Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Własna działalność gospodarcza
Autor Wiadomość
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 6:21 pm   

Audiolka to jeśli dobrze pamiętam to kosztów w ryczałcie nie możesz odliczyć, liczy się tylko sprzedaż i od kwoty sprzedaży obliczasz konkretną wartość podatku czyli np. w przypadku handlu bodajże 3%. Możesz zostać podatnikiem podatku VAT i wtedy będziesz mogła pomniejszać podatek należny ze sprzedaży o naliczony z zakupów. Więc jeśli kupisz sprzęt to w dochodowym dla Ciebie nie będzie miało znaczenia czy kupisz na podstawie umowy kupna-sprzedaży czy na podstawie faktury, jeśli chodzi o VAT to lepiej jakby była to faktura. I jeszcze jedno jeśli sprzęt będzie kosztował równo 1000 zł lub powyżej będziesz musiała zapłacić PCC.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Kleo 

Dołączyła: 22 Maj 2009
Posty: 0
Skąd: Konstantynow
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 7:55 pm   

MalaJu dzieki wielkie za porady. Jesli chodzi o lokal to z tym nie mialabym problemu. Moi rodzice maja pomieszczenie zupelnie puste ktore z checia by mi uzyczyli. Myslalam zeby na poczatku zaczac powoli bez wielkich nakladow pienieznych a jak sie troszke rozkreci to bede myslec dalej. Mark zamierza zrobic TEFL-a czyli moglby nauczac jezyka angielskiego jako jezyka obcego..no ale to tyko plany..do realizacji potrzeba jeszcze odwagi i samozaparcia.

Z tym sklepem to bardzoooo dalekosiezne plany...tak nam sie obojgu marzy bo to cos co On kocha robic i w tym celu sie kwalifikuje ... ale z tym to nie bedzie latwo :( :(

Dzieki jeszcze raz za cenne rady :)
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Wto Maj 26, 2009 9:02 am   

Mika ;) nie nie sprzęt najwięcej może wynieść 120 zł. Mówię tutaj o jednej sztuce-bo przeważnie będziemy kupować od osób prywatnych-i przy tym to chyba podpisane umowy kupna-sprzedaży tak???
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 26, 2009 10:28 am   

Audiolka napisał/a:
bo przeważnie będziemy kupować od osób prywatnych-i przy tym to chyba podpisane umowy kupna-sprzedaży tak???

Dokładnie tak.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 8:02 pm   

Mój mąż już dostał pożyczkę z UP na założenie własnej DG. Ja składam niedługo wniosek. Oboje rzuciliśmy stałe prace na rzecz realizacji naszych marzeń. Mam nadzieję, że chociaż jednemu z ans się uda :)
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 31, 2010 5:06 pm   

ja też coraz poważniej myślę o biznesie ... oczywiście najfajniej byłoby dostać dofinansowanie z UE, 40 tyś to już kwota, z którą można coś zrobić, ale to też oczywiście nie jest takie proste, bo z tego, co patrzyłam, nie są obecnie prowadzone żadne "rekrutacje" w które mogłabym się wpisać z moim planem i moją sytuacją
ale nic to, może warto byłoby już zająć się np. biznes planem no i tutaj moje pytanie, da się to napisać samemu :) czy lepiej do kogoś się zgłosić o pomoc i czy w BP muszę mieć już same konkrety?

aaa no i jeszcze kolejna moja wielka niewiadoma, jaka forma tej działalności? osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą?
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 31, 2010 5:33 pm   

justinaa napisał/a:
jaka forma tej działalności? osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą?

To zależy czy chcesz prowadzić działalność sama czy z kimś. Jeśli sama to pozostaje Ci prowadzenie działalności jako osoba fizyczna lub założenie jednoosobowej spółki z o.o., ale tu już wchodzimy w wyższe koszty założenia firmy.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Sro Mar 31, 2010 5:45 pm   

justinaa napisał/a:
czy lepiej do kogoś się zgłosić o pomoc i czy w BP muszę mieć już same konkrety?

A oni nie mają jakiegoś gotowego formularza?? Bo mi się wydaje,że powinni...
_________________

 
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sro Mar 31, 2010 5:49 pm   

Dzis byłam zakładać i tam dają gotowy formularz, ale jest on do poprania na stronie. Mika mi przesłała. Miło mnie zaskoczyło to, że żadnych opłat niema. We wtorek regon i możemy startować.
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 31, 2010 6:59 pm   

Audiolka napisał/a:
We wtorek regon i możemy startować.

No to powodzenia :)
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 9:18 am   

Audiolka napisał/a:
ale jest on do poprania na stronie

jakiej? :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
mala_mk 

Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 153
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 12:14 pm   

justinaa, żeby starać się o dotację (mowa o tych 40 tys.) nie trzeba na początku składać żadnego fachowego biznes planu. Te błędne informacje powodują, że ludzie szukają firm, które napiszą to za nich, a tak naprawdę formularze, które się składa na etapie rekrutacji to takie szersze cv + opis działalności , która się planuje i wskazanie na co się chce przeznaczyć kasę. Biznes plan pisze się znacznie później i pod okiem doradcy z takiej instytucji. A dla mieszkańców Łodzi zdaje się, że jedna z instytucji-realizatorów właśnie za niedługo rozpocznie rekrutację.
_________________
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 12:36 pm   

o dziękuję bardzo za odpowiedź! dobrze wiedzieć, miałam się dzisiaj wybrać nawet do UP, bo może mają jakieś bardziej uaktualnione dane dotyczące projektów, ale ostatecznie nie pojechała, wszystko znajdę chyba na stronie
a swoją drogą czy działanie 6.2 to jest to samo co program operacyjny np. Kapitał Ludzki? bo wydaje mi się, że jeden z priorytetów "nadawałby" się pod moją działalność
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 12:38 pm   

justinaa, to jest działanie 6.2 programu Kapitał Ludzki.
_________________

 
 
 
bazyl 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: gdansk
Wysłany: Czw Kwi 01, 2010 1:47 pm   

z tego co pamiętam to na piotrkowskiej 89 chyba jest takie coś jak fundacja na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i tam sie mozna umowić na porady bezpłatnie i dostać duzo informacji o tym jakie teraz sie projekty reallizuje i jak to wgląda.

audiolka a jaka działalnośc otweirasz wogole?
 
 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 6:31 pm   

Ja też ruszam z załatwianiem kwestii związanych z założeniem firmy tuż po świętach. Na razie będzie to samozatrudnienie, a potem zobaczymy..

Hm.. przygotowania do ślubu, przeprowadzka i firma... Mam nadzieję, że dam radę ze wszystkim :D
_________________

 
 
bazyl 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: gdansk
Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 10:56 pm   

no to dość ambitny plan randomgirl.
powodzenia w realizacji :)
dawaj znac jak idzie oczywiscie :)
 
 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Kwi 02, 2010 11:27 pm   

Dzięki bazyl :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez randomgirl Pią Kwi 02, 2010 11:29 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 9:39 am   

no random plan bardzo ambitny!
ja z moimi planami muszę poczekać, aż wreszcie będzie jakiś program w który mogę się wpisać, więc zaczynam przeglądać dzień w dzień stronę UP
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 10:08 am   

bazyl napisał/a:
audiolka a jaka działalnośc otweirasz wogole?

sprzedaż/naprawa używanych monitorów LCD
 
 
bazyl 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: gdansk
Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 10:08 am   

a do UP po dotacje zawsze sie moze chyba kazdy zgłosić kto tylko chce sam otworzyć działalność i jest tam zarejestrowany jako bezrobotny. do 18tys chyba mogą dać.
 
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 10:09 am   

Tak każdy, ale czy przyjmą Twój wniosek...nasz odrzucili i sami na własna rękę działamy.
 
 
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 10:20 am   

Audiolka napisał/a:
ale czy przyjmą Twój wniosek...nasz odrzucili i sami na własna rękę działamy.


A podali powód?
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 10:44 am   

tak, powodem było " za mały popyt na tego rodzaju usługę" ...cóż mogę dodać od siebie..nieprawda :razz:
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 12:19 pm   

co do tego UP to też z tego co wiem nie jest taka prosta sprawa, ponieważ trzeba być przez 3 m-ce zarejestrowanym jako bezrobotny a poza tym przejść jakieś szkolenie dotyczące prowadzenia własnej działalności, a na nie też nie można się dostać od tak
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 1:01 pm   

justinaa napisał/a:
ponieważ trzeba być przez 3 m-ce zarejestrowanym jako bezrobotny a poza tym przejść jakieś szkolenie dotyczące prowadzenia własnej działalności,

ja byłam zarejestrowana 3 dni i mogłam składać wniosek, żadnego szkolenia nie było tez.
 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 4:35 pm   

justinaa napisał/a:
no random plan bardzo ambitny!
ja z moimi planami muszę poczekać, aż wreszcie będzie jakiś program w który mogę się wpisać,


Wiesz.. im więcej rzeczy mam do zrobienia, tym łatwiej mi idzie ich realizacja, tylko stres jest przy tym przeogromny no i brak czasu oczywiście.
Ja na szczęście nie muszę korzystać z żadnych dotacji, choć oczywiście przydałby się dodatkowy grosz, nie powiem.. i gdy nadarzy się okazja, na pewno będę się ubiegała o jakieś środki. Tak czy siak nie potrafię znaleźć sobie miejsca na etacie, czuję się wykorzystywana i ograniczana. W dalszej perspektywie i tak docelowo mam zamiar mieć własną firmę... choć świadczącą nieco inne usługi niż teraz... ale to wymaga dodatkowo ode mnie 4 lat dalszego kształcenia się i praktykowania ;/ gdzie jak na razie mam sprawy ważniejsze na głowie :D
_________________

 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 5:37 pm   

Z tego co wiem o dotacje z Wojewódzkiego Urzędu Pracy można się strać nawet jak jest się zatrudnionym. Niestety mam problem z netem i nie mogę podać dokładnie gdzie to przeczytałam. Ale to było na stronie WUP Łódź, zakładka działanie 6.2 KL. Chyba w najczęściej zadawanych pytaniach.....

[ Dodano: Sob Kwi 03, 2010 6:41 pm ]
http://efs.wup.lodz.pl/st...l=archiwum62_08
_________________

 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 7:27 pm   

możliwe, że tak właśnie jest Niesiu, jaki piszesz, muszę przeczytać to raz jeszcze ale w każdym razie wydaje mi się, że są dwie opcje, jedno dofinansowanie z UP na kwotę 18 tyś, ale wówczas z tego co mi mówiła znajoma, trzeba być zarejestrowanym jako bezrobotny i przejść szkolenie, ale jak widać, też niekoniecznie :) a drugie na kwotę 40 tyś jest dla wszystkich, pod warunkiem, że nie mieli założonej działalności gospodarczej w okresie jednego roku od złożenia wniosku, ale oczywiście możliwe, że to też się zdążyło zmienić, muszę przejrzeć raz jeszcze stronkę UP
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 10:14 pm   

justinaa, na stronie WUP masz instytucje które przyznają te 40 tys i na jakie projekty. Czasem rzeczywiście jest tak, że dana instytucja daje tylko osobom bezrobotnym. Jaka jest jeszcze zaleta dotacji z WUP- możesz uzyskać na pół roku wsparcie pomostowe- 1100 zł miesięcznie na refundację wydatków jak np. wynajem biura, internet, ZUS.
_________________

 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 9:01 pm   

no dokładnie, to dofinansowanie pomostowe jest naprawdę niezłe, tymczasem już znalazłam projekt i napisałam prawie cały wniosek, tylko myślę nad ostateczną nazwą i paroma szczegółami i w tym tygodniu mam zamiar oddać moje zgłoszenie
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 9:26 pm   

Dziewczyny pamiętajcie, że jeśli nawet dotacje nie są tylko dla bezrobotnych to jednak pewne grupy są bardziej preferowane np. osoby po 45 roku życia.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
mala_mk 

Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 153
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 04, 2010 10:19 pm   

Jedna najważniejsza sprawa odnośnie dotacji 40 tys - od momentu złożenia formularza kwalifikacyjnego do zarejestrowania własnej działalności i otrzymania środków to okres ok 4-5 miesięcy. Także jak komuś zależy żeby działalność otworzyć już, to projekt z Działania 6.2 nie bardzo jest odpowiedni.
_________________
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 11:35 am   

Mika napisał/a:
to jednak pewne grupy są bardziej preferowane np. osoby po 45 roku życia.


to fakt, ale pocieszam się tym, że co prawda nie dostanę punktów za wiek, ale np. mogę nadgonić tym, że działalność jest zgodna z moim wykształceniem

mala_mk napisał/a:
momentu złożenia formularza kwalifikacyjnego do zarejestrowania własnej działalności i otrzymania środków to okres ok 4-5 miesięcy


długo, myślałam, że całość zamnkie się w 3 m-cach, ale w sumie jak dla mnie póki co te 4 -5 m-ce jest jeszcze do przejścia, zakładając, że w przyszłym tygodniu chcę złożyc wniosek
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 11:55 am   

justinaa napisał/a:
ale pocieszam się tym, że co prawda nie dostanę punktów za wiek, ale np. mogę nadgonić tym, że działalność jest zgodna z moim wykształceniem

Powodzenia w takim razie, trzymam kciuki :)
Jak będziesz miała jakieś pytania już w sprawie rejestracji działalności i podatków to służę pomocą :)
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 12:17 pm   

dzięki Mika, na pewno się zgłoszę, jak już będę na tym etapie :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
mala_mk 

Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2008
Posty: 153
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 8:31 am   

justinaa napisał/a:
Mika napisał/a:
to jednak pewne grupy są bardziej preferowane np. osoby po 45 roku życia.


to fakt, ale pocieszam się tym, że co prawda nie dostanę punktów za wiek, ale np. mogę nadgonić tym, że działalność jest zgodna z moim wykształceniem


oprócz osób z grup priorytetowych muszą znaleźć się też osoby, które nie przynależą do żadnej z nich, a czym bardziej pomysł jest spójny z doświadczeniem, wykształceniem, kwalifikacjami, tym większe szanse na dostanie się do projektu, bo za to sporo punktów można dostać.
_________________
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 9:43 am   

no i właśnie na to liczę :)
w każdym razie wczoraj pzeglądałam regulami projektu, do którego sie zgłaszam, sporo papierków na kolejnych etapach, ale to chyba norma, a poza tym jest o tyle fajnie, że każdy beneficjent dostaje swojego "opiekuna" od mikroprzedsiębiorstw, który służy wsparciem w kwestiach formalnych
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 9:46 am   

justinaa, a do jakiej instytucji składasz papiery??Dotacja mniejsza czy 40 tys i pomostowe??
_________________

 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 07, 2010 10:24 am   

niesiu, dotacja 40 tyś plus dotacja pomostowa, papiery składam do Izby Handlowej w Łodzi
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 8:03 pm   

justinaa, a co będzie stanowiło przedmiot Twojej działalności?
_________________

 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 9:54 pm   

ogólnie rzecz ujmując szkoleniami :) ale zobaczymy, co i jak, na razie złożyłam wniosek, teraz czekam na decyzje
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 11:58 pm   

justinaa napisał/a:
ale zobaczymy, co i jak, na razie złożyłam wniosek, teraz czekam na decyzje


To życzę powodzenia! :)
_________________

 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 8:35 am   

randomgirl napisał/a:
choć świadczącą nieco inne usługi niż teraz... ale to wymaga dodatkowo ode mnie 4 lat dalszego kształcenia się i praktykowania


brzmi tajemniczo :) można wiedzieć, jakie usługi? :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 12:07 pm   

justinaa napisał/a:

brzmi tajemniczo :) można wiedzieć, jakie usługi? :)


Jestem prawnikiem, więc usługi prawne sensu stricto - ale to dopiero po 3,5 letniej nauce i praktyce zawodu na aplikacji adwokackiej, którą mam zamiar rozpocząć w tym lub w przyszłym roku :smile:

Teraz rozkręcam firmę świadczącą usługi szkoleniowe z zakresu kilku dziedzin prawa, i pracuję w dziale prawnym w centrali jednego z banków.

justinaa, a u Ciebie kiedy te wyniki będą? :smile:
_________________

 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 12:13 pm   

no to fajnie, powodzenia :)

niestety Izba przedłużyła termin składania wniosków (ze wględu ponoć na małe zainteresowanie) do 23.04. więc pewnie w związku z tym termin podania oceny wniosków przesunie się co najmniej o tydzień, a więc myślę, że w drugim tygodniu maja
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
randomgirl 

Dołączyła: 17 Sty 2010
Posty: 276
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Kwi 21, 2010 12:18 pm   

justinaa napisał/a:
niestety Izba przedłużyła termin składania wniosków (ze wględu ponoć na małe zainteresowanie)


ooo, to konkurencja wzrośnie ;/
Trzymam kciuki tym bardziej! :)
Daj znać jak już będą wyniki :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez randomgirl Sro Kwi 21, 2010 12:19 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
elizka85 

Wiek: 38
Dołączyła: 02 Mar 2008
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 6:31 am   

Mam do Was Forumki pytanie:
Zakładamy z mężem firmę na ryczałcie. Właścicielką będe ja bo mąż pracuje w firmie, która zajmuje się identyczną działalnością - ryczałt to wyklucza. Ja również pracuje na etacie ale w zupełnie innej branży. Jako właściciel będę oczywiście odprowadzać składki zdrowotne (pracodawca również je za mnie odprowadza) i stąd moje pytanie... Czy w związku z tym w razie zwolnienia lekarskiego lub urlopu macierzyńskiego będę otrzymywać więcej pieniążków?

Znalazłam też ciekawy link..
http://biznes.onet.pl/sko...1,1,prasa-detal
Ostatnio zmieniony przez elizka85 Czw Kwi 22, 2010 7:24 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 22, 2010 6:53 am   

o ciekawe te info w linku :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
bazyl 


Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: gdansk
Wysłany: Sob Kwi 24, 2010 3:03 pm   

heheh przydał by się tu ktoś z wykształceniem w tym kierunku albo z dużą znajomością takich spraw bo niuanse są jak widać abrdzo zawiłe a fachowca brak ;/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl