Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościół ewangelicko-augsburski pw. św. Mateusza
Autor Wiadomość
Mariko 


Dołączyła: 09 Lis 2008
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 10, 2008 7:24 am   Kościół ewangelicko-augsburski pw. św. Mateusza

Witajcie,
słyszałam, że można w tym kościele wziąć ślub, który jest przez Kościół Katolicki uznawany za ważny. Czy ktoś wie, jak wygląda sam obrządek i czy rzeczywiście nie ma potem problemów od strony formalnej np. z chrztem dzieci itp.?
Jeśli macie jakieś doświadczenia w tym temacie, proszę, podzielcie się.
Pozdrawiam!
 
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 10, 2008 6:23 pm   

A na jakiej ulicy mieści się ten kościół :?: :?: :?: Bo moją parafią jest kościół ?w. Mateusza na Strzelców Kaniowskich, ale nie wiem czy o tym samym mówimy.
_________________


 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 10, 2008 11:02 pm   

izunia_82 napisał/a:
A na jakiej ulicy mieści się ten kościół :?: :?: :?: Bo moją parafią jest kościół ?w. Mateusza na Strzelców Kaniowskich, ale nie wiem czy o tym samym mówimy.


no tylko ze to nie parafia rzymsko-katolicka. Kosciol ?w. Mateusza, taki z organami i ladnie odnowiony - czyli ten, o ktorym mowa, miesci sie przy Piotrkowskiej kolo salonu sukien slubnych
 
 
Mariko 


Dołączyła: 09 Lis 2008
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 23, 2008 4:31 pm   

Zgadza się, to nie jest kościół rzymsko-katolicki, a ewangelicko-augsburski, jak napisałam.

To nie zmienia faktu, że moje pytanie jest nadal aktualne :)
 
 
 
mała9364 


Wiek: 40
Dołączyła: 03 Lut 2009
Posty: 458
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Mar 04, 2009 11:51 am   

Ja od uczęszczam do kościoła ewagelicko-augsburskiego od dziecka.Ja z moim narzeczonym będziemy zawierać związek małżeński właśnie w tym wspaniałym miejscu.Jeżeli chodzi o mojego narzeczonego to musi mieć pismo ze swojej parafii,że wyrażają zgodę aby wziął ślub właśnie tu.Jeżeli chodzi później w jakiej wierze chcecie wychowywać swoje dzieci to zależy wyłącznie od was(czyli od przyszłych rodziców).A najważniejsze jest to,że nie ma żadnych nauk przedmałżeńskich.
_________________


 
 
Mariko 


Dołączyła: 09 Lis 2008
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 02, 2009 2:23 pm   

Dzięki za odpowiedź, mała9364!
Zdecydowaliśmy się w końcu na mniejszy kościół, ale Mateusz jest piękny i czasem bywam tam na koncertach. Na pewno mają tam miejsce piękne ceremonie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl