Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy! Slub polsko-japonski, marynarka dla Pana Mlodego!
Autor Wiadomość
magkath 

Dołączyła: 26 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd: Londyn
  Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 5:56 pm   Pomocy! Slub polsko-japonski, marynarka dla Pana Mlodego!

Witam,

Slub jest polsko-japonski. Ja przerabiam kimono na suknie, a narzeczonego chce ubrac w tradycyjne japonskie spodnie hakama (bardzo szerokie, plisowane, prawie spodnico-spodnie), Koszule bez kolniezyka i krotka kurtke, tzw. pelisse (kroj jak u legionistow z czasu wojen napoleonskich).

Znalazlam dla siebie pracownie jedwabiu ale nie moge nigdzie znalezc takiej marynarki.

Jakies pomysly?
 
 
Agata1234 

Wiek: 37
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 553
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 7:46 pm   Re: Pomocy! Slub polsko-japonski, marynarka dla Pana Mlodego

magkath napisał/a:

Znalazlam dla siebie pracownie jedwabiu ale nie moge nigdzie znalezc takiej marynarki.
Jakies pomysly?

A mozesz dodać jakieś zdjęcie albo link z takim zdjęciem, zeby dobrze zobaczy ć o jaką marynarke Ci chodzi dokładnie?

Moze znajdź jakąś krawcową, która uszyje odpowienią?!
 
 
magkath 

Dołączyła: 26 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd: Londyn
Wysłany: Pon Kwi 26, 2010 7:59 pm   

Kroj taki jak tu. Najlepiej grafit w czernia.

RWFshelljacket.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 593 raz(y) 5.06 KB

 
 
Tatarak 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Lut 2010
Posty: 98
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 3:13 pm   

Do hakamy owo pelisse będzie pasować jak pięść do nosa. Po co mieszać tak kompletnie różne style. To się trochę kupy nie trzyma. Poszukaj haori, to tradycyjny "żakiet", który Japończycy (Japonki też, w damskim wydaniu) zakładają do hakamy.

W Łodzi jest firma zajmująca się szyciem strojów min. dla teatru, znajdziesz w necie, ja nie mogę dodać linku, bo się za mało udzielam (piszę) na forum :/ Myślę, że uszyją. Dobra opcję jest też Teatr Wielki - mają wypożyczalnię strojów.

Odnośnie do hakamy, niech ja narzeczony trochę ponosi, bo początkowo to się człowiek o nią potyka. Nawet na prostej drodze. I nie kupujcie tańszej wersji z poliestrem. Bawełniana, czy jedwabna, wiadomo droższa, ale komfort noszenia wart ceny.
_________________
 
 
magkath 

Dołączyła: 26 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd: Londyn
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 3:26 pm   

Dzieki Tatarak.
Haori to my mamy oboje kolekcje pokazna, jak i kimon, po dziadkach.

Juz jest druga opcja, poniewaz moje furisode bedzie mocno przerobione i z europeizowane, to teraz wyszla opcja 'dinner jacket', czyli smoking w biala marynarka.

A co wyjdzie jak w czerwcu bedziemy w Lodzi to sie dopiero okaze. Ja szczerze mowiac juz zaczynam miec dosyc :zly:
 
 
gebka 


Wiek: 41
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 4:24 pm   

takiej pary na forum chyba nie było :) Powodzenia i wytrwałości To na pewno trudne tak dopasować stroje :)
 
 
 
magkath 

Dołączyła: 26 Kwi 2010
Posty: 14
Skąd: Londyn
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 4:46 pm   

gebka napisał/a:
takiej pary na forum chyba nie było :) Powodzenia i wytrwałości To na pewno trudne tak dopasować stroje :)


Dziekuje za pozytywne wibracje. Nak mi wszystko wyjdzie to chyba dostane euforii, szczegolnie ze wszystko koordynujemy na telefon/email i przez moich rodzicow. I jeszcze sie okazalo, ze najblizszy tlumacz przysiegly dostepny na nasz slub bedzie jechal z Krakowa :?

Jak tylko bede miala zdjecia to powstawiam.
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 4:52 pm   

magkath, trzymam kciuki żeby wszystko sie udało po waszej myśli :) będzie dobrze - musi być :)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl