Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymarzony projekt domu
Autor Wiadomość
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 12:32 pm   

Ja się jeszcze tu nie udzielałam? No nie... ;)

Jak dla nas dom musiał spełniać takie oto wymogi: parterowy, bez garażu ale z możliwością dobudowania go kiedyś. budynek wyraźnie podzielony na część dzienną i sypialnianą, w części sypialnianej 3 sypialnie (jedna dla nas, dwie dla dzieci) ustawne, najlepiej kwadratowe, duża łazienka by zmieściła się i wanna narożna i prysznic, garderoba (no bo jak to bez niej;)); w części dziennej duża kuchnia ze spiżarnią (spiżarnia niecałe 4m2), kuchnia zamknięta i żeby nie wchodziło się do niej centralnie z salonu, salon z wykuszem który mi się marzył, a w salonie kominek, no i WC dla gości. Wejście do domu przez wiatrołap, w którym zmieści się i szafa wnękowa, i półka na buty, i z przedsionka wejście do pomieszczenia gospodarczego, nie mniejszego niż 5m2. A do tego żeby był strych, na który będzie się wchodzić schodami strychowymi, ale... jeśli kiedyś będziemy chcieli, da się z niego zrobić poddasze użytkowe.
I wejście, i taras lekko zadaszone. Kuchnia i nasza sypialnia na wschód, salon na południe-zachód, sypialnie dzieci na zachód.
Projektem który spełnił nasze wymagania (choć nie obyło się bez drobnych, kosmetycznych poprawek do co ścian) został...

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Czy to projekt dla nas idealny? Powiem tylko tyle, że jak do tej pory nie mamy do czego się przyczepić, i ani razu nie żałowaliśmy że ten a nie inny.:)

Zanim zdecydowaliśmy się na dom parterowy (bo na początku w zamyśle był dom z poddaszem, czyli cała ta część sypialniana na górze, faworytem był Bellino, ale nie wiem teraz co mi się w nim podobało. ;)
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 12:37 pm   

Na moje niewprawne oko całkiem fajny. No i spełnia większość Waszych założeń :)

Misiak87, a kuchnię odgrodziliście bardziej ścianą, czy została taka jaka jest w projekcie?
_________________

 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 1:01 pm   

szaraczarownica, dziękuję, po zmianach wygląda mniej więcej tak (ja i moje zdolności w paintcie):
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Od pokoi dziecięcych do drzwi zrobiły się takie trochę "tunele", ale może kiedyś zrobimy tam jakieś fajne pawlacze i będzie OK. :)
_________________
 
 
Hatifnatka 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 948
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 3:26 pm   

Misiak87, nieszkodliwie zazdroszczę własnego domku i podglądam projekt ;)

super projekt, bardzo mi się podoba! :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Hatifnatka Nie Mar 18, 2012 3:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martitka 


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 441
Skąd: :-)
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 4:10 pm   

Misiak87, założenia wymarzone jak dla mnie, tylko ja i garaż i poddasze ;) A że nie mam zbyt wielkich perspektyw na własny domek, to się nie chwalę swoim wymarzonym projektem :)
 
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 4:12 pm   

Po przeróbkach jeszcze fajniej moim zdaniem. Ale ja jestem dzieckiem bloku i nie lubię otwartych przestrzeni - trochę mnie przytłaczają, więc Wasz projekt jest taki akurat dla mnie :)
Pomysł zamknięcia kuchni popieram w 100% - moja nigdy nie będzie otwarta - nie będzie mi nikt w gary zaglądał :smile:
_________________

 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 5:34 pm   

Misiak87, bardzo fajny domek :) Pewnie gdyby nie to, że my szukaliśmy z garażem i z poddaszem to też zwrócilibyśmy na niego uwagę.
My bardzo długo nie mogliśmy znaleźć idealnego projektu. W każdym coś było nie tak - skończyło się na projekcie robionym na zamówienie na podstawie naszych oczekiwań.
Zapłaciliśmy 2 razy drożej, ale mamy tak chcieliśmy :)
_________________
 
 
justine81 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 595
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 6:01 pm   

My co prawda dopiero skończyliśmy remont mieszkania i dom mamy w planach co najmniej dziesięcioletnich ale podglądam :D

Bardzo fajny domek, ja bym zostawiła kuchnię otwartą ale każdy robi tak jak lubi :D
_________________

Maciusiowy dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=14968
Ostatnio zmieniony przez justine81 Nie Mar 18, 2012 6:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 6:35 pm   

Jestem ciekawa jak wygląda wymarzona parterówka bo przeważnie parterówki nie spełniają moich wymagań :roll:
Fajny pomysł z zamknięciem kuchni, chociaż są tego plusy i minusy jak dla mnie, minusem jest też dla mnie brak garażu dwustanowiskowego, sypialnie dla dzieci bym zrobiła koło siebie, a swoją sypialnię zrobiłabym w pokoju tym 15,5m2 żeby mieć trochę więcej intymności, tylko, że wtedy ciężko byłoby zrobić garderobę.
_________________
http://www.biurotassa.pl
Ostatnio zmieniony przez Mika Nie Mar 18, 2012 6:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
baila 


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 151
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 6:47 pm   

Dla mnie wymarzony dom powinien mieć salon z otwartą kuchnią, dużą łazienką z wanną narożną i prysznicem, oczywiście garderoba i duży taras :)
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 7:17 pm   

szaraczarownica napisał/a:
nie będzie mi nikt w gary zaglądał :smile:

No no no! :) Kuchnia nie będzie zamknięta na drzwi (no chyba że uznamy że to konieczne), póki co mamy po prostu metrowe wejście do kuchni. Ale zasłonięcie "garów" to dla mnie konieczność, poza tym gości gościć planuję w salonie, a w kuchni będzie taki nasz stolik dla czterech osób.;)

tulipan87 napisał/a:
Pewnie gdyby nie to, że my szukaliśmy z garażem i z poddaszem to też zwrócilibyśmy na niego uwagę.

Była wersja z garażem i z poddaszem użytkowym. Też myśleliśmy o projekcie na zamówienie bo już mnie wykańczało ciągle oglądanie ich bo w każdym coś mi nie pasowało, ale na szczęście trafiliśmy na nasz projekt. Ale wiesz, do kosztów gotowego projektu należy doliczyć cenę adaptacji i już się robi porządna kwota, podobna do ceny projektu na zamówienie.;)

Mika napisał/a:
sypialnie dla dzieci bym zrobiła koło siebie, a swoją sypialnię zrobiłabym w pokoju tym 15,5m2 żeby mieć trochę więcej intymności, tylko, że wtedy ciężko byłoby zrobić garderobę.


Te sypialnie dwie obok siebie to sypialnie dzieci:
Misiak87 napisał/a:
Kuchnia i nasza sypialnia na wschód, salon na południe-zachód, sypialnie dzieci na zachód.

Sypialnia niesąsiadująca z dziecinnymi pokojami to także był jeden z naszych wymogów co do projektu, o którym zapomniałam wspomnieć.:)
A do garderoby będzie się wchodzić z korytarza, będą drzwi suwane na całej jej długości i będzie to garderoba dla całej rodziny. W sypialni planujemy szafę na ubrania mimo garderoby, taką tylko na moje i męża rzeczy.

Bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa, bardzo się cieszę że Wam się podoba.:) Przy samych fundamentach wydawał się mały, teraz gdy są mury pokoje są wielkie, zwłaszcza te dziecinne myślałam że będą mniejsze. :-)
_________________
 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 7:57 pm   

Cytat:
Pytanie dla doświadczonych "budowniczych" :wink: . Co sądzicie o tym domu?

dokładnie to samo pytanie tylko o tym domku :)


1. Wiatrołap 3.2 (0.0)
2. Hall 2.7 (0.0)
3. Łazienka 3.5 (0.0)
4. Pokój 9.6 (0.0)
5. Pokój dzienny 30.0 (0.0)
6. Kuchnia 12.0 (0.0)
7. Spiżarnia 1.1 (0.0)
8. Garaż 29.7 (0.0)
9. Kotłownia 6.7 (0.0)

10. Hall + schody 9.0 (9.7)
11. Pokój 8.5 (12.0)
12. Pokój 10.0 (13.7)
13. Pokój 10.0 (13.7)
14. Łazienka 7.0 (8.0)
15. Garderoba 3.4 (4.7)

zależy nam głównie właśnie na garażu na dwa samochody, kuchnią ze spiżarnią (nawet malutką, ale żeby była) i aby łazienka była też na dole ( w większości gotowych projektów zauważyłam że na dole jest tylko wc).
W tym projekcie prawie wszystko nam pasuje idealnie oprócz kominka (złe miejsce) i kotłowni(troszkę za mała) . A wy co sądzicie?
_________________



Miłego dnia Gość :)
Ostatnio zmieniony przez aguuuunia44 Nie Mar 18, 2012 7:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 8:21 pm   

aguuuunia44, po pierwsze to dach będzie dość drogi, bo jest skomplikowany. Ale jeśli to Was nie odstraszy to OK.:)

W wiatrołapie jest za dużo drzwi a za mało miejsca, by zdjąć buty i zawiesić kurtkę, powiększyłabym go o te 2,7m2 które jest dalej. Pomieszczenie gospodarcze powiększyłabym przez zlikwidowanie łazienki, a łazienkę zrobiłabym w miejscu tego pokoju na parterze (wejście do niej byłoby pod schodami na górę), może zmniejszyłabym ją na rzecz salonu... Jednak dla mnie trochę mały jest ten salon (nawet gdyby go powiększyć o te kilka cm łazienki) i nieustawny (nie wiem gdzie bym zawiesiła telewizor) a za duża jadalnia- ja zamieniłabym jadalnię z salonem, w wykuszu zrobiłabym wielką kanapę, zamiast kominka zrobiłabym ścianę na TV (może byłby na niej też kominek, tylko skierowany w stronę jadalni?)

Nie wiem tylko czy aż tyle zmian dałoby się zrobić w gotowym projekcie- trzeba by spytać tam gdzie go sprzedają. :)
_________________
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 8:43 pm   

my w koncu tez projekt robilismy na zamowienie. Oczywiscie musielismy sie dostosowac do warunkow jakie ziemia nam dala. bedzie to powiedzmy dobudowka do domku moich rodzicow, chociaz nasz dom bedzie duzo wiekszy. na dole kuchnia, salon, mala lazienka i oczywiscie wiatrolap. pietro to sypialnia z garderoba, dwa pokoje dziecinne, duza lazienka. kolejne pietro to powiedzmy taki wypad na wielki taras z niewielkim pomieszczeniem. Bez garazu - niestety polozenie dzialki nam nie pozwala. Calosc domu to 134m2
Dom nie ma takiego typowego dachu. Będzie to ten nowoczesny design.
_________________
Ostatnio zmieniony przez anuszkaa Nie Mar 18, 2012 8:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gahanova 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lut 2012
Posty: 454
Skąd: Miasto mostow
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 10:10 pm   

Juz sie tu zadamawiam. :smile:
Jestem (bylam) szczesliwa posiadaczka calej sterty katalogow, siedzialam w tym naprawde dlugo, nawet dzialke zakupilam, ale... no nie wyszlo.

Tak naprawde mam jeden ukochany dom i caaaale mnostwo innych, ktore mniej wiecej spelniaja warunki.
Przez lata zmienily sie priorytety i teraz np. nie zalezy mi na pustce nad salonem (malo fukcjonalna, za to problematyczna), a chcialabym zadaszony taras. Idealu jeszcze nie znalazlam. :wink:




_________________

Moje slubne perypetie
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 11:34 pm   

aguuuunia44 jak dla mnie:
- nie ma właśnie miejsca w wiatrołapie na szafę czy wieszaki. Można by było zlikwidować wewnętrzne wejście z garażu do domu, ale to jest mocno dyskusyjne. Widzę, że dalej są szafy, ale jak na moje oko to tam nie ma nawet gdzie butów zostawić;
-kotłownia wcale nie wydaje mi się mała, ale zawsze można zyskać miejsce likwidując tylne drzwi;
-jak na taką powierzchnię stropu, to jego wykorzystanie na poddaszu jest zaskakująco ograniczone;
-kominek jest super- może być obustronny.

Teraz odniosę się do kilku punktów wymienionych przez Misiak:
Cytat:
Pomieszczenie gospodarcze powiększyłabym przez zlikwidowanie łazienki, a łazienkę zrobiłabym w miejscu tego pokoju na parterze

Jak już zostało zaznaczone przez autorkę posta, zależy im na łazience na dole, ale nie wiem czy ten pokój na dole również jest zamierzony? Jeśli pokój na dole jest tylko "przypadkiem" w wymarzonym domu to również zrobiłabym taką zamianę jak proponuje Misiak.
Cytat:
salon nieustawny (nie wiem gdzie bym zawiesiła telewizor)

Ustawny jak najbardziej. Te mebelki to tylko propozycja (jak widać w ogóle nie trafiona). Przenosimy wypoczynek na przeciwną stronę (pod okno) i po kłopocie jest miejsce na TV i mebelki.
-jadalnia jak dla mnie wcale nie jest za duża, ja bym ją nawet powiększyła zmieniając wykusz rozwartokątny na prostokątny.

Gahanova
, projekt wstawiony przez Ciebie odpadłby u mnie w przedbiegach z uwagi na salon i taras od strony ulicy. Postać rzeczy zmieniłaby jego orientacja na działce czyli wybudowanie bokiem (równolegle zewn. ścianą garażu do ulicy). Moja działka jest stosunkowo wąska więc nie zmieściłby się w tę stronę (wjazd byłby mocno utrudniony) :wink:
_________________
 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 11:04 am   

Dziękuję wam bardzo za wszystkie uwagi :)

Misiak87 napisał/a:
W wiatrołapie jest za dużo drzwi a za mało miejsca, by zdjąć buty i zawiesić kurtkę, powiększyłabym go o te 2,7m2 które jest dalej

M4rcysi4 napisał/a:
- nie ma właśnie miejsca w wiatrołapie na szafę czy wieszaki. Można by było zlikwidować wewnętrzne wejście z garażu do domu, ale to jest mocno dyskusyjne. Widzę, że dalej są szafy, ale jak na moje oko to tam nie ma nawet gdzie butów zostawić;

też właśnie ten wiatrołap trochę mi nie pasował. Dobrym pomysłem byłoby właśnie powiększenie go, bo zlikwidowanie wejścia nie wchodziło by w grę.
M4rcysi4 napisał/a:
Pomieszczenie gospodarcze powiększyłabym przez zlikwidowanie łazienki, a łazienkę zrobiłabym w miejscu tego pokoju na parterze

Jak już zostało zaznaczone przez autorkę posta, zależy im na łazience na dole, ale nie wiem czy ten pokój na dole również jest zamierzony? Jeśli pokój na dole jest tylko "przypadkiem" w wymarzonym domu to również zrobiłabym taką zamianę jak proponuje Misiak.

pokój na dole był zamierzony :) więc likwidacja również nie wchodzi w grę.
Misiak87 napisał/a:
Jednak dla mnie trochę mały jest ten salon (nawet gdyby go powiększyć o te kilka cm łazienki) i nieustawny (nie wiem gdzie bym zawiesiła telewizor) a za duża jadalnia- ja zamieniłabym jadalnię z salonem, w wykuszu zrobiłabym wielką kanapę, zamiast kominka zrobiłabym ścianę na TV (może byłby na niej też kominek, tylko skierowany w stronę jadalni?)

W sumie dobry pomysł, ale nam jednak odpowiada taki rozstaw jadalni i salonu.
M4rcysi4 napisał/a:
Cytat:
salon nieustawny (nie wiem gdzie bym zawiesiła telewizor)

Ustawny jak najbardziej. Te mebelki to tylko propozycja (jak widać w ogóle nie trafiona). Przenosimy wypoczynek na przeciwną stronę (pod okno) i po kłopocie jest miejsce na TV i mebelki.

Również myślałam o takim rozstawieniu :)
M4rcysi4 napisał/a:
-jak na taką powierzchnię stropu, to jego wykorzystanie na poddaszu jest zaskakująco ograniczone;

mój mąż też to zauważył i wpadliśmy na pomysł żeby nad garażem zrobić jeszcze pralnię i strych :)
_________________



Miłego dnia Gość :)
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 12:10 pm   

aguuuunia44 dla mnie garaż za wąski jak na dwa auta, wiatrołap za mały-wąski, będzie ciężko w kilka osób się ubierać no i brak miejsca na szafę. Żeby powiększyć wiatrołap można by było zlikwidować spiżarnię, bo jej wielkość nie jest powalająca. Jak dla mnie przy skosach to zdecydowanie za małe pokoje na górze, ciężko będzie wstawić szafy. Nie wiem jaką planujecie rodzinę, ale jednak i Wy i dziecko/dzieci powinny mieć własne szafy lub garderoby. Dach będzie na pewno drogi i wymagający dobrej ekipy. Wykusz Wam też zwiększy wydatki. Dla mnie salon jest również ciut za wąski i kiepski układ bo z sofy/narożnika od razu widać kuchnię.

Misiak87 po wysłaniu posta doczytałam i się domyśliłam, że sypialnie obok siebie będą przeznaczone dla dzieci, ale już nie zmieniałam :)
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
ptysia7 


Dołączyła: 20 Lut 2012
Posty: 46
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 12:25 pm   Moja SIELANKA :)

Witajcie budujące forumowiczki!
Ciekawe miejsce i tyle postów - jak mogłam tu wcześniej nie trafić!? :smile: - ale to chyba przez te sprawy weselne :D :D :D
ale do rzeczy:
My jesteśmy juz na etapie adaptacji projektu z dokumentacją złożoną do stosownego urzędu.
urzekł mnie projekt SIELANKA z Horyzontu, prosty, funkcjonalny, zmian wprowadzilismy niewiele, powiększylismy wymiary domu, by zyskać troche na powiezchni i by nie przekroczyć 140m2 do wymogów kredytu Rodzina na swoim( przez co jak na razie adaptacja poddasza zostaje w planach- bo musi to byc strych dla banku :smile: )

sorki pomyliłam fotki :smile:

wizu00_t_L.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 758 raz(y) 37.49 KB

rzut00_t_L.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 737 raz(y) 27.84 KB

rzut00_t_L.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 716 raz(y) 27.84 KB

_________________

Ostatnio zmieniony przez ptysia7 Pon Mar 19, 2012 12:39 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 2:35 pm   

ptysia7, projekt jak dla mnie jest OK, fajny duży salon.:) Tylko nie podoba mi się wejście z garażu prosto między sypialnie.

Mika napisał/a:
Misiak87 po wysłaniu posta doczytałam i się domyśliłam, że sypialnie obok siebie będą przeznaczone dla dzieci, ale już nie zmieniałam :)

:)

aguuuunia44 napisał/a:
mój mąż też to zauważył i wpadliśmy na pomysł żeby nad garażem zrobić jeszcze pralnię i strych :)

Przy pralni pamiętajcie o oknie dachowym lub jakiejś wentylacji.

M4rcysi4 napisał/a:
Przenosimy wypoczynek na przeciwną stronę (pod okno) i po kłopocie jest miejsce na TV i mebelki.

W sumie tak, jednak ja mam takiego hmm, fizia? (tak, to dobre określenie;)) Że chcę żeby np goście (albo my w fotelach a goście na kanapie, rozumiecie) na fotelach siedzieli przodem/bokiem i do nas, i do TV (np gdy będziemy razem oglądać film czy coś tam), więc fotele tyłem do TV mi nie pasują. No i to że fotele by stały w wejściu na taras. Ale to tylko takie moje wymysły i jeśli to dla aguuuuni44 nie problem to super.:)
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 3:06 pm   

Misiak87 napisał/a:
by goście na fotelach siedzieli przodem/bokiem i do nas, i do TV

W sumie to się jeszcze nie spotkałam, żeby ktoś postawił fotel tyłem do TV. Tak jak mówisz to jest totalnie niepraktyczne z tych względów, które wyjaśniłaś jak i samego faktu zasłaniania TV przez ten fotel :P
Misiak, zauważyłam, że mocno trzymasz się do zaproponowanego usytuowania i rodzaju mebli, a one są tylko dla zobrazowania wnętrza. Ten wypoczynek co jest na rzutach można przecież zamienić na narożnik, który nie zasłoni wyjścia na taras, albo postawić tylko jeden fotel, np:


układ.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 604 raz(y) 14.22 KB

_________________
 
 
ptysia7 


Dołączyła: 20 Lut 2012
Posty: 46
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 3:11 pm   

Misiak87, nie napisałam istotnej rzeczy :lol: domek bez garażu :) więc nie będzie wędrówki przez cały dom :smile:
_________________

 
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 3:34 pm   

M4rcysi4, takie coś to ja rozumiem.:) Ja dość często spotykam się z takim usytuowaniem (fotele tyłem do TV) i nie mogę tego zrozumieć, więc doszłam do wniosku że to ja jestem jakaś inna a takie coś jest w porządku, skoro tyle osób tak ma...

ptysia7, to (jak dla mnie) bardzo dobrze bo zmienianie butów w kotłowni jakoś mi nie pasowało, ale skoro jest taki projekt to pewnie część ludzi tak właśnie robi.
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 3:59 pm   

Misiak87 napisał/a:
Ja dość często spotykam się z takim usytuowaniem (fotele tyłem do TV) i nie mogę tego zrozumieć, więc doszłam do wniosku że to ja jestem jakaś inna a takie coś jest w porządku, skoro tyle osób tak ma.

Misiak87, nie żartuj! Nie umiesz oglądać tyłem telewizji??!! :smile:
Może sobie montują lustro na drugiej ścianie i oglądają odwrotnie :smile:
_________________

 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 6:12 pm   

szaraczarownica, ale do góry nogami, żeby nie było za łatwo. ;)

Przepraszam że zaśmiecam wątek, ale... naprawdę tak robią!
http://www.limetti.pl/wp-...nowoczesny3.jpg
http://www.peardesign.eu/...lon-300x300.jpg
http://images23.fotosik.pl/14/555118a03fa36ceb.jpg
http://naszmagicznydomek....urce/Nicea4.jpg
http://www.domekwszymonce.pl/gallery/2_1.jpg
http://inspiracje.leroyme...c-fotke_pl.jpeg

I im nie przeszkadza, a ja się czepiam.;)
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 6:30 pm   

Mój mąż stwierdził, że:
a. trenują do programu "Jaka to melodia"
b. to osoby starsze przyzwyczajone do radia
c. nie mogą już patrzeć na Kasię Cichopek (po minucie kazał zmienić na nową reklamę z Krzysztofem Ibiszem - bardziej na czasie)

Mój mąż - mistrz ciętej riposty :smile:
_________________

 
 
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2012 8:00 pm   

Misiak87, ale te fotele wcale nie muszą służyć do oglądania TV. Ja bym je traktowała np. jako fotele do czytania...

Po drugie nie wszyscy oglądają TV jak przychodzą goście (np. ja :wink: ).

Po trzecie dla niektórych TV to tylko mebel, który się użytkuje od czasu do czasu.

A po czwarte zdjęcia które wkleiłaś akurat pokazują bardzo ograniczoną przestrzeń. Jak na mój gust w dość ciasnych mieszkaniach.

M4rcysi4, bardzo trafna propozycja ustawienia kanap. :-)
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Mar 20, 2012 8:18 am   

caixa, wpisałam sobie w wyszukiwarkę "salon" i wkleiłam pierwsze lepsze zdjęcia jakie znalazłam; miały one charakter pokazowy- że ludzie tak robią (M4rcysi4 pisała, że jeszcze się z czymś takim nie spotkała). A ja mimo że spotykam się z tym dość często to nie zapisuję sobie takich zdjęć na dysk.;)
Poza tym obserwuję to w wątkach gdzie ludzie meblują domy, a w domu ograniczona przestrzeń to raczej rzadkość, po to się zresztą zazwyczaj buduje dom żeby przestrzeń była większa niż w mieszkaniu.

Ja również nie oglądam TV przy gościach ale jak znajomi przyniosą film z wesela albo jeszcze jakiś inny to jakoś nie widzi mi się przesuwanie foteli.

OK, fotel może służyć do czytania, ale postawiony tyłem do TV? No nie wiem, jak ja bym chciała poczytać a jak inni domownicy by chcieli obejrzeć telewizję to co? Trzeba za każdym razem przesuwać fotel?

Ja pisałam o sobie:
Misiak87 napisał/a:
Ale to tylko takie moje wymysły

i ja osobiście bym tak nie zrobiła. Inni tak robią, OK.
_________________
 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 8:25 pm   

Wstawiam jeszcze jeden projekt i proszę o pomocne opinie :)

Jedyne zmiany jakie tutaj mi się nasuwały to przeniesienie spiżarni bliżej kuchni oraz zrobienie gabinetu w miejscu sypialni na dole :)
_________________



Miłego dnia Gość :)
 
 
Gahanova 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lut 2012
Posty: 454
Skąd: Miasto mostow
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 8:58 pm   

Bardzo sympatyczny projekt musze przyznac. Generalnie najbardziej podoba mi sie to, ze na dole jest dodatkowy pokoj i ze na gorze jest strych - fantastyczna rzecz. Czy dobrze rozumiem, ze wejscie do salonu jest po dwoch stopniach? Jesli tak to tym bardziej mi sie podoba. Nie wiem czy to praktyczne rozwiazanie, ale zawsze mi sie podobalo wizualnie. Jedynie co to kuchnia nie jest zbyt wielka, ale patrze zdecydowanie pod siebie, bo to dla mnie najwazniejsze pomieszczenie. :wink: A gdzie chcielibyscie przeniesc spizarke?
_________________

Moje slubne perypetie
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 9:29 pm   

To do czego można tu mieć jakieś wątpliwości to właśnie niewielka kuchnia i ja bym jeszcze dorzuciła salon. Jednak to faktycznie wedle uznania. Jeśli Wam to wystarcza i to akceptujecie to wszystko pozostałe jest super! Co do spiżarki to dla mnie nie byłby to problem, a dlaczego? W spiżarce trzymałabym po prostu rzeczy, z których nie korzysta się "uciążliwie często" np. przetwory, napoje, małe agd, czy jakieś tam zapasy cukru :P
To co podoba mi się w tym projekcie najbardziej to fakt, że okna połaciowe nie są w newralgicznych miejscach, a więc nie będą przeszkadzać w wypoczynku. Ja mam swój pokój na poddaszu z oknem połaciowym i kiedy pada deszcz długo nie mogę zasnąć tracę przez to sporo nerwów. Jest to dla mnie jeden z ważniejszych aspektów wybieranego projektu. Gdyby nie to, że nasza działka jest wąska to też bym myślała o takim projekcie :zalamany:

A.... jeszcze dodam coś na temat schodów dzielących salon od korytarza. U mnie jest coś takiego i właśnie nie jest to praktyczne. Trzeba bardziej uważać gdy idzie się z jakimś napojem, łatwiej się potknąć, a gdy przyjeżdżał chrześniak i był troszkę młodszy, ale umiał już chodzić trzeba było za nim biegać, by nie spadł z tych schodków, bo najzwyczajniej ich nie zauważał/nie rozumiał co to schody.
_________________
 
 
Gahanova 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lut 2012
Posty: 454
Skąd: Miasto mostow
Wysłany: Wto Mar 27, 2012 10:46 pm   

M4rcysi4 napisał/a:
A.... jeszcze dodam coś na temat schodów dzielących salon od korytarza. U mnie jest coś takiego i właśnie nie jest to praktyczne. Trzeba bardziej uważać gdy idzie się z jakimś napojem, łatwiej się potknąć, a gdy przyjeżdżał chrześniak i był troszkę młodszy, ale umiał już chodzić trzeba było za nim biegać, by nie spadł z tych schodków, bo najzwyczajniej ich nie zauważał/nie rozumiał co to schody.

No wlasnie, to sa te minusy... O ile o siebie i innych doroslych sie nie martwie, tak przy dzieciach na pewno jest to klopot. Przy tym to jest duza szerokosc i pewnie ciezko byloby to jakos zaslonic.
_________________

Moje slubne perypetie
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 28, 2012 4:34 pm   

Jak dla mnie zbyt mały salon i kuchnia. Zrezygnowałabym z wykusza, do jego linii powiększyłabym ścianę (jeśli tak można) dzięki temu powiększając ciut salon i kuchnię. Spiżarka pewnie jest w tamtym miejscu, żeby nie musieć wnosić daleko rzeczy z garażu, ale też wolałabym mieć ją przy kuchni. W związku z tym, że na górze jest pokój, który ma w praktyce 11 m2 to ja bym tam zrobiła gabinet, bo wg mnie większy nie jest potrzebny. Te pokoje na górze są mało ustawne, nie ma zbytnio gdzie tam postawić sensownie szaf. Poza tym nie potrzebnie wg mnie można z tych dwóch większych pokojów wyjść na dwa balkony.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
aguuuunia44 


Wiek: 33
Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 405
Skąd: Głowno/Łódź
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 1:50 pm   

Gahanova napisał/a:
Czy dobrze rozumiem, ze wejscie do salonu jest po dwoch stopniach?

W sumie dopiero po Twoim poście zauważyliśmy z mężem te schodki :oops: Mnie osobiście bardzo się one podobają ale mąż
M4rcysi4 napisał/a:
Trzeba bardziej uważać gdy idzie się z jakimś napojem, łatwiej się potknąć

dokładnie to samo powiedział. Więc byłby to jeszcze szczegół do przedyskutowania :)

Gahanova napisał/a:
Jedynie co to kuchnia nie jest zbyt wielka

Może nie jest zbyt duża, ale dla nas wystarczająca. Odpowiada nam głównie dlatego, że jest "otwarta" na salon.
Gahanova napisał/a:
A gdzie chcielibyscie przeniesc spizarke?

Bliżej kuchni. Mąż myślał aby przenieść ją tuż obok kuchni, a łazienkę i wiatrołap z wejściem przesunąć w lewo. Ale chyba jednak po dłuższym zastanowieniu bardziej odpowiadałaby mi ta spiżarnia bez przestawiania :)

Dziękuję Wam za porady :)
Chyba zaczniemy się poważnie zastanawiać nad tym projektem :) :buja w oblokach:
_________________



Miłego dnia Gość :)
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Kwi 03, 2012 10:17 pm   

No to teraz ja :wink:
Projekt może nie do końca jest wymarzony, ale chciałabym znać Wasze spostrzeżenia.
http://archon.pl/gotowe-p.../m4ca31c8cb57f4




_________________
 
 
Gahanova 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lut 2012
Posty: 454
Skąd: Miasto mostow
Wysłany: Sro Kwi 04, 2012 10:48 am   

Widze kilka bardzo fajnych rozwiazan jak np. schowek pod schodami, pralnia na pietrze, ogolnie pomysl z tym polpietrem nad garazem i oczywiscie garderoby. Fajnie tez, ze na dole jest lazienka, w ktorej zmiesci sie prysznic - dzieki temu pokoj na dole spokojnie moglby pelnic funkcje goscinnego. Projekt na duzy plus. :)
_________________

Moje slubne perypetie
 
 
angelikax 

Dołączyła: 19 Mar 2010
Posty: 26
Skąd: PL
Wysłany: Pią Paź 05, 2012 9:59 am   

Ja chcę mieć piętrowy domek ze schodami Prudlik.
Drewniane schody wyglądają w nieruchomości po prostu genialnie i właśnie dlatego, takie właśnie chce ;-)
 
 
monika73 

Wiek: 50
Dołączyła: 25 Wrz 2013
Posty: 21
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 4:37 pm   

bardzo mi się podobają domki z garażem,
gdzie garaż jest wykorzystany jako "podkład" pod taras na piętrze
_________________
pozdrawiam Monika
 
 
ancia 

Dołączyła: 24 Gru 2013
Posty: 19
Skąd: Polska
Wysłany: Czw Sty 02, 2014 1:15 pm   

monika73 to może taki domek:


Taras jest nad częścią garażu. W tym projekcie podoba mi się dobre wykorzystanie nie za dużej przestrzeni.
_________________
 
 
ZuzM 


Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 02, 2014 1:31 pm   

To ja się pochwalę moim planem domku. Domek jest wymarzony (choć się nie spodziewaliśmy, ze uda nam się taki znaleźć). Oczywiście nieco zmieniony - na dole zamurowane jedne drzwi od spiżarni (od strony wiatrołapu) + dodana jedna łazienka na górze (w tym zakątki z fotelem) a łazienka narysowana na projekcie dołączona do sypialni.





No i jeszcze spory strych:)
_________________


http://makagigi.pl/ -przepisy, dom, ślub, życie ! :)
 
 
Fijołkowa 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 149
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: Sro Sty 08, 2014 10:51 pm   

Pytanie do tych bardziej doświadczonych :wink:
Co myślicie o tym projekcie? Jakie ewentualne zmiany można byłoby wprowadzić na etapie adaptacji projektu? Z góry dziękuje za wszystkie sugestie :)




Parter 95.22 m²

1. Wiatrołap 5.41 m²
2. Hol 5.48 m²
3. Kuchnia 10.14 m²
4. Spiżarnia 2.41 m²
5. Salon + jadalnia 27.00 m²
6. Pokój/gabinet 11.43 m²
7. Łazienka 3.92 m²
8. Garderoba / Schowek 7.42 m²
9. Pom. gospodarcze 5.92 m²
10. Garaż 16.09 m²




Poddasze 68.31 m²

1. Komunikacja 8.52 m²
2. Pokój 13.41 m²
3. Pokój 17.11 m²
4. Pokój 9.85 m²
5. Łazienka 7.46 m²
6. Strych 11.96 m²
_________________

 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 7:46 am   

Fijołkowa, super domek. Ja osobiście zrobiłabym 1. Okno na półpiętrze schodów, bo inaczej na korytarzu na górze będą egipskie ciemności, 2. Jeśli wejście macie od wschodu to spiżarnie bym zrobiła przy przedsionku, w sensie że nie po lewej, jak teraz, tylko po prawej stronie kuchni- bo wydaje mi się, że od południa będzie za ciepło na spiżarnię, ale to tylko takie moje gdybanie, 3. Rozważyłabym gdzie będzie stać pralka (na etapie fundamentów to ważne), ja bym chyba zrobiła w tym schowku przy garażu, ale w tych projektach gdzie garaż nie łączy się z przedsionkiem bezpośrednio tylko np jakimś pomieszczeniem drażni mnie, że w tym pomieszczeniu przejściowym może być brudno, bo będzie się tam chodziło w butach z/do samochodu.
_________________
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 8:24 am   

Fijołkowa, a ja bym zrobiła wejście do kuchni od strony korytarza. Chociażby dlatego,że z zakupami będziesz musiała obejść pół domu :roll:
_________________

 
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 8:39 am   

Super chatka :) Moje spostrzeżenia sa takie:
-czy nie chcecie wykusza, bo jest taka możliwość w projekcie choć nie wiem, czy Was działka nie ogranicza,
-czy nie chcecie prysznica również na górze, bo jest na niego miejsce,
-ja bym zlikwidowała po jednym oknie dachowym w sypialni i pok. nr 3. Zdecydowanie boczne okno i jedno dachowe wystarczą, a już po doświadczeniach zamieszkiwania poddasza z oknem dachowym, w naszym projekcie wyeliminowywuje je do minimum. Kiedy pada deszcz czasami nie dało się ogladac TV czy spać. Dla mnie to była męka.
-zorientujcie sie, czy nie da się usunać słupa w pokoju nr 4,
-może okno w scianie w pokoju nad garażem, ale tu znowu kwestia wymiarów działki.

Reszta myślę, że wedle Waszego uznania typu co gdzie zrobić- czy pralnia w pomieszczeniu 8 czy w łazience na górze, czy może spiżarka w pomieszczeniu 8, a kuchnie i korytarz trochę powiekszyć (po likwidacji spiżarki w kuchni).
Na prawdę fajny projekt, napisz jak się nazywa.

Co do pomysłu niesi ja jestem na nie głównie dlatego, że zabierze to cenna powierzchnię korytarza i kuchni, po drugie kolejne wkurzające drzwi, bo w przejście bez drzwi nie pakowalabym się na pewno (obcy interesanci)
_________________
Ostatnio zmieniony przez M4rcysi4 Czw Sty 09, 2014 8:43 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 8:52 am   

Coś mi nie pasuje wizualuzacja do rzutów. Na górze mają być dwa balkony a na rzucie ich nie widzę?

[ Dodano: Czw Sty 09, 2014 9:02 am ]
Co do kuchni to również zgadzam się z M4rcysi4, mam teraz identyczny układ i to nie jest pół domu tylko kilka kroków i w ogóle nie jest to dla mnie problem.
_________________
 
 
Fijołkowa 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 149
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 11:46 am   

Nie myślałam, że wybór projektu to będzie taka łamigłówka, a okazało się, że dla mnie-kompletnego laika to jest już naprawdę wysoki level :wink:

Misiak87
Faktycznie z tymi rzutami to coś pomyliłam,te są poprawne (w pokoju 2/4 nie ma dwóch okien dachowych)



Wejście będzie od południa, więc spiżarnia znajdowała by się właściwie od zachodu. Z tym oknem na półpiętrze też jakoś właśnie kombinowałam co zrobić. Co do pralni to planowaliśmy zrobić na górze adaptując część strychu (np. zrobić przejście z łazienki), ale nie wiem na ile finansowe możliwości pozwolą od razu "wziąć" się za górę :roll:

niesia2708 kuchnię wolałabym mieć częciowo połączoną z salonem i raczej zostanie tak jest w projekcie (oczywiście jeśli zdecydujemy się na ten projekt), ewentualnie zmniejszymy przejście między kuchnią a salonem.

M4rcysi4 z tych okien dachowych, o których mówisz też chcieliśmy zrezygnować :) o prysznicu na górze jakoś nie pomyślałam, a faktycznie przydałby się :) wykusza nie chcemy, choć wymiary działki nas nie ograniczają. A co do słupa to kompletnie nie mam pomysłu jak to rozwiązać, musimy pogadać z projektantem czy jego usunięcie/przesunięcie nie wpłynie na konstrukcje dachu.
Projekt nazywa się Kendra

Ja zastanawiam się czy likwidować spiżarkę i przenieść do pom. 8 czy zostawić taką podręczną
Czy salon nie jest ciut za mały i czy będzie odpowiednio doświetlony( bo wejście będzie od południa, więc salon i jadalnia będą od zachodu i północy). Na pewno chcielibyśmy powiększyć o 50-60 cm garaż albo zdecydować się na wersje z garażem dwustanowiskowym (Kendra 2M).
_________________

 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 12:34 pm   

Aż mi ślinka cieknie jak patrzę na te projekty :)
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 12:40 pm   

Łaaa bez okien dachowych już jest lux :D Nie chcialam nic mówić o zastosowaniu lukarn, bo pomyslalam, że te okna dachowe bardzo się Wam podobają i ten wszechobecny skos :P

Wydzielenie prali z pokoju nad garazem - pomysł idealny wg mnie - w naszym projekcie też tak jest :mrgreen: a kasowo raczej bez wiekszych szarpnięć kieszeni, bo to kwestia tylko kawałka ściany w pokoju nad garażem i drzwi z łazienki do pralni. Problem natomiast pojawiłby sie z wstawieniem do lazienki prysznica.
Okno na klatce schodowej to albo wąskie przy podłodze, albo dachowe- dla mnie bajer, ale wcale nie potrzebne. Dachowe - mycie na drabinie no i ten deszcz... poziome wcale mi sie nie podoba :P Poza tym to byłoby kolejne okno od niekorzystnej energetycznie północy.
Fijołkowa napisał/a:

A co do słupa to kompletnie nie mam pomysłu jak to rozwiązać, musimy pogadać z projektantem czy jego usunięcie/przesunięcie nie wpłynie na konstrukcje dachu.
To jest właśnie pytanie do projektanta, ktory bedzie Wam ostatecznie adaptował projekt.
Fijołkowa napisał/a:
Nie myślałam, że wybór projektu to będzie taka łamigłówka, a okazało się, że dla mnie-kompletnego laika to jest już naprawdę wysoki level :wink:
Hehe, a to dopiero początek :? :lol:

Głupi ten projekt, bo na żadnej stronie nie można sobie pomierzyć odleglości :twisted: Ile szerokości ma garaż?

No i trzeba przyznać, że usytuowanie działki w stosunku do stron świata to macie chyba najgorsze z możliwych :|
_________________
 
 
ZuzM 


Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 3:23 pm   

Bardzo fajny projekt, podoba mi się ten pokój nad garażem. Też myśleliśmy nad domem o podobnym rozkładzie, ale później się okazało, że koszty wykończenia by nas przerosły:(
_________________


http://makagigi.pl/ -przepisy, dom, ślub, życie ! :)
 
 
monika73 

Wiek: 50
Dołączyła: 25 Wrz 2013
Posty: 21
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: Nie Sty 26, 2014 3:20 pm   

Fijołkowa,

piękna wizualizacja tego domku z wstawkami z drewna.
Ja też trochę poszperałam i mi się podobają takie:
mała powierzchnia na piętrze, ale urzekają mnie swoja prostotą :)
na dole przestrzeń dzienna, duży salon połączony ze sloneczną kuchnią,
na górze mniejsze pokoje raczej sypialne.
takie domy sprawiają, że rodzina spędza ze sobą więcej czasu.




albo ten w różnych rzutach, też bardzo mi się podoba :)





Usunęłam link reklamowy. Proszę o zapoznanie się z regulaminem Forum. Dorotka_
_________________
pozdrawiam Monika
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Nie Wrz 13, 2015 7:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl