Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Rodzina na swoim
Autor Wiadomość
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 17, 2009 7:26 pm   Rodzina na swoim

Czy wiecie coś na temat tego programu? Może ktoś korzystał? Czy to dotyczy tylko nowych mieszkań, czy również mieszkań na rynku wtórnym? Jaki jest w tym haczyk?
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 17, 2009 8:05 pm   

Ja się swego czasu interesowałam kredytem z dopłatą w PKO BP (prawdopodobnie właśnie w ramach tego programu).
Dopłata dotyczy tylko wysokości spłacanych odsetek, bez raty kapitałowej.
Nieważne czy jest to rynek pierwotny, czy wtórny.

Więcej nie wiem, bo ja się nie kwalifikuję do tego, ponieważ jestem właścicielką mieszkania.
_________________

 
 
sistermonn 
:)


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 905
Skąd: Łódź - Górna
Wysłany: Pon Sty 19, 2009 9:35 am   

Z tego co wiem to dopłaty są jedynie do kredytów zaciągniętych w PLN.
 
 
 
klara76 


Wiek: 47
Dołączyła: 06 Sie 2006
Posty: 538
Skąd: łódź-bałuty
Wysłany: Pon Sty 19, 2009 10:07 am   

państwo przez 8 lat spłaca za nas odsetki; udzielenie kredytu preferencyjnego uzależnione jet od ceny mieszkania/domu (ceny za metr2 - kwota ustalana dla poszczególnych miast) i jego metrażu: dla mieszkań coś około 75 m2 dla domu około 140m2; takiego kredytu udziela narazie 5 banków
_________________
 
 
 
Agulka 

Wiek: 42
Dołączyła: 06 Sty 2005
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 19, 2009 10:51 am   

klara76 napisał/a:
państwo przez 8 lat spłaca za nas odsetki;


Połowę odsetek, a po tym okresie marża jest stosunkowo wysoka (chyba o 1 procent wyższa niż standardowo, ale musisz to sprawdzić) i suma sumarum wychodzi na to samo co np. kredyt we frankach bez dopłat...
Opłaca się to najbardziej w przypadku brania kredytu na krótki czas. W innym przypadku średnio gdyż nie dość że jest to tak skonstruowane że za dużo nie zyskasz po 30 latach w porównaniu to standardowego kredytu to jeszcze jesteś skazana na ograniczoną liczbę banków i ich warunki np. wyższą prowizję itd.. Trzeba to naprawdę dokładnie policzyć... A i przez te 8 lat nie możesz nic z tym kredytem już zrobić (np. przewalutować, przenieść do innego banku itd.)
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 19, 2009 1:56 pm   

my mamy taki kredyt dla nas byly to korzystne warunki mamy go w pko SA bo w sumie to jedyny bank w ktorym mielismy rentownosc i najnizsze raty
 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 12:01 pm   

ja jestem dość świeżo w temacie, więc mogę napisać Wam tyle, że kredyt przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które nie mają prawa do żadnego lokalu użytkowego w momencie podpisania umowy z bankiem, poza tym wartość mieszkania za m2 nie może przekroczyć pewnego wskaźnika, dla Łodzi w pierwszym kwartale 2009 roku jest to 5017 PLN, jeśli chodzi o powierzchnię, to do 50m państwo dopłaca 50% a do pozostałych metrów, jeśli mieszkanie jest większe, proporcjonalnie
z tego, co wiem na pewno, to tego kredytu udzielają banki PKO z tą różnicą, że w BP na 90% wartości mieszkania, więc trzeba mieć 10% środków własnych a w SA nawet na 102% wartości mieszkania
kredyt wydaje się więc niezły, bo dla nas praktycznie oznacza to, że przez 8 lat będziemy płacić raty niższe o ok 450 zł, ale rację ma też jak najbardziej Agulka - mój mąż wyliczył, że tak naprawdę, żeby nam się opłacało ten krety wziąć, powinniśmy spłacić do po 15 latach, jeśli spłacimy go po 30 latach to tak naprawdę wyjdzie nam na to samo, ponieważ w tym kredycie jest, tak jak pisała Agulka, wyższa marża

w każdym razie wczoraj pan w Open Finance doradzał nam mimo wszystko kredyt we frankach, aczkolwiek na dzień dzisiejszy nie mamy zdolności kredytowej, jaka nas interesuje, a w PLN owszem
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
julietta 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 205
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Lut 01, 2009 4:55 pm   

justinaa napisał/a:
tego kredytu udzielają banki PKO z tą różnicą, że w BP na 90% wartości mieszkania, więc trzeba mieć 10% środków własnych a w SA nawet na 102% wartości mieszkania

PEKAO SA co prawda udziela kredytu na całość, ale przy braku wkładu własnego (20%) trzeba liczyć się z tzw. "ubezpieczeniem brakującego wkładu własnego", co jest dość dużą kwotą - zależną od wysokości kredytu i trzeba to płacić do momentu, w którym kapitał osiągnie właśnie te 20%. Zarówno w jednym jak i drugim banku można za to skredytować prowizję za udzielenie kredytu, ale to tylko jakieś 0,75%.

Kredyt we frankach może być korzystniejszy, ale tylko przy wysokiej zdolności kredytowej...
_________________
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 02, 2009 8:43 am   

a widzisz, tego nam niestety nie powiedziano :? a to ważna informacja, czyli być może jednak lepiej mieć 10% wkładu własnego, bo to nie aż tak dużo
a co do fanków, to no właśnie, 3 tygodnie temu mieliśmy jeszcze zdolność na zadowolającą nas kwotę a teraz już nie

[ Dodano: Sro Lut 18, 2009 6:29 pm ]
dzisiaj w GW pojawił się artykuł o tym kredycie, gdyby ktoś miał ochotę
polecam artykuł
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 10, 2009 6:35 pm   Kredyt mieszkaniowy dla młodych małżeństw w PKO ŻUBR

Dowiedziałam się właśnie o kredycie mieszkaniowym dla młodych małżeństw w oddziale PKO ŻUBR. Bank ten pożycza nam pieniądze na mieszkanie i połowę z niego spłaca państwo(dowiedziałam się o tym od męża). Przewertowałam całą stronę banku PKO i PKO ŻUBR i nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Natomiast jedyne co znalazłam to negatywne opinie o tym banku. Czy wiecie coś o tym dziewczyny, słyszałyście lub miałyście własne doświadczenia, którymi mogłybyście się podzielić :?: :?: :?:
_________________


 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Czw Lut 26, 2009 8:11 pm   

justinaa, miałam dzisiaj zajęcia na temat sytuacji na rynku- tak ładnie się nazywają Konwensatorium z ekonomii :smile: :smile: i właśnie była mowa o kredytach,między innymi we frankach.Z tego co zrozumiałam na skutek parytetu stopy procentowej, stopy procentowe w różnych krajach powinny być takie same.Więc to,że korzystniejsze było branie kredytu we frankach,czy w jakieś innej walucie musi po pewnym czasie być zlikwidowane na skutek tego właśnie parytetu.I nasz ekonomista powiedział,że najlepiej jest brać kredyt w tej walucie, w której się zarabia.
Nie wiem czy to komuś pomoże lub zainteresuje,bynajmniej przedstawiłam problem kredytu z punktu ekonomicznego :)
_________________

 
 
 
Suelen 


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 1258
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Lut 26, 2009 11:37 pm   

niby tak, tylko należy dla CHF i PLN policzyć wibor i libor, który dla złotówki jest o wiele wyższy. I tak po odliczeniu, wychodzi, że wzięcie kredytu w CHF (frankach szwjacarskich) dalej się opłaca przy kredytach na znaczną kwotę. I już w 2009 roku, bardzo dużo ludzi wzięło kredyt we frankach.

niesia2708 napisał/a:
najlepiej jest brać kredyt w tej walucie, w której się zarabia.

może byc to spowodowane, iż waluta obca jest jak ruletka i obliczasz kwotę kredytu z kwotą sprzedaży, a np. złotówki nie odczuwasz tak mocno, bo pensję dalej masz taką sama i wesz ile masz odłożyć na ratę.
_________________


19.09.2009 :mar
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Lut 27, 2009 9:51 am   

Zabawne jest to, że jak podnoszą stopy, to ja dostaję podwyżkę rat -normalka, ale jak obniżają i mówią że kredyty pln są tańsze, to mi się nie zdarzyło jeszcze otrzymać obniżki :twisted:
_________________

 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 3:14 pm   

Chłopak z naszej firmy jest w trakcie załatwiania kredytu. I powiedział dość ciekawą rzecz. A mianowicie, że z chwilą wejścia do strefy Euro będzie w Polsce obowiązywał już nie Wibor ale Euribor, który jest na zdecydowanie niższym poziomie niż Wibor. Wtedy kredyty mocno stanieją. Czyli de facto można założyć, że oprocentowanie dzisiejszych kredytów złotówkowych za kilka lat będzie względnie niższe. Tyle tylko, że powstaje zasadnicze pytanie - kiedy my do tej strefy wejdziemy? :? Teraz czytam właśnie, że najnowsze prognozy są na 2016 rok.
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 4:26 pm   

Wiesz Ewa, z tym przeliczeniem kredytów z PLN na EUR i z CHF na EUR to każdy gada inaczej. Zgłupieć już idzie. Ale że nie mamy na to wpływu, to cóż, pozostaje nam czekać.
Ja się wolę nie nastawiać, że coś skorzystam.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 04, 2009 7:45 pm   

wracając do tematu kredytu Rodzina na Swoim - moi znajomi właśnie go dostali, więc raczej procedura dostania tego kredytu jest chyba podobna do "zwykłego" kredytu, może u nich trochę dłużej niż u nas ("zwykły" kredyt hipoteczny Własny Kąt w PKO BP) i trochę później była wypłata kasy, ale generalnie poszło sprawnie

a ostatnio czytałam na onecie, że w tym roku przyznali tych kredytów już tak dużo że prawdopodobnie niedługo ta pula pieniędzy rządowych się wyczerpie więc jeśli ktoś byłby zainteresowany tym konkretnym kredytem to albo należy się pospieszyć, albo poczekać na nowy rok
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 5:51 pm   

Wznawiam temat, czy są jakieś forumki, które skorzystały z Programu Rodzina na Swoim ?
_________________
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 7:56 pm   

ola, tak jak pisałam wyżej, moi znajomi dostali ten kredyt w lipcu, więc jakby co mogę się ich podpytać i dać znać
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 8:06 pm   

justinaa, jak możesz to podpytaj się :) jak to wygląda, czy naprawdę opłaca się wziąć taki kredyt :)
_________________
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 8:12 pm   

jesli to ten z dopłata przez 8 lat to my go mamy ale bralismy w maju 2008
 
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 8:15 pm   

ola88 napisał/a:
czy naprawdę opłaca się wziąć taki kredyt :)

Nasz świadek brał kredyt w połowie 2009 roku. Miał do wyboru albo wziąć zwykły kredyt, albo wziąć ślub ze swoją dziewczyną i postarać się o Rodzinę na swoim. Pokalkulował, poprzeliczał, porównał oprocentowanie oraz swoją zdolność w różnych bankach i wyszło mu, że mu się to nie opłaca. Nawet nie tyle nic na tym nie zyska, co nawet straci.
Nie znam dokładnych szczegółów, ale już słyszałam od kilku przygodnie spotkanych osób, że zrezygnowali z rodziny na swoim na rzecz zwykłego kredytu, więc coś w tym musi być.
_________________

 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 8:34 pm   

mój Małż też robił wyliczenia z których wyszło, że ten kredyt opłaca się wówczas, jeśli spłaci się kredyt w ciągu 10 lat, każdy kolejny rok spłaty powoduje, że de facto spłaca się więcej niż w przypadku zwykłego kredytu hipotecznego, ale nie zmienia to faktu, że przez pierwsze 8 lat rata jest niższa
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 8:38 pm   

My od jutra zaczynamy walkę :) Więc będę informowała na bierząco :)
_________________

 
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pon Lut 01, 2010 8:40 pm   

Cytat:
mój Małż też robił wyliczenia z których wyszło, że ten kredyt opłaca się wówczas, jeśli spłaci się kredyt w ciągu 10 lat
mój Nygus właśnie dokładnie to samo mówi, więc myślimy że na wiosnę, to nie ma co, ale będzie trzeba zakręcić sie za kredytem i mieszkaniem :) :smile: mam nadzieje że przed ślubem się uda. i powoli będziemy sobie szykować mieszkanko :) ..... chociaż w tym wypadku, będziemy musieli wziąć ślub cywilny ( chociaż ja bym wolała nie...) ale zobaczymy jak to tam będzie :)
niesia2708, informuj, informuj :)

[ Dodano: Pon Lut 01, 2010 10:26 pm ]
może temat nie tutaj, ale mam jeszcze pytanko, czy okolice osiedla Romanów, jest bezpieczne ? ? ? bo jak oglądam to fajne tam mieszkanka są do sprzedania :)
_________________
 
 
julietta 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 205
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 9:33 am   

Mamy ten kredyt - już prawie rok :)
Co jest fajne - niska rata przez pierwsze lata, dla nas ogromnie ważne, bo nie mieliśmy oczczędności na wyposażenie mieszkania (wszystko pożarł remont), więc jesteśmy w stanie systematycznie coś tam kupić lub wziąć na raty - przy podwójnie wysokiej racie byłoby znacznie trudniej. Nie mieliśmy szans na kredyt we frankach (szczyt kryzysu...), więc w porównaniu do innych kredytów złotówkowych był na podobnym poziomie. Ale to było jeszcze wtedy, jak chyba ze 3 banki udzielały tych kredytów, nie były bardzo popularne i nie był to jedynie chwyt marketingowy...
_________________
 
 
Laura-1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Lut 2009
Posty: 54
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 9:36 am   

Ja jestem właśnie w trakcie załatwiania rodziny na swoim w banku pko bp sa. Pierwszym problemem było to, iż należy mieć umowę na czas nieokreślony. Ja mialam ale niestety mążnie miał i musisł wziaść oświadczenie od pracodawcy, że przedłuży mu umowę na stałe. Po 3 wizytach w banku wreszcie złożyliśmy komplet dokumentów, bo panu zawsze się coś przypominalo i czegoś brakowało. 3 tygodnie temu zlożyliśmy wniosek i mial być rozpatrzony w ciagu 14 dni i nic...teraz czekamy mieszkanie już zaklpepane a kredytu jak nie było tak nie ma..ja już byłam myślami przy remoncie a tu nici...
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 9:49 am   

My mamy kredyt od maja 2008. Dla nas to był ostatni moment na kredyt byłam w ciąży umowę miałam do dnia porodu.Firma poszła mi na rękę wystawiła mi takie zaświadczenie bo było potrzebne ze zamierzają ze mną przedłużyć umowę. My mamy w PKO BP bo to był jeden z nielicznych banków gdzie mieliśmy rentowność na taka kwotę tj 170 tys. Przedstawiliśmy umowę przedwstępną, zaświadczenie ze spółdzielni kto jest właścicielem i że mieszkanie nie jest zadłużone. Nie pamiętam dokładnie ale trwało to ok miesiąca.

olla Oprocentowanie kredytu jest zmienne.

Dopłaty do odsetek:
przyznawane są na okres 8 lat.
stanowią równowartość do 50% kwoty odsetek naliczonych według stopy procentowej
Ostatnio zmieniony przez gebka Wto Lut 02, 2010 9:52 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 9:52 am   

a myślicie że jesteśmy w stanie dostać ten kredyt, tylko że ja studiuje dziennie więc zarobków nie mam żadnych, ale z tego co mój Nygus tam przejrzał i obliczył kalkulatorem kredytowym, na dwie osoby wyszło że możemy dostać kredyt, bo i tak żyrantów będzie trzeba podać
_________________
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 9:53 am   

olaa z tego co wiem to jest kredyt dla młodych małżeństw i samotnych rodziców
 
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 10:00 am   

tak własnie o to mi chodzi:) znaczy bo jak zajdzie taka możliwość, bo chcieliśmy tak wiosna - lato już miec mieszkania, to trzeba by było wcześniej cywilny :) chyba że już wyczekamy do września ( chociaż ja bym wolała wcześniej i sobie przez lato powoli szykować mieszkanko :) ) to czyli jak młode małżeństwo, to jedna osoba może nie pracować ? no o ile tej drugiej osoby pozwalają fundusze
_________________
 
 
Laura-1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Lut 2009
Posty: 54
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 10:16 am   

olu 88 tak naprawdę to ciężko powiedzieć, od nas wymagano przedstawienia 2 umów o pracę i 2 zaświadczeń o dochodach.Jeszcze uslyszeliśmy że najlepiej by było jak byśmy oboje mieli umowę na czas nieokreślony. Być może zależy to od polityki banku. A najlepiej to spytać w banku, w którym chcecie wziąść kredyt.
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 11:12 am   

obie osoby musza pracowac. ja pracowałam oni nie wiedzieli ze jestem w ciazy. Firma owszem i wiedzialam ze nie dostane tej umowy
 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 2:02 pm   

ano wlasnie sluchajcie, najwazniejsze sa papiery, umowy na czas nieokreslony to najlepsze sa dla kazdego banku, nie tylko w przypadku kredytu Rodzina na Swoim, ale niekoniecznie musi to byc umowa na czas nieokreslony, w tamtym roku wystarczylo, ze byla to co najmniej 2 umowa od danego pracodawcy, co najmniej na 3 lata w przod
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 2:02 pm   

gebka napisał/a:
obie osoby musza pracowac.
jest to konieczność? nawet jeśli jedne zarobki podzieli się na dwie osoby i wyjdzie że ok ?

No nic musimy się przejść do banków i popytać gdzie najkorzystniej :)

[ Dodano: Wto Lut 02, 2010 2:03 pm ]
i jeszcze jedno, czy osiedle Romanów, tamte okolice, to spokojna okolica ?
_________________
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 2:04 pm   

ola88, idę do banku. Jak nie zapomnę to spytam.
A Wy trzymajcie kciuki żeby nie było żadnych niespodzianek :!: :!:
_________________

 
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 2:07 pm   

niesia2708, to tam daj znać jak już będziesz po wizycie w banku :) kciukasy :)
_________________
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 2:36 pm   

jeśli chodzi o umowę to ja miałam tylko kilka miesiecy do przodu mąż dwa lata
 
 
 
Laura-1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Lut 2009
Posty: 54
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 2:50 pm   

ja mam na stałe, mąż ma jeszcze 3 lata w przód to jego 2 umowa, zaświadczenie od pracodawcy że 3 umowa będzie na stałe a i tak pan w banku mocno kręcił nosem.Dziś mój mąż poszedł do banku (czekamy już 3 tygodnie, mialo być zalatwione w ciągu 2) i okazuje sie ze mogą być potrzebne jeszcze jakieś dokumenty dotyczące masy spadkowej-wlaściciel dostal mieszkanie w spadku po ojcu. Zła jestem jak nie wiem co, bo oczywiście nikt nam o tym nie powiedział.Poza tym nie można się nawet dowiedzieć jak idzie rozpatrywanie wniosku, ponieważ osoby które to robią są podobno anonimowe i nie można od nich uzyskać żadnej informacji. Czy tylko w PKO jest tak?
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 3:01 pm   

to my natrafiliśmy na super pana nazywa sie Figiel z tego co pamiętam. Dzwonił do nas i informował co juz jest załatwione. My byliśmy tu przy centralu.
 
 
 
Laura-1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Lut 2009
Posty: 54
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 3:39 pm   

gebko a ile czekaliście na decyzję?
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 3:44 pm   

wydaje mi sie ze wszystko trwalo ok miesiaca ale sama decyzja czy dostaniemy czy nie bardzo krotko kilka dni
 
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 6:13 pm   

Laura-1984 napisał/a:
gebko a ile czekaliście na decyzję?

Byłam dzisiaj w PKO BP- na decycję mają ponoć 10 dni roboczych.
Generalnie oprócz dodatkowych kosztów żadnych niespodzianek na razie. Porównując PKO BP i Pekao SA oprocentowanie jest zbliżone. Jak wróci szef daję mu zaświadczenie do podpisania i zanosimy papiery i czekamy.
ola88, w PKO BP zapomniałam spytać, ale w Pekao SA jest możliwe udzielenie kredytu gdy tylko jedna osoba pracuje pod warunkiem,że ma wystarczające dochody.
_________________

 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 9:34 pm   

niesia2708, my wniosek złozylismy 18 stycznia w open finance, tego samego dnia pojechał do PKO. Wczoraj, 1 lutego, juz decyzja. a Mialam sporo papierów do dowiezienia, bo prowadze dzialalnosc. Bardzo szybko działają, jak na taki skamieniały bank... jutro/pojutrze bedzie decyzja BGK, czy kredyt bedzie z dopłatami. Najpoźniej w piate odpowiedź i mozemy uderzać do notariusza :D
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 9:37 pm   

Ju zostajecie na starych śmieciach czy zmieniacie osiedle bo chyba nie doczytałam?
 
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 9:59 pm   

niesia2708, dzięki za informację :) :)
_________________
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 10:01 pm   

gebka, zostajemy mniej wiecej - Piaski zamieniamy na Botanik.

zeby bylo w temacie:
Panie z banku mi powiedziały, ze o dopłaty nietrudno, Jesli ktos spełnia wymagania, to na 100% dostanie. Co warto robić? Przez kilka lat/miesiecy odkładać zaoszczędzone pieniądze i po jakimś czasie spłacić. Generalnie dopłaty w naszym przypadku to wartość 40 tys, wiec warto.
 
 
Laura-1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Lut 2009
Posty: 54
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: Wto Lut 02, 2010 10:44 pm   

my już czekamy 3 tygodnie od złożenia dokumentów a decyzji jak nie było tak nie ma...nie można nigdzie sie o nic spytać bo dane analityków są tajne i tak czekamy sobie...u nas korzyści będzie około 15 tysięcy przy kredycie na 10 lat
Ostatnio zmieniony przez Laura-1984 Wto Lut 02, 2010 10:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Sro Lut 03, 2010 8:49 am   

Może za pamięci jeszcze dopiszę co się dowiedziałam.
W przypadku budowy domu dochodzi koszt odwiedzin inspektora z banku -
BGŻ- 100 zł za wizytę, PKO BP 150 zł- za wizytę, Pekao SA- 168 zł za wszystkie wizyty bez względu na ilość.
PKO BP prowizja za udzielenie kredytu ok 1%, Pekao SA 1%, BGŻ 2%.
Dochodzi ubezpieczenie, zabezpieczające bank do czasu wpisu do hipoteki kredytu - Pekao SA 500 zł, PKO BP 108,40 zł za miesiąc, BGŻ nie podała
Dochodzą koszty z powodu braku wkładu własnego-w Pekao SA ok 3 tys bodajże,PKO BP 660 zł.
_________________

Ostatnio zmieniony przez niesia2708 Sro Lut 03, 2010 9:15 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 1:21 pm   

Dziewczynki, przeczytałam, że:

Jeśli w ocenie instytucji udzielającej kredyty z dopłatami Skarbu Państwa w ramach programu "Rodzina na swoim" docelowy kredytobiorca (tj. małżeństwo lub osoba samotnie wychowująca dziecko) nie posiada wymaganej zdolności kredytowej, do umowy o kredyt preferencyjny mogą przystąpić inne osoby, które są spokrewnione lub spowinowacone z docelowym kredytobiorcą (np. rodzeństwo, rodzice, ojczym, macocha, teściowie, krewni).

To znaczy, że jeśli ja nie mam zdolności kredytowej, a moi rodzice mają, i mój K ma, to możemy wziąć kredyt mimo to?

Aha, i ile po ślubie można składać wniosek o ten kredyt? Miesiąc i jeden dzień? Bo tak słyszałam. Pomóżcie, proszę. :)
_________________
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pią Lut 05, 2010 1:40 pm   

Misiak87, rzeczywiście mogą z Wami starać o kredyt np. rodzice jeśli mają zdolność kredytowa. No i od ich wieku może zależeć na ile lat będzie kredyt.

Misiak87 napisał/a:
Aha, i ile po ślubie można składać wniosek o ten kredyt? Miesiąc i jeden dzień? Bo tak słyszałam. Pomóżcie, proszę.

Tu nie wiem czy jest określony czas, ale dobrze jakbyś miała wymienione dokumenty jeśli zmieniasz nazwisko.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl