Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie zdjecia ? Czarno-biale czy kolorowe ?
Autor Wiadomość
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 11:04 am   Jakie zdjecia ? Czarno-biale czy kolorowe ?

jakie zdjecia mialyscie lub bedziecie mialy ?
Ja bym chciala tylko czarno-biale, kolorowe jakos specjalnie do mnie nie przemawiaja. i tak bedzie ich pelno ze slubu, z wesela.. ale te od fotografa chcialabym czarno-biale tylko...
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 11:07 am   

czarno-biale zdjecia maja w sobie pewna magie. na nich sie wychowalam i bardzo je lubie.

jezeli chodzi o zdjecia ze slubu, to fotografa poprosze zarowno i czarno-biale, jak i kolorowe. a znajomi na pewno beda robic kolorowe. z kolorowymi jest tak, ze zawsze moge je sobie pozniej zrobic na czarno-bialo, albo na sepie, ... a z czarno-bialych kolorowe trudniej zrobic :)

jezeli podobaja Ci sie czarno-biale i zdecydujesz sie na plener, to polecam tego fotografa.
zdjecia sa rewelacyjne.
_________________
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 11:11 am   

U mnie podobnie, będą i takie i takie.
Czarno-białe (czy tez sepia) raczej ze ślubu, z wesela i pleneru raczej kolorowe.
_________________
chez alma |
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 12:02 pm   

Z studia i takie, i takie, w tym łączone: całość czarno-biała, a tylko jeden element kolorowy. :) Z wesela i ze ślubu kolorowe.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
PieknaAnna 


Wiek: 43
Dołączyła: 13 Sty 2006
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 12:15 pm   

Ze studio czy pleneru zdjęcia mogą być różne. Reportaż powinien być, moim zdaniem, utrzymany w tym samym tonie i wszystkie zdjęcia powinny być albo czarno-białe, albo kolorowe, albo w sepii.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 12:19 pm   

Moim zdaniem, jeśli cały reportaż miałby być utrzymany tylko w jednym tonie (cz-b czy sepia) to byłby strasznie nudny.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
PieknaAnna 


Wiek: 43
Dołączyła: 13 Sty 2006
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 12:26 pm   

A moim zdaniem, jeżeli zdjęcia są dobrze zrobione, nie będzie nudny tylko będzie stanowił jakąś zwartą całość. Reportaż to powinna być jakaś historia opowiedziana zdjęciami zbliżonymi do siebie w klimacie a nie zbitka różnych w formie fotografii.
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 1:57 pm   

Ja jeszcze nie wiem jak to bedzie wygladalo u mnie, czy bede miala w ogole sesje plenerowa... myslalam o takich zdjeciach u fotografa. Mam juz wybrane miejsce, nie wiem jak sie nazywa, ale znajduje sie vis a vis Teatru Wielkiego na Narutowicza. Samo miejsce w sobie nie wyglada zbyt zachecajaco, ale pani Strzemieczna (chyba tak sie nazywa) robi piekne zdjecia. Moi rodzice tyle lat temu tez tam mieli robione slubne zdjecia.
ja jestem troche wybredna, i doslownie na kilka dni prze dobrona pracy musialam dac zdjecia do dyplomu - po kilku nieudanych podejsciach bylam w kropce. Jeden podobno znany i uznany fotograf zrobil mi zdjecia na jakims koszmarnym niebieskim tle, wygladalam jak potwor. Inna pani tak mi natapirowala wlosy, ze wygladalam jak pudel - wedlug nie pieknie, ja jak zobaczylam to sie poplakalam prawie. W koncy w sobote, doslownie niecaly tydzien przed sama obrona poszlam na Narutowicza, wpadlam przed samym zamknieciem pracowni, i udalo sie. Pani i pan - to chyba malzenstwo, zrobili mi przesliczne zdjecia, wiec slubne tez tam chce. Malo tego, znalezli negatywy ze slubnych zdjec moich rodzicow, a to bylo juz (wtedy) jakies 25 lat po ! polecam goraco, jesli ktos lubi takie "staromodne" czarno-biale zdjecia, bez zadnych udziwnien, bez sztucznego tla itp
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 2:01 pm   

Alma_ napisał/a:
U mnie podobnie, będą i takie i takie.
Czarno-białe (czy tez sepia) raczej ze ślubu, z wesela i pleneru raczej kolorowe.



Dokładnie tak samo :graba:
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 2:13 pm   

kryszka napisał/a:
(...) łączone: całość czarno-biała, a tylko jeden element kolorowy

Wiecie, ja bardzo nie lubię takich zdjęć, gdzie część jest kolorowa, a część czarno-biała. Szczególnie, jeśli niektórzy ludzie na zdjęciu są kolorowi a inni czarno-biali. Mam wtedy wrażenie, jabym patrzyła na żywych ludzi i... duchy. Aż mnie dreszcz przechodzi :?
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 2:17 pm   

Alma, masz racje, ze podzial ludzi na kolorowych i czarnobialych wyglada nieciekawie.

ale np. Kot miala takie zdjecia, ze wszystko bylo czarno-biale, a tylko roza czerwona. i to nie wyglada juz tak zle.

ja pewnie poprosze tylko o 'tradycyjna' kolorystyke (czarno-biale, kolorowe i sepia), a potem sama sie pobawie roznymi filtrami.
_________________
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 2:22 pm   

Ale ja nawet nie twierdzę, że to wygląda źle - tylko jak dla mnie trochę strasznie... Poważnie, czuję jakiś nieokreślony niepokój patrząc na takie zdjęcia, coś jakby zły omen...
Nie wiem, skąd takie wrażenie :?
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 2:25 pm   

to juz co innego. sadzilam, ze masz takie odczucia tylko w stosunku do roznokolorowych ludzi.

na szczescie mozesz sobie wybrac zdejcia w 'jednym' kolorze :)
_________________
 
 
FOTOJACEK 
Firma

Wiek: 55
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 08, 2006 2:49 pm   

Po przeczytaniu historyjki FifthAvenue , jak robiła sobie zdjęcia legitymacyjne, przypomniała mi się moja, jak robiłem sobie zdjęcie będąc w liceum. Kiedy poszedłem odebrać zdjęcia, fotograf podał mi dwie kupki zdjęć, gdzie miały być moje. Po przejrzeniu stwierdziłem, że nie ma. Po powtórnym przejrzeniu, również upierałem się, że tam nie ma moich zdjęć. W końcu fotograf odnalazł moje zdjęcia w tym co przed chwilą miałem w ręku i... „A to, to co!”
No i dowiedziałem się, że tak wyglądam. W życiu bym nie przypuszczał, że moje wyobrażenie wyglądu tak bardzo mogło być różne z wizerunkiem na zdjęciu. To były zwykłe zdjęcia legitymacyjne cz-b, poprawne technicznie.
 
 
 
niem 


Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 252
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 29, 2011 11:28 am   

FifthAvenue napisał/a:
od fotografa chcialabym czarno-biale tylko...
uważam, że kilka czarno - białych zdjęć to bardzo dobry pomysł, wyglądają moim zdaniem wyjątkowo, ewentualnie sepia
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 29, 2011 12:55 pm   

Mi się podobają czarno białe zdjęcia i sepia i fajnie jest zrobić kilka takich fotek, a nie same w kolorze :P
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 29, 2011 1:09 pm   

mysle ze kazdy fotograf obrabiajac zdjecia oddaje jakas czesc zdjec czarno bialych, czasami poprostu zdjecie lepiej wyglada w czerni i bieli niz kolorowe
_________________
Pozdrawiam
Michał Jankowski

Fotografia Ślubna
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Wrz 29, 2011 1:11 pm   

fotografialodz napisał/a:
kazdy fotograf obrabiajac zdjecia oddaje jakas czesc zdjec czarno bialych, czasami poprostu zdjecie lepiej wyglada w czerni i bieli niz kolorowe

dokładnie tak. Sama byłam zaskoczona, gdy odebrałam od fotografa reportaż (część zdjęc kolorowa i cześć czarno-biala) i zdjęcia po obróbce czarno-białe w kolorze traciły wiele ze swojego klimatu i uroku, z kolei kolorowe są strzałem w dziesiątkę. Dobry fotograf widzi, które zdjęcie pod jaki kolor będzie bardziej pasowało.

Nie wyobrażam sobie reportażu stworzonego tylko z czarno-białych zdjęć, choćby ujęcia były nie wiem jak ciekawe, jest to dla mnie zbyt monotonne. Kolor dodaje zycia i radości, a najwazniejsza jest rownowaga.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl