Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kryszka
Pon Kwi 18, 2011 9:09 am
Duplikat faktury - opłata
Autor Wiadomość
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 2:16 pm   Duplikat faktury - opłata

Poszukuję informacji w sprawie takiego problemu:

Mamy podpisaną umowę z Orange na firmę. Co miesiąc przychodzą faktury pocztą, są wysyłane listem zwykłym. Ostatnia nie dotarła do nas. Zadzwoniłam z prośbą o wystawienie duplikatu i zostałam poinformowana, że koszt wystawienia duplikatu faktury to 10 zł. :o
Niestety jak na razie nie udało mi się ani w UOKiK'u, ani w Inspekcji Handlowej, ani w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej dowiedzieć czy taka klauzula w umowie jest dozwolona (zapis o tych 10 zł znajduje się w regulaminie Orange'a).

Czy spotkałyście się kiedyś z taką praktyką, albo może macie informacje o tym, że to jest niedozwolone, albo wiecie gdzie szukać informacji na ten temat, albo do kogo zgłosić się z tym problemem?
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 2:20 pm   

Ewo - a nie macie możliwości podglądu na stronie tej faktury?
Po za tym - ja zawsze zgłaszam reklamację( w Erze lub Tp.), że nie otrzymałam faktury i wysyłają ponownie, bez żadnych opłat.
Niech ściągają z poczty skoro do Ciebie faktura nie dotarła?
_________________

 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 2:33 pm   

Michelle, mogę sprawdzić wartość faktury na stronie i ją zapłacić. Jak najbardziej. Ale nie mogę jej zaksięgować, a przez to nie odliczę Vat'u i nie wrzucę jej w koszty. Opłatę mają zawartą w regulaminie. W Erze jest napisane jak byk w regulaminie, że duplikat jest bezpłatny.
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 2:53 pm   

To wydaje mi się, że nic nie poradzisz - niestety.
Skoro mają taki zapis w regulaminie, ze duplikat faktury kosztuje 10 zł - to tego nie przeskoczysz.
_________________

 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 3:20 pm   

Wiem, że u nich nie przeskoczę. Ale może być tak, że jest to zapis wbrew prawu i tego chcę się na razie dowiedzieć. A potem pomyślę co z tym dalej zrobić.
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 3:29 pm   

Ale jeśli nie dostałaś faktury to nie jest to Twoja wina - nie potrzebujesz przecież duplikatu tylko faktury! Jeśli faktura nie dotarła to znaczy, ze ktoś zawinił - najprawdopodobniej poczta. Co innego gdybyś fakturę otrzymała, zgubiła ją i prosiła o wystawienie duplikatu. Ja bym trzymała sie tej wersji - prosisz o przesłanie faktury, której nie otrzymałaś, a nie duplikatu. Dlaczego masz płacic za czyjeś błędy?
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 3:33 pm   

Nie mogę już zaksięgować faktury, bo jest po terminie. Fakturę można zaksięgować w miesiącu jej wystawienia lub w miesiącu następującym po nim. Jeśli w tym czasie faktura do mnie nie dotrze to muszę zaksięgować duplikat (na duplikacie będzie data wystawienia duplikatu i ta jest wiążąca do zaksięgowania faktury).
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 6:34 pm   

hmm. a oni maja dowod nadania..? bo jesli tak, to to zapalac 10 zlotych i zazadaj od nich przeniesienia na Ciebie prawa złożenia reklamacji na poczcie (podesle Ci sposob postepowania, jak bedziesz chciala), a jesli nie maja, to chyba mozesz zazadac od nich pisemnie wystawienia duplikatu bez oplaty (nie wiem, jak dokladnie jest ten punkt sformulowany w regulaminie)..
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 7:55 pm   

Takie firmy nie wysyłają faktur listem poleconym, więc można zapomnieć o dowodzie nadania.

I coś mi się wydaje, że nie znajdziesz nic w prawie na temat opłat za wydanie duplikatu. A skoro mają to w Regulaminie to zaciśnij zęby i płać. Może skoro za to zapłacisz to wtedy wyślą poleconym.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 28, 2008 9:39 pm   

EwaM napisał/a:
Fakturę można zaksięgować w miesiącu jej wystawienia lub w miesiącu następującym po nim.

Przepraszam, że się czepiam, ale jeśli to jest faktura za telefon to księgowanie powinno być zgodne z terminem płatności lub miesiącu następnym jeśli chodzi o podatek VAT.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 10:21 am   

To nie czepialstwo, to uściślenie. :wink: Sprawdziłam. Masz częściowo rację. Rzeczywiście VAT za usługi takie jak telefon, gaz, woda itp odlicza się w miesiącu, w którym wypada termin płatności. Ale tylko w tym miesiącu. W następnym już nie :zly:
No, ale nie o to chodzi.
Chciałam się dowiedzieć czy pobieranie opłaty za wystawienie duplikatu jest zgodnie z prawem. Wiem, że tak mają w cenniku, ale przecież często zdarza się, że duże korporacje mają w umowach i cennikach nielegalne zapisy.
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 2:58 pm   

EwaM napisał/a:
Ale tylko w tym miesiącu. W następnym już nie :zly:

Z tego co ja wiem to można, ale nie mogę znaleźć teraz tego w przepisach, więc nie będę się spierała a co do zasadności opłaty za duplikat faktury to niestety nie pomogę.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl