Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Krem na dzień
Autor Wiadomość
Frezja1980 


Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 492
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 3:02 pm   

marciami, ja jestem zadowolona z tego kremiku ;)
http://www.naturmedicin.pl/lerosett-exclusive
_________________

 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 24, 2011 4:54 pm   

ponieważ wg opinii lekarskiej mam łojotokowe zapalenie skóry to:

od kiedy tylko pojawił się w aptekach zaczęłam używać LRP effeclar duo (póki co jedyny i najlepszy na moją wiecznie problemową cerę), wcześniej effeclar K (ale kwaśny zapach trochę mnie męczył)
do mycia też używam LRP effeclar, natomiast z ciekawostek (porada mojej dermatolog) zamiast toniku do przemywania skóry używam kwasu bornego (do kupienia w aptekach) i muszę przyznać, że jest naprawdę super
_________________
 
 
marciami 
Żona i mama :)


Wiek: 36
Dołączyła: 16 Sty 2010
Posty: 1117
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 9:59 am   

asia7 napisał/a:
kwasu bornego (do kupienia w aptekach)


jakie to ma działanie? I na czym polega twoje schorzenie? Masz po prostu ciągłe problemy z wypryskami?
_________________

 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 10:41 am   

marciami napisał/a:
asia7 napisał/a:
kwasu bornego (do kupienia w aptekach)


jakie to ma działanie? I na czym polega twoje schorzenie? Masz po prostu ciągłe problemy z wypryskami?


odkąd pamiętam męczyłam się z trądzikiem (grudkowym) i pomimo wieku nic mi nie przechodziło, zatem dermatolog stwierdziła, że to łojotokowe zapalenie skóry - generalnie nie mam jakiegoś ogromnego problemu, chociaż mam dość szerokie pory i praktycznie zawsze chociaż jednego "pryszcza"... skóra na twarzy jest skłonna do przetłuszczania się, ale łatwo też się przesusza, zatem wszystkie kosmetyki jakie stosuję muszą być nawilżające ale bardzo lekkie

co do kwasu bornego to niby ma wysuszać wypryski i neutralizować stany zapalne... jak dla mnie jest b. dobry bo nie przesusza mi cery (tak jak np po większości toników - np effeclar LRP, Vichy itp mam wrażenie ściągniętej skóry to po kwasie nie)

marciami kup sobie małą butelkę w aptece (to tanie dość 0,5 litra chyba ok 10 zł) i spróbuj, może będzie ok :)
_________________
 
 
marciami 
Żona i mama :)


Wiek: 36
Dołączyła: 16 Sty 2010
Posty: 1117
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 10:57 am   

asia7 napisał/a:
odkąd pamiętam męczyłam się z trądzikiem (grudkowym) i pomimo wieku nic mi nie przechodziło, zatem dermatolog stwierdziła, że to łojotokowe zapalenie skóry - generalnie nie mam jakiegoś ogromnego problemu, chociaż mam dość szerokie pory i praktycznie zawsze chociaż jednego "pryszcza"... skóra na twarzy jest skłonna do przetłuszczania się, ale łatwo też się przesusza, zatem wszystkie kosmetyki jakie stosuję muszą być nawilżające ale bardzo lekkie


objawy mam takie same. zawsze coś na buzi, bardzo szybko mogę buzię przesuszyć. hmm muszę pomyśleć.
_________________

 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 28, 2012 9:54 pm   

Od kilku dni używam na dzień:



i na noc:




I jestem bardzo zadowolona :)
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
Ostatnio zmieniony przez Debussy Sob Sty 28, 2012 9:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 10:26 am   

Czy któraś z Was używała może Olay - Complete Touch of Foundation - krem nawilżający z dodatkiem podkładu Max Factor?


Zastanawiam się nad jego kupnem, ale w necie ma różne opinie.
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 11:14 am   

ava napisał/a:
Czy któraś z Was używała może Olay - Complete Touch of Foundation - krem nawilżający z dodatkiem podkładu Max Factor?

Ja od czasu do czasu.
Kupiłam jak miałam problemy z cerą, żeby je trochę zamaskować.
Dla mnie maskuje nieźle, ale jest bardzo ciężki. W lecie musiałam z niego całkowicie zrezygnować, bo natychmiast spływał. No i na początku szybko się ściera. Jak już się trochę wchłonie, to jest ok, ale tuż po nałożeniu trzeba uważać.
_________________

 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sro Lut 01, 2012 8:26 am   

szaraczarownica, dzięki za odpowiedź. A jak z jego właściwościami nawilżającymi? Cerę mam raczej suchą, więc to dla mnie istotne.
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 01, 2012 4:13 pm   

ava napisał/a:
A jak z jego właściwościami nawilżającymi?

Dla mnie na porę przejściową jest ok, ale na teraz jest niewystarczający. Cerę mam mieszaną, ale te miejsca suche są bardzo, bardzo suche.
_________________

 
 
kasiulka23 

Dołączyła: 13 Mar 2012
Posty: 3
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Mar 13, 2012 10:52 am   

Ja używam na dzień kremu La Roche Posay - Effaclar Duo super sobie radzi z błyszczeniem skóry i moimi zaskórnikami
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 13, 2012 7:10 pm   

testuję wersje na dzień:

nie ma parabenów :)
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pią Mar 23, 2012 11:47 pm   

a ja właśnie kupiłam:

-póki co, po zaledwie dwóch użyciach jest nieźle, co znaczy bardzo duzo, jak na mnie <nie przepadam ogólnie za kremami).

A czy polecicie jakiś dobry, intensywnie nawilżający (i najlepiej dobrze się wchłaniający :wink: ) krem (może być na noc) do cery tłustej (ale dość przesuszonej)...?
_________________


 
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 12:45 pm   

paulinkaaMU napisał/a:
A czy polecicie jakiś dobry, intensywnie nawilżający (i najlepiej dobrze się wchłaniający ) krem (może być na noc) do cery tłustej (ale dość przesuszonej)...?

Aha. Dla mnie najlepszy jaki używałam/testowałam (nawet Chanel się do niego nie umywa).
http://wizaz.pl/kosmetyki...p?produkt=24422
Tylko koniecznie żel, nie krem.
_________________

Ostatnio zmieniony przez szaraczarownica Sob Mar 24, 2012 12:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 10:08 pm   

paulinkaaMU ja używam tego kremu (zamiennie z witalizującym) od ponad 2 lat i nie mam żadnych zastrzeżeń. Skóra po nim na prawdę jest przyjemnie gładka no i... ma SPF 15!

szaraczarownica padłam po ujrzeniu ceny :zakrecony:
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 24, 2012 10:19 pm   

M4rcysi4 napisał/a:
padłam po ujrzeniu ceny

Już nieaktualna. Ostatnio w Douglasie 165, albo 175 - już nie pamiętam.
E tam. Ja akurat nie używam za dużo kosmetyków, więc nie żałuję inwestycji w krem. Zwłaszcza, że żaden inny mi nie odpowiada tak bardzo jak ten.

Spojrzałam na komentarz: matko, ile ta osoba musiała nakładać kremu? Mnie wystarcza na 4 miesiące (twarz i szyja)... :o
_________________

Ostatnio zmieniony przez szaraczarownica Sob Mar 24, 2012 10:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Prowansja 


Dołączyła: 04 Lip 2012
Posty: 209
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 14, 2012 10:35 pm   

Moje ostatnie odkrycie

Krem jest rewelacyjny,bardzo lekka konsystencja,szybko się wchłania, skóra wyraźnie nawilżona, gładka, wypryski znikają, no i cena - niecałe 9zł :) Minusem może być zapach, jest trochę dziwny,coś jak męski dezodorant ale można przeżyć.
Ostatnio zmieniony przez Prowansja Nie Paź 14, 2012 10:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
justine81 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 595
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 9:58 am   

A ja od paru dni stosuję Iwostin do cery naczynkowej, seria nazywa się Capillin.
Na dzień używam ten:
http://www.iwostin.pl/roz...ienienia-spf-15
A na noc ten:
http://www.iwostin.pl/roz...naczynka-na-noc

Po tych paru dniach widzę, że skóra nie jest już tak podrażniona jak była wcześniej :)
_________________

Maciusiowy dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=14968
 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 6:35 pm   

Ja też lubię Iwostin :) Z serii Purritin emulsja matująca jest super- fajny i tani krem (ok 25zł).

A w tym roku odkryłam Uriage Hyseac fluid do cery trądzikowej z filtrem spf 50. Cudownie nawilża, nie zapycha i chroni.
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Paź 15, 2012 6:50 pm   

Ja ostatnio używam
jak dla mnie jest super, dobrze nawilża, lekko matuje, no i mnie nie uczulił jak większość kremów.
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pią Paź 19, 2012 1:58 pm   

justine81 napisał/a:
A ja od paru dni stosuję Iwostin do cery naczynkowej, seria nazywa się Capillin.
Na dzień używam ten:
http://www.iwostin.pl/roz...ienienia-spf-15
A na noc ten:
http://www.iwostin.pl/roz...naczynka-na-noc


poczytałam na stronce i mocno mnie zaciekawił, a że mój poprzedni jest na ukończeniu, to chyba się skuszę :) - dostanę go w aptece zapewne?
_________________


 
 
 
justine81 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 595
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 19, 2012 5:17 pm   

paulinkaaMU napisał/a:
dostanę go w aptece zapewne?

Myślę, że tak, ja akurat zamawiałam w aptece internetowej :)
_________________

Maciusiowy dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=14968
 
 
Klaudynka 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 1321
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 12:33 pm   

Obecnie przyszedł czas na bioliq. Ja używam 25+ do skóry mieszanej.

_________________
 
 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 2:51 pm   

justine81, a ile kosztują te kremy? ja mam cerę naczynkową na razie zaczęłam drugi słoiczek

przez moje lenistwo nie chciało mi się kupować kremu osobno na dzień i na noc
zastanawiam się znów nad Floslekiem
_________________


udanego dnia Gość
Ostatnio zmieniony przez kariczeq Czw Paź 25, 2012 2:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 4:09 pm   



najnowsze odkrycie :)

koszt 5 zł

efekt - supernawilżona,, gładka skóra... pięknie pachnie, idealny pod makijaż
_________________

 
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 6:23 pm   

od dłuzszego czasu: w wersjach na dzien i na noc. na dzien super po makijaz, mam cere skłonna do przetłuszczeń
_________________
 
 
agacionek 


Wiek: 34
Dołączyła: 09 Lis 2010
Posty: 1759
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Lis 03, 2012 12:59 pm   

A ja używam Ziajkę- Kozie mleko na dzień na noc krem oliwkowy też Ziaji :)
_________________

 
 
 
Żuczek007 


Dołączyła: 04 Gru 2012
Posty: 207
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Czw Gru 27, 2012 12:40 pm   

Ja używam na zmianę: Effaclar Duo /jesień,zima/ albo Normaderm /wiosna, lato/. Jak mam podrażnioną skórę albo mocniej przesuszoną to Cicaplast.

Effaclar jest genialny. Zero po nim krostek, powierzchnia skóry jest gładka a makijaż wygląda świetnie. Polecam!
_________________
 
 
wiolancia 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 383
Skąd: Lutomiersk
Wysłany: Pią Gru 28, 2012 5:03 pm   

Ja mam ten do cery mieszanej.Bardzo zadowolona jestem,pięknie pachnie,super nawilża.
_________________
 
 
 
danka 

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Mar 2013
Posty: 5
Skąd: Nibylandii :)
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 11:54 am   

Moja kosmetyczka dobrała mi krem matujący clareny i muszę powiedzieć, że jestem całkiem z niego zadowolona
 
 
hany 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 856
Skąd: Piotrków/Wrocław
Wysłany: Sro Mar 13, 2013 9:02 am   

Od zawsze używam kremu Lirene do cery suchej i bardzo suchej na dzień i na noc odbudowujący hydro-równowagę :lol:

lirene-cera-sucha-i-bardzo-sucha-krem-odbudowujacy-hydro-rownowage-na-dzien-noc-50ml.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 423 raz(y) 21.5 KB

_________________

http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=15664
 
 
becky232 


Wiek: 39
Dołączyła: 09 Lut 2010
Posty: 86
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 8:52 am   

wiolancia, chyba się skuszę. Już zamówiłam próbki ale do cery suchej.
_________________

 
 
Tinny 

Dołączyła: 02 Mar 2013
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 10:03 am   

Ja używam Garniera dla dziewczyn po 30. i równolegle na dzień Beauty Balm Perfector do cery tłustej i mieszanej. Fajnie poprawia wygląd skóry i nie zapomina o pielęgnowaniu jej. Dobra opcja, kiedy niepotrzebny nam ciężki makijaż, a jedynie lekki codzienny look.
 
 
CałaWymalowana 

Dołączyła: 25 Kwi 2013
Posty: 23
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 12:10 pm   

ja od 3 miesięcy używam kremu Cetaphil. świetnie nawilża, jest delikatny, nie podrażnia. jestem trakcie kuracji antytrądzikowej (dodam, że bardzo efektywnej), także na noc stosuję maści złuszczające, a na dzień właśnie Cetaphil - jest dostępny w poręcznej, dosyć pojemnej buteleczce, także myślę, że starczy mi ona nawet na rok :)
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 13, 2013 4:59 pm   

Ja lubię zmieniać - ostatnio zakupiłam podstawowe kremy na dzień i na noc Nivea. Jestem bardzo zadowolona :) Lekkie, ładnie się wchłaniają i pachną.
Na dzień:

(bardzo mi odpowiada, z filtrem i ładnie się na nim rozprowadza krem BB, którego używam.

Na noc:
_________________
 
 
MadMar 


Wiek: 34
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 27, 2013 1:05 pm   

ostatnio używałam kremu DeliaBio z serii kozie mleko- na dzień i na noc


generalnie byłam zadowolona, fajnie nawilżał, lekki i szybko się wchłaniał


wcześniej próbowałam kremów Lirene

krem-mus i krem i ani jeden ani drugi mi się nie podobał- zostawiały taką dziwną warstwę na twarzy

potem trafiłam na
podobał mi się- fajny, lekki, przyjemny zapach


a ostatnio używam

też jestem zadowolona

ale nie mogę znaleźć czegoś takiego dla mnie, co wyjątkowo by mi podpasowało i tak szukam swojego idealnego kremu :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez MadMar Czw Cze 27, 2013 1:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kasioludek 

Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 29
Skąd: Koluszki
Wysłany: Nie Lut 16, 2014 5:27 pm   

Moje najnowsze odkrycie to kremy firmy Avene. Można ja kupi w aptece. Szczerze polecam!
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 16, 2014 6:38 pm   

Ja ograniczam "cuda" do twarzy, trochę minimalistycznie od tygodnia, wybór padł na:

na dzień (świetnie nadaje się pod makijaż!):


i na noc:



I nareszcie moja skóra odżyła, była wysuszona i zaczerwieniona różnymi specyfikami...
Nareszcie nie piecze, jest odpowiednio nawilżona.
Tak tanio, tak prosto i tak dobrze :) Polecam!
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
jolka22 

Wiek: 33
Dołączyła: 12 Sie 2013
Posty: 17
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Wto Kwi 08, 2014 12:17 pm   

W sezonie wiosenno-letnim stosuję taki krem:
(..)
Sprawdza mi się również jako podkład pod makijaż. W jego skład wchodzą składniki przeciwdziałające starzeniu się skóry.

usunęłam link. Pozdrawiam Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Pon Paź 26, 2015 12:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Kwi 15, 2014 9:22 pm   

Moja cera kilka miesięcy temu zrobiła się nieco bardziej problematyczna niż zwykle (chyba urok hormonów). Zaczęłam stosować effaclar duo la roche-posay i wszystko wróciło do normy. Jednak ma on kwas więc na lato się nie nadaje. Może macie jakiś sprawdzony, lekki, nie zapychający krem na lato? Cerę mam mieszaną w kierunku tłustej do tego mega wrażliwą, więc w grę wchodzą tylko kremy apteczne (oprócz vichy, który mnie uczula).
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Kwi 16, 2014 10:00 am   

Może spróbuj Effeclar z innej serii, np. K. Jest dużo słabszy. Osobiście używałam go w wakacje i nie zaszkodził mi, a wręcz przeciwnie. Ogólnie effeclarem bardzo poprawiłam sobie cerę.
 
 
szaorma 

Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 72
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 8:15 am   

Od kilku miesięcy używam kremu Vichy Idealia. Przyjemnie pachnie, jest dobry pod makijaż, ale nie zauważyłam jakichś wyraźnych zmian na lepsze na mojej twarzy, więc już go raczej nie kupię.
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 10:46 am   

Smutna prawda o Vichy jest taka, że jest przeznaczona do zdrowej cery. Nawet serie specjalistyczne nie pomogą. Jeśli lubisz L'oreal, to lepiej wybierz La Roche. Nawet taniej cie to wyjdzie.
 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 10:23 pm   

Polecam wypróbować lokalny Oeparol :D

Moje hity to krem intensywnie nawilżający oraz krem przeciwzmarszczkowy pod oczy.

Używałam i Vichy i La Roche i dla mnie nic szczególnego.
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 2:51 am   

Terry, tylko ze effaclar K też jest z kwasem, a takiego na lato nie chcę. Poczytałam opinie w necie i zamówiłam nawilżający krem z Avene. Zobaczymy czy będzie dobry i czy mnie nie uczuli na dłuższą metę (ehhh, ciężkie jest życie alergika).
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 9:30 am   

A ja właśnie stosuje effaclar epi duo wraz z żelem do mycia buzi, zobaczymy, na razie uczucia mam mieszane..
_________________


 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 9:39 am   

Kwas hialuronowy, też jest kwasem, a nie szkodzi. Ja effeclary stosuję od 3 lat. Nie mam przebarwień, nie szkodzi mi latem. Z resztą doradzono mi go w miesiącach letnich (sierpień-wrzesień). Ostatnio nawet (po zabiegu silnymi kwasami) pytałam kosmetologa czy mogę po tym effeclar używać (mamy maj) i ona powiedziała, że najpierw coś do suchej skóry, a potem bez problemu.
Nie wiem kto zapewnił cię, że słabsze wersje effeclara nie mogą być stosowane latem. Ja mojego nie odstawię, bo to dzięki tym kosmetykom moja cera się znacznie poprawiła.
 
 
szaorma 

Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 72
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 9:03 am   

Terry napisał/a:
Smutna prawda o Vichy jest taka, że jest przeznaczona do zdrowej cery. Nawet serie specjalistyczne nie pomogą. Jeśli lubisz L'oreal, to lepiej wybierz La Roche. Nawet taniej cie to wyjdzie.


Miałam już krem z La Roche z aktywną witaminą C i rzeczywiście sprawdzał się o niebo lepiej niż Vichy. Uległam reklamom i chciałam go wypróbować, a że okazał się niewypałem to już inna kwestia.
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie Maj 04, 2014 12:06 am   

Terry, jednak kwas hialuronowy to coś innego niż LHA, ja mam mega wrażliwą cerę i nie będę ryzykowała.
Jeśli Tobie służy to korzystaj, ja nie będę Ciebie przekonywała, to Twoja cera, wiesz jak reaguje, a ja wiem jaka jest moja.
A rozmawiałam zarówno z dermatologiem, jak i farmaceutką. Dowiedziałam się, że mogę się smarować, o ile na wierzch "położę" wysoki filtr. To ja dziękuję za taki interes. Mam lekki nawilżający (w sumie całkiem fajny, zobaczymy po dłuższym czasie, a nie po kilku dniach) na to podkład mineralny z filtrem i jest ok :)
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
Tinny 

Dołączyła: 02 Mar 2013
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 08, 2014 5:14 am   

Mnie się ostatnio buzia na słonku wysuszyła, do tego jakieś tam pierwsze oznaki starzenia, więc kupiłam sobie serum dynamicznie nawilżające Vichy Aqualia. Teraz mam w planach dokupić krem, bo kosmetyk sprawdza się super. Zupełnie inna skóra - sprężysta, nawilżona, bardziej promienna. Lubię! :)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl