Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Forma rozliczenia z Urzędem Skarbowym
Autor Wiadomość
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 1:01 pm   Forma rozliczenia z Urzędem Skarbowym

Nie znalazłam podobnego tematu,a potrzebuje jak najszybciej taka informację jak w tytule. W jaki sposób osoba która chce założyć własna działalność gospodarczą ma się rozliczać z urzędem skarbowym? I jak będzie stopa procentowa?? Wy jesteście takie mądre :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Chodzi o to jaka jest najlepsza forma wg. was.
Ostatnio zmieniony przez Audiolka Czw Kwi 02, 2009 1:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 1:05 pm   

To wszystko zależy. O jakiej stopie procentowej mówisz? O odsetkach od zaległości podatkowych czy chodzi ci o podatek dochodowy (podatek to nie stopa procentowa).
Do czego to potrzebujesz? Do wniosku czy dokonujesz już wyboru dla swojej działalności?
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 1:07 pm   

Potrzebuje to do wniosku. Koleżanka doradzała mi ryczałt.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 1:15 pm   

* karta podatkowa,
* ryczałt od przychodów ewidencjonowanych,
* zasady ogólne,
* podatek liniowy 19%

Nie ma formy najlepszej. Wszystko zależy od rodzaju prowadzonej działalności, oczekiwanych dochodów, możliwych odpisów, chęci samodzielnego rozliczania czy wynajęcia firmy itd.

Przydatne linki:
ogólnie o formach opodatkowania
Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych
Karta podatkowa
Podatek liniowy
Zasady ogólne - skala podatkowa
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 1:16 pm   

Dzięki wielkie :)
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 1:36 pm   

We wniosku wpisujesz: Zasady ogólne. Potem zakładając firmę możesz wybrać co chcesz. Biznesplan piszesz dla podatku dochodowego w wysokości 18%

Chodzi o wniosek o dofinansowanie do działalności gosodarczej, tak? Wczoraj złożyłam wniosek ;)
 
 
madzialenka 

Wiek: 39
Dołączyła: 09 Mar 2009
Posty: 735
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 3:32 pm   

chyba chodzi tu o załóżenie działalności, ja jak zakładałam to wpisałam liniowy bo nie lubię się bawić a w dodatku zaraz bym wpadła w wyższy próg przy zasadach ogólnych
wszytsko zależy od dochodów co Ci się bardziej opłaca przy zasadach ogólnych masz ulgi na dziecko i kwot wolną od podatku przy liniowym tego nie ma, zalezy też od samej działalności bo nie wszyscy mogą skorzystać z ryczałtu czy karty podatkowej, pozdrawiam była księgowa :)
_________________
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 8:06 pm   

Cytat:
Chodzi o wniosek o dofinansowanie do działalności gosodarczej, tak? Wczoraj złożyłam wniosek ;)

tak jak najbardziej :)
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 8:07 pm   

No to jak wyżej w moim poście. Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem. W którym urzędzie będziesz składała wniosek?
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 10:00 am   

Ja w Zgierzu. Tj. w Strykowie, ale główna filia jest w Zgierzu, tam tylko zbierają wnioski. A wczoraj podliczyłam wszystko i ...za dużo 18, 5 wiec chyba o mniej "poprosimy" ;) nawet jak już troszkę ponaciągałam koszty. No i każdy urząd ma inaczej rozplanowane środki na przyznawanie dotacji.
A co do Rozliczania to wybraliśmy Ryczałt. jest dla nas najlepszy z wszystkich dostępnych.
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 12:07 pm   

Audiolka, ale mnie Pani kazała na wniosku napisać: na zasadach ogólnych. WIęc lepiej zapytaj czy możesz tam wpisać ryczałt, bo z tego co mnie powiedzieli to nie. Zresztą jak przy ryczałcie zrobisz biznesplan na ich drukach?

A mogę spytać jakiego rodzaju działaność planujesz.
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 7:45 pm   

wiesz co ja nie muszę robić biznes planu, dostałam gotowy wniosek który mam uzupełnić. Moja koleżanka z Siedlec też zakłądała własna działalności miała zupełnie inny wniosek-ten był opracowany przez PUP w Zgierzu.
a biznes..napisze na priv :)
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 03, 2009 7:49 pm   

W moim wniosku był taki formularz w formie tabeli przychodów i rozchodów i na tej podstawie zysków. I tam wpisywałam na jakich zasadach rozliczenie z US, liczyłam przewidywany zysk brutto i netto (dla podatku 18%).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl