Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
zaproszenia dla rodziców
Autor Wiadomość
Nioka27 

Dołączyła: 27 Kwi 2007
Posty: 12
Skąd: pomorskie
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 6:54 pm   

Już dodałam :)
 
 
kochecka 
żona i mama


Dołączyła: 16 Mar 2007
Posty: 1652
Skąd: z daleka
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 6:56 pm   

Bardzo fajne :D
_________________
 
 
Nioka27 

Dołączyła: 27 Kwi 2007
Posty: 12
Skąd: pomorskie
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 7:00 pm   

Dzięki. Pozdrawiam. Warto było je zrobić choćby dla ich reakcji
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 03, 2007 8:18 pm   

Nioka bardzo podoba mi się text zaproszeń dla rodziców. Są wyjątkowe i bardzo wzruszające. Koniecznie opisz jak zareagowali przy wręczaniu.
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 4:33 pm   

My dawaliśmy rodzicom zaproszenia. Były specjalnie zaprojektowane dla nich. Sądzę, że to jest bardzo miły gest i wyróżnienie dla nich.
_________________


 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 5:03 pm   

My tez dalismy rodzicom zaproszenia. Oczywiscie, tekst byl specjalny a nie, ze "Mlodzi z Rodzicami zapraszają" :lol:
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 4:19 pm   

My tak samo ja MalaJu.
Mieliśmy tekst:

Ewa M i Dominiki S
mają zaszczyt zaprosić
Kochanych Rodziców
imiona
na swój ślub
data i miejsce.

Mniej więcej tak. Bardzo się ucieszyli i zostawili zaproszenia na pamiątkę.
 
 
rozalka78 


Wiek: 46
Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 1:01 pm   

To co piszecie może i faktycznie sprawiać jakieś problemy. Jednak jak wypisać zaproszenia rodzicą??? Ot to jest pytanie......
Nie chce tu się wywodzić nad sytuacją jaka u mnie zaistniała, jednak muszę wręczyć zaproszenia moim rodzicą ,którzy są rozwiedzeni :(
_________________
rozalka78
 
 
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 1:06 pm   

A może po prostu napiszesz Mamę, Tatę...? My mieliśmy coś podobnego na zaproszeniach dla rodziców ;)
 
 
rozalka78 


Wiek: 46
Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 1:15 pm   

Tajgete napisał/a:
A może po prostu napiszesz Mamę, Tatę...? My mieliśmy coś podobnego na zaproszeniach dla rodziców ;)




Może i tak, ale jak mam napisać Tatę z żoną??? i Mamę z osobą towarzyszącą???
Brzmi to strasznie...............
_________________
rozalka78
 
 
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 1:34 pm   

Ja mamie nie pisałam osoby towarzyszącej, bo i tak zamierzała od początku przyjść sama. A mogę zapytać, jak mówisz do żony taty i do ewentualnej osoby towarzyszącej mamy? Bo jeśli po imieniu to może napisać np. Tatę z XXX?
 
 
rozalka78 


Wiek: 46
Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 1:40 pm   

Tajgete napisał/a:
Ja mamie nie pisałam osoby towarzyszącej, bo i tak zamierzała od początku przyjść sama. A mogę zapytać, jak mówisz do żony taty i do ewentualnej osoby towarzyszącej mamy? Bo jeśli po imieniu to może napisać np. Tatę z XXX?


do taty żony mówię ciocia , z racji iż są juz 12 lat po ślubie i tak zostało mi od dziecka.
_________________
rozalka78
 
 
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 2:05 pm   

No to może Tatę i Ciocię XXX? ;)
 
 
rozalka78 


Wiek: 46
Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 2:08 pm   

Tajgete napisał/a:
No to może Tatę i Ciocię XXX? ;)


:? nie bardzo :?
_________________
rozalka78
 
 
yennefer 

Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 641
Skąd: nowhere
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 2:38 pm   

Hmmm...optuję raczej za rozwiązaniem typu: "Tatę z małżonką" lub jeśli mają dzieci, to "Tatę z rodziną". Ewentualnie można wręczyć im zaproszenia zupełnie indywidualne w ramach wyróżnienia, ale wówczas konieczne są dodatkowe dla osób towarzyszących rodzicom.
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 5:14 pm   

My dla rodziców zrobiliśmy tak:

Kochanych Rodziców
Imię i Imię Nazwisko

Zrezygnowaliśmy też z części szczegółów w zaproszeniu, np z informacji o weselu, bo przecież wiadomo, że zaproszenie dla rodziców jest na pamiątkę, a nie formalnością.

Może napisz po prostu imiona i nazwisko, skoro tata jest po ślubie, ale zrób to zaproszenie trochę cieplejsze właśnie przez odformalizowanie go. Czyli bez "szanownych państw"a i "zapraszają" zamiast "mają zaszczyt zaprosić". Coś w tym stylu.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 10:09 pm   

rozalka78 napisał/a:
Jednak jak wypisać zaproszenia rodzicą???

Rozalko78 - ponieważ wątek o zapraszaniu rodziców już istniał, więc Twój z nim połączyłam. Przeczytaj posty wzwyż - może znajdziesz jakąś podpowiedź.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 6:39 pm   

My również nie dajemy rodzicom zaproszeń ślubnych, jak u większości z was są oni przecież gospodarzami wesela i centralnymi obok nas osobami. Natomiast dajemy zaproszenia rodzeństwu.

Myślę, że zamiast zaproszeń lepiej będzie wydrukować specjalne podziękowania i dołączyć do prezentów.
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 06, 2009 6:48 pm   

Tissaia napisał/a:
My również nie dajemy rodzicom zaproszeń ślubnych, jak u większości z was są oni przecież gospodarzami wesela i centralnymi obok nas osobami.

przepraszam ale wg mnie to dziwne. To jest WASZ ślub i wesele i to wy będziecie gospodarzami na przyjęciu. Rodzice oczywiście będą centralnymi osobami z racji swojej roli ale myślę, że nie należy ich tratować jak kogoś komu nie należy się formalne zaproszenie. Chyba, że to oni pŁacą za przyjęcie weselne a treść zaproszeń dla gości brzmi "Rodzice mają zaszczyt zaprosić na ślub i wesele swych dzieci...". (choć nie podejrzewam by tak byŁo). Ale myślę, że niezależnie od sytuacji zaproszenie pro-forma (chociażby ze względów sentymentalnych, pamiątkowych) wręczyć należy.
Tissaia napisał/a:
Myślę, że zamiast zaproszeń lepiej będzie wydrukować specjalne podziękowania i dołączyć do prezentów.

przecież podziękowania tak czy siak rodzicom w trakcie wesela (albo później) się wręcza więc wg mnie to żaden zamiennik w tym przypadku.
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 6:58 pm   

Sajonara6 napisał/a:
Chyba, że to oni pŁacą za przyjęcie weselne a treść zaproszeń dla gości brzmi "Rodzice mają zaszczyt zaprosić na ślub i wesele swych dzieci...". (choć nie podejrzewam by tak byŁo). Ale myślę, że niezależnie od sytuacji zaproszenie pro-forma (chociażby ze względów sentymentalnych, pamiątkowych) wręczyć należy.


Rodzice płacą za wesele i treść zaproszenia brzmi "Katarzyna i Rafał wraz z Rodzicami..."

Trochę dziwne by było, żeby Katarzyna i Rafał wraz z Rodzicami zapraszali Rodziców Katarzyny i Rafała.

Oczywiście zaproszenia mogę zostawić na pamiątkę (wydrukowane są ze zwyżką), ale chyba nie ma sensu formalne wręczanie (moja mama to się nawet zdziwiła, że wypisujemy osobne dla mojej siostry i Rafała brata).

Cytat:
przecież podziękowania tak czy siak rodzicom w trakcie wesela (albo później) się wręcza więc wg mnie to żaden zamiennik w tym przypadku.


Wręcza się zwyczajowo prezenty, podziękowań drukiem jeszcze nie widziałam na weselach, może to jakiś nowy zwyczaj wchodzi. W każdym razie jest mi to bliższy pomysł.
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 8:34 pm   

Nasi rodzice by się obrazili gdyby dostali od nas zaproszenia. Oni finansują nam wesele więc uważam, że byłoby co najmniej niegrzeczne zapraszać ich.
_________________

 
 
yennefer 

Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 641
Skąd: nowhere
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 8:58 pm   

Też uważam, że to dziwaczne i nietaktowne wręczać zaproszenia rodzicom, którzy finansują wesele, nawet jeśli nie całe.
Tissaia napisał/a:
Natomiast dajemy zaproszenia rodzeństwu.
Myślę, że zamiast zaproszeń lepiej będzie wydrukować specjalne podziękowania i dołączyć do prezentów.

Podpisuję się pod tym ;)
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 9:07 pm   

yennefer napisał/a:
Też uważam, że to dziwaczne i nietaktowne wręczać zaproszenia rodzicom, którzy finansują wesele, nawet jeśli nie całe.

Zgadzam sie. Ale pewnie w kazdej rodzinie jest inaczej i czego innego oczekuja/spodziewaja sie Rodzice. Jedni oczekuja zaproszenia inni - wrecz przeciwnie bo sami czuja sie organizatorami przyjecia weselnego (jak na przyklad moi).
 
 
marysia 


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 492
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 9:40 pm   

A my dajemy rodzicom zaproszenia takie same jak gościom tylko ze w środku będzie inny tekst. Pare dni temu moi jak i K. rodzice zapytali się czy tez dostana to ich zmyliliśmy ze nie to beda miec niospodzianke.
_________________
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 10:30 pm   

Nasi rodzice finansowali wesele w całości. Złotówki nie dołożyliśmy, a zaproszenia mimo to dostali. Z jakim tekstem - pisałam wyżej (nawet dwa razy, bo połączono dwa wątki). I bynajmniej nie byli urażeni tylko raczej wzruszeni. Każda para zachowała zaproszenie na pamiątkę. Mój brat też był zaskoczony, że dostał zaproszenie, bo się nie spodziewał. Było oczywiste, że będzie na weselu, w pewien sposób będzie pełnił rolę gospodarza, był moim świadkiem i był pomysłodawcą i współtwórcą zaproszeń. Ale osobnym zaproszeniem miło zaskoczony.

Nie rozumiem dlaczego rodzice mieliby się poczuć urażeni otrzymaniem zaproszenia? :kwasny: Co, to jakaś obelga? :roll:
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 10:33 pm   

EwaM napisał/a:
Nie rozumiem dlaczego rodzice mieliby się poczuć urażeni otrzymaniem zaproszenia? Co, to jakaś obelga?

Zaproszenie organizatorow na ich wlasna impreze jest co najmniej nietaktem... Ale tak jak pisalam wyzej wszystko zalezy od tego w jakiej roli widza siebie sami Rodzice. :)
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 06, 2009 10:50 pm   

wybaczcie dziewczyny ale trochę z Wami popolemizuję :)
Tissaia napisał/a:
Rodzice płacą za wesele i treść zaproszenia brzmi "Katarzyna i Rafał wraz z Rodzicami..."
Trochę dziwne by było, żeby Katarzyna i Rafał wraz z Rodzicami zapraszali Rodziców Katarzyny i Rafała.

Nasze zaproszenia brzmiaŁy tak samo bo rodzice partycypowali w kosztach (zresztą pewnie gdyby nie partycypowali to też by tak brzmiaŁy z samej kurtuazji i szacunku do rodziców) ale jednak zaproszenia im daliśmy, tylko z inną treścią JS i KS mają zaszczyt zaprosić Rodziców .... ByŁo im bardzo miŁo. Przecież w obecnych czasach chyba nie ma większego problemów zrobić kilku sztuk zaproszeń innej treści.
Tissaia napisał/a:
Wręcza się zwyczajowo prezenty, podziękowań drukiem jeszcze nie widziałam na weselach, może to jakiś nowy zwyczaj wchodzi. W każdym razie jest mi to bliższy pomysł.

Zwyczajowo prezenty? A ja sądziŁam, że wŁaśnie podziękowania. I pewnie dlatego na forum jest caŁy oddzielny wątek - tutaj
Znów się powoŁam na swój przykŁad - daliśmy podziękowania (drukowane :o ) i do tego po pięknym bukiecie czerwonych róż.
Malwina_łódź napisał/a:
Oni finansują nam wesele więc uważam, że byłoby co najmniej niegrzeczne zapraszać ich.

Jak napisaŁam wcześniej, nam też częściowo finansowali a mimo to wg mnie nietaktem byŁoby nie wręczyć im zaproszenia ale jak napisaŁa truskawka_ja każdy robi jak uważa
truskawka_ja napisał/a:
bo sami czuja sie organizatorami przyjecia weselnego (jak na przyklad moi)

truskawka_ja napisał/a:
Zaproszenie organizatorow na ich wlasna impreze jest co najmniej nietaktem...

dziewczyny a kto wybiera salę, kapelę, menu, samochód, kościóŁ i caŁą resztę? Wy czy wasi rodzice? Organizator to osoba, która wybiera zleceniodawców i podejmuje odnośnie nich ostateczne decyzje. Mogę się zaŁożyć, że to wy macie ostatnie zdanie więc raczej nie przemawia do mnie argument rodziców w roli organizatorów. Oczywiście nie umniejszam ich roli bo pewnie bardzo Wam pomagają i doradzają ale to od was zależy ostateczny ksztaŁt imprezy. To wy jesteście organizatorami. Rodzice pomagają "tylko" finansowo i radą.
Wobec powyższego caŁy czas uważam, że o wy jesteście organizatorami i gospodarzami więc zaproszenie rodzicom jak najbardziej się należy. Ale jak wcześniej napisaŁam, to jest tylko moje zdanie i broń Boże nie chcę się z nikim kŁócić. Róbcie jak chcecie.
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 11:12 pm   

Sajonara6 napisał/a:
ale jednak zaproszenia im daliśmy, tylko z inną treścią JS i KS mają zaszczyt zaprosić Rodziców .... ByŁo im bardzo miŁo. Przecież w obecnych czasach chyba nie ma większego problemów zrobić kilku sztuk zaproszeń innej treści.


To może jeszcze ja wydrukuję specjalne zaproszenie dla narzeczonego, a on dla mnie?
Skoro już wszystkim ma być miło... ;>

Cytat:
Zwyczajowo prezenty? A ja sądziŁam, że wŁaśnie podziękowania.


Jak widać wszystko zależy od zwyczaju. Na wszystkich weselach, na jakich byłam, podziękowania miały właśnie formę prezentów rzeczowych plus ustna przemowa.

Cytat:
Jak napisaŁam wcześniej, nam też częściowo finansowali a mimo to wg mnie nietaktem byŁoby nie wręczyć im zaproszenia ale jak napisaŁa truskawka_ja każdy robi jak uważa


No nie wiem, ja bym się czuła strasznie dziwnie wręczając rodzicom zaproszenia w kopercie, skoro od samego początku oni żyją tym wszystkim razem z nami. Ale oczywiście, dla kogoś to może być miły gest.

truskawka_ja napisał/a:
dziewczyny a kto wybiera salę, kapelę, menu, samochód, kościóŁ i caŁą resztę? Wy czy wasi rodzice?


Ha ha, i tu zaczynają się schody.
Niby oczywiście my.
W sytuacji jednak, gdy rodzice (szczególnie matki) mają dużo do powiedzenia na temat listy gości (tu chyba najwięcej), wyboru sali (nasi rodzice pojechali z nami ją obejrzeć, zanim wpłaciliśmy zaliczkę), a nawet kształtu zaproszeń (toczyłam boje z moją mamą, która upierała się, że muszą być odpowiednio duże, bo małych to ona nie da...) - to nie mogę powiedzieć, że we wszystkim zostawiają nam 100% wolnego wyboru.

Ujmę rzecz brutalnie: koszt sali i jedzenia to lwia część budżetu wesela. Mogę się uprzeć i zrobić zaproszenia, kupić sukienkę czy zamówić samochód, który się nie podoba rodzinie, ale jeśli rodzice nie dojdą z nami do konsensusu (czytaj: nie zaakceptują) sali i listy gości, która się tam będzie bawić, to wesela nie będzie.

Cytat:
Mogę się zaŁożyć, że to wy macie ostatnie zdanie więc raczej nie przemawia do mnie argument rodziców w roli organizatorów.


Mamy ostatnie zdanie... które jakże często jest kompromisem :]

Myślę, że gdybym uznała, że nasi rodzice nie są współorganizatorami, to nie byłoby im miło. Po prostu organizacja to nie jest układ zerojedynkowy jesteś-nie jesteś.
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 11:50 pm   

Tissaia napisał/a:


To może jeszcze ja wydrukuję specjalne zaproszenie dla narzeczonego, a on dla mnie?
Skoro już wszystkim ma być miło... ;>


Przesadzasz w swojej argumentacji.

Tissaia napisał/a:


Cytat:
Zwyczajowo prezenty? A ja sądziŁam, że wŁaśnie podziękowania.


Jak widać wszystko zależy od zwyczaju. Na wszystkich weselach, na jakich byłam, podziękowania miały właśnie formę prezentów rzeczowych plus ustna przemowa.



No niby tak. Ale przecież w tym nie chodzi o danie prezentu, ale właśnie o wyrażenie podziękowania dla rodziców. A już jaką ono formę przyjmie to nie ma znaczenia. Natomiast z tego co napisałaś możnaby wywnioskować, że rodzice czekają na prezent materialny. :kwasny: Nieistotne czy jest to prezent, list, kwiaty czy tylko ustna przemowa - jest to właśnie, tylko i wyłącznie podziękowanie dla rodziców.

Tissaia napisał/a:


Mamy ostatnie zdanie... które jakże często jest kompromisem :]


Życie jest kompromisem.
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 06, 2009 11:56 pm   

EwaM napisał/a:
Przesadzasz w swojej argumentacji.


Dlatego na końcu jest emotikona.

Cytat:
Natomiast z tego co napisałaś możnaby wywnioskować, że rodzice czekają na prezent materialny.


Co? Nie wiem, na podstawie czego można by tak wywnioskować?
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 7:45 am   

Ja po prostu napisałam, że nasi rodzice by się obrazili. Wiem to, bo spytałam ich wprost o zaproszenia. I zarówno moi jak i mojego Ł. powiedzieli, że w żadnym wypadku nie mamy ich zapraszać, bo byłoby to niegrzeczne z naszej strony.
Ja się pod tym podpisuję.
Już mówię dlaczego.
1) My wyszukujemy i proponujemy salę, orkiestrę, fotografa, zespół itd. ALE rodzice AKCEPTUJĄ naszą propozycję lub ODRZUCAJĄ *tak więc oni podejmują ostateczną decyzję*
2) Jak już mówiłam finansują i organizują CAŁE wesele od A do Z. To tak jakby zaprosić Jurka Owsiaka na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
3) Po prostu są naszymi rodzicami i formą wyróżnienia będzie podziękowanie na weselu za trud wychowania i za organizację wesela.
4) Rodzice przeżywają to tak jak my i również bardzo się cieszą. Myślę, że poczuli by się urażeni gdybyśmy potraktowali ich jako zwykłego gościa i zaprosili ich.
5) powiedzieli wprost, że się obrażą jak wylecimy do nich z zaproszeniami :smile:
_________________

 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 8:57 am   

Sajonara6 napisał/a:
dziewczyny a kto wybiera salę, kapelę, menu, samochód, kościóŁ i caŁą resztę? Wy czy wasi rodzice? Organizator to osoba, która wybiera zleceniodawców i podejmuje odnośnie nich ostateczne decyzje. Mogę się zaŁożyć, że to wy macie ostatnie zdanie więc raczej nie przemawia do mnie argument rodziców w roli organizatorów. Oczywiście nie umniejszam ich roli bo pewnie bardzo Wam pomagają i doradzają ale to od was zależy ostateczny ksztaŁt imprezy. To wy jesteście organizatorami. Rodzice pomagają "tylko" finansowo i radą.


W moim przypadku uwazam Rodzicow za organizatorow i gospodarzy przyjecia weselnego, poniewaz na codzien mieszkamy z Mezem w Szwajcarii i to moi Rodzice:
jezdzili i ogladali sale weselny - oczywiscie to my podjelismy ostateczna decyzje ale tylko na podstawie zdjec i opinii Rodzicow, moi Rodzice rozmawiali ze znajomymi, ktorzy wesele dzieci maja za soba i radzili sie w wielu kwestiach i wyborach. Moja Mama byla w parafi, zeby wziac dokumenty a wczesniej stracila mnostwo czasu i nerwow podczas zalatwiania dokumentow potrzebnych do slubu cywilnego ktory nota bene i tak wzielismy w Szwajcarii bo tutaj jakos wszystko jest prostsze i urzednicy potrafia pomoc a nie tylko rzucac klody pod nogi. Rodzice pomogli i wciaz pomagaja nam w zalatwieniu tylu spraw ze uwazam ze to oni sa gospodarzami organizowanego dla nas wesela. I dlatego nie bede sie wyglupiala z zapraszaniem ich na wesele. :roll:
 
 
agniecha139 

Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 16
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 07, 2009 6:40 pm   

W naszym przypadku rodzice brali bardziej aktywny udzial niz przyszly maz wiec zapraszanie ich to troche jak zapraszanie narzeczonego na impreze weselna ;-)
z drugiej jednak strony moja mama na pewno bedzie chciala schowac zaproszenie do albumu na pamietke wiec nie widze czemu by jej nie uszczesliwic.
 
 
Debussy 
pedagog specjalny


Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 1712
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 08, 2009 7:32 pm   

A my damy rodzicom zaproszenia. Mimo, że oni to finansują itd, to myślę, że będzie im miło no i na pamiątkę sobie zostawią.
Na naszych zaproszeniach nie ma tekstu "Państwo Młodzi wraz z rodzicami zapraszają" - w tej sytuacji faktycznie by raczej nie pasowało.
_________________
Są tajemnice, które tylko niebo może ostatecznie odkryć...
 
 
rozalka78 


Wiek: 46
Dołączyła: 16 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Mar 09, 2009 9:09 pm   

Straszna burza wywiązała sie w kwesti zapraszania rodziców, jednak od zawsze bywa tak ,że różne sytuacje są w rodzinie. W naszym wypadku, czy się to komuś podoba ,czy nie zaproszenia muszą dotrzeć .
_________________
rozalka78
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Wto Mar 31, 2009 12:56 pm   

Podjelismy wspólna decyzje ze rodzice dostana zaproszenia. Indywidualne, zupelnie różne od pozostałych, dzis siedzialam nad tekstem i sklecilam cos takiego z kilk różnych. Mozye byc?
„Swit nas obudził obok siebie
przez niedomkniete okiennice,
jestesmy teraz dwojgiem ludzi,
co maja wspólna tajemnice.”
Jonasz Kofta

Zakochani i świadomi, że ich miłość to nie wiatr,
mają zaszczyt zawiadomić, że chcą razem iść przez świat.
PP
I
MS
Maja zaszczyt zaprosić Kochanych rodziców na uroczystość zaślubin,
Która odbędzie się 10 czerwca 2009 roku o godzinie 18:00,
w ......................................

W dniu tak uroczystym dziś ten zaszczyt mamy
i Was na wesele nasze zapraszamy.
W chwili tak radosnej bądźcie przy nas bliżej,
bawcie się wesoło, adres jak poniżej
..........................................

Jednocześnie dziękując Wam za pomoc
włożoną w przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości

Ukochany Syn i Przyszła Synowa
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
semper_augustus 

Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 12:40 am   

Myślałam, myślałam i wymyśliłam...całkowicie od siebie, więc raczej dalekie od szablonu :)

Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.

Antoine de Saint-Exupéry

**************

Kochana Mamo,
Kochany Tato,


Szliście z nami przez całe nasze życie,
chroniliście przed złem,
dawaliście ciepło i otuchę,
uczyliście trudnej sztuki życiowej mądrości,
zaszczepialiście w nas Wasze piękno i wartość,
kochaliście, wspieraliście oddając nam swe serce.

Bądźcie też u naszego boku w tym szczególnym dniu,
gdy będziemy ślubować sobie miłość, wierność
oraz pragnienie spędzenia ze sobą reszty życia,
abyśmy mogli dzielić nasze szczęście
z osobami dla nas najważniejszymi.

Kochający i pełni wdzięczności –
Kasia i Marcin



Uroczystość naszych Zaślubin odbędzie się dnia .....
o godzinie .... w Kościele .....,
zaś przyjęcie weselne w .....


:-)
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 10:39 am   

Podoba mi się ;)
Moja przyszła teściowa też dopytywała sie o zaproszenie, dlatego nasi rodzice dostaną podziękowanio-zaproszenie ponieważ finansują nam wesele. Wiem że będzie to dla nich pamiątka tym bardziej że moja mama zbiera zaproszenia ;)
A na weselu dostana specjalny upominek za ta wielką pomoc :razz:
_________________
 
 
agataka 

Wiek: 37
Dołączyła: 13 Wrz 2009
Posty: 100
Skąd: ŁDZ
Wysłany: Wto Paź 20, 2009 10:37 am   

Przeczytałam waszą Polemikę w tym temacie:) Każda ma troche racji...Rodzice są organizatorami tzn współorganizatorami wesela..u nas to my podejmujemy wszystkie decyzje rodzice dzielą się kosztami...tak więc oprócz sali wszystko sami załatwiamy i nikt nie wie co wybieramy:) Rodzice dają pieniążki i nie wtrącają się w nasze decyzje, są tylko ciekawi co wybieramy...dlatego też na wesele zaproszenia nie dostają, to oni zadecydują jakie będzie menu,dużo gości jest "ich"tzn będą ze względu na nich nie na nas...ale organizatorami samego ślubu są młodzi...To nasza przysięga, nasza ceremonia My podjęliśmy decyzję że chcemy spędzić ze sobą reszte życie, nie Nasi Rodzice, dlatego też rodzice dostaną zaproszenie na ślub ze zmienionym tekstem:
Kochana Córka i Przyszły Zięć maja zaszczyt zaprosić Kochanych Rodziców na uroczystość zaślubin, która odbędzie się..........
Jednocześnie, dziękując za pomoc włożoną w przygotowania tej niezwykłej uroczystości
Narzeczeni

EwaM napisał/a:
Życie jest kompromisem.

To moim zdaniem najlepszy kompromis ;)
 
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 2:05 pm   

semper_augustus napisał/a:
Kochać to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem,
lecz patrzeć razem w tym samym kierunku.

Antoine de Saint-Exupéry

**************

Kochana Mamo,
Kochany Tato,


Szliście z nami przez całe nasze życie,
chroniliście przed złem,
dawaliście ciepło i otuchę,
uczyliście trudnej sztuki życiowej mądrości,
zaszczepialiście w nas Wasze piękno i wartość,
kochaliście, wspieraliście oddając nam swe serce.

Bądźcie też u naszego boku w tym szczególnym dniu,
gdy będziemy ślubować sobie miłość, wierność
oraz pragnienie spędzenia ze sobą reszty życia,
abyśmy mogli dzielić nasze szczęście
z osobami dla nas najważniejszymi.

Kochający i pełni wdzięczności –
Kasia i Marcin



Uroczystość naszych Zaślubin odbędzie się dnia .....
o godzinie .... w Kościele .....,
zaś przyjęcie weselne w .....


Bardzo podoba mi się to zaproszenie dla rodziców, ale nie wiem jak to przerobić :roll: :roll: Mój teść zmarł w zeszłym roku więc zaproszenie będzie tylko dla mamy... Jak go przerobić :?: :?:

[ Dodano: Czw Gru 17, 2009 8:15 pm ]
W końcu będzie tak:

Zakochani i świadomi, że ich miłość to nie wiatr,
mają zaszczyt zawiadomić, że chcą razem iść przez świat.
Agnieszka
I
Paweł
Maja zaszczyt zaprosić Kochanych rodziców na uroczystość zaślubin,
Która odbędzie się 7 sierpnia 2010 roku o godzinie 16:00,
w Klasztorze OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim


Jednocześnie dziękując Wam za pomoc
włożoną w przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości,
pragniemy zaprosić na wesele, które odbędzie się
w Domu Ludowym w Ignacowie

Syn i Synowa

Łatwiej będzie przerobić dla teściowej :)
_________________

 
 
 
Geebril 


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 98
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 21, 2009 9:31 am   

Nasi Rodzice dostaną zaproszenia. Przecież te zaproszenia, jak większość spraw związanych ze ślubem, to tylko symbol i zwyczaj. Do większości gości można by po prostu zadzwonić i zaprosić przez telefon, bo to nasza rodzina i znajomi, a nie ambasadorzy zamorskich krajów. Ale bawimy się w zaproszenia rozwożone osobiście, bo taki jest zwyczaj u nas. Dlatego zaproszenie Rodziców też traktuję tylko symbolicznie. Zostawią sobie je może na pamiątkę.
Zaproszenia dla naszych Rodziców będą takie:

Wejściówka V.I.P.
dla Mamy i Taty

niezastąpionych organizatorów
i szczodrych sponsorów
wydarzeń ślubno-weselnych,
otwierająca wszystkie drzwi
(poza sypialnią Młodych)
i pozwalająca wtrącać się do wszystkiego
(poza sypialną Młodych).

Ważność wejściówki w dniach
31.07 - 01.08.2010
potwierdzają Młodzi i Świadkowie.
_________________
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 21, 2009 11:15 am   

U nas na pewno dostaną zaproszenia, mimo tego, że sponsorują wesele :)
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

te zaproszenia będą inne niż wszystkie,takie wyjątkowe :)
będą mieli na pamiątkę :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez agulka1989 Pon Gru 21, 2009 11:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Pon Gru 21, 2009 2:45 pm   

my również chcemy dać rodzicom wyjątkowe zaproszenia, jednak na razie koncepcji na nie nam brak :/
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Gru 22, 2009 1:02 am   

U nas rodzice w ogóle nie finansuja nam wesela. Dziwi mnie, jak piszecie, że wszystko konsultowane z rodzicami, oni akceptują każdą decyzję...przecież to wasze wesele! Ja sobie czegoś takiego nie wyobrażam..Nawet jakby mam płaciła za moje wesle, dałaby mi wolną rękę, doradzając, bo mnie dobrze zna. Ale wszystko i tak byłoby ak sobie wymarzyłam, a nie jaka jest mamy wizja.

My na pewno damy rodzicom zaproszenia. Po prostu dlatego, że mamy są sentymentalne i zostawią sobie na pamiątkę. Przecież rodziców nie zaprasza się oficalną przemową, sztywno...Nie wyobrażam sobie, żeby wręczenie im zaproszeń bylo nietaktem...Przecież wiadomo, że będą na ślubie i tak.
 
 
 
Elwirka1 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 645
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Gru 22, 2009 9:35 am   

My wręczymy takie same zaproszenia jak reszcie gości, ale z innym tekstem :) Bardziej dostosowanym :)
_________________
 
 
sopelek 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2009
Posty: 194
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Sty 01, 2010 11:30 pm   

Dziewczyny dzięki za ten wątek. U mnie też rodzice w jakiś sposób współorganizują, ale wydaje mi się, że moi rodzice z wiekiem są coraz bardziej sentymentalni i bardzo się ucieszą z takiej pamiątki jak zaproszenie na ślub. Na pewno wykorzystam jeden z wierszyków zamieszczonych na forum. Jakiś taki niekoniecznie rymowany, ale ściskający za serce :)
_________________

 
 
gohnia 


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Paź 2008
Posty: 335
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 02, 2010 8:28 pm   

My właśnie zamówiliśmy zaproszenia i znaleźliśmy taki oto tekst na zaproszenie dla rodziców:

Drodzy Rodzice,

Będziemy bardzo szczęśliwi, wiedząc, że jesteście obok nas
w tym szczególnym dla nas dniu,
kiedy to sami przed sobą, wobec Boga i osób nam bliskich
przyznawać się będziemy do gotowości pójścia wspólną drogą
i bycia ze sobą na zawsze.

Tym samym mamy zaszczyt zaprosić
X i Y

na swój ślub dnia 12 czerwca 2010 roku o godz. 17.00
w kościele św. Józefa przy ulicy Ogrodowej 22 w Łodzi.

Po uroczystości zaślubin zapraszamy na przyjęcie weselne
do restauracji „U Fabrykanta” przy Placu Zwycięstwa 2 w Łodzi.
_________________
 
 
martka 


Wiek: 40
Dołączyła: 13 Sty 2009
Posty: 170
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Pią Sty 29, 2010 9:41 pm   

My również w końcu zdecydowaliśmy się na wręczenie rodzicom specjalnych zaproszeń. Na pewno będą mieć ładna pamiątkę. Treść zaczerpnięty z forum - od Geebril Wielkie dzięki za inspiracje! :roza:
_________________
Nasz magiczny dzień: 17.04.2010r.
 
 
Aga1986 
Żołnierzowa Żona


Wiek: 38
Dołączyła: 15 Wrz 2009
Posty: 1572
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 19, 2010 3:34 pm   

semper_augustus, baaardzo podoba mi się tekst zaproszenia, które daliście rodzicom :smile: naprawdę pięknie to wymyśliliście :)
my również damy zaproszenia dla rodziców :) w większości będziemy sami finansować sobie wesele, a dostaną takie zaproszenia na pamiątkę :)
_________________



Tam skarb Twój, gdzie serce Twoje...
 
 
 
martuchaa25 

Dołączyła: 31 Mar 2009
Posty: 249
Skąd: Aleksandrów
Wysłany: Pon Mar 22, 2010 8:50 pm   

My wlasnie dalismy naszym rodzicom zaproszenia i bardzo sie ucieszyli. Sami finansujemy cale wesele, a rodzice tez bede goscmi na nim, wiec im tez sie nalezalo :)
A tekst byl ataki sam jak dla gosci, tylko zamiast

Serdecznie zapraszamy Sz. P. na uroczystosc.......
bylo
Serdecznie zapraszamy Kochanych Rodzicow....
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl