Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Łatwe zmiany tanim kosztem
Autor Wiadomość
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 02, 2006 7:35 pm   Łatwe zmiany tanim kosztem

Nie lubię kopiowania postów na kilku forach, ale skoro mamy już tutaj dział DOM i ludzi na dorobku, to wkleję swój wątek z forum MNM.



Cóż, z racji tego, że mieszkanie na razie nie jest nasze, musieliśmy ograniczyć remont i pozostawić na ścianach płytki nie w naszym guście. Na złoto i bordo w łazience nie mogłam już patrzeć, więc przytahałam z pracy folie samoprzylepne i zmieniłam wystrój. :)

Folie takie można kupić w klepach papierniczych w arkuszach po ok. 8 zł lub w specjalnych sklepach na metry w cenie ok. 6-8 zł / m2.
No i niewątpliwym plusem takich dekoracji jest możliwość ich częstych zmian, zależnie od naszego nastroju. :wink: Piszę możliwość, a nie konieczność, bo to bardzo wytrzymałe folie - używa się ich np. do reklam na samochodach.

Przed w ogóle jakimkolwiek remontem:


W trakcie:



I po:



Przy okazji udekorowałam zupełnie białą doniczkę z IKEI pod kolor zasłon w sypialni. :) Podobna kolorowa doniczka w sklepie kosztuje ok. 19 zł, a doniczka z IKEI 1,99 zł + niewielki koszt folii. :)





I jeszcze pokażę lampkę, którą mój mąż sobie dawno udekorował. Lampka z IKEI, a listki to suszone liście laurowe. :)




Chętnie bym coś jeszcze w ten sposób zmieniła, ale powierzchni brak. :wink:


Kiedyś w przypływie chęci i zainteresowania techniką decoupage udekorowałam szafeczkę. Dużo wcześniej pomalowałam starą fornirową komódkę na pistacjowo, a potem nakleiłam na kurze białko warstwy serwetki papierowej. Bardzo proste. :lol:
Na udekorowanie czekają lusterka, ramki, tacki itp.

Szafeczka:

trochę ciemna, ale tak najlepiej widać całość bez odbić flesza:


szczegół (realne kolory - te obwódki koło wzoru to nie ślad białka, tylko tło serwetki było ecru):





I proszę wklejajcie swoje pomysły - może kogoś zainspirują. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 02, 2006 10:22 pm   

Te poprzednie kafelki też były ładne ale troche zmiany nie zaszkodzi :lol: A czy te folie potem dają się zdjąć?
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 02, 2006 10:58 pm   

Kryszko widze ze z Ciebie prawdziwa artystyczna dusza :wink:

A czy te folie się nie odklejają pod wpływem pary i wilgoci :?:
Czy to działa na zasadzie okleiny :?:
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 02, 2006 11:00 pm   

Folie bez problemu się odklejają, jeśli mamy taką potrzebę. I nie szkodzi im wilgoć ani nic takiego - tak jak pisałam - to są te same folie, którymi wykleja się reklamy na samochodach.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 03, 2006 10:10 am   

anik napisał/a:
Kryszko widze ze z Ciebie prawdziwa artystyczna dusza :wink:


no wlasnie ...

bardzo mi sie podobaja te kolorowe rozwiazania.
a pomysl z folia jest super. mozna czesto zmieniac wystroj ;)
_________________
 
 
sylwia 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2006
Posty: 507
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią Mar 03, 2006 10:50 am   

Kryszka ty masz talent, fajnie to wymyslilas, zawsze cos nowego w domu i milego dla oka, :) jestes bardzo tworcza, powodzonka w dalszych zmianach wspolnego gniazdka
 
 
ckasia 


Wiek: 44
Dołączyła: 20 Sty 2006
Posty: 35
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Mar 03, 2006 1:10 pm   

Kryszka, rzeczywiście świetne zmiany za niewielkie pieniądze.

Gratuluję pomysłu!
 
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 03, 2006 2:23 pm   

Kryszka bardzo pomysłowe i ładne zmiany wprowadziłaś. Ja czekam na następne... 8)
_________________
 
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 03, 2006 2:28 pm   

Zmiany są tym, co tygrysy lubią najbardziej.

Bardzo mi się podobają Twoje pomysły i wykonania. Ja narazie obszyłam stary abażur. Za malowanie mebli wezmę się pewnie dopiero od września. Mam do ozdobienia stare drewniane krzesło. Może też uda mi się wyknuć decoupage na stary kredens. Jakbym miała więcej czasu, to z chęcią oddałabym się łatwym zmianom małym kosztem :graba: .
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 03, 2006 7:07 pm   

Filomena - a gdzie zdjęcia?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 03, 2006 7:58 pm   

Nie mam cyfrówki :( .
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 9:27 pm   

My w mieszkaniu mamy takie stare żelastwa, które to niby zwą się karniszami ;) Chyba z aluminium są no i właśnie taki maja kolor ;) Podczas remontu kilka lat temu za pomocą właśnie takiej folii, o której pisze Kryszka - reklamowej - obkleiłam je ładnie. Są w ładnym kolorze a że wiszą pod samym sufitem (to własnie takie przykręcane do sufitu są), to nie przeszkadzają. Rodzice u siebie obleili je taka tapetą imitującą (marnie bo marnie ;) ) drewno - pod kolor mebli. Da się przeżyć ;)
Mój kuzyn natomiast odremontował takimi foliami stare, zwykłe szafki kuchenne :) Kupił 2 różne folie - takie właśnie niby w słoje - żółtą i niebieską i powyklejał nimi fronty szafek Boki pomalował farbą. Wygląda kolorowo i fajnie :) Lepsze takie niż te stare ;)
Kryszka a teraz co do Twoich fajnych doniczek - naklejałas paski czy to jedna, taka kolorowa folia???
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 11:25 pm   

strawberrytea napisał/a:
Kryszka a teraz co do Twoich fajnych doniczek - naklejałas paski czy to jedna, taka kolorowa folia???

Nie ma tak dobrze. :lol: Każdy pasek musiałam nakleić oddzielnie. Na dodatek kleiłam "na oko", bez wcześniejszego rysowania linii.



A! W "Ordomie" na Milionowej mają fajne kolorowe folie do mebli, a nie tylko te imitujące drewno. Były też takie w różnokolowe paski, w motylki, rybki itp. Kupiłam sobie taką w motylki z myślą zrobienia z niej obrazu -dykta + ramka i śliczny obrazek gotowy. Jak w końcu zrobię to wkleję fotkę.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
katia 


Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 178
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 01, 2006 11:29 pm   

Kryszko, albo mi sie wydaje albo masz mały kosz obok pralki- mogłabyś zdradzić gdzie taki kupiłaś, bo ja do tej pory widziałam same duże
Pozdrawiam Katia
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 01, 2006 11:55 pm   

Oj, niestety katia nie pomogę. :( Kosz już zastaliśmy w mieszkaniu, więc nie wiem gdzie właścicielka go kupiła.
Tyle że dla mnie np. jest za mały - jak się zbierze więcej prania, czy chociażby ręczniki i pościel to już muszę wrzucać brudy do pralki, a bardzo tego nie lubię. :roll:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 25, 2006 9:04 pm   

I jeszcze do kompletu zasłon i doniczek wiszące szafeczki oklejone folią:



szafka.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 513 raz(y) 39.12 KB

_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 26, 2006 9:15 am   

ladniusie :D

a co nastepne do zmiany?
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 26, 2006 9:26 am   

Mi się już meble skończyły, więc niech inni się teraz wykażą.

Choć Twoje pytanie szczako nasunęło mi myśl, czy by czasem nie ponaklejać żóło-zielonych kwiatków na szafkach kuchennych. 8) Pasowałoby to z kolei do firanek. Hmm... w weekend spróbuję. :hyhy:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 26, 2006 9:38 am   

kryszka napisał/a:
Mi się już meble skończyły, więc niech inni się teraz wykażą.


niedlugo kryszko dojda nowe, male mebelki. bedzie znow co oklejac :)

no i czekamy na efekty zmian szafek kuchennych.
_________________
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 01, 2006 4:10 pm   

szafki kuchenne bede zmieniac ja... odzwiezam watek bo chetnie sie potem pochwale :) mam wiele swoich pomyslow a efekty ocenicie same... podobnie jak kiedys kryszka mieszkanko mam wynajete na niezbyt dlugi okres wiec wszystko jak najmniejszym kosztem chcemy zrobic - byle tylko bylo milsze dla oka :)
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 01, 2006 6:48 pm   

Emilkaa - koniecznie. :D

Ja pomimo nowej kuchni, którą będziemy robić i tak obkleję meble kolorową folią. Efektami oczywiście też się pochwalę, ale to dużo później.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 01, 2006 10:13 pm   

ja juz wybralam okleine i musze powiedziec ze naprawde jest swietny wybor i mozna szafki zrobic sobie lepsze niz wiele kupnych :)
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 12, 2006 3:58 pm   

Ja parę lat temu przerobiłam stary komunistyczny segment. Został on rozebrany i zostały tylko 2 jego części, które zostały obklejone tapetą w pomarańczowe pasy. Drzwiczki zostały powyjmowane,a na boki nałożyliśmy czarne listwy. Zmiany te były bardzo tanie i pozwoliły ze zwykłego, szerego segmentu zrobić ciekawy mebel. Powiem Wam, że to miały być tylko meble przejściowe, ale tak je polubiłam, że wcale nie chcę się z nimi rozstawać :)

Wklejam zdjęcia :)




DSC00179.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 367 raz(y) 28.8 KB

DSC00177.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 291 raz(y) 34.94 KB

Ostatnio zmieniony przez pinia_pinia Wto Wrz 12, 2006 3:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 12, 2006 5:15 pm   

no super! gratuluje!
ja niedlugo tez sie pochwale swoimi tanimi zmianami :D
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 15, 2006 6:24 pm   

Jak juz uda nam się sfinalizowac zakup mieszkania to myslę że ten wątek bedzie dla nas najbardziej odpowiedni ;) Nie będziemy mieli pieniędzy na kafelki, nowe meble itd Dlatego zaczynam przeszukiwać internet i magazyny dotyzace urządzania wnetrz, będę szukała pewnie ile sie da ciekawych inspiracji :)
na razie znalazłam fajny artykuł. Zobaczcie co można zrobic ze starego mebla
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Czw Lis 16, 2006 7:03 pm   

Oj już niedlugo taki wątek będzie i dla mnie bardz,bardzo przydatny :D
Wyremontowaliśmy lazienkę,na resztę mieszkania na razie nas nie stać.
Pokój trzeba przygotować na przyjście maluszka (podloga,okno,ściany,może drzwi?) ale mebli na razie nie wymienimy,więc jakieś zmiany będą konieczne. Zmiany również w kuchni oraz w przedpokoju.
Już zaczynam szukać inspiracji :D

[ Dodano: Czw Lis 16, 2006 7:29 pm ]
http://www.dyrup.pl/servl...icPageNL&c=Page
http://www.muratordom.pl/8211_8967.htm
http://www.muratordom.pl/8212_947.htm
http://dom.gazeta.pl/czte...235712.html?i=0
http://www.muratordom.pl/8726_6537.htm
http://muratordom.com.pl/8733_1176.htm
http://www.mojemieszkanie...reads&page=text
http://www.muratordom.com.pl/8733_6183.htm
http://dom.gazeta.pl/czte...22,2232144.html
http://dom.gazeta.pl/czte...22,2237648.html
_________________
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 2:23 pm   

Znacie może kogos kto malował farbą kafelki?
My mamy zamiar tak zrobić (zarówno w łazience jak i w kuchni gdzie sa stare, białe kafle) tylko jeszcze musimy się zorientować w cenach farb. Wiem juz ze są specjalne farby do tego firmy Beckers tyle że są drogie (System Resistent firmy Beckers (masa szpachlowa, farba podkładowa, farba nawierzchniowa) ale mozna podobno takze po uprzedni przygotowaniu powierzchni (zmatowieniu i odtłuszczeniu) pomalować płytki farbą alkidową, lub akrylową z mieszalnika.
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 2:31 pm   

Strw, a nie chcecie skorzystać ze sposobu Kryszki z tego wątku. Mnie się jej bardzo spodobał.
Jeżeli chodzi o malowanie płytek to raz całkowicie spontanicznie kupiliśmy z Ł. kilka puszek ceglastego sprayu i chceliśmy pomalować brązowe płytki w kuchni :głupek: ?e tak powiem efekt był starszny więc rozpuszalnikiem zmyliśmy nasze dzieło [smilie=podloga.gif] ?miechu było co niemiara . Fugi zostały i nawet fajnie do wygląda.

Pewnie specjalistyczną farba wyjdzie lepiej (tylko czy nie za drogo jeżeli to są drogie farby :roll: ).

 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 2:38 pm   

dzięki pinia :) Pomysł Kryszki tez mi sie podoba tyle że my ani kuchni ani łazienki nie chcielibysmy mieć w kolorze białym a białe płytki + kolorowe ściany mnie tak średnio sie podobaja... Poza tym one sa kładzione jak to kiedyś się kładło - na cement chyba, trochę nierówno... Wydaje mi sie że będą fajniej wygladały w jakims ciekawym kolorze... Ostatnio widziałam na TVN Style w "zaklinaczu domów" jak malowali płytki, w jakiejś "pani domu" chyba tez były pokazane wnętrza gdzie kafelki były pomalowane i kolorem ładnie dopasowane do szafek, ścian... Spodobało mi sie a na kupno i kładzenie nowych kafelek nie mamy pieniędzy... Tylko mam nadzieję że jak juz kupimy farby to nam to jakoś wyjdzie ładnie :|
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 14, 2006 8:18 pm   

Bardzo ciekawe pomysły. Szczególnie spodobała mi sie komoda udekorowana tymi kwiatkami. Na prawde super :lol:
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl