Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Asiek
Sro Sty 25, 2012 10:40 pm
zmiana kodeksu pracy ??
Autor Wiadomość
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 9:27 am   zmiana kodeksu pracy ??

ARTYKUŁ
_________________
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 10:38 am   

To marny żart :evil:
_________________

 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 10:46 am   

nie przejdzie to, bo jak tak to już koniec świata, przcież masa takich małych firm jest i to ma być "ochrona małych firm" do cholery a co z nami z ludźmi którzy nie maja już żadnych praw
_________________
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 10:52 am   

Ewidencja czasu pracy - zgoda.
Kontrakty zamiast umów o pracę - zgoda, chociaż ja bym obniżyła ilość pracowników firmy do 4-5
Natomiast zwalnianie kobiet w ciąży i pracowników w wieku przedemerytalnym jest wg mnie mocno dyskusyjne. Z jednej strony rozumiem taką potrzebę z punktu widzenia pracodawcy, a z drugiej obawiałabym się nadużyć i dyskryminacji kobiet w ciąży i starszych osób. Poza tym, o ile jestem w stanie sobie wyobrazić. że ktoś ma nagłą potrzebę zwolnienia pracownika kiedy zatrudnia 3-5 osób i akurat musi to być pracownica w ciąży, to uważam, że juz przy 10 pracownikach stać jest pracodawcę na wyższe koszty utrzymania ciężarnej i firma mu się nie zawali jak ją w pracy zatrzyma.
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 11:44 am   

no tak ale z drugiej strony to przcież nie pracodawca płąci ciężarnej tylko ZUS więc może zatrudnić na jej miejsce osobe albo nie
_________________
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 11:56 am   

No nie, Imyszko. Tylko jeśli pracownik pójdzie na zwolnienie to płaci ZUS, ale dopiero po 33 dniach. Pierwsze 33 dni zwolnienia płaci pracodawca. Gorzej jak pracownica chce pracować i nie idzie na zwolnienie to przysługują jej dodatkowe prawa. Np nie może pracować 8 godzin przy komputerze. Nie może wykonywać prac fizycznych. Przysługują dodatkowe dni wolne na badania lekarskie, przysługują dodatkowe przerwy itd. I jeśli pracodawca ma jedną kobitkę pracującą w biurze przy komputerze, to dla niego taki pracownik robi się zupełnie bezużyteczny. Jeśli pracodawca zatrudnia więcej osób, to jest w stanie spokojnie sobie z tym poradzić, a jeśli zatrudnia mało osób lub tylko jedną osobę na tym stanowisku, to co ma zrobić?
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 12:03 pm   

wysłać ją na zwolnienie i wziąć zastępstwo :)
_________________
 
 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 1:13 pm   

EwaM napisał/a:
Przysługują dodatkowe dni wolne na badania lekarskie


przecież tych badań nie robi cały tydzień, ja pracowałam w ciąży i jak potrzebowałąm zrobić jakieś badania to po prostu przychodziłam później do pracy (nie zdarzało się to częściej niż raz w miesiącu kiedy robiłam badania krwi)

EwaM napisał/a:
przysługują dodatkowe przerwy


jakie przerwy? nigdy nie słyszałąm o przerwach dla ciężarnych, dla maek karmiących i owszem
_________________
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 2:52 pm   

Klara, ale jednak ci się zdarzało. Ty przychodziłaś do pracy trochę później, ale inna ciężarna mogłaby zarządać całego dnia wolnego, bo np daleko mieszka. To wszystko zależy od warunków pracy, od specyfiki stanowiska ale również od uczciwości pracownika. Może się tak zdarzyć, że ciąża pracownika będzie bardzo uciążliwa dla pracodawcy zatrudniającego mało osób, bo jak się zatrudnia dużo osób, to zazwyczaj to jest bez większego zanczenia. Owszem z całą pewnością generuje dodatkowe koszty, ale bezdyskusyjne jest, że pracodawca powinien je ponosić.
Druga sprawa - nigdzie nie jest napisane, że ciąża może być powodem zwolnienia pracownika, a chyba tak to niektórzy odbierają. Chodzi o to, że jeśli pracodawca chce zwolnić pracownika z obiektywnych przyczyn, typu redukcja zatrudnienia z przyczyn ekonomicznych, likwidacja etatu itp to jeśli zatrudnia pracownika w ciąży, to zwyczajnie nie może go zwolnić, choćby ten pracownik był mu zbędny bez względu na stan swojego zdrowia. I tu jest problem. Bo o ile duży pracodawca sobie poradzi z dodatkowym kosztem pracownika, który de facto nie ma co w firmie robić, to mały może sobie z takim obciążeniem nie poradzić i może się okazać, że popadnie z tego tytułu w kłopoty finansowe.
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 5:30 pm   

Ja w ogóle nie wykorzystuję dni wolnych na badania - idę przed pracą... albo tak jak na USG p - po pracy. Da się.
_________________

 
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 6:04 pm   

zależy jak pracujesz u mnie przed pracą się nie da bo pracuję od 7:25 do 15 a badania robią u mnie od 8:00 a usg do 15 więc albo muszę sie spóźnić albo wczesniej wyjść ;)
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 7:26 pm   

Ewa, ale na tej samej zasadzie nikt nie bedzie chcial zatrudniac kobiet w ciazy.. i rozumiem, ze w tej sytuacji jakies swiadczenia pieniezne wobec takiej osoby przejmie na siebie panstwo, czyli de facto my wszyscy.. to chyba troche nie w porzadku, nie uwazasz..?
_________________
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 10:02 pm   

No i właśnie dlatego napisałam, że jest to mocno dyskusyjne. Rozumiem punkt widzenia małego pracodawcy, ale takich sytuacji jak opisana przeze mnie jest stosunkowo niewiele a taki przepis byłby polem do nadużyć.
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 29, 2008 10:06 pm   

wiem, to tylko takie nasze gdybanie..
ale jest to kolejny uklon w strone przedsiebiorcow.. tymczasem pracownik czy konsument wytworzonych przez takiego przdsiebiorce dobr powinien bronic sie sam.. dziwi mnie bardzo, ze nikt tego zdaje sie nie dostrzegac.. czasem az szkoda slow..
_________________
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Paź 30, 2008 9:53 am   

Ela_i_Adam napisał/a:
badania robią u mnie od 8:00 a usg do 15


Różnie jest w różnych przychodniach. U mnie morfo i mocz przyjmują od 7.00, natomiast USG od 8.00 do 20.00 w szpitalu, państwowo. Mam więc szczęście :-)
_________________

 
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Czw Paź 30, 2008 12:34 pm   

Nawet gdyby u mnie przyjmowali badania od 7 to i tak nie jestem wstanie zdążyć w 25 min do pracy :kwasny:
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl