Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
drzewo genealogiczne
Autor Wiadomość
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 9:31 pm   drzewo genealogiczne

a tak mnie dzisiaj MalaJu natchnela i odkurzylam moje drzewo na moikrewni.pl bo juz dawno nie zagladalam, a znow odkopalam (na szczescie tylko wirtualnie) kilku przodkow.

no i wlasnie... interesuje Was takie poszukiwanie korzeni? tworzenie drzewa genealogicznego?
a moze macie takowe? ilu udalo Wam sie znalezc przodkow i jak daleko w przeszlosc dotarlyscie?

na moim drzewie jest 216 osob, a dotarlam do 1850 roku :)
_________________
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 9:33 pm   

ja tez dotarlam do poczatku (!!) XIXw. Namierzylam moja praprababcie. Mam juz 71 osob w drzewku plus 58 w drzewku meza. System juz sie wiesza, a to dopiero poczatek. Moja babcia miala 11 rodzenstwa....
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 9:36 pm   

Ja coś zaczęłam tworzyć, mąż też, ale na razie moje drzewo jest w powijakach. A jak tam można tak daleko sięgnąć, przecież wpisuje się chyba samemu te osoby?
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 9:38 pm   

no samemu, ale na zasadzie dorwac ciotke przez telefon i przepytac. zawsze ktos cos wie. potem zostaje kolejny poziom - cmentarze i metryki z kosciolow. mietka ma latwiej... holocaust byl etc.
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 9:42 pm   

Kiedys probowalam stworzyc drzewo genealogiczne mojej rodziny (jeszcze w epoce przedinternetowo-komputerowej) ale dosc szybko sie pogubilam kto jest kim dla kogo, bo u mnie w rodzinie to rozne kwiatki sie zdarzaly np. moj pradziadek ze strony mamy ozenil sie z wdowa ktora miala 4 corki a kiedy ona zmarla ozenil sie z najstarsza corka czyli swoja pasierbica. Niezly kosmos... :roll:
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 9:43 pm   

MalaJu napisał/a:
Moja babcia miala 11 rodzenstwa....


a bliznieta jakies byly? bo moze Ci sie trafic :)

mam tez prawdopodobnych rodzicow mojego pra pra dziadka Hersza, ale nadal nie moge dociec jak sie nazywala jego zona... wiem, kiedy wzieli slub, a nie wiem jak sie nazywala...


a skad czerpiecie wiadomosci?
ja glownie w jewishgen i innych stronach zydowskich, polecam tez nekrologi-baza.pl - jezeli ktos ma rodzine z wawy
_________________
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 9:44 pm   

na to juz wymyslili rozwiazanie. przynajmniej na moikrewni.pl - jest RELACJA KOŁOWA, gdzie laczy sie te same osoby roznymi relacjami. nie probowalam, bo u mnie bylo akurat wszystko "po bozemu" poki co :wink:
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 9:45 pm   

Kiedyś miałam taki pomysł. Ale jakoś nie mogę się zebrać. Rodzinę do prapradziadków mam całkiem dobrze udokumentowaną. Mam nawet paszport mojego prapradziadka, albo nawet dalej. A u rodziców nad fortepianem wisi portret prapradziadków po męskiej linii..
Od strony mamy też mam gdzieś nieźle spisaną rodzinkę, bo usiadłam kiedyś z dziadkami i ich przepytałam. Ale oczywiście dalej niż do swoich dziadków pamięcią nie sięgali.

A Mietka ma historię rodzinną imponującą. :mrgreen:
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 9:46 pm   

mietka napisał/a:


a bliznieta jakies byly? bo moze Ci sie trafic :)


a skad czerpiecie wiadomosci?
ja glownie w jewishgen i innych stronach zydowskich, polecam tez nekrologi-baza.pl - jezeli ktos ma rodzine z wawy


bliźniaków nie bylo w prostej linii,wiec poki leki hormonalne na to nie wplyna, to mam male szanse ;)

a ja poki co czerpie info z tzn. word of mouth. na powazniejsze sprawy przyjdzie pora pozniej.
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 9:52 pm   

MalaJu napisał/a:
mietka ma latwiej... holocaust byl etc.


Julia! mam latwiej, bo spadkobiercow do rozkradzionego majatku mniej, ale poza tym to nie jest tak latwo. moj dziadek nawet nie wiedzial jak jego dziadkowie mieli na imie, bo to taka byla aj waj rodzina, ze sie zwracali "pani babciu" i "panie dziadku".
poza tym troche mi rodzine przetrzebili w czasie wojny, to i niektore galezie szlag trafil dokumentnie
_________________
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 9:55 pm   

tyle, ze mnie chodzilo o to, ze gdzies znajdziesz info. sprawami Twoich przodkow zajmowalo sie wiele organizacji.. w zadnym razie nie chodzilo o fakt, ze ich ktos rozstrzelal. moja wina - zle sie wyrazilam...
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 10:03 pm   

a ja bym chciała zrobić takie drzewko - ale gdzie tam od nikogo się niczego nie dowiem- każdy z każdym pokłócony i tych co są bee gadać nie będzie - paranoja:(:(:(:(:(:(:( ja wiem że mam większą rodzinę niż mi się wydaję że mam - ale jak mam ją odnalezc jak każdy nabrał wody w buzie -- zwłaszcza babcia ehhh :(
zazdraszczam dziewczyny że aż tak daleko zabrnełyście
_________________
 
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 10:04 pm   

ja mam hmm dosc arystokratyczne nazwisko wiec kiedys chcialam sprawdzic czy moze z "tych" jestem ale moje poszukiwania utkwily na wschodnich rubiezach Polski dziadek nie zyje a babci cos sie poprzestawialo wiec sie wiecej nie dowiem :/ od strony mamy doszlam do pra pra dziadków. No i tez na tym niestety koniec bo nie bardzo wiem w ktora strone a nie gdzie szukac.
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Nie Lut 08, 2009 10:04 pm   

MalaJu napisał/a:
moja wina - zle sie wyrazilam...


no daj spokoj :) wiesz jaki mam do tego dystans ;d
ale nie jest tak latwo, pomimo tego, ze informacje latwiej znalezc - po prostu nie ma ich kto zweryfikowac..
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 09, 2009 12:01 pm   

Rodzina mojego narzeczonego ma bzika na tym punkcie. Też się na "moich krewnych" bawią. Wygrzebują jakies stare zdjęcia, przeszukują różne bazy...

A ja? Ja jestem takie dziwadło, które bardziej interesuje przyszłość niż przeszłość. Zresztą i tak bym do niczego nie dotarła, skoro moja babcia (jeszcze przed udarem) nie wiedziała dokładnie jak miała jej mama na imię: Bernadetta czy Benedykta. A dziadek nie zna dokładnej daty swoich urodzin. Nieeeeee, grzebanie w przeszłości nie jest dla mnie :razz:
_________________

 
 
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Pon Lut 09, 2009 12:54 pm   

Ja moje własne drzewko porzuciłam na pradziadkach, za bardzo rosło mi na szerokość, mam zbyt popularne nazwisko, a moja rodzina od pokoleń zawierała związki w obrębie kilku pobliskich wsi...

Natomiast dużo bardziej interesuje mnie nazwisko jakie będę nosić. Osób o tym nazwisku jest nieco ponad 300 i najprawdopodobniej wszyscy są spokrewnieni. Ślad moich poszukiwań urywa się na dzisiejszej Ukrainie. Marzę sobie, że kiedyś wybiorę się do Warszawy i dostanę do ksiąg parafialnych, które po wojnie przywędrowały spod Lwowa... :roll:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl