Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
kościół Najświętszej Eucharystii w Łodzi (Retkinia)
Autor Wiadomość
karapp 

Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 80
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Mar 09, 2009 8:58 pm   kościół Najświętszej Eucharystii w Łodzi (Retkinia)

moze ktos wie cos na temat dawanych ślubów w tym kościele ?? ??? jak wyglada sprawa z dekoracja i organista, jakie koszty itp
_________________
 
 
gingerginger 

Dołączyła: 16 Lut 2009
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 29, 2009 5:21 pm   

Ja z tej parafii uciekłam - pierwszą informacją przekazana narzeczonemu było, że absolutnie nigdy nie weźmiemy tam ślubu. Gdyby nie było rejonizacji z chęcią oficjalnie przeszłabym do innego kościoła. Mam bardzo złe wspomnienia z rozmowy z jednym z księży, drugi też chodząc po kolędzie zachował się wg mnie skandalicznie. W kościele w którym będziemy brać ślub dowiedziałam się, że sporo par przechodzi do tego kościoła z Najświętszej Eucharystii. Podejrzewam że do innych w okolicy też. Na ślubie byłam tam raz- ksiądz po prostu odbębnił swoje formułki i tyle. Nic specjalnego. Poza tym to nie jest przytulny ani ładny kościół tylko hangar. Przerost formy nad treścią. Podejrzewam jednak, że przynajmniej ze spowiedzią nie powinno być kłopotów - przynajmniej jeden z księży siedzi w konfesjonale znudzony jak mops i jest mu absolutnie obojętne co się mówi- takie odniosłam wrażenie, choć było to ok 10 lat temu i możliwe, że się zmieniło. Choć wątpię. Sama jestem natomiast ciekawa co do cen ustalanych w tej parafii (nota bene przed kancelarią jest kartka, że kościół nie prowadzi cennika - bzdura totalna).
Ostatnio zmieniony przez gingerginger Sro Lip 29, 2009 5:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karapp 

Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 80
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 11:44 pm   

masakra nie dziwie się ze nikt tam nie chce brać ślubu skoro za zapowiedzi krzyczą sobie 100 zł, a za wypisanie pozwolenia żeby można było w innym kościele mieć ślub chcą 150 zł to jest zdzierstwo w biały dzień a u narzeczonego co łaska
_________________
 
 
gingerginger 

Dołączyła: 16 Lut 2009
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 08, 2010 12:58 pm   

Zatem nic się nie zmieniło od 10 lat:) Nawet cena za pozwolenie. 10 lat temu za to, żeby ksiądz z innej parafii odprawił pogrzeb również zawołano 150 zł. Ksiądz H. właściwie tylko to powtarzał: 150zł, 150zł, 150zł, jak katarynka. Nie powiedział NIC ponad to. Niestety ciągle siedzi w kancelarii. Za to nowy proboszcz wydaje się być rozsądnym człowiekiem. Może z czasem coś się zmieni. Aha, proboszcz w kancelarii jest w poniedziałki od rana, może warto podejść wtedy i próbować "negocjacji" :)
Ostatnio zmieniony przez gingerginger Sob Maj 08, 2010 12:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karapp 

Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 80
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Maj 08, 2010 1:50 pm   

wiesz byłam odebrać zapowiedzi ... tam w kancelarii siedzi taka starsza kobitka ( i to nie jest zakonnica), ponieważ u mojego narzeczonego ksiądz za każdą rzecz z jaką tam szliśmy mówił co łaska to doszłam do wniosku że to przegięcie co się praktykuje w tym kościele i dałam za wywieszenie zapowiedzi 20zl, na to pani siedząca w kancelarii wyskoczyła na mnie z buzią, że dlaczego tak mało że daje się po 100zl. Ja grzecznie odpowiedziałam, że się uczę i nie stać mnie na więcej... na to ona że kościół się buduje i potrzebne są pieniądze, że kościół musi się z czegoś utrzymać, księża płacą podatki !! ! tak się pruła że moja koleżanka która poszła ze mną odebrać ten papierek aż była w szoku że w kościele tak się zachowują ... i zamiast przyciągać wiernych to ich odrzucają bo tylko kasa się liczy. A jeszcze się dowiedziałam od Pani że porządny katolik powinien 3 razy w swoim życiu złożyć ofiarę pieniężną - podczas chrztu, ślubu i śmierci... Morał z tego taki że jak nie masz pieniędzy to lepiej się w tym kościele nie pokazuj !
_________________
 
 
satri 

Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 26
Skąd: stąd
Wysłany: Wto Sty 06, 2015 6:51 pm   

Podbijam temat, czy jest ktoś kto zechciałby mi udzielić aktualnych informacji nt organizacji ślubu w tej parafii (m.in. opłata za ceremonię, organistę)?
 
 
kasia-91 

Dołączyła: 31 Lip 2014
Posty: 5
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Sty 25, 2015 2:15 pm   

Ja byłam pod koniec tamtego roku z narzeczonym w kancelarii zapisać się już na datę ślubu i fakt, Pani siedząca w kancelarii jest chyba bardzo sfrustrowana, no ale jakoś przebrnęliśmy przez to. Po zapisaniu naszej daty zadzwoniła do księdza, który po chwili do nas przyszedł. Ksiądz Marcin chwilę z nami porozmawiał, pożartował, generalnie był miły i uśmiechnięty, widać, że ksiądz z powołania. Na nasze pytanie odnośnie kosztów ślubu itp odpowiedział, że ile damy, tyle damy, bo on nawet nie pamięta ile dają inne pary więc żebyśmy się nie przejmowali. Co do organisty to powiedział, żebyśmy po mszy sami zagadali z organistą bo też nie wie ile bierze, a nie chciałby nas w błąd wprowadzać :D Jeśli chodzi o dekoracje kościoła, to powiedział, że tak z 2 miesiace przed ślubem możemy przyjść i zobaczyć czy jakaś inna para ma ślub tego dnia i możemy się wtedy z nimi dogadać żeby dekoracja była jedna a koszty na pół. Dekorować kościół może "ktoś z zewnątrz", bo oni nie stroją sami (jedyne czego się dowiedziałam od osoby,która brała tam ślub, to, że Pani z kancelarii jakąś swoją znajomą chciała wcisnąć na dekorowanie kościoła i nie w smak jej było, że ta para chciała kogoś innego sobie załatwić) Więc jeśli chodzi akurat o tego księdza, to na pewno bez obaw i strachu, nie wiem jak by rozmowa wyglądała np z proboszczem.
 
 
satri 

Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 26
Skąd: stąd
Wysłany: Wto Mar 24, 2015 6:43 pm   

Dzięki Kasia-91.
A czy jest tu na forum para, która zapisała się na ślub 22.08.15? Pytam bo chodzi mi o dekoracje :) dla mnie cena minimum za tą usługę to cena maximum. Ech kwiaty tanie nie są :( no ale przynajmniej babeczka, która dekoruje nasz kościół ma gust :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl