Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kryszka
Pon Kwi 18, 2011 9:09 am
Pytanie do księgowych i osób związanych z księgowością
Autor Wiadomość
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 3:57 pm   Pytanie do księgowych i osób związanych z księgowością

Mam do Was pytanko-jaki kurs opłaca się zrobić żeby potem było łatwiej o dobrą pracę.
Wyjaśnię może w czym rzecz-jestem na 4 roku ekonomii UŁ,w przyszłości chciałabym pracować jako księgowa,ale wiadomo-ze studiów wystarczającej wiedzy nie wyniosę,przydałoby się zrobić coś dodatkowo.A że wiadomo koszty są niemałe chciałabym skończyć przyszłościowego.
Stąd moje pytanie-jaki kurs w Łodzi byście poleciły?
_________________

 
 
 
ages 

Wiek: 41
Dołączyła: 02 Cze 2008
Posty: 11
Skąd: ld
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 6:55 pm   

Może coś w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce (na Kilińskiego)?
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 7:05 pm   

Też się nad tym zastanawiałam,ale jest też kurs w Polskim Towarzystwie Ekonomicznym.Nie wiem który lepszy i bardziej opłacalny....
_________________

 
 
 
ages 

Wiek: 41
Dołączyła: 02 Cze 2008
Posty: 11
Skąd: ld
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 7:08 pm   

Niestety w tym wyborze nie pomogę. SKwP robi dobre wrażenie a PTE nie znam od tej strony.
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 7:28 pm   

ja z PTE nie miaŁam do czynienia ale skończyŁam 2 stopnie w SKwP i myślę, że są na naprawdę wysokim poziomie. Ja robiŁam te kursy żeby dopiero rozpocząć pracę w księgowości. Ale niestety takiej szansy nie dostaŁam.
Myślę, że do SKwP na kurs można iść żeby się oswoić z zasadami księgowania. Poza tym certyfikat ukończenia jest dość prestiżowy na rynku pracy. ?wiadczy o tym chociażby ilość ogŁoszeń o pracę, które są dostępne wŁaśnie w SKwP.
Oprócz kursu proponowaŁabym iść na studia podyplomowe z księgowości. Swego czasu wŁaśnie taką ścieżkę rozwoju osobistego sobie zaplanowaŁam. WybraŁam wtedy podyplomowe na UŁ bo uważam, że najlepsze i najbardziej prestiżowe ale widziaŁam, że również SKwP wraz z WSHE robi podyplomowe. Więc zawsze można wybrać, zwŁaszcza że różnica w cenie znacząca.

Podaję linki:
kursy w Stowarzyszeniu
studia podyplomowe na UŁ
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 8:31 pm   

Ja też polecam stowarzyszenie, choć kurs to wiadomo nie wszystko, ale nauczyć napewno nauczysz się sporo a później umiejętności można już tylko szlifować i dokształcać się. Najlepiej też jak zaczniesz poznawać ustawy podatkowe, gdyż sama rachunkowość finansowa to nie wszystko, bardzo ważna jest również rachunkowość podatkowa.
Co do studiów podyplomowych są przydatne ze względu na sam papierek, co do wiedzy to nie uważam, żebym z nich wiele wyniosła. Faktycznie na uniwerku są chyba najlepsze, ale też strasznie drogie moje koleżanki kończyły studia podyplomowe w SWSPiZ cena o wiele niższa a szkoła także ma dobrą opinię w oczach pracodawców.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 8:53 pm   

Dzięki bardzo dziewczyny...czekam na pozostałe opinie...
_________________

 
 
 
mala_mk 

Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 153
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 08, 2008 10:10 pm   

Aby być księgową, papierek z kursu niezbędny oczywiście nie jest. Ale niewątpliwie dziś może ułatwić start w tej dziedzinie.
U mnie zaczęło się to od zwykłego stażu z urzędu pracy po zrobionym licencjacie, w tym czasie robiłam mgr i nabywałam praktykę w pracy. Pokazałam się chyba z niezłej strony, bo minęło troszkę ponad 5 latek i zostałam główną. Bez papierka z kursu. Ale z ukończoną rachunkowością przedsiębiorstw.
Ale powiedzmy, że ja trafiłam po prostu nieźle.
A odnośnie kursu, koleżanka robi w tej chwili I stopnia w SK i całkiem go sobie chwali. A uczą tego, czego na rachunkowości na studiach.
Pozdrawiam i powodzenia życzę
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl