Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
DEKORACJE SAL
Autor Wiadomość
AZEA 
Firma

Dołączyła: 10 Maj 2011
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 15, 2011 5:32 pm   

Ja też jestem za tym by sięgać po oryginalne rozwiązania. Czasem warto zainwestować w dekorację stołów i otoczenia, bo to one są na linii wzroku gości. Sam sufit zaś, delikatnie ozdobić akcentami pasującymi do całości.
_________________
AZEA - dekoracje inne niż wszystkie
 
 
turecik 

Wiek: 37
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 625
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 16, 2011 6:57 am   

edyta1982 napisał/a:
z całym przekonaniem mogę Państwu polecić usługi Białego Studia z Łodzi.

Edycia, a masz jakieś fotki swojej sali??
Ja również będę korzystać z usług Białego Studia - Pani Milena wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie - profesjonalizm w pełnym zakresie :)
Również zrezygnowaliśmy z balonów i tak jak Wy
edyta1982 napisał/a:
zdecydowaliśmy się na tiulowe wykończenie sufitu podświetlane wężami świetlnymi


Do wesela jest jeszcze trochę czasu ale czytając komentarze na temat Białego Studia już teraz wiem, że sala będzie bajecznie wyglądać dzięki Pani Milenie :)
_________________

 
 
 
Piniu 

Dołączył: 13 Maj 2011
Posty: 28
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 22, 2011 7:43 pm   

u Nas dekoracje szykuje właścicielka sali, wszystko możęmy z Nią ustalić. Raz byliśmy przed weselem by obejrzeć przystrojenie i musimy przyznać, ze zbyt wiele nie zmienimy u siebie:)
 
 
 
gosza 


Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 10:28 am   

no to ja mam problem... bo mi podoba się wszystko. Może ktoś podpowie mi jak zdecydować sie na jakies jedno polączenie kolorów bądź jeden kolor ?
_________________
 
 
AZEA 
Firma

Dołączyła: 10 Maj 2011
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 27, 2011 10:04 pm   

gosza - chętnie pomogę, ale potrzebne mi będą jakieś wskazówki, np. kolor twojej sukni, sala na której będziesz miała wsele itd. bo ta kolorystyka musi do Ciebie pasować :)
_________________
AZEA - dekoracje inne niż wszystkie
 
 
gosza 


Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 4:42 pm   

AZEA, kolorów mam kilka i nie mogę się zdecydować na jeden :)na początku myślałam, że będzie to róż i zieleń a teraz chyba zakochałam się w zieleni i brązach takim gorzka czekolada :) a tam no nie wiem mi się wszystko na raz podoba :) suknia na pewno będzie biała. Jeśli wiecej informacji jest potrzeba to przeniosę sie na priv :)
_________________
 
 
joey64 

Dołączyła: 22 Sie 2011
Posty: 1
Skąd: Lubochnia
Wysłany: Pon Sie 22, 2011 1:52 pm   

Witam,
jestem z okolic Tomaszowa, na moim slubie także miałam świetna dekoracje, taka niebanalną, stroiły mi dwie młode dziewczyny, nie pamietam nazwy ich firmy, ale mam kontakt do nich, moge także przesłać foto na emaila.
Sala do jedzenia w kolorze ciemnej zieleni i ecru - cudnie, do tego biale żywe storczyki i zielonkawo-ecru gerberki, wszystko razem wygladało bardzo elegancko mimo że wesele w OSP. polecam
 
 
kasieńka 85 


Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 98
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 22, 2011 4:43 pm   

O dekorację naszej sali-OSP Bedoń (a w zasadzie dwóch, bo jedna była zastawiona stołami, druga przeznaczona do tańczenia) zadbało B&K Studio Dekoracji Perfect Day. Jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Panowie kilka godzin, skrupulatnie zadbali o każdy szczegół. Efekt końcowy przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Zdjęcia, na których wzorowaliśmy się przy decyzjach nie oddawały uroku jaki miała dekoracja w połączeniu z oświetleniem sali. Polecam! Gdyby ktoś chciał więcej szczegółów to służę na priv.
 
 
 
turecik 

Wiek: 37
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 625
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 23, 2011 7:03 am   

kasieńka 85 napisał/a:
B&K Studio Dekoracji Perfect Day.
to ja miałam chyba jakiegoś pecha :roll: co do tej firmy, kiedy szukałam dekoratorki wydzwaniałam do nich przez prawie tydzień, pisałam e-maile i cisza :? więc wybrałam inną firmę.
Widziałam na żywo ich dekorację na weselu koleżanki i była piękna.
_________________

 
 
 
emcia82 

Dołączyła: 02 Cze 2011
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 30, 2011 3:13 pm   dokoracje

Ja mogę polecić Kwiaciarnię Secesja. Pani Basia - właścicielka bardzo dobrze spisała się robiąc zarówno dekorację kościoła jak i sali.

polecam!!!
 
 
Sagarika 

Dołączyła: 21 Sie 2009
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 22, 2011 2:33 pm   

My mieliśmy dekoratorkę z f-rmy Artbal-mogę polecić gorąco!!! miły kontakt,moje pomysły zawsze preanalizowała,przysłała fotki jak będzie wyglądać i cenę.cena też ok.no i śliczne wykonanie-goście byli pod wrażeniem dekoracji za nami i wiązanką przed nami:) i dostaliśmy miły prezencik,który dodatkowo przyprawił nam uśmiech na twarzach:)
_________________


11.06.2011r.

 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Paź 06, 2011 3:01 pm   

Wrzucam naszą dekorację, może kogoś zainspiruje - z róż lawendowych i goździków ecru:






dekoracja nad siedzeniem młodej pary:


bukiet na naszym stole i świece:


dekoracja kwiatowa - Flor-art
dekoracja nad młodymi + świece - sala Casa de Fiori

dodatkowo na stołach były rozsypane przezroczyste i fioletowe kryształki, ale nie mam zdjęcia.
Ostatnio zmieniony przez Malena Czw Paź 06, 2011 3:04 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
oleńkaa 

Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 6
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Czw Paź 13, 2011 11:27 pm   sala

Malena wasza sala wyglądała pięknie:))

[ Dodano: Pią Paź 14, 2011 12:35 am ]
przejrzałam teraz wszystkie posty w poszukiwaniu fajnych dekoracji i niestety jest ich niewiele. większość to straszny kicz i oczywiście te balony, których już chyba wszyscy mamy dość...albo i nie...
 
 
Wiktoriaaa 

Dołączyła: 12 Lis 2011
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 12, 2011 10:55 am   

Witajcie :) !!

Oto dekoracje z moje wesela :D

wstawiam załączniki i serdecznie polecam naszą wspaniałą Pania dekoratorkę!! :)

chętnię pomogę w kontakcie z nią :)

[ Dodano: Sob Lis 12, 2011 10:57 am ]
...

[ Dodano: Sob Lis 12, 2011 10:58 am ]
:)

[ Dodano: Sob Lis 12, 2011 11:14 am ]
:)

[ Dodano: Sob Lis 12, 2011 11:14 am ]
:)

[ Dodano: Sob Lis 12, 2011 11:17 am ]
:)

RODZINNE 129.jpg
wiazanka
Pobierz Plik ściągnięto 1536 raz(y) 31.85 KB

DSCN7237.JPG
kościoł
Pobierz Plik ściągnięto 1534 raz(y) 82.63 KB

113.JPG
samochód
Pobierz Plik ściągnięto 1489 raz(y) 77.5 KB

foto 028.jpg
kosze dla rodziców
Pobierz Plik ściągnięto 1460 raz(y) 40.5 KB

_________________
Pozdrawiam Wiktoriaaa
 
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 11:27 pm   

nasza dekoracja sali <Casa de fiori>:
(elementy różu z racji mojego różowego bukietu i różowych butów - była to sugestia właścicielki, p. Edyty - jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę :D )


_________________


 
 
 
aga1983 

Dołączyła: 16 Lut 2011
Posty: 14
Skąd: Pabianice
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 12:33 pm   

hej
czy ktos korzystał z usług firm Happy day z Jadwinina i Dekoren z Bychlewa ?? szukam opini :D
_________________
aga1983
 
 
Ewelina caterin 
Firma

Wiek: 41
Dołączyła: 24 Sie 2010
Posty: 312
Skąd: Pabianice
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 1:13 pm   

aga1983, z dekoren mam dość często doczynienia.
Bardzo ładnie dekorują, Panie miłe idzie się z nimi dogadać
Jako obserwator z boku bym poleciła tą firme.
Jak mozesz to napisz ile chcą za dekoracje i co jest w jej składzie
_________________
Zapraszam do mojego dzienniczka
http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=13829
 
 
annaj 

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 7
Skąd: Londyn
Wysłany: Czw Cze 07, 2012 4:26 pm   

super dekoracje!
_________________
Anna_J
 
 
 
tonika 


Dołączyła: 11 Sie 2010
Posty: 27
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 04, 2012 9:03 pm   

Nasza sala OSP Stare Złotno dekorowana przez B&K Perfect Day. Jesteśmy więcej niż zadowoleni. Panowie to prawdziwi fachowcy, przy tym mili i kontaktowi! MEGA POZYTYW. POLECAM. Dla porównania sala przed i po. Salę taneczną chętnie pokażę, jak już będę miała profesjonalne zdjęcia bo jakoś w ferworze walki nie uchwyciłam kompletnej ;P

IMG_po.jpg
Sala jadalna udekorowana :)
Pobierz Plik ściągnięto 1225 raz(y) 54.66 KB

IMG_przed.jpg
Sala jadalna... przed...
Pobierz Plik ściągnięto 1108 raz(y) 32.97 KB

_________________
 
 
tygrysek7773 
Żołnierzowa żona


Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 28, 2012 8:18 pm   

Dziewczyny byłam dzisiaj na wycenie dekoracji sali...Babeczka mi podliczyła to wszystko- nic takiego ponad miarę nie brałam, żadnych tam kwiatów w wodnych tubach ani świecących drzew itd. zwykłe materiały i kwiaty w wysokich smukłych kielichach, bez tkanin na sufit. No i mi walnęła - 2800 za 150 osób!! suknię ślubną za to kupiłam. Za stół młodych mi zawołała 500 zł :/ bo obligatoryjnie ma światełka, których ja za bardzo nie chcę, ale mają być i już, a pokrowce powiedziała, że tylko mogę wziąć z kokardami 6zł za krzesło :/ Czy ja przesadzam z tym oburzeniem, czy wam też się widzi drogo? Bo ja się na tą firmę na pewno nie zdecyduję...
_________________

 
 
Iris 


Wiek: 36
Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1904
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pią Gru 28, 2012 10:12 pm   

tygrysek7773 czyli rozumiem, że 2800 zł za : ubrane miejsce za Młodymi, przybranie stołu, wazony z kwiatami i pokrowce na krzesła tak? jeśli tylko za to, no to przesadzili mocno z ceną
_________________

 
 
tygrysek7773 
Żołnierzowa żona


Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 10:56 am   

tak, nic ponadto...za taki zwykły wazon z kwiatami na stół 70 zł :/ to jakaś farsa, wiedzą jak zdzierać z ludzi
_________________

 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 11:39 am   

tygrysek7773 to coś faktycznie drogo. Ja za 2100 zł miałam dekoracje materiałową dwóch ( w zasadzie trzech, bo jeszcze jedna na dole) sali, stołów gości, tła za nami i naszego stołu, stołu wiejskiego, słodkiego, na tort, na księgę gości, na szampana, pokrowce na krzesła i jeszcze dużo pierdółek w stylu zakrycie jakiś nieciekawych fragmentów ścian itd. Także ja bym radziła jeszcze popytać w innych firmach co Ci mogą zaproponować.
_________________

 
 
 
Iris 


Wiek: 36
Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1904
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 1:47 pm   

Dokładnie tak jak radzi mimeczka, też bym popytała o wycenę takiej dekoracji w innych firmach. Natomiast co do wazonu z kwiatami, to akurat tutaj liczą się różnie, w zależności od wielkości bukietu jaki się chce mieć w wazonie i rodzaju kwiatów. I też co do ceny pokrowców to jak ja robiłam rozpoznanie, to 6 zł za pokrowiec to była taka norma. Ale co nie zmienia faktu, że taka kwota, którą usłyszałaś tylko za te rzeczy jest naprawdę spora.
_________________

 
 
bambolea 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 4:02 pm   

Mnie się spodobał taki pomysł:



Bardzo klimatycznie, choć chyba niepraktycznie :)
_________________
 
 
tygrysek7773 
Żołnierzowa żona


Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 8:49 pm   

Piękna dekoracja, ale pewnie droga...A ja znalazłam moją firmę :D za pokrowce z kokardą 3,50 i mogę sobie wybrać np. co drugie albo w ogóle bez kokardy. Wszystko razem około 2 tys, ale mam zaoferowane dużo więcej niż wtedy :) A na bukiet się umawiam - do 50 zł, a wtedy to było narzucone 70 zł i zero negocjacji. Poleciłabym tą moją firmę, ale chyba nikogo tu nie ma z okolic Turku to nie ma sensu :smile:
_________________

 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 01, 2013 3:08 pm   

bambolea napisał/a:
Mnie się spodobał taki pomysł:


Przepiękne :smile:
_________________


 
 
Partyshow_pl 
Firma

Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 59
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie Sty 13, 2013 6:53 pm   

Można też samemu zająć się dekoracją kościoła czy sali. W internecie można kupić teraz wszystkie niezbędne rzeczy do dekoracji i udekorować według własnych upodobań i często mniejszym kosztem.
_________________

 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 4:24 pm   

Partyshow_pl napisał/a:
Można też samemu zająć się dekoracją kościoła czy sali. W internecie można kupić teraz wszystkie niezbędne rzeczy do dekoracji i udekorować według własnych upodobań i często mniejszym kosztem.
Oczywiście, że można. I na tym forum są na to przykłady.

Pozostaje do rozważeni kwestia czy Młodzi "udźwigną" kolejny taki obowiązek, na który trzeba poświęcić dość sporo czasu.

Dwa sezony temu zdarzyło mi się robić dekorację, kiedy zadzwoniła do mnie mama młodego w środę. Biedna, zdesperowana... co robić? Ślub w sobotę.
Też planowali sami udekorować salę, jednak ilość spraw do załatwienia, brak doświadczenia, przerosły ich. Zwyczajnie brakło im czasu i umiejętności.
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 25, 2013 9:41 pm   

Ja osobiście uwielbiam świece - bardzo chciałabym je jakoś wkomponować w wystrój sali. Oto kilka inspiracji:










_________________
 
 
dagii 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 3215
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 8:47 am   

Juska, piękne :) ale i pewnie drogie :)
_________________


 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 8:50 am   

dagii, no właśnie, ale tam jest jeden taki pomysł ze słoiczkami i pływającymi świeczkami :) Baaaaaardzo mi przypadł do gustu, tylko nie bardzo wiem, czy wkomponuje się w naszą salę :/
_________________
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 9:10 am   

tez ostatnio myslalam o sloikach jako swiecznikach. wejscie na nasza sale jest po kilku schodkach i planuje postawic swieczki chociaz co drugi schodek po lewej i prawej stronie. nie bylam do konca przekona czy te sloiki beda dobrze wygladac, ale teraz juz mam pewnosc, ze tak :D
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 10:18 am   

Sisska napisał/a:
tez ostatnio myslalam o sloikach jako swiecznikach. wejscie na nasza sale jest po kilku schodkach i planuje postawic swieczki chociaz co drugi schodek po lewej i prawej stronie. nie bylam do konca przekona czy te sloiki beda dobrze wygladac, ale teraz juz mam pewnosc, ze tak :D


No tylko albo trzeba znaleźć jakieś fajne, nietypowe słoiki ;) Albo pomyśleć, co zrobić z takimi normalnymi, żeby wyglądały ładnie :)
Strasznie mi się podobają takie "świeczniki" :D





_________________
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 10:48 am   

mysle ze zwykle, ale jakos ozdobione (tiul, kamyczki, piasek, etc) nie beda wielkim wydatkiem ;) no i latwe do zrobienia
_________________
 
 
Torradora 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Paź 2011
Posty: 582
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 6:55 pm   

Ja również myślałam, aby wykorzystać słoiki do dekoracji np. stołu wiejskiego.
Jako wazon

i jako świecznik
_________________
 
 
falcon 

Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 14, 2013 10:49 am   

Hej. Wybaczcie ale temat dekoracji sal, poza zespolami mnie zaskoczyl najbardziej. Ciezko mi zrozumiec fakt, że wynajmujac lokal na cala noc, nie ma w polsce w standardzie uslug czegos takiego jak dekoracja.
To tak jak bym szedł do kina obejrzec film. Wchodze, nie ma naglosnienia - prosze to zalatwic z firma zewnetrzna, moge dac wizytowke... Tak sobie glosno mysle, ze skoro w danym lokalu wesela odbywaja sie regularnie od wielu lat, można by kiwnac palcem i zakupic jakies elementy dekoracyjne, które byłyby juz w standardzie usług i w cenie wynajmu. To bardzo niekomfortowe dla mnie jako klienta bo jeszcze musze za kwiatami biegac.
Rozumiem, że ktos moze chciec inny wystrój sali niż ten proponowany przez lokal, w porzadku. Wtedy bierze firme zewnetrzna, wszystko gra. ale żeby proponowac takie gołe ściany? Jak jezdzilismy od czasu do czasu zerkac na lokale to mnie to najbardziej uderzylo. W cenie mamy lokal ale z gołymi scianami czy nawet zdarzyło sie bez obrusów! "Dekoracjami naszej sali zajmuja sie firmy zewnetrzne". Niech i tak bedzie, taki nasz polski standard ale również to moim zdaniem spore niedopatrzenie ze strony lokali i pewnego rodzaju przejaw lenistwa czy braku ochoty do rozwoju.
Może nietrafione porównanie ale czy po obiedzie w restauracji mogę zamówic deser czy muszę isc dodatkowo do cukierni? Desery proponują u nas tylko firmy zewnętrzne :) :)
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 14, 2013 4:09 pm   

hehe, mam te same odczucia jesli chodzi o dekoracje ;) ale co zrobic, albo samemu sie udekoruje, albo zaplaci komus, albo nie bedzie wcale :(
_________________
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 20, 2013 8:18 am   

falcon, Sisska, rozumiem Wasze podejście, ale jako przedstawiciel tej drugiej strony widzę problem nieco inaczej.

Wiele sal - w których organizowane są wesela, nie wymaga dzisiaj bogatej dekoracji. Mam na myśli tutaj trend, który od jakiegoś czasu się rozwija, na organizowanie wesela w restauracji, a nie w typowej sali bankietowej. Bardzo często te restauracje maja swój specyficzny wystrój, i wprowadzenie tam dodatkowej dekoracji byłoby niepotrzebnym zamieszaniem.
Chociaż nawet typowe sale weselne, te nowe - także można tutaj podciągnąć.
I nie prawdą jest, że na zachodzie jest inaczej - tam również wynajmuje się samą salę w hotelu. Różnica polega na tym, ze w większości przypadków organizacją wesel zajmują się tam wedding planerzy, którzy wszystko koordynują (w tym także firmę dekoracyjną). U nas to wciąż mało popularne a w związku z czym większość zadań spada na parę młodą.

Nieprawdą jest także, że nie ma sal, które taką dekorację oferują. Ale tu można wyróżnić dwa-trzy kierunki:
1) Możesz zamówić sobie dekorację bezpośrednio, ale jest ona dodatkowo płatna (często ostetczny koszt wychodzi droższy niż w przypadku wynajęcia osobnej firmy dekorującej, bowiem jest on zazwyczaj wyliczany od "osoby")
2) W ubiegłym sezonie zdarzyło nam się wykonywać zlecenie, gdzie taka dekoracja już była w standardzie. I co z tego skoro elementy dekoracyjne były wykonane najwyraźniej zrobione, powieszone kilka lat tamu i tak już zostały? Pomijając trendy w dekoracji, które się zmieniają, to jeśli dana rzecz wisi kilka lat zwyczajnie niszczeje i wygląda mało atrakcyjnie (w obu przypadkach naszym zadaniem było zakrycie owej dekoracji, bo właściciel nie wyraził zgody na jej demontaż)
3) Osobiście się z tym nie spotkałam, a jedynie słyszałam - właściciel na stałe współpracuje z jakąś firmą dekoracyjną i tylko ta firma może wykonać dekorację na sali. Przeważnie do wyboru jest kilka (ok 3) rodzajów dekoracji i tyle. Tylko tu powtarzają się problemy z pkt.2 i dochodzi jeszcze jeden: stała współpraca "rozleniwia". Po co firma ma zmieniać np. tkaniny, skoro i tak młodzi muszą zamówić dekorację u nich? Po co ma inwestować w nowe dodatki, po co rozwijać swoje umiejętności?

Poza tym właściciel lokalu zna się na ... prowadzeniu lokalu, a nie na dekorowaniu sal. Owszem może nawiązać współpracę z firmą dekoracyjną, ale wówczas wliczy do w koszty wynajęcia sali, czyli cena dla klienta będzie wyższa. Czy to usatysfakcjonuje potencjalnego najemcę? - pewnie nie, bo poszuka sali, która będzie tańsza, a i z faktu, że ktoś narzuci mu firmę dekoracyjną tez nie będzie bardzo zadowolony (bo przecież klient lubi sam dokonywać wyborów).

Nie pisze tego "złośliwie" czy aby bronić branżę. Tylko na wszystko - również na kwestię dekoracji - można spojrzeć z dwóch stron. I ten drugi aspekt chciałam Wam pokazać.
 
 
roksancia
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lip 21, 2013 10:13 pm   

w temacie dekoracji. Sala w ktorej bedzie nasz slub jest w stylu myśliwskim. Żywa zieleń na ścianach połączona z czekoladowym brązem , ciemna podłoga oraz sufit z ciemnego drewna. Macie jakieś pomysły na dekoracje sufitu? sala dosc niewielka, chcialabym ją optycznie powiekszyc, aha dekoracja stolow (falbany, swiece, kwiaty) zapewnia wlasciciel
 
 
EWA1983 

Dołączyła: 10 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd: kutno
Wysłany: Sro Lip 31, 2013 2:08 pm   

wITAM,
Jestem swieza mezatka :) i postanowilam podzielic sie odczuciami co do dekoracji sali. AZEA - dwie dziewczyny i morze pomyslow...umieja sluchac ! a to wazne . Ja i goscie bylismy zachwyceni. Mialam dekoracje jakz gazety: na stoje ksiazki na ksiazkach kolorowe sloiczki, dzbanuszki, i mnostwo kolorowych kwiatow .... z sufitu wiszace banieczki z kwiatami, kolorowe rozetki, tiulowe pompony...pieknie :) POLECAM AZEA !! !!
 
 
ania86 

Dołączyła: 10 Maj 2013
Posty: 29
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 05, 2013 10:29 am   

Przeglądam te wszystkie firmy dekoratorskie i mi się humor psuje :/ odnoszę wrażenie, że ich strony powstały jakieś 10 lat temu i zdjęcia zostały wstawione razem z nimi - samo balony i materiał na sufitach :( dziewczyny pomocy !! chcę zrobić wesele tematyczne, tak jak Wam mi również podobają się świece, dużo żywych kwiatów w wodzie etc. Znalazłam jedną fajną firmę gdzie robią różne takie rzeczy, ale są z Poznania - DECORADO, bardzo mi się podobają ich stylizacje. Czy któraś z Was korzystała z jakiejś porządnej łódzkiej firmy, którą z czystym sumieniem mogłaby polecić ? Mam salę, która w kolorach jest dosyć neutralna, przez co mogę zrobić z dekoracji co mi się zamarzy.
 
 
dzastab 


Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 848
Skąd: lodz
Wysłany: Pią Sie 09, 2013 3:19 pm   

a ja mialam sama dekorowac sale.. bo tez wymyslilam sobie tematyczne wesele ale niestety wszystkie te piekne dekoracje ktore ogladamy pochodza z wesel angielskich i amerykanskich a w Polsce pierdykna pomarszczona szmate na stol, kilka kwiatow i balonow ostatecznie i ot taka dekoracja.

Ale napisalam do dziewczyn z AZEA i zobaczymy :) Widzialam juz ich trone i zeczywiscie ich realizacje sa przepiekne!!!

A jak zrobie to moje wymarzone wesele i cala konserwatywna i zacofana rodzina padnie na zawal :smile: to przesle zdjecia
 
 
ania86 

Dołączyła: 10 Maj 2013
Posty: 29
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 10, 2013 8:32 pm   

:cool: czekam z niecierpliwością dzastab :) ja już mam plan w głowie, umówiłam się z jedną firmą na spotkanie - Figero, zobaczę co oni mogą zrobić. Co do pomysłu żeby zrobić sama dekorację to też takowy miałam, ale doszłam do wniosku, że nie dam rady jako panna młoda. Gdyby było to wesele mojej siostry to spokojnie bym się tym zajęła. Szukałam trochę po internecie sklepów z dekoracjami, większość dekoracji można kupić za tak małe pieniądze, że zastanawiałam się za co te firmy dekoracyjne tyle kasy biorą :? Pochawla się co wybrałaś za motyw przewodni :)
 
 
dzastab 


Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 848
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 7:32 am   

wybralam sobie amerykanskie lata 50 :)
Tak wiec jest duzo kropek, pastelowe kolory i przerozne gadzety :)

W dekoracjach postawilismy z narzeczonym na DIY (lub ZTS)
Znalezlismy przepiekne zaproszenia na amelia-wedding.pl i dosyc tanie, robia tez przerozne inne papierowe (i nie tylko) gadzety.
Poza tym oczywiscie wszystkiego nie robie sama : siostra, szwagierka i tesciowa biora czynny udzial w wykonywaniu dekoracji. Mam kolezanke kwiaciarke ktora pomoze z bukietem. Babcia oddala nam kolekcje winyli ktore tez posluza do dekoracji. Beda cupcakes zamiast ciast.
Mam nowiutenka sale wiec tez za duzo dekoracji nie potrzebuje...

A niestety Azea krzyknela mi 2000 i w gore :( Dziewczyny sa super zdolne nie ma co gadac!! ale w moim budzecie niestety nie ma miejsca na profesjonalna dekoracje...
 
 
ania86 

Dołączyła: 10 Maj 2013
Posty: 29
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 7:46 am   

Bardzo fajny pomysł :) zajrzę też na zaproszenia może sama coś wybiorę. Super masz, że możesz tak polegać na rodzince, na pewno będzie pięknie. Babeczki dobre mają na struga, chyba, że sama będziesz piekła ? Kobitka z mężem prowadzi mały fajny lokal - przesympatyczni ludzie. Babeczki pyszne tylko na masie kremowej. Robią też takie duuuże babeczki na zamówienie. Koniecznie musisz założyć dzienniczek ;)
 
 
dzastab 


Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 848
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 7:54 am   

oo dzieki za adres, zajze jak wroce do Polski.. a gdzie dokladnie na Struga?

Ps. A co to dzienniczek?
_________________
 
 
ania86 

Dołączyła: 10 Maj 2013
Posty: 29
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 8:04 am   

Babkarnia - Cupcakes & Coffee ul. Struga 2 - to praktycznie naprzeciwko Saspolu - u mnie wszyscy je uwielbiają, poczytaj opinie o nich a najlepiej zajrzyj, są mega fajni a babeczki pycha :D druga o jakiej wiem to Pani Cupcake - Piotrkowska 89 - tylko tutaj jeszcze nie jadłam, prowadzi ją chyba mam z córką, ale słyszałam też pozytywne opinie.
Dzienniczek - możesz założyć chyba dopiero od 10 postów, to jest taki trochę pamiętnik z przygotowań, gdzie ktoś Ci zawsze pomoże, coś wyszuka itd. popatrzy na forum na inne dzienniczki jak będziesz miała dostęp - ja swojego nie mam bo nie mam na razie czasu go założyć ;/
P.S. Co do ceny za dekorację, orientowałam się w kilku innych firmach ceny 1,5-3 tyś. ;/
 
 
ola_łódź 

Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 45
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 6:30 pm   

dzastab a Wy też chcecie być "wystrojem"? Tzn czy będziecie ubrani w "klimacie"? Np. coś takiego-
Lata 50-te to baaardzo wdzięczny temat. Babkarnię też polecam. Na zamówienie robią personalizowane dekoracje.
Ich dzieła:
 
 
dzastab 


Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 848
Skąd: lodz
Wysłany: Sro Sie 14, 2013 8:12 am   

Owszem owszem :) chyba nawet od tego sie zaczal pomysl... bo ja jakos zle sie czuje w dlugch kieckach a krotka to jednak nie taka efektowna i trzeba bylo znalezc cos pomiedzy :)

jedna z favorytek to Timbal od Luna Novias!
A za 8 dni zaloze dzienniczek to przedstawie wszystkie faworytki:) zaczynam sie zadomawiac bardzo na tym forum 8)


PS. Niestety nie moge zobaczyc Twoich fotek ola_łódź; mam jakies beznadziejne blokady w pracy.. moglabysmy przeslac zalaczniki lub linki na priv?

[ Dodano: Wto Sie 20, 2013 10:22 am ]
Juska, widzialam ostatnio w telewizorni taki pomysl ze swieczkami :

Dziewczyna wydrukowala menu na kalce technicznej zwinela w rulonik i spiela :) do srodka wstawia sie swieczuszke taka mala a wyglada to tak mniej wiecej :


mozna by w ten sposob zrobic rowniez winietki z imionami np.

photophore_jour.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 792 raz(y) 53.2 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl