Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Giełda kwiatowa
Autor Wiadomość
elises 

Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 76
Skąd: Polski
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 11:46 pm   

katkrys napisał/a:
Tak z "klamki" normalnie mozna wejść????



można wejść bez problemu, ale wstęp z tego co wiem to jest płatny chyba 2 lub 3 zł

obok giełdy jest tez hala kwiatowa i ona jest czynna cały dzień ale nie wiem czy mają tam kwiaty cięte, bo ja kupowałam tam doniczkowe
 
 
Tatarak 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Lut 2010
Posty: 98
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 03, 2010 12:26 pm   

To ja jeszcze, bo mam wątpliwość.

W czerwcu tego roku znajomy kupował kwiaty hurtowo na "Stracie" właśnie. Zdaje się, ale głowy to on nie daje, że sobie pojechał o ludzkiej porze.
Za Matką Polką giełda jest, ale między 6 a 8 rano (z tym, że o 8 już nic nie ma). Nie widziałam żadnej hali, poza terenem giełdy (a takie info do mnie dotarło, że jest), która byłaby czynna w innej porze, takiej raczej po śniadaniu.

Więc jak to jest właściwie???
_________________
 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 03, 2010 12:56 pm   

Tatarak napisał/a:
Nie widziałam żadnej hali, poza terenem giełdy (a takie info do mnie dotarło, że jest), która byłaby czynna w innej porze, takiej raczej po śniadaniu.


Tatarak, ale chodzi Ci o halę poza terenem giełdy, ale należącą do niej, czy o halę z kwiatami w okolicach giełdy? Bo jeśli to drugie, to naprzeciwko giełdy za CZMP jest hurtownia kwiatów z Holandii "Fleura" czynna w dni powszednie 4:30-12:30, a w sobotę 4:30-10:00.
_________________

 
 
Verenica 

Wiek: 43
Dołączyła: 23 Sie 2010
Posty: 88
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 04, 2010 12:23 pm   

Jest jeszcze jedna giełda kwiatów i dekoracji czy coś takiego. Prawdę mówiąc nigdy tam nie byłam - więc nie wiem jak to wszystko wygląda.
Wiem o niej bo jest na trasie na moją działkę :P
Giełda mieści się w Konstantynowie Łódzkim, tuż przy stacji benzynowej.
_________________


http://www.pustamiska.pl
 
 
 
Samuel Vimes 

Wiek: 41
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 9
Skąd: Uć
Wysłany: Sob Lis 06, 2010 8:57 am   

Verenica napisał/a:
Jest jeszcze jedna giełda kwiatów i dekoracji czy coś takiego. Prawdę mówiąc nigdy tam nie byłam - więc nie wiem jak to wszystko wygląda.
Wiem o niej bo jest na trasie na moją działkę :P
Giełda mieści się w Konstantynowie Łódzkim, tuż przy stacji benzynowej.


Nazywa się to Kwiat-Dekor. Jest tam mnóstwo materiałów dekoracyjnych, bibelotów itp. Natomiast jeżeli chodzi o kwiaty to raczej porażka, zdarzyło mi się tam być kilka razy (choć ostatni raz około rok temu), wybór jest mizerny, jakość straszna, świeżość hmm.. ujmę to tak - kwiatki stoją tam, aż nie umrą, a ludziki którzy tam pracują są raczej z przypadku i dużo nauki przed nimi (oczywiście nikt nie kształci w zawodzie "hurtownik kwiatów", więc większość personelu takich firm zaczyna z zerową wiedzą - wszystko przychodzi z czasem). Rzecz jasna w ciągu tego czasu, kiedy tam nie zaglądałem mogło się wiele zmienić na lepsze, opieram się na tym co widziałem wtedy.
_________________
- Myślałem, że krasnoludy nie wierzą w diabły, demony i takie rzeczy.
- To prawda, ale... nie jesteśmy pewni, czy one o tym wiedzą.
 
 
Tatarak 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Lut 2010
Posty: 98
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 24, 2010 3:08 pm   

Bian napisał/a:
Tatarak napisał/a:
Nie widziałam żadnej hali, poza terenem giełdy (a takie info do mnie dotarło, że jest), która byłaby czynna w innej porze, takiej raczej po śniadaniu.


Tatarak, ale chodzi Ci o halę poza terenem giełdy, ale należącą do niej, czy o halę z kwiatami w okolicach giełdy? Bo jeśli to drugie, to naprzeciwko giełdy za CZMP jest hurtownia kwiatów z Holandii "Fleura" czynna w dni powszednie 4:30-12:30, a w sobotę 4:30-10:00.



Skoro nie jest na terenie giełdy i czynna do 12.30 to chyba musi być ta. Trzeba się tam przejechać. Rozumiem, że to nie obiekt zamknięty i nie trzeba jakiejś legitymacji florysty (czy czegoś tego sortu)?

Bo wiem właśnie tylko tyle, że jest gdzieś poza giełdą.


Dziękuję za wieści. Buźka
_________________
 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 24, 2010 4:32 pm   

Tatarak napisał/a:
Rozumiem, że to nie obiekt zamknięty i nie trzeba jakiejś legitymacji florysty (czy czegoś tego sortu)?


Nie :) Nikt tam nie kontroluje takich spraw.
_________________

 
 
Samuel Vimes 

Wiek: 41
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 9
Skąd: Uć
Wysłany: Sro Lis 24, 2010 7:23 pm   

Bian napisał/a:
Tatarak napisał/a:
Rozumiem, że to nie obiekt zamknięty i nie trzeba jakiejś legitymacji florysty (czy czegoś tego sortu)?


Nie :) Nikt tam nie kontroluje takich spraw.


Ależ wręcz przeciwnie. Pamiętajmy wszak o jednej podstawowej zasadzie: "hurtownia" jak sama nazwa wskazuje para się sprzedażą hurtową, docelowo przedsiębiorcom danej branży. Detalistów nie obsługuje. Oczywiście są wyjątki od reguły, bo zamówienie na 500 róż to już w moim rozumieniu sprzedaż hurtowa i można w takim przypadku zacząć z klientem spoza branży rozmowę :) Wyobraźcie sobie bowiem sytuację, że sami prowadzicie działalność handlową, jeżeli hurtownia sprzedaje klientom detalicznym towar, to zwyczajnie odbiera wam chleb, bo nie jesteście w stanie z nią konkurować, tym bardziej że w niej zaopatrujecie swój sklep w tych samych cenach. Po drugie hurtownia prowadząc sprzedaż detaliczną podcina gałąź na której siedzi, bo klient który kupi paczkę róż w hurtowni, nie pójdzie już do kwiaciarni, nie da jej zarobić, przez co kwiaciarnia nie przyjedzie po towar do hurtowni, bo nie będzie jej na to stać. A to właśnie kwiaciarnie są regularnymi i dużymi odbiorcami w hurtowniach i na giełdach kwiatowych, detalista przyjdzie raz na dwa miesiące, zostawi 100 złotych i odpłynie szczęśliwy. :)
_________________
- Myślałem, że krasnoludy nie wierzą w diabły, demony i takie rzeczy.
- To prawda, ale... nie jesteśmy pewni, czy one o tym wiedzą.
 
 
crazylady 

Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 07, 2014 7:22 pm   

Czy ktoś ma jakieś aktualne informacje nt. giełdy kwiatowej na ul. Równej? Chodzi mi o kupno kwiatów ciętych. Czy są sprzedawane hurtowo, czy w detalu również? Jakie są ceny kwiatów? W jakich godzinach najlepiej tam pojechać? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)
_________________


 
 
karoosia 

Wiek: 42
Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 108
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Maj 19, 2014 9:03 am   

Czy ktoś się wybiera może na giełdę przy ul. Równej? Jeśli tak to prosiłabym o sprawdzenie ceny lilii.
A może orientujecie się jak wygląda różnica pomiędzy cenami na giełdzie na Równej a na tej na Starcie, bo nie wiem czy mi się opłaca jechać - w sumie to ok 50km w obie strony, ale jeśli różnica jest znaczna to może warto.
_________________
KAROOSIA
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 19, 2014 10:45 am   

a jakie te lilie? Ja będę w piątek albo w sobotę na giełdzie
_________________

 
 
olqa_b 

Dołączyła: 28 Paź 2013
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 20, 2014 7:19 am   

A wiecie może w jakich godzinach i w jakie dni tygodnia otwarte są obie giełdy? bo jak rozumiem są dwie-na Starcie i na ulicy Równej, tak? :)
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 20, 2014 8:42 am   

Na ulicy równej od pn do sob w godz. 5-9. Proponuję jechać około 6, bo przed 9 to wszyscy już się zawijają.
_________________

 
 
karoosia 

Wiek: 42
Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 108
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Maj 20, 2014 9:00 am   

Julia_ja, w sumie to gatunek chyba mi obojętny czyli zapytaj o takie najzwyklejsze, bo wiem, że na Starcie kosztowały 2 tyg temu 4zł. Jakby był wybór to zobacz białe lub bordowe (nie wiem czy to ma wpływ na cenę)

olqa_bna Starcie jest czynna w tygodniu i chyba w soboty, ja byłam tam w ciągu dnia i widziałam, że czynne jest do 15 lub 16, ale nie wiem od której. Natomiast jeżeli Cię interesują kwiaty cięte to jest tam może ze 4 sprzedawców, czyli wybór mizerny.
_________________
KAROOSIA
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 20, 2014 11:32 am   

Ok, będę w pt lub w sob to Ci napiszę :)
_________________

 
 
olqa_b 

Dołączyła: 28 Paź 2013
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 20, 2014 8:15 pm   

Czyli żeby zdobyć kwiaty cięte, na przykład do wazonów na salę, lepiej pojechać na giełdę na Równej? Dzięki za pomoc :)
 
 
karoosia 

Wiek: 42
Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 108
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Maj 21, 2014 8:23 am   

olqa_b , nie wiem jak to cenowo wychodzi, czekam na info od Julia_ja,a jeśli chodzi o wybór to może coś się zmieni jak będą np. tańsze kwiaty. Ja mam ślub 14.06 i facet powiedział, że wtedy to będzie mnóstwo kwiatów, ale nie wiem czy to prawda. Zależy czeka szukasz, bo np. róże i lilie były i jeszcze kilka gatunków, ale na pewno nic wyszukanego
_________________
KAROOSIA
 
 
olqa_b 

Dołączyła: 28 Paź 2013
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 21, 2014 8:30 pm   

Ja poszukuję kwiatów na sierpień, jeszcze nie wiem w jakiej kolorystyce, ale beda to na pewno kwiaty ciete do wazonów na salę. Myślę o goździkach, ewentualnie różach peoniowych (nie wiem czy coś takiego znajdzie się na giełdzie) albo innych podobnych "pękatych" kwiatach o gęstych, licznych płatkach :)
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 25, 2014 10:40 am   

karoosia, wybór lilii jest ogromny. Lilie podstawowe kosztuą 3 zł (są to z trzema kwiatami), z czterema 4zł, z pięcioma i sześcioma po 5 zł. W paczce jest 10 szt. Kolor nie ma wpływu na cenę. Mam nadzieję, że pomoglam :)
_________________

 
 
karoosia 

Wiek: 42
Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 108
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Maj 26, 2014 8:08 am   

Jasne, że pomogłaś, dziękuję pięknie. Czyli wniosek taki, że jechać chyba nie warto, bo ceny podobne tylko zapewne wybór większy.
_________________
KAROOSIA
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 10, 2014 9:37 am   

ja kupilam na gieldzie na starcie gozdziki do dekoracji sali, a konkretnie do dekoracji wazonow/kliechow (robilysmy ja z mama same). bukiet 25szt kosztowal 35 zl, co daje 1,40zl za 1 godzika. w kwiaciarni cena za 1 gozdzika wynosila 2,50zl. kupilysmy tez hydrozel (kolorowe kuleczki jako ziemia) i 1 opakowanie kosztowalo 2,50zl.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Sisska Wto Cze 10, 2014 9:38 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
smileface 

Dołączyła: 18 Maj 2014
Posty: 8
Skąd: LDZ
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 8:53 am   

Czy ta giełda czynna jest tez zimą ? Byłam tam dziś i to miejsce wygląda na opuszczone, nic, nikogo tam nie bylo...:(
 
 
agniesia0588 


Wiek: 35
Dołączyła: 26 Sty 2014
Posty: 52
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 17, 2015 8:24 pm   

Słuchajcie dziewczyny, jeżeli chodzi o giełdę na ul. Równej (pracowałam kiedyś w kwiaciarni i jeździłam tam po kwiaty), to czynna jest od pon do sb 5:00-9:00. Koło 9:00 zaczynają się szybko zwijać, bo zmienia się w giełdę zoologiczną (o tej porze zaczynają również wyprzedawać kwiaty w super cenach). Nie trzeba mieć żadnej firmy by móc tam kupować, wystarczy zapłacić za wejście i można kupować ile i co się chce. Niestety jeżeli chodzi o kwiaty cięte to trzeba kupować paczkami, ale zawsze wychodzi to o wiele taniej niż u kwiaciarki. Róże można kupić tam dosłownie za grosze. Giełda czynna jest cały rok. Oprócz kwiatów macie tam świeczki, ozdoby typu serca wiklinowe, serca styropianowe oraz inne kształty, piórka, organzę, która jest nawet tańsza niż na allegro. Jest cała masa kwiatów sztucznych, które można wykorzystać do ozdobienia krzeseł. Wiem, że można je kupować na sztuki. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam :)
_________________

 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Pią Sty 23, 2015 6:29 pm   

Byłam ostatnio w październiku na giełdzie i za wejście nic się nie płaciło... Tylko nie wiem czy mówimy o tej samej ulicy, bo byłam z tatą i specjalnie nie przyglądałam się nazwom ulic. Wiem tylko że w pobliżu była tam n apewno ulica św Teresy czy jakoś tak...
_________________



Miłego dnia Gość :)
 
 
agniesia0588 


Wiek: 35
Dołączyła: 26 Sty 2014
Posty: 52
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 23, 2015 8:56 pm   

Jak pojedziesz wcześnie rano to bodajże płacisz ok 2-5zł, a później tak po 8 już chwilę przed zamknięciem nie pobierają opłat za wstęp. O później porze wszystko jest poprzebierane i zostają takie zwiędłe ostatki, ale są też promocje. Rano natomiast jak tylko się otworzą ciężko jest znaleźć miejsce parkingowe :/ A parking mają mały...
_________________

 
 
M-Martusia 

Dołączyła: 16 Lut 2015
Posty: 213
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pią Lut 27, 2015 11:22 am   

Giełda na ulicy Równej jest czynna cały rok od poniedziałku do soboty (5-9). Jeżeli zależy Wam na wyborze żywych kwiatów, to warto być tam wcześnie - w okolicach piątej lub szóstej. Około 8 tak na prawdę ciężko już coś ciekawego znaleźć. Jeżeli chodzi o sztuczne kwiaty i dodatki można się pojawić troszkę później, ale też raczej koło 6-7 niż 9.

Kwiaty żywe, liście itp. Sprzedawane są tylko w paczkach. Niektóre sztuczne rzeczy można kupić na sztuki. Cześć jest pakowana w paczki i wtedy tylko tak można je nabyć.
Cześć stoisk nie obsługuje detalistów, albo dolicza sobie do ceny hurtowej marże.
Gdyby ktoś miał jakieś pytania odnośnie giełdy, to piszcie. Mama miała kwiaciarnie, a teraz zajmuje się tortami z pampersów, więc i tak dosyć często tam bywamy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl