Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
staż absolwencki z pup- w policji, czy pkp ?
Autor Wiadomość
magda0807 

Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 4
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sro Lut 18, 2009 5:33 pm   staż absolwencki z pup- w policji, czy pkp ?

Dostałam propozycję stażu absolwenckiego w komendzie miejskiej policji i PKP. Czy ktoś był może na którymś z nich? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
 
dymocha 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Mar 2006
Posty: 115
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 10:58 am   

Ja miałam taki staż w policji :) Jeżeli masz jakieś pytania to chętnie odpowiem na privie :-)
_________________
 
 
julietta 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 205
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 11:37 am   

Ja byłam na stażu na komendzie policji. Uważam to za fajne doświadczenie, choć nijak to się miało do mojego wykształcenia. Można dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy... ;) Myślałm nawet o pracy na stałe, ale zanim pojawiło się konkretne ogłoszenie o naborze, to dostałam już inną pracę i to bardziej w obrębie moich zainteresowań :)
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 11:51 am   

Ja bym się decydowała na policję :)
_________________

 
 
 
magda0807 

Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 12:02 pm   

Dzięki za rady. Jakoś dziwnym zbiegiem wszyscy mi to radzą ;) chyba tak właśnie zrobię. Jadę się dowiedzieć co i jak...
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 2:37 pm   

Też bym wybrała policję. :lol: Nigdy nie wiadomo czy ci się to kiedyś nie przyda. :cool:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Ostatnio zmieniony przez kryszka Czw Lut 19, 2009 2:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
magda0807 

Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 6:02 pm   

No i byłam... Wbrew pozorom lepsze wrażenia wywarł na mnie Pan z PKP. W odróżnieniu od komendy policji w PKP powiedziano mi jak będzie wyglądał staż, gdzie będę go odbywała, poza tym Pan bardzo się ucieszył, że w końcu trafił do niego ktoś z wyższym wykształceniem i zamierza mnie wysłać na jakieś bardziej odpowiedzialne "stanowisko" :wink: . W końcu o to chodzi, żeby czegoś się nauczyć. Tylko tak naprawdę o PKP nikt nic nie wie i może to jakaś ściema z tym ładnym gadaniem... :?
 
 
resta82 


Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 51
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 8:52 pm   

Czesc. Zawsze tak mówią, koloryzują abyś sie zdecydowała właśnie na ich "firmę". Dla nich to dodatkowa para rąk za darmo. Ja pracuje na stażu w jednym z urzedów. Generalnie wszedzie praca stażysty w państwowych instytucjach wyglada tak samo.Czyli wykonujesz tą robote, której nie chcą wykonywac pracownicy, a nie opłaca sie zatrudnic pracownika na etat.
Osobiscie tez radziłabym Ci wybrac policje, dlatego że maja wiecej pieniędzy z budżetu, szybciej o etat- zwłaszcza po studiach. Sprawdz tylko dokładnie jak długo ma trwac staż, mnie w UP powiedzieli ze 3 miesiące a później się okazało ze spisali umowę na 5 miesięcy. Życze powodzenia i pozdrawiam :)
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 9:30 pm   

resta82 napisał/a:
Generalnie wszedzie praca stażysty w państwowych instytucjach wyglada tak samo.Czyli wykonujesz tą robote, której nie chcą wykonywac pracownicy, a nie opłaca sie zatrudnic pracownika na etat.


Ja się z tym nie zgodzę. Miałam staż w budżetówce i bardzo dużo się nauczyłam.
 
 
magda0807 

Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 9:52 pm   

Mam podpisane oba skierowania i do wtorku max. muszę podjąć decyzję, gdzie na staż się decyduję. Lepsze wrażenie zrobiło na mnie PKP- miły Pan z którym rozmawiałam,duży biurowiec i ludzie tacy jacyś uprzejmi byli... Na komendzie policji jak na chwilę obecną nic nie potrafili mi powiedzieć i to mnie zniechęca...
 
 
resta82 


Dołączyła: 22 Sty 2009
Posty: 51
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 10:20 pm   

Byłam kiedys w biurze PKP, na Tuwima?- o ile dobrze pamietam. Rzeczywiscie sporo pomocnych osób. Sama wybierz co bedzie dla ciebie najlepsze. Posłuchaj tego co serce i rozum podpowiada, a bedzie dobrze :)
 
 
dymocha 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Mar 2006
Posty: 115
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 6:52 pm   

Mnie na komisariacie przeszkadzała "specyficzna" atmosfera spowodowana tym, że była tam ogrooomna przewaga mężczyzn.
_________________
 
 
marigra12 

Wiek: 38
Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 5:25 pm   

witajcie... ja miałam akurat praktyki w Komendzie Głównej Policji nie staż i byłam bardzo zadowlowna takze polecam, a pytanie z innej strony w jaki sposób załatwiałyście te staże bo ja własnie koncze studia i czegos takowego szukam... :roll:
 
 
julietta 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 205
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 7:15 am   

marigra12 napisał/a:
w jaki sposób załatwiałyście te staże bo ja własnie koncze studia i czegos takowego szukam... :roll:

Trzeba zarejestrować się w Urzędzie Pracy i tam zaproponują Ci jakieś staże. Jeśli natomiast chciałabyś tam, gdzie akurat nie mają ofert (np. w Urzędzie Miasta), to można też pytać w "docelowym miejscu" i ewentualnie czekać aż oni sami złożą w Urzędzie Pracy zapotrzebowanie na stażystów...
_________________
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 12:56 pm   

Można też w interesującym nas miejscu pracy zapytać czy nie chcieliby stażysty, jeśli będą chętni sami zwracają się do PUP o przydzielenie im KONKRETNEJ osoby jako stażysty. Ostatnio robią tak zwłaszcza prywatne firmy, które i tak poszukują pracowników na określone stanowisko- jesli wśród kandydatów jest osoba z odpowiednimi kwalifikacjami i jednocześnie zarejestrowana w PUP jako bezrobotna, to jej szanse na zatrudnienie rosną :) Bo przez okres stażu znaczną część wynagrodzenia pokrywa PUP (napisałam znaczną, bo w takich przypadkach najczęściej do wynagrodzenia z PUP za staż, ok. 600-700 zł, firma dodaje nieformalnie kilkaset złotych). Znam kilka takich przypadków :)
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
magda0807 

Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 25, 2009 10:41 pm   

Zdecydowałam się na staż w policji, byłam dzisiaj na badaniach i niestety okazało się, że muszę mieć okulary do pracy przy komputerze... Podobno pracodawca jest zobowiązany do zwrotu kosztów za okulary,jeśli są wymagane na danym stanowisku,ale czy pup też zwraca za nie pieniądze?Może ktoś coś wie na ten temat?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl