Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
[Propozycja] Wielkość avatarów
Autor Wiadomość
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 10:15 am   [Propozycja] Wielkość avatarów

Wiem, wiem, leniwa jestem :)

Ale rzadko kiedy zdarza mi się (przy dostępnych mi programach) znaleźć takie zdjęcie Julki, które da się zamiescić w avatarze na Forum.... zwykle większość ma za dużą rozdzielczość... a na imageshacku jest opcja dla avatarów ale w wielkości 100 x 75 pikseli. Może dałoby się tak ustawić wielkość avatarów, żeby te z imageshacka wchodziły bez problemu :?:
_________________

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 12:02 pm   

Wielkość avatarów została kiedyś zmieniona przez Ice'a z jakiejś przyczyny, ale nie pamiętam dlaczego, pewnie miejsca na serwerze... (http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=3866 )
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Ostatnio zmieniony przez kryszka Czw Wrz 18, 2008 12:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 12:08 pm   

no pamiętam i przejrzałam ten temat :) ale jak sobie przejrzałam ten temat , to tam byla mowa coś o wielkości 190 x 190 to raz, a dwa, że zmienialiśmy już przynakmniej raz serwer :) teraz jest 80 x80, a przecież 100 x 75 chyba nie może zajmowac wiele więcej miejsca :?: No i nie wiem, czy teraz głupstwa nie palnę, ale jak ładuję z imageshacka, to miejsca na serwerze nie zajmuje przecież chyba :?:
_________________

Ostatnio zmieniony przez Pusiak Czw Wrz 18, 2008 12:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 12:26 pm   

Nie zajmuje, ale większość jednak ładuje ze swojego kompa.

Najpierw było właśnie 190, a potem zostało zmniejszone do 80. Osobiście nie lubię dużych avatarów, ale jeśli by to miało być nie większe niż 100 pikseli to można by zmienić. Muszą się Admini wypowiedzieć.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 12:38 pm   

dokładnie 100 x 75 bo taki wymiar ma imageshack :) Więc naprawdę nie byłby wiele większy (i to tylko w jedną stronę :) )
_________________

 
 
 
@Mac-erson 
Administrator
forum.wesele-lodz.pl


Wiek: 51
Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 323
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 1:23 pm   

Mozna pomyśleć nad zmianą rozmiaru, ale przecież zawsze można wejść w najprostszy program do obróbki zdjęć czyli Paint i zmienić wielkość zdjęcia po czym zapisać w mniejszym formacie.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 18, 2008 1:40 pm   

No przecież koleżanka napisała, że jest leniwa. :cool: :lol:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 2:40 pm   

a po co w ogóle ograniczenie?? Ja rozumiem, ze chodzi o kiejsce na serwerze, ale to chyba by wystarczyło ograniczenie rozmiaru (takie przeciez również jest). Po co więc dodatkowe oraniczenie?? Bo tego w sumie nie pojmuję...
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 19, 2008 5:19 pm   

Osobiście uważam że przy dużych avatarach forum wygląda jak choinka - nie widać treści tylko same obrazki ....
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 8:53 am   

W końcu niedługo Boże Narodzenie, więc choinka się przyda ;P

Osobiście podzielam zdanie Admina ;)
_________________

 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 2:17 pm   

Ni no jasne jest chyba, że nie daje się avatara np 400x400 pikseli :) A może to tylko dla mnie jest oczywiste?? Faktycznie nie pomyślałam, ze mogą się znaleźć osoby, które znajdą obrazek np 70kB czyli spełniający "wymagania wielkościowe" i do tego np 400x400 pikseli :] Z góry założyłam, że każdy potrafi ocenić czy obrazek jest odpowiedni, czy za duży.Mój błąd i teraz rozumiem :)
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 06, 2008 7:09 pm   

ice napisał/a:
Osobiście uważam że przy dużych avatarach forum wygląda jak choinka - nie widać treści tylko same obrazki ....


Niestety tak. Jestem jak najbardziej za limitami w avatarach, podpisach, zdjęciach itd. Jak wciskam byle który temat, to zanim mi się wszystko wleje, czytany post ucieka 100 razy, bo musi się wlać zylion obrazków, podpisów i innych dupereli.
Ja też mam suwaczek, uważam, że to dla ludzi, ale już np. 30 ruszających się avatarów na stronie przyprawia o lekki oczopląs ;)
A argument "jestem leniwa nie chce mi się zmniejszać, nie mam małych zdjęć na kompie" - sorry, z zasady trzaskam wszystkie zdjęcia w bardzo dobrej jakości (i co za tym idzie, są one bardzo duże), bo niekiedy je drukuję itd... ale nie trzeba być profesjonalnym grafikiem, żeby opanować zmniejszanie zdjęć - można to zrobić w najbardziej banalnych programach freeware.
Rozumiem, że wszystkie by najchętniej wstawiły zdjęcie siebie i lubego w rozmiarze 2000 x 6000 pikseli, ale ludzie, zlitujmy się trochę nad czasem i transferem innych ;)))
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 06, 2008 9:35 pm   

Tissaia napisał/a:
ale nie trzeba być profesjonalnym grafikiem, żeby opanować zmniejszanie zdjęć - można to zrobić w najbardziej banalnych programach freeware.


Zgadzam się. Ja zmniejszam swoje zdjęcia w zwykłym paincie, który chyba większość u siebie ma, a jak nie ma, to znaczy, że te osoby są bardziej biegłe w obsłudze komputera, więc tym bardziej problemu być nie powinno :)
_________________

 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Pią Lis 07, 2008 5:44 pm   

Tissaia napisał/a:

Rozumiem, że wszystkie by najchętniej wstawiły zdjęcie siebie i lubego w rozmiarze 2000 x 6000 pikseli, ale ludzie, zlitujmy się trochę nad czasem i transferem innych ;) ))

To już lekka przesada....
I nie wszystkie, bo co niektórzy się opamiętali i pozmniejszali podpisy,a niektórzy wogule nie mają,bądź mają małe...więc nie wszyscy.
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pią Lis 07, 2008 9:12 pm   

Audiolka napisał/a:
Tissaia napisał/a:

Rozumiem, że wszystkie by najchętniej wstawiły zdjęcie siebie i lubego w rozmiarze 2000 x 6000 pikseli, ale ludzie, zlitujmy się trochę nad czasem i transferem innych ;) ))

To już lekka przesada....
I nie wszystkie, bo co niektórzy się opamiętali i pozmniejszali podpisy,a niektórzy wogule nie mają,bądź mają małe...więc nie wszyscy.


czy tylko ja widze, ze Tissaia zartowala?
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 07, 2008 9:16 pm   

mietka napisał/a:
czy tylko ja widze, ze Tissaia zartowala?


Nieeee, obie mamy te same omamy :wink:
_________________

 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Pią Lis 07, 2008 11:36 pm   

To,ze napisała to "przesadnie" i ja wiem.
A że nie dodałam nic w rodzaju
:D
:) :smile: :o :wink: itp-zapomniałam zakończyć mój "żart"
zapomnieć dodać buźkę i już nagonka się robi ;P nagonka=żart
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 09, 2008 9:14 pm   

Oczywiście, że to był żart - na końcu znajdowała się emotikonka.
Rozumiem, że problem leży w tym, że tylko jedna i nieanimowana ;P
W takim razie specjalnie dla oznaczenia żartu:
:razz: :P :D :D :) :-) :smile:
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Nie Lis 09, 2008 9:29 pm   

Chciałam zmniejszyć zdjęcie młodego do rozmiarów jakie są podane w profilu.Gdy to zrobiłam zdjęcie, było praktycznie nie widoczne.
Teraz jest większe,ale nie przekracza 25KB.Czy jest tez rażąco duże?Pytam z czystej ciekawości :)

Tissaia:)
w przyszłości będę czytać uważniej :P
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 09, 2008 9:46 pm   

nie jest razaco duze, o ile na ogladanej stronie nie znajduje sie w co drugim poscie (a to trudno z gory zaplanowac) - wtedy byloby strasznie wkurzajace..

nota bene nie rozumiem potrzeby posiadania w podpisach zdjec ukochanych osob, ba, uwazam to nawet za srednio bezpieczne dla prywatnosci w sieci..
_________________
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Nie Lis 09, 2008 10:43 pm   

Tak właśnie myślałam.A czemu-wg.mnie to chęć pokazania swojej kochanej osoby.
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 09, 2008 10:55 pm   

dlatego, ze w internecie wszystko moze byc wykorzystane przeciwko nam, niestety.. naczytalam sie kiedys na ten temat, m.in. o "skradzionym" dziecku, i jestem troche przewrazliwiona..
_________________
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Nie Lis 09, 2008 11:32 pm   

Rozumiem Cie doskonale.A takie sprawy dają dużo do myślenia-fakt w internecie można spotkać każdego(zboczeńców,psychopatów,pedofil i innych)
I czasami wystarczy jakaś informacja o nas , a może się skończyć nie ciekawie.
Mnie rozbraja, jak ktoś podaje swój adres dokładny w podpisie i numer telefonu-a są takie osoby.
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 10, 2008 11:48 pm   

Audiolka napisał/a:
w przyszłości będę czytać uważniej :P


Nic się nie stało :)
Audiolka, a po co ci zdjęcie lubego? To w końcu twój profil. Chcesz pochwalić się jego zdjęciem, to wklej w podpisie link do strony, gdzie ono jest. Teraz można wrzucić fotki praktycznie wszędzie w sieć, nie to, co kiedyś, gdy potrzebna była strona domowa albo przyjazny znajomy ;)
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl