Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Laserowe usuwanie owłosienia
Autor Wiadomość
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 29, 2006 6:18 pm   Laserowe usuwanie owłosienia

Mysłalam o takim zabiegu na rózne częsci ciała. Zastanawiam sie czy ktoras z Was ma może jakies doświadczenie... moze same robiłyście a moze znacie kogoś kto przezyl to na wlasnej skorze.. a moze po prostu ktoras z Was pracuje w salonie gdzie mozna takie zabiegi wykonac?

Interesuje mnie wszystko na ten temat. Czytalam juz wiele ale jakos brakuje mi zdania takich "zwyklych" osob co sie temu poddaly...

szukam kogos kto odpowie na nurtujace mnie pytania...
Ostatnio zmieniony przez mischelle22 Nie Wrz 28, 2008 5:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 29, 2006 6:23 pm   

Tutaj było coś wspominane http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=3550
 
 
sloneczko 

Wiek: 44
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 28
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 29, 2006 10:34 pm   

nic nie slyszalam o takim zabiegu tylko tyle ze jest dosc drogi
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 30, 2006 11:37 am   

Teraz gdzies na Gdanskiej maja jakas promocje... 4 zabiegi w cenie 3... moze pojde i popytam.. obawiam sie jedynie ze sama konsultacja tez kosztuje no a jak sie potem nie zdecyduje to bede stratna ;(
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 30, 2006 3:34 pm   

emilkaa jak przeszukałaś dobrze forum to znalazłaś moje wypowiedzi.
Ja zaczęłam chodzić i zrezygnowałam w trakcie, bo po prostu za drogo i efekty marne były.

Jak popatrzyłam ile takie urządzenie do usuwania owłosienia kosztuje w internecie (są strony), to widać jak gabinety kosmetyczne tną kasę na tym, to jest jakieś chore, laserowe usuwanie powinno być ze trzy razy tańsze i tak by się im opłacało.

No ale jak się zdecydujesz pomimo wszystko, to moje rady:
- są różne lasery i rózna jest ich skuteczność w usuwaniu owłosienia np. inną ilość zabiegów trzeba wykonać żeby był efekt :wink:
- rozejrzyj się co ludzie piszą na forach w internecie
- jak Ci w gabinecie powiedzą że od 3-6 razy trzeba powtórzyć, to przyjmij że 6 razy (głupie jest to że trzeba za tą informację płacić - bo np. dowiesz się o ilości zabiegów u dermatologa w gabinecie na płatnej wizycie :evil: ),
- jak jesteś dobra w negocjacjach to zbijaj śmiało cenę
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 7:36 pm   

No dziekuje pipi za opinie.. mimo to sie zapisalam.. ceny za bardzo nie zbilam ale nie uwazam ze jeest to drogo.. o ile zadziala oczywiscie... jesli by przeliczyc te wszystkie wydatki na kremy, maszynki, noze itd to mysle ze sie zwroci.. no a komfort jest nie do porownania. Prawde mowiac nie jest to spowodowane tylko komfortem ale takze moimi probleami.. niestety moja skora po goleniu zawsze musi byc podrazniona a jak podraznienie mija to z powrotem trzeba ja golic... po kremach wyglada nie wiele lepiej... takze suma sumarum mam nadzieje ze ta metoda przyniesie jakies rozwiazanie... na szczescie jesli chodzi o koszta to nie musze sie przejmowac... odlozylam sobie kase na takie zabiegi wiec jestem spokojna.
Dam znac jak poszlo i jakie sa efekty.. mimo wszystko slyszalam opinie wielu zadowolonych dziewczyn wiec mam nadzieje ze w moim przypadku tez to skutecznie zadziala... na okolo 6 zabiegow jestem nastawiona wiec do tego czasu nie zamierzam sie martwic... a potem zobaczymy... wszystkim zainteresowanych forumowiczkom sluze rade w razie czego.
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 04, 2006 10:35 am   

Ja na pewno jestem zainteresowana, także pisz o efektach i wrażeniach, cenach i miejscu gdzie się zdecydujesz robić.
Publicznie albo mi na priv.
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 04, 2006 9:39 pm   

Bylam i jestem juz po pierwszym razie ;)

Naczytałam się, nadowiadywałam, przedyskutowałam z narzeczonym i w końcu poszłam.

Cena oczywiscie sie rozni w zaleznosci od firmy i miejsca ciala poddawanego epilacji. Te informacje moge Ci podeslac na priv jesli bedziesz chciala, tylko wyslij mi najpierw wiadomosc... please... bo inaczej moge zapomniec :D

Uczucie jest dosc dziwne, laser tak jakby pali. Jest to tylko chwilowe, dostajesz takie uderzenia raz po raz na cialo, kazde to taki palący dotyk. Nie jest to bolesne ale w co wrazliwszych miejscach podskakiwalam na stolku :D

Zabieg trwa doslownie kilka chwil. Zalezy oczywiscie od tego w jakim miejscu usuwasz to owlosienie ale w jednym miejscu wystarczy przylozyc ten laser tylko raz by juz to dzialalo a laser ten ma powierzchnię kilku centymetrow wiec to szybciutko idzie...

Jeśli ktoś jest zainteresowany to niech sobie więcej poczyta o tych fazach wzrostu włosa itd. Ja nie jestem ekspertem no ale powiem tylko ze zeby zabieg odniosl efekt trzeba jednak liczyc jakies 6 zabiegow z czego kazdy to kilkaset złotych.

Wiecej to ja raczej moze powiem jak juz bede widziala jakies efekty... wloski spalone maja wyjsc dopiero za jakis czas i wtedy wam powiem czy cos sie faktycznie dzieje czy nie :D

pozdrawiam...
Ostatnio zmieniony przez emilkaa Pią Cze 30, 2006 11:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 05, 2006 7:33 am   

Emilkaa powodzenia :!: 8) 8)
_________________
 
 
 
efina 


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Mar 2006
Posty: 138
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 5:34 pm   

Ja teraz jestem na 4 semestrze i jestem na specjalizacji z zakresu "pielegnacja twarzy i ciala"i mamy wlasnie zabiegi z zastosowaniem laseru..Ja sobie tez robie -mialam dopiero 1 zabieg i efektu jeszcze nie widze..ale mam nadzieje ze jednak to cosik pomoze..A zabieg ogolnie nie nalezy do przyjemnych-szczegolnie w okolicy bikini :kwasny:
_________________
Jesteśmy małżeństwem od 27.10.2007 :)
 
 
Sylwiątko 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Kwi 2006
Posty: 59
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 13, 2006 9:53 pm   

Ja właśnię też się przymieżam do czegoś takiego. Bo z tymi włosami to oszaleć można :D jestem ciekawa czy emilkaa będzie zadowolona. mam nadzieję emilko :wink: że niedługo nam o tym napiszesz :wink:
 
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 20, 2006 3:40 pm   

No to przyszedł czas na pierwsze relacje...

Jest już lekko ponad dwa tygodnie po pierwszym zabiegu i widzę efekty. Po pierwsze, bardzo mnie zdziwiło że wypalone włoski dalej rosną. Tak naprawdę nie rosną tylko wysuwają się pomału ale wyglada to ewidentnie jakby rosły no i przy tym skutecznie psuje to humor i podważa sens zabiegu... ale faktycznie po ok. dwóch tygodniach wyraźnie widać że włosków ubywa... troszkę to się dłuży - szczególnie że przez ten okres nie można się golic.. no ale jeśli ma to być warte wyeliminowania stresu dotyczącego tego dokuczliwego zarostu to chyba warto...

Myślę że przez kolejny tydzień wszystkie włoski definitywnie wypadną... dodam że tych odrastających spod spodu jest zaskakująco mało, no ale może jeszcze się wysypią :>

buziaki... będę informowac wszystkich zainteresowanych, papa!
 
 
efina 


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Mar 2006
Posty: 138
Skąd: lodz
Wysłany: Pią Kwi 21, 2006 11:05 am   

u mnie jest tak samo..Tzn.jestem juz po drugim zabiegu i naprawde efekty widac..mysle ze jeszcze ze 2 zabiegi i bedzie po wszystkim..Fajnie by bylo pozbyc sie ich raz na zawsze..Mysle ze wlasnie tak sie stanie!!Zabieg godny poleccenia-wiec polecam wam wszystkim!!!!Pozdrawiam!! :hyhy:
_________________
Jesteśmy małżeństwem od 27.10.2007 :)
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 10, 2006 12:13 pm   

No dziewczyny musze nieskromnie przyznac ze jestem zachwycona efektami :D :D :D :D

jeszcze nie zdecydowalam sie na drugi zabieg bo strasznie malo mi wloskow zostalo i czekam az moze mi jeszcze kilka urosnie (chociaz minelo juz prawie 5 tygodni)

po zabiegu wlosow sie nie goli i to jest ten nieprzyjemny czas wlasnie - ale teraz zdecydowalam sie na ogolenie i wlasnie widze to roznice :D tak na dobra sprawe to moglabym juz poprzestac :)

zabiegu nigdy nie robilam po to by po prostu sie pozbyc owlosienie ale dlatego ze zawsze mialam podraznienie i stanowilo to moj kompleks... wstydzilam sie isc na basen, plaze.. itd... teraz po goleniu ciezko powiedziec czemu ale skora jest gladziutka jak pupa nimowlaka... musi byc to dlatego ze znacznej czesc wlosow juz nie ma ale i tak myslalam ze podraznienie nie ustapi... w sumie to dziwne... ale czy to wazne?

wazne ze jestem piekielnie zadowolona :D mysle ze pozbylam sie grubo ponad polowe wloskow juz z pierwszym zabiegiem. Nie wiem czy wszsytkie 4 beda mi potrzebne ale jesli nie to wykorzystam jeden na pachy np. :D

w ogole to juz postanowilam ze jak sie keidys jeszcze troszke wiecej dorobie to tez sobie zafunduje kolejne partie ciala :)

ale tez jestem happy... :) chcialam sie tylko podzielic radosci :) ... nie myslcie ze jestem taka prozna ale to mile jak czlowiek moze sie pozbawic problemu ktory od lat stanowil powod do zawstydzania sie i dyskomfortu :) ...

juz sobie obiecalam ze w trakcie miesiaca miodowego nie wyskocze ze skapego bikini :)
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 10, 2006 2:39 pm   

to fakt emilko laser przy okazji leczy skórę - jest to jedyny trwały efekt jaki osiągnęłam - i więcej nic nie napiszę, żebyś mogła się dalej cieszyć ;)
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 10, 2006 2:58 pm   

Emilko to super że zabieg udał się i jesteś zadowolona bo wiem jaki to dyskomfort z tym owłosieniem
_________________
 
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 10, 2006 9:34 pm   

pipi... czyzbys miala na mysli cos nieprzyjemnego?? jesli mam sie czegos spodziewac to uprzedzaj zamiast wstrzymywac sie od wypowiedzi... tak ja to odebralam :D
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 11, 2006 10:41 am   

nie nic nie przyjemnego, po prostu po drugim razie przez pół roku włosy mi nie chciały odrosnąć, a później powoli się znalazły z powrotem.
 
 
Magda2 


Dołączyła: 09 Lut 2006
Posty: 209
Skąd: ...
Wysłany: Czw Maj 11, 2006 2:01 pm   

To ja powiem, ze ide w srode na konsultacje do dermatologa i bede chciala usunac owlosienie pach. Mam dosc wrazliwa skore i po goleniu zawsze zostaja slady :? - mam juz dosc! Zdam relacje na biezaco :)
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 13, 2006 2:02 pm   

no pipi ale chyba nie wszystkie wyrosly z powrotem... w koncu zalecane jest ok 4-6 zabiegow takze trudno sie dziwic ze po drugim odrosly..odrosly pewnie te co wczesniej byly w stanie spoczynku a nie te na ktore laser juz podzialal...

ja tylko mam nadzieje ze na moja podroz poslubna bedzie juz super gladko... jak maja odrastac to przed lub po... byle tylko w trakcie wakacji nie musiala sie o to martwic :D
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Maj 13, 2006 2:23 pm   

Ja juz jestem zdecydowana na 100%, ze tez chce isc na taki zabieg. Powiedzcie mi jesli mozemy, o jakich kwotach rozmawiamy w Polsce, bo nie wiem czy sie wstrzymac do powrotu do Polski, czy zrobic tutaj w Londynie.... Musze znac ceny zeby wiedziec, gdzie mi sie bardziej oplaca :-)
Ja sie nie nastawiam, ze na pewno wszystko sie uda i wloskow nigdy nie bedzie, ale i tak chce sprobowac. Juz byl depilator, maszynki wszelkiego rodzaju - damskie, meskie, jednorazowe, najnowszej generacji, wosk na cieplo, wosk na zimno... ale chcialabym sie pozbyc problemu raz a dobrze. Jesli nie zadziala na zawsze, to dla mnie nawet rok bedzie zbawieniem....
Pisalyscie cos o sprzecie do laserowej depilacji... jaki to jest koszt ? Gdzie moge znalezc takie ogloszenia ? Bede wdzieczna za info :-)
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 3:14 pm   

FifthAvenue napisał/a:
Pisalyscie cos o sprzecie do laserowej depilacji... jaki to jest koszt ? Gdzie moge znalezc takie ogloszenia ? Bede wdzieczna za info :-)

To chyba ja pisałam, no cóż to jest jednak sprzęd do gabinetów kosmetycznych nie domowego użytku, a ceny zaczynały się od kilkunastu tys. zł

I do odpowiedzi wyżej mam wrażenie, że wszystkie odrosły, jednak ja robiłam na nogach, a na przykład bikini czy pod pachami ma się znacznie ciemniejsze i mocniejsze włosy na nie laser na pewno działa znacznie skuteczniej i też myślę ponownie, żeby właśnie w tych miejscach poddać się temu zabiegowi.

Co do cen to bywa bardzo różnie co np. jednorazowo zabieg bikini od 250 do 500 zł.
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 3:21 pm   

Dzieki pipi.

Ja zrobilam lekkie rozeznanie w weekend, tutaj jest bardzo popularny sprzet do domowych zabiegow, ale do ELEKTROLIZY Kolejna zagadka jak dla mnie.
Moze ktoras z was o tym slyszala ? Nie wiem czy warto inwestowac w cos co sie okaze drugim depilatorem.... A ja depilatora mam serdecznie dosyc.
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 16, 2006 9:11 am   

Niewiele wiem o elektrolizie, główna zniechęcająca wiadomość to to że trwa to długo bo wyjmuje się powoli włosek po włosku pojedynczo.
Ale jak ktoś ma np zbędne owłosienie na twarzy to można się poświęcić.

A ile to kosztuje - tak z ciekawości?
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Maj 16, 2006 9:47 am   

pipi napisał/a:


A ile to kosztuje - tak z ciekawości?


ceny sa bardzo rozne, ja jeszcze sie nie zaglebialam az tak bardzo, najprostszy zestaw mozna kupic juz od 25/30£..... az do astronomicznych kwat...
Ale teraz znalazlam jeszcze cos innego.... i bardzo sie zastanawiam czy zaryzykowac...
oto link:
http://www.nevershaveagain.com
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Magda2 


Dołączyła: 09 Lut 2006
Posty: 209
Skąd: ...
Wysłany: Wto Maj 16, 2006 10:37 am   

No nie wiem..... Z tego, co sie uczylam, to musi byc zniszczona cebulka wlosa, zeby on nie odrastal. A ta metoda, to jest "zewnetrzna", o ile dobrze widze...
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 16, 2006 11:24 am   

FifthAvenue napisał/a:
http://www.nevershaveagain.com

Trzeba by zasięgnąć jakiejś niezależnej opinii osób które to kupiły i używały, bo na pierwszy rzut oka to przypomina te zabawki co je w tele shopach kiedyś pokazywali.
A jak coś tak mocno wciskają to ja nie wierzę w tego skuteczność.
Ciekawe co fale radiowe robią / mogą zrobić mieszkowi włosowemu :kwasny:
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Maj 16, 2006 11:34 am   

pipi napisał/a:

Ciekawe co fale radiowe robią / mogą zrobić mieszkowi włosowemu :kwasny:


No wlasnie..... slyszalam o woskowaniu, goleniu, depilacji, elektrolizie, laserach... ale o falach radiowych jeszcze nie...
W zasadzie wszystko mi jedno jak bran.. byle skutecznie zniszczyc wroga :-)
:killer: :killer: :killer: :killer:
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Magda2 


Dołączyła: 09 Lut 2006
Posty: 209
Skąd: ...
Wysłany: Sro Maj 17, 2006 9:41 pm   

Bylam dzisiaj na konsultacji, pani zdecydowala, ze sie nadaje :mrgreen: i ku mojemu zaskoczeniu od razu zaproponowala zabieg. Trwalo to tylko kilka minut i bylo bezbolesne. Odczuwalam tylko lekkie szczypanie.
Miejsca "zabiegowe" mialam wydepilowane, ale to wedlug pani jeszcze lepiej. Miedzy zabiegami moge usuwac wloski golac sie lub kremem do depilacji.
Skore mialam lekko znieczulona poprzez zimny oklad.
Teraz czekam na rezultaty :D Nastepny zabieg 5 lipca ( wczesniej nie mam czasu :? ).
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 1:39 pm   minął rok...

Dziewczyny! Postanowiłam wznowić temat, bo przez rok na pewno macie nowe doświadczenia. Podzielcie się please;)

A może inne Forumki też się poddały temu zabiegowi w międzyczasie i wiecie, czy warto?
 
 
tweety 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2004
Posty: 258
Skąd: łódź/londyn
Wysłany: Pon Sie 20, 2007 5:35 pm   Laserowa depilacja???

Czy ktoras z Was poddawala sie kiedys laserowemu usuwaniu owlosienia? Jezeli tak to jakie sa wrazenia, na jak dlugo wystarcza taki zabieg, jakie sa koszta i gdzie najlepiej cos takiego wykonac.

P.S. Mam nadzieje, ze nie bylo jeszcze takiego watku, a jezeli sie myle to przepraszam :oops:
_________________

Zeby Tobie Gość slonko ciagle swiecilo :)
 
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 20, 2007 5:38 pm   

oj był był, ale dobrze że też go poruszyłaś może więcej dziewczyn się teraz odezwie jak moderatorki scala tematy (z tym)
_________________
 
 
tweety 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2004
Posty: 258
Skąd: łódź/londyn
Wysłany: Pon Sie 20, 2007 5:46 pm   

Dziekuje za info:)
_________________

Zeby Tobie Gość slonko ciagle swiecilo :)
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Sie 20, 2007 5:52 pm   

Połączone :)
_________________

 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 1:11 pm   

hmm...znowu troszkę czasu mineło-nikt nic nie pisał-może ktos ma jakeiś nowe doświadczenia? gdzie w Łodzi mozna się najlepiej poddać takiemu zabiegowi? i ile taka przyjemnośc kosztuje? :?
 
 
oolusia 

Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 06, 2008 11:35 am   

Witam

Z tego co wiem to w Łodzi depilację laserową można zrobić w Estetico-med.
W poniedziałek wybieram się na wizytę próbną, więc będę mogła coś więcej powiedzieć. Pani z którą rozmawiałam przez telefon była bardzo miła i odpowiadała wyczerpująco na wszystkie moje pytania.
Nie mogę się doczekać, żeby pozbyć się na zawsze tego cholerstwa. :)
 
 
Alotka 

Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 7:12 pm   

Z tego co czytałam/widziałam to:

- Zabieg najbardziej skuteczny u dziewczyn z ciemnymi włoskami i jasną skórą (im większy kontrast - tym lepiej), dlatego najlepiej taką serię zabiegów przeprowadzać zimą, kiedy skóra nie jest opalona (więc warto też ominąć kilka wizyt na solarium i nie używać samoopalacze).

- Po zabiegu absolutnie nie można wystawiać skóry na słońce - kolejny powód, dla którego warto zacząć zimą.

- Skuteczność zależy też od koloru włosów i skóry, miejsca, z którego usuwane są włosy, grubości włosów i płci.

- Ilość zabiegów to zazwyczaj 3 do 8. Grubsze, ciemne włosy usuwa się najszybciej. Zabieg nie działa tak dobrze na włosy na twarzy, włosy jasne i "meszek" (cieniutkie, jasne włoski przypominające skórkę brzoskwini).

- Powtarzanie zabiegów jest konieczne, ponieważ poszczególne włosy znajdują się w różnych fazach życia, a permanentne rezultaty osiągane są tylko na tych w fazie wzrostu.

- Odstępy pomiędzy sesjami to standardowo 3-12 tygodni, podczas których nie wolno depilować włosów (wyrywać). Włosy można golić lub stosować kremy do depilacji. Ale tu znowu wszystko zależy od osobistych uwarunkowań.

- Zabiegu nie powinni stosować : świeżo opaleni, jasnowłosi o odcieniu skóry innym niż biały, blondyni i rudzi na opalonym ciele, ci, którzy nie mogą sobie pozwolić finansowo lub z braku czasu na kilka zabiegów (1 zabieg nigdy nie wystarcza).

- RYZYKO - poparzenia, wysypki, rozjaśnienie/wybielenie ciemnej skóry, wystąpienie białych plam (nie wiem, czy tłumaczyć to jako bielactwo, w oryginale "hypopigmentation").

Dostępne parametry laserów:
* Argon: 488 / 514.5 nm (nie stosuje się go już do usuwania włosów, więc uwaga na stare maszyny!);
* Ruby: 694 / (nie stosuje się go już do usuwania włosów, więc uwaga na stare maszyny!; niebezpieczny dla większości typów skóry - często powodował przebarwienia pigmentu, lub gorsze zmiany);
* Alexandrite: 755 nm (najbardziej efektywny, ale bezpieczny tylko dla jasnej skóry);
* Pulsed diode array: 810 nm (dla jasnej do średniej skóry)
* Nd:YAG: 1064 nm (dla ciemniejszej skóry, YAG można stosować na wszystkich 6 tonach skóry, jednak nie ma badań potwierdzających długoterminowy efekt usunięcia włosków);

Na TVN Style jest nowy program typu zdrowie/uroda i był w nim fragment o różnych sposobach usuwania owłosienia. Podano średnie ceny zabiegów i chyba 4 (czy 5) zabiegów laserem na łydki kosztuje ok. 2000zł. Z tego co słyszałam od znajomych, taniej wychodzi to za granicą...

Większość info tłumaczyłam z wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Laser_hair_removal
 
 
oolusia 

Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 10:14 am   

Jestem już po wizycie próbnej. Zabieg na pachach w moim przypadku bezbolesny, ale bikini niezbyt przyjemne. Ale wytrzymam wszystko, żeby tylko pozbyć się tego cholerstwa.

Pani Jola bardzo miła. W ogóle wszystko ok.

Więcej napiszę po zabiegu.
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 10:16 am   

Olu napisz jeszcze ile ta wizyta kosztowała? czy efekty będą trwałe? jesli tak to na jak długo?
 
 
oolusia 

Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 1:59 pm   

Wozyta próbna jest bezpłatna. A na resztę pytań będę mogła odpowiedzieć dopiero po docelowym zabiegu. Ale tak jak wyjasniła mi pani Jola to po zabiegu włosy wypadają około 3 tygodni. A efekt zależy od włosa tzn. im grubszy i ciemniejszy tym mniej zabiegów potrzeba.
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 2:02 pm   

no ale wiesz już ile taki jeden zabieg Cię będzie ksoztował? przedstawili Ci tam mniej więcej jak to finansowo wyglada? czy te włoski po takim usunięciu nie odrastają nigdy czy po jakimś czasie odrosną?
Ty zdecydowałas się na włoski pod pachami i bikini z tego co zrozumiałam...czy może na łydki (nogi ) też?
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 12, 2008 10:44 am   

wieści po wstępnej rozmowie telefonicznej:

Bikini i "przerwa między pośladkami" - 200zł za zabieg
łydki - 300zł
uda - 300zł

Idę 5-ego kwietnia na próbę, więc zdam relację!! :)

[ Dodano: Sob Kwi 05, 2008 8:56 am ]
no to byłam na próbie w Estetico Med - super!! Bardzo profesjonalna obsługa i przemiła pani doktor.
we wtorek idę na depilacje okolic bikini :roll:

jeśli chodzi o ból - coś pomiędzy ukłuciem komara a osą - zależy od okolic ciała. Pewnie jak przyjdzie co do czego, będzie mniej bolało, bo dziś jestem cała opuchnięta i obolała - czekam na okres... Ale spokojnie da sie wytrzymać (a ja u dentysty biorę ZAWSZE znieczulenie, bo nie daje rady). Jak ktoś normalnie depiluje nogi depilatorem, to nie będzie miał problemów.

[ Dodano: Wto Kwi 08, 2008 12:25 pm ]
właśnie wróciłam z pierwszego zabiegu depilacji laserem - bikini. Ech, cóż to było za przeżycie :) Pani kazała mi założyć takie papierowe stringi... paskiem do przodu :lol: Potem położyłam się na kozetce, ona porysowała po mnie długopisem jak do gry w kółko i krzyżyk... cos ogoliła, bo pewnie za mało sama się przyłożyłam... i pojechała laserem. Ból? średni. zależy gdzie przyłożyła. a to taka robota głupiego - włos po włosku. Najbardziej bolało z przodu "przodu". No nic, za trzy tyg idę na drugi zabieg tego samego.
 
 
*Motylek* 


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lis 2007
Posty: 1546
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 9:30 pm   

MalaJu - nie obraź się, jak mi się pomyliło, ale czy to Ty mówiłaś o depilacji laserowej? Ile kosztuje taka przyjemność powiedzmy na okolice bikini?
_________________
Nasz dzień to: 16 maja 2009 !! !

 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 9:33 pm   

bikini razem z rowkiem miedzy posladkami - 200 zl za seans (konieczne podobno ok. 3), nogi uda 300 podudzia tez 300. Przerwy miedzy zabiegami ok. 8 tyg.

w sobote ide na probe, czy skora dobrze to zniesie i bede wiedziec wiecej :)

jak cos to firma nazywa sie Estetico Med i jest na Kopernika. strona w google wyskoczy :)
 
 
*Motylek* 


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lis 2007
Posty: 1546
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:42 pm   

Dzięki MalaJu, może ja też się skuszę. A co Ci powiedzieli na temat przeciwwskazań, bólu i skutków ubocznych?
_________________
Nasz dzień to: 16 maja 2009 !! !

 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:46 pm   

o skutkach ubocznych nic nie wiem, z bolem nie powinno byc źle na nogach, ale bikini na pewno przyjemne nie bedzie. No i czas... polowa nog trwa 2h!! Przeciwskazaniem jest białactwo, opalenizna.. zreszta, nie pamietam dokladnie. spytam w sobote. a jak chcesz cos wczesniej wiedziec, to chyba napisali na stronie z tego, co pamietam :)

I polecam. Nie wiem, czy bedzie bolało, ale dam rade! Na samą mysl o wyrzuceniu maszynek do golenia precz sie ciesze :) A Irek jest wniebowzięty :)
 
 
*Motylek* 


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lis 2007
Posty: 1546
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:50 pm   

Nie no, mi się nie spieszy. Ale oni gwarantują, że to na amen nie odrośnie? Nawet przy upierdliwym zaroście?
_________________
Nasz dzień to: 16 maja 2009 !! !

 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 10:52 pm   

z tym na amen to róznie bywa. jest to dosc nowa technologia i brakuje czasu, by stwierdzic. mnie wystarczy, ze mi wlosy nie odrosna przez 20 lat. potem najwyzej zrobie jeszcze raz :)
 
 
*Motylek* 


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lis 2007
Posty: 1546
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 11:00 pm   

[smilie=e058.gif] Po 20 latach, to już Ci będzie wszystko jedno :P
_________________
Nasz dzień to: 16 maja 2009 !! !

 
 
 
tofee 
zakochana w M.


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Sty 2008
Posty: 569
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 1:11 pm   

A jak się dowiadywałaś na rynku to to jest standarowa cena? Bo jak na bikini to 200 wydaje mi sie jeszcze nie tak strasznie.
Ciekawa jestem efektow - czyli jak bedziesz wylgadala w tych miejscach za o 2 tyg.
_________________
Nasz dzień 23.05.2008r. ...
Jestem szczęśliwą żoną mojego męża :-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl