Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Lofty w Łodzi
Autor Wiadomość
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 2:00 pm   Lofty w Łodzi

NOWE ?YCIE ŁÓDZKICH FABRYK Zabytkowe obiekty przemysłowe zamieniają się w luksusowe mieszkania

Sezon na lofty


Stare przemysłowe mury przędzalni okazały się atrakcyjne dla deweloperów. W Łodzi powstają w nich pierwsze mieszkania


W murach dawnej przędzalni Scheiblera powstanie ponad 400 loftów
(c) MATERIAŁY INWESTORA
Łódź to miasto pełne XIX-wiecznych fabryk z czerwonej cegły. Ich stare hale przez wiele lat niszczały, aż pojawiły się pomysły i pieniądze na rewitalizację. Zaplanowano w nich nie tylko obiekty komercyjne, ale także mieszkania.

W przędzalni
W murach dawnej przędzalni Karola Scheiblera spółka Opal Property Developments zamierza stworzyć ponad 400 jedno-, dwu-, a nawet trzykondygnacyjnych mieszkań, nazywanych loftami.

- Lokalizacja projektu w starym pofabrycznym budynku sprawia, że zarówno cały kompleks, jak i poszczególne mieszkania otrzymają unikalny rozkład. Wykorzystane będą zabytkowe elementy, na przykład wieżyczki i hale fabryczne. Lokale będą miały duże okna, a wewnątrz bryły budynku powstanie przeszklone atrium, które dodatkowo doświetli lofty - opowiada o projekcie Piotr Fiuk, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Opal Property Developments, która jest inwestorem przedsięwzięcia. - Sami mieszkańcy będą mogli decydować o usytuowaniu ścian wewnętrznych.

Najmniejsze lofty będą miały powierzchnię ok. 40 mkw., natomiast typowy jednokondygnacyjny apartament zajmie ok. 65 mkw., a dwukondygnacyjny - od 80 mkw. Na najwyższych piętrach powstanie kilka trzypoziomowych apartamentów z tarasami o powierzchni przekraczającej 170 mkw. Kompleks ma posiadać zaplecze komercyjne - sklepy, kawiarnię, salon piękności, salon fryzjerski oraz klub fitness. Natomiast z tyłu nieruchomości zostanie oczyszczony i zaadaptowany naturalny zbiornik wodny.

Sprzedaż mieszkań w przędzalni Scheiblera ma ruszyć w lipcu 2006 r. Inwestor twierdzi, że chętni już są. Ceny za 1 mkw. loftu zaczynają się od 3,5 tys. zł, ale - jak twierdzi deweloper - jest to uproszczenie, bo apartamenty wyceniane są indywidualnie.

- Ze względu na duże zainteresowanie loftami postanowiliśmy zapisywać chętnych do kupna na specjalnej liście. Dotychczas zgłosiło się ponad 400 osób. Wśród nich wielu znanych artystów, polityków, naukowców i menedżerów, a nawet osób traktujących zakup mieszkania jako inwestycję - zapewnia Piotr Fiuk.

Lokale mają być gotowe w 2008 roku.

Stare z nowym
Szczecińska spółka SGI Komfort wpadła natomiast na pomysł adaptacji budynków po byłych Zakładach Przemysłu Wełnianego 9 Maja, zlokalizowanych również w samym centrum miasta, między ulicami Tylną, Sienkiewicza i Kilińskiego.

Spółka, oprócz nowych apartamentowców, zamierza również oddać do użytku lofty. Inwestycja o nazwie Salomon Barciński Park została podzielona na cztery etapy. Pierwszy obejmuje budowę czterech nowych kamienic, które będą gotowe pod koniec 2007 roku.

Na drugi etap składa się budowa apartamentów w części parkowej obiektu. Mieszkania zostaną oddane do użytku wiosną 2008 r. Natomiast trzeci etap obejmuje blisko 700 mieszkań w części pofabrycznej. Zakończenie inwestycji przewidziano w połowie 2008 r. Wszystkie te obiekty powstaną jednak po wyburzeniu starych murów.

- Tzw. lofty to etap czwarty. W odrestaurowanych pomieszczeniach fabrycznych powstaną apartamenty i lokale biurowo-usługowe. Realizacja tego etapu rozpocznie się wiosną 2007 r., a zakończy w 2008 r. - zapewnia Arkadiusz Kawecki, prezes SGI Komfort. - W odnawianych budynkach powstanie ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni mieszkalno-usługowej. Zainteresowanie naszą inwestycją jest spore, mimo że jeszcze nie rozpoczęliśmy sprzedaży mieszkań - dodaje Kawecki.

DOROTA KACZY?SKA
źródło: Rzeczpospolita.pl


Jestem ciekawa co sądzicie o tej inwestycji?

Ja jestem tym pomysłem wręcz zauroczona, podobnie zresztą jak mój małżonek. Teściowie np. nie rozumieją naszych zachwytów w tym temacie.

A co wy sądzicie o mieszkaniach w pofanbrycznych budynkach na Księżym Młynie?

Dla mnie nawet najpiękniejszy apartamentowiec z ogrodami na dachu czy nie wiem jaka willa nie może się z tym równać. Wyobrażam już sobie jak cudne muszą być te największe i najbardziej luksusowe penthousy, które mają powstać na najwyższych piętrach. [smilie=serduszka.gif]

Ceny podobno zaczynają się od 3,5 tys zł a największe mieszkania będą miały powierzchnię 500 m kw. :hyhy:

Pomarzyć zawsze można 8)
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 2:05 pm   

Cudeńka [smilie=lizak.gif]

Już wiem, gdzie chcę mieszkać po powrocie do Łodzi ;)
_________________
chez alma |
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 2:08 pm   

?wietnie to wygląda tylko ciekawe jaka cena :roll:
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 2:11 pm   

Kot napisała - 3,5/m2.
Ja się zapisuję na tę listę! :mrgreen:
_________________
chez alma |
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 2:16 pm   

super.. tez mi sie strasznie podoba.. Nie jestem tylko w 100% pewna, czy akurat w tych okolicach w Lodzi bym chciala mieszkac :-/
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 2:21 pm   

Odwieczne marzenie moje i męża. :D Ale cena nierealna, przynajmniej na razie. :roll:
Zresztą akurat te lofty jako kilka mieszkań w jednym i w centrum aż tak bardzo mnie nie pociągają, ale gdybyśmy mieli kupę kasy to byśmy kupili jakąś zrujnowaną małą fabrykę (nawet mamy taką upatrzoną 8) ) i przerobili ją tylko dla siebie.

Co mnie najbardziej pociąga w tych pofabrycznych mieszkaniach to ogromne okna - coś pięknego. :mrgreen: I dlatego nie mogłabym mieś sąsiadków naprzeciwko żeby sobie nie zasłaniać widoku. ;)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Ostatnio zmieniony przez kryszka Pon Cze 26, 2006 2:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 2:24 pm   

to moje marzenie. mieszkać w starej fabryce. uwielbiam przestrzeń, a projekty są niczego sobie. na razie pozostaje to w sferze marzeń, ale Michał powiedział, że następne mieszkanie będzie takie, jakie sobie wymarzę, więc kto wie ... ;)
_________________
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 2:26 pm   

Też się początkowo zastanaiwaiłam nad okolicą. To jest mniej więcej Tymienieckiego/Kilińskiego ale jednak doszłam do wniosku, że nie ma się do czego przyczepić. To jest rzut beretem od centrum ae zdala od zgiełku takich ulic jak Kościuszki czy Mickiewicza. Ta okolca wogóle przechodzi właśnie "rewitalizację" :rotfl: w pobliżu powstaje bowiem kompleks nowoczenych bloków jeśli się nie mylę. Także żulerii jako takiej być tam nie powinno 8)


Muszę sobie to jakoś zacząć obrzydzać chyba :niepewny:

Jedno jest pewne inwestor delikatnie mówiąc jest mało znany ale więcej minusów jak narazie nie znalazłam
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 2:26 pm   

To ja może się rozwinę, bo na początku aż mi mowę odebrało ;)

Zgadzam się z Kotem i szczako - dla mnie to absolutny ideał mieszkania :D
Uwielbiam takie klimaty, szczególnie w Łodzi (ta niepowtarzalna atmosfera!), chcę mieszkać w centrum, zawsze o czymś takim marzyłam...

Całkiem poważnie zaczęłam o tym myśleć ;)
_________________
chez alma |
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 3:21 pm   

I jeszcze troszkę w tym temacie:
Chętni będą mogli wybrać mieszkanie jedno lub kilkumodułowe, sprzedawane zarówno w standardzie deweloperskim, jak i "pod klucz". Fajnie, że jest możliwość takiego wyboru. Mnie oczywiście marzyło by się nabycie w standardzie deweloperskim i planowanie wszystkiego od podstaw :rotfl:


I jeszcze to:
Inwestor planuje wykończenie części wspólnych w wysokim standardzie oraz stworzenie obszaru o charakterze rekreacyjnym. Zabytkowa hala fabryczna pozwoli na ciekawą, indywidualną aranżację przestrzeni. Mieszkania będą doświetlone zarówno od zewnątrz, jak i przez wewnętrzne patio, w którym planowana jest zieleń i fontanny. W lokalach przewiduje się zachowanie zabytkowych elementów konstrukcji i detali architektonicznych. Odsłonięte fragmenty ponadstuletniej konstrukcji będą ozdobą wewnętrznego patio. W całości zagospodarowania uwzględniony zostanie istniejący zbiornik wodny, wokół którego powstałyby ścieżki spacerowe.

?e już nie wspomnę o zapleczu komercyjnym w skład, którego wejdzie m.in. fitnes klub.

Dobra kończe z tymi marzeniami bo już mam tak :zakrecony:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Cze 26, 2006 3:45 pm   

Będzie można sobie obejrzeć już niedługo :)

Cytat:
Pierwszy etap prac budowlanych obejmie stworzenie biur inwestycji oraz wystawy prezentującej siedem przykładowych mieszkań w skali 1:1 o odmiennym układzie architektonicznym i różnym standardzie wykończenia. Ekspozycja ułatwi osobom zainteresowanym kupnem mieszkania decyzję o wielkości i stopniu jego wykończenia. Lokale będą miały taki układ funkcjonalny jak mieszkania projektowane docelowo. Cztery spośród nich będą całkowicie wykończone. Trzy będą prezentowane w standardzie deweloperskim (czyli bez podłóg, drzwi wewnętrznych i białego montażu). Szacuje się, że prace związane z ekspozycją zakończą się w maju 2006 r.
_________________
chez alma |
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 27, 2006 8:21 pm   

oj, byłoby cudownie...
a okolicę lubie akurat :) jest tam masa fajnych miejsc.
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 28, 2006 11:28 am   

Uwielbiam takie mieszkania i baaaardzo chciałabym mieć takie duże, widne mieszkanie w budynku który "pachnie" historią :roll: :roll: :roll:
 
 
imbrulka 


Wiek: 47
Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 279
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Cze 28, 2006 1:22 pm   

Bardzo, bardzo fajne te mieszkanka... Chociaz jestem raczej zwolenniczka domkow niz mieszkan, to powiem Wam, ze takie lofty...hmm lekko zachwialy moim upodobaniom.... :D Przepiekna sprawa!
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 07, 2006 12:01 pm   

W najbliższy poniedziałek rusza biuro sprzedaży mieszkań w dawnej przędzalni Karola Scheiblera przy ul. Tymienieckiego 25. Tymczasem wre praca w pomieszczeniach, gdzie są przygotowywane pokazowe apartamenty
_________________
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 17, 2006 5:27 pm   

Dzisiaj oglądałam w wiadomościach że Lofty poszły jak świeże bułeczki i że już nie ma co kupować :lol:
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Lip 17, 2006 6:31 pm   

Jeśli tak, to założę się o wszystko, że następne wyrosną jak przysłowiowe grzyby po przysłowiowym deszczu ;)
_________________
chez alma |
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 17, 2006 10:02 pm   

I tu masz racje Alma bo gdzięś już są plany ale nie pamiętam gdzie
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Lip 17, 2006 10:39 pm   

Słyszałam coś o Kilińskiego.

[ Dodano: Sob Wrz 09, 2006 9:05 am ]
Znalazłam już pierwsze oferty na rynku, cena oscyluje wokól 6 tys/m2, dość drogo, jak na Łódź :?
_________________
chez alma |
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pią Wrz 15, 2006 8:27 pm   

Trochę zdjęć : Łódzkie lofty
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 15, 2006 8:48 pm   

super.... choc ten salon wydaje się dość wąski..
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 02, 2006 10:04 pm   

fiona83 napisał/a:
Trochę zdjęć : Łódzkie lofty



Super to wygląda.... Gdyby nie te ceny to zdecydowanie wolałabym takie mieszkanie niż tradycyjne.

Ostatnio na gratka.pl widziałam ofertę sprzedaży samej rezewacji na Loftę za 30 000 zł :shock:
========================================================
A jeżeli chodzi o inne ciekawe inwestycje mieszaniowe to co poiwecie na apartamentowiec w kształcie Łodzi
Cena sama mówi za siebie 8 tys m2 :shock: Inne ciekawe dane :
Cytat:
W Marinie zaprojektowano dwa podziemne garaże. Do mieszkań poprowadzą schody, a także trzy windy. Jedna z nich zawiezie prosto do 200-metrowego Penthouse'u na ostatnim piętrze apartamentowca. To będzie jedyne mieszkanie na tej kondygnacji, otoczone 300-metrowym tarasem i widokiem na panoramę miasta.

?ródło: http://dom.gazeta.pl/nier...06,3718249.html

[/quote]

z3718322X.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 517 raz(y) 36.61 KB

Ostatnio zmieniony przez pinia_pinia Sob Gru 02, 2006 10:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kropek 

Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 80
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 7:46 am   

pinia_pinia napisał/a:
A jeżeli chodzi o inne ciekawe inwestycje mieszaniowe to co poiwecie na apartamentowiec w kształcie Łodzi


To jak bym wolala loft...

hmm.. w przypadku powrotu do Lodzi chcialabym miec mieszkanie wlasnie takie przestrzenne, w starej fabryce... Ale zanim wroce do Lodzi (o ile...) to juz pewnie nie bedzie ani metra kwadratowego w loftach :kwasny:
_________________


[/url]
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 9:59 am   

Kropek - już nei ma ani metra kwadratowego w loftach:) chyba, ze jakies do odkupienia. Z tego co wiem, to mieszkania rozeszły się na pniu. zwłaszcza, za początkowo smieszną cenę.
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 10:00 am   

Bez przesady, w Łodzi jest masa starych ruin fabryk, skoro jest na nie taki popyt, to na pewno znajdzie się kolejny inwestor, który zechce zarobić na loftach ;)
_________________
chez alma |
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 04, 2006 10:09 am   

Alma, w to nei wątpię:) obawiam się jednak, ze ceny tych "nowych" loftów będą raczej oscylować w okolicach kwoty za metr w budynku "łodzi" a nie ceny mieszkań w budownictwie "o podwyzszonym standardzie" - jak to było w przypadku loftów w fabryce Scheilblera;)
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl