Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
"FLORA"
Autor Wiadomość
MagdaG 

Dołączyła: 08 Wrz 2007
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 12:56 pm   "FLORA"

Nasze wesele urządziliśmy w restauracji Flora. Trudno znaleźć komentarze na temat tej sali, a szkoda, bo warto ją zobaczyć!
Prawdą jest, że restauracja znajduje się blisko cmentarza, ale to sąsiedztwo było dla naszych gości niezauważalne:) Restauracja (i motel ) mają bardzo ładnie zagospodarowany teren - wokół jest dużo zieleni, kwiatów... Sama sala nie jest duża (nasze wesele liczyło 49 osób), tańce urządziliśmy na antresoli.
Zdecydowanym "plusem" jest bardzo kontaktowa właścicielka. Sama miała dużo ciekawych propozycji jak również starała się sprostać naszym prośbom. I - tu zgadzam się z jedną z przeczytanych opinii - ma wspaniały zmysł dekoratorski.
Jeśli nie zależy Wam na bardzo wyszukanej sali (ta ma wystrój dość prosty, aczkolwiek bardzo sympatyczny) - gorąco polecam!
Ostatnio zmieniony przez Mac-erson Wto Lut 18, 2014 1:11 pm, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 08, 2007 8:57 pm   

wklejam moja relacje z Flory ze stycznia tego roku:

[...]wracajac do domu weszlismy ponownie do Flory (mam sentyment do tego miejsca).. byla juz pani wlascicielka i organizatorka wszystkiego..
oprowadzila nas po przygotowanej sali (mnie podobalo sie bardzo: cala sala jest biala z odrobina ciemno zielonych dodatkow.. stoly zaslane bialymi obrusami z falbana do ziemi, biala zastawa, biale plocienne serwetki przewiazane wstazka (kolor wstazki ustalany indywidualnie, w zaleznosci od wybranej przez narzeczonych kolorystyki).. moga byc rowniez ozdobione zywymi kwiatami, byle nie bialymi, bo te sie zlewaja z kolorem serwetki, cos jak tutaj:



pani ubiera cala sale, stol, mlodzi moga miec specjalne zyczenia i rowniez uczestniczyc w dekorowaniu we wlasnym zakresie.. na ciemno zielonych krzeslach maja takie jakies biale dekoracje moze na tej fotce z ich strony bedzie najlepiej widac:



dodatkowo pani moze podac kontakt do "baloniarza", jesli bedziemy mieli zyczenie ubierac sale balonami (ale wydaje mi sie to raczej zbedne)..
na scianach wisza pejzaze w ramach i pani nam podpowiedziala, ze jednym z jej pomyslow jest umieszczanie w tych ramach zdjec narzeczonych (mozna je nakleic na szklo)..

poniewaz do sali wchodzi sie najpierw na takie podwyzszenie, to ona zwykle ustawia tam slodki stol i przaśny stol (na zyczenie mlodych), wczoraj akurat na podwyzszeniu stal stol dla dzieciakow.. czasem przy duzych weselach albo nietypowych weselach sadza tam mloda pare ze swiadkami..

tance zaproponowala nam albo na tej samej sali (ale chyba troszke ciasno), albo na drugiej sali, na pietrze.. druga sala ma balkon i skosny dach, mozna ja ubrac typowo do tanczenia, albo w ogole nic tam nie robic.. pani nie robi w tym samym czasie zadnej innej imprezy..
dodatkowo mlodzi od piatku do niedzieli otrzymuja wlasny pokoj hotelowy do dyspozycji.. na miejscu mozna ze znizka kupic noclegi dla przyjezdnych gosci..

na razie zrobilismy wstepna rezerwacje terminu, ale pani jest w trakcie opracowywania nowych propozycji menu.. umiala nam podac tylko widelki cenowe: od 120 zl/os..[...]

my ostatecznie zdecydowalismy sie na inna sale, ale Flora bylam zauroczona..

[ Dodano: Sob Wrz 08, 2007 9:24 pm ]
tutaj wiecej zdjec:













ich strona: http://www.motelflora.pl/
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 11:00 pm   

kryszka napisał/a:
"Florę" trochę znam, bo pracuje tam moja koleżanka. :D Plusem sali jest bardzo ładny ogród i możliwość wyjścia na taras, cicha okolica oraz dobra kuchnia. W ogóle cały motel jest bardzo ładny i zadbany, a właścicielka ma świetny zmysł artystyczny i robi śliczne dekoracje.
Minusem jest wielkość sali - niby na 90 osób, jest podest dla orkiestry ale bardzo wąski, no i nie ma gdzie tańczyć. Chyba że w drugiej małej sali na antresoli, ale to jest bardzo niewygodne rozwiązanie. I generalnie jest drogo.
Cmentarz nie przeszkadza bo go po prostu nie widać, pewien dyskomfort może tylko wprowadzać fakt że prawie codziennie odbywają się tam stypy. :wink:

jpuasz napisał/a:

7. Flora
- niezbyt ciekawa okolica, ale jest ogrodzone i ładny ogród
- bardzo wiele propozycji menu - każdy znajdzie coś dla siebie
105 zł (wersja 1)
105 zł (wersja 2)
115 zł (wersja 1)
115 zł (wersja 2)
115 zł (wersja 3)
140 zł (wersja 1, str 1)
140 zł (wersja 1, str 2)
140 zł (wersja 2)
- blisko cmentarza - dla niektórych niedopuszczalne, ale mnie to jakoś nie przeszkadza
- dość mała sala - jeśli wesele jest na 70-80 osób, to stoły są na dole a tańce na górze (jak dla mnie odpada)
- ładny wystrój i bardzo miła obsługa
- noclegi dla ok. 35 osób
Ogólnie gdyby nie to, że mała sala, to byłoby super. Ale myslę, ze na małe wesela 40-50 osób warto się pofatygować i obejrzeć :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Tobik und Daga 

Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 10
Skąd: "UĆ"
Wysłany: Sro Maj 14, 2008 7:30 pm   Czy Flora??

Witam
Jesteśmy tu zupełnie nowi:) Planujemy ślub w przyszłym roku w czerwcu. Ogladaliśmy kilka sal, ale każdej czegoś brakuje. Jednak bardzo zaciekawiła nas oferta Flory. Bardzo ładnie, czysto w środku, właścicielka bardzo kontaktowa. Tylko chcielibyśmy poznać opinie osób, którzy organizowali już tam wesele, lub bawili się u kogoś.
Mamy obawy, że wszyscy nasi goście mogą się nie zmieścić. No i nie wiemy, czy dużą przeszkodą nie są te tańce na pięterku...

Pozdrawiamy i prosimy o wypowiedzi.
 
 
Suelen 


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Sty 2007
Posty: 1258
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Maj 14, 2008 8:37 pm   

witam imienniczkę :) my też braliśmy tę salę pod uwagę, ale u nas wchodzenie na piętro odpadło i pojechaliśmy jak było wesele (tzn. chwilę przed gośćmi) i z przykrością muszę stwierdzić, że stoły troszkę biednie wyglądały :( ale ładnie pachniało :)
_________________


19.09.2009 :mar
 
 
 
Proud Mary 
Firma


Wiek: 42
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 1:26 pm   

MNy zarezerwowaliśmy termin na ten rok. Wesele będzie na około 60 osób. Mamy zespół oraz DJ`ja. Zastanawiamy sie teraz, czy zrobić tańce na dole czy np. DJ wrzucić na piętro a zespół na dole. Może być mało miejsca. Dziś tam bedę wieczorem, rzucę okiem i dam znać co się da zrobić.
_________________
Big wheel keep on turnin´
Proud Mary keep on burnin´
Rollin´, rollin´, rollin´ on the river
 
 
Voland_S 

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 08, 2010 2:32 pm   

Witam,

Chciałbym podzielić się z Wami paroma wrażeniami związanymi z Florą. Przede wszystkim przeżylismy z narzeczoną miłe zaskoczenie samym jej położeniem- adres Szczecińska kojarzył nam się z cmentarzem i balismy sie, że to będzie słabo wyglądało. Tymczasem Flora jest nieco na uboczu, pieknie otoczona zaaranżowana zielenią i naprawdę trzeba sporej ilości złej woli by zarzucić jej bliskośc cmentzrza. Takze nie warto skreslać a priori tej sali z powodu lokalizacji.
Musimy powiedziec o właścicielce- szukaliśmy sali na 70 osobowe wesle i czesto czuliśmy, jakby nam robiono łaskę. Tu pani wykazała się naprawde pełnym profesjonalizmem i zaangazowaniem- nie byłożadnego problemu z niczym, pani była zaangażowana i wsłuchana w potrzeby i wątpliwości.
Wreszcie ogólne wrażenie- tam jest slicznie, zarówno sala jak i jej otoczenie sa piekne i zadbane. Ceny - zalezne od menu, najdroższe na 2011 za 170 zł za talerzyk.
Ostatecznie z powodów organizacyjno odległosciowych wybraliśmy Fantazję, ale z czystym sercem poelcam i tę salę. Tym bardozej, że nasi przyjaciele mieli tam wesele i bardzo dobrze wszystko się udało. Polecam!
 
 
Voland_S 

Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 08, 2010 2:32 pm   

W uzupełnieniu powyższego- jeszcze jedna wazna sprawa. Sala jadalna jest rozdzielona od tanecznej piętrem. Nie każdemu to pasuje.
Ostatnio zmieniony przez Voland_S Pon Lis 08, 2010 2:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Griboslaw 

Dołączył: 18 Lis 2010
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 18, 2010 6:05 pm   

23 października tego roku (2010) mieliśmy wesele w restauracji Flora. Na temat jakości usług mozemy wyrażać się tylko w samych superlatywach. Jedzenie było przepyszne w szczególnosci chwalony przez gosci faszerowany pstrag oraz specjalność restauracji rolada z łososia ze szpinakiem. Gorący, solidny Strogonof uratował kilka osób przed niechybną drzemką :) Sala była bardzo gustownie ubrana. Co było wazne dla Naszych Rodziców ciepłe posiłki były podawane rzeczywiscie gorące, a obsługa była fantastyczna, z uśmiechem. Po skonczonym przyjęciu to jedzenie, które chcielismy ze soba zabrać zostało ładnie spakowane i gotowe do przewiezienia.

Dobrą rzeczą był podział sali - ci którzy chcieli porozmawiać, mogli to robić bez zdzierania gardła, a ci to tańczyć to też mieli miejsce na pięterku :) Podział to już kwesta gustu, ale dla mnie na plus, bo nie lubię krzyczeć.

Wódeczka była przyjemnie schłodzona :)

Dziękujemy, że nie musieliśmy kroić sami całego toru :) A goście dziękują za otwarty bar i jego zawartość.

Podsumowując chętnie polecamy ten lokal na wesela, jak równiez na inne imprezy.

Gdyby ktoś miał jakieś pytania czy wątpliwości proszę pisać na grzyboslaw@wp.pl

Ja, czyli Pan Młody prosiłem specjalnie dla siebie półmisek z wędzonym łososiem, bo pod nic wódka tak dobrze nie wchodzi. Dostałem bez żadnych problemów :)

A opinię napisali wspólnie - Ania i Piotrek :) Pozdrawiamy i dziękujemy.

P.S. Tak sobie myślę (to Pan Młody myśli), że najlepiej tę salę docenić w lecie i wiosną - to jest naprawdę Flora, mnóstwo zieleni, ładnych krzaczków. My mieliśmy koniec października, ale i tak było przyjemnie :) Teren przyjemnie odgrodzony od reszty. Sąsiedztwo cmentarza - powiem szczerze, że jedyne co na ten temat usłyszałem to jak jeden z gości żartował, że dobre kwatery pod ręką :)
Pokój dla nowożeńców fajna rzecz - każdy pokój jest innym kwiatem, nam się dostał mak :)
Aha, wesele było na chyba 80 osób i sala była przyjemnie wypełniona, DJ na górze itp.
Aha i parking bo wielu gości mieliśmy dojazdowych - zamknięty, za ogrodzeniem.

Pani Kierownik konkretna, wychodzi z propozycjami i jeśli nie macie pomysłu na jakieś zdajcie się na nią, tak sobie myślę.
 
 
Martaa 

Dołączyła: 10 Paź 2011
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 10, 2011 1:59 pm   

Właśnie w minioną sobotę, 8-go październiaka 2011r. , w Restauracji Flora w Łodzi, odbyło się nasze weselne przyjęcie. Było cudnie! Wszystko dopięte na ostatni guzik. Każda nasza uwaga, prośba, sugestia - spełniona. Tu nic nie było problemem, a przynajmniej nam nie dano odczuć, że coś może stanowić problem. Szykując nasze przyjęcie weselne, czuliśmy się spokojni, wiedzieliśmy, że wszystko będzie tak, jak zaplanowaliśmy. Dekoracja sali - przepiękna. Kwiaty, świeczki, bluszcz - wszystko to nadawało całemu przyjęciu urok, piękna i świeżości...Obie Panie właścicielki mają niesamowity zmysł artystyczny, dekoratorski. Jedzenie przepyszne! Wielkie brawa dla szefa kuchni! Wszystko przepiękne podane, stoły wyglądały ślicznie!
Sama sala nie jest duża, raczej na mniejsze wesela. My akurta robiliśmy przyjęcie na 35 osób i była w sam raz, ale wiem, że można tam również zorganizować większe przyjęcie, wówczas tańce odbywają się na antresoli.
Nasi goście nie mogli wyjść z podziwu nad urokliwością tego miejsca. Sam motel otoczony jest przpięknym ogrodem, niezależnie z której strony wyjrzy się przez okno - wszędzie mnóstwo zieleni! Pięknie, jak w raju!
Dla gości weselnych istnieje możliwość wynajęcia pokoi hotelowych z 50% rabatem! Para Młoda ma do dyspozycji apartament:)
Cieszę się, że zdecydowaliśmy się na "Florę" i z czystym sumieniem polecam to miejsce innym:)
 
 
kaska1986 


Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 01, 2014 1:39 pm   

Czy ktoś ma może świeże opinie nt. tej sali?
_________________
Kasia
 
 
Pani Misiowa 


Dołączyła: 02 Paź 2014
Posty: 46
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Pią Paź 17, 2014 12:05 am   

Kaska, rozważamy to miejsce i byliśmy tam z narzeczonym po prostu na obiedzie. Jedzenie - REWELACJA! Ale ceny... zwykły obiad domowy to koszt ok 30 - 40 zł. Cennik weselny jest oczywiście inny. Kiedy my byliśmy na obiedzie, nie było nikogo oprócz nas.

Lokal pięknie usytuowany, wśród drzew i krzewów. W środku też pięknie. Poprosiłam o pokazanie mi pokoi dla gości... SUPER!!!! Tylko mała sala (na max 70 osób) i zespół musi być na innej sali (piętro wyżej).
_________________
 
 
alicz 

Dołączyła: 03 Lis 2015
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 04, 2015 12:57 pm   

Witam. Widze, ze posty z opiniami sa sprzed paru lat, a zastanawiam sie nad wyborem Flory. Czy ktos moze ma aktualne informacje jak to teraz wyglada? Gdy tam bylam ogladac sale, pan z recepcji powiedzial mi, ze hotel ma wlasciciela, a nie wlascicielke. Czy wplynelo to na jakosc organizowanych przyjec?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl