Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
mieszkania deweloperskie
Autor Wiadomość
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 13, 2008 11:42 pm   mieszkania deweloperskie

Zaczynam(y) się zastanawiać nad zmianą mieszkania. Ponieważ caŁe życie się przeprowadzaŁam chciaŁabym kupić coś porządnego i na lata. PomyślaŁam więc o mieszkaniu deweloperskim, najlepiej 4-pokojowym (rozwojowe :lol: ).
Moje pytanie - macie jakieś doświadczenia z deweloperami? Polecacie zakup mieszkania przez dewelopera? Lepsze mieszkania nowe czy z drugiej ręki? I ostatnie - czy możecie jakąś konkretną firmę polecić?

edit: dodaŁam opis tematu
Sajonara6
Ostatnio zmieniony przez gosc Pon Mar 17, 2008 10:16 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 14, 2008 10:46 am   

Gdybym miała kasę (albo chęć na ogromny kredyt ;) ) to może i bym pomyślała nad nowym mieszkaniem od developera. Pod warunkiem, że nie na polu, gdzie nie ma ani jednego drzewka.

Mnie osobiście przeraża tylko koszt takiego mieszkania - ok. 6000 zł za m2 netto w stanie developerskim + gdzieś 1/3 jeszcze dodatkowo na wykończenie.

Plusem jest na pewno to, że wykańczasz/urządzasz to mieszkanie od podstaw, nie ma pracochłonnego i kosztownego zrywania, przekładania i układania na nowo jak w mieszkaniu kupionym z drugiej ręki.

Minusem - dla mnie właśnie brak zieleni, gdyż większość nowych bloków powstaje na polach i zieleń będzie dopiero rosła.
A także to, że w zależności od przypływu gotówki sąsiadów ich urządzanie się może przeciągać się w nieskończoność. Widać to jak się przejeżdża obok takich nowych bloków - w jednym oknie wiszą firanki, w innych kurz, syf i widoczne za oknami materiały do położenia.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 14, 2008 7:42 pm   

Interesowałam sie kiedys tym tematem, niedaleko mnie zaczeli budowac kilka bloków takich, podajze 7, "nowe polesie", niedaleko las, przyjemna okolica, sklepy i wszytsko jest.

http://www.nowepolesie.pl/

Wielki minus cena, za duze mieszkanie to jest ok 300-400tys + wykonczenie.
Jak bedzie mnie stac na wziecie takiego kredytu to wole kupic dom.

W porownaniu do zwyklych mieszkan sa one o polowe tansze czasami a i tak mozna je wyremontowac i urzadzic po swojemu.
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 14, 2008 10:20 pm   

sajonara - radze zachowac duza ostroznosc w kupowaniu niezbudowanych jeszcze mieszkan. znam przypadek, kiedy bardzo duza i znana firma o super reputacji nagle zbankrutowala. wiele rodzin nadal splaca dlug za mieszkania, ktorych nawet nie zobaczyli. i pewnie beda do konca zycia, bo zdzayli wplacic sporo czesc wartosci mieszkan. a na nastepne kredyty w tym momencie ich juz nie stac (dwie splaty na raz, ciezka sprawa). to oczywiscie pojedynczy przypadek, moja rodzina kupila szczesliwie mieszkanie od developera jakies juz czas temu. ja bym jednak na to juz nie poszla.

wiesz, moj blok ma 10 lat, nie duzo. jest w super formie i ciagle sa jakies mieskzania do sprzedania, duza rotacja mieszkancow (ludzie buduja domy, wyjezdzaja do warszawy). mysle, ze to bezpieczniejsza opcja. my jak bedziemy zmieniac nasza kawalerka to wlanie na moj albo jakis okoliczny niezbyt stary blok :)
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 14, 2008 10:27 pm   

Ja również za tą cenę wolałabym kupić sobie dom (a może raczej postawić dom) niż kupować nowe mieszkanie.
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 9:25 am   

klarysa a w jakiej dzielnicy jest ten twój bloczek i jak wyglądają tam mieszkania ?? :)
_________________
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 1:24 pm   

Osobiście powiem tak - ceny są powalające, przy czterech pokojach o rozsądnej wielkości zapłacicie tyle, że już faktycznie lepiej kupić coś do remontu, albo jesli sie ma gdzie to budowac własny dom.
Z własnych doświadczeń - rodzice przejechali się na takim mieszkaniu, dobrze, że mogli wycofac wkład, bo cena za metr na którą podpisali umowę wzrosła o ponad 100% (a i potem koszty uzytkowania byłyby całkiem spore)
Ale z drugiej strony ludzie kupują.... więc znaczy, że niektórzy uwazają, że warto...
_________________

 
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 4:33 pm   

mieszkam na radogoszczu wschodzie/sitowiu. pomiedzy ulica okoniowa a tatarakowa jest kilka calkiem nowych blokow.

jesli ktos ma dzialke budowlana to na pewno oplaca sie wybudowac dom murowany (albo nawet drewniany, tanszy). niestety zakup ziemi, budowa domu i wykonczenie to juz ogromna suma.
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 15, 2008 7:10 pm   

klarysa napisał/a:
niestety zakup ziemi, budowa domu i wykonczenie to juz ogromna suma.

porównywalna z zakupem 4-pokojowego mieszkania deweloperskiego w stanie do kapitalnego wykończenia.
DowiadywaŁam się - zakup jw. mieszkania ok. 100 metrów, rozkŁadowego z 2 balkonami oraz komórką i miejscem parkingowym to wydatek ponad 500 tysięcy zŁotych - (kredyt na 30 lat - rata 3,500 tys. zŁ miesięcznie).
Ewentualnie - zakup dziaŁki budowlanej na obrzeżach Łodzi z mediami - ok. 200 tys. + budowa domu wg projekt to koszt ok. 250 tys.
W obu przypadkach w grę wchodzi jeszcze wykończenie i umeblowanie / wyposażenie - ok. 100 tys.
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 7:44 pm   

boże po wyliczeniu tego po tych 30 latach spłacasz kwotę około 13000000, masakra, w zyciu sobie tego nie wyobrażam
_________________
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 15, 2008 8:49 pm   

trochę mniej bo to są raty malejące - na końcu zejdą do ok. 1,500 zŁ
ale to i tak żadne pocieszenie
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 4:25 pm   

Sajonara6 napisał/a:
zakup dziaŁki budowlanej na obrzeżach Łodzi z mediami - ok. 200 tys.

Działkę 1000m kw. z mediami, ogrodzoną w okolicach Aleksandrowa Łodzkiego da się kupić za ok. 100 tyś.
_________________
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 16, 2008 5:18 pm   

dzięki Cosola za info. Ja szukaŁam - bardzo orientacyjnie, przez internet i na tańsze niż za ok. 150 tys. nie znalazŁam ale to byŁy bardzo nieciekawe dziaŁki (okolica).
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 5:30 pm   

Nam sie udało, transkacja w trakcie :) ale szukaliśmy parę miesięcy
_________________
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 16, 2008 8:09 pm   

Cosola gratuluję.
A można wiedzieć, co dalej planujecie, tzn. chodzi mi o budowę?
I czy wzięliście kredyt?
Ostatnio zmieniony przez gosc Nie Mar 16, 2008 9:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 9:01 pm   

ale, dziewczyny, 1000 metrow to strasznie malo..?!
_________________
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 17, 2008 9:54 pm   

dla jednych maŁo a dla innych w sam raz na stworzenie swojego prywatnego raju :D
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 10:07 pm   

ale przy 1000 sqm to trudno wlasnie o prywatnosc.. przeciez sasiedzi sa tuz za plotem, niestety.. chyba ze mowa o pustkowiu..
_________________
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 10:10 pm   

Jak dla mnie nawet 700 m byłoby wystarczające - wystarczy posadzić drzewka (np. tuje) wzdłóż płotu, "przemęczyć" się kilka lat i nie ma żadnego problemu :)
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 17, 2008 10:15 pm   

no masz rację 555 tyle, że trzeba przemyśleć priorytety - kupić 1000 metrową dziaŁkę za 100 tys. i potem się budować (za jakieś 250 tys. + wykończenie - k. 100 tys.) czy też zainwestować w rozlegŁą dziaŁkę (np. 6000 metrów) i zapŁacić za nią 350-400 tys. Tu i tu jesteś na swoim. Na maŁej dziaŁce postawisz może mniejszy dom jak na tej dużej i masz bliżej do sąsiadów - ale można jeszcze trochę wŁożyć w Ładny żywopŁot. Ale co najważniejsze jesteś na swoim nie za 750 tys. (dziaŁka, dom + wykończenie) a za 450 tys.
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 10:31 pm   

555 napisał/a:
ale, dziewczyny, 1000 metrow to strasznie malo..?!

Jak dla nas to wcale nie jest mało tylko w sam raz :) ludzie budują sie i na 500m².
_________________
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Mar 18, 2008 7:15 am   

Cóż ja uważam, że sąsiad nie jest czynnikiem negatywnym :roll: Nie wyobrażam sobie mieszkać gdzieś, gdzie do najbliższych zabudowań jest daleko. Ja LUBI? mieszkać wśród ludzi. Sąsiad za płotem/ścianą to dla mnie nie jest trauma :lol:
A w ogródku można posadzić tuje wzdłuż płotu :mrgreen:
_________________

 
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 20, 2008 8:13 pm   

no ok, ja jestem inna.. mam sliczna dzialke z lasem wielkosci ok. 17.000 sqm i uwazam ja za optymalna, nie wyobrazam sobie blizszych stosunkow sasiedzkich majac dom, co innego w blokach..
_________________
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 22, 2008 10:17 pm   

Sajonara6 napisał/a:
trochę mniej bo to są raty malejące - na końcu zejdą do ok. 1,500 zŁ
ale to i tak żadne pocieszenie


Ale jeszcze trzeba wziąć pod uwagę spadek wartosci pieniądza spowodowany inflacją. Kiedyś przeliczyłam, że przy 3-procentowej infalcji pieniądz traci na wartości ponad 30 % w ciągu 10 lat. Tzn, że za 30 lat te 1500 zł będzie warte tyle co dzisiaj 500.
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sob Wrz 06, 2008 12:53 pm   

Dzisiaj rozpoczynają się targi deweloperskie w hali sportowej. Potrwają do jutra. Wstęp wolny. Może warto się wybrać, zwŁaszcza, że ceny mieszkań spadają i może daŁoby się wynegocjować korzystniejsze warunki zakupu wŁasnego nowego M.

Deweloperzy będą kusili...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl