Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Aparat cyfrowy
Autor Wiadomość
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 02, 2006 11:49 pm   

Ten aparat, o którym pisze Alma_ faktycznie wygląda nieźle, tyle że na Allegro kosztuje ok. 950 zł i ma w stanardzie kartę tylko 16 MB.

Jeśli mówimy o droższym, to zwróćcie uwagę na ilość ustawień manualnych, o ile oczywiście będziecie je wykorzystywać, a nie tylko pstrykać jak "głupkiem". Jeśli to drugie - to wybierzcie aparat z dużą ilością programów tematycznych.

Ja sobie chwalę Sony (obiektywy Zeissa), ale w tej materii każdy powie ci coś innego raczej na zasadzie przywiązania do marki.


?aneto - w standardzie nie dostaniesz większej karty niż pisałam, chyba że będzie akurat jakaś promocja, ale wątpię - nie ta półka cenowa. Moim zdaniem minimum to 256 MB, my mamy 512 MB, a i to czasami za mało, zwłaszcza jak się oprócz zdjęć kręci filmiki.

Najtańsze są karty CompactFlash, więc tym też możecie się kierować kupując aparat. Wejdź sobie poglądowo na Allegro i porównaj ceny kart pamięci: http://www.allegro.pl/8848_karty_pamieci.html.



No i jeszcze możecie rozważyć zakup niewiele używanego aparatu na Allegro bądź w komisach łódzkich.



[ Dodano: Nie Kwi 02, 2006 11:57 pm ]
O, my mamy ten konkretny: tutaj na Allegro . :) Bardzo dobry aparat, jak wchodził na rynek to była wysoka półka, tuż przed lustrzankami cyfrowymi.
Też będziemy go sprzedawać jakby co. 8) I jak widzę teraz ceny to serce mi krwawi za ile my go kupiliśmy, ale cóż - tak to już jest z tym postępem technologicznym.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 9:20 am   

My za naszą 128 daliśmy ok 100 zł
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 10:09 am   

na co zwracac uwage, to juz Dziewczynki napisaly, wiec ja napisze tylko jakie ja mialam i mam aparaty. ciezko mi bylo sie po analogowej ukochanej lustrzance olympusa przestawic sie na cyfrowke.

ja zwracam jeszcze uwage na typ karty i rodzaj akumulatorkow.

Kodaka ogolnie nie polecam. nie bylam zachwycona jakoscia kolorow.

Canona - w kazdej postaci polecic moge.

a co mam obecnie:
- Ricoh Caplio RX (http://www.pocket-lint.co.uk/review.php?reviewId=464)
jestem zachwycona. malutki, zgrabny, ma wszystko do szybkich zdjec (najszybsza migawka wsrod aparatow tego 'formatu'), rewelacyjnie szybko reaguje na to, ze chce zrobic zdjecie :) jak dla mnie idealna 'idiot camera' dla troche bardziej wymagajacych. kupilismy go rok temu na Boze Narodzenie na allegro za 800 zl (aparat, torba, 4 akumulatorki, ladowarka do akumulatorkow, i wszystkie aparatowe bajery). karte dokupilismy 512, bo standardowa byla dla nas zdecydowanie za mala.
co jest dla mnie bardzo wazne to to, ze aparat 'chodzi' na zwykle paluszki. w podrozy, kiedy wyladuja mi sie akumulatorki i nie mam ich gdzie naladowac, ide do kiosku i kupuje baterie. po prostu bomba

- Olympus E500 (http://www.letsgodigital.org/en/camera/review/81/page_1.html)
do Olympusa mam sentyment i udalo mi sie do niego przekonac M. kupilismy standardowy obiektyw i jeszcze jeden dla mnie do portretow (z wiekszym zoomem). potwierdzilo sie tylko to, ze Olympus ma najlepsza optyke. obawialam sie cyftowki, po kilkuletniej zabawie lustrzanka, ale sie nie zawiodlam.
tylko karte musielismy oczywiscie dokupic wieksza (1024MB)

Tata ma:
- Canon Powershot G2 (http://www.dpreview.com/reviews/canong2/)
bardzo porzadny aparat. troche wiecej niz idiot camera, ale mniej niz lustrzanka. spisuje sie rewelacyjnie (co canon, to canon). wygodny (nie za maly, nie za duzy), sporo opcji dla laikow i bardziej zaawansowanych amatorow fotografii. ma czasem problem z kolorami, ale nic, czego nie daloby sie w photoshopie 'odkrecic'. (Tata mysli o jego sprzedazy ;) )

moje zdjecia wykonane przeroznymi aparatami mozna ogladnac na moim blogu. tam widac efekty pracy z w/w aparatami.
_________________
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 10:37 am   

A co myślicie na temat Samsunga?
_________________
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 10:45 am   

?aneta napisał/a:
A co myślicie na temat Samsunga?


ja nigdy nie mialam i nie mialam mozliwosci obejrzec zdjec wykonanych tym aparatem. myslisz o zakupie? w przegladalas jakies stronki z 'reviewsami'?
_________________
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 10:45 am   

My mamy SONY CYBER-SHOT DSC-S40 i bardzo go sobie chwalimy. Robi rewelacyjne zdjęcia, ma bardzo dobre odwzorowanie kolorów, prosta i łatwa obsługa przy jednoczesny sporym wyborze opcji fotografowania,nadrywanie video, no i co najważniejsze bardzo chwalony (podobno) obiektyw Carl Zeiss.Wyswietlacz 77kPix , pamięc 32 MB (niestety trzeba dokupić większą ale w aparatach o podobnych parametrach i za podobną cenę pamięć były 16MB).No i cena też wydaje mi się możliwa bo 550zł w Media Markt (w promocji).Polecam wszystkim :wink:
_________________
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 10:48 am   

misia-misia napisał/a:
co najważniejsze bardzo chwalony (podobno) obiektyw Carl Zeiss.


potwierdzam. bardzo dobre obiektywy. a to bardzo bazna sprawa w aparacie.
_________________
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 11:10 am   

misia-misia napisał/a:
My mamy SONY CYBER-SHOT DSC-S40 i bardzo go sobie chwalimy. Robi rewelacyjne zdjęcia, ma bardzo dobre odwzorowanie kolorów, prosta i łatwa obsługa przy jednoczesny sporym wyborze opcji fotografowania,nadrywanie video, no i co najważniejsze bardzo chwalony (podobno) obiektyw Carl Zeiss.Wyswietlacz 77kPix , pamięc 32 MB (niestety trzeba dokupić większą ale w aparatach o podobnych parametrach i za podobną cenę pamięć były 16MB).No i cena też wydaje mi się możliwa bo 550zł w Media Markt (w promocji).Polecam wszystkim :wink:



Mamy dokładnie tego samego :mrgreen: tyle ze jak my go kupowaliśmy to był droższy :evil:
Tez nie narzekamy poki co, ale karte pamięci dokupilismy od razu :?
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 45
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 11:20 am   

My kupiliśmy tuz przed slubem Kodaka, jesteśmy z niego bardzo zadowoleni.
Jesli chcesz kupić niedrogo aparat w Łodzi polecam firmę ACRIS , oni mają w Łodzi jedne z tańszych apartów.
Wiem, że mój mąż wybrał aparat, umówilismy się na odbiór osobisty, i jeszcze nieco negocjował cenę i naprawdę wszło nam najtaniej, nawet taniej niż na allegro.

A my mamy takie cuś:
kasi aparat
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 12:26 pm   

szczako napisał/a:
Ricoh Caplio RX (http://www.pocket-lint.co.uk/review.php?reviewId=464)
jestem zachwycona. malutki, zgrabny, ma wszystko do szybkich zdjec (najszybsza migawka wsrod aparatow tego 'formatu'), rewelacyjnie szybko reaguje na to, ze chce zrobic zdjecie :) jak dla mnie idealna 'idiot camera' dla troche bardziej wymagajacych. kupilismy go rok temu na Boze Narodzenie na allegro za 800 zl (aparat, torba, 4 akumulatorki, ladowarka do akumulatorkow, i wszystkie aparatowe bajery). karte dokupilismy 512, bo standardowa byla dla nas zdecydowanie za mala.
co jest dla mnie bardzo wazne to to, ze aparat 'chodzi' na zwykle paluszki. w podrozy, kiedy wyladuja mi sie akumulatorki i nie mam ich gdzie naladowac, ide do kiosku i kupuje baterie. po prostu bomba

Właśnie wczoraj Zbyszek Kruk bardzo polecał nam tę firmę, musze się bliżej zainteresować ;)
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 12:57 pm   

Alma_ napisał/a:
Właśnie wczoraj Zbyszek Kruk bardzo polecał nam tę firmę, musze się bliżej zainteresować ;)


aparaty Ricoha sa malo znane, ale warte zainteresowania. polecam stronke:
http://www.ricoh.co.uk/cameras/
_________________
 
 
epox 


Wiek: 46
Dołączyła: 25 Maj 2005
Posty: 55
Skąd: katowice
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 4:25 pm   

Ja zkupiłam Canon digital ixus 30,mały sprytny aparat,bateria trzyma dość dobrze(zrobicie nimi około 150 zdjęć) ładowanie takiej baterii jest naprawde szybkie trwa to około 2 godzin co jest bardzo ważne np. na wakacjach,można nakręcić małe filmiki(poprostu dla mnie rewelacja,nagrałam sobie w tamtym roku moje ukochane morze,zawsze jak zatęsnie to sobie odtwarzam,a i ostatnio nagrałam moje słoneczko jak oświadcza mi się po raz kolejny -tym razem kilkoma kosteczkami czekolady ;) ) z czystym sumieniem polecam ten aparat,karty są rózne koszt takiej karty to : 128MB 60 zł,256MB 80 zł,512MB 140 zł .
 
 
Girthor 


Wiek: 46
Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 1
Skąd: Łódż
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 8:19 pm   

My z Monia posiadamy aparat cyfrowy marki Canon A95 PowerShot .

Posiada on: zoom cyfrowy 3x, 5.0 mega pixels, mozliwosc krecenia krotkich filmow, 14 roznych opcji fotografowania , monitor LCD regulowany w kazdym kierunku.

Jedyny feler tego aparatu to mala karta tzn. 32mb w standardzie.

Cena okolo 1300pln.

Ogolnie jestesmy zadowoleni z tego aparatu. Polecam :D
_________________
Girthor = dawny nick Aro mąż Mischelle

23.03.2006 godz.11.20 urodził się nasz synek Krzysiu :D
 
 
 
mankov 


Wiek: 41
Dołączył: 27 Mar 2006
Posty: 7
Skąd: ŁÓDŹ-ŚRÓDMIEŚCIE
Wysłany: Sro Kwi 05, 2006 9:38 am   kodak... tylko....

Jesli chcecie niedrogi aparat a robiacy naprawde dobre zdjecia polecam aparaty firmy kodak a dokladnie modele c 330...jak na swoja cene to diament wsrod aparatów tej klasy...

Polecam go tylko dlatego bo sam go uzywam i jestem bardzo zadowolony z niego.
 
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Czw Kwi 06, 2006 7:13 pm   

Noi chyba padlo na SONY CYBER-SHOT DSC-S40 :roll: Jeszcze się zastanawiamy,ale chyba się zdecydujemy.
Aparat kosztuje 640 PLN i karta pamięci 512 MB 219 PLN więc calość wyjdzie ponad 800 PLN,ale chyba nie ma się nad czym zastanawiać.
Będzie zakupiony to oczywiście zacznę robić zdjęcia na bierząco,bo prawda jest taka,żę takich nie posiadam.
_________________
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Kwi 12, 2006 2:23 pm   

U nas skończyło się na Canonie IXUS 50, razem z dodatkową kartą pamięci 1GB kosztował troche ponad tysiąc złotych.
Jest super i na pewno się przyda na wakacjach za 2 tygodnie :mrgreen:
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 19, 2006 11:42 am   

no to ja czekam na wiecej zdjec Almy. skoro juz jest czym robic ... :)
_________________
 
 
Sylwiątko 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Kwi 2006
Posty: 59
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 19, 2006 9:47 pm   

Alma_ napisał/a:
U nas skończyło się na Canonie IXUS 50, razem z dodatkową kartą pamięci 1GB kosztował troche ponad tysiąc złotych.
Jest super i na pewno się przyda na wakacjach za 2 tygodnie :mrgreen:

Ja mam dokładnie takiego samego. I jesteśmy bardzo z niego zadowoleni :D
 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 19, 2006 10:09 pm   

?aneta napisał/a:
Noi chyba padlo na SONY CYBER-SHOT DSC-S40 :roll: Jeszcze się zastanawiamy,ale chyba się zdecydujemy.
Aparat kosztuje 640 PLN i karta pamięci 512 MB 219 PLN więc calość wyjdzie ponad 800 PLN,ale chyba nie ma się nad czym zastanawiać.


?anetko ten aparat pewnie teraz tyle kosztuje choć coraz cześciej widuję go w promocjach za 550-600zł. Warto sie rozejrzeć... :wink:
Co do pamięci to jestem na bierząco bo planujemy z moim misiem kupno 512. Ale duuużo taniej niz ty piszesz.
Na allegro taka 512 MB nie kosztuje 219zł ale... 105-110zł ! I mówie tu nie o uzywanych ale o nowych kartach pamieci. Taka za 219zł to już racze 1GB :hyhy:
Bo cenowo to już nie wielka różnica między 512 MB a 1GB. Warto pomyśleć i popatrzeć :wink:
Coś o tym wiem... :wink:
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 19, 2006 10:11 pm   

Jak się nie mylę to ?aneta już kupiła. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 19, 2006 10:16 pm   

tak?
no może... to w takim razie gratuluję jej wyboru :lol:

Ja z moim S. namiętnie cykamy teraz fotki... Wychodzą superowe :rotfl:
_________________
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Kwi 19, 2006 10:19 pm   

misia-misia napisał/a:
Co do pamięci to jestem na bierząco bo planujemy z moim misiem kupno 512. Ale duuużo taniej niz ty piszesz.
Na allegro taka 512 MB nie kosztuje 219zł ale... 105-110zł ! I mówie tu nie o uzywanych ale o nowych kartach pamieci. Taka za 219zł to już racze 1GB :hyhy:
Bo cenowo to już nie wielka różnica między 512 MB a 1GB. Warto pomyśleć i popatrzeć :wink:

My kupiliśmy nową, w sklepie - 1GB za 140 zł. Może dlatego tak tanio, że razem z aparatem?
_________________
chez alma |
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 19, 2006 10:23 pm   

Alma_ napisał/a:

My kupiliśmy nową, w sklepie - 1GB za 140 zł. Może dlatego tak tanio, że razem z aparatem?


Pewnie tak...

Ale pewnie to tez od firmy zależy. To tak jak z cartridge-ami do drukarek. Są i takie za 30zł a są też za 130... Co firma to cena. Tak jest tez z aparatami i pamięciami do nich.

Ale żeby się tego dowiedzieć musiałabys się przejść do sklepu jeszcze raz i spytać juz o samą kartę. :wink:
_________________
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Kwi 19, 2006 10:50 pm   

A na jakie parametry karty pamięci należy zwrócić uwagę?
Czym one się tak własciwie różnią?

Poza pojemnością oczywiście?
_________________
chez alma |
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 19, 2006 11:07 pm   

Alma_ napisał/a:
A na jakie parametry karty pamięci należy zwrócić uwagę?
Czym one się tak własciwie różnią?

Poza pojemnością oczywiście?


Alma_
Na rynku funkcjonuje kilka standardów kart pamięci do aparatów. Każdy producent aparatów cyfrowych ma swój ulubiony.

"W uproszczeniu karty pamięci, są zbudowane podobnie jak pamięć w komputerze, jednak nie tracą swojej zawartości po odłączeniu od źródła zasilania. Pozwala to na bezpieczne wyjęcie ich z aparatu. Używając kart należy pamiętać, żeby nie narażać ich na zamoczenie, nie zginać i nie wystawiać na działanie wyładowań elektrycznych (np. od naelektryzowanych tkanin). Szkodliwe jest także pozostawianie ich na słońcu i w wysokiej temperaturze (np. w nasłonecznionym samochodzie). Zdjęciom na karcie może także zaszkodzić prześwietlenie w promieniach Rentgena na przykład podczas odprawy na lotnisku. W takim wypadku zaleca się trzymanie karty przy sobie, np. a kieszeni."

Producenci aparatów cyfrowych stosują kilka rodzajów kart pamięci, w większości niezgodnych ze sobą. Całe szczęście jeden producent trzyma się zazwyczaj jednego standardu. (Wyjątkiem jest Fuji, które wykorzystuje zarówno karty Compact Flash , jak i SmartMedia , jednak w najbliższym czasie wszystkie aparaty tej firmy będą wykorzystywały nowe karty xD-PictureCard).

Problem pojawia się także w przypadku wprowadzania na rynek nowych standardów kart, jak MemoryStick Duo czy xD-PictureCard. Tu jednak producenci dostarczają specjalne adaptery, które umożliwiają wykorzystanie nowych kart w starszych modelach aparatów.

Wybór rodzaju karty zależy od modelu i producenta aparatu, który sobie wybraliśmy. W przypadku zastosowań amatorskich rodzaj karty praktycznie nie ma wpływu na wygodę wykonywania zdjęć, a tym bardziej na ich jakość. Te parametry zależą tylko i wyłącznie od aparatu, z którego korzystamy. Większość kart ma podobne parametry i cenę, a dzięki udostępnieniu licencji niezależnym wytwórcom, staniały również do niedawna stosunkowo drogie karty MemoryStick wykorzystywane w aparatach Sony. W przypadku zastosowań profesjonalnych znaczenie może mieć maksymalna pojemność danego nośnika.

Najczęściej wraz z aparatem otrzymujemy stosunkowo małą kartę (16-32MB), która wystarcza na zapisanie tylko około od kilku do kilkunastu zdjęć. Dlatego też najczęściej razem z aparatem powinniśmy zakupić dodatkową kartę. Jaką pojemność wybrać? Tu panuje zasada im więcej, tym lepiej ? im większa karta, tym więcej zdjęć zmieścimy na niej jednorazowo. Jednak, powinno się także brać pod uwagę koszty nośnika i przeciętną ilość robionych przez nas zdjęć.

Ogólnie można powiedzieć, że mając aparat w 3-megapikselową matrycą na karcie 128MB możemy zapisać odpowiednik około 3 rolek filmu (biorąc pod uwagę, że w przeciwieństwie do filmu, z ?cyfrówki? możemy skasować nieudane zdjęcia). Od razu widać, że jeżeli średnio wykonujemy 4-5 rolek filmu (na przykład podczas wyjazdu wakacyjnego), jedna karta 128MB z pewnością nie wystarczy. Musimy wtedy zdecydować się na zdjęcia o gorszej jakości (większej kompresji) lub na zakup dodatkowej karty. Powstaje pytanie, czy kupić dwie karty 128MB, czy może jedną 256MB? Wszystko zależy od ceny. Na przykład przy obecnych cenach kart CompactFlash , taniej jest kupić jedną kartę 256MB (około 650 zł) niż dwie 128MB (po około 350 zł). Chyba, że z różnych powodów preferujemy posiadanie tylko jednej karty.

Nie wszystkie karty są oferowane w odmianach o pojemnościach powyżej 128MB (chociaż prawie wszystkie posiadają takie możliwości techniczne ? patrz tabelka). W tej chwili największą pojemnością może się poszczycić standard CompactFlash ? do 512MB i zgodny z nim IBM Microdrive , który ma pojemność do 1GB (1024MB). Nowe karty xD-PictureCard mają być dostępne w pojemnościach 512MB i 1GB już pod koniec tego roku. Dlatego też jeżeli mamy w zwyczaju robienie wielu zdjęć, powinniśmy przy wyborze aparatu wziąć pod uwagę pojemność danego typu nośnika pamięci.

Najbardziej oczywistą różnicą pomiędzy poszczególnymi standardami kart jest rozmiar i kształt. Ilustracja poniżej przedstawia orientacyjne wielkości kart względem siebie (zgodnie z ruchem wskazówek zegara: xD-Picture Card, MemoryStick Duo, SD Card, MemoryStick, CompactFlash, SmartMedia).

Niektóre z kart występują w więcej niż jednej odmianie. Na przykład karta SecureDigital (SD) występuje także pod postacią Multimedia Card. Karty MMC nie są wyposażone w system zabezpieczenia danych. Większość urządzeń zgodnych z kartami SD może wykorzystywać również karty MMC. W drugą stronę mogą pojawić się problemy, należy więc zapoznać się z instrukcją zanim zdecydujemy się na zakup.

Inną kartą, która ma kilka odmian jest MemoryStick. Oprócz niedawno zapowiedzianego MemoryStick Duo, który od swojego starszego brata różni się tylko wielkością, występuje także odmiana (w dwóch rozmiarach) MemoryStick MagicGate z technologią umożliwiającą zabezpieczenie danych przed niepowołanym dostępem. Od klasycznych MemorySticków najłatwiej odróżnić je po szarym kolorze.

Również najpopularniejsze karty CompactFlash dorobiły się kilku odmian. Najstarsze, te o małych pojemnościach, to tak zwany typ I. Z czasem, gdy powstała potrzeba zwiększenia pojemności, należało zmodyfikować standard tak, aby aparaty mogły korzystać z dodatkowych megabajtów. Wprowadzono typ II. Dzisiaj większość aparatów obsługuje obie odmiany. Należy tylko uważać przy zakupie starszych modeli.
Jeżeli pojemność 512MB nam nie wystarcza, możemy zakupić kartę IBM Microdrive, który ma maksymalną pojemność 1 GB. Należy jednak pamiętać, że Microdrive to po prostu... mini dysk twardy i w przeciwieństwie do omawianych wcześniej kart zawiera części ruchome. Dlatego też podczas korzystania z Microdrive?a należy unikać uderzeń w aparat.
_________________
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Kwi 19, 2006 11:19 pm   

Misia, dzięki :)
Czyli z tego długiego opisu wynika dla mnie jedno - właściwie obojętne, jaką kartę kupimy, bo nie ma to wpływu na jakość zdjęć ;)
_________________
chez alma |
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 19, 2006 11:28 pm   

Najlepiej kupić taką kartę którą poleca sam producent aparatu.A przynajmniej kartę o zalecanym standradzie.
My mamy aparat Sony i takiej karty będziemy szukali.Karty marki Sony.
Ale jeśli trafi nam się karta innej firma, o zalecanym standardzie a za konkurencyjna cenę to...weźmiemy ja pod uwagę :wink:
_________________
 
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Czw Kwi 20, 2006 7:17 pm   

kryszka napisał/a:
Jak się nie mylę to ?aneta już kupiła. :wink:


Tak,tak już kupilam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jeżeli chodzi o kartę to mialabyć oryginalna od Sony,a ja na takich drobiazgach nie chcę oszczędzać tym bardziej,że nie lubię i nie umiem kupować na allegro.

Fotki już są w albumie :wink:
_________________
 
 
efina 


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Mar 2006
Posty: 138
Skąd: lodz
Wysłany: Nie Kwi 23, 2006 12:31 pm   

ja dostalam na gwiazdke od mojego M. aparacik cyfrowy(Sony-Cyber shot-W5)i jestem bardzo zadowolona z niego..Najbardziej podoba mi sie to,że wyswietlacz tego aparatu jest taki wieeeelki..U nas od kiedy jest aparat nie ma chyba dnia zeby nie był uzywany.. :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :PKoszt tego aparatu-w zeszłym roku wynosil ok 1500zl..Ale oplacalo sie wydac tyle kasy,bo zdjecia robi rewelacyjne :P :P :P :P :P
_________________
Jesteśmy małżeństwem od 27.10.2007 :)
 
 
julia 


Dołączyła: 22 Mar 2006
Posty: 119
Skąd: Pabianice
Wysłany: Wto Maj 02, 2006 10:28 pm   

Mój K. mówi, że w aparacie najważniejszy dla niego jest czas reakcji matrycy; bo co z tego, że zdjęcia wychodzą kolorowe i optyka jest doskonała, keidy trzeba stać dłuższą chwilę w bezruchu zanim aparat "zbierze" obraz z matrycy... jak w takim razie zrobić zdjęcie z jadącego pojazdu? dobrze by było, żeby można było używać zoomu w czasie kręcenia filmów.
Co myślicie na temat wykorzystania kamery cyfrowej do robienia zdjęć?

Ja osobiście polecam aparat Fuji S5500.
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 03, 2006 12:38 am   

julia napisał/a:
Co myślicie na temat wykorzystania kamery cyfrowej do robienia zdjęć?

Kiepski pomysł jeśli chcesz robić odbitki, bo ograniczasz się do malutkiego formatu zdjęć i słabej jakości.
Zresztą dyskusja nt. jest gdzieś w dziale Fotografia. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sro Maj 03, 2006 8:44 am   

My jakos nie mozemy sie przekonac do cyfrowek - nadal jestesmy wierni kliszom - nawet ryzykujac nieudane zdjecia. A jezeli chcemy je koniecznie miec na kompie - po prostu skanujemy. Pewnie jeszcze troche czasu i sie jednak damy namowic na cyfrowke :D
Ostatnio zmieniony przez fiona83 Pią Lip 14, 2006 11:20 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Olusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 18 Kwi 2006
Posty: 264
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 03, 2006 10:49 pm   

Wiecie to wszytsko zależy od cyfrówki, mam koleżankę, która zajmuje się fotografikąi ma profesjonalny aparat Canona i zdjęcia wychodzą naprawdę fantastyczne. I jak z nią rozmawiałam to mówi, że można kupić "pół-profesjonalne" cyfrówki, które zdjęcia też naprawdę bardzo dobre robią.
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 04, 2006 9:42 am   

Ależ oczywiście, że to zależy od aparatu. Ja bym się po prostu nie nastawiała, że połowa gości będzie miała aparaty za 3-4 tys., które robią dobre zdjęcia w większości warunków. :wink: Tym bardziej, że te aparaty nie mają rozmiarów małych aparatów kompaktowych, a wiadomo, że z takimi łatwiej się biega na weselu jako zwykły gość. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Lukasz 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 65
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Maj 04, 2006 11:32 am   

My wlasnie myslimy o zakupie aparatu i jestem prawie zdecydowany na Panasonica Lumix TZ1, fajny aparacik, matryca 5mpix, dobry obiektyw Leica, dosc jasny, zoom opt x10 a wielkosc kompakta, cena ok 1300 ale trzeba doliczyc na karte bo standart 16 MB ;) mysle ze ok 1500 sie zamkniemy na maxa.
_________________
http://world2.monstersgam...id&vid=35018036 Sprawdz sie !!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl