Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: ppola
Wto Mar 08, 2011 2:54 pm
Indywidualny projekt domu - opinie/ HELP!!!
Autor Wiadomość
kasia_m85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 22, 2010 2:28 pm   

misiao1983 napisał/a:
a może po prostu nie robić specjalnie spiżarni tylko o tą powierzchnię powiekszyć kuchnię?

Koniecznie zrób spiżarnie! Moja mam na dole ma spiżarnie obok kuchni i jest ona niezbędna- trzyma tam wszystko to na co w kuchni nie ma miejsca i co niekoniecznie musi być pod ręką a jest potrzebne- typu maszynka do mięsa,frytkownica itp, no i oczywiście wszystkie weki,słoiki,słoiczki i w ogóle wszystko... Kuchnię od spiżarni przedzielają przesuwane drzwi.
Ja na górze nie mam typowej spiżarni,ale mam tzw.pomieszczenie gospodarcze (między kuchnią a łazienką) i też nie wyobrażam sobie żeby go nie było- mieści mi się tam wszystko na co nie mam miejsca w gdzie indziej.
_________________
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pon Lis 22, 2010 2:42 pm   

EwaM napisał/a:
Przyprawy które muszą być przecież pod ręką


cargo przy płycie.

EwaM napisał/a:
mąka, olej, cukier


jak wyżej (poza tym zapas trzymasz w spiżarni właśnie, w szafce najwyżej po 1 opakowaniu)

EwaM napisał/a:
noże i deski do krojenia itd


szuflada??
_________________
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 22, 2010 3:05 pm   

mietka napisał/a:


szuflada??


Gdzie?
Przyjrzyj się jeszcze raz dokładnie ile jest miejsca na cokolwiek w tej kuchni, którą wyrysowała Caixa.

Podoba mi się pomysł powiększenia kuchni o spiżarkę, można wtedy zrobić całą ścianę spiżarki w formie głębokiej szafy (przesuwne drzwi) i w ten sposób pomieścisz tam bardzo dużo rzeczy.

Ja też uważam, że spiżarka jest bardzo potrzebna, ale niestety nie zawsze się da wygospodarować odpowiednie miejsce. Ale zawsze można znaleźć jakieś zastępcze rozwiązanie. A gdyby tak nie robić w budynku tego wcięcia między garażem a salonem i zamiast tego powiększyć budynek (tą część ze schodami i toaletą) w kierunku garażu? Wtedy może można będzie zrobić zarówno ubikację jak i schowek/spiżarnię pod schodami.

[ Dodano: Pon Lis 22, 2010 3:08 pm ]
mietka napisał/a:


cargo przy płycie.


Małe. Poza tym kurzy się i chlapie. Ja strasznie nie lubię jak mi za dużo rzeczy stoi na wierzchu. Wolę pochowane po szafkach.
_________________
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pon Lis 22, 2010 3:25 pm   

EwaM napisał/a:
Małe. Poza tym kurzy się i chlapie. Ja strasznie nie lubię jak mi za dużo rzeczy stoi na wierzchu. Wolę pochowane po szafkach.


ale mnie właśnie o szafkę cargo chodziło.
_________________
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 22, 2010 3:48 pm   

mietka napisał/a:
EwaM napisał/a:
Małe. Poza tym kurzy się i chlapie. Ja strasznie nie lubię jak mi za dużo rzeczy stoi na wierzchu. Wolę pochowane po szafkach.


ale mnie właśnie o szafkę cargo chodziło.


Dobra, pomyliło mi się. Bo myślałam, że o takie wiszące na ścianie ci chodzi :)
_________________
 
 
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 22, 2010 3:48 pm   

EwaM napisał/a:
A gdyby tak nie robić w budynku tego wcięcia między garażem a salonem i zamiast tego powiększyć budynek (tą część ze schodami i toaletą) w kierunku garażu? Wtedy może można będzie zrobić zarówno ubikację jak i schowek/spiżarnię pod schodami.


Niestety ograniczają nas granice działki. To jest max jakie możemy wyciągnąc z tej działki.

Co do spiżarki -szafy jest to pomysł zastępczy. Myślę, że warty przeanalizowania. Mozna zrobić całą ścianę w zabudowie. Czyli np wbudowana lodówka, piekarnik, carga, szafy, półki...
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 22, 2010 3:53 pm   

caixa napisał/a:
Mozna zrobić całą ścianę w zabudowie. Czyli np wbudowana lodówka, piekarnik, carga, szafy, półki...


Ja tak planuję zrobić u siebie z powodu braku spiżarki. Ale po pierwsze kuchnia i tak będzie większa, po drugie będę miała pomieszczenie gospodarcze.
_________________
 
 
kamilla1984 

Wiek: 40
Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 294
Skąd: ciuchciolandia
Wysłany: Pon Lis 22, 2010 8:54 pm   

no no no domek nie taki maly i bardzo przyjemny

[ Dodano: Pon Lis 22, 2010 8:59 pm ]
z prysznica na dole bym nie rezygnowala sama mam 2 metrowa lazienke i mam w niej prysznic, umywalke i wc wszysko sie przydaje
_________________

 
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 8:27 pm   

Misiao projektant coś już zrobił??
_________________

 
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Czw Gru 02, 2010 8:43 pm   

niesia2708 napisał/a:
Misiao projektant coś już zrobił??
Nic. Nie odpisał na maila - od tygodnia , więc dziś do niego dzwoniliśmy albo raczej próbowaliśmy, bo nie odbiera telefonu, właśnie się do niego dobijamy (aleś trafiła z pytaniem). Zaraz mnie strzeli.

Wysłalismy mu wskazówki, że kuchnia i jadalnia od strony drogi, a salon od strony południowej z oknem balkonowym zamiast wykuszu. Nie wysyłałam mu narazie rysunku Caixy, bo niedługo to wszystko mu pod nos podłozymy. Zero odezwu z jego strony.

[ Dodano: Czw Gru 02, 2010 8:48 pm ]
A i mam takie pytanie, bo architekt nam nie odpowiedział, czy jeśli w tej chwili na działce stoi stary dom podpiwniczony i my planujemy ten dom zburzyć i w jego miejscu stawiać nowy, to czy można podpiwniczenie zostawić i wprojektować w nowy projekt? Tak by koszty budowy były niższe, a piwnice już byśmy mieli. Jak ktoś się orientuje niech da znać.
_________________


 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 5:12 pm   

misiao1983, ja się nie znam :roll: Co do architekta to jakiś beznadziejny przypadek Wam się trafił :roll: :roll:
_________________

 
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Wto Gru 07, 2010 11:45 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


Co jeszcze poprawic???
_________________


 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Sro Gru 08, 2010 8:32 am   

Jak dla mnie teraz ok :)
Niezbyt mogę się rozczytać z tym oknem balkonowym- jest tam podwójne balkonowe plus 2 małe zwykłe??
_________________

 
 
 
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 08, 2010 9:29 am   

misiao1983, tylko wchodzisz do kuchni przez salon a tego nie chciałaś.
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Sro Sty 05, 2011 7:51 am   

misiao1983, jakieś postępy u Was?? Architekt dokończył projekt??
_________________

 
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 2:00 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


[ Dodano: Czw Sty 06, 2011 2:36 pm ]
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


[ Dodano: Czw Sty 06, 2011 2:50 pm ]
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________


Ostatnio zmieniony przez misiao1983 Czw Sty 06, 2011 2:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 5:02 pm   

Niestety ja nie pomogę bo nie widzę całego rysunku :roll: :roll:
_________________

 
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 6:12 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________

 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 7:55 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Ostatnio zmieniony przez kryszka Czw Sty 06, 2011 7:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 10:24 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---



edit: poprawiłam cytat
kryszka
_________________
Ostatnio zmieniony przez kryszka Sob Sty 08, 2011 9:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 2:30 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


[ Dodano: Pią Sty 07, 2011 2:31 pm ]
I teraz proszę krytykujcie, bo potrzebuję tego! :)

I proszę nie sugerować się kolorystyką ani oknami, to jest tylko byleby było!
_________________


Ostatnio zmieniony przez misiao1983 Pią Sty 07, 2011 2:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martitka 


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Gru 2008
Posty: 441
Skąd: :-)
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 8:53 pm   

Muszę coś napisać żeby krytykować ;)

[ Dodano: Pią Sty 07, 2011 9:02 pm ]
Nie będę krytykować ;) podoba mi się po prostu :)
 
 
 
Hatifnatka 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 948
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 9:37 pm   

to i ja obaczę ;) mnie także się podoba :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Hatifnatka Pią Sty 07, 2011 9:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 9:38 pm   

misiao1983 napisał/a:
I teraz proszę krytykujcie, bo potrzebuję tego! :)

Chętnie spojrzę, dobrze?
Za wiele się nie znam, ale może będę mogła coś doradzić :)

[ Dodano: Pią Sty 07, 2011 9:42 pm ]
Jak na moje oko to jest ok. Podoba mi się ten projekt. Nawet bardzo :)
_________________
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 10:41 pm   

martitka napisał/a:
Muszę coś napisać żeby krytykować

:wink:

[ Dodano: Pią Sty 07, 2011 10:51 pm ]
Według mnie bardzo fajnie, choć bardziej wygodne byłoby bezpośrednie przejście z kuchni do jadalni :roll: No ale jeśli nie chcesz wejścia do kuchni z salonu to chyba inaczej się nie da :roll:

Świetny pomysł z tymi wizualizacjami, wyraźnie wszystko widać, bo na projekcie za bardzo nie mogłam się połapać co i gdzie :lol:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

Ostatnio zmieniony przez ava Pią Sty 07, 2011 10:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 10:51 pm   

ava napisał/a:
martitka napisał/a:
Muszę coś napisać żeby krytykowa
to i ja podejrzę

[ Dodano: Pią Sty 07, 2011 10:59 pm ]
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pią Sty 07, 2011 11:37 pm   

ja też podglądnę :wink:

[ Dodano: Pią Sty 07, 2011 11:43 pm ]
dla mnie też ok :) Nie przemawia do mnie tylko ściana oddzielająca kuchnię od salonu, zdecydowanie wolę otwartą przestrzeń no i trzeba będzie robić "kółko" z kuchni do jadalni :wink:
_________________


 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 08, 2011 3:30 pm   

Ja bym jednak zrobiła wyjście z kuchni do jadalni.

Podoba mi się ta ścianka oddzielająca salon od klatki schodowej, chociaż ja jestem wielką zwolenniczką jak najbardziej otwartych przestrzeni. Ale jeśli to będzie tylko taka ozdobna, niepełna ścianka to może fajnie wyglądać. Może szklana?

Nie przemawia jednak do mnie ta toaleta pod schodami. Obawiam się, że będzie to straszna klitka. Z drugiej strony lepiej zrobić większy salon czy kuchnię kosztem toalety niż odwrotnie.

A w jakim programie robiłaś te wizualizacje?
_________________
 
 
yennefer 

Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 641
Skąd: nowhere
Wysłany: Sob Sty 08, 2011 5:11 pm   

EwaM napisał/a:
Nie przemawia jednak do mnie ta toaleta pod schodami. Obawiam się, że będzie to straszna klitka.

Zależy od kształtu schodów. Teściowie mają toaletę w tym miejscu i jest sporo miejsca, tylko dość nisko.
A może jeszcze przejście bezpośrednio z kuchni do salonu?
Ostatnio zmieniony przez yennefer Sob Sty 08, 2011 5:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Sob Sty 08, 2011 5:41 pm   

paulinkaaMU napisał/a:
Nie przemawia do mnie tylko ściana oddzielająca kuchnię od salonu, zdecydowanie wolę otwartą przestrzeń
no ja wlaśnie zupełnie otwartej kuchni nie chcę

EwaM napisał/a:
Ja bym jednak zrobiła wyjście z kuchni do jadalni.
też bym wolała żeby ono było, ale kuchnia jest mała i muszę jednak mieć miejsce na szafki a nie tylko okna, drzwi i przejścia :)

EwaM napisał/a:
Podoba mi się ta ścianka oddzielająca salon od klatki schodowej, chociaż ja jestem wielką zwolenniczką jak najbardziej otwartych przestrzeni. Ale jeśli to będzie tylko taka ozdobna, niepełna ścianka to może fajnie wyglądać. Może szklana?
co do tego nie mamy jeszcze zupełnie pomysłu, mój M. mówił coś o jakichś półkach. A jak piszesz szklana - to już w ogóle nie wiem jak by to miało wyglądać. Wskazówki i pomysły na oddzielenie klatki schodowej od salonu mile widziane!

EwaM napisał/a:
A w jakim programie robiłaś te wizualizacje?
w najprostszym :) Sweet Home 3D. Ściągnęłam sobie też Archicada, ale to dla mnie jest już wyższa szkoła jazdy i na razie jeszcze nic nie umiem w nim zrobić.

yennefer napisał/a:
Zależy od kształtu schodów.
i tu pomysły też mile widziane. dwubiegowe? trzybiegowe? w którą stronę bieg?
_________________


Ostatnio zmieniony przez misiao1983 Sob Sty 08, 2011 5:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sob Sty 08, 2011 6:09 pm   

misiao1983 napisał/a:
Wskazówki i pomysły na oddzielenie klatki schodowej od salonu mile widziane!

Idąc myślą EwyM
EwaM napisał/a:
ozdobna, niepełna ścianka to może fajnie wyglądać. Może szklana?

może coś z luksefrów?

Tutaj akurat kuchnia


To średnio mi się podoba, ale wstawiam jako inspirację
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

Ostatnio zmieniony przez ava Sob Sty 08, 2011 6:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 08, 2011 8:54 pm   

O nie, nie. Tylko nie półki i nie luksfery - to już jest strasznie przestarzałe. Poszukam czegoś i jak mi wpadnie w oko to wrzucę.

Podoba mi się ten kształt, który wyrysowałaś. Mogłaby być tafla matowego szkła przymocowana do ściany i podłogi, może jakiś malowany motyw? Albo wzorek w macie?
Ewentualnie jakaś fajna okleina na ściance typu imitacja cegieł z piaskowca. No nie wiem - to zależy od wystroju jaki planujecie.

Tu są przykłady jakichś tam szklanych elementów, gdzie szkło nie jest gladkie

http://www.domosfera.pl/w...25,4934702.html

[ Dodano: Sob Sty 08, 2011 9:03 pm ]
Jakieś propozycje szkła:

















[ Dodano: Sob Sty 08, 2011 9:06 pm ]
A takie płytki np miałam na myśli

_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 08, 2011 10:07 pm   

Przesuń drzwi do kuchni bardziej w stronę salonu, to za drzwiami będziesz miała miejsce na jeszcze jedną wysoką szafkę/słupek.

Postawienie wysokiej ścianki do kuchni i ta ukośna ścianka pomiędzy holem a salonem sprawia, że kanapa wygląda jakby stała w korytarzu. :roll:
Wejście pod kątem do wc też mi się nie podoba...

Więc ja bym raczej zrobiła wejście na schody naprzeciwko wyjścia z wiatrołapu. Schody zabiegowe, jeśli ma być pod nimi kibelek. I wtedy normalna wysoka ściana oddzielająca kibelek od salonu.
Tak jak to na rysunku caixy, tyle że może trochę węższe schody jeśli będą spełniać normy.


Prostota jest zawsze na czasie. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Nie Sty 09, 2011 9:34 pm   

Znalazłam taką inspirację oddzielenia kuchni od salonu i zaczęłam się zastanawiać, że może faktycznie może być przejście z kuchni do jadalni i może faktycznie nie oddzielać kuchni od salonu ścianą, w końcu tak jak tu jest nie jest źle,no i kuchnia aż tak nie wyłazi na salon... w końcu i tak gdzieś będzie musiał być komin wentylacyjny, można by też zrobić kominek... ja już sama nie wiem

[ Dodano: Nie Sty 09, 2011 9:37 pm ]
I jeszcze jakby z salonu na hol i schody było tak...

[ Dodano: Nie Sty 09, 2011 9:42 pm ]
kryszka napisał/a:
Więc ja bym raczej zrobiła wejście na schody naprzeciwko wyjścia z wiatrołapu. Schody zabiegowe, jeśli ma być pod nimi kibelek. I wtedy normalna wysoka ściana oddzielająca kibelek od salonu.
to rozwiązanie jest dobre, być może też jedyne możliwe, żeby wc zmieściło się pod schodami, tylko nam zależało żeby to wejście na schody było bliżej salonu.... już mam mętlik.

Poza tym ja tu wklejam zdjęcia czyichś salonów, wszystko ładnie wygląda, bo to są jednak duże przestrzenie, w naszym małym domku może się okazać, że to wygląda źle, chyba potrzebuję architekta wnętrz :)
_________________


Ostatnio zmieniony przez misiao1983 Nie Sty 09, 2011 9:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Nie Sty 09, 2011 9:42 pm   

paulinkaaMU napisał/a:

dla mnie też ok :) Nie przemawia do mnie tylko ściana oddzielająca kuchnię od salonu, zdecydowanie wolę otwartą przestrzeń no i trzeba będzie robić "kółko" z kuchni do jadalni :wink:


to jest sciana czy tylko blat?
_________________
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Nie Sty 09, 2011 9:46 pm   

EwaM a co do szkła, jakoś ono do mnie nie przemawia, wygląda mi mało przytulnie, a nie lubię tworzyć chłodnych pomieszczeń. Jest zapewne eleganckie, ale lepiej wygląda na pewno na dużych przestrzeniach, przy małej kuchni i nie za wielkim salonie wydaje mi się, że ta tafla szkła wyglądałaby niebardzo...
_________________


 
 
Magari 

Wiek: 45
Dołączyła: 26 Wrz 2006
Posty: 41
Skąd: _EZG_
Wysłany: Pon Sty 10, 2011 10:26 am   

muszę podejrzeć :) \

my właśnie budujemy na bardzo wąskiej działce (7m), i właśnie wykorzystujemy to że wcześniejszy dom miał piwnicę, co prawda nie spełnia ona żadnych obecnych wymogów, ale JEST a w projekcie funkcjonuje jako pomieszczenia nieużytkowe
 
 
 
yennefer 

Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 641
Skąd: nowhere
Wysłany: Pon Sty 10, 2011 12:22 pm   

Bardzo mi się podoba rozwiązanie na pierwszym zdjęciu. Kominek w tym miejscu nie wydaje mi się dobrym pomysłem, bo nie chciałabym siadać przy nim na przejściu do kuchni i salonu. Szkło i tym podobne mi się nie podobają. Nie łączyłabym schodów z salonem, a zostawiła szerokie przejście między tymi dwoma przestrzeniami.
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pon Sty 10, 2011 9:02 pm   

M_and_M napisał/a:
paulinkaaMU napisał/a:

dla mnie też ok :) Nie przemawia do mnie tylko ściana oddzielająca kuchnię od salonu, zdecydowanie wolę otwartą przestrzeń no i trzeba będzie robić "kółko" z kuchni do jadalni :wink:


to jest sciana czy tylko blat?


blat jest od strony jadalni, a ściana od strony salonu (naprzeciw kanapy) - tak zrozumiałam z projektu, misiao1983, popraw mnie, jeśli coś pokręciłam :wink:

[ Dodano: Pon Sty 10, 2011 9:05 pm ]
misiao1983 napisał/a:
Znalazłam taką inspirację oddzielenia kuchni od salonu


misiao1983, to pierwsze zdjęcie jak dla mnie super :) z jednej strony trochę oddziela, ale nie aż tak całkowicie :wink:
misiao1983 napisał/a:
EwaM a co do szkła, jakoś ono do mnie nie przemawia, wygląda mi mało przytulnie, a nie lubię tworzyć chłodnych pomieszczeń


zgadzam się w 100%, ja np. lubię ciepłe i przytulne wnętrza, bardziej w trochę wiejskiego angielskiego stylu niż nowoczesnego designu, więc ze szkłem między kuchnią a salonem też mi nie po drodze :wink:
_________________


 
 
 
kinix21 


Wiek: 34
Dołączyła: 07 Sty 2011
Posty: 474
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 12:30 am   

no to ja też dołączam do podglądaczy :D
misiao1983 napisał/a:
można by też zrobić kominek...

no kominek musi być obowiązkowo! nie ma to jak strzelające polano, lampka wina i wichura za oknem ;)

misiao1983 napisał/a:
Poza tym ja tu wklejam zdjęcia czyichś salonów, wszystko ładnie wygląda, bo to są jednak duże przestrzenie, w naszym małym domku może się okazać, że to wygląda źle.

małe jest piękne, więc nie będzie źle!

misiao1983 napisał/a:
chyba potrzebuję architekta wnętrz

eee tam. każda kobieta ma w sobie coś z dekoratora, bo każda ma w głowie jakiś tam obraz wyśnionego domu, więc nie warto wydawać grubej kasy na kogoś kto tu machnie, tam przesunie i pomieszczenie będzie jak z katalogu, bez duszy. ręka włascicielki jest najlepsza :razz:
_________________
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 12:36 pm   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________


Ostatnio zmieniony przez misiao1983 Pon Sty 17, 2011 12:43 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 12:58 pm   

misiao1983, okapy teraz nie muszą mieć podłączenia do wentylacji..
poza tym ja akurat jestem wielbicielką kominków i żywego ognia w domu..
ogólnie coraz fajniej to wygląda :)
_________________
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pon Sty 17, 2011 1:03 pm   

Hmm te komin jakoś mi tu nie pasuje w kuchni z tą kuchenką :roll: :roll: Nie można kominka wysunąć w stronę salonu :?: U nas jest tak,że od strony kuchni mamy gładką ścianę a komin wystaje w salonie....

misiao1983 napisał/a:
To nad czym się jeszcze zastanawiamy to kominek. Robić czy nie robić? Największym minusem jest to, że komin od kominka w salonie wychodzi na piętrze na środku pokoju (no prawie na środku), dlatego ja jestem przeciwna, a mój M nadal chce kominek. Wszystkie kominy zaznaczyłam kolorem czerwonym.

Tak, czy tak 2 komin chyba i tak musicie mieć.... Nawet jeśli nie będzie kominka.... Ja się co prawda nie znam ale u nas tak jest- komin w salonie służy tylko jako wentylacja kuchni i salonu :roll: :roll:
_________________

 
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Czw Sty 20, 2011 12:38 pm   

555 napisał/a:
okapy teraz nie muszą mieć podłączenia do wentylacji..

ja się nie znam, więc pytam :) Ale wszystkie okapy? czy np tylko jakieś droższe?
niesia2708 napisał/a:
Nie można kominka wysunąć w stronę salonu :?: U nas jest tak,że od strony kuchni mamy gładką ścianę a komin wystaje w salonie....
No wlaśnie nie wiem, wysunięty w którą stronę będzie lepiej wyglądał.
niesia2708 napisał/a:
Tak, czy tak 2 komin chyba i tak musicie mieć.... Nawet jeśli nie będzie kominka....
chyba jednak zrezygnujemy z kominka, no chyba że ten komin tak czy siak będzie musiał być. Też nie wiem. Tyle że jak bez kominka to na pewno zajmie mniej miejsca , no i wtedy może można go postawić w innym miejscu, żeby mi nie wyłaził na poddaszu na środku pokoju.

A nie wydaje wam się, że ten pokój który jest nad garażem, który ma 2 okna połaciowe (tak się to nazywa? okna w dachu) będzie za ciemny? bo ten pokój jest długi i tylko 2 okna wydaje mi się mało...
_________________


Ostatnio zmieniony przez misiao1983 Czw Sty 20, 2011 12:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Czw Lut 03, 2011 8:39 am   

misiao1983 napisał/a:
A nie wydaje wam się, że ten pokój który jest nad garażem, który ma 2 okna połaciowe (tak się to nazywa? okna w dachu) będzie za ciemny? bo ten pokój jest długi i tylko 2 okna wydaje mi się mało...

Cały czas zapominam Ci odpisać i przypomina mi się jak wracam do domu i mijam nowo postawione domy :lol: - wydaje mi się,że będzie ciemno... Może nie tyle w miesiące wiosenno-letnie, ale jak pada śnieg to te okna są całe zasypane.... i światła nie dają :roll: Co prawda nie wiem jak jest w sytuacji gdy w domu jest już ogrzewanie i może wtedy jest na tyle ciepło,że ten śnieg się rozpuszcza....
_________________

Ostatnio zmieniony przez niesia2708 Czw Lut 03, 2011 8:44 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Wto Mar 08, 2011 1:44 pm   

Proszę o zamknięcie wątku. Wątek niestety nieaktualny.
Nie wiem do której moderatorki pisać osobiście.
_________________


 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Wto Mar 08, 2011 2:53 pm   

Na prośbę autorki wątek zostaje zamknięty
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl