Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymarzony projekt domu
Autor Wiadomość
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 10:54 am   

Nasze marzenia też zaczynają być coraz bardziej realne :) Od kilku dni przeglądamy projekty i kilka przypadło nam do gustu, choć mamy dwóch faworytów :)

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Pewnie jeszcze długa droga przed nami, zanim podejmiemy ostateczną decyzję i będziemy mogli rozpocząć realizację, ale przecież od marzeń się zaczyna :)
_________________
 
 
ayu 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Sty 2014
Posty: 63
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 11:05 am   

Marzenia się spełniają - trzeba tylko mocno w nie wierzyć - i małymi kroczkami docierać do celu:) Życzę powodzenia:)

Oba projekty ciekawe:) Dla mnie obowiązkowym miejscem w domu musi być biblioteczka:) Mega wielki regał książek i wygodne miejsce do czytania - najlepiej jakiś zaciszny kącik:)
No i spiżarnia na wyroby domowe;)
_________________

mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...p=774568#774568
Ostatnio zmieniony przez ayu Pią Sty 31, 2014 11:11 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 11:09 am   

Zdecydowanie 1, ze wzgledu na ustawną i duża kuchnię w drugim projekcie podana jest pow. ze spiżarką i ta sciana od kominka i dwa wejścia zabierają miejsca. Do tego jakoś mało miejsca na stół. Ogólnie bardzo przyjemne projekty ;)
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 11:17 am   

M4rcysi4, dzięki :) Zależy nam na prostym projekcie, ale funkcjonalnym i też zwróciłam uwagę na te niepotrzebne ścianki :)

ayu, pokój na dole będzie pełnił rolę gabinetu i pracowni T. Do tego cała ściana z książkami :)
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 4:55 pm   

Jak byłam mała, marzyłam o domu blisko dziadków. Moi rodzice spełnili moje marzenie ok 10 lat temu. Mieszkamy w jednym podwórku. Dlatego uważam, że warto marzyć, bo niektóre z marzeń się spełniają.
Teraz marzy mi się własny dom, w tej samej miejscowości (oboje z niej pochodzimy). Ale na poczatek góra domu teścia musi nam wystarczyć. To też połowiczne spełnienie mojego marzenia.

Juska, mi też bardziej podoba się pierwszy projekt. Nawet wizualnie. Zabudowanie tarasu jest niezłym pomysłem. Jeśli będziesz miała ogród, będziesz korzystała tylko z tarasu przy salonie. A ten u góry będzie tylko kolejnym elementem dekoracyjnym do odśnierzania zimą.

Zastanawiam się jedynie czy chciałabyś z garażu przechodzić do pralni.
Ostatnio zmieniony przez Terry Pią Sty 31, 2014 5:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hany 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 856
Skąd: Piotrków/Wrocław
Wysłany: Sro Lut 26, 2014 10:21 pm   

My ostatnio też intensywnie dyskutujemy o budowie domu :) i powoli oglądamy projekty :smile:
_________________

http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=15664
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 1:08 pm   

Terry napisał/a:
Zastanawiam się jedynie czy chciałabyś z garażu przechodzić do pralni.


Jeśli wybralibyśmy ten projekt pralnię zrobilibyśmy w pomieszczeniu pomiędzy wiatrołapem i garażem. W pomieszczeniu na plecach garażu stałaby pompa ciepła oraz narzędzia ogrodnicze :)
_________________
 
 
wisieneczka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 385
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 4:01 pm   

To my po 3 latach poszukiwań i analiz kupiliśmy taki projekt :lol: http://www.galeriadomow.p...rysowej-20.html Prosty domek :-) to co chcemy zmienić to z zewnątrz będzie bardziej nowoczesny nie będzie tej wiaty i zastanawiamy się nad likwidacją balkonu ale to jeszcze zobaczymy. jak ktoś troszkę się interesuje to kominy chcemy tradycyjnie budowane a nie z gotowych elementów i mur nie będzie tak jak teraz się buduje (pustak + styropian) tylko pustak +styropian + pustak czyli tak jak kiedyś się budowało. Na początu chcieliśmy parterowy ale nasza działka okazała się zbyt mała na taki dom i wybraliśmy ten prosty w bryle z dachem dwuspadowym i mamy nadzieje że będzie tani w budowie ale to się w praniu okaże.
_________________

 
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 4:25 pm   

Czemu chcecie rezygnować z balkonu?
Drogie będą okna dachowe. Musicie dopilnować, zeby zostały dobrze uszczelnione i dachówki/blacha dobrze dolegały, bo nieżadkie są potem problemy z nieszczelnościami.
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 4:48 pm   

wisieneczka85, balkon to rewelacyjna sprawa! Nie rezygnujcie :)

W moim rodzinnym domu był balkon, kiedy tylko była ładna pogoda właśnie na balkonie wywieszałam sobie pościel, bez zbędnego biegania na dół :)
_________________

 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 4:51 pm   

Też uważam, że balkon jest bardzo pożyteczny. Nieraz w okresie letnim piliśmy na nim kawę, lub ja wieczorem czytałam książkę. Żałuję, że w nowym mieszkaniu nie będziemy mieli balkonu. Chociaż suszarkę z praniem bym na nim wystawiła, bo nie mamy podwórka. :(
 
 
wisieneczka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 385
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 5:34 pm   

Terry napisał/a:
Drogie będą okna dachowe.
szukalismy takiego projektu bez tych okien ale cięzko jest cos znaleźć sensownego i żeby się jeszcze podobało a tak jak pisałam nad balkonem to jeszcze się zastanowimy alternatywą może być taka balustrada i balkonowe drzwi nie wiem jak to sie profesjonalnie nazywa :-) tak żeby można było pościel wywiesić. A tak to będziemy mieć taras do wieczornych posiadówek, parlnia jest na dole tak więc pranie i prania raczej na góre nosic nie będę.
_________________

 
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 6:10 pm   

Nie rób balkonu francuskiego. Nie będziesz z niego korzystała. Balkon jest o niebo lepszy i wygodniejszy.
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 6:19 pm   

Terry napisał/a:
Nie rób balkonu francuskiego. Nie będziesz z niego korzystała. Balkon jest o niebo lepszy i wygodniejszy.


Nie wiedziałam, że to się tak nazywa :)
Ale w takim razie Marcin ma taki balkon, o jakim piszecie i zgadzam się z Terry, wcale się z niego nie korzysta...
_________________

 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 6:21 pm   

wisieneczka85, baaaaardzo mi sie podoba projekt :)
I zgadzam się z dziewczynami, na wykorzystanie balkonu zawsze znajdziesz sposób, a taki niby balkon to ni w pięć ni w dziewięć ;)
_________________
 
 
wiolancia 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 383
Skąd: Lutomiersk
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 6:26 pm   

Mnie też się ten balkon w projekcie podoba.Ja bym z niego nie rezygnowała.
A to o czym piszesz (balustrada+drzwi balkonowe zwane w niektórych regionach rzygownik :lol: ) nie jest zbyt funkcjonalne.W moim poprzednim mieszkaniu było coś takiego i w sumie lepiej by było jakby nie było tego wcale.Moim zdaniem albo balkon albo zwyczajne okno.
_________________
 
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 6:33 pm   

Hmm... z tym balkonem to sprawa zupełnie inaczej ma się w mieszkaniu i w domku, bo tak jak pisze wisieneczka85, od posiadówek jest taras.
My również mamy w projekcie taki ala francuski balkon (dłuższe okno, a nie drzwi balkonowe), bo wiem, że z tego korzystać się nie będzie, aczkolwiek zastanawiamy się nad balkonem, ale raczej z racji kwestii wizualnych i światła niż posiadania balkonu.

Bardziej zastanawia mnie dlaczego murowane kominy, a nie gotowe?? I dlaczego 3 warstwowa ściana?
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 6:35 pm   

wiolancia napisał/a:
balustrada+drzwi balkonowe zwane w niektórych regionach rzygownik :lol: )


PADŁAM!!!! :smile: :smile: :smile: :smile:
_________________
 
 
wisieneczka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 385
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 9:00 pm   

balkon to tak jak pisłam kwestia jeszcze namysłu:)
M4rcysi4 napisał/a:
Bardziej zastanawia mnie dlaczego murowane kominy, a nie gotowe?? I dlaczego 3 warstwowa ściana?
to temat rzeka trzeba by było kolejny wątek założyć w skrócie napisze że mój tata pare domów w życiu zbudował, budował tradycyjnie (takich domów już teraz się raczej nie buduje - my tak chcemy) i w technologii nowoczesnej to widzi plusy i minusy 8) generalnie temat rzeka ale myśle że córce dobrze doradzi i powstanie coś sensownego
_________________

 
 
 
hany 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 856
Skąd: Piotrków/Wrocław
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 9:35 pm   

wisieneczka85, moja siostra niedawno postawiła dom i żałują, że nie zrobili takich ścian, o których piszesz, że je chcecie :) ale dlaczego to już nie pamiętam albo nie wnikałam :)
_________________

http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=15664
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 9:42 pm   

My za okna dachowe Fakro płaciliśmy 700 zł/sztuka więc bez tragedii.
Z podwójnym murem na pewno będziecie mieć ciepło w domu.:)
Bardzo fajny projekt, jedynie przedsionek wydaje sie być zbyt zatloczony drzwiami, ale przecież można je zrobić otwierane na zewntrz.:)
A moi rodzice mają balkon w domu i uwazają, że wcale nie jest im niezbędny... Służy tylko do wywieszania prania/pościeli bo zycie towarzyskie kwitnie na tarasie. :wink:
_________________
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Czw Mar 20, 2014 10:24 pm   

Misiak87 napisał/a:
A moi rodzice mają balkon w domu i uwazają, że wcale nie jest im niezbędny... Służy tylko do wywieszania prania/pościeli


moja mama wykorzystuje balkon (odkąd pamiętam :wink: ) też tylko to tych celów + jeszcze ma dodatkową powierzchnię do mycia :wink: a u Ciebiewisieneczka85, skoro pralnię masz na parterze (swoją drogą bardzo fajne rozwiązanie mieć takie pomieszczenie w domu), to ja bym sobie darowała balkon, zresztą domyślam się, że zawsze jest to jakiś dodatkowy koszt, który można w budżecie przeznaczyć na coś innego, np. wykończenie tarasu :wink:

A tak w ogóle to bardzo fajny projekt, podoba mi się otwarta przestrzeń dzienna na dole - nie wiem, jaki macie plan na pokój na dole (bo łącznie 4 pokoje w domu to sporo), ja bym go jeszcze zmniejszyła, żeby powiększyć salon albo wręcz zlikwidowała ścianę, żeby mieć wielki salon z jadalnią, ale wiadomo - to juz indywidualna sprawa :)

Tylko chyba trochę szkoda, ze jedno z dwóch okien od frontu to okno od kotłowni, no ale rozumiem, że gdzieś musiała sie znaleźć :wink:
_________________


 
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 12:05 am   

Misiak87 napisał/a:
A moi rodzice mają balkon w domu i uwazają, że wcale nie jest im niezbędny... Służy tylko do wywieszania prania/pościeli bo zycie towarzyskie kwitnie na tarasie.


Moi rodzice też nie przesiadują na balkonie, ale na podwórku. Za to ja miałam kąt dla siebie. Na czytanie, na randkę przy świerszczach, na odpoczynek od rodziny. Już w blokach (mimo lęku wysokości) lubiłam brać filiżankę i siadać na balkonie. To były chwile samotności dla mnie, bo na balkonie rzadko ktoś cię szuka.
A moim rodzicom służy do wywieszania pościeli i trzymania kolejnych kwiatów, które kochają. Nie chciałoby nam się biegać z pościelą spory kawałek za dom. Z resztą długo nie mieliśmy warunków na podwórku, by wywieszać pościel. Przydaje się również, gdy zwierzak ma wypadek w domu, a ty chcesz wywietrzyć koc przed praniem.
 
 
wisieneczka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 385
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 11:00 am   

fajnie że podoba się Wam drogie forumki. Chcielismy aby z zewnątrz był najprostszy jak tylko się da chodzi nam o finanse, które można wtedy wykorzystać w środku:).
paulinkaaMU napisał/a:
a bym go jeszcze zmniejszyła, żeby powiększyć salon albo wręcz zlikwidowała ścianę,
to dobry pomysł ale chcemy jak najszybciej dół wykończyć, wprowadzić się i wtedy spokojnie góre sobie robić, dlatego ten pokój na dole bo początkowo będzie Łucji a później będzie pokojem dla gości mamy mase znajomych i rodziny więc ktoś zawsze trafić się może na noc. Na górze są trzy pokoje bo w dalszej przyszłości planujemy rodzenstwo dla Łucji.
_________________

 
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 12:45 pm   

A my jednak nieco zmieniliśmy koncepcję i ostateczny wybór padł na ten domek:
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Są dwie wersję, my wybraliśmy opcję z zabudowaną antresolą.

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 12:58 pm   

Juska, bardzo fajny.
Bardzo mi się podoba rozkład pomieszczeń. Na tyle pokoi to chyba trzeba dużo dzieci! :wink:
_________________
 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 1:07 pm   

wisieneczka85, fajny domek :) Troszkę podobny do naszego :)
Co do muru, my też mamy 3-warstwowy i powiem Ci, że z tego co mówił nasz budowlaniec to wcale nie jest rzadkość. Podobno co drugi budowany przez niego dom, to właśnie z podwójnym murem.
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 1:41 pm   

To niestandardowe okno bardzo świetnie wygląda., niestety tym samym generuje koszta.
Dla mnie chyba za dużo pokoi. Wolałabym mieć u góry pralnię z suszarnią i garderobę z jednego z pokoi.
Zastanawiam się jedynie czy potrzebne są drzwi między wiatrołapem a korytarzem. Ja bym zrezygnowała z nich i połączyła przestrzeń w korytarz.
Podoba mi się również, że będziesz miała spiżarnię.
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 7:28 pm   

Misiak87 napisał/a:
Juska, bardzo fajny.
Bardzo mi się podoba rozkład pomieszczeń. Na tyle pokoi to chyba trzeba dużo dzieci! :wink:


Oj tak :D
_________________


 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 10:28 pm   

Terry napisał/a:
Zastanawiam się jedynie czy potrzebne są drzwi między wiatrołapem a korytarzem. Ja bym zrezygnowała z nich i połączyła przestrzeń w korytarz.

To ja podpowiadam wręcz przeciwnie, nie rezygnujcie z nich. Po 1. spaliny z garażu mają utrudnioną drogę do części mieszkalnej, po 2. otwierając osobom obcym zamykasz te drzwi i nikt Ci nie sięga wzrokiem po całym domu.

Ja bym zdyskwalifikowała ten projekt ze względu na okna dachowe w pokojach. Poza tym straszna szkoda, że to jedno pełnowymiarowe okno wychodzi, akurat na nieistotnej klatce schodowej.
Fajnie by było, gdybyście zamiast okna w kotłowni wstawili drzwi, zawsze będzie tam można schować jakieś sprzęty ogrodowe.
_________________
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 10:40 pm   

M4rcysi4 napisał/a:
To ja podpowiadam wręcz przeciwnie, nie rezygnujcie z nich. Po 1. spaliny z garażu mają utrudnioną drogę do części mieszkalnej, po 2. otwierając osobom obcym zamykasz te drzwi i nikt Ci nie sięga wzrokiem po całym domu.


to ja jeszcze dodam kwestie prozaiczną - ciepło. Gdyby zostawić tylko drzwi zewnętrzne, bez tych z wiatrołapu, to przy chłodach (a w szczególności zimą) przy każdym otwarciu drzwi wejściowych do domu wpadałoby bezpośrednio z dworu zimne powietrze - a po to jest właśnie wiatrołap, żeby je zatrzymywać (koniecznie z drzwiami :) !), W naszym klimacie to podstawa, a jedne drzwi wejściowe to tylko na filmach (w rodzince.pl wygląją super amerykańsko :smile: )

Terry napisał/a:
To niestandardowe okno bardzo świetnie wygląda.

dodam, że to narożne w kuchni i poziome - podłużne przy wejściu też, ale wszystkie są raczej niestandardowe, więc pewnie generują większe koszty?

Terry napisał/a:
Dla mnie chyba za dużo pokoi. Wolałabym mieć u góry pralnię z suszarnią i garderobę z jednego z pokoi.


dla mnie też, o co najmniej jeden za dużo :wink: i też wolałabym pralnię, garderoba z tego co widzę juz jest :) No i tak jak już pisałam wyżej - przestrzeń na dole, więc pewnie wolałabym zrezygnować z tego pokoju, żeby mieć większą część dzienną :wink:
_________________


 
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 10:48 pm   

M4rcysi4 napisał/a:
Ja bym zdyskwalifikowała ten projekt ze względu na okna dachowe w pokojach. Poza tym straszna szkoda, że to jedno pełnowymiarowe okno wychodzi, akurat na nieistotnej klatce schodowej.


Jutro jedziemy jeszcze do budowlańców i projektanta zobaczymy co nam podpowiedzą, bo to okno też mi chodzi po głowie, ale jak zostanie, to jakiejś tragedii powiem Ci nie będzie :)

M4rcysi4 napisał/a:
Fajnie by było, gdybyście zamiast okna w kotłowni wstawili drzwi, zawsze będzie tam można schować jakieś sprzęty ogrodowe.


Tak właśnie planujemy ;)

[ Dodano: Pią Mar 21, 2014 10:51 pm ]
Terry napisał/a:
Dla mnie chyba za dużo pokoi. Wolałabym mieć u góry pralnię z suszarnią i garderobę z jednego z pokoi.


Z naszego punktu widzenia, pokoi jest wystarczająco :) Po pierwsze dlatego, że na dole będzie pracownia mojego T. na górze musimy mieć jeden pokój gościnny (bo cała rodzina T. jest przyjezdna, a często nas odwiedzają i zawsze mamy problem z noclegiem), jeden dla nas, jeden (przynajmniej) dla dziecka. Jeśli zostaniemy przy jednym dziecku kolejny pokój będzie moim gabinetem :) Bo T. nie chce mnie wpuścić do swojego azylu :P

Terry napisał/a:
Podoba mi się również, że będziesz miała spiżarnię.


To był jeden z kryteriów wyboru projektu :)

[ Dodano: Pią Mar 21, 2014 10:52 pm ]
A co do kosztów... jakbym chciała wszystko standardowo, a dom wybudować po kosztach, to bym się za to nie brała. Bierzemy kredyt po to, żeby mieć nasz wymarzony dom - dopasowany do naszych potrzeb i gustów :)
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 11:05 am   

paulinkaaMU napisał/a:
garderoba z tego co widzę juz jest

Owszem jest. Ale przy tak dużym domu moim zdaniem pralnia z garderobą służyły by do trzymania rzeczy do uprasowania, oraz byłyby schowkiem na ręczniki i papier, chemię.

Nie możecie połączyć funkcji jednego gabinetu z pokojem gościnnym? Do gabinetu doszłaby wąska szafa i rozkładana kanapa.
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 23, 2014 3:16 pm   

Terry napisał/a:
Nie możecie połączyć funkcji jednego gabinetu z pokojem gościnnym? Do gabinetu doszłaby wąska szafa i rozkładana kanapa.


Ale my nie chcemy, taki układ bardzo odpowiada nam i naszym potrzebom, więc nie - nie możemy ;) Pomieszczeń zresztą mamy wystarczająco, więc nie musimy kombinować, łączyć czy dzielić :)

Poza tym co do pralni i "prasowalni" - jako, że planujemy pompę ciepła, która będzie ustawiona w pomieszczeniu ZA garażem, będzie tam również miejsce na takie właśnie "bajery". Pompa oznacza czystość, więc nie będzie to żadna przeszkoda dla prania czy prasowania :) A zatem garderoba pozostanie garderobą :)

I ostatecznie drzwi z tegoż właśnie pomieszczenia nie będzie, tak zadecydowaliśmy z T. i tego się trzymać będziemy, mój tato wykona nam niewielki "domek ogrodnika", który stanie w ogródku i będzie przeznaczony tylko i wyłącznie na pomoce działkowe. 8)
_________________
 
 
Fijołkowa 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 149
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: Nie Mar 23, 2014 9:01 pm   

Juska napisał/a:

Poza tym co do pralni i "prasowalni" - jako, że planujemy pompę ciepła, która będzie ustawiona w pomieszczeniu ZA garażem, będzie tam również miejsce na takie właśnie "bajery". Pompa oznacza czystość, więc nie będzie to żadna przeszkoda dla prania czy prasowania

szczerze mówiąc jakoś nie wyobrażam sobie przechodzenia do pralni/prasowalni przez garaż :? Grunt, że Wam takie rozwiązanie nie przeszkadza. Powodzenia w negocjacjach z wykonawcami! :)
_________________

 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 23, 2014 9:39 pm   

Fijołkowa napisał/a:
Juska napisał/a:

Poza tym co do pralni i "prasowalni" - jako, że planujemy pompę ciepła, która będzie ustawiona w pomieszczeniu ZA garażem, będzie tam również miejsce na takie właśnie "bajery". Pompa oznacza czystość, więc nie będzie to żadna przeszkoda dla prania czy prasowania

szczerze mówiąc jakoś nie wyobrażam sobie przechodzenia do pralni/prasowalni przez garaż :?


Ja też nie, szczególnie zimą. Ale masz rację, na pewno wzięli wszelkie aspekty pod rozwagę i jeśli mimo to im nie przeszkadza to najważniejsze - w końcu to im ma się podobać :)
_________________


 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Nie Mar 23, 2014 9:41 pm   

Z tymi drzwiami z kotłowni to jeszcze bym to przemyślała na Waszym miejscu.
Juska napisał/a:
Ale my nie chcemy, taki układ bardzo odpowiada nam i naszym potrzebom

No i tego się trzymajcie :wink: Ja też nie uważam żeby było za dużo pokoi u nas będzie podobnie :razz:
_________________
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Mar 23, 2014 10:31 pm   

Juska, i będziesz prasować pranie w pomieszczeniu za garażem? Tak samotnie, w towarzystwie pompy? A później będziesz maszerować z uprasowanymi rzeczami przez garaż na górę do garderoby?
Ja tylko pytam, bowiem każdy robi jak chce. Ale ja (ja, osobiście) pokombinowałabym coś i urządziła większą garderobę z możliwością przechowywania prania do prasowania i deski. Warto wziąć kilka wariantów pod uwagę i przemyśleć na spokojnie, by później dom był wygodny w użytkowaniu.

[ Dodano: Nie Mar 23, 2014 10:53 pm ]
Rozkład pomieszczeń jest fajny tak jak pisałam, a to o czym piszę można uzyskać przesuwając jedną ściankę- tak, jak na rysunku, Garderoba posiada więcej miejsca, np na pranie i deskę, jak chcesz to wyciągasz deskę i prasujesz w pokoiku przy tv a później ciach i chowasz. Dla mnie byłoby to fajne rozwiązanie.

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
 
Karolain 

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Cze 2012
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 7:40 am   

Juska, bardzo fajny projekt
 
 
wisieneczka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 385
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 12:36 pm   

Misiak87, fajna propozycja.
Karolain napisał/a:
Juska
fajny projekt super że masz garderobe mam nadzieje że u nas też gdzieś wygospodarujemu miejsce. Też kiedyś przyglądałam się temu projektowi jestem fanką prostoty i te okna trapezowe do mnie nie przmówiły zastanawiam się nad tą pustą powierzchnią pod nimi schody zabiegowe to tez nie moja bajka ale komus mogą nie przeszkadzać. A nie boicie się że spaliny z garażu będą wkradac się do domu? My dlatego po namyśle odpuściliśmy garaż i w przyszłości będzie osobno obok domku. Ale tak w ogóle to super rozkład pomieszczeń:) i taki domek nowoczesny bym powiedziała najważniejsze że to Wasz wymażony i powoduje że jesteście sobie w stanie wyobrazić jak w nim mieszkacie tak jam my w naszym:)

Z122_front_1024_0_none_normal.jpeg
Pobierz Plik ściągnięto 273 raz(y) 41.16 KB

_________________

 
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 12:46 pm   

Najważniejsze, że przemyśleliście to i wam się wszystko podoba. My tylko możemy zadawać pytania i sugerować, co byśmy zmieniły.

wisieneczka85 napisał/a:
A nie boicie się że spaliny z garażu będą wkradac się do domu?


Spalinami bym sie tak nie przejmowała. W końcu wiele osób parkuje zaraz pod oknami, albo od ulicy dzieli ich jedynie chodnik, a jakoś żyją. Przeciez nie będą odpalać samochodu i siedzieć w nim przy zamkniętych drzwiach od garażu. Osobiście lubię domy z garażem. To duża wygoda.
Rozkład okna też mi się podoba. Ale wiadomo, każdy ma inny gust, upodobania.
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 12:56 pm   

My jeśli już dojdzie do budowy na pewno weźmiemy pod uwagę taki domek:

http://www.archeton.pl/pr...1130_opisogolny

Bardzo nam się podoba :) fakt na pewno przeróbki będą koniecznie :)
ale pewnie czym bliżej tym więcej będzie pomysłów :)
_________________
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 1:39 pm   

Też planujecie sporo pokoi. Masz zamiar zostawić 2 łazienki na górze? Z własnego doświadczenia ci podpowiem, że jenda wsytarczy, za to pralnia jest niedoceniona, ale po pewnym czasie marzysz o niej.
Zapomniałam dodać. Też lubię takie domki. Moi rodzice mają nawet bardzo podobny, ale zrobiliśmy sporo przeróbek w projekcie.
Ostatnio zmieniony przez Terry Pon Mar 24, 2014 1:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 2:00 pm   

Dzięki dziewczyny za każde słowo :) Na pewno nie unikniemy jakichś błędów decyzyjnych i za kilka(naście) lat stwierdzimy, że coś moglibyśmy zrobić inaczej. Macie jednak rację - nam taki układ i projekt odpowiada, a jeszcze sporo czasu przed nami, więc jak nam się poprzemienia i będziemy chcieli poprzesuwać ścianki działowe, to jeszcze zdążymy :) Okien nie zmienimy, widzieliśmy zdjęcia z realizacji tego projektu ze zwykłymi oknami i zupełnie dom stracił na uroku :)

Terry napisał/a:
Spalinami bym sie tak nie przejmowała. W końcu wiele osób parkuje zaraz pod oknami, albo od ulicy dzieli ich jedynie chodnik, a jakoś żyją. Przeciez nie będą odpalać samochodu i siedzieć w nim przy zamkniętych drzwiach od garażu.


No właśnie, kwestia wjazdu i wyjazdu. Więcej smrodu mieszkając na 7 piętrze mamy teraz :roll:
Poza tym sporo naszych znajomych ma domy z garażem i jakoś nie czuć u nich spalin ani trochę...

ola88, bardzo ładny :) Też go braliśmy kiedyś pod uwagę. Trzymam kciuki za pomyślną realizację marzeń :)

[ Dodano: Pon Mar 24, 2014 2:02 pm ]
wisieneczka85, a ta pustka to świetne miejsce na piękne pnące rośliny... Na przykład Clematisy :) Akurat dla mnie ta "pustka" jest zaletą :P I wyprzedzając obawy... - "robaki" z pnączy mnie nie przerażają, jakbym się bała robaczków, to bym się na wieś nie wyprowadzała :P
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 2:11 pm   

Terry, łazienki są dwie na górze, bo przecież dzieci nie będą z nami się kąpać ;) a łazienka nasza byłaby połączona z sypialnią i garderobą :) taki nasz oddzielny kącik :) na takim tzw. półpiętrze :)

Czy ja wiem czy tak dużo pokoi?
Na górze dwa pokoje dla dzieci i jeden nasz gabinet i sypialnia.
Na pewno ta druga łazienka dla dzieci mniejsza :)
_________________
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 2:21 pm   

ola88, zgadzam się, wcale nie jest tych pokoi za dużo. Nie po to buduje się dom, żeby mieć trzy, a potem pluć sobie w brodę, że ktoś nie ma swojego kąta :) A dzieci wiadomo - póki są małe, to wszędzie razem. Im starsze, tym więcej niezależności i wolności potrzebują. I zdecydowanie jestem na TAK za Waszym oddzielnym "gniazdkiem". Rodzicom też się coś od życia należy :)
Poza tym z większa ilością pomieszczeń jest o tyle wygodnie, że można je sobie dowolnie później organizować: gabinet, pokój gościnny, biblioteczka (co wyobraźnia przyniesie). Jak pokoi mało, to później jest problem.
Kuzynka T. wybudowała sobie dom z trzema pokojami i ogromnym salonem - dla nas projekt taki sobie, kuchnia mała, pokoiki małe, żadnej garderoby ani miejsca w korytarzu na szafę wnękową. A co najgorsze, przy małej ilości pomieszczeń raczej większego pola manewru już teraz nie mają :)
_________________
 
 
wisieneczka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 385
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 2:46 pm   

Juska napisał/a:
Akurat dla mnie ta "pustka" jest zaletą
to dobrze że Wam się podoba ja tylko wyraziłam swoje zdanie i to wszystko :lol
Juska napisał/a:
I wyprzedzając obawy...
na to bym nie wpadła z tymi robakami bo ja tez się ich nie boje.
Juska napisał/a:
No właśnie, kwestia wjazdu i wyjazdu. Więcej smrodu mieszkając na 7 piętrze mamy teraz
hmmm no nie wiem... być może tylko tak jescze technicznie może zobaczcie jaki szeroki jest ten garaż bo swego czasu jak szukaliśmy z garażem to każdy gotowy projekt miał garaz 1-stanowiskowy strasznie wąski, trzeba było nagimnastykować się żeby swopodnie wysiąść z obu stron.
ola88, bardzo fajny mi tylko brakuje spiżarni na dole, a Wasz kącik fajna sprawa
_________________

 
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 5:03 pm   

wisieneczka85, a co do schodów, to nie będą zabiegowe ;)
Na bank będą takie z podestem:

_________________
 
 
wisieneczka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 385
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 6:32 pm   

Juska, super schody
_________________

 
 
 
wiolancia 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 383
Skąd: Lutomiersk
Wysłany: Pon Mar 24, 2014 8:48 pm   

My będziemy mieć taki:
http://z500.pl/projekt/24...m-w-kuchni.html

Już się buduje :smile: .U nas będzie odbicie lustrzane.Zamiast luksferów przy wejściu będzie okienko,bo jednak taka opcja daje więcej ciepła.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl