Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobre rady
Autor Wiadomość
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 8:12 am   Dobre rady

Proponuję wątek, w którym będziemy mogły udzielać sobie wskazówek i rad, które ułatwią nam domowe prace. Wiadomo, że każdy ma jakieś patenty na domowe problemy i może chciałby się podzielić z innymi i ułatwić im życie.

No i od razu mam pierwszy problem. Pościel.
W domu rodziców pościel prałyśmy, krochmaliłyśmy, a potem do magla. Już i tak zrezygnowałam z gotowania krochmalu i kupuję gotowy. To niby nie to samo, ale nie jest źle. No ale pojawia się problem prasowania. Wiecie jak ciężko prosuje się krochmaloną bieliznę, prawda. Prasuję pościel i obrusy jak jeszcze są wilgotne, ale i tak jest ciężko. A do magla nie chcę oddawać, bo teraz pościel jest na ekspres albo napy i w maglu zapięcia ciałkowicie się niszczą.
Może macie jakiś patent na łatwiejsze prasowanie krochmalonej bielizny lub znaczie magle gdzie nie niszczą ekspresów i napów?
 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 8:15 am   

EwaM napisał/a:
Może macie jakiś patent na łatwiejsze prasowanie krochmalonej bielizny


ja mam patent ... mam pościel z kory :-)
_________________
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 10:03 am   

Nie lubię kory niee I flaneli też nie lubię.
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 10:12 am   

ja tez kupuje tylko bawelniana satyne, ale musi miec guziczki albo troczki, wlasnie ze wzgledu na magiel, chociaz ja z lenistwa nie krochmale poscieli

alee... moja mama kupila ostatnio krochmal w sprayu do prasowania. pierzesz normalnie i psikasz w trakcie prasowania. ale nie wiem jak to sie sprawdza.
_________________
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 10:24 am   

Mamy bawełnianą pościel, której nie krochmalimy i nie prasujemy... :razz:
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 10:47 am   

truskawka_ja napisał/a:
Mamy bawełnianą pościel, której nie krochmalimy i nie prasujemy... :razz:


Truskawko! Ty leniwcu! Chyba Cie do Anthei Turner na przeszkolenie trzeba wyslac :)

a wlasnie... przy okazji.. probowalam jej sposobem czyscic krany octem.. niestety efekt byl taki, ze ja smierdzialam octem, a kran wcale nie byl taki idealny....
macie jakis sprawdzony hiperekstrawypasionymegaskutecznyabsolutniefantastyczny srodek do czyszczenia? taki, zeby psik psik i scieramy i jest czysto? no jak z reklamy?
_________________
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 10:55 am   

mietka napisał/a:


a wlasnie... przy okazji.. probowalam jej sposobem czyscic krany octem.. niestety efekt byl taki, ze ja smierdzialam octem, a kran wcale nie byl taki idealny....

jestem zdziwiona bo u nas się świetnie sprawadza a mamy NAPRAWD? twardą wodę. A ocet używasz rozcieńczony?
Ostatnio zmieniony przez truskawka_ja Pią Paź 10, 2008 10:56 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 11:01 am   

calkiem taki bez wody byl, z butelki prosto
_________________
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 11:09 am   

To nie wiem co Ci poradzić. Zapytam Saida, on się lepiej orientuje w temacie... :razz:
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 1:12 pm   

co do pościeli to ja akurat nie krochmalę bo nie mogę ale prasowanie takich powierzchni i tak jest trudne więc ja oddaję pościel do prasowalni a nie do magla i nie ma problemu ze jest na ekspres czy na guziki ;) ostatnio dałam kilka kompletów satynowych i nic się nie zniszczyło polecam :wink:
A co do kranu to u mnie działa tylko cif activ z chlorem (śmierdzi) nakładam na chwilę zostawiam (jakieś 10 min) a potem wycieram mokrym zmywakiem i jest ok ;)
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 2:57 pm   

Ela, a gdzie jest taka prasowalnia i ile to kosztuje?

Mietka, chodzi ci o kamień? Bo ja jestem w fazie testowania różnych pianek. Na razie moja kabina prysznicowa doprowadza mnie do szaleństwa :evil: Jak coś znajdę skutecznego to na pewno napiszę.
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Pią Paź 10, 2008 3:47 pm   

Ewa koło mnie jest razem z maglem w tej samej firmie bo część pościeli można maglować a część tylko prasować więc tak mają więcej klientów. musisz poszukać w swojej okolicy :)
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 8:02 am   

Mietka, przetestowałam kolejny odkamieniacz. Jest na razie najlepszy ze wszystkich dotychczasowych jest Cilit kamień i rdza, ale w wersji ?el. Udało mi się wczoraj małym wysiłkiem domyś płytki pod kabiną prosznicową. :mrgreen:
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 1:32 pm   

A ja polecam odkamieniacz W5 z Lidla - kosztuje niewiele, a jest tak samo skuteczny jak Cilit, jak nie lepiej.
W ogóle cała ich seria jest świetna.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 8:30 pm   

truskawka_ja napisał/a:
Mamy bawełnianą pościel, której nie krochmalimy i nie prasujemy... :razz:


Dołączam do truskawka_ja.
I to nie lenistwo tylko wrodzona nienawiść do wszystkiego co sztywne, twarde i idealnie wyprasowane (no ale czego sie można spodziewać po dużym dziecku, które pierwsze co robi, to się zawsze wybrudzi - nie, nie jestem flejtuchem, lubię porządek). A na dodatek nienawidzę kory, bo mnie drapie. Więc zazwyczaj zasypiam w pachnącej (codziennie wietrzonej, no chyba, że jest potworna ulewa), mięciutkiej pościeli z bawełny, flaneli lub polaru :)
_________________

 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 9:25 pm   

krochmal i prasowanie - Nigdy w życiu ;) wieki by mi to zabrało, nie potrzebuję tego.

Do czyszczenia wszystkiego w kuchni używam mleczka Zeptera - nie ma nigdzie kamienia.
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Wto Lip 12, 2011 4:13 pm   

Ja ostatnio oglądałam program, w którym było, że fugi w łazience dobrze jest czyścić starą szczoteczką do zębów sokiem z cytryny rozrobionym z wodą, a na przepchanie rur, polecali ocet o ile dobrze pamiętam albo sodę oczyszczoną i do mycia wanny też któreś z tych 3 ale nie pamiętam już niestety :evil:
 
 
poison_moon 


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 13, 2011 9:46 am   

Ja do wszelkich osadów z kamienia czy to na kranach, czy kafelkach czy pod prysznicem używam Froscha Do Kabin Prysznicowych. Jest wydajny, super skuteczny
mietka napisał/a:
psik psik i scieramy i jest czysto
:-) , a oprócz tego można go bez obaw stosować jeśli mamy szambo ekologiczne (nie zabije w nim wszystkich pożytecznych bakterii tak jak np. Domestos).
_________________
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Sro Lip 13, 2011 12:06 pm   

ja na kamien wokol baterii zlewowych stosuje ocet, z tym ze musi to chwilke sie odmoczyc, wiec maczam waciki w occie i kladę na na kamieniu. po kilkunastu minutach zabieram waciki razem z kamieniem ;)

natomiast nie mam sposobu na czysta szklana kabine prysznicowa :( i na te zakamarki przy rolkach :roll:
_________________
 
 
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Sro Lip 13, 2011 2:00 pm   

M_and_M, n kabinę też ocet :) ja w lidlu kupuje płyn na bazie octu i gąbeczką czyszczę i osady z mydła i wody schodzą jak ta lala :) na zakamarki przy rolkach to samo tylko na patyczkach do uszu :)
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 12:28 pm   

dziewczyny, a da sie uratowac zafarbowane ubranie? Nie wiem jak to sie stalo, ale pudrowo rozowa marynarke pralam z innymi rzeczami, musialo sie cos dostac mi do prania, bo na rekawie mam delikatne zacieki i jeden maly z przodu na klapie, chyba na niebiesko albo szaro..prawie nie widac, ale jednak, da sie cos z tym zrobic, czy to juz stracone?
 
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 1:07 pm   

Malena, jezeli to z Zary to słyszałam, że po praniu wychodzą zacieki
_________________
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 14, 2011 1:08 pm   

Malena, zawsze można zafarbować na inny kolor :D
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 1:19 pm   

mietka napisał/a:
jezeli to z Zary to słyszałam, że po praniu wychodzą zacieki


omg, serio? tak, marynarka jest z zary, chyba z zeszlego roku, pudrowy roz. No tak mi sie zdawalo, ze tak wkladam pranie, by nic farbujacego sie nie dostalo..czyli marynarka za prawie 200 zl na jeden sezon??? grrrr... :evil:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl