Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
"CASA DE' FIORI" w Konstantynowie Łódzkim
Autor Wiadomość
estera 

Wiek: 41
Dołączyła: 03 Mar 2009
Posty: 20
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Mar 11, 2009 9:56 pm   "CASA DE' FIORI" w Konstantynowie Łódzkim

Witam ja swój wielki dzień mam w nowej sali więc jeszcze nie jest znana :-? .Jak każda z Nas miałam trochę obaw ale sala jest z polecenia mojej kuzynki i mam nadzieję że to będzie trafny wybór.Same wnętrza mówią za siebie.Nie widziałam jeszcze tak urokliwej sali :lol: .Właściciele zadbali o każdy szczegół.Może jest na forum ktoś kto też zdecydował się na tą salę.Dajcie znać.Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Mac-erson Czw Sty 26, 2012 6:04 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Żaklina i Marcin 

Dołączyła: 26 Lut 2009
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 11, 2009 11:35 pm   

Sala faktycznie robi wrażenie, jest urządzona ze smakiem i posiada magiczny klimat.
Dlatego również zdecydowaliśmy się zorganizować nasz wielki dzień właśnie tam :wedding:
_________________
 
 
agattka 

Dołączyła: 09 Mar 2006
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 5:10 pm   

Ja tak z ciekawości.Czy ta sala ma jakąś stronę internetową?A może macie jakieś zdjęcia?Jeśli tak to podajcie proszę:)
 
 
estera 

Wiek: 41
Dołączyła: 03 Mar 2009
Posty: 20
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 8:14 pm   casa de'fiori

Witam,wiem że strona była w przygotowaniu spróbuj wpisać w google może już działa.Ja zaraz spróbuję też.Możesz również umówić się i obejrzeć ją na żywo bo naprawdeę warto.
 
 
Żaklina i Marcin 

Dołączyła: 26 Lut 2009
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 10:46 am   

Stronka już działa
oto adresik:
casadefiori.pl
_________________
 
 
doni_iza 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 1974
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 3:40 pm   

Sala przepiękna :) , a jakie mają stawki od osoby?
_________________
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 3:44 pm   

Super sala a ja o niej niewiedzialam a bym miala blizej niz do swojej :(
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 3:53 pm   

piękna ta sala
_________________
 
 
 
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 4:23 pm   

Śliczna ta sala... tylko o ile dobrze widzę tam są wszędzie płytki... I chyba są dwie sale... Ale menu mają ciekawe i auto dla młodych w dniu ślubu proponują - fajnie :) Ciekawe jaka cena.
 
 
estera 

Wiek: 41
Dołączyła: 03 Mar 2009
Posty: 20
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Mar 13, 2009 4:44 pm   

Witam, sala jest jedna tylko taneczna część oddzielona jest kominkiem.Kafle są ale nie ma się co martwić o jakieś poślizgi bo jak mówili właściciele to jest to specjalna płytka gresowa (rzeczywiście sprawdzaliśmy i poślizgów nie było :lol: )Ceny mają różne w zależności od dodatków do menu(fontanny czekoladowe,stół rybny,prosię pieczone czy stół myśliwski)w standarcie mają stół wiejski,torta i szampana na przywitanie no i dekorację żywymi kwiatami a ceny są już od 165zł.
 
 
lineczka 

Dołączyła: 13 Mar 2009
Posty: 73
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Mar 14, 2009 8:40 am   

Witajcie!
Na podstawie Waszego opisu zainteresowałam się tą salą.
Czy lokal dysponuje miejscami hotelowymi?
Bardzo bardzo proszę dobrze poinformowane Forumowiczki o co nieco więcej o tej salce...
 
 
Żaklina i Marcin 

Dołączyła: 26 Lut 2009
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 14, 2009 11:40 am   

Sala jest nowa i można rzec że jeszcze niedokończona...obecnie miejsc hotelowych nie ma, ale w przyszłym roku już podobno będą na około 40 os,a pokój dla Nowożeńców ma być w cenie.
Jeśli potrzebujesz więcej informacji, to służę pomocą...proszę na PW
_________________
 
 
lineczka 

Dołączyła: 13 Mar 2009
Posty: 73
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 3:10 pm   

Dziękuję Żaklina.
W tym tygodniu jestem umówiona na rozmowe z wółaścicielką lokalu i dopytam się o szczegóły.
Pozdrawiam!

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 4:55 pm ]
Odwiedziłam lokal i namawiam Moje Kochanie by nasze wesele było właśnie w tym szczególnym miejscu. W nd jedziemy z mamusiami do Casa de Fiori i mam nadzieję, że również będą pod wrażeniem.
Lokal to nowy, piętrowy dom w cichej, wiejskiej okolicy, na sporym terenie zielonym. Ogród jest przestronny, monitorowany, z drzewami i stawem (!). W tej chwili w budynku jest remont- przesuwanie ścian w celu powiększenia sali, planowana jest oranżeria i ładne pokoje na 2010 r.
Wesela organizowane są od min 90 gości, jednak może bawić się mniej osób z tym założeniem, że za każdą brakującą personę do 90-tki jest opłata ("kara") za niewypełnienie sali - w kwocie 50 zł.
 
 
neskalodz 


Wiek: 42
Dołączyła: 10 Mar 2009
Posty: 582
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 19, 2009 5:31 pm   

Witam serdecznie,
Nasze wesele rowniez odbedzie sie w tej pieknej sali, we wrzesniu 2010 :) . Nie moge doczekac sie juz pierwszych realcji forumek, mam nadzieje ze utwierdzi mnie to w przekonaniu iz dokonalismy wlasciwego wyboru :)
Pozdrawiam
 
 
magdaw84 

Dołączyła: 07 Lut 2009
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 19, 2009 6:26 pm   

to też nasza sala ,termin 05.09.2009r.sala jest piękna
pozdrawiam
:P
 
 
joanna8411 
Firma


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 576
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Mar 20, 2009 11:36 am   

ooo super musze sie chyba tam przejechac:)
a jak z dogadaniem menu tzn mowili cos ze ceny sie moga zmienic/?
i czy maja swoja orkiestre czy sami zalatwiamy

[ Dodano: Pią Mar 20, 2009 11:38 am ]
aaa jeszcze musza byc te okragle stoly;/
 
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pią Mar 20, 2009 11:47 am   

tylko okolica srednia... codziennie tamtedy przejezdzam i tak sobie mysle, ze przy tej trasie to tak srednio fajnie...

no i nie ma parkietu ;/ a jak dla mnie to kompletnie dyskwalifikuje sale weselna.. "a teraz zapraszamy wszystkich gosci na parkiet, tfu, na terakote" :smile: :smile:

ale zyrandole maja faaaajne... tyle, ze nie pasuja mi do tego wnetrza.. wiem, wiem.. czepiam sie, ale tak juz mam

[ Dodano: Pią Mar 20, 2009 11:51 am ]
lineczka napisał/a:
nowy, piętrowy dom w cichej, wiejskiej okolicy,


cicha wiejska okolica??
trasa lodz-konstantynow, miedzy szczecinska a trasa 71
_________________
 
 
joanna8411 
Firma


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 576
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Mar 20, 2009 11:58 am   

gdzie to jest dokladnie?? w konstantynowie chodzilam do l.o. wiec moze skojarze to jest w centrum konstantynowa czy jakies pobocze??
oj no to lipa jak nie ma parkingu to gdzie maja byc auta??
 
 
 
Żaklina i Marcin 

Dołączyła: 26 Lut 2009
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 20, 2009 5:06 pm   

To jest na obrzeżach...
A jeśli chodzi o parking to ma pomieścić około 20 aut wiec spoko
_________________
 
 
lineczka 

Dołączyła: 13 Mar 2009
Posty: 73
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Mar 20, 2009 7:17 pm   

Sala jest faktycznie w Niesięcinie (do niedawna teren ten należał do Łodzi) - jest to przedłużenie ulicy Złotno; kiedy jechaliśmy tam, obok nas przejeżdżał jeden traktorek, aut nie widziałam- dodam, że było to w tygodniu, w godzinach szczytu. Być może jednak, że ruch wyjątkowo wtedy zamarł...
Co do parkietu- owszem, nie ma drewna na podłodze, natomiast są płytki antypoślizgowe, tak jak w większości dyskotek w mieście. Ostatecznie, jest to stylizacja na włoski gres!
Parking pomieści nawet więcej aut, gdyż lokal przeznaczony jest nawet dla 200 gości, stąd też
30 powinno się zmieścić.
Dziewczyny, na ilu gości Wy robicie wesele w tej sali? I co myślicie o menu? Zastanawiam się, czy w opcji za obecne 165 zł nie będzie za ubogo na stole...
 
 
Żaklina i Marcin 

Dołączyła: 26 Lut 2009
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 20, 2009 9:25 pm   

My planujemy że przyjdzie około 130 osób...choć zapraszamy więcej...gdyby wszyscy dopisali to będzie 150os.
Jeśli chodzi o menu to porównując opcje za 165 zł i 180 zł to różnica jest raczej niewielka chyba jeśli dobrze pamiętam jakaś jedna sałatka i przystawka... wiec nie sadzę żeby było mało jedzenia
_________________
Ostatnio zmieniony przez Żaklina i Marcin Pią Mar 20, 2009 9:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
magdaw84 

Dołączyła: 07 Lut 2009
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 20, 2009 10:39 pm   

150 osób, My wybraliśmy opcję za 180 zł,sala jest piękna ,zdjęcia zdecydowanie nie pokazują uroku tej sali. orkiestrę sami musimy załatwić. ;)
 
 
estera 

Wiek: 41
Dołączyła: 03 Mar 2009
Posty: 20
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Mar 22, 2009 9:30 pm   

Widzę że nasze grono sie powieksza :lol: Ja wybrałam opcje za 225(skusiły mnie rzeżby lodowe-są piękne)i po analizie wielu menu z innych sal nigdzie nie było tylu przystawek i to konkretnych nawet porównując cennik za 165 (bo one mało się róznia zawartością menu tylko doatkami typu prosiak,fontanny itp)więc nie ma sie o co martwic że będzie ubogo,poza tym jak juz wczesniej pisałam wiem od kuzynki jak i ze zdjęć drugiej sali tych państwa że" stoły sie uginają"od jedzenia :razz:
Co do okolicy to też uważam że jest spokojna(tez przejeżdżam tamtędy prawie codziennie) nie leży w bespośrednim kontakcie z trasami o których pisała koleżanka wyżej,zreszta jeżdżąc po Łodzi i oglądając sale które brałam pod uwagę znajdowały się one przy jeszcze bardziej ruchliwych ulicach..takie uroki Łodzi..
Sala jest naprawdę urokliwa i niestety są gusta i guściki ważne że wiekszości z nas się podoba skoro ja wybrałysmy i jestem przekonana że był to trafny wybór :wink: Nie mogę się już doczekać ....Pozdrawiam wszystkie forumowiczki z Casa de fiori
 
 
Sylwiam 

Dołączyła: 03 Wrz 2008
Posty: 70
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 9:56 am   

Piękna sala.
_________________
Sylwia
 
 
joanna8411 
Firma


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 576
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 2:42 pm   

piekna sala ale jedyny minus co juz mnie odrzucilo;/
mam wesele na 70osob a pan mi mowi ze jak mam 70 a on robi od90 (gdzie nie wiem gdzie sie to zmiesci aby byl luz)
kazal do kazdej osoby doplacic 50zl. tzn
menu za 165zl. i 185zl. do każdej osoby mam dac 50zl. czyli jak mam 70osob bede płaciła zamiast 165 to 215zl.;/
GLUPOTA takie jest moje zdanie;/
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 5:06 pm   

A może chodziło mu o to, że za każdą brakującą osobę trzeba zapłacić 50 zł?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 6:31 pm   

nio raczej jest tak jak mówi kryszka zwąłczcza że
lineczka napisał/a:

Wesela organizowane są od min 90 gości, jednak może bawić się mniej osób z tym założeniem, że za każdą brakującą personę do 90-tki jest opłata ("kara") za niewypełnienie sali - w kwocie 50 zł.
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 7:02 pm   

No to i tak dobre rozwiązanie w porównaniu do innych sal, na których za brakującą liczbę osób trzeba płacić pełną kwotę.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
joanna8411 
Firma


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 576
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 11:31 am   

no nie wiem czy to fajne ze placisz 200zl od osoby;/
 
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 12:08 pm   

joanna ale równie dobrze właściciel mógłby powiedzieć że jak nie masz 90 osób to on waszego wesela tam nie będzie organizować albo kazać dopłacać całą kwotę za każdą brakującą osobę ( a nie 50) - więć moim zdaniem to i tak jest naprawdę korzystne i jak dla mnie nie ma co narzekać
_________________
 
 
 
joanna8411 
Firma


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Mar 2009
Posty: 576
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 12:39 pm   

dla mnie tam nie ma nic korzystnego:P
dlatego nie wybralam tej sali ale tez jego plus ze powiedzial od razu a nie po podpisaniu umowy:)
 
 
 
lineczka 

Dołączyła: 13 Mar 2009
Posty: 73
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 2:16 pm   dopłata

50 zł płaci się za "osobę nieobecną", czyli powiedzmy,że jest 60 gości- stąd dopłata w łącznej sumie 1500 zł.
Moim zdaniem warto, więc z Moim Kochanym podjęliśmy decyzję- Casa de Fiori 10/07/2010 jest NASZA!!!! :lol:
 
 
maleczka 

Wiek: 42
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Kwi 01, 2009 9:21 pm   

Hej :D Witam wszystkich serdecznie!!Jestem nowa na forum,mam nadz ze bedziemy mogli pomoc sobie w wielu sprawach.Trafilam tu szukajac sali na wesele:)Ta nowa salka Casa de fiori jest kuszaca dla mnie,ale powiedzcie czy ktos z Was orientuje sie czy moga byc w niej ustawione tylko okragłe stoły??Czy jest mozliwosc standardowych prostokątnych??wiecie cos na ten temat??Z góry dziękuje i pozdrawiam:)
 
 
magdzia504 

Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: Nie Kwi 12, 2009 8:10 am   

Witam :) tak jak wszystkie piszące tu osoby jestem bardzo zainteresowana wszystkim co dotyczy "naszej" sali :) nasz te rmin to 5 czerwca 2010 :) też mieliśmy sporo obaw co do tej sali gdyż liczba naszych gości przekracza 150 osób :/ gdy zamawialiśmy tę salę, (a z tego co wiem byliśmy pierwszą parą która wogóle się do nich zgłosiła) nie było jeszcze dobudówki a sala mogła pomieścić jedynie około 100 osób. Z tego co widze wszystkie mury powiększające salę już stoją więc chyba nie mam się o co martwić :) co do stołów to podobno Ci państwo mają jeszcze salę gdzieś w okolicach Kielc i tam są normalne tradycyjne stoły, a raczej stól ;) tutaj zrobili okrągłe stolili bo takie jest zapotrzebowanie i z tego co mówili nie majamożliwości ustawienia jednego stołu :/ ja osobiście byłam przeciwna stolikom ale ta sala jest tak piękna że nawet na to przymknęłam oko :) oczywiście będzie trochę zamiesznia z sadzeniem gości, ale chyba warto :) pozdrawiam :)
 
 
paszczaki 

Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 1
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 9:25 pm   

Witamy Wszystkich!! Nasz termin to 21.08.2010
 
 
magdzia504 

Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 20
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 8:31 pm   

A my będziemy się bawić na tym weselu 21.08.2010 paszczaki :lol:
 
 
izka80 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 11:22 pm   

My bedziemy mieli tam swoje wesele jako pierwsi:))27.06.2009 :smile: Na 100% bedzie super...I równiez jako pierwsza bede mogla zdac relacje :cool:
_________________

...szczęśliwa.
Ostatnio zmieniony przez izka80 Sob Kwi 25, 2009 11:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
estera 

Wiek: 41
Dołączyła: 03 Mar 2009
Posty: 20
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Maj 01, 2009 10:03 pm   

Witam dawno nie zagladałam na forum a tu widzę że nasze grono zdecydowanie się powieksza :D Przejeżdzałam ostatnio koło naszej sali i widzę ze przybudówka juz stoi i praca wre... 8) aż oko cieszy. Ostatnio kuzynka przyniosła pokazac mi nowe zdjecia z drugiej sali tych Państwa i szkoda że nie maja jej tu gdzieś w okolicy Łodzi bo też jest super i utwierdziło mnie to jeszcze bardziej w tym ze nie mamy co się obawiać i dokonałyśmy słusznego wyboru. A oprócz tego czekamy na relacje z 27.06.2009 :wink: Pozdrawiam wszystkie forumowiczki.
 
 
panoramix 

Wiek: 40
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 1
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 11:48 am   

Casa de' Fiori - pierwsza sala, w jakiej byliśmy "live" - decyzja była podjęta praktycznie następnego dnia - i już mamy termin. W Nasz Wielki Dzień - 24.10.2009 - będziemy się właśnie tam bawić ;)

Sala ma swój urok - co tu dużo mówić :) Wybraliśmy menu za 165zł - w tej cenie do wyboru są również 2 samochody do dyspozycji Pary Młodej - albo nowe granatowe BMW 7, albo wrzosowe Audi A6 stylizowane na S6 (też nowy model) - dodatkowo tort, szampan - cena naszym zdaniem dobra.

Orkiestra też już jest, trzeba tylko zorganizować barmana, bo w sali do dyspozycji jest specjalne miejsce, gdzie będzie można zamówić drinka ;)

Ogólne wrażenie bardzo dobre - jak to będzie dokładnie, zobaczymy... W Październiku ;)

Pozdrawiam

Xystofix Panoramix
 
 
madzialenka 

Wiek: 39
Dołączyła: 09 Mar 2009
Posty: 735
Skąd: Pabianice
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 12:31 pm   

ładna sala gdybym nie miała już wybranej pomyslałabm nad nią
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 2:35 pm   

Witam wszystkich, mam do Was pytanko dotyczące Casa de Fiori. Oglądalismy je w sobotę - miejsce jest prześliczne, klimat jak we Włoszech, piekne sciany, przybranie stołu itp. Zachwycily mnie lazienki i fakt, że będzie tam wyjście do ogrodu - choć nie jest on jeszcze gotowy, włascicielka zapewniała, że będą laweczki, parasolki, miejsce, żeby posiedzieć. Niepokoi nas tylko jedno - z tego co wiem, właściciele powinni wziąć zaliczkę przy podpisywaniu umowy, a potem częśc kasy lub nic nie powinno być płatne przed weselem, a całość (lub odpowiednio - połowa) - po weselu. tu usłyszeliśmy, że wszystko trzeba wpłacić przed weselem. Nie niepokoi Was to? Wydaje mi się, że jak wesele nie jest w całości opłacone, to wszyscy bardziej się starają. A co, jesli coś pójdzie nie tak, np. dadzą kilka innych dań, twierdząc, że akurat nie było itp? Nie żebym była pesymistką, ale tov jednak ważny dzień, a z tego co wiem od znajomych, nigdzie nie wpłaca się całości przed weselem. Włascicielka tez była dość..olewająca. Poprosiliśmy o menu, a gdy spytaliśmy, czy możemy jec wziąć, od niechcenia rzucila: no nie wiem, własciwie..no dobra. Kopii umowy nam nie dała, choć w innych miejscach dostalismy. Wahamy się miedzy tym miejscem a salą "U Frabrykanta", ktora jest tez klimatyczna i ma swietne opinie i choć bardziej podoba nam się "Casa de Fiori", trochę strach zaryzykować, jeśli wlasciciel wydaje się tak nieprofesjonalny. Czekam na relacje z pierwszych wesel:)
 
 
 
e_lady 

Dołączyła: 01 Maj 2009
Posty: 26
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 3:16 pm   

Malena rzeczywiście to trochę dziwne :? Ja jestem umówiona na oglądanie sali w dniu dzisiejszym 8) i zobaczymy jakie będą moje odczucia. Przez telefon rozmawiałam z właścicielem i wydał mi się bardzo kompetentną osobą, ale zobaczymy jak to wyjdzie przy spotkaniu 1 stopnia. Obiecuję zdać relację.
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 3:38 pm   

Dzięki e-lady, ogólnie to miejsce jest tak sliczne i nietypowe, że pewnie się zdecyduję, ale ja podejmuję decyzje pod wplywem emocji, a mój luby bardzij mysli o tej umowie, ze coś jest nie tak. Może dowiedz sie, czy jest opcja, zeby część wpłacic w dzień wesela? Tak jest jednak w wiekszości miejsc, gdzie sa wesela. Wiem, że włascicielami jest małżeństwo, babka nie zrobiła na nas dobrego wrażenia, może własciciel jest lepszy.Miłego ogladania i czekam na wrażenia.:)
 
 
 
kasia_m85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 4:05 pm   

Po pierwsze powinniście dostać identyczną jak orginał kopie umowy, bo potem tydzień przed weselem mogą Wam powiedziec że nic z Wami nie podpisywali i że pierwszy raz Was widzą (oczywiście nie pisze tego tylko odnośnie tej sali ale ogólnie).Oczywiście jeśli juz jakąkolwiek umowe podpisywaliście,bo jak tylko chcieliście zobaczyć jak wyglada to nie ma takiego obowiazku tj.dać Wam drugiej do zabrania.
Po drugie powinniscie dostać potwierdzenie wpłaty zaliczki.
A po trzecie to ja bym sie nie zgodziła na wpłatę całej sumy przed weselem i o to powinniście powalczyć.Jeśli nie mają sobie nic do zarzucenia i są pewni swojej usługi to nie powinno byc problemu.Przecież Wy im nie uciekniecie...

Rany jak ja sie ciesze,że włascicielka mojej sali jest taka normalna,konkretna,życzliwa a do tego pomocna:)
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 4:13 pm   

Malena napisał/a:
Kopii umowy nam nie dała, choć w innych miejscach dostalismy.


To jest absolutnie niedopuszczalne ! I chyba niezgodne z przepisami (tak "na chłopski rozum").
Czysto hipotetycznie : co jeśli znajdzie się inna para na Wasz termin i podpisze z nimi umowę ? Wy nawet nie macie "podkładki", żeby dochodzić swoich praw.
Bardzo podejrzane.
 
 
e_lady 

Dołączyła: 01 Maj 2009
Posty: 26
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 7:51 pm   

Wróciłam właśnie z oglądania tej sali i zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia :) Piękna sala, toaleta damska jeszcze piękniejsza 8) okrągłe stoliki, które wydawały mi się dziwnym rozwiązaniem teraz uważam za fantastyczne, a takie obrotowe podesty na środku każdego z nich ułatwiają dostęp do wszystkich potraw :wink:

Spotkaliśmy się z żoną właściciela (miała zielone włosy :o ) pomimo moich obaw okazała się bardzo sympatyczną osobą. Malenko może w sobotę miała zły dzień.
Bez problemu pokazała nam salę, odpowiedziała na wszystkie pytania, a nawet dała wydrukowane na takim włochatym-watowatym papierze 3 rodzaje Menu (165,185,225).

Biedna Pani została po prostu zasypana pytaniami, a to wszystko przez to, że przestudiowałam temat: na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze sali :] Co prawda i tak wszystkiego nie wybadałam, ale sporo informacji udało mi się wyciągnąć.
Jeśli chodzi o płatność to na początku zaliczka, a 10 dni przed weselem ustalenie menu oraz reszta pieniążków. Nie wiem jak jest przyjęte na innych salach :?

Dla Państwa Młodych jest stół prostokątny na 6 osób (bałam się,że będzie okrągły). Dla orkiestry również jest osobny stolik. Niestety za orkiestrę płaci się tyle co za normalną osobę, natomiast za dzieci nie zajmujące miejsc siedzących 0 zł, a dzieci do lat 10 50% ceny. Jest szatnia (w cenie). Na terenie budynku będą pokoje hotelowe - dla pary młodej pokój gratis. Niestety nie ma pokoju na kluczyk w którym można schować alkohol i np. prezenty ślubne, zamiast tego jest jedynie zamykana na kluczyk lodówka na alkohol.

Dają gwarancję niezmienności ceny, czyli podpisujemy umowę na 165 zł i w 2010 cena będzie wynosiła 165 zł.

Po prostu pięknie :) To pierwsza sala jaką oglądaliśmy, ale oboje się w niej zakochaliśmy (B. może nie tak entuzjastycznie jak ja, ale również jest pod wrażeniem). Chcemy, aby właśnie tam odbyło się nasze wesele.
Ostatnio zmieniony przez e_lady Wto Maj 12, 2009 8:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 13, 2009 8:20 am   

fiona83 napisał/a:
Malena napisał/a:
Kopii umowy nam nie dała, choć w innych miejscach dostalismy.


To jest absolutnie niedopuszczalne ! I chyba niezgodne z przepisami (tak "na chłopski rozum").
Czysto hipotetycznie : co jeśli znajdzie się inna para na Wasz termin i podpisze z nimi umowę ? Wy nawet nie macie "podkładki", żeby dochodzić swoich praw.
Bardzo podejrzane.


Mnie sie fionka zdaje, że Malena nie podisała jeszcze żadnej umowy, a tylko chciała dostać wzór umowy, żeby móc porównac z wzorami z innych sal, które oglądała :)

Natomiast, Malena, jeżeli podpisujecie umowe to MUSICIE dostac kopię i POTWIERDZENIE wpłaty zaliczki. I absolutnie nie zgodziłabym sie na wpłatę całości sumy przed weselem - góra połowę.
_________________

 
 
 
estera 

Wiek: 41
Dołączyła: 03 Mar 2009
Posty: 20
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Maj 13, 2009 9:02 am   

Witam i widzę że trochę wrze na forum :smile: .Maleno nie dostałaś kopii umowy przy jej podpisaniu ?!To niewiarygodne, bo ja swoją dostałam elegancko zapakowaną w teczkę z dołaczonym menu na które się zdecydowałam.Chyba, że tak jak piszą dziewczyny jeszcze jej nie podpisałaś ? to by trochę tłumaczyło sprawę.Odnośnie płatności to powiem Wam że w większości sal gdzie byłam trzeba było płacić przed weselem a rozbieżność była od 1-m-ca do 1dnia przed weselem , a spotkałam się też z salą gdzie trzeba było 6-mcy przed weselem wpłacić 60% za wesele i nigdzie nie gwarantują ceny na 2010 r.Także z tymi płatnościami jest różnie jak to mówią "co kraj to obyczaj".Właściciele zrobili na mnie dobre wrażenie(zarówno pani jak i pan,byłam na sali parokrotnie więc miałam tą przyjemność rozmawiać z obydwojgiem-profesjonalni)Więc wszystko przemawiało na tak i dlatego jest Casa de fiori a nie inna... :P
Pozdrawiam .
 
 
Żaklina i Marcin 

Dołączyła: 26 Lut 2009
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 13, 2009 12:45 pm   

Witamy
My nie mieliśmy najmniejszego problemu z wcześniejszym zapoznaniem się z umową. Zadzwoniłam to właścicieli z prośbą o przesłanie mi na maila wzoru umowy i już.
Oczywiście również przy podpisaniu umowy dostaliśmy jej kopię, nie wyobrażam sobie żeby gdziekolwiek było inaczej.
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 13, 2009 2:15 pm   

e_lady napisał/a:
Jeśli chodzi o płatność to na początku zaliczka, a 10 dni przed weselem ustalenie menu oraz reszta pieniążków. Nie wiem jak jest przyjęte na innych salach :?

Dużo sal wymaga całej płatności przed weselem. Tutaj znajdziecie wątek na temat: Kiedy płaci się za salę, a kiedy zaliczkę
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Ostatnio zmieniony przez kryszka Czw Maj 14, 2009 12:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl