Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Soczewki kontaktowe
Autor Wiadomość
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 10, 2006 12:30 pm   

kryszka napisał/a:
I jeszcze nie widziałam, żeby ktoś się pytał o rozmiar. Jak nosiłam 3-miesięczne szłam do sklepu i prosiłam o komplet soczewek - pani podawała z półki. Drugiej klientce to samo - wada i myk ręką na półkę.


to prawda. ale nie do konca dobrze, ze wlasnie tak sie dzieje.
moja Siostra tez chciala zaczac nosic soczewki. poszla na badania, podali jej wade i kazali kupic soczewki. kupila. cos ja uwieralo, ale jak poszka znow do tego okulisty, to jej powiedzial, ze przejdzie. potem soczewka jej w ciagu dnia wypadla (!). poszla do innego i okazalo sie, ze ma za duze oczy :) (to zawsze w Rodzinie powtarzamy) i musi miec wieksze soczewki.
_________________
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 10, 2006 12:33 pm   

jest krzywizna - która ma rózne wymiary i jest śrdnica:) tu przykład ale nie wiem czy soczewki kolorowe tez to mają - no ale powinny, skoro zwykłe mają... ja mam zaznaczone na karteczce, którą dostałam od Pani doktor - krzywizna 8,3 a soczewki, które noszę mają 2 warianty krzywizny 8,3 i 8,7 ..
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 10, 2006 12:39 pm   

Może i najzdrowsze to nie jest, ale na próbę na pewno nie zaszkodzi. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 10, 2006 12:46 pm   

:) wiesz, czy zaszkodzi czy nie... to się okaże potem,ale ja jednak chyba wolałabym zrobic badanie:)) a nie nagle w połowie wesela okaże się, ze mam jedno oko niebieskie, a 2. zielone;))) bo soczewka mi wypadła:)))) Zwłaszcza,że koszt takeigo badania nie jest szczególnie wysoki:) Btw ja byłam u kilku optyków jeszzce zanim zrobiłam badanie - własnie po to, by kupic ot tak sobie soczewki - jak usłyszeni, ze jeszcze nie nosiłam, to kazano mi zrobić badanie i dobrać odpowiednie, a dopiero potem zgłosić się na zakupy:)
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Maj 10, 2006 8:10 pm   

Jasne, że ważny jest rozmiar.
Przy pierwszym badaniu okulistka (czy optyk, już nie pamiętam) założyła mi soczewki o dwóch różnych rozmiarach (jedną na jedno oko, drugą na drugie) - jedna leżała idealnie, druga się zsuwała (nie wypadała, ale nie leżała na środku oka).
_________________
 
 
vaniliaxxx 


Wiek: 40
Dołączyła: 06 Wrz 2005
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 10, 2006 9:08 pm   

Mój M. zawsze się ze mną kłócił, że on to ma właśnie duże oko i powinien nosić większe soczewki...potem zobaczyłam jego "listki" (wieczka z opakowań soczewek) i nieco się uśmiałam...bo zmieniając soczewki i chodząc na badania wzroku okulista przepisywał mu za każdym razem innej wielkości soczewki (mój Misiek miał w portfelu całą gamę średnic :P ). Czyżby M. się oczy zmniejszały i powiększały na zawołanie ?? :P A szczerze mówiąc - to do każdej soczewki da się przyzwyczaić. Mój M. ma bardzo wrażliwe oczy i w sumie do każdej pary soczewek (innej firmy) przyzwyczaja się po kilku dniach...po wielkich marudzeniach (ale zawsze przyzwyczaja :P )

No a ja zawsze idąć do optyka kupuje według wady wzroku a nie rozmiaru. A swoją droga to nigdy się mnie o to nie zapytano... :?
_________________

SERDECZNIE POZDRAWIAM Gość :D
Ostatnio zmieniony przez vaniliaxxx Sro Maj 10, 2006 9:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 10, 2006 9:31 pm   

no bylam dzisiaj zapytac i panie powiedzialy ze muze isc wczesniej na badania... w ogole pierwsze co zapytaly to jakiego rozmiaru szukam a jak stwierdzilam ze nie wiem bo ma to byc pierwszy raz to od razu stanowczo mowily o badaniu :)
badanie 31 zl mi powiedzialy, szukane soczewki ok 50 - dokladnie nie pamietam :) bylo kilka sztuk jednodniowych w opakowaniu. Firmy nie pytalam bo jak uslyszalam o badaniu to mi sie odechcialo.. moze jednak przejde sie na takie badanie.. w sumie nigdy nie zaszkodzi zbadac czy cos tam nie siedzi :D
 
 
laryssa 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2006
Posty: 184
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Czw Maj 25, 2006 2:09 pm   

Ja tez bym bardzo chetnie skusila sie na soczewki tylko boje sie jak mozna wlozyc sobie cos do oka.Wiem ze to duza wygoda ale jakos nie moge sie zmobilizowac zeby w koncu pojsc i sobie zakupic. :cry:
_________________
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 25, 2006 7:57 pm   

ja gdybym nosila okulary to bym sie wcale nie zastanawiala tylko od razu rozpytywala o soczewki... teraz mam co najwyzej "kolorowe" zachcianki :D
 
 
Olusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 17 Kwi 2006
Posty: 264
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 25, 2006 8:02 pm   

Laryssa, kwiestia wkładania palca do oka to kwestia przyzwyczajenia. Ja też się na początku bardzo bałam, ale teraz jest wszytsko OK. Pamiętam, że jak kupiłam sobie pierwsze soczewki kontaktowe to wstawałam 15 minut wcześniej, bo ich zakładanie zabierało mi bardzo dużo czasu i sprawiało trudności.
_________________
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 25, 2006 8:07 pm   

a ja troche tego nie rozumiem... ja bez problemu dotkne palcem do oka... nie widze w tym niczego takiego,... ale moze to kwestia indywidualna ;D
 
 
laryssa 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2006
Posty: 184
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 9:00 am   

Ja mam nawet problemy z wkropieniem kropli a co dopiero wlozyc cos.No zreszta nigdy nie probowalam to nie wiem jak to jest.Musze sie w koncu zdecydowac.Jak mowicie,ze to nic takiego to moze nie bedzie zle. :?
A jeszcze mam pytanie co do wstepnego badania-czy to prawda ze okulistka wywija powieke? :|
_________________
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 9:11 am   

Wywija?/ nc takiego nei pamietam - teraz zrobiła mi badanie komputerowe, a potem jeszcze takie normalne z przystawieniem roznych szkieł do oka, żeby sprawdzic jakie są odpowiednie.. a jak uczyła mnei wkładac soczewkę - to ja miałam trzymac sobie powiekę.
a przy pierwszym badaniu w życiu też nei pamietam by mi ktoś powiekę wywijał...
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
laryssa 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2006
Posty: 184
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 9:16 am   

O takim czyms mowila mi kolezanka mojej siostry.To ciesze sie ze to nieprawda bo bylam znow lekko przerazona :cryingtomato:
_________________
 
 
Olusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 17 Kwi 2006
Posty: 264
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 10:09 am   

U mnie nikt powieki nigdy mi nie wiwijał.
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 2:20 pm   

Olusia napisał/a:
U mnie nikt powieki nigdy mi nie wiwijał.

U mnie też. Po co? :shock:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
laryssa 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2006
Posty: 184
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 7:26 pm   

Nie mam pojecia po co.Mowila,ze tak wygladalo badanie.To fajnie,ze tak nie jest. :P
_________________
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 28, 2006 7:34 pm   

Dziś mój pierwszy dzień w soczewkach :D

Zakładanie to horror, ale komfort widzenia
:super:
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 11:40 am   

wracajac do podwijania. podwijaja. widocznie nie wszystkim, ale podwijaja. sprawdzaja 'czystosc' oka. o ile dobrze pamietam.
ale to nie jest nic strasznego (wiem, co mowie, dostaje szalu, jak ktos mnie, albo komus cos z oczami robi).
_________________
 
 
katarzynka1 

Wiek: 43
Dołączyła: 18 Kwi 2006
Posty: 136
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 6:37 pm   

No to ja w piątek mam wizytę u okulisty i próbę z soczewkami, zobaczymy co mi z tego wyjdzie, bo moje oczy są bardzo wrażliwe - wprawdzie okulary mi nie przeszkadzają ale są sytuacje w których soczewki są wygodniejsze m. in wesela - dlatego musze spróbować.
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 7:46 pm   

To była tez moja motywacja :)

A tez mam bardzo silny odruch zamykania oka jako powiedziala okulistka :)
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
Anisthea 


Wiek: 38
Dołączyła: 15 Sie 2006
Posty: 59
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 22, 2006 9:24 am   

chyba się pokusze o wypróbowanie jednodniówek... i może do ślubu pójdę już jako dwuoka, a nie czterooka ;) oczka uważam za swój największy atut, ale nie mogę ich odpowiednio eksponować, bo okularki trochę przeszkadzają (jestem krótkowidzem i okulary zmniejszają optycznie moje oczka... niedużo, ale jednak :( )

czy mogłabym poprosić o namiary, od doświadczonych w soczewkach forumek, do salonu, w którym mi krzywdy nie zrobią?
_________________
 
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 08, 2007 6:32 pm   soczewki 30dniowe DZIEN I NOC

Jesli boicie sie ze oczy sie "zmecza" w dniu slubu (i nie tylko), zmiencie zwykle soczewki na 30 dniowe DZIEN I NOC, bo z nimi mniej klopotu niz nawet z jednodniowymi.

Ich po prostu nie wyjmujecie caly miesiac ;)

Nosze jej juz ze 3 lata, wczesniej mialam co miesiac problemy ze spojowkami od tradycyjnych szkielek i musialam z powrotem warcac do okularow na czas leczenia zapaleń!
A tych miesiecznych na noc i na dzien naprawde nie czuc nawet w nocy, nawet w pubie, nawet jak jestem zmeczona, bo maja o wiele wieksza przepuszczalnosc.
Pamietam ze na poczatku kupilam sobie do nich specjalnie nawilzacz-łezki ale ich specjalnie nie uzywalam i sie przeterminowaly.

Takze krotko mowiac polecam 30dniowe soczewki do noszenia non-stop (ja akurat mam dopasowane Focus Night&Day)
 
 
karolina 

Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 140
Skąd: śląsk
Wysłany: Nie Lut 11, 2007 2:52 pm   

Kiedys chcialam baaardzo zaczac nosic soczewki ale w koncu wybilam sobie ten pomysl z glowy bo wszyscy mi mowia,ze ladnie mi w okularkach bo mam fajnie dobrane i pasujace do ksztalu twarzy no i mnie samej :) wiem,ze soczweki to wygoda ale ja w dodoatku mam alergie i na wiosne lzawia mi okcza wiec pewnie ciagle bym musiala wkadaac soczewki bo by mi wypadaly i to by dopiero bylo :-? pozostalam przy okularkach i tak mi jet dobrze :)
_________________


13.09.2008 :D
 
 
Petitka 
nareszcie żona:)


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 1166
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sob Paź 20, 2007 9:32 pm   

Dolaczam sie do Was. Rowniez nosze soczewki, dwutygodniowe Johnson's Acuvue2. Kiedys zmienilam na nowoczesniejsze, niby lepsze Johnson's Advanced,ale wrocilam do starych - tamte mi wypadaly, uwieraly mnie, choc byly dopasowane przez okuliste.
_________________

24.05.2008 na zawsze... :wedding:
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 22, 2007 1:33 pm   

Wklejam poniżej to co napisałam w wątku Fryzjer i makijaż - Do ślubu w okularach. Może komuś tam nie wpadnie w oko, a tu jakaś "okularnica" przeczyta i się przekona. :)

Cytat:
Mam od lat ogromniastą wadę wzroku i również od lat noszę soczewki. ?eby oczki odpoczywały ostatnio dość często noszę również okulary (mam bliznę na oku i moje oczy muszą być dobrze dotlenione). I pomimo tego, że mam lekki astygmatyzm i okulary mam z korekcją astygmatyzmu a kontakty nie, to o niebo wolę kontakty. Jest to tak niezwyła wygoda, że ratuje mi życie. W szkłach kontaktowych widzi się normalnie, nie ma blików, odblasków, zaparowań, tłustych plam od nosa kochanego, zachlapanych ciapek itp. Nigdy nie patrzę nad, albo pod szkłami kontaktowymi, zawsze jeżdżą z moimi oczkami tam gdzie kieruję wzrok, podczas gdy okulary trzeba skierować na oglądany obiekt. Mogę pływać i jeździć na nartach i robić zdjęcia i nosić okulary przeciwsłoneczne. Po prostu normalne życie. Od okularów zawsze mam zagnioty na nosie i często w czymś przeszkadzają.

Napisałam to wszystko, żeby was przekonać do spróbowania noszenia kontaktów. Szkła odpowiednio dobrane przez okulistę są wygodne i bezpieczne. Fakt, że z początku zakładanie i zdejmowanie sprawia pewne trudności, ale to jest do opanowania. A zupełnie inna jakość życia

Nie polecam natomiast założenia szkieł pierwszy raz w życiu na wesele, bo jeśli coś nie wyjdzie to można potem bardzo żałować.
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 20, 2009 8:56 pm   

ja jakoś nie mam przekonania do soczewek :roll:
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 22, 2009 4:19 pm   

adriannaaa napisał/a:
jest krzywizna - która ma rózne wymiary i jest śrdnica:) tu przykład ale nie wiem czy soczewki kolorowe tez to mają - no ale powinny, skoro zwykłe mają... ja mam zaznaczone na karteczce, którą dostałam od Pani doktor - krzywizna 8,3 a soczewki, które noszę mają 2 warianty krzywizny 8,3 i 8,7 ..

Powrócę jeszcze do wcześniejszej dyskusji.

Soczewki jednodniowe, o których pisałam, mają jednakową krzywiznę. Nie ma w nich rozróżnienia na tą mniejszą i większą, przynajmniej tak mi powiedziano u optyka jak kupowałam.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 11:56 pm   

karolina napisał/a:
wiem,ze soczweki to wygoda ale ja w dodoatku mam alergie i na wiosne lzawia mi okcza wiec pewnie ciagle bym musiala wkadaac soczewki bo by mi wypadaly i to by dopiero bylo :-?


ja od 7 lat noszę soczewki, mam też alergię,ale nigdy z tego powodu nie wypadały mi szkła :?


jest mi sto razy bardziej wygodnie niż w okularach i dokladnie moglabym napisac to co jest napisane w cytacie wklejonym przez Ewe-moge robic wszystko w szkłach bez zadnych ograniczen.... nosze szkla miesieczne i jestem z nich bardzo zadowlona- jesli sa one odpowiednio dopasowane i odpowiednio uzytkowane to jest po prostu bajka dla okularników 8)

i szkła będę zawsze i wszystkim polecać :)
 
 
Laura 


Dołączyła: 25 Lis 2008
Posty: 57
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 1:45 pm   

Ja noszę soczewki na przemian z okularami. Teraz chciałabym spróbować takich kolorowych. Zależy mi aby nie były bardzo widoczne, raczej taka delikatna zmiana. Mozecie mi jakieś polecić?
 
 
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 6:05 pm   Re: soczewki 30dniowe DZIEN I NOC

podbijam
EJ-ET napisał/a:
wczesniej mialam co miesiac problemy ze spojowkami od tradycyjnych szkielek i musialam z powrotem warcac do okularow na czas leczenia zapaleń!


mi sie zaczeło pierniczyć z oczami po około półtora roku noszenia soczewek- najparwdopodobnniej jak mi powiedziała okulistka "przenosiłam" miesięczne szkła plus plaża, zatarcie oka i wirusowe zapalanie spojówek gotowe :?
Wcześniej nosiłam I-weary robione dla Vision Express- podrażniły mi oczy, więc zakupiłam Bauscha (Pure Vision) jestem bardzo zadowolona :) dzień i noc można nosić :)
_________________
 
 
katrina 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 759
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 6:21 pm   

nosze kwartalne soczewki juz 10 lat PureVision, Optima albo SoftLens - wszystko jednej firmy Bausch&Lom , nigdy nie miałam problemów z oczami . Tej samej firmy używam płynu , chociaż ostatnio jest na allegro tanszy płyn Horien i równie dobry. Zdarza mi się przenosić soczewki. A teraz zakupiłam krople do oczu też Bauscha dla osób noszących szkła które mają nawilżyć oko
_________________
 
 
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 10:43 pm   

katrina napisał/a:
nosze kwartalne soczewki juz 10 lat PureVision,


katrina a nosisz je w trybie dziennym ?? czy dzień i noc ?? mi się czasem osady białkowe robią ;/ i chciał nie chciał muszę wyciągać i "przemywać" :) ostatnimi czasy miałam niebieskie kwartalne- tylko tryb dzienny oj ciężko mi się było przyzwyczaić, że wieczorkiem trzeba było zdjąć soczewki :P
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 05, 2010 11:11 pm   

Ja szkła kontaktowe noszę już od 15 lat (w marcu była kolejna rocznica). Najpierw nosiłam 3 -miesięczne Bausche, ale trafiło im się kilka serii z wadami i miałam dosyć ciągłego jeżdzenia do Zeissa, żeby mi wymienili soczewkę, więc się przerzuciłam na jakieś Johnsona - miesięczne. Potem nosiłam jakieś dla sportowców, ale u mnie nie zdały egzaminu. Kiedy pojawiły się Night&Day to od razu dostałam parę do wypróbowania i potem przez kilka lat nosiłam wyłącznie je. Ale w 2006 roku zaczęłam mieć zapalenie spojówek i od tego czasu są dla mnie za twarde, więc przywiązałam się do Oasisów.
"Przenoszę" je w zasadzie za każdym razem, ale ja już tak długo nosze soczewki, że wiem, w którym momencie wymagają wymiany, a nie jest ona tylko zalecana.
Nigdy nie zbierały mi się i dalej nie zbierają osady białkowe.

No i niestety tak jak Night&Day, również Acuvue Astigmatism są za twarde, więc bywa, że mam na sobie i szkła kontaktowe i okulary do astygmatyzmu.

W swojej karierze wypróbowałam również soczewki jednodniowe.

Musze w końcu wydębić Oasisy do astygmatyzu - miały być bardziej miękkie i miałam dostać parę na wypróbowanie, ale jakoś za każdym razem zapominam przypomnieć o tym lekarzowi :smile:
_________________

Ostatnio zmieniony przez szaraczarownica Sro Maj 05, 2010 11:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
katrina 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 759
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 6:38 am   

kakonka ja zdejmuje na noc , pracuje przy komputerze i nie ma szans żebym wstala rano z soczewkami i nie ze zmęczonymi oczami
_________________
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 9:27 am   

kakonka napisał/a:
podbijam
EJ-ET napisał/a:
wczesniej mialam co miesiac problemy ze spojowkami od tradycyjnych szkielek i musialam z powrotem warcac do okularow na czas leczenia zapaleń!

mi sie zaczeło pierniczyć z oczami po około półtora roku


Kakonka a ja nadal noszę te "dzień i noc", na które prerzuciłam się natychmiast po tamtych problemach i są re-we-la-cyj-ne! Będzie już chyba prawie 7 lat jak je noszę, nawet nie wiem gdzie mam okulary na "w razie czego"!
_________________
Ostatnio zmieniony przez EJ-ET Czw Maj 06, 2010 9:33 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 5:59 pm   

EJ-ET napisał/a:

nawet nie wiem gdzie mam okulary na "w razie czego"!

ja przez rok byłam w ogóle bez okularów "w razie czego", ale jak dostałam to MEGA zapalanie spojówek to zakupiłam :) czasem zdejmuje na nockę, nieraz wieczorem jak wiem, że muszę dużo przy kompie siedzieć :/
no przy Was to ja nowicjuszka w noszeniu soczewek jestem :)
_________________
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 09, 2010 10:37 pm   

Mnie lekarz zalecił szkła o dużej przepuszczalności powietrza z powodu blizny na oku. Więc szkła dzień i noc nie wchodzą w grę. Przyzwyczaiłam się do codziennego zdejmowania.

Ale ostatnio niespodzianka - wygląda na to, że moja blizna zniknęła, bo nie była widoczna na ostatnich badaniach. Nie wiem czy to możliwe, czy lekarz konował :twisted: , ale badało mnie kilku lekarzy i każdy potwierdził, że żadnej blizny nie ma (wcześniej kilku różnych lekarzy wspominało mi o tej bliźnie, więc była na mur beton).
Cudowne uzdrowienie :D
_________________
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 7:06 am   

Na moje wrażliwe oczy w dzień ślubu założyłam (o godzinie 7 rano) soczewki J&J:



Rewelacja! W ogóle nie czułam, że je mam (a oczy mam naprawdę wymagające). Zdjęłam je dopiero po równych 24 godzinach. Oczy nie były ani trochę zaczerwienione, nie mogłam w to uwierzyć.

Jak skończą mi się Softlensy (beznadziejne...) to kupię całe opakowanie J&J.
_________________
 
 
Elwirka1 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 645
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 9:16 am   

Ja tez uzywam Acuvue, jestem z nich bardzo zadowlona. Nie mam czerwonych oczu po całych dniach spedzonych przed kompem i w klimatyzowanym pomieszczeniu :)
_________________
 
 
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 2:41 pm   

Misiak87 napisał/a:
Na moje wrażliwe oczy w dzień ślubu założyłam (o godzinie 7 rano) soczewki J&J:


może i ja się na nie skusze w dniu ślubu :D

jakiś czas temu zakupiłam color maker
szału nie było- chyba, że w kwestii koloru, po 5-7 godzinach musiałam je ściągać bo oczy zaczynały szczypać :/
_________________
Ostatnio zmieniony przez kakonka Wto Maj 18, 2010 2:49 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Stokrotka812 

Wiek: 36
Dołączyła: 03 Kwi 2009
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 21, 2010 1:28 pm   

Ja też nosze soczewki, mam bardzo wrażliwe oczy i muszę Was uczulić na jedną sprawę- kupujcie krople tylko bez konserwantów. Są droższe ale można nimi zakrapiać oczy w soczewkach, a inne niestety powodują różne skutki uboczne :wink:
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 5:12 pm   

Odswieżam temat.

To pisałam w maju 2010:
Cytat:
Musze w końcu wydębić Oasisy do astygmatyzu


Nie wydębiłam Oasisów do astygmatyzmu, ale za to, jako rzsowiec, dostałam do wypróbowania inne szkła - Cooper Vision UltraFlex premier


I po "wynoszeniu" 3 par stwierdzam, że są lepsze niż Oasisy. Nawilżenie mają o 10% większe i to czuć. Zdecydowanie czuć.
Tak jak pisałam wcześniej, standardowo "przenoszę" szkła. I tak jak Oasisy po 1,5 miesiąca robiły się co raz bardziej suche, tak Cooper Visiony nie, a ich zużycie rozpoznaję tylko po tym, że gorzej z nich zmyć wszelkie zanieczyszczenia, więc zostają na nich włoski, które przed założeniem muszę ponownie zmyć. Ale to też już po ponad 6 tygodniach noszenia. Nawilżenie pozostaje to samo.

Polecam alergikom, którym zwykłe szkła spadają z oczu lub osobom z różnego rodzaju stanami zapalnymi. Mój permanentny stan zapalny wynikający z choroby absolutnie nie protestuje przeciwko nowym szkłom, a Oasisy ledwo tolerował :smile:
_________________

 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Lut 01, 2011 2:41 pm   

a gdzie mozna te soczewki dostac? chetnie bym je wyprobowala, bo tez zazwyczaj "przenosze" szkla.
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 01, 2011 2:55 pm   

Ja kupuję w Zeissie na Sienkiewicza 4.
_________________

 
 
Ewelina caterin 
Firma

Wiek: 41
Dołączyła: 24 Sie 2010
Posty: 312
Skąd: Pabianice
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 12:46 pm   

Mam do Was pytanko.
Bo ja powinnam nosić okulary.
Ale oczywiście tego nie robie.
Wybieram się na badanie właśnie pod kontem soczewek.
U nas badanie plus soczewki na 2 tyg kosztuje 50zł
Chciała bym wiedzieć gdzie kupujecie soczewki i ile kosztują.
Słyszałam od znajomej , że kupuje je na allegro i koszt nie wielki.
Jak wy sądzicie.
Bezpiecznie jest kupować soczewki na allegro?? :?
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 12:56 pm   

Ja kupowałam soczewki na allegro i wszystko było ok. Teraz kupiłam też przez allegro ale odbiór osobisty w Łodzi. Wszystko jeszcze zależy jakie soczewki chcesz kupić. Ja kupuję 2tygodniowe JOHNSON & JOHNSON Acuvue Oasys i uważam że są świetne. Żeby zobaczyć sobie dobra cenę wystarczy wejść np. na: http://www.ceneo.pl/2244434 i będziesz miała porównanie.
_________________

 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 2:51 pm   

ja noszę jednodniówki kupowane na allegro. polecam również :)
_________________
 
 
Ewelina caterin 
Firma

Wiek: 41
Dołączyła: 24 Sie 2010
Posty: 312
Skąd: Pabianice
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Mar 16, 2011 1:37 pm   

Hellen napisał/a:
Ja kupowałam soczewki na allegro i wszystko było ok. Teraz kupiłam też przez allegro ale odbiór osobisty w Łodzi. Wszystko jeszcze zależy jakie soczewki chcesz kupić. Ja kupuję 2tygodniowe JOHNSON & JOHNSON Acuvue Oasys i uważam że są świetne. Żeby zobaczyć sobie dobra cenę wystarczy wejść np. na: http://www.ceneo.pl/2244434 i będziesz miała porównanie.

Ja jestem osobą leniwą i chciała bym kupić kwartalne.
A jak zacznie się sezon weselny to będę używać "noc i dzień"
Takie będą najwygodniejsze chyba dla mnie
Ide dziś na badanie to zobaczymy co lekarz powie
 
 
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Sro Mar 16, 2011 7:54 pm   

Ewelina caterin, ja nie kupowałabym kwartalnych ... ale miesięczne do ciągłego noszenia jak najbardziej :) sama takie noszę i jestem bardzo zadowolona :D

wieczorem ściągam jedne po 30 dniach noszenia a rano aplikuję nowe na kolejne 30 dni :D to jest lenistwo :D
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl