Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
podłoga drewniania
Autor Wiadomość
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Paź 02, 2006 5:23 pm   podłoga drewniania

Bardzo chcemy mieć w domu drewno na podłogach. Poza pomieszczeniami, gdzie ze względu na łatwość utrzymania czystości zdecydowaliśmy się na gres (przedpokój, łazienka, kuchnia), planujemy położyć prawdziwe drewno, jest takie ciepłe i piękne... :D

Przez wzgląd na finanse, ale i na gusta, zdecydowaliśmy wstępnie, że będzie to parkiet przemysłowy. Interesują mnie ciemne kolory, myśleliśmy o merbau, lapacho albo wenge.

Wiem, że mamy na forum specjalistki od drewna, więc wszelkie rady mile widziane ;)

Chętnie dowiem się gdzie kupować, na co zwracać uwagę, co robić, a czego absolutnie nie... No i jeśli macie namiary na sprawdzone źródło, fachowców, którzy są sprawdzeni - wszystkie dobre rady mile widziane :)
_________________
chez alma |
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 02, 2006 6:53 pm   

Oj Alma - jak j ci´ doskonale rozumiem:) te? marzy mi si´ taka ciemna drewniana podłoga... ale chyba z względu na a) koszty b) porządek (mamy białego kota- zostawia wszędzie sierść) zdecydujemy się na coś jasnego.... choć nawet ciemne panele by mnie zadowoliły.....

najbardziej boję się wycierania koloru i wszystkich fafrochow widocznych na takiej ciemnej podłodze.... ale.. ale. może jeszcze potawię na swoim??
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Paź 02, 2006 7:54 pm   

A co mi tam, to już będzie kolejny (po gresie) niepraktyczny materiał podłogowy... :roll:
Ale za to jaki piękny... [smilie=lizak.gif]
_________________
chez alma |
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 02, 2006 8:29 pm   

Też prawdopodobnie będziemy mieć ciemną podłogę, tylko jeszcze debatujemy czy właśnie parkiet przemysłowy czy coś bardziej jednolitego, bo mi się ta różnorodność kolorystyczna deseczek tego parkietu niezbyt podoba.

Kieruję się wyłącznie wyglądem, względy praktyczne zostawiam na uboczu, choć dobrze że Ada wspomniałaś o kocie - kłaki naszej czarnej diablicy będą w takim razie słabo widoczne. :hyhy:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Paź 02, 2006 10:49 pm   

Na parkietach przemysłowych za bardzo się nie znam, bo nie podoba mi się takie rozwiązanie. Wenge, Merbau i Lapacho są wszystkie bardzo niejednolite kolorystycznie i jesli podłoga składa się z "małych elementów" przypomina.. hmm.. mozaikę ? kalejdoskop ?
Ale to juz tylko kwestia gustu.
Z tych wybranych polecałabym Wenge - nie do zdarcia, bardzo twarde i wytrzymałe drewno. Najbardziej podoba mi się sposób cięciam który nazywa się "straight grain" - wtedy nie ma tych wszystkich szlaczków, zeberek i esów-floresów. Nie wiem jednak, czy taka opcja jest w POlsce dostępna. Pytałam w 3 salonach - do tej pory bez twierdzącej odpowiedzi.

Alma, pamiętaj, że ciemne drewno jest trudniejsze w utrzymaniu niż jasne. o wiele bardziej widac na nim ślady stóp, zacieki i co tylko moze być widac.

Nie lakierowałabym również podłogi. Lakiery - niestety wszystkie- sprawiają, ze podłoga wyglada tak sztucznie, plastikowo, "panelowato". na pewno jest bardziej funkcjonalna i łetwiejsza w "obsłudze" ale mimo wszystko sztuczna. Olej wydobywa naturalny kolor drewna, podkreśla go - wzbogaca. Jest taka mieszanka olejowo-lakierowa, która bardzo polecam.
Poza tym, jesli na lakierowanej podłodze (odpukac !) cokolwiek sie stanie - czeka nas cyklinowanie calutkiej tej podłogi... a to oznacza duuużo kurzu, pyłu i brudu. podłoge wykończoną olejem możemy "miejscowo" naprawić...

No i koniecznie patrz na grubość samego drewna... Jeśli bedzie to montaż metoda "pióro i wpust" - sprawdź jaka będzie wartwa wierzchnia - to ci powie ile razy będziesz mogła podłoge cyklinowac.
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Paź 02, 2006 10:51 pm   

Fif, napisz coś więcej o olejowaniu, proszę!
Podobają mi się tak wykończone podłogi, ale na czym polega dokładnie ten proces, jak to wygląda finansowo, jak się sprawdza w praktyce? Czy o tak zabezpieczoną podłogę trzeba jakoś inaczej dbać, jest wrażliwsza?
_________________
chez alma |
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Paź 02, 2006 11:43 pm   

Jest wrazliwsza :-) troche przynajmniej, ale to juz zalezy od samego produktu.
Podloge z lakierem mozesz sobie wilgotnym mopem kilka razy przejechac i git. Do oleju są już potrzebne bardziej specjalistyczne srodki, ale to tak naprawde zaden problem. na olej dodatkowo mozna sobie polozyc wosk. No i olejowanie trzeba raz na jakis czas powtorzyc, zeby podloga caly czas miala piekny wyglad. Jak czesto trzeba - to juz zalezy od Was, jak ogolnie "dbacie" o podloge. Jesli jest na niej "duzo ruchu", ciezkie buty, goscie w szpilkach, przesuwanie mebli, to wiadomo, ze to zuzycie bedzie wieksze i szybsze.
Co do kwestii finansowej - chyba nie ma roznicy w cenie, wykonczenie to wykonczenie. Chyba, ze tak jak ja zazyczysz sobie olej jakiejs konkretnej firmy, a oni tych produktow w standardzie nie maja - wtedy wiadomo, trzeba sprowadzac, kombinowac... Ale to co ja sobie wybralam to jest "taki mix"...niby lakier, a nie lakier. Ma wszelkie wlasciwosci oleju a jest "twardy" jak lakier. No i nie ma w sobie tej sztucznosci, ktora zawsze ma lakier.
ten produkt jest dostepny w 3 wariantach 30 matowy, 60 - semi-glossy 90- very glossy czyli strasznie świecący. Ale wbrew pozorom nawet ten swiecacy nie wyglada sztucznie.
Do tega ta firma ma w ofercie cala game srodkow do pielegnacji, wiec nie jest tak ciezko dbac o podloge.
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Paź 03, 2006 9:31 am   

Poczytałam trochę o olejowaniu i jestem coraz bardziej na tak :D
Takie wykończenie wymaga tylko super dokładnego wyszlifowania drewna, parkieciarz musi być bardzo dokładny. Oby taki nam się trafił :roll:

A mogłabyś podać konkretne nazwy i producentów tych super-preparatów? ;)

I wiesz może, czy mogę dostać wenge w formie przemysłowej? Bo nigdzie dotąd nie spotkałam. I jak się ma jakościowo w porównaniu z merbau?
_________________
chez alma |
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Paź 03, 2006 11:32 am   

Alma_ napisał/a:


A mogłabyś podać konkretne nazwy i producentów tych super-preparatów? ;)

I wiesz może, czy mogę dostać wenge w formie przemysłowej? Bo nigdzie dotąd nie spotkałam. I jak się ma jakościowo w porównaniu z merbau?


Producentem jest włoska firma Rinaldi.

Co do wenge - nie mam pojecia gdzie w ogóle kupić dobrej jakości to właśnie drewno. Ja szukam długich desek - na malutkich elementach parkietowych trudno nawet ocenić czy to dobre drewno czy nie :-(
Wenge bedzie twardsze niż merbau czyli praktycznie najlepsze jakie może być. DLatego to drewno jest takie drogie...

Skala twardości nazywa sie Janka Scale, mozesz sobie sprawdzić dokładnie.

Ja bym wybrala WENGE :-) Merbau już jest wszędzie... ;-)
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Paź 03, 2006 8:44 pm   

Dziś wypuściliśmy się na rozeznanie podłóg... I trochę kręci mi się w głowie :lol:

Chyba jednak zdecydujemy się na merbau, bo sam materiał jest 2 razy tańszy od wenge (co doaje nam oszczędnosć kilku tysięcy, czyli nie do pominięcia), a tez piękny... Olejowany jest jeszcze ciemniejszy, cudny :D

Znaleźliśmy fajną promocję i chyba się zdecydujemy ;)
_________________
chez alma |
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 6:11 pm   

Kupiłam podłogi do naszego mieszkanka.
Może nie tak do końca to co dokładnie chciałam, ale i tak jestem zadowolona.
Niestety takie drewno jak sobie wymarzyłam (albo bardzo zbliżone do tego co chciałam mieć) powaliło mnie ceną. Jako że nie jest to nasze mieszkanie "docelowe" stwierdziliśmy, ze prawie 30 tysięcy zł na podłogi, które i tak w bardzo dużej częsci będą przykryte meblami to troche za dużo - zdecydowalismy trochę zmienić koncepcję.
Ale i tak jest to co mniej więcej chciałam, czyli dąb, ale nie takie bardzo szerokie dechy. Jakościowo bardzo fajna rzecz i przy dobrej ekipie możliwośc cyklinowania 2 razy. Niestety wierzchnia warstwa drena nie należy do najgrubszych, ale cena była tak atrakcyjna, że głupio byłoby nie brać. Tym bardziej, ze dokładnie to samo zrewno z "nowej kolekcji", która wchodzi za kilka tygodni będzie już 40% droższe... :roll:
Moje podłogi leżą sobie teraz w magazynie i czekają na montaż. A to jeszcze chwilkę potrwa.
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
imbrulka 


Wiek: 47
Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 279
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 7:55 pm   

Fifth, jestem na etapie wybierania podłogi. Jesteśmy zdecydowani na deski. Wpadły mi w oko dechy drewniane na podłogę sapella. Wiem, że znasz się na rzeczy, warto? Co sądzisz o tym gatunku drewna? Podoba mi kolor tego drewna i tyle, na reszcie kompletnie się nie znam... :D
_________________
Nasz Najpiekniejszy Dzień 29.07.2006
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 8:15 pm   

Sapele to bardzo ładne drewno. Tez mi sie podoba. Najwazniejsza rzecz to to, jaka jest grubość tego drewna, to znaczy ile razy bedzie można je cyklinować.
Jeśli jest to mieszkanie "na zawsze" albo przynajmniej nie macie konketnych planów, zeby je zmieniać w niedalekiej przyszłosci powinniście kupić takie drewno, które jest jak najgrubsze. Nasze podłogi maja tylko 4mm grubości, to bardzo malutko, ale my już wiemy, ze nawet te 2 razy cyklinowania nie będa nam potrzebne. Jeśli Wy planujecie mieszkać w tym mieszkanku długo, grubośc powinna byc według mnie minimum te 6 mm...
Ale drewno samo w sobie gatunkowo jest bardzo dobre.
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
imbrulka 


Wiek: 47
Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 279
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Paź 15, 2006 8:38 pm   

No raczej na zawsze, chociaż nigdy nic nie wiadomo :D W każdym razie dziękuję za podpowiedzi, posprawdzam te grubości... Sapella bardzo mi się spodobała i chyba tak już zostanie, podobno to dość wytrzymałe drewno :)
_________________
Nasz Najpiekniejszy Dzień 29.07.2006
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 14, 2006 4:12 pm   

artykuł przyziemna sprawa?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl