Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kryszka
Pon Kwi 18, 2011 9:06 am
pytanie o zameldowanie?
Autor Wiadomość
justyncia83 

Wiek: 41
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 55
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 8:28 pm   pytanie o zameldowanie?

witam wszystkich.
mam pytanie czy któraś z was wie czy można nie mieć zameldowania stałego i nie mieć w związku z tym żadnych problemów?
mam problem polegający na tym że muszę wyprowadzić się z domu rodzinnego,a dokładniej wymeldować.
niestety nie mam gdzie się zameldować i nie wiem co teraz.
czy można normalnie funkcjonować bez stałego meldunku?
pomóżcie i podpowiedzcie co robić.
_________________
JUSTYNCIA83
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 07, 2009 9:55 pm   

justyncia83 napisał/a:
czy można nie mieć zameldowania stałego

chyba można
(jak wyrabiałam dowód jakiś pan potwierdzał urzędniczce, że nie wpisał adresu zameldowania we wniosku bo nie jest nigdzie zameldowany i ona mu powiedziła, że wobec tego w dowodzie nie będzie żadnego adresu - znaczy, że dowód wydadzą)
ale
justyncia83 napisał/a:
nie mieć w związku z tym żadnych problemów

hmm tu już gorzej - no bo ktokolwiek (pracodawca, ubezpieczyciel, policja it) prosząc o dowód nie ma danych do spisania z dokumentu
No i po ponownym zameldowaniu musiałabyś znów wyrabiac dowód - a więc dodatkowe koszta, czas...
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 08, 2009 9:54 am   

W starych dowodach istniało takie cos jak zameldowanie czasowe... długo długo tak funkcjonowalismy z moimi rodzicami. Wiec pewnie sie da, tylko nie wiem jak to rozwiazac z nowym dowodem.
_________________

 
 
 
martitka 


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 441
Skąd: :-)
Wysłany: Pon Cze 08, 2009 10:18 am   

Możesz nie mieć w dowodzie żadnego adresu, ale nie załatwisz nic bez meldunku, chociaż czasowego. Pracując kiedyś w Orange miałam okazję spotkać pana, który właśnie nie miał stałego meldunku i chciał podpisać umowę. Tyle, że on miał potwierdzenie zameldowania czasowego, które regularnie przedłuża, do czasu aż nie zamelduje się na stałe, dlatego tą umowę mógł podpisać... Także bez meldunku chyba nic nie będziesz mogła załatwić...
 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 08, 2009 10:40 pm   

Ale teraz nie ma czegoś takiego jak zameldowanie. Przypominam, że zlikwidowali to z początkiem roku. Teraz podaje się adres zamieszkania. Nie bardzo wiem czym to się różni, ale na pewno jest to mniej formalne i może możesz podać np adres narzeczonego jako swój adres zamieszkania, albo inne miejsce, w którym przebywasz, mieszkanie dziadków, cioci, kuzynki. Wszystko jedno co.
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 08, 2009 11:20 pm   

EwaM - to były plany, ale nie weszły one w życie. Nadal mamy obowiązek meldunkowy.

Nigdzie w necie nie znalazłam innej informacji jak tylko plany. Tutaj pytanie z innego forum: http://prawo.money.pl/gru...tek,745502.html
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 06, 2009 10:41 pm   

ja ostatnio wymeldowałam się z domu rodzinnego, nie wiem, ile mam czasu, żeby się zameldować w nowym miejscu nie wiem w ogóle, czy jest taki okres odgórnie określony, ale w każdym razie wiem, że jeśli w ciągu 3 m-cy nie zamelduję się w nowym miejscu mój dowód ze "starym" adresem zameldowania traci ważność
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
mira77 

Wiek: 47
Dołączyła: 02 Lis 2008
Posty: 27
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 9:24 pm   

Witam,ja również nie mam stałego meldunku,ale wynajmuje mieszkanie i podaje adres tego mieszkania,a w dowodzie w miejscu zameldowania mam wpisane BRAK.
_________________

 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 17, 2010 10:15 am   

Mój narzeczony ma w swoim rodzinnym domu stałe zameldowanie a jak się do mnie przeprowadził to początkowo u mnie zameldował się tymczasowo na 3 latka.I ma dwa zameldowania tam stałe(w woj zachodniopomorskim) a u mnie tymczasowe (w woj łodzkim).I nikt mu z tym nie robi żadnych problemów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl