Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Własna działalność gospodarcza
Autor Wiadomość
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 6:45 pm   

kurcze, właśnie sprawdziłam, że do programu, do którego się zgłosiłam wpłynęło prawie 500 wniosków, a mają wybrać 100 najwyżej punktowanych, spora konkurencja :(
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 7:42 pm   

Zdaje się, że konkurencja w ŁIPHu w tym wypadku jest dla Ciebie znacznie większa. Faktycznie 100 najwyżej punktowanych wniosków załapie się do projektu, a tylko 80 najlepszych dostanie dotację. Ale chodzi tutaj chyba o cały projekt "Przedsiębiorczość dla wiosek, miasteczek i miast" realizowany przez tę instytucję. A zatem w tym pierwszym rzucie (gdzie kryterium kwalifikacji ustalone jest w odniesieniu do terytorium - powiat: Miasto Łódź, łódzki wschodni - 6-12 kwiecień 2010 r.) mamy do czynienia z wyłonieniem tylko 25 najwyżej punktowanych wniosków, z czego 20 otrzyma dotację. Pozostałe dotacje zostaną przyznane dla beneficjentów z innych obszarów w innych terminach: zduńskowolski - październik 2010 r. (25/20 wniosków) , sieradzki - III kwartał 2011 r. (to kolejne 25/20 wniosków) i wieluński - I kwartał 2012 r.(to ostatnie 25/20 wniosków).
_________________

Ostatnio zmieniony przez randomgirl Pon Maj 03, 2010 7:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 8:32 pm   

dzięki Random za pocieszenie :)
nie no żartuję, oczywiście masz rację, wiem, że to jest rozdzielone na okręgi, tak się tylko pocieszałam, że muszę pokonać "raptem" 360 wniosków, a tymczasem ich jeszcze więcej ...
a to może przypadkiem wiesz :P kiedy ogłoszą tę listę? :) chociaż pewnie nie szybko, skoro blok szkoleniowy jest zaplanowany na drugą połowę lipca
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 8:41 pm   

Nie orientuję się w tym aż tak dobrze, ponieważ nie biorę udziału w tym projekcie. Zerknęłam tylko z ciekawości na regulamin. Biorąc pod uwagę lipcowy termin szkoleń i kilkuetapowy proces rekrutacji, to można wydedukować, że do końca maja powinni zamieścić listę wniosków, które przeszły wymogi formalne, zaś do końca czerwca powinny być już znane listy osób uprawnionych do wzięcia udziału w szkoleniach.
_________________

 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 9:01 pm   

no też tak właśnie sądzę, że najwcześniej koniec maja jakiekolwiek info, chociaż zasadniczo 2, 3 tygodnie od zakończenia przyjmowania wniosków, nic, trzeba czekać
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 9:07 pm   

O! Skoro podali termin 2-3 tygodniowy od zakończenia przyjmowania wniosków, to ja obstawiam, że do 24 maja będzie już lista :smile:
_________________

 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 9:38 pm   

no 24.05. mam urodziny to byłby świetny prezent :smile:
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Maj 03, 2010 10:09 pm   

Przez cały czas mocno trzymam kciuki :D
_________________

Ostatnio zmieniony przez randomgirl Pon Maj 03, 2010 10:10 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 7:28 am   

O tym teraz jest głośno. Problem polega na tym, że wszędzie się pojawia ten sam tekst i nikt konkretnie nie potrafi powiedzieć jaki okres trzeba te najwyższe składki opłacać.

Jeśli chodzi o twoje pytanie. Masz dwa wyjścia:
1. Pracodawca opłaca składki + ty swoje pełne. Wtedy dostajesz na macierzyńskim z pracy i z działalności

2. Pracodawca opłaca składki + ty tylko zdrowotne (czyli jesteś wypisana z pozostałych). Wtedy macierzyński dostajesz tylko z pracy.

jeśli rozpoczynasz działalność masz też możliwość obniżenia sobie składek (ulga dla nowych przedsiębiorców) w takim przypadku płacisz około 300 zł składek wszystkich ale jak idziesz na macierzyński ( w przeciągu tych 2 lat) dostajesz tylko 200 zł :-? Tak wygląda pomoc ze strony ZUSu
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 8:11 am   

dostałam maila z ŁIPH i jednak wyniki dopiero w drugiej połowie maja, albo nawet pod koniec ...
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 8:19 am   

justinaa trzymam kciuki :)
elizka85 ubezpieczenie zdrowotne umożliwia Ci leczenie się w państwowej służbie zdrowia i tyle. Natomiast ubezpieczenie chorobowe uprawnia Cię do zasiłku chorobowego lub urlopu macierzyńskiego. Ubezpieczenie chorobowe dla przedsiębiorców jest dobrowolne, jest to jedna ze składek ubezpieczenia społecznego. To co możesz zrobić opisała caixa.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 9:43 am   

Może zainteresuje to kogoś prowadzącego własną działalność gospodarczą- 21 września ruszy konkurs w ramach działania III.6 w ramach którego będzie można dostać do 50 tys dotacji.
_________________

 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 9:49 am   

ja na razie szukam kolejnych programów dla siebie, bo niestety mój wniosek nie zakwalifiował się do kolejnego etapu w ŁIPH ale przynajmniej wiem, co mogę poprawić w kolejnym wniosku a poza tym w tą niedzielę odbędzie się w Manufakturze Piknik z Funduszami Unijnymi może będzie się moźna dowiedzieć czegoś ciekawego, wiecej info tutaj
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 9:57 am   

justinaa, a patrzyłaś tutaj
_________________

Ostatnio zmieniony przez niesia2708 Pon Cze 21, 2010 9:57 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 10:03 am   

nie, zaraz spojrzę :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
sloneczkoo 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 972
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 6:59 pm   

Ja prowadziłam ponad 1,5 roku własną działalność gospodarczą.. zaczęłam w wieku 19 lat;) w styczniu tego roku zawiesiłam ją z powodu małych dochodów a ZUS trzeba płacić.. stwierdziłam, że jak mam wychodzić na zero to nie będę pchać kasy ZUS-owi.

Teraz gdzie idę na rozmowę dostaję odpowiedź, że skoro miałam swoją firmę to dane stanowisko będzie poniżej mojego doświadczenia :evil: I żebym ceniła się wyżej. (Super.. nie? :? )

Ogólnie bardzo polecam "coś" swojego.. pracujesz jak chcesz, z kim chcesz i ile chcesz (zależy od branży).

Będę chciała odwiesić swoją działalność ;) mój A. też chce założyć swoją firmę. Chcemy mieć dwie dobrze prosperujące zatrudniające pracowników na dobrych warunkach ;)

Pracowałam też u kogoś i powiem jedno... nie bójcie się próbować swojego.
Ja jednak nie korzystałam z pomocy materialnej ;) nie potrzebowałam więc stwierdziłam: "po co się obkupić, a później mieć kontrole na karku"
Przez 1,5 roku ani jednej nie miałam.. znajoma otworzyła przede mną i miała dotację i w pierwszych 6mc byli u niej 2 razy + wizyta gdy była na zwolnieniu lekarskim 8)
_________________


Dzienniczek -> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11584 :D
 
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 1:18 pm   

Dla tych co prowadzą własną działalność gospodarczą informacja- dzisiaj ogłosili konkurs w ramach działania III.6 Rozwój mikro- i małych przedsiębiorstw.
Konkurs przeznaczony jest dla mikro- i małych firm z województwa łódzkiego.

EDIT

Zebrałam w jedno podstawowe informacje więc wrzucam:
Cel działania:
Głównym celem Działania III.6: Rozwój mikro- i małych przedsiębiorstw jest wspieranie, poprzez bezpośrednią pomoc finansową, sektora mikro- i małych przedsiębiorstw zmierzające do zwiększenia ich konkurencyjności na rynku oraz poprawy ich kondycji.

Beneficjenci działania:
W ramach niniejszego konkursu o dofinansowanie projektu mogą ubiegać się:
a) mikroprzedsiębiorstwa,
b) małe przedsiębiorstwa,
działające dłużej niż 12 miesięcy

Przykładowe typy projektów realizowanych w ramach działania:
Dofinansowaniu podlegają projekty polegające na bezpośrednich inwestycjach w mikroprzedsiębiorstwach i małych przedsiębiorstwach rozumiane jako projekty inwestycyjne (w tym niezbędne, stanowiące element projektów inwestycyjnych działania szkoleniowe lub doradcze) w tym:
• działania modernizacyjne w przedsiębiorstwach prowadzące do wprowadzenia na rynek nowych lub ulepszonych produktów/usług,
• dokonywanie zasadniczych zmian procesu produkcyjnego lub sposobu świadczenia usług ,
• unowocześnienie wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorstwa,
• modernizację środków produkcji.

Poziom dofinansowania:
Kwota do rozdysponowania w ramach niniejszego konkursu wynosi 2 512 200 EUR , co na dzień ogłoszenia konkursu wynosi 10 000 063,32.

Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 70 % całkowitych wydatków kwalifikowanych
Minimalny wkład własny Wnioskodawcy/Beneficjenta wynosi odpowiednio 30%.
Maksymalna kwota wsparcia wynosi 100 000 PLN.

Termin naboru wniosków:
Nabór wniosków rozpoczął się 21 września 2010 roku i będzie trwał do 24 listopada 2010 roku.

Wydatki kwalifikowane:
• zakup maszyn i urządzeń,
• nabycie gruntów do wysokości 10% wydatków kwalifikowanych projektu,
• nabycie wartości niematerialnych i prawnych związanych z transferem technologii (m.in. nabycie patentów, licencji, know-how lub nieopatentowanej wiedzy technicznej),
• wydatki na uzyskanie certyfikatu dla wytwarzanych produktów i świadczonych usług, w powiązaniu z przedmiotem inwestycyjnym projektu,
• wydatki na specjalistyczne doradztwo (wyłącznie jako element projektu inwestycyjnego),
•wyda tki związane z przygotowaniem o wdrożenia efektywnych systemów zarządzania środowiskiem,
•zakup środków transportu przez przedmiot nie wykonujący działalności w zakresie usług transportowych ( w tym taki, której działalność transportowa nie jest działalnością główną).

Wydatki niekwalifikowane
• leasing operacyjny i zwrotny.
_________________

 
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 02, 2011 6:41 pm   

odkurzam temat... czy któraś z Was wie cos o dotacjach na nową działalność?
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Nie Sty 02, 2011 7:11 pm   

Poszukaj tutaj:
http://pokl.wup.lodz.pl/index.php/dzialanie-62
_________________

 
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 02, 2011 8:12 pm   

niesia2708, :prosze: :prosze: :prosze:
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 31, 2011 10:01 am   

A jak już ktoś założy działalność wykorzystując dotację z Urzędu Pracy i potrzebuje więcej kasy to polecam Fundację Inkubator i ich pożyczkę.
 
 
accik 


Dołączyła: 31 Gru 2007
Posty: 127
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 11:18 am   

Cześć

Jeśli ktoś jest zainteresowany założeniem własnej firmy i jest na okresie wypowiedzenia lub stracił pracę (w okresie ostatnich 6 miesięcy ) z przyczyn niedotyczących pracownika to zapraszam.
Realizuję projekt z EFS na założenie własnej firmy można uzyskać 40 000 zł bezzwrotnego wsparcia, 1 000 zł miesięcznie przez okres roku, 3 600zł na szkolenia specjalistyczne i ok 100h szkoleń z zakresu przediębiorczości.

Do udziału zapraszamy mieszkańców powiatu zgierskiego.

Więcej informacji na www.wlasnafirma.ipt.pl
_________________
 
 
martitka 


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 441
Skąd: :-)
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 11:39 am   

Mam do was pytanie: czy któraś z was ma jakieś wiadomości na temat kredytów niskooprocentowanych dla nowych firm? Coś mi ciotka moja mówiła, ale też nie za bardzo wie coś. Wspominała o jakichś funduszach regionalnych, ale ja niestety nie orientuję się w tym temacie.
Pomoże ktoś?
 
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 2:14 pm   

martitka, chyba chodzi o pożyczkę z Funduszu Pożyczkowego... wtedy masz dość niskie oprocentowanie. Podaj może skąd jesteś to w wolnej chwili coś poszukam :)
_________________

 
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 03, 2011 5:19 pm   

Jak już pisałam wcześniej - polecam Fundację Inkubator na Piotrkowskiej 114
 
 
Aga1986 
Żołnierzowa Żona


Wiek: 38
Dołączyła: 15 Wrz 2009
Posty: 1572
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 10:42 am   

im dłużej szukam pracy i ciągle nic, to coraz częściej rozważam czy nie założyć własnej działalności...brak mi tylko pomysłu w czym miałaby się ta firma specjalizować :wink:
_________________



Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje...
 
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 8:36 am   

Odnawiam temat.
Zaczeliśmy się z mężem zastanawiać nad własną działalnością.
Pomysł jest, ale oboje pracujemy i na razie to moglibyśmy robić w weekendy, żeby nie tracić stałych dochodów, bo wiadomo jak jest na rynku.
Pytanie czy można dostać dotację na działalność jeśli się pracuję?
Znalazłam coś takiego http://www.pokl.wup.lodz....232-dziaanie-62 ale ja jestem słaba w tych wszystkich formalnościach i po przeczytaniu już nie jestem pewna dla kogo to jest.
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
Bian 


Wiek: 37
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 938
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 8:47 am   

monika_zyga w dokumentacji konkursowej jest zapis: "Zgodnie z Planem działania na rok 2012 i Dokumentacją konkursową uczestnikami projektu mogą być
wyłącznie osoby pozostające bez zatrudnienia."

Zazwyczaj konkursy unijne skierowane są do osób, które nie pracują. Mój znajomy, chcąc założyć własną działalność z dofinansowaniem z UE, musiał się zwolnić i zarejestrował się w PUP jako bezrobotny. Wiadomo, jest to ryzyko, bo dofinansowania mógł nie dostać, ale innej opcji nie było. Szczerze mówiąc nie spotkałam się jeszcze z konkursem, w którym mogłyby brać udział osoby zatrudnione.
_________________

 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 6:55 pm   

monika_zyga, musiałabyś poszukać. Bo wiem,że kiedyś można było wziąć nawet jeśli się pracowało. Tylko wtedy to nie była dotacja z Urzędu Pracy tylko jakiejś innej instytucji jak np. PTE. Ale nie wiem jak to jest teraz.
_________________

 
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 7:01 pm   

monika_zyga, swego czasu interesował się tym mój mąz niestety nie było żadnej możliwości dofinansowania dla osoby zatrudnionej na etacie
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
MonikaDe 

Dołączyła: 14 Lis 2017
Posty: 0
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 27, 2018 5:17 pm   

Ja w temacie prowadzenia własnej firmy mogę polecić rachunkowość online. To temat, który w Polsce rozwija się już od dłuższego czasu i jest naprawdę sporo firm, które się tym zajmują. Ja sama korzystam z takiego rozwiązania już jakiś rok i jestem bardzo zadowolona.

Usunęłam link z podpisu. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pon Sie 27, 2018 5:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MilenaStojan 

Dołączyła: 15 Cze 2022
Posty: 19
Skąd: Wawa
Wysłany: Pią Mar 31, 2023 1:17 pm   

Trudno nie zgodzić się z jednym, znalezienie pomysłu na biznes nie jest trudne, rozwinięcie go może być wyzwaniem. Wszystko będzie zależne od tego jaka branża nas najbardziej interesuje. W dzisiejszych czasach większość działań możemy oprzeć o internet gdzie sprzedaż jest prosta. Potrzebne będzie pozycjonowanie naszej strony w opraciu o atrakcyjną ofertę produktów. Poza tym musimy zadbać też o mobilność stacjonarnie bo często będziemy jeździć po kraju. Z pewnością przyda się nowy samochód, który możemy wziąć w leasing. Jeżeli chodzi o sprawdzonych producentów to warto zapoznać się z ofertą Nissan - https://www.nissanfinance.pl/efaktura Cieszą się opinią niezawodnych i tanich w eksploatacji. Zresztą poczytajcie recenzje na ich temat to szybko się przekonacie.
 
 
fexeron 

Dołączył: 14 Cze 2018
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 30, 2023 11:14 am   

Zgadzam się z poprzednikiem - pomysł na biznes jest łatwo znaleźć. Natomiast liczy się realizacja i dobra organizacja. Warto skupić się na prowadzeniu firmy i nie tracić czasu na formalnośći. Pomoże w tym program aFaktury.pl, dzięki którym szybko wystawisz faktury.
 
 
Barbetka 

Dołączyła: 26 Cze 2016
Posty: 20
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie Lip 30, 2023 8:52 pm   

Teraz w dobie kryzysu i inflacji, wiele firm szuka oszczędności i patrzy jeszcze uważniej na budżet. Jeśli też chcecie obciąć koszty, to moim zdaniem warto na wstępie się przyjrzeć stałym wydatkom, takim jak telefon czy internet. Może się okazać, że wystarczy zmiana operatora, żeby mieć lepszą ofertę. Obecnie jest kilkanaście sieci do wyboru, niektóre mają naprawdę tani abonament i mocny internet 5g. Przykładem może być https://otvarta.pl/
 
 
cleopatraa 

Dołączyła: 06 Sty 2018
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Sie 09, 2023 5:29 pm   

Trudno nie zgodzić się z waszymi opiniami. Prowadzenie własnego biznesu to niestety nie zadanie dla większości ludzi. Często wiąże się to z dużą ilością stresu, szczególnie gdy działamy w branży w jakiej jest duża konkurencja. Najważniejsze to mieć informacje na ten temat z pierwszej ręki i uczyć się na błędach innych. Możemy skorzystać przecież z profesjonalnych szkoleń, a jeszcze lepiej jakbyśmy mieli dostęp do zaufanego mentora. Kluczowe jest wybranie dziedziny w jakiej chcemy oferować usług. Najlepiej płatne będą oczywiście branże specjalistyczne, w jakich wykorzystuje się takie produkty jak rurki izolacyjne - https://www.zamac.pl/ofer...-i-ogniotrwala/ ponieważ idzie za tym duża odpowiedzialność. Oczywiście jest to też relatywnie wynagradzane.
 
 
anjexosdefrgos 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Sty 2022
Posty: 15
Skąd: Skąd
Wysłany: Czw Lis 30, 2023 9:27 pm   

Co do dofinansowania unijnego, to rzeczywiście Unia Europejska oferuje różne programy wspierające przedsiębiorczość, zwłaszcza dla nowo powstałych firm. Jednak, jak zauważyłaś, często istnieje warunek utrzymania się na rynku przez określony czas. Dofinansowanie może pomóc w rozpoczęciu działalności, ale utrzymanie konkurencyjności i sukcesu wymaga dodatkowego wysiłku.

[ Dodano: Sob Gru 02, 2023 9:27 pm ]
Jeśli chodzi o fundusze unijne, to prawdą jest, że Unia Europejska oferuje różne programy wspierające przedsiębiorczość, zwłaszcza dla start-upów. Jednak, jak zauważyłeś, często istnieje warunek, że firma musi pozostać na rynku przez określony czas. Zapoznaj się z możliwościami giełdowymi https://j2t.com/pl/ , a wszystko stanie się jasne. Finansowanie może pomóc w rozpoczęciu działalności, ale utrzymanie konkurencyjności i sukcesu wymaga dodatkowego wysiłku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl