Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
konto oszczędnościowe
Autor Wiadomość
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Paź 18, 2009 5:47 pm   konto oszczędnościowe

Szukam konta oszczędnościowego na dobrych warunkach.
Znalazłam w Polbanku i Eurobanku ale może macie inne propozycje albo opinie o tych bankach i ich kontach oszczędnościowych?
Od razu napiszę, że dopiero zaczynamy oszczędzać, czyli nie wpłacę na start żadnej wyższej kwoty poza comiesięcznym 200 zł
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 7:36 pm   

Sajonara6, w Mbanku są także.Jak kiedyś szukałam to miało najlepsze oprocentowanie,ale to było jakiś czas temu.Pierwszy przelew z tego konta bezpłatny-kolejne 5 zł.Proste w założeniu-zakładasz zwykłe bezpłatne e-konto wypełniając formularz w necie, przyjeżdża kurier z umową.Po otrzymaniu tych wszystkich haseł i pinów dzwonisz na linie i mówisz,że chcesz założyć oszczędnościowe.
Teraz mamy w PKO BP bo założyli nam przy okazji zakładania konta zwykłego.
_________________

 
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 7:55 pm   

Mam w mBanku i polecam mBank :) a opłaty to już znieśli :) więc warto poczytać na www.mbank.pl :)
_________________
 
 
Mariola 

Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 299
Skąd: ...
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 7:59 pm   

niesia2708 napisał/a:
Pierwszy przelew z tego konta bezpłatny-kolejne 5 zł
ja nie płace za przelewy z tego banku, tylko za wypłatę z bankomatu bo u mnie w mieście nie ma nigdzie mbankowego.
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 8:04 pm   

WmBanku masz eMaxPlus który ma oprocentowanie 4,1% w skali roku i faktycznie pierwszy przelew w miesiącu jest bezplatny kazdy kolejny przez internet kosztuje 5 zł. do tego jest eMax który ma oprocentowanie 1%ale mozesz wykonywac ile chcesz przelewów. Co do zalozenia bardziej polecam wizyte w MKiosku np w Manu bo od razu bedziesz miala aktywne konto a nie jak w przypadku kuriera gdzie troche trzeba poczekac :) Znaczy sie wypelniasz wniosek w necie i zaznaczasz opcje mkiosk. Prowadzenia konta podstawowego jak i eMax i eMax Plus jest bezplatne.
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 8:32 pm   

Mariola, pewnie robisz tak jak ja :) że np. z eMaxPlus to robie tak żeby tylko raz w miesiącu przelać :) po to jest do oszczędzania żeby jak najmniej wypłacać :)
_________________
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 8:36 pm   

niesia2708 napisał/a:
Teraz mamy w PKO BP
my też w PKO BP
_________________

 
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 18, 2009 8:55 pm   

a jak w ING konto internetowe i jestem duzo bardziej zadowolona niz z mbanku. gdyby nie przelwy do ZUSu, to juz bym mbankowi podziekowała. ale nie chce mi sie w papierach mieszać.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 13, 2009 9:08 am   

MalaJu - a w czym ING jest lepsze?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 13, 2009 3:02 pm   

My w końcu założylismy oszczędnościowe w POLBANKU - konto mocno oszczędzające
Zalety:
* zarabiasz jak na lokacie, bo konto jest wyjątkowo wysoko oprocentowane – 6,5% dla kwot do 5 tys. zł i 5% dla kwot powyżej 5 tys. zł;
* pieniądze masz cały czas pod ręką i możesz w każdej chwili wpłacić i wypłacić tyle, ile chcesz, bez utraty odsetek.
* nie ma kwoty minimalnej, więc zarabiasz już od pierwszej wpłaconej złotówki;
* odsetki są naliczane codziennie, dzięki czemu z dnia na dzień procentuje coraz większa kwota;
* nie pobieramy opłat za otwarcie i prowadzenie konta oraz za pierwszą w miesiącu wypłatę środków;
* możesz założyć nawet 3 konta, dzięki czemu na każdym możesz bez problemu oszczędzać niezależnie na trzy różne cele, np. na nowy samochód, wakacje czy nowe mieszkanie.

Mamy też konto oszczędnościowe powiązane z bieżącym w ING ale jest gorzej oprocentowane i nie ma naliczania codziennego.
Natomiast co do PKO BP - mam tak konto bieżące od 10 lat i mam ich już dość. Za wszystko każą sobie płacić jak za zboże. Już się nie mogę doczekać ucieczki z tego banku
 
 
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Sob Lis 14, 2009 11:25 am   

My mamy w Aliorze zwykłego RORa z lokatą nocną.

Zalety ma takie, że odsetki - podobnie jak na koncie Sajonary - naliczane są codziennie (od połowy stanu konta) i dzięki temu zwolnione są od podatku (do dwudziestu kilku tysięcy na koncie z tego co pamiętam). W sumie oprocentowanie całego konta aktualnie jest ponoć równoważne lokacie 3.2%. Dla mnie dużym plusem jest to, że nie muszę się co miesiąc zastanawiać ile pieniędzy mogę przeznaczyć na oszczędzanie, bo każda złotówka oszczędza do momentu jej wydania. Dodatkowo mają (i to mnie przekonało do tego konta) bezpłatne bankomaty w Polsce i za granicą.
_________________
 
 
martenka 

Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 0
Skąd: warszawa
Wysłany: Sro Lis 18, 2009 8:43 pm   Re: konto oszczędnościowe

Sajonara6 napisał/a:
Szukam konta oszczędnościowego na dobrych warunkach.
Znalazłam w Polbanku i Eurobanku ale może macie inne propozycje albo opinie o tych bankach i ich kontach oszczędnościowych?
Od razu napiszę, że dopiero zaczynamy oszczędzać, czyli nie wpłacę na start żadnej wyższej kwoty poza comiesięcznym 200 zł


w eurobanku masz dobre warunki , prowadzenie rachunku jes za darmo, wplaty i wyoplaty tez, z codzienna kapitalizacja. Na twoim miejscu przeszedlbym się do oddzialu i pogadal o tym rachunku, wartyo,
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 20, 2009 2:31 pm   

dzięki martenka ale tak jak już wcześniej napisałam, otworzyliśmy konto w Polbanku :)
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 1:24 pm   

Sajonara6 napisał/a:
Szukam konta oszczędnościowego na dobrych warunkach.

Ja też muszę się rozejrzeć.Chcemy z narzeczonym założyć konto,na które będziemy wpłacać pieniążki na ślub CO BY SIĘ NIE ROZCHODZIŁY JAK DOTYCHCZAS NA TO I OWO :?

[ Dodano: Czw Wrz 02, 2010 1:25 pm ]
Może mi polecicie jakiś bank?
 
 
gosiak 

Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 11:45 am   

Dobrym rozwiązaniem jest tzw. lokata jednodniowa, w której odsetki są naliczane codziennie i w związku z tym nie jest od nich pobierany podatek "belkowy". Ja mam taką w mbanku (ponieważ tam posiadam konto), ale wiem że kilka innych banków również takie lokaty w swojej ofercie.
 
 
Michasia 


Wiek: 42
Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 266
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 12:03 pm   

Gosiak a o co chodzi z ta lokatą jednodniową???Nie mogę nic sensownego znaleść na stronie mbanku?
_________________
,
 
 
julietta 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 205
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 3:35 pm   

gosiak napisał/a:
Dobrym rozwiązaniem jest tzw. lokata jednodniowa, w której odsetki są naliczane codziennie i w związku z tym nie jest od nich pobierany podatek "belkowy". Ja mam taką w mbanku (ponieważ tam posiadam konto), ale wiem że kilka innych banków również takie lokaty w swojej ofercie.

Tylko teraz tam jakieś strasznie niskie oprocentowanie jest - chyba 3%. Może ktoś ma doświadczenie w innych bankach z tego typu lokatami?

Michasia wchodzisz w zakładkę lokaty i możesz założyć lokatę jednodniową (jedną lub kilka) wybierając z listy - minimalna kwota 1000 zł, zakładana z konta eMax+, odsetki naliczane codziennie i przekazywane na konto, z którego została założona lokata.
I jeszcze jedno - w każdej chwili można zlikwidować taką lokatę, dlatego najlepiej podzielić kasę na kilka lokat :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez julietta Wto Wrz 21, 2010 3:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 3:51 pm   

Polecam konto oszczędnościowe w Getin Banku, dokładnie w pakiecie TOP z rachunkiem rozliczeniowym, oprocentowanie 4,45%. Mają też lokaty jednodniowe o podobnym oprocentowaniu, ale bez podatku, więc wychodzi nawet lepiej.
Ostatnio zmieniony przez klarysa Wto Wrz 21, 2010 3:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pepsi 


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 535
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 4:26 pm   

My założyliśmy w Inteligo Dobolokatę. Oprocentowanie 4,10% i codziennie odsetki przelewane są na rachunek oszczędnościowy, który do 1000zł oprocentowany jest 3,10%
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
 
 
 
julietta 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 205
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 8:52 am   

klarysa napisał/a:
Polecam konto oszczędnościowe w Getin Banku, dokładnie w pakiecie TOP z rachunkiem rozliczeniowym, oprocentowanie 4,45%. Mają też lokaty jednodniowe o podobnym oprocentowaniu, ale bez podatku, więc wychodzi nawet lepiej.

a czy są jakieś opłaty? głównie interesują mnie przelewy internetowe i opłaty za kartę do bankomatu...
_________________
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 8:50 pm   

Oj nie wiem, bo ja zrezygnowałam z rozliczeniowego (wtedy jeszcze można było, teraz trzeba trzymać cały pakiet). Ale można sobie trzymać pakiet tylko dla oszczędnościowego, a na co dzień korzystać z innego (ja osobiste i firmowe mam na ING, ale na oszczędnościowych mają strasznie niskie oprocentowanie).
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 40
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 11, 2013 1:42 pm   

ODŚWIEŻAM :!:

Potrzebuję pomocy, bo zaraz oszaleję przy porównywaniu kont oszczędnościowych.

Jakie konto możecie mi polecić z własnego doświadczenia :?:

Na razie jestem w PKO (dawny Żubr) ale wkurza mnie opłata za prowadzenie rachunku ponad 8zł.
Konto obsługuję głównie internetowo, więc zależy mi na darmowych przelewach, prowadzeniu konta, braku opłat za kartę i wypłatach np z Euronetu.
_________________
 
 
Hosiole 
żonka i mamusia


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lut 2009
Posty: 968
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 11, 2013 2:48 pm   

Yoanna, mbank :smile:
I dodatkowo teraz za założenie konta dostajesz 60zł, tylko to jest zwykłe konto ROR :wink:
_________________
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pon Mar 11, 2013 6:07 pm   

Yoanna, a spróbuj negocjować...ponoć jak się ich postraszy,że odejdziesz to mają lepsze warunki :razz:
_________________

 
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 11, 2013 6:19 pm   

jak ma być to zwykły ROR to polecam www.openonline.pl ( ala getin bank ) K. ma tam konto, zero opłat go to kosztuje.
_________________
 
 
 
Zuza12345 


Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 1191
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: Pon Mar 11, 2013 6:44 pm   

no ja też mam mbank.. niby zero opłat, ale lokaty tak nisko oprocentowane ze szukam czegoś nowego
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 11, 2013 8:16 pm   

Ja oszczędnościowe mam w bgz optima. Na początku było super oprocentowane i były ciekawe lokaty. Teraz dobre oferty są raczej dla nowych klientów, może warto sprawdzić. A zwykły ror mamy w citibanku, przy naszym korzystaniu łapiemy się na całkowicie darmowe konto i linię kredytową. No i są dwa subkonta oszczędnościowe. Teraz jest czasowe podniesienie oprocentowania więc nie jest najgorzej. Plus, że wszystko jest w jednym miejscu.
_________________

 
 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Mar 11, 2013 8:29 pm   

Zuza12345, na msaver do 3000 zł miesięcznie wpłacanych jak na razie 4,5% od 21 marca 4%, zawsze wyżej niż lokata

a jak na zwykły ROR to mbank może być, tylko trzeba 100 zł kartą robić żeby była bezpłatna
_________________


udanego dnia Gość
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 40
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 11:45 am   

Dzięki dziewczyny :!:
kariczeq napisał/a:
tylko trzeba 100 zł kartą robić żeby była bezpłatna
z tym nie będzie problemu :wink:
_________________
 
 
e_linka2 

Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 144
Skąd: Łódź/Rawa Mazowiecka
Wysłany: Wto Mar 12, 2013 6:32 pm   

Dodatkowo w mBank jest konto eMax plus - na którym oprocentowanie jest w granicach 3% - nie mam limitów odnośnie wpłat - wpłacamy kiedy i ile chcemy, jedyny limit dotyczy wypłat - pierwsza wypłata w miesiącu jest darmowa, a kolejne kosztują 5 zł. Ja korzystam właśnie z takiego konta i uważam, że jest to fajna alternatywa dla zwykłych kont.
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Sro Mar 13, 2013 8:46 am   

Yoanna, a orientowałaś się w obecnym banku odnośnie zmiany rodzaju konta? Bo każdy bank ma swoje plusy i minusy. Wydaje mi się że M bank nie ma możliwości wpłacania innych niż wpłatomat, a wypłaty tylko w bankomatach co czasem przy większych sumach może być stresujące- ale poprawcie mnie jeśli się mylę. W Wbk przy niektórycg kontach musisz płacić za ubezpieczenie karty albo nie płacić i go nie mieć, co w pekao jest zdaje się w opłacie miesięcznej. A nie macie kredytu hipotecznego? Zazwyczaj do kredytu można coś utargować na koncie... Poza tum teraz chyba każdy bank ma konto oszczędnościowe.
Na szybko po wpisaniu w googlach "ranking kont osobistych"
http://www.money.pl/sekcj...sobistych-2013/
_________________

dzienniczek Basi
 
 
Prowansja 


Dołączyła: 04 Lip 2012
Posty: 209
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 13, 2013 10:41 am   

mimeczka napisał/a:
Ja oszczędnościowe mam w bgz optima. Na początku było super oprocentowane i

To tak jak ja. Jeszcze w zeszłym roku miało oprocentowanie 5,8%, potem spadło na 4,8 teraz jest 4,6 ale to i tak dość wysoko, tu jest porównanie http://www.bgzoptima.pl/n...9bcac9edfc9257f
 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Mar 13, 2013 10:56 am   

Karola5, jest możliwość wpłat i wypłat w Multibanku tylko że za opłatą
_________________


udanego dnia Gość
 
 
anooleczka 
Szczęśliwa Żona


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 1040
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 13, 2013 4:03 pm   

Ja korzystam z mezem z mSaver.. od listopada zebralismy ponad 1000zł :)
_________________
 
 
delicja 

Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 6
Skąd: polska
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 10:36 am   

ja mam konto w bzwbk i jestem zadowolona, więc polecam...zawsze mozna porównać ich ofertę z ofertami innych banków
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 10:40 am   

Już dawno, jakiś rok temu zmieniliśmy na ING direct + oszczędnościowe
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl