Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Wierszyk - prośba o kopertę zamiast prezentu
Autor Wiadomość
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Sty 04, 2006 11:55 am   Jak poprosić gości o pieniądze zamiast prezentu?

Nie znalazłam takiego tematu, jeśli gdzieś jest - to poproszę o połączenie.

Spotkałam się z tym, że młodzi piszą już na zaproszeniach, że chcą w prezencie gotówkę :shock:

Można to zrobić z lekkim przymrużeniem oka, np. jednym z takich wierszyków:
Cytat:
Pragnąc przełamać tradycje stare
By nie mieć na przykład żelazek parę
I zaoszczędzić przemiłym gościom
Łamania głowy nad pomysłów mnogością
Podpowiadamy
Mile widziany i bardzo gustowny
będzie bilecik ze znakiem wodnym:)
Cytat:
Gościom nisko się kłaniamy,
Na wesele zapraszamy,
Będą tańce, pląsy, bale i jedzenia stosy całe.
Wiec się Nasi Mili stawcie,
O prezenty się nie martwcie,
By nie stawiać ich na stercie,
Niechaj zmieszczą się w kopercie

Ale jak dla mnie to i tak nietakt :roll:

A jak Wy uważacie? Jak prosiliście / będziecie prosić o pieniądze (o ile wolicie je od prezentów)?
_________________
chez alma |
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 04, 2006 10:49 pm   

Dobre te wierszyki :) Przeczytam je mamie, ciekawe co na to powie.. hihi..
Ja jednak tez uwazam ze to nietakt. My mamy inny plan, zreszta w tym co napisze tak czy inaczej jest wiele prawdy.
Przy proszeniu na wesele wiadomo ze tematy sie kreca wokol jednego, co bystrzejsi goscie sprobuja tez podpypac co bysmy chcieli dostac czy cos w tym stylu. My wiec zaplanowalismy ze tak pokierujemy rozmowa zeby powiedziec ze wszystko juz mamy, dom caly wyposazony i w ogole; ze kupilismy sobie zelazko, mamy zastawe, posciele i wszystko takie co na poczatek potrzebne. Jest jeszcze wersja ze powiemy ze jedziemy za granice. Przeciez wtedy nie bedziemy wozic ze soba takich rzeczy... :) .. a ze prawie caly okres narzeczenstwa i tak jestesmy zagranica to bedzie to wiarygodne :)

Jesli chodzi zas o naszych rowiesnikow, (ktorym jak gdzies czytalam nie wypada dawac pieniedzy) po prostu poddamy jakies pomysly i juz. W koncu mlodzi zrozumieja :) ) Myslelismy by zasugerowac by podzielili jakies koszty wesela co bedzie mile i pozyteczna dla innych, np. moga nam zorganizowac pare bialych golabkow do wypuszczenia po ceremonii zaslubin, balony do uwolnienia, dekoracje kosciola czy cos w tym rodzaju :)

Zreszta.. najwazniejsze zeby wszyscy dopisali, dobrze sie bawili i milo wspominali a jesli bede miala dwa zelazka to... moze dam komus innemu w prezencie... hehhehe :P
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 05, 2006 2:16 pm   

mi osobiscie wierszyki sie podobaja, ale nigdy nie napisalabym ich na zaproszeniu slubnym.
wydaje mi sie to niegrzecznym dopominaniem o prezent, ktory przeciez nie jest glownym celem tej uroczystosci.
Nam "proszenie" o pieniadze zamiast prezentu szlo calkiem dobrze. z reguly ludzie pytaja sie przy wreczaniu zaproszen co bysmy chcieli otrzymac, wtedy mowilismy ze wolelibysmy pieniadze.
wydaje mi sie, ze wiekszosc gosci weselnych uznaje juz ze pieniadze sa tym prezentem, ktory chcieliby dostac mlodzi i automatycznie sie juz nie pyta.
ogolnie moge powiedziec, ze mowienie o pieniadzach zamiast prezentu rzeczowego bylo duzo mniejszym problemem niz na poczatku myslalam, ze bedzie.
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 05, 2006 3:39 pm   

Zaraz jak zobaczyłam te wierszyki bardzo mi się spodobało. Potem jednak doszłam do wniosku, że raz, nie mam ich jak wkomponować w zaproszenie, a dwa, że to i tak zbędne - patrz niżej:

gambi napisał/a:
wydaje mi sie, ze wiekszosc gosci weselnych uznaje juz ze pieniadze sa tym prezentem, ktory chcieliby dostac mlodzi i automatycznie sie juz nie pyta.

Dokładnie. Nas może zapytały ze 2 osoby. :) I wtedy padała odpowiedź wprost, że się urządzamy i przydadzą się pieniążki.
U nas brak pytań na pewno w dużej mierze to "zasługa" rodziców i rodziny w rozpuszczaniu wici. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 05, 2006 4:05 pm   

kryszka napisał/a:
Zaraz jak zobaczyłam te wierszyki bardzo mi się spodobało. Potem jednak doszłam do wniosku, że raz, nie mam ich jak wkomponować w zaproszenie, a dwa, że to i tak zbędne

U nas brak pytań na pewno w dużej mierze to "zasługa" rodziców i rodziny w rozpuszczaniu wici. :wink:


zgadzam sie. mysle, ze Rodzinka i ich wici to dobry pomysl.
_________________
 
 
Natalia 

Dołączyła: 16 Wrz 2005
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 08, 2006 12:33 pm   

Wierszyki rzeczywiście fajne, ale jeśli umieściłabym je na zaproszeniach to chyba tylko na tych kierowanych do młodych ludzi, znajomych, i rodziny "mojego pokolenia".
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 11:23 am   

my rowniez nie umiescilismy takiego wierszyka na zaproszeniach chociaz absolutnie nie pogniewalabym sie gdybym takie zaproszenie dostala. zawsze z reszta sama wole dac kase niz biegac po sklepach szukajac odpowiedniego prezentu :) a jak nas pytaja co chcemy mowimy wprost - koperte :)
_________________
 
 
 
aleksandra21 

Wiek: 45
Dołączyła: 06 Lut 2007
Posty: 1
Skąd: Zd-Wola
Wysłany: Wto Lut 20, 2007 8:00 pm   

my na poczatku tez myslelismy o takich wierszykach,ale doszlismy do wniosku ze wiele osob woli dac kaske i miec klopot z glowy,a nie zastanawiac sie czy to juz mamy ,czy nam sie przyda ;)
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 12:42 pm   

ten pomysł z wierszykami wydaje mi się super, jest to grzeczne zasugerowanie gościom co byśmy chcieli dostać i co najważniejsze nie zostanie to odebrane przez zaprosznych gości jako jakaś "niegrzeczność "
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 1:08 pm   

Natalia napisał/a:
Wierszyki rzeczywiście fajne, ale jeśli umieściłabym je na zaproszeniach to chyba tylko na tych kierowanych do młodych ludzi, znajomych, i rodziny "mojego pokolenia".

Zgadzam się, jak powiedziałam mojem mamie o pomyśle z takim wierszykiem to uznała to z niegrzeczne :roll: nie wiem dlaczego, bo dla mnie jest ok, ale chyba dla ich pokolenie nie do końca.
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 1:13 pm   

hmm...no cóż... to chyba kwestia podejścia do sytuacji każdego z osobna. Ja tez nie widze w tym nic niegrzecznego, ale może osoby starsze mogłyby być zniesmaczone- kto wie... Ale myslę , że każdy z nas był młody, brał kiedyś ślub, chciał pójść na swoje,jakoś wyszykować sobie mieszkanko- myślę, że po dłuższym zastanowieniu i przeanalizowaniu tych spraw goście by to przyjęli pozytywnie... ale to tylko moje przypuszczenia :-)
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 1:23 pm   

Mamie chodziło po prostu o to, że i tak każdy zapyta czy chcemy prezent czy pieniądze, więc takie wierszyki są zbędne.
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 1:26 pm   

może ma i rację... rzeczy, które są oczywiste dla nas, nie muszą być oczywiste dla starszego pokolenia (pokolenia naszych rodziców)... :-)
 
 
SYLWECZKA 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 680
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 4:31 pm   

Widzę, że nie tylko my mamy taki problem. Zastanawiamy się nad tym czy wierszyki zostaną dobrze odebrane! Nie chcemy nikogo urazić! Piszcie jakie wierszyki znacie i o sposobach informowania, bo tak dziwnie powiedzieć, że chcemy kasę.
Chociaż w naszym przypadku jest to najrozsądniejsze : nie mamy gdzie mieszkać, jeśli nic innego nie wymyślimy to po ślubie wyjedziemy za granicę, więc nie będziemy mieli gdzie sie podziać z prezentami (chyba że u rodziców), więc wolimy zebrać pieniądze na mieszkanie czy po prostu na start w nasze wspólne życie.
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 4:35 pm   

myslę, że każdy zrozumie Waszą sytuację... wystarczy tylko delikatnie porozmawiać podczas zapraszania gości-myslę, że zrozumieją :-) a w takiej sytuacji, to naprawdę dla Was istotne...
 
 
SYLWECZKA 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 680
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 5:07 pm   

Trochę sie martwię, że niektórzy mogą to odebrać jako wyciąganie pieniędzy. Dla nas bez względu na to jaką kwotę ktoś zamierza przeznaczyć na nasz prezent, lepszym rozwiązaniem będzie gotówka, bo "grosz do grosza..." :)

:wedding:
_________________
 
 
Canaves 

Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 103
Skąd: ...
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 5:46 pm   

Ja również sądzę, że te wierszyki to nietakt.. Goście mogli by sie poczuć urażeni, źle to odebrać..
Poza tym dla niektórych mogło by to być krępujące. W kopertę wypada czasem wsadzić więcej pieniędzy niż tyle ile byłby faktycznie wart upatrzony przez nas prezent. Ceny prezentu nikt nie musi znać, ani podejrzewać, a skromna gotówka w kopercie nie wygląda dobrze..

Chyba, że komuś bardzo zależy na pieniądzach, a proszenie jest krępujące, to może poprosić rodziców o pomoc.. Mogą gości troszkę naprowadzić co by Młodzi woleli.. Zawsze będzie to lepiej wyglądało niż jak by prosili sami Młodzi. :wink:

Co do powielania prezentów, to można sporządzić taką listę, żeby goście między sobą sie dogadali kto co kupuje... Tym sposobem uniknie sie 3 żelazek, 5 mikserów i innych rozmnożonych sprzętów.. :P
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 5:55 pm   

ja jestem tego zdania , że wiekszym nietaktem jest sporządzanie listy prezentów niz pisanie wierszyków :-)
ale to jest tylko moje zdanie...
 
 
SYLWECZKA 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 680
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 5:58 pm   

Wydaje mi sie, że rodzicom bardziej niezręcznie byłoby mówić gościom, że wolelibyśmy dostać pieniądze w ramach prezentów ślubnych.
_________________
 
 
Canaves 

Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 103
Skąd: ...
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 6:49 pm   

olciap6 napisał/a:
ja jestem tego zdania , że wiekszym nietaktem jest sporządzanie listy prezentów niz pisanie wierszyków :-)


Ale mnie nie chodziło o taką listę którą przygotowują Młodzi, co chcą dostać! :P ?le sie wyraziłam.. Chodzi mi o to żeby taka listę zrobili goście sami dla siebie, bez wglądu Młodych, i żeby wszyscy się umówili kto co kupuje.. Wtedy można sie wymienić pomysłami chociażby telefonicznie czy w mailach.. i na pewnej liście sobie odhaczyć co już jest kupione a który pomysł jest jeszcze wolny.. :)

SYLWECZKA napisał/a:
Wydaje mi sie, że rodzicom bardziej niezręcznie byłoby mówić gościom, że wolelibyśmy dostać pieniądze w ramach prezentów ślubnych.


Sądzę, że w rozmowie z rodzicami, albo świadkami czy innymi bliskimi z rodziny wyjdzie to naturalniej.. Nikt nie powinien na to zareagować krzywą miną. Młodzi po prostu powinni być wdzięczni za każdy prezent i niczego tak (przynajmniej bezpośrednio) nie narzucać.. :wink:
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 6:58 pm   

to że powinniśmy być wdzięczni za każdy prezent to nie podlega dyskusji :-) ale biorąc pod uwagę sytuacje Sylweczki to myślę, że warto pomysleć o delikatnym zasugerowaniu rodzince kwestii dawania pieniedzy na prezent ślubny...
 
 
SYLWECZKA 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 680
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 8:03 pm   

Oczywiście że będziemy wdzięczni za każdy prezent :) to nie ulega wątpliwości!
W ogóle zapraszając gości chcemy żeby świętowali z nami w tym cudownym dniu, a prezenty są sprawą drugorzędną! Przecież to nie jest obowiązek! My po prostu się zastanawiamy jak można podpowiedzieć, że jeżeli ktoś ma zamiar nam dać prezent to wolelibyśmy pieniądze. Ale nie chcemy nikomu nic narzucać, a tym bardziej nikogo urazić - stąd ta rozmowa ;)
:wedding:
_________________
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 05, 2007 9:49 am   

Nasi znajomi zażartowali, że zbierają na ściany domu. I od większości gości dostali pieniądze :)
 
 
SYLWECZKA 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 680
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 05, 2007 7:06 pm   

No właśnie może lepiej wybrnąć z tego tak pół żartem pół serio :)
Dziękuję za kolejny pomysł i czekam na więcej ;)
:wedding:
_________________
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pon Lis 05, 2007 8:04 pm   

jak sie okazalo my mielismy 100% skutecznosc - nie dostalismy ani jednego prezentu tylko same pieniadze. nic nikomu nie sugerujac. jak pytali to mowilismy, ze mieszkanie urzadzone, a zbieramy na wozek :) i uzbieralismy. na duzy, rodzinny wozek, a mlodemu wozek i tak dziadek kupuje. podobno to tak dziala :) nie znam sie na przesadach ale ten mi sie podoba :)
_________________
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lis 05, 2007 10:09 pm   

my też chcieliśmy pieniądze więc na odwrocie zaproszenia na wesele umieściliśmy wierszyk: "Prezent to jest zawsze kłopot,
czy ma zegar być czy robot,
by nie pisać długich książek
młodzi proszą o pieniążek".
Nikt nie poczuł się urażony, dla wszystkich było to naturalne, że chcemy kasę a wierszyk przyjęli z uśmiechem
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Lis 06, 2007 11:50 am   

dla mnie też jest to zrozumiałe, że goście przyjmują to z usmiechem. I gdyby nie to, że my mamy gdzie mieszkać po slubie, to pewnie sami byśmy z takiego wierszyka skorzystali...
 
 
Klaudynka 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 1321
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 02, 2008 11:08 am   

To ja jeszcze dodam taki wierszyk ;)

"Szanowni Goście
W całym wszechświecie
Nic tak nie cieszy jak własne gniazdko
-Sami to wiecie
Mocy prezentów, więc się zrzekamy
Bo na nasz"światek" dukaty zbieramy"

[ Dodano: Czw Paź 02, 2008 12:13 pm ]
I jeszcze jeden:

"DROGI GO?CIU WESELNIKU!!!
Jeśli w serca swego darze
prezent chcesz dać młodej parze
my podpowiedź małą mamy
do niej właśnie zachęcamy.
Pani Młoda i Pan Młody
dla gości i własnej wygody
proszą prezentów nie kupować
lecz pieniążkiem obdarować,
by na szczęście męża, żony
każdy był zadowolony"
_________________
 
 
 
suzarek 


Wiek: 41
Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 02, 2008 12:57 pm   

Na naszych zaproszeniach umieściliśmy drugi z wierszyków zamieszczonych przez Almę. W rodzinie nikt się o to nie obraził. A jeśli chodzi o to czy jest to nietakt, to bardzo indywidualna sprawa - ja nigdy nie odbierałam tego w ten sposób. Jeśli ktoś zapraszając mnie umieszczał informację czy chce pieniążki czy prezent - traktowałam to jako ułatwienie, zresztą zawsze pytamy młodych w jakiej formie życzą sobie prezent, niezależnie od stopnia pokrewieństwa czy zażyłości.
 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Czw Paź 02, 2008 5:02 pm   

mój szwagier jak rozdawał zaproszenia wprost mówił, że woleliby pieniądze bo chcą sobie załatwić mieszkanie za odstępne; a zamiast kwiatków prosili o "coś" dla dzidziusia, który jest w drodze
_________________
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 02, 2008 7:05 pm   

My daliśmy gościom wolną rękę. Nic nie pisaliśmy. Od prawie wszystkich dostaliśmy pieniądze, a prawie wszystkie prezenty były z nami mniej więcej uzgadniane. Natomiast od gości poprawinowych dostaliśmy same prezenty. Ze wszystkich jesteśmy bardzo zadowoleni. Najwyraźniej nasi goście dobrze nas znają. :)
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 2:49 pm   

Nas z reguły goście sami pytali podczas zapraszania co chcemy. Czy pieniądze czy jakiś prezent więc sprawę mieliśmy ułatwioną. Ale sądzę, że to żaden wstyd napomknąć co chcemy dostać. Byleby zrobić to z klasą.
_________________


 
 
juta79 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Paź 2007
Posty: 394
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 3:09 pm   

My po cichu liczylismy na pieniadze ale nie dalismy glosno do zrozumienia goscia. I nie liczac kilka prezentow ktore dostalismy od mlodego kuzynostwa dostalismy same koperty.
Ale mysle ze to nic zlego powiedziec ze wolimy pieniadze:)
Mysle ze bardzo ladna forma sa wierszyki na zaproszeniach.
_________________

 
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 4:16 pm   

Temat bardzo na czasie - bo przecież chyba większość młodych w tej chwili chce koperty. Jak moi znajomi się pobierają, to jest dla mnie oczywiste, że daję kopertę, bo wyznaję zasadę, że ważniejsze są chyba ich życzenia co do prezentu niż moje. A poza tym jedna złota zasada: z 20 kopert po 200 zł uzbiera się na coś większego, a z 20 żelazek nie powstanie nowe audi. I ja też wolałabym dostać kasę, którą mogę przeznaczyć na x drobiazgów lub 1 duży cel (remont, mieszkanie, samochód... itd.). Jako przyszła panna młoda zawsze daję koperty. Zdziwiłam się jednak bardzo, gdy osoby w moim wieku (czyli po 20.) zaczęły wymyślać fochy, bo one chcą kupić prezent, a koleżanka wolałaby kopertę. Dlatego myśląc o zapraszaniu własnych gości jestem przerażona - skoro dwudziestki tak reagują, to co ze starszymi krewnymi? :/
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 6:24 pm   

Tissaia, jako starsza ciotka, albo siódma woda po kisielu też dałabym kopertę. Teraz już też. Jestem mężatką, jestem na swoim, zarabiam. Ale byłam na kilku weselach kiedy nie pracowałam, byłam jako osoba towarzysząca, albo u koleżanki, szłam z D, który wtedy nie był ani moim mężem, ani narzeczonym. I uważam, że wtedy pieniądze są niewskazane. Lepiej dać prezent. Poza tym bliskiej osobie wolałabym dać prezent, żeby miała ode mnie pamiątkę, coś osobistego. Nie zawsze pieniądze są najlepszym rozwiązaniem i to właśnie u młodych ludzi są większym problemem.
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 06, 2008 7:57 pm   

Chodziło mi o to, że starsze osoby mogą się obrazić o proszenie ich o kasę czy sugerowanie im, że się woli kasę, a przyjaciele niby powinni zrozumieć. otóż, jak się okazuje, właśnie niby.
Osobiście uważam, że jeśli nie mam dużo kasy, wystarczy dać symbolicznie, ja też nie daję każdemu po tysiąc zł, bo mnie zwyczajnie nie stać. A z prezentem jest cała masa zamieszania, bo może komuś niepotrzebne są serwetki i wazoniki, a chyba droższy prezent to już wydatek takiego rzędu, że dorównuje "kopertowemu" - więc o co chodzi?
Robienie listy prezentów jest dla mnie przerażające, bo nie chcę dostać kompletów pościeli, łyżek, wazonów i ramek na zdjęcia, a nie mam też zielonego pojęcia, jaka będzie mi potrzebna pralka, lodówka i zmywarka, bo jeszcze nie mieszkamy na swoim. Dlatego przyznaję bez bicia, że wolałabym koperty.
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
Amm-k 


Wiek: 35
Dołączyła: 18 Sie 2007
Posty: 248
Skąd: Bełchatów
  Wysłany: Wto Sty 06, 2009 7:31 pm   Wierszyk - prośba o kopertę zamiast prezentu

Kochani słuchajcie, krążą po internecie różnego rodzaju wierszyki, które można dołączyć do zaproszeń, że zamiast prezentów, kwiatków i innych dupereli chce się dostać kopertkę ;) W związku z tym, jak myślicie? Czy będzie nie na miejscu jeśli dołączę do naszych zaproszeń taki wierszyk??

NASI DRODZY WESELNICY!
Na wesele zapraszamy
bez prezentów też wpuszczamy :)
dla nas będzie największą radością
jeśli zaszczycicie nas swą obecnością
jeśli jednak w serca swego darze
prezent chcecie dać młodej parze
my podpowiedź małą mamy
do niej właśnie zachęcamy.
Ku naszej radości
prosimy Szanownych Gości,
zaoszczędźcie nam dźwigania
i paczek transportowania,
do koperty włóż banknocik.
a rozwiążesz ten kłopocik
lekko będzie w samolocie
no i będzie po kłopocie.



edit: zmieniłam tytuł na taki, w którym wiadomo o co chodzi ;)
a potem znalazłam już podobny wątek, więc je połączyłam
kryszka
_________________


Ostatnio zmieniony przez kryszka Wto Lut 03, 2009 9:58 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 7:41 pm   

Miom zdaniem taki wierszyk jak najbardziej może być, goście na pewno zrozumieją sprawę i się nie obrażą :)
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 8:09 pm   

wierszyk fajny i nikt nie powinien się obrazić
_________________
 
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 8:20 pm   

Generalnie jestem przeciwna umieszczaniu tego typu wierszyków na zaproszeniach ślubnych. Treść zaproszenia jest zazwyczaj bardzo oficjalna - Szanowni Państwo itp a tu raptem na końcu wyskakuje taka rymowanka. Według mnie to zupełnie nie pasuje do całości.
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 8:36 pm   

Amm-k napisał/a:
do koperty włóż banknocik.
a rozwiążesz ten kłopocik
lekko będzie w samolocie
no i będzie po kłopocie.


:vis

Jestem tego samego zdania, jak truskawka_ja.
Dorośli ludzie i zabawa w przedszkolne rymowanki :|
 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 8:56 pm   

Ciekawe ile podobnych wierszyków było w czasie oczepin obecnie już zamężnych Pań - a teraz jakoś przeszkadzają ... ciekawe.
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 9:05 pm   

Wierszyk fajny, ale do zaproszeń ni w ząb mi nie pasuje. Prędzej właśnie do jakiejś zabawy lub jak są wierszyki z podziękowaniami dla gości, które nakleja się na opakowania do ciasta, albo na winietki.
_________________


 
 
Amm-k 


Wiek: 35
Dołączyła: 18 Sie 2007
Posty: 248
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 9:50 pm   

Słuchajcie dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi, to co proponujecie, żeby brzmiało mniej "dziecinnie" ?? Chciałabym coś takiego umieścić, bo naprawdę bardziej by nam się pieniążki przydały niż prezenty. Macie może jakieś inne pomysły?? Pozdrawiam :)
_________________


 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 06, 2009 9:55 pm   

Najczęściej problem sam się rozwiązuje bo goście podczas Waszego zapraszania będą się pytać co wolicie dostać. Czy jakiś prezent czy pieniądze. W dzisiejszych czasach to jest często spotykane pytanie więc sądzę, że nie macie się o co martwić i wystarczy poczekać do momentu zapraszania, a zaproszenia zrobić jednak tradycyjne.
_________________


 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 08, 2009 4:01 pm   

Wiesz, ja miałam taki sam problem z tym, że zamiast kwiatów chcieliśmy kupony totolotka i w końcy napisałam po prostu: Zamiast kwiatów prosimy o kupony totolotka. Małym drukiem, na dole zaproszenia.
Może coś podobnego. Zwykłe proste, szczere zdanie. Typu: W miarę możliwości prosimy o koperty zamiast prezentów. I już. Albo nic nie pisać. Większość gości i tak przynosi koperty, jak ktoś ma pomysł na prezent to i tak kupi prezent niezależnie od wierszyków, a jak ktoś nie wie co kupić to spyta i wtedy mu powiecie, że koperta lepsza.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 08, 2009 4:09 pm   

Chciałabym tylko przypomnieć, że o wierszykach zamiast kwiatków jest już osobny wątek, ten dotyczy tylko gości weselnych i ich prezentów. Proszę pisać na temat.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
aniunia19 

Wiek: 39
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 24
Skąd: Biała - Skierniewice
Wysłany: Sro Sty 28, 2009 2:06 pm   

Hejka
Amm-k jesli chcesz zaznaczyc delikatnie, ze wolisz koperte radzilabym Ci wpisac jakis krotki wierszyk na oddzielna kartke i dodac ja do koperty z zaproszeniem. Sami chcemy tak zrobic. A co do tresci - to moze byc cos takiego

Prezenty są ślubu miłym dodatkiem,
ale nie zawsze trafnym wydatkiem.
Sponsorów szukamy naszego mieszkania,
Więc problem prezentów jest do rozwiązania.
Mile widzianym i bardzo gustownym,
Będzie bilecik ze znakiem wodnym.
pozdrawiam
 
 
 
Amm-k 


Wiek: 35
Dołączyła: 18 Sie 2007
Posty: 248
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 2:52 pm   

No właśnie tak byśmy chcieli zrobić i dodać osobną karteczkę :) Tylko chcieliśmy coś z jajem nie takiego poważnego, żeby może nie zrazić tym do siebie ;) Stąd ten post :)
_________________


 
 
aniunia19 

Wiek: 39
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 24
Skąd: Biała - Skierniewice
Wysłany: Pon Lut 02, 2009 12:48 pm   

Anm-k --> co to tego tekstu - spisalam go kiedys z jakies gazety , ale wydaje mi sie, ze w googlach mozesz poszukac tego typu rzeczy
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl