Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Migrenowe bóle głowy:(
Autor Wiadomość
Magicznaa 

Dołączyła: 02 Sie 2012
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 02, 2012 2:00 pm   Re: Migrenowe bóle głowy:(

Dziewczyny, nie ignorujcie bólów głowy! One się nie biorą "znikąd"! Przyczyną mogą być zaburzenia neurologiczne albo hormonalne. Grunt to się zdiagnozować, bo raz - nigdy nie wiadomo czy to nie jest coś poważniejszego, a dwa - po co się męczyć.

Niestety lekarze częściej przepisują na bóle głowy rozwalające wątrobę leki przeciwbólowe zamiast się skupić na określeniu w czym problem...

Ja w przypadku bólów głowy polecam wizytę u neurologa i endokrynologa. Można też się leczyć np. przez akupunkturę.
_________________
http://www.mgprojekt.com.pl/
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Czw Sie 02, 2012 3:04 pm   

mietka napisał/a:
zawsze zbliżającą się @ zapowiadała migrena


Mam tak samo - tuż przed, albo na początku, a tym miesiącu jest właśnie koszmarnie, bo już czwarty dzień z rzędu łomoce mi w głowie :(
_________________
 
 
 
monikaf 

Dołączyła: 06 Sie 2012
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 06, 2012 12:29 pm   Re: Migrenowe bóle głowy:(

Magicznaa napisał/a:
Dziewczyny, nie ignorujcie bólów głowy! One się nie biorą "znikąd"! Przyczyną mogą być zaburzenia neurologiczne albo hormonalne. Grunt to się zdiagnozować, bo raz - nigdy nie wiadomo czy to nie jest coś poważniejszego, a dwa - po co się męczyć.

Niestety lekarze częściej przepisują na bóle głowy rozwalające wątrobę leki przeciwbólowe zamiast się skupić na określeniu w czym problem...

Ja w przypadku bólów głowy polecam wizytę u neurologa i endokrynologa. Można też się leczyć np. przez akupunkturę.




W 100% się z Tobą zgadzam, a co do akupunktury jest skuteczna bo sama ją stosowałam ale jesli moge coś doradzic to mi lekarz polecił kupienie sobie rezontora biofotonowego bo on ma koncówke PEN która działa właśnie jak akupunktura tylko plusik jest taki, że jest to bezbolesne,i działa naprawdę musze powiedzieć, działa ! :) wiec warto zrobic wszystko zeby tego okropnego bolu uniknac, bo potrafi zniszczyc
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 31, 2012 11:26 am   

słonko napisał/a:
mietka napisał/a:
zawsze zbliżającą się @ zapowiadała migrena

Mam tak samo - tuż przed, albo na początku


To jest tzw. migrena menstruacyjna, pojawia się w okolicy miesiączki (od 2-3 dni przed do kilku dni po @) a dlatego, ponieważ jest związana ze spadkiem stężenia estrogenów przed okresem.
Ja dopiero niedawno skojarzyłam, że migreny mam przeważnie właśnie w tym czasie.. Niestety to 3 dni wyjęte z życia. Ostatnio byłam u nowego neurologa i zobaczę czy leki przez niego przepisane dadzą jakieś ukojenie.
Czasami gdy ból dopiero nadchodzi działa na mnie Solpadeine (rozpuszczalne tabl. - bez recepty) możecie spróbować, może też Wam pomoże.
_________________
 
 
gabi1986 


Wiek: 37
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 63
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 31, 2012 12:47 pm   

Mnie migreny minęły odkąd odstawiłam tabletki antykoncepcyjne,które brałam przez kawał czasu..
_________________
 
 
Selene 


Wiek: 33
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 993
Skąd: ok. Bełchatowa
Wysłany: Pią Sie 31, 2012 5:05 pm   

W ostatnim roku przez pierwsze 2-3 @ mam bóle głowy, często bardzo silne, raz mi się zdarzyło nawet stracić orientację za kierownicą tak źle się czułam.
Jedyny lek przeciwbólowy który na tą chwilę mnie rusza to Solpadeine ale tylko ta rozpuszczalna.
gabi1986, może to faktycznie mieć związek z tabletkami. Teraz jak tak myślę to mniej więcej w podobnym czasie zmieniłam Novynette na Atywię...
Może powinnam znów zmienić :?
_________________

 
 
msmika 


Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 2351
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Pią Sie 31, 2012 7:17 pm   

Ja byłam ze swoimi migrenami u lekarza i dostałam CoffeeCornMite i przyznam szczerze, że jest skuteczne.

Co do tabletek antykoncepcyjnych, to też mogą mieć wpływ. Ja po ich odstawieniu migren praktycznie nie mam, no chyba, że bardzo gwałtownie zmienia się ciśnienie. A bralam podobnie jak Selene, Novynette.
_________________
Tosinka
 
 
Selene 


Wiek: 33
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 993
Skąd: ok. Bełchatowa
Wysłany: Pią Sie 31, 2012 8:01 pm   

msmika, ale ja przy Novynette nie miałam problemu, dopiero po zmianie na Atywię. Ale każdy inaczej reaguje na tabletki
_________________

 
 
Fijołkowa 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 149
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: Pią Sie 31, 2012 8:19 pm   

Mnie na migrenę pomogła akupunktura :smile:
Wcześniej próbowałam uśmierzać ból wspomnianą Solpadeine albo Aspirin przeciw migrenowym bólom głowy (również rozpuszczalna), czasem pomagało. No i oczywiście leżenie z zimnym okładem na czole w ciemnym i cichym pomieszczeniu.

Na szczęście teraz od dłuższego czasu mam spokój (tfu, tfu odpukać) :)
_________________

 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 10:50 am   

A możecie polecić jakieś miejsce za akupunkturą w Łodzi?
 
 
gabi1986 


Wiek: 37
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 63
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 8:18 am   

I ja również brałam novynette i w tym czasie na migreny pomagała mi albo solpadeina albo takie ziółka z Zakonu Ojców Bonifratów z Kosynierów Gdyńskich( strasznieeeeeeee niedobre,ale skuteczne)
_________________
 
 
Fijołkowa 


Wiek: 38
Dołączyła: 16 Sty 2011
Posty: 149
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 11:41 am   

klarysa napisał/a:
A możecie polecić jakieś miejsce za akupunkturą w Łodzi?


Jeździłyśmy z mamą na akupunkturę do Łodzi na ul. Wielkopolską, tam było jakieś Studium Medyczne czy coś. Ale z tego co mi wiadomo to ta pani już tam nie przyjmuje, nie wiem czy przyjmuje gdzieś indziej w Łodzi. Dawno u niej nie byłam.
_________________

 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 1:32 pm   

Pusiak napisał/a:
Kociadło napisał/a:
A może wy znacie jakiś cudowny lek??

Można zajść w ciążę :) Czasem pomaga, tak jak np. mnie :)


A ja niestety jestem przykładem na to, że nie zawsze w ciąży migreny przechodzą.
Powiedziałabym nawet, że mam je teraz częściej i o wiele mocniejsze i dłużej trwające (ostatnio 5 dni). Dodatkowo nasiliły się u mnie wymioty i mdłości.

mietka, a jak u Ciebie teraz migreny po leczeniu u nowej neurolog? Mam nadzieję, że leczenie pomogło.
_________________
 
 
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 1:58 pm   

Weira, to faktycznie :/

Ja całą ciąże bez migreny :D ale złapała mnie jak Mały się urodził- z 2 miesiące miał :( i była silna jak nigdy- chyba kumulację miałam za cały okres ciąży :P nie wiedziałam jak się nazywam :(
_________________
 
 
niusia 


Dołączyła: 05 Paź 2012
Posty: 209
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 4:09 pm   

Fijołkowa napisał/a:
Wcześniej próbowałam uśmierzać ból wspomnianą Solpadeine albo Aspirin przeciw migrenowym bólom głowy (również rozpuszczalna), czasem pomagało. No i oczywiście leżenie z zimnym okładem na czole w ciemnym i cichym pomieszczeniu.


Dokładnie... Jak tabletki to tylko rozpuszczalne... I najlepiej z dala od ludzi :roll:
kakonka, właśnie obawiam się takich sytuacji, kiedy będę miała dziecko i złapie mnie migrena... :(
 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 5:48 pm   

a mnie migrena taka poważna dopada mniej więcej raz na rok. Chyba raz w życiu mi się zdarzyło 2 razy w jednym miesiącu.
I wygląda to u mnie tak, że jak tylko otworze tego dnia oczy już wiem, że będzie źle i nie ruszam się z łóżka, po każda próba wstania kończy się zawrotami głowami i niestety wymiotami.
Żadnego leku na to jeszcze nie znalazłam niestety, po prostu cały dzień leże w jednej pozycji starając się ruszać jak najmniej i tylko pijąc wodę...
_________________
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Pon Sty 21, 2013 8:01 pm   

A czy pilnujecie diety? Są pokarmy które sprzyjają napadom migreny.
_________________

dzienniczek Basi
 
 
MadMar 


Wiek: 34
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 10:23 pm   

Karola5 napisał/a:
Są pokarmy które sprzyjają napadom migreny.
a jakie to pokarmy?
Ja niestety też miewam migrenowe bóle głowy :( w ciąży miałam taką konkretną "przyjemnosć" raz :(
Ale generalnie głowa mnie często boli ostatnio
_________________

 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Wto Sty 22, 2013 11:32 pm   

Karola5, kiedyś miałam chłopaka z migrenami i jemu lekarz powiedział czego powinien unikać - może coś więcej tutaj:
http://migrenicy.pl/migre...takow-migren,11
_________________

dzienniczek Basi
 
 
MadMar 


Wiek: 34
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 23, 2013 9:59 pm   

Karola5, dziękuję :)
_________________

 
 
momo 


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 190
Skąd: pomnik historii
Wysłany: Sro Sty 23, 2013 11:19 pm   

U mnie co prawda nie stwierdzono jednoznacznie migreny, ale jak przeczytałam artykuł podany przez Karola5, to stwierdziłam, że jest tam większość produktów, które jem. Gdybym miała się tym sugerować, to chyba bym przestała jeść w ogóle :roll: na szczęście nie jest ze mną tak źle, ale tekst mnie mocno zaintrygował :)
_________________
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Czw Sty 24, 2013 8:01 am   

No cóż ja ze względu na alergię zapisywałam kiedyś codzennie przez rok pylenie i moje reakcje alergiczne. Może u was też by pomogła obserwacja co jecie i w jakim połączeniu, bo trudno eliminować wszystko. Ale może migrena przychodzi po zjedzeniu sera plus wino i można próbować coś poprawić w menu.
Doczytałam jeszcze co pisała kakonka o ciąży - nie musi to być prawdą ale może w ciąży wyeliminowała pokarm, który w jej przypadku sprzyjał migrenie?
_________________

dzienniczek Basi
Ostatnio zmieniony przez Karola5 Czw Sty 24, 2013 8:03 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tinny 

Dołączyła: 02 Mar 2013
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 11:10 am   

Na mnie działa jedynie ketanol jak mnie już dorwie. Na szczęście dość rzadko ostatnio.
 
 
CałaWymalowana 

Dołączyła: 25 Kwi 2013
Posty: 23
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 12:44 pm   

jak kilka dziewczyn przede mną, ja również twierdzę, że nie można ignorować czegoś tak poważnego jak migreny. wiadomo, że żeby zrobić wszystkie wymagane badania i poodwiedzać lekarzy, trzeba poświęcić wszystkiemu trochę czasu i wysiłku, ale uważam, że naprawdę warto. bo to jest irracjonalne - męczyć się z wielogodzinnymi, nie pozwalającymi na normalne życie, bólami.
 
 
Suzu 

Wiek: 35
Dołączyła: 07 Maj 2013
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 07, 2013 9:41 pm   

Niestety również co kilka miesięcy zdarzają mi się migreny. Ostatnio najlepiej pomaga mi pyralgina i tzw. maść tygrysia.
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 09, 2013 12:36 pm   

Ja jakiś czas temu trafiłam na fajnego lekarza, który podpowiedział mi, że moje migreny mogą mieć źródło w... oczach ;) I faktycznie. Okazało się, że mam nieleczony astygmatyzm, choć wadę wzroku niewielką. Odkąd zaczęłam nosić okulary bóle są baaaaaaaaardzo sporadyczne :) W ciągu ostatniego roku miałam może JEDEN atak? 8)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl