Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Mieszkanie za odstępne??
Autor Wiadomość
Olkusia 

Wiek: 40
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 22, 2006 9:28 pm   Mieszkanie za odstępne??

Drodzy Forumowicze!

Mam taki mały problem... Czy ktoś może mi wytłumaczyć co oznacza tajemniczy termin "mieszkanie za odstępne"??? I na jakiej zasadzie to coś działa??? :niepewny:



edit: poprawiłam literówkę w tytule - kryszka
Ostatnio zmieniony przez kryszka Pią Mar 30, 2007 7:28 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Lis 22, 2006 9:57 pm   

Nie jestem specjalistką, więc upewnij się zanim kupisz u jakiegoś prawnika ;)

Za "odstępne" czyli określoną kwotę pieniędzy odkupujesz od kogoś prawo najmu lokalu - zazwyczaj chodzi o spółdzielcze prawo lokatorskie lub kwaterunek, ewentualnie mieszkanie w prywatnym budynku. W zamian za te pieniądze przejmujesz prawa danej osoby do lokalu - czyli możesz tam zamieszkać na takich samych zasadach, jak osoba odstępująca.

Lokal taki nie będzie Twoją własnością, w związku z czym nie możesz obciążyć jego hipoteki, czyli np. zaciągnąć kredytu pod jego zastaw.
_________________
chez alma |
Ostatnio zmieniony przez Alma_ Sro Lis 22, 2006 9:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Olkusia 

Wiek: 40
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 23, 2006 8:29 pm   

Serdecznie dziękuję za pomoc.

Tak myślałam, że to chodzi o coś takiego. Zastanawiam się tylko czy to jest dobry pomysł i czy ktoś podpisze tego rodzaju umowę ze studentami bez stałego dochodu... :kwasny:

Pozdrawiam :D
_________________
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 10:30 am   

Niestety najczęsciej takie mieszkania "za odstepne" sa w prywatnych kamienicach. W tym przypadku powiem szczerze ze sie baliśmy że zapłacimy mase pieniędzy a za 2 miesiące właściciel tak podniesie nam czynsz że się będziemy musieli wyprowadzić :(
Ale podowiadujcie sie dokładnie, zobaczcie jakie sa opcje, jak to wyglada bo może warto
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 4:38 pm   

Kupno za odstępne to zawsze ryzyko. Płacicz za mieszkanie nie-właścicielowi mieszkania i liczysz na dobrą wolę prawowitego właściciela czy zechce przepisać umowę najmu na ciebie.
Jeśli chodzi o kupno takiego mieszkania w spółdzielni to przeważnie załatwia się to przez biura nieruchomości (fikcyjne meldunki i potem niby zamiana mieszkań).
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 4:43 pm   

kryszka napisał/a:
Jeśli chodzi o kupno takiego mieszkania w spółdzielni to przeważnie załatwia się to przez biura nieruchomości (fikcyjne meldunki i potem niby zamiana mieszkań).
przy obecnej sytuacji mieszkaniowej obawiam się że takich mieszkań obecnie nie ma :( choć opcja bardzo dobra. Problem tylko z tym że na takie mieszkanie z tego co wiem nie mozna wziąć kredytu mieszkaniowego
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
jazzy 


Dołączyła: 22 Sty 2006
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 8:10 pm   

zdecydowanie odradzam takie rozwiązanie jeśli chodzi o lokale należące do gminy
pracowałam kiedyś jako administrator więc wiem jak to wygląda z drugiej strony
kiedy administracja dowie się o takiej sytuacji, natychmiast wypowiada umowę najmu
ponieważ najemnca chcący podnająć swoje mieszkanie musi mieć zgodę administracji
a tej zwykle oczywiście nie ma...
administracja oczywiście wychodzi z założenia, że skoro ktoś mieszkania nie potrzebuje to powinien je oddać (wielu ludzi oczekuje aż się zwolnią lokale)
sama kiedyś miałam taką sytuację i osobiście nie było mi do śmiechu kiedy musiałam to załatwić
facet wpłacił ok 15 tys właścicielowi i był kompletnie nieświadom tego, że nie ma prawa do mieszkania, myślał że je kupił...
co do prywatnych lokali oraz mieszkań spółdzielczych to się nie wypowiadam, bo nie wiem jak jest
ale generalnie "odstępne" nie jest nigdzie uregulowane prawnie, więc to nielegalne i można mieć z tym niezłe kłopoty...
 
 
gebka 


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 8:22 am   

chciałam sie zapytac czy ktos z was moze sie orientuje mamy szanse na mieszkanie za odstepne tylko podobno przy takim kupmnie trzeba zdac im jakies inne mieszkanie w którym melduja te osobe która nam sprzedaje my takiego mieszkania nie mamy czy wiecie jak to jest rozwiazywane
 
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 11:18 am   

Takie mieskzanie organizuje biuro nieruchomości przez które załatwiasz to mieszkanie, ale jest to zazwyczaj mieszkanie nie nadające się do zmaieszkania (jakaś rudera o pow.10 m ².)/

Gebko - nie polecam takiego mieszkania.Moja przyjaciółka zostałaby bez pieniędzy i bez mieszkania - chcieli ją oszukać.
_________________

 
 
 
gebka 


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 11:23 am   

ale my mozemy miec to mieszkanie od sprawdzonej osoby mojej pani kierownik mieszkanie jest ladne 3 pokojowe z wygodami a nie stac nas na inne mieszkanie poprostu :(
 
 
 
Abudabi 
żona swojego męża


Wiek: 40
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 434
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 1:45 pm   

Gebko ja tez już sie dowiadywałam jak to wygląda(matka w UMŁ)
Niestety ryzyko jest duże, ponieważ prawo nie reguluje czegoś takiego jak "odstępne" a chyba we wszystkich spółdzielniach jest to wręcz zabronione.
Można to ominąć,w ten sposób, że osoba, od której za odstępne "odkupujesz" prawo do najmu lokalu, będzie tam zameldowana razem z Tobą jeszcze przez 5 lat.
Po 5 latach ona się teoretycznie wymeldowuje, a Ty jesteś wtedy głównym lokatorem. I wszystko jest formalnie załatwione OK.
Niestety nikt Ci nie da gwarancji, że ta osoba wywiąże się z umowy, i np. nie zostanie w tym mieszkaniu.
Po drugie spółdzielnie, w momencie, w którym dowiadują się o takim procederze, bardzo często "wymawiają" umowę najmu. Lądujesz bez kasy i bez mieszkania.
Mój znajomy został po 3 miesiącach wyrzucony z mieszkania.
Ja Cię rozumiem, bo sama szukam mieszkania. Skoro ufasz tej swojej kierowniczce :)
Ostatnio zmieniony przez Abudabi Pon Cze 18, 2007 1:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
gebka 


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 1:48 pm   

kierowniczce tak tylko to mieszkanie jej may starszej osoby a co jak nie dozyje tych 5 lat nie zycze jej tego ale jest schorowana kurcze ja juz nie wiem to tyle kasy
 
 
 
Abudabi 
żona swojego męża


Wiek: 40
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 434
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 1:51 pm   

I dodatkowo wiesz. Najczęściej na mieszkania po takiej babci ustawia się kolejka stryjecznych wnucząt dziesiąta woda po kisielu, to musisz się przygotować na dym. Czy to mieszkanie jest zapisane na jej córkę (kierowniczkę)?
 
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 2:03 pm   

No i czy ta kierowniczka nie ma swoich dzieci?

Ja tu niestety wietrzę podstęp.
A skoro jej mama jeszcze żyje - to wprowadzilibyście się do niej czy za jakieś 5 lat lub wcześniej jak umrze?(to jak czekanie na czyjąś śmierć :roll: )
_________________

 
 
 
gebka 


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 2:11 pm   

nie tu nie ma podstepu mylisz sie

moja pani kierownik nie ma dzieci ma tesciowa za lodzia ktora jest juz niesamodzielna i od grudnia idzie na emeryture i bedzie mieszkala na wsi wiec jej mieszkanie bedzie stalo puste

a mieszkanie ktore chca nam sprzedac tez stoi puste bo mama kierowniczki juz od roku jest u tesciowej na wsi obum zmarli mezowe i zeby nie byly same mieszkaja razem

poprostu wie ze teraz jest ciezko z mieszkaniami i chce nam pomoc bo to mieszkanie i tak straca bo przeciez to nie jest ich wlasnosc wiec trzeba cos z nim zrobic za zycia mamy takie mieszkanie za odstepne jest z meldunkiem na czas nieokreslony ja wiem ze to jest duzo pieniedzy ale nie mozna popadac w paranoje ze wszyscy oszukuja

kurcze ja poprostu bym chciala miec swoje mieszkanko :(
 
 
 
Abudabi 
żona swojego męża


Wiek: 40
Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 434
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 2:18 pm   

gebka napisał/a:

kurcze ja poprostu bym chciala miec swoje mieszkanko :(


:glaszcze:
no to próbuj :)
Trzymam kciuki
 
 
 
gebka 


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 2:23 pm   

Abudabi moge powiedziec ci cos w tajemnicy tylko nie wygadaj sie swojemu narzeczonemu nasi faceci znaja sie ze szkoły :)
 
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 3:52 pm   

Gebko a moze niech najpier wykupia to mieszkanie na wlasnosc i wtedy chyba nie ma problemu ze sprzedażą i się nie martwicie czy uda się akcja "odstępne" czy nie...no a np koszty wykupienia na własność im oddacie w całości czy w części, to chyba kwestia umowy.
 
 
gebka 


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 6:09 pm   

wiesz co to chyba malo realne wykupienie mieszkania na wlasnosc to min 60 tys a odstepnego chca 17 gdybym miala na oddanie za wykup na wlasnosc kupila bym gdzie kolwiek poprostu blokuja nas srodki finansowe
 
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 8:50 pm   

a ja coś słyszałam że wykup ma być wkrótce za symboliczne sumy (właściwie to myślałam że tak już jest), ciekawe kiedy to nastąpi...
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 18, 2007 8:57 pm   

ale ten wykup ma nastąpić tylko na jakichś szczególnych warunkach i tylko dla określonych osób. Gebka musiaŁabyś się zorientować, czy mama twoje szefowej się do tego kwalifikuje
 
 
gebka 


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 19, 2007 7:43 am   

wykup ma byc od przyszlego roku za bardzo male pieniadze mysle ze sie kwalifikuje bo ona mieszka tam juz 50 lat
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 19, 2007 6:25 pm   

Gebka to może zaproponuj swojej szefowej żeby się zorientowaŁa jak to wygląda i się umówicie, że Wy zapŁacicie to odstępne + jakieś dodatkowe środki na rzecz Twojej szefowej. Może to być trochę niebezpieczne, bo po wykupie mieszkania Szefowa może się wycofać ale może warto spróbować :)
 
 
gebka 


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 19, 2007 8:54 pm   

wlasnie dzisiaj rozmawialam i doszlysmy do wniosku ze poczekamy az wejda przepisy o wykupnie a jesli wyjasni sie sprawa z wojskiem :( to wynajmnie nam za czynsz i oplaty ( tylko taki jeden pokoik zostanie dla jej mamy) bo czasami przyjezdza do łodzi na dzialke wtdy bedzie mogla w nim sie zatrzymac
 
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 19, 2007 8:55 pm   

gebka napisał/a:
wykup ma byc od przyszlego roku za bardzo male pieniadze mysle ze sie kwalifikuje bo ona mieszka tam juz 50 lat


widzisz gebko-jest szansa! Będzie dobrze, MUSI ;)
Ostatnio zmieniony przez EJ-ET Wto Cze 19, 2007 8:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anulka210 

Dołączyła: 24 Wrz 2008
Posty: 1
Skąd: zabrze
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 7:22 pm   

gebka,

[ Dodano: Sro Wrz 24, 2008 7:23 pm ]
gebka, zagladasz tu jeszcze> Odezwij sie do mnie prosze pol-sprint@wp.pl
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 10:07 pm   

anulko210 - może lepiej napisz do gebki prywatną wiadomość, bardziej prawdopodobne że ją odczyta w nawale obowiązków.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
jassmina 

Dołączyła: 24 Wrz 2008
Posty: 18
Skąd: zgierz
Wysłany: Wto Paź 21, 2008 3:46 pm   

no tak rozumiem na czym polega sprzedawanie mieszkań za odstępne za pośrednictwem biur nieruchomości, ale jest też sporo ogłoszeń bezpośredniej sprzedaży za odstepnym. i nie rozumiem, czy w takim wypadku też trzeba miec jakieś mieszkanie, gdzie mozna będzie zameladowac właścicieli mieszkania, które sie kupuje?czy mozna odkupić takie mieszkanie nie mając swojego? :?
_________________
pozdrówka Jass
 
 
Marika007 

Wiek: 37
Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 80
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Wto Paź 21, 2008 4:38 pm   

Ogłoszenia na temat mieszkań za odstępne dotyczą na ogół prywatnych kamienic, gdzie po prostu właściciel legalnie melduje najemców, w zamian za ustaloną kwotę odstępnego. Jeśli meldunek jest na czas nieokreślony to z tego co wiem, właściciel może jedynie założyć sprawę o eksmisję i na takiej podstawie może się pozbyć niechcianych lokatorów. No oczywiście może zawsze podnieść czynsz bo jest to jego własność, ale oczywiście wszystko na ten temat zawarte jest w umowie.
Mieszkań na własność można mieć nawet 10, a meldunek ma się jeden. Tak więc człowiek, do którego należy kamienica wcale nie musi w niej mieszkać. Ale to się tyczy prywatnych kamienic, czy mieszkań własnościowych, a nie kwaterunkowych.
Ostatnio zmieniony przez Marika007 Wto Paź 21, 2008 4:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl