Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Costa Brava
Autor Wiadomość
anuleczkam 

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2007
Posty: 151
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 2:20 pm   Costa Brava

Swoją historię zacznę od tego, iż 27 stycznia b.r. wygraliśmy z mężem na Targach ?lubnych kilka nagród, a między innymi sesję plenerową o wartości 800 zł, którą miał wykonać Pan Fotograf z Costa Brava. W porządku. Umówiliśmy się na dzień, który nam odpowiadał i spotkaliśmy się w Ogrodzie Botanicznym. Fakt, byliśmy umówieni na 14:00, spóźniliśmy się 15 minut.
Spotkaliśmy się z Panem Fotografem (nie będę podawać imienia i nazwiska). Poszliśmy robić zdjęcia. Nie napiszę, ile to wszystko trwało, w każdym razie krótko i to bardzo (może Nasza wina, że się spóźniliśmy, ale mam znajomego fotografa, u którego sesja trwa znacznie dłużej, powiedzmy, prawie trzy razy dłużej). Ale nie o to chodzi. Na pożegnanie bardzo sympatyczny Pan Fotograf powiedział nam, że skontaktuje się z nami za tydzień, półtora. Ok, w porządku, sama zajmuję się obróbką zdjęć więc wiem, ile to trwa. Minęło pięć tygodni, a kontaktu zero.
Być może zaważył fakt, że mają to być zdjęcia ZA DARMO i po prostu zostaliśmy totalnie olani.
W każdym razie droga Costa Bravo, jeżeli nie potraficie wywiązać się z tego, co komuś fundujecie, to zwyczajnie nie fundujcie nikomu nagród.
Na tę chwilę mamy zdjęcia plenerowe, które zrobiliśmy sobie Naszym własnym aparatem. Nie są najgorsze, ale nie są też takie, jakich bym oczekiwała, ponieważ robiła je moja przyjaciółka, a wiadomo, że jeżeli nie jest się profesjonalistą, to nawet najlepszy sprzęt nie spełni czyichś oczekiwań. Gdyby nie to, że zabraliśmy Nasz sprzęt, to nie mielibyśmy w ogóle pleneru (wybraliśmy plener zamiast studia i studyjnych zdjęć nie mamy wcale).
Jestem rozgoryczona, jest mi bardzo przykro i na koniec zastanówcie się, kogo wybieracie, bo "kto jest od wszystkiego, to jest do niczego".
Amen.

edit: scaliłam dwa tematy, bo jest o jednym fotografie, a i autor ten sam, więc i historia jedna.
Pusiak
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pusiak Pon Maj 04, 2009 2:40 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 2:50 pm   

Uuuu, jeśli sprawa rzeczywiście wygląda tak jak opisałaś, to firma dała plamę.
Ciekawe jakie wymyślą wytłumaczenie i kiedy dostaniecie zdjęcia. :?
Napisz koniecznie jak sprawa się dalej potoczy.
_________________
 
 
anuleczkam 

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2007
Posty: 151
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 3:03 pm   

Asiek jeżeli w końcu zdecydują się z nami skontaktować i dostarczą zdjęcia, napiszę od razu na forum, że sprawa została wyjaśniona pomyślnie. Na dzień dzisiejszy jednak nic takiego napisać nie mogę.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nawet, jeżeli chcielibyśmy zrobić sobie nowe zdjęcia, to się to nie uda, ponieważ ja obcięłam włosy i nawet nie udałoby się z nich podobnej do ślubnej fryzurki zrobić.
_________________
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 5:15 pm   

Hmmm, a ja korzystałam z usług tamtejszego fotografa i jestem zadowolona. Kto chce może poczytać o moim problemie z wybranym wcześniej fotografem i szukaniu nowego na miesiąc przed ślubem w moim dzienniczku. Ostatecznie zdjęcia robił fotograf z Costa Brava i jestem zadowolona. Zdjęć plenerowych otrzymaliśmy na płycie kilkadziesiąt, z czego zgodnie z umową 30 przez nas wybranych zostało wywołanych. Dostaliśmy również piękny album ślubny gratis. Nie bardzo mogę wypowiedzieć się w kwestii czasu realizacji usługi, gdyż u nas był on wydłużony do kilku tygodni z uwagi na nasze zamieszkiwanie za granicą. Czekaliśmy zatem miesiąc ponad aż moja siostra do nas przyjedzie z płytką (w odwiedziny akurat jechała, więc tak się umówiliśmy z fotografem) i dopiero wtedy obejrzeliśmy wszystkie pozy i wybraliśmy te, które chcieliśmy mieć wywołane.

Przykro mi, że macie problem z odzyskaniem Waszych zdjęć. A próbowaliście sami kontaktować się z fotografem?

Mam nadzieję, że jednak ostatecznie uda Wam się otrzymać Wasze pamiątki :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez słonko Sro Wrz 03, 2008 5:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
anuleczkam 

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2007
Posty: 151
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 5:30 pm   

No ok słonko, ale jak się mówi do kogoś tydzień, półtora i jest jakiś problem, to co za filozofia zadzwonić i powiedzieć, że jest obsuwka :?: Myślę, że żaden, ja sobie za przeproszeniem z buzi dupy nie robię i nie lubię ludzi, którzy są niesłowni.

[ Dodano: Wto Wrz 09, 2008 9:27 am ]
Niestety, mija kolejny tydzień i kontaktu brak.

[ Dodano: Wto Wrz 09, 2008 6:01 pm ]
Nasze telefony też nie są odbierane ...

[ Dodano: Sro Wrz 10, 2008 9:59 am ]
Wczoraj mój mąż zadzwonił do guru zespołu Costa Brava. Pan nam obiecał, że skontaktuje się z fotografem i da nam znać, co i jak. Także czekamy.

[ Dodano: Sob Wrz 20, 2008 1:41 pm ]
Obiecano nam, że zdjęcia zobaczymy w ten wtorek. Niestety, dziś jest
sobota, a zdjęć jak nie było, tak nie ma.
_________________
Ostatnio zmieniony przez anuleczkam Sro Wrz 03, 2008 5:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anuleczkam 

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2007
Posty: 151
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 12:15 am   Costa Brava - zdjęcia plenerowe- koszmarek

Wklejam wszystkie, dla mnie masakra :/
Sesja wygrana- wartość 800 zł. Zdjęcia dostajemy na płycie DVD i koniec. Podała mi płytkę żona Costa Brava, która zupełnie nie wiedziała, o co chodzi. I to jest profesjonalna firma ... Mam swoje fotki, które zrobiliśmy Naszym aparatem (model Nikon D60). I dziękuję swojemu mózgowi, że to zrobiliśmy ...






[img=http://images30.foto...3dbe2dd72m.jpg]


_________________
Ostatnio zmieniony przez anuleczkam Sro Wrz 24, 2008 12:40 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 12:34 am   

No wiesz. niby darowanemu koniowi się w pyszczek nie zagląda :wink:
Ale zdjęca faktycznie bardzo takie sobie... Nic specjalnego.
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
artur_ase2000 
Firma


Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 67
Skąd: LDZ
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 12:40 am   

coz..... czasem jednak lepiej zaplacic za cos sensownego niz jak sie okazuje dostac za darmo lub po kosztach... i miec bubel na sztuke... :/

hmmm....

zero detali ... zero zdjec z dolu z gory... ze skosa... zero obrobki w PSie...
nie bede oceniac bo kazdy fotograf ma swoj styl....

ale miejsce jak botanik to tez juz jest przejedzone miliony razy... mega sztuczne niczym studio z tlami (moje prv zdanie) ... a nie lepiej zebrac sie i zgadac z jakims znajomym co ma jakies pojecie o foto i w miare dobra lustrzanke by porobic foty jeszcze raz... idzie cieply weekend moze warto !? :) )))
_________________
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
Ostatnio zmieniony przez artur_ase2000 Sro Wrz 24, 2008 12:49 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
anuleczkam 

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2007
Posty: 151
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 12:44 am   












[ Dodano: Sro Wrz 24, 2008 12:52 am ]
Debussy na ich stronie były fajniejsze zdjęcia. A z tych naprawdę nie ma co wybierać. THX GOOD, że siedzę trochę w tej profesji i sama sobie zrobię obróbkę. Ale to niby warte jest 800 zł. Jutro zrobię fotę nagrody, żeby nie było, że ściemniam. Pan Mirosław nawet nie pokazał mi się na oczy. Płytkę dostałam od jego żony. ?miem twierdzić, że cała ta "firma" to mistyfikacja. Nie polecam ich usług pod każdym względem.
Jutro załączę resztę fotek.
P.S. Za 800 zł to ja mam w tej chwili piękny album ze ślicznie obrobionymi fotkami, w którym jest ponad 100 zdjęć ze ślubu i wesela. Poza tym jestem w stanie na statywie zrobić lepsze fotki niż te, które dostałam od niby profesjonalnego fotografa :/
M-A-S-A-K-R-A :!: :!::!:

[ Dodano: Sro Wrz 24, 2008 12:54 am ]
Artur obcięłam włosy ...
_________________
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 8:43 am   

zdjęcia jak zdjęcia :) na pewno nie wygladaja jak od profesjonalisty :) ma mamy Nikona lustrzanke i sami sobie robilismy sesje i nie ukrywam że nasze zdjęcia sa podobne jeżeli nie ciekawsze :)
_________________
 
 
 
anuleczkam 

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2007
Posty: 151
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 10:18 am   

Imyszka dzięki Bogu sami też zrobiliśmy sobie trochę fotek, bo też mamy lustro Nikona.
_________________
 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 10:35 am   

anuleczkam napisał/a:
na ich stronie były fajniejsze zdjęcia


fakt, na stronie są fajniejsze zdjęcia ale też wcale nie powalają jakością wykonania ani pomysłowością póz i plenerów

dobrze, że zabraliście ze sobą swój aparat :-)
_________________
 
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 11:41 am   

Takie sobie...dobrze,że miałaś swój aparat:)(taki sam ukradli mojej świadkowej na zdjęciach plenerowych) a żeby było śmieszniej to rozmawiałam z "costa brava" jak szukaliśmy fotografa i już prawie ich zamówiłam,ale potem pani powiedziała,że oni TYLKO z kamerzysta!
A,ze my kamerzystę mieliśmy to się nie dogadaliśmy-na szczęście.
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 11:47 am   

rzeczywiscie marne, jak na zdjecia profesjonalisty...
_________________
 
 
anuleczkam 

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2007
Posty: 151
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 11:48 am   

klara nie powalają, fakt, ale nie są tak spieprzone za przeproszeniem, jak te. Bosh, nosi mnie normalnie, napiszę na wszystkich możliwych forach chyba o tym.
_________________
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 11:53 am   

Tak jak dla mnie to one są na jedno kopyto.A jak robiliście to fotograf nie kazał wam się ustawić ?
nam np.powiedział,żebyśmy pobiegali,szukali listków,jedno drugie goniło i takie inne...czasami mieliśmy nie zwracać na niego uwagi.
Jak narazie nie chwale swoich zdjęć bo ich nie widziałam,ale mam nadzieję,ze pan G nie dał plamy :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Audiolka Sro Wrz 24, 2008 11:58 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 11:55 am   

rzeczywiscie kiepsko, botanik jest niby bardzo oklepanym miejscem ale mysle ze fotografowie nie wysilili sie wogole, standardowe kadry. Tak naprawde z tego oklepanego botanika naprawde da sie jeszcze wycisnac sporo. Czasami poprostu trzeba pomyslec i wlozyc troche serca
 
 
anuleczkam 

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2007
Posty: 151
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 12:07 pm   



Jedno z gorszych Naszych zdjęć, bo mój mąż zupełnie nie zna się na fotografowaniu.
Zaraz wkleję zdjęcie zrobione dosłownie z ziemi.


To są Nasze gorsze zdjęcia :evil:
_________________
Ostatnio zmieniony przez anuleczkam Sro Wrz 24, 2008 12:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 12:25 pm   

Powiem ci że widać iż to sesja wygrana. Wydaje mi sie że gdybyście zapłacili było by lepiej.
Ja widziałam ich zdjęcia za które normalnie było zapłacne i były o niebo lepsze.
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
anuleczkam 

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2007
Posty: 151
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 12:32 pm   

Agnieszka to po kiego grzyba fundować komuś nagrodę i jeszcze twierdzić, że jest ona warta 800 zł :?:
Nic, piszę e-mail do organizatora targów. Już ja się postaram o skuteczną reklamę dla tego całego zespołu. Ktoś, kto jest od wszystkiego, to jest od niczego. Nawet nie wiedzą, z kim mają do czynienia.
Agnieszka weź też fakt pod uwagę, że zapłacilibyśmy, zrobiłby to Nasz fotograf, gdybyśmy wiedzieli, że tak spier@!#%$...ą robotę.
Jestem tak wkur!@@##%^&Y, że mnie nosi.
_________________
Ostatnio zmieniony przez anuleczkam Sro Wrz 24, 2008 12:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 12:59 pm   

Ja muszę stanąć w obronie Costa Bravy - sama skorzystałam z ich usług (odpłatnie) i jestem bardzo zadowolona. Pewnie - kwestia gustu, ale ja chciałam właśnie zdjęcia naturalne, a nie wydziwianie typu para młoda leży na torach kolejowych :kwasny: Oglądaliście ich zdjęcia na stronie więc widzieliście, że robią proste ujęcia.

Co do jakości - zgadzam się - nie jest to pierwsza klasa, ale cena 500 zł. (tyle ja zapłaciłam z racji hurtowego korzystania z ich usług), czy 800 zł. to niska cena w porównaniu z fotografami, którzy za sam plener liczą sobie powyżej 1000 zł., czy 2000 zł. Jasnym więc jest, że i jakość zdjęć u jednego i u drugiego fotografa będzie różna.

Muszę przyznać patrząc na Wasze foty, że mniej mi się podobają niż moje. Może jest w tym coś, że skoro Wy wygraliście tą sesję, to zostaliście potraktowani po łebkach. Każdy zainteresowany może spojrzeć na foty z mojego pleneru i porównać tutaj: http://forum.wesele-lodz....r=asc&start=100 (pozy i miejsca podobne). Oglądając zdjęcia na forum weźmy jednak zawsze poprawkę na to, że były one pomniejszane i monitor nie oddaje jakości zdjęcia.

Mam nadzieję, że ostatecznie, może po dodatkowej obróbce, będziecie zadowoleni ze swoich zdjęć plenerowych. Dodam, że wybór parametrów przy drukowaniu ma bardzo duże znaczenie. Odebrałam w poniedziałek odbitki zdjęć plenerowych, które zaniosłam do Kodaka i to samo zdjęcie od Costa Bravy i z 2 różnych punktów kodaka za każdym razem wygląda inaczej. Trzeba tylko wybrać kolorystykę, poziom jasności, kontrastu..., który nam odpowiada. Piszę jako kompletny amator na podstawie własnych obserwacji. :razz:
_________________
Ostatnio zmieniony przez słonko Sro Wrz 24, 2008 1:03 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 1:09 pm   

anuleczkam troche mnie źle zorzumiałaś! Ja własnie chciał podkreślić to jak oni traktują klientów! Jak sięim zapłaci to się postarają a jak w nagrodę to mają w d***e.
Porażka. Dobrze że ja ich nie wzięłam bo na początku brałam to pod uwagę!
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 1:14 pm   

Skoro fundują komuś sesję to powinni wziąć pod uwagę także opinie tej osoby.A zrobili to na odwal się-lepiej było wcale nie robić,żadnego konkursu.
 
 
anuleczkam 

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2007
Posty: 151
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 1:14 pm   

Agnieszka wszystko już jasne.
Słonko właśnie dzięki takim ludziom jak ja robią sobie darmową antyreklamę. Pamiętaj, jeżeli coś Ci się podoba, polecisz to trzem osobom, jeżeli nie, opowiesz o tym dziesięciu.
_________________
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 1:31 pm   

Anuleczko, jak w każdej branży - klient zadowolony będzie polecał, rozczarowany - robił antyreklamę. Subiektywizm i różność gustów. Bo jeżeli spojrzysz do mojej relacji ze ślubu i wesela (link, który podałam), to zobaczysz, że moje zdjęcia plenerowe zostały pozytywnie odebrane.
_________________
 
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 2:03 pm   

słonko ja sama je obejrzałam jeszcze raz i powiem Ci że te twoje są dużo lepsze!
Nie wiem z czego to wynika ale na parwdę mnie sie o wielel lepiej pdobają.
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
artur_ase2000 
Firma


Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 67
Skąd: LDZ
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 2:49 pm   

słonko napisał/a:

Co do jakości - zgadzam się - nie jest to pierwsza klasa, ale cena 500 zł. (tyle ja zapłaciłam z racji hurtowego korzystania z ich usług), czy 800 zł. to niska cena w porównaniu z fotografami, którzy za sam plener liczą sobie powyżej 1000 zł., czy 2000 zł. Jasnym więc jest, że i jakość zdjęć u jednego i u drugiego fotografa będzie różna.


zawsze mozna znalesc taniej w pakiecie... a obecnie ceny fotografii slubnej sa tak wysrubowane przez ludzi bo kazdy ma manie zdjec a nie filmu :) )

dlatego ceny siegaja i 2500 za reportaz gdzie jest okolo 400zdjec ... co wogole jest dla mnie mega chore !!

ale coz... ludzie sami takie ceny ustalili... na co jest duzy popyt to cena zawsze rosnie :/
prawo rynku...
_________________
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
 
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 4:03 pm   

ale tu nie chodzi chyba o cene tylko o podejscie do klienta, jesli robi sie bezplatna sesje(mowie o fotografie) to trzeba wkladac w nia tyle samo serca ile w platne, sami przeciez mielismy wlasne sluby i wiemy jak wazne sa dla nas zdjecia, prawda
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 4:05 pm   

anuleczkam napisał/a:
klara nie powalają, fakt, ale nie są tak spieprzone za przeproszeniem


Nie przesadzaj :roll:
Chyba spieprzonych zdjęć nie widziałaś. Nie wszystkie, ale niktóre ujęcia są NAPRAWD? fajne.
 
 
artur_ase2000 
Firma


Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 67
Skąd: LDZ
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 4:12 pm   

fotografialodz napisał/a:
ale tu nie chodzi chyba o cene tylko o podejscie do klienta, jesli robi sie bezplatna sesje(mowie o fotografie) to trzeba wkladac w nia tyle samo serca ile w platne, sami przeciez mielismy wlasne sluby i wiemy jak wazne sa dla nas zdjecia, prawda


najgorsze jest to ze te zdjecia wygladaja jak by je znajomi mlodych zrobili cyfrowka sony za 600zl :/

ale coz niektorzy nie maja swiadomosci ze zle zdjecia ida wiekszym echem niz dobre :) )
mysle ze juz wszystko zostalo powiedziane... a dalej to bedzie tylko pastwienie sie nad "fuszerkowiczem" i pograzanie w smutku mlodych :/

pozdrawiam
_________________
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
 
 
 
anuleczkam 

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2007
Posty: 151
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 4:15 pm   

Słonko bo z Twoimi jest cokolwiek zrobione. Nie potrafisz zauważyć znaczącej różnicy, że ten pseudofotograf nie potrafił nawet zrobić korekty i na niektórych zdjęciach świecimy się jak psu jajca :?: To tylko przykład. Poza tym użycie lampy w piękny, słoneczny dzień, jest hmmm, trochę dziwne jak dla mnie. Ja bynajmniej w takie dni nie używam lampy, bo słońce samo daje odpowiedni efekt.
Pomijam fakt, że Ty dostałaś fotki na papierze tak? No widzisz, a ja tylko na płytce. I cała sesja trwała nie więcej, niż pół godziny.
_________________
Ostatnio zmieniony przez anuleczkam Sro Wrz 24, 2008 4:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 4:39 pm   

Cytat:
a ja tylko na płytce


A to akurat nic dziwnego. My nasze ślubne też mamy tylko na płytce :)
 
 
anuleczkam 

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2007
Posty: 151
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 4:45 pm   

Fiona no dla mnie dziwne. Bo zdjęcia ze ślubu i wesela mam w formie i papierowej i elektronicznej. W formie elektronicznej mam 300 sztuk, w formie papierowej (album) mam 100 sztuk osobiście przez siebie wybranych zdjęć.
_________________
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 6:40 pm   

anuleczkam napisał/a:
Poza tym użycie lampy w piękny, słoneczny dzień, jest hmmm, trochę dziwne jak dla mnie. Ja bynajmniej w takie dni nie używam lampy, bo słońce samo daje odpowiedni efekt.



jesli chodzi o lampe to ja osobiscie zawsze jej uzywam, i tu fotograf nie popelnil bledu. Uzywa sie jej po to aby rozjasnic cienie np pod oczami, ale trzeba jej umiejetnie uzywac.
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 6:43 pm   

anuleczkam napisał/a:
W formie elektronicznej mam 300 sztuk, w formie papierowej (album) mam 100 sztuk osobiście przez siebie wybranych zdjęć


To już jest kwestia tego co oferuje w cenie dany fotograf. My też mamy zdjęcia wyłącznie w formie cyfrowej :)
_________________

 
 
 
anuleczkam 

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2007
Posty: 151
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 7:06 pm   

fotografialodz napisał/a:
Uzywa sie jej po to aby rozjasnic cienie np pod oczami, ale trzeba jej umiejetnie uzywac.

No właśnie, lepiej bez lampy, niż z nią, jak nie potrafi się jej używać (m.in. szalejące cienie po mojej kiecce na kilku zdjęciach tego dowodzą).
_________________
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 7:13 pm   

moze taka obrobka Ci przypasuje do gustu , czasami obrobka mozna fajnie upiekszyc zdjecia, jak chcesz to w wolnej chwili pobawie sie troche i Ci je obrobie, oczywiscie za darmo

Robilem to w ciagu 5 minut wiec wybacz za niedociagniecia, chyba wyostrzylem za duzo :)

no i oczywiscie obrobka to juz kwestia gustu jednym moze sie podiobac innym nie:P

































Ostatnio zmieniony przez fotografialodz Sro Wrz 24, 2008 9:41 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 7:20 pm   

Faktycznie zdjęcia nie najlepsze - jakby ten "fotograf" w ogóle nie znał się na tym co robi.
Zupełnie nieprofesjonalne podejście do tematu.
Wydaje mi się, że nawet nie miał koncepcji jak zrobić ładne zdjęcie - robił sobie po prostu zdjęcia - jak stanęliście tak cykał...

Przykro mi, że tak się wasza historia potoczyła - piszesz, że obcięłaś włoski i powtórka nie wchodzi w grę - może rozejrzyj się za jakąś dopinką do włosków i spróbujcie raz jeszcze ?? ?

U Nas na forum piękne zdjęcia miała na pewno Fionka, Ingainga i Cosolka (ich zdjęcia bardzo mi sie podobały).
Może warto zainwestować aby mieć jakąś pamiątkę?


PS.Obróbka w poście powyżej robi wrażenie ;)
_________________

Ostatnio zmieniony przez mischelle22 Sro Wrz 24, 2008 7:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 7:55 pm   

no fakt trochę fatygi i chęci i zdjęcia wyglądają ciekawiej :) bardziej wyraźne i przykuwaja wzrok :)
_________________
 
 
 
anuleczkam 

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2007
Posty: 151
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 7:57 pm   

fotografialodz super. No teraz widać różnicę :)
Mischelle poczekam, aż mi odrosną chyba i poprawi się pogoda. Kiecki nie sprzedaję więc luzik. Dopinka niestety, nie wchodzi w grę, bo mam grzzywkę, która ma dwie długości ... pod spodem jest bardzo króciutka, a na wierzchu mam kilka dłuższych pasemek.
_________________
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 8:23 pm   

fiona83 napisał/a:
A to akurat nic dziwnego. My nasze ślubne też mamy tylko na płytce :)


my nasze wywołane w albumie,na płytce(5sztuk) i prezentacja z podkładami muzycznymi.
Widać wystarczyło tylko popracować troszkę przy zdjęciu i opinia była by lepsza,a tak to niestety....


edit: poprawiłam cytat
kryszka
Ostatnio zmieniony przez kryszka Sro Wrz 24, 2008 10:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 11:09 pm   

artur_ase2000 napisał/a:

zawsze mozna znalesc taniej w pakiecie... a obecnie ceny fotografii slubnej sa tak wysrubowane przez ludzi bo kazdy ma manie zdjec a nie filmu :) )... na co jest duzy popyt to cena zawsze rosnie :/ prawo rynku...


Ja jestem tego świadoma i dlatego liczyłam się z tym, że w tak niskiej cenie zdjęcia nie będą najwyższych lotów.

fotografialodz napisał/a:
ale tu nie chodzi chyba o cene tylko o podejscie do klienta, jesli robi sie bezplatna sesje(mowie o fotografie) to trzeba wkladac w nia tyle samo serca ile w platne,


Zgadzam się z tym w 100%. Może w tym właśnie tkwi wyjaśnienie gorszej jakości zdjęć Anuleczki. Bo jak sami zauważyliście moje zostały w jakimś stopniu obrobione, a podczas pleneru fotograf instruował nas jak się ustawić... Nie uważam, że zrobił zdjęcia na odwal się. Jeżeli Was, Anuleczko, potraktował, za przeproszeniem, na odwal się, bo wygraliście tą sesję, to było to bardzo nieprofesjonalne i nie fair wobec Was.

Fotografialodz - pięknie zrobiłeś zdjęcia nr 8, 9 i 12. Bardzo mi się podobają.

Anuleczko - jak widać po obróbce kolegi jest nadzieja :) Można popracować nad tymi zdjęciami i będą piękne (choć to powinien zrobić fotograf i rozumiem, że to nie zmniejszy irytacji i złości spowodowanej rozczarowaniem).
_________________
Ostatnio zmieniony przez słonko Sro Wrz 24, 2008 11:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
anuleczkam 

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2007
Posty: 151
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 1:01 am   

?ciągnęłam właśnie photoshopa cs3, bo mam cs2, ale na mojej viscie się nie chce zainstalować. Mam wersję trialową, ale jutro, jak mi dziecko pozwoli, postaram się coś zrobić z tymi zdjęciami, żeby chociaż jakiejś ogłady nabrały, bo teraz wyglądają, jakby je amator robił. Czerń i biel to ja sobie mogłam w gimpie trzepnąć, pomijając fakt, że chyba większość lustrzanek ma opcję zmiany kolorów na b&w.
fotograflodz nie piszę tu do Ciebie oczywiście. Po stokroć dzięki, moja wściekłość dziś była taka, że miałam ochotę wyrzucić laptoka za okno przez te zdjęcia i nie widziałam możliwości zrobienia z nimi czegokolwiek. Ale podumałam sobie trochę, dodam kilka efektów, polikwiduję siniaki na ręku (fotograf obiecał, że ich nie będzie, a wielką trudność sprawiło mu użycie pędzla korygującego w photoshopie, kilku rozmyć, nie wiem, stempla, Bosh, tam jest tyle szybkich możliwości, że aż mnie trzęsie).
Nic, idę spać, może coś do rana wykombinuję i wyjdzie z tego jeszcze cokolwiek.
_________________
Ostatnio zmieniony przez anuleczkam Czw Wrz 25, 2008 1:08 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 9:45 am   

W gruncie rzeczy pozostaje się cieszyć, że masz na tyle dobrą znajomość programów i obsługi, że możesz co nieco sama poprawić :) Nie każdy ma taką możliwość :roll: Dlatego między innymi należy ostrzegać innych przed różnymi nieuczciwymi wykonawcami.
_________________

 
 
 
Belluszi 

Wiek: 41
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 02, 2008 12:39 pm   

Myślę, że nadużywane jest okreslenie "profesjonalista" szczególnie pod adresewm osób, które mają chęci i sprzęt ( może nawet przeczytali instruksję obsługi ). Profesjonalista to czlowiek, ktory ma wiedzę ( co wiąze się z wykształceniem) umiejętności i jest rzetelny w tym co robi. No ioczywiście talent niezbędny zwłaszcza w zawodzach artystycznych. To że się lubi coś robic nie uprawnia jeszcze nikogo do zarabiania na tym, bo w efekcie mamy takie "dzieło" jakie otrzymała anuleczkam.

Dodano: Czw Paź 02, 2008 12:47 pm
Ach i jeszcze jedno.
Na tym portalu można znależć reklamy wielu prawdziwych profesjonalistów w rzetelnośc których nie należy wątpić chociażby dlatego, że firmują się nie tylko numerem tel. kom. , ale adresem firmy, którą często prowadzą od wielu lat, a to świadczy chyba o zadowolonych klientach. :cool:
 
 
jacek 
Firma

Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 87
Skąd: łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Paź 24, 2008 9:17 pm   

witam
z tej strony firma o ktorej mowa nie zamierzam sie tlumaczyc ani nic takiego bo naprawde nie widze naszego błędu z mojej wiadomosci to wy mieliscie sie skontaktowac z radkiem ktory robil wam foty i jak zadzwoniliscie we wrzesniu to juz na wasz czekaly i zeby byla janosc dostaliscie je w formie cyfrowej bo mieliscie wybrac foty do albumu i wniesc ewentualne poprawki odebraliscie plyte i slad po was zaginal tak?W tym roku mielismy cztery wygrane i darmowe plenery i z nikim nie bylo zadnych problemow tylko z wami bo tak to jest ze jak sie kotos chce przyczepic to sie przyczepi i nie ma bata a druga sprawa fakt ze jak ktos jest do wszystkiego to jest do niczego i dlatego zdjec nie robi nikt z naszych muzykow bo sie na tym nie znamy a radek zeby byla jasnosc jest fotografem z zawodu poprostu ma wyksztalcenie w tym kierunku to tyle ku woli wyjasnienia pozdrawiam
 
 
Belluszi 

Wiek: 41
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 25, 2008 2:12 pm   

To coś słabo kształcony :wink:
 
 
anuleczkam 

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2007
Posty: 151
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 02, 2008 12:41 pm   

Muszę się ustosunkować do tego, co Nam Pan napisał. KTO POWIEDZIAŁ, ?E MAMY SI? Z WAMI KOTAKTOWA? W SPRAWIE WYBORU ZDJ?? DO ALBUMU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!????????????????????????????????????????????????
BO na pewno nie Pana żona, która przekazała mi płytkę ze zdjęciami w progu Waszego mieszkania. Człowieku, czy miałeś problem, żeby chociaż małą karteczkę włożyć w opakowanie płytki z informacją, żebyśmy wybrali zdjęcia i się z Wami skontaktowali :?: To Wasza firma jest nie w porządku, nie my. My wydzwanialiśmy do Pana Radka, aż w końcu musieliśmy zadzwonić do Pana, ponieważ Pan Radek zwyczajnie nie odbierał Naszych, już nadto natrętnych telefonów.
Fotograf, który robił Nam zdjęcia na ślubie kontaktował się z Nami sam. Przywiózł płytkę, powiedział, że mam wybrać tyle zdjęć, ile mi się podoba, potem przywiózł album. A u Was był problem z odebraniem TELEFONU!!!!!!!! I to my biegaliśmy za Wami. I to Wy jesteście problemowi w tej chwili, nie my. Bo to my wydzwanialiśmy i prosiliśmy się o wszystko.
Po drugie, jeżeli chcesz zobaczyć zdjęcia człowieka wykształconego pisz na priv. Nie obrażając nikogo, lepsze pozy zrobię swoim mało profesjonalnym sprzętem, a z całą pewnością Pan Radek też posiada sprzęt dla fotografów amatorów, dopiero uczących się NIKON D70.

[ Dodano: Nie Lis 02, 2008 4:50 pm ]
Pomijam fakt, że z czterech zdjęć to raczej albumu nie będzie, a tylko tyle nadaje się do pokazania komukolwiek.
_________________
Ostatnio zmieniony przez anuleczkam Nie Lis 02, 2008 12:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Xcymenes 

Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 02, 2008 5:47 pm   

Profesjonalista z Nikonem D70? Brrrr... to dobry sprzęt, ale do wbijania gwoździ. D70 można obrazić klientów.
A zdjęcia są zwalone u podstaw i niewiele można z nimi zrobić.
 
 
 
Sorc 

Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 97
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 02, 2008 7:05 pm   

Obrazic klientow ?? A od kiedy to aparat robi zdjecia ?? Owszem moze nie jest to szczyt marzeń ale mozna nim zrobic na prawde swietne zdjecia, wiec xcymenes nie pisz prosze ze sa zwalone u podstaw bo zwalic u podstaw to mozna i fotki d3 jezeli da sie go komus kto nie wie co jest co... a gwozdzie to polecam wbijac mlotkiem.

sry za offtop ale czasem glowa boli jak sie ktos "obeznany" wypowie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl