pismo o braku możliwości dotrzymania terminu. Zawsze możesz uderzać do kierownika urzędu, bo powiedzmy poślizg tygodnia, no czasem zdarza się, ale dwa miesiące?!
 
 
Agguniaa 


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lip 2008
Posty: 714
Skąd: Bełchatów i o-lica
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 10:33 am   

Z początkiem lipca udałam się do USC z wnioskiem o wydanie dowodu:) wyrobienie zajęło 30 dni:) przy odbiorze podpisałam wniosek do Urzędu Skarbowego w sprawie NIP-u.....
Tydzień temu zaniosłam do wydziału komunikacji wniosek o wymianie prawa jazdy:) dziś odbieram:)
jak narazie idzie gładko, dane na uczelni mam zmienione już dawno:) zaraz po wymianie dowodu zmieniliśmy dane w banku:) byłoby to na tyle:)
_________________

6 czerwiec 2009
Pozdrawiam
Aga
 
 
 
Martuś i Jaruś 


Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 531
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 11:23 am   

- dowód wymieniony
- wniosek o nip złożony
- dane w banku zmienione i założone wspólne konto

do wymiany:
- paszport (zapłacę tylko 1/10 ceny ze względu na jeden rok wykorzystany)
- prawko (ale to może się wstrzymam bo niewiadomo czy dowód nie będzie kolejny raz zmieniany a chwilowo i tak nie korzystam)
_________________


 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 11:54 am   

To ja mam w takim razie pytanie bo widze ze sie przewija u Was problem NIPu czy to znaczy ze po slubie wyrabiamy nowy NIP? Szczerze mowiac myslalam ze to ten co mam juz od kilku lat
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Agguniaa 


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lip 2008
Posty: 714
Skąd: Bełchatów i o-lica
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 12:00 pm   

Ppola, nie wyrabia się nowego NIP-u:) :smile:
Aktualizuje się dane w Urzędzie Skarbowym ( czytaj się dotyczy zmiany nazwiska:)); dostarczenie informacji do US leży w obowiązkach USC:)
_________________

6 czerwiec 2009
Pozdrawiam
Aga
 
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 1:47 pm   

Dzieki Aggunia :) Bylam dzis w USC i odebralam nowy dowod no niestety juz sie nie wypre nowego nazwiska :/ pani dala mi formularz do wypelnienia o zmianach dla Urzedu skarbowego i powiedziala ze dalej sie wszystkim zajmą :)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
dymocha 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Mar 2006
Posty: 115
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 9:59 am   

Dziewczyny, czy wiecie jak teraz wygląda wymiana prawa jazdy? Chodzi mi o to czy są kolejki, czy trzeba/można wcześniej umówić się? Powinnam to zrobić już rok temu, ale jakoś nie mogę się zebrać :lol:
_________________
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 12:33 pm   

Nie spiesz się. Cztery lata jeździłam na starym prawku ;) Niesty nie wiem, jak wygląda wymiana.
 
 
dymocha 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Mar 2006
Posty: 115
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 12:42 pm   

gosiaczek napisał/a:
Cztery lata jeździłam na starym prawku
A ja nie umiem tak... ;)
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 1:35 pm   

Cytat:
Dziewczyny, czy wiecie jak teraz wygląda wymiana prawa jazdy?

Nie wiem jak teraz, wiem jak wyglądało to w październiku zeszłego roku. Nie musisz się umawiać, na odbiór miałam czekać około tygodnia, ale nie jestem w 100% pewna, czy było do odbioru po tym czasie, bo ja odbierałam miesiąc później razem z dowodem rejestracyjnym. Ale według słów pani z okienka po takim czasie miałam się o to prawo jazdy pytać i powinno już być.
_________________

 
 
dymocha 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Mar 2006
Posty: 115
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Maj 15, 2010 7:52 pm   

Szaraczarownica dziękuję bardzo! :)
_________________
 
 
mavika 

Dołączyła: 17 Wrz 2009
Posty: 80
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 7:17 pm   

A nie wiecie jak to jest z dowodem rejestracyjnym? Jestem współwłaścicielką auta, moja mam jest właścicielką. Czy po zmianie nazwiska musimy wymienić dowód rejestracyjny tablice i naklejki?
_________________
nasz dzienniczek http://www.forum.wesele-l...p=344184#344184
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 10, 2010 9:14 pm   

Generalnie przy zmianie nazwiska należy zmienić dokument. Ale -

ja współwłaściciela mam wpisanego ręcznie przez urzędnika, więc w tym wypadku chyba nie potrzeba wymieniać dowodu rejestracyjnego, a tylko iść żeby ręcznie zmienili. A jeśli współwłaściciel jest wydrukowany to może trzeba wymienić albo tylko zmienić ręcznie. Nie wiem...

Przy okazji - przy zmianie dowodu rejestracyjnego nie wymienia się tablic. Zanosi się je tylko przy odbieraniu nowego dowodu rejestracyjnego żeby zdjęli stare naklejki i nakleili nowe z nowym numerem dowodu rej.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Sob Wrz 11, 2010 7:49 am   

Ja wymieniłam dowód po 3 miesiącach, od razu wypełniłam druczek do US.
Póki co jeszcze muszę zmienić dane w banku i prawo jazdy, ale jakoś nie mam czasu ani okazji. Na uniwerek też jeszcze nie dotarłam z nowym nazwiskiem... Może w przyszłym tygodniu...
_________________
 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 19, 2010 3:04 pm   

Ja już zaczęłam wymianę dokumentów, póki co najważniejszy - dowód osobisty. Jak go otrzymam będę wojować dalej :)
_________________
 
 
Elwirka1 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 645
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Paź 19, 2010 3:05 pm   

A ja się nie moge zebrać, żeby iść zrobić nowe zdjęcia - a już ponad miesiąc minął :)
_________________
 
 
Amira 


Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 403
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sro Paź 20, 2010 12:40 pm   

a ja sie wstrzymuje do stycznia, bo i tak beda nowe dowody :]
_________________

 
 
Elwirka1 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 645
Skąd: Krk
Wysłany: Sro Paź 20, 2010 2:44 pm   

Amira napisał/a:
a ja sie wstrzymuje do stycznia

też tak chciałam początkowo zrobić, ale chciałabym mieć już za sobą formalności związane ze zmianą nazwiska
_________________
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Wto Maj 17, 2011 8:56 pm   

dziewczyny, czy do USC idziemy po slubie z tym zaswaidczeniem, ktore dostalismy w kościele po ślubie? na jego podstawie dostaniemy akt malzenstwa? i dopiero z tym aktem moge isc po nowy dowod? pomocy :(
_________________
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 17, 2011 10:18 pm   

M_and_M napisał/a:
czy do USC idziemy po slubie z tym zaswaidczeniem, ktore dostalismy w kościele po ślubie?

wy nie musicie tego zanosić bo te dokumenty wysyła kościół w przed upływem 5 dni od od zawarcia małżeństwa,jak te dokumenty wpłyną to usc sam wystawia akt małżeństwa tego samego dnia lub najpóźniej w następnym dniu roboczym więc ten akt już powinien być gotowy jak przyjdziecie. Jak już będziesz miała akt małżeństwa wtedy idziesz wyrobić dowód
_________________
 
 
 
malinka1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 987
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 01, 2011 7:14 am   

juz prawie minęły dwa lata od slubu a ja nadal mam prawo jazdy na stare nazwisko :lol:
_________________
malinka1984


 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Cze 01, 2011 8:26 am   

malinka1984 napisał/a:
juz prawie minęły dwa lata od slubu a ja nadal mam prawo jazdy na stare nazwisko :lol:

no to zycze, zeby policja Cie nie zlapała, bo bedzie mandacik za to, ze masz niewazny dokument :)
_________________
 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 01, 2011 4:22 pm   

malinka1984 napisał/a:
a ja nadal mam prawo jazdy na stare nazwisko

Właśnie mi uzmysłowiłaś, że ja też. Tyle, że minęło "dopiero" 8 miesięcy. No coż...ja już po prostu zapomniałam o konieczności wymiany :?

anuszkaa napisał/a:
bo bedzie mandacik za to, ze masz niewazny dokument

Zaraz, zaraz...dokument jest ważny...tylko dane są "lekko" nieaktualne :lol:
Myślę, że w razie kontroli przez policję da się to jakoś wytłumaczyć :roll:
_________________
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Cze 01, 2011 4:26 pm   

tulipan87 napisał/a:
Zaraz, zaraz...dokument jest ważny...tylko dane są "lekko" nieaktualne
Myślę, że w razie kontroli przez policję da się to jakoś wytłumaczyć


ja kiedys zmienilam zameldowanie i nie zmienilam danych w prawku, bo dopiero co je odebralam. I tak jezdzilam sobie i jezdzilam.. dopoki policja mnie nie zatrzymala. Na szczescie nic mi nie wlepili, ale powiedzieli, ze koniecznie trzeba zmienic te dane - chyba jest czas do 3 miesiecy, ale nei jestem pewna.
_________________
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 01, 2011 7:27 pm   

anuszkaa napisał/a:
chyba jest czas do 3 miesiecy

mnie za chwilę minie 3 lata... nie moge sie zebrac do wymiany...
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Sro Cze 01, 2011 7:55 pm   

malinka1984 napisał/a:
juz prawie minęły dwa lata od slubu a ja nadal mam prawo jazdy na stare nazwisko :lol:


ja po 4 też mam stare.
_________________
 
 
malinka1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 987
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 02, 2011 6:58 am   

uff czyli nie tylko ja nie mam po drodze do wydziału komunikacji :) ulga a co do mandatu to musiałby być wredny policjant żeby wlepić mandat ale upomnienie na bank :) narazie odpukać nie miałam przyjemności i mam nadzieję że długo nie będę ...a zmienic prawko kiedyś zmienię ...nawet moze w te wakacje :)
_________________
malinka1984


 
 
Agnisia 

Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 105
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Cze 06, 2011 12:31 pm   

Ja też dopiero ostatnio zauważyłam, że dane w prawie jazdy są niezmienione. Niby nie korzystam z samochodu codziennie, ale od czasu do czasu tak. Do wydziału komunikacji faktycznie jest pod górkę. Ostatecznie ja jestem ta sama co i przed zmianą nazwiska, więc po co te ceregiele?
_________________
 
 
anooleczka 
Szczęśliwa Żona


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 1040
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 29, 2011 6:34 am   

My jestesmy tydzien po slubie a juz za 30 dni orbiore nowy dowod i paszport. Pewnie tak szybko bym tego nie zalatwila gdyby nie koniecznosc wymiany paszportu (we wrzesniu lecimy do Californii w podroz poslubna). Zostało mi tylko prawo jazdy i banki- to dopiero po odebraniu dowodu.
_________________
Ostatnio zmieniony przez anooleczka Sro Cze 29, 2011 6:35 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 29, 2011 7:29 am   

U nas zaczęło się od zmainy mojego miejsca zameldowania poźniej złożyłam wniosek o nowy dowód osobisty.Jak odbiorę dowód to muszę zmienic dane w banku, prawo jazdy i paszport.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl